http://kariera.mk

Hutchinson: Të gjithë e punojmë Maqedoninë e Veriut të bëhet anëtare e plotë në dhjetor

para 4 muajve - Flaka

Ambasadorja e SHBA në NATO Cai Bailey Hutchinson para mbledhje së nesërme të Këshillit të Ministrave të Aleancës sot në konferencë për gazetarët tha se të gjitha përpjekjet po bëhen për ta bërë Maqedoninë...

Reformat në gjyqësor, Plomp: Zgjidhni sa më shpejt statusin e PSP-së

para 4 muajve - Flaka

Maqedonia e Veriut duhet të ketë shumë kujdes sa i përket shtetit të së drejtës dhe realizimit të reformave, sepse këto kategori ndikojnë dukshëm në dhënien e datës për bisedime. Ambasadori i Holandës,...

Parlamenti hungarez votoi "për" pranimin e Maqedonisë në NATO

para 4 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi me ftesë të kryetarit të Kuvendit nacional të Hungarisë, Laslo Kover sot ka marrë pjesë në aktin e ratifikimit të Protokollit për aderim të Republikës së Maqedonisë së...

Stoltenberg: Shpresoj që MV t’i bashkohet NATO-s brenda dhjetorit

para 4 muajve - BalkanWeb

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shpreson se procesi i ratifikimit të protokollit të pranimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën Atlantike mund të përfundojë brenda dhjetorit, kështu...

Stoltenberg paralajmëron hyrjen e Maqedonisë Veriore në NATO deri në dhjetor

para 4 muajve - Insajderi

“Ratifikimi i protokolleve nga ana e vendeve anëtare të NATO-s po zhvillohet shumë shpejt. Për përfundimin e një procesi të tillë, si në rastin e Malit të Zi, janë dashur një vit. Nuk më përket mua të...

Shefi i NATO-s: Ka shpresë për Maqedoninë e Veriut deri në dhjetor

para 4 muajve - Ina

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresë se procesi i ratifikimit të protokollit inkuadrues për Maqedoninë e Veriut do të përfundojë deri në dhjetor të këtij viti, dhe se në samitin...

Hungaria ratifikoi Protokollin për Maqedoninë e Veriut në NATO

para 4 muajve - Ina

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Hungaria ratifikoi Protokollin për Maqedoninë e Veriut në NATO

para 4 muajve - Shprehja.com

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Parlamenti hungarez votoi “për” pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 4 muajve - Iliria News

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi me ftesë të kryetarit të Kuvendit nacional të Hungarisë, Laslo Kover sot ka marrë pjesë në aktin e ratifikimit të Protokollit për aderim të Republikës së Maqedonisë së...

Stoltenberg: Deri në dhjetor M. Veriut do anëtarësohet në NATO

para 4 muajve - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresën se procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut, do të përmbyllet deri në dhjetor të këtij viti, në mënyrë...

Parlamenti hungarez votoi “për” pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 25 qershor – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi me ftesë të kryetarit të Kuvendit nacional të Hungarisë, Laslo Kover sot ka marrë pjesë në aktin e ratifikimit të Protokollit për aderim të Republikës...

RMV-ja NË NATO: HUNGARIA RATIFIKON PROTOKOLLIN

para 4 muajve - Klan Macedonia

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

KUR RMV DO TË BËHET ANËTARE E NATO? STOLLTEMBERG: NUK VARET NGA UNË, POR NGA PARLAMENTET NACIONALE

para 4 muajve - TV21

Maqedonia e Veriut është në rrugë që të bëhet anëtarja e 30 e NATO-së, por kur do të ndodhë kjo. Sekretari gjeneral i Aleancës, Jens Stolltemberg, thotë se kjo nuk varet nga ai por nga parlamentet nacionale...

Hungaria ratifikon protokolin anëtarësues të Maqedonisë së Veriut në NATO

para 4 muajve - Zhurnal

Budapest, 25 qershor – Zhurnal.mk – Parlamenti i Hungarisë sot ratifikoi protokolin aderues të Maqedonisë së Veriut në NATO, njofton Zhurnal. Kështu, Hungaria bëhet vendi i 19 që ka ratifikuar protokolin...

Hungaria e ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 4 muajve - Portalb

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, me ftesë të kryetarit të Kuvendit të Hungarisë, Llasko Kover, sot ka marrë pjesë në aktin e ratifikimit të Protokollit për hyrje të Maqedonisë së Veriut në NATO, njofton...

STOLTENBERG: Shpresoj që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e barabartë deri në dhjetor

para 4 muajve - Medial

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresë se procesi i ratifikimit të protokollit inkuadrues për Maqedoninë e Veriut do të përfundojë deri në dhjetor të këtij viti, dhe se në samitin...

HUNGARIA ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

para 4 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Hungaria ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

para 4 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Stoltenberg: Shpresoj që Maqedonia e Veriut do të anëtarësohet në NATO deri në dhjetor

para 4 muajve - Illyria

Bruksel, 25 qershor 2019 – Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresën se procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut, do të përmbyllet deri në dhjetor...

Stoltenberg: Shpresoj që deri në dhjetor Maqedonia e Veriut do të anëtarësohet në NATO

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresën se procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut, do të përmbyllet deri në dhjetor të këtij viti, në mënyrë...

Hungaria e ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 4 muajve - Aktuale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, me ftesë të kryetarit të Kuvendit të Hungarisë, Llasko Kover, sot ka marrë pjesë në aktin e ratifikimit të Protokollit për hyrje të Maqedonisë së Veriut në NATO, njofton...

Hungaria ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e RMV-së në NATO!

para 4 muajve - TV21

Kuvendi Nacional i Hungarisë sot ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokollin e mbështetën 153 deputetë të cilët votuan njëzëri PRO. Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë...

Vizitë pune e Kryetarit Xhaferi në Hungari

para 4 muajve - Bashke

“Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Stoltenberg: Në dhjetor Maqedonia e Veriut anëtare fuqiplotë e NATO-s

para 4 muajve - Shenja

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në konferencenën e mbajtur para takimit të nesërm të ministrave të mbrojtjes në Bruksel, është shprehur optimist se procesi i ratifikimit të protokollit...

Stoltenberg shpreson se Maqedonia e Veriut do të bëhet anëtare e barabartë deri në dhjetor

para 4 muajve - Koha.mk

Bruksel, 25 qershor – Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresë se procesi i ratifikimit të protokollit inkuadrues për Maqedoninë e Veriut do të përfundojë deri në dhjetor të këtij...

Stoltenberg shpreson që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e plotë NATO-s në dhjetor

para 4 muajve - Portalb

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, shpreson që procesi i ratifikimit të protokollit hyrës për Maqedoninë e Veriut të mbarojë në dhjetor të këtij viti, dhe se në Samitin e ardhshëm të...

Stoltenberg: Shpresoj që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e barabartë deri në dhjetor

para 4 muajve - Shenja

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresë se procesi i ratifikimit të protokollit inkuadrues për Maqedoninë e Veriut do të përfundojë deri në dhjetor të këtij viti, dhe se në samitin...

Stoltenberg: Shpresojë që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e barabartë deri në dhjetor

para 4 muajve - Aktuale

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresë se procesi i ratifikimit të protokollit inkuadrues për Maqedoninë e Veriut do të përfundojë deri në dhjetor të këtij viti, dhe se në samitin...

Stoltenberg shpreson që deri në dhjetor Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e plotë e NATO-s

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup/Bruksel, 25 qershor – Zhurnal.mk – Një ditë para fillimit të mbledhjes së ministrave për mbrojtje e cila do të mbahet nesër dhe pasnesër në Bruksel, e ku mer pjesë edhe ministrja e vendit Radmilla...

Hungaria ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

para 4 muajve - Shenja

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Stoltenberg: Shpresojë që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e barabartë deri në dhjetor

para 4 muajve - Lajm

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresë se procesi i ratifikimit të protokollit inkuadrues për Maqedoninë e Veriut do të përfundojë deri në dhjetor të këtij viti, dhe se në samitin...

Stoltenberg: Shpresojë që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e barabartë deri në dhjetor

para 4 muajve - Shenja

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresë se procesi i ratifikimit të protokollit inkuadrues për Maqedoninë e Veriut do të përfundojë deri në dhjetor të këtij viti, dhe se në samitin...

Hungaria ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

para 4 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Hungaria ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

para 4 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Nacional të Hungarisë z. Llasllo Kover, sot ishte prezent në aktin e ratifikimit të Protokollit...

Stoltenbergu shpreson që deri në dhjetor Maqedonia do të anëtarësohet në NATO

para 4 muajve - Epoka e Re

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shfaqur shpresën se procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut, do të përmbyllet deri në dhjetor të këtij viti,...

Stoltenberg: Shpresoj që deri në dhjetor Maqedonia e Veriut do të anëtarësohet në NATO

para 4 muajve - Arbresh

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresën se procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut, do të përmbyllet deri në dhjetor të këtij viti, në mënyrë...

Xhaferi-Adler: Theksohet bashkëpunim i mirë i Maqedonisë me organizatat ndërkombëtare

para 4 muajve - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka realizuar takim me drejtoreshën e Projektit për praktikë parlamentare Lindje-Perëndim, Xhil Adler, menaxheren e projektit Elena Sabotina si...

Xhaferi takoi përfaqësuesit e Projektit për praktikë parlamentare, Lindje – Perëndim

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 24 qershor – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut realizoi takim me drejtoreshën e Projektit për praktikë parlamentare Lindje – Perëndim, Xhil Adler, menaxheren e projektit...

Xhaferi, takon përfaqësuesit e Projektit për praktikë parlamentare, Lindje – Perëndim

para 4 muajve - TV21

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka realizuar takim me drejtoreshën e Projektit për praktikë parlamentare Lindje-Perëndim, Xhil Adler, menaxheren e projektit Elena Sabotina si...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK