http://kariera.mk

Ministri Lekaj: Homologimi sipas ligjit

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, raportoi sot para komisionit për Komisionin për Zhvillim Ekonomik rreth çështjes së Homologimit. Ai tha se gjithçka që po ndodh është brenda kornizës ligjore dhe standardeve...

Ministri Lekaj: Homologimi sipas ligjit

para 5 muajve - Medial

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, raportoi sot para komisionit për Komisionin për Zhvillim Ekonomik rreth çështjes së Homologimit. Ai tha se gjithçka që po ndodh është brenda kornizës ligjore dhe standardeve...

Lekaj e paralajmëron padi ndaj zyrtarit të lartë të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Insajderi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, e ka paralajmëruar shefin e grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufcen, se do ta padisë pas akuzave që ai ia ka bërë Lekajt ‘se ka marrë para nga biznesmenët...

Pal Lekaj paralajmëron padi ndaj Glauk Konjufcës

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka paralajmëruar së do ta padisë shefin e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufcën, pas akuzave që ai ia ka bërë Lekajt ‘se sa para i...

Lekaj fajëson deputetët për monopolin në homologim të veturave

para 5 muajve - RTV 21

Lekaj raportoi në Komisionin për Zhvillim Ekonomik Monopoli në homologim ka përplasur sot ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj me deputetët anëtar të Komisionit për Zhvillim Ekonomik,...

Monopoli për homologim përplas Lekajn me deputetët

para 5 muajve - Portalb

Kritikave të deputetëve për monopolin e kompanisë EuroLab në homologim, ministri Pal Lekaj u është përgjigjur duke i fajësuar ata. Në Komisionin për Zhvillim Ekonomik , ku ishte për të raportuar, Lekaj...

Drejtori i Ministrisë së Infrastrukturës për kontratën me Devollin: Është i nevojshëm homologimi

para 5 muajve - Infokusi

Eshtë folur për kontratën e Ministrisë së Infrastrukturës me kompaninë e biznesmenit Shkelqim Devolli për homologimin e veturave këto ditë. Biznesi i Devollit është i vetmi që ka kontratë që 10 vjet për...

Monopoli për homologim përplas Lekajn me deputetët

para 5 muajve - Koha.net

Kritikave të deputetëve për monopolin e kompanisë EuroLab në homologim, ministri Pal Lekaj u është përgjigjur duke i fajësuar ata. Në Komisionin për Zhvillim Ekonomik, ku ishte për të raportuar, Lekaj...

Vetëvendosje: PAL-LEKU dhe Monopoli i Homologimit të veturave

para 5 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të ndalet kontrata me kompaninë për homologimin e veturave “Eurolab”, e cila është në pronësi të biznesmenit Shkelqim Devolli. Vetëvendosje kërkon që të hartohet një...

Lekaj do ta padisë Glaukun për akuzat që ia bëri sot në mbledhje të Komisionit

para 5 muajve - OraInfo

Sot ka pasur disa akuza mes Pal Lekajt dhe Glauk Konjufcës. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, e ka paralajmëruar shefin e grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufcen, se do ta padisë pas...

Lekaj fajëson deputetët për monopolin në homologim të veturave

para 5 muajve - GazetaBlic

Monopoli në homologim ka përplasur sot ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj me deputetët anëtar të Komisionit për Zhvillim Ekonomik, ku edhe po raportonte për këtë çështje. Ministri Lekaj...

Lekaj: ‘Eurolab’-it po ia vazhdon monopolin ligji që e ka miratuar LDK dhe PDK

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka hequr të gjitha “fajet” nga vetja për monopolin në homologim të automjeteve. Vazhdimin e licencës për kompaninë “Eurolab”,...

Haradinaj flet për monopolin në homologim të automjeteve

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për Udhëzimi Administrativ i Ministrisë së Infrastrukturës që rrezikon t’ia vazhdojë kontratën për homologimin...

Lekaj – Konjufcës: Nuk e shkeli ligjin, me u trani ti unë nuk e shkeli ligjin

para 5 muajve - Insajderi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, gjatë raportimit në Komisionin për Zhvillim Ekonomik lidhur me çështjen e monopolit, është ‘konfrontuar’ me replika me deputetin e VV-së, Glauk Konjufcën. Lekaj tha...

Haradinaj flet për monopolin në homlogim të automjeteve

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për Udhëzimi Administrativ i Ministrisë së Infrastrukturës që rrezikon t’ia vazhdojë kontratën për homologimin...

Ҫështja e monopolit të homologimit në Kosovë, Memli Krasniqi ia ndihmon Palit

para 5 muajve - OraInfo

Memli Krasniqi ia ndihmon Pal Lekajt, thotë se nuk e ka krijuar monopolin e Devollëve. Në Komisionin Për Zhvillim Ekonomik po diskutohet për çështjen e monopolit të homologimit në Kosovë, ku po raporton...

Konjufca e pyet sa para i ka marrë prej Devollëve, Lekaj ‘nxehet’ keq

para 5 muajve - OraInfo

Konjufca e pyeti Pal Lekajn se sa para i ka marrë nga Devollët, e pas kësaj Lekaj u nxe keq. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, është nxehur keq kur anëtari i Komisionit për Zhvillim Ekonomik nga radhët...

Palë Lekaj paralajmëron Glauk Konjufcën se do të përballet me drejtësinë

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka raportuar sot në Komision Parlamentar lidhur me monopolin e homologimit të veturave. E pas zhvillimeve në Komision dhe debatit të krijuar aty, Lekaj ka paralajmëruar...

Lekaj fajëson deputetët për monopolin në homologim

para 5 muajve - RTV 21

Ministri raporton në Komisionin për Zhvillim Ekonomik Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka thënë se po e bën zbatimin e ligjit kur po e lë që shërbimin e homoligimit të veturave në Kosovë ta bëjë vetëm...

Lekaj fajëson deputetëve për monopolin në homologim

para 5 muajve - RTV 21

Ministri raporton në Komisionin për Zhvillim Ekonomik Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka thënë se po e bën zbatimin e ligjit kur po e lë që shërbimin e homoligimit të veturave në Kosovë ta bëjë vetëm...

Monopoli në homologim përplas Lekajn me Konjufcën

para 5 muajve - Koha.net

Derisa ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj po raporton para Komisionit për Zhvillim Ekonomik lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave, ka plasur debati mes tij dhe deputetit nga radhët...

Lekajn e nervozon pyetja e Konjufcës: Do të ballafaqohesh me mua në gjykatë

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj gjatë raportimit në Komisionin për Zhvillim Ekonomik, ka thënë se po e bën zbatimin e ligjit kur po e lë që shërbimin e homoligimit të veturave në Kosovë ta bëjë vetëm...

Lekaj-Konjufcës: Nuk e shkeli ligjin me u tranu ti

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka thënë se po e bën zbatimin e ligjit kur po e lë që shërbimin e homoligimit të veturave në Kosovë ta bëj vetëm një kompani. Ai i thirrurr sot për të raportuar në...

Lekaj ia hedh fajin deputetëve për monopolin në homologim

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka thënë se po e bën zbatimin e ligjit kur po e lë që shërbimin e homoligimit të veturave në Kosovë ta bëjë vetëm një kompani. Ai i thirrur sot për të raportuar në...

Hoti: Skandal përzierja e Devollëve për ta zgjatur monopolin e homologimit të veturave

para 5 muajve - Medial

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me letrën që Nataliya Apostolova i ka dërguar Ministrisë së Infrastrukturës për homologimin e veturave. Shefja e Zyrës së BE-së,...

Lekaj fajëson deputetët për monopolin në homologim të veturave

para 5 muajve - Epoka e Re

Monopoli në homologim ka përplasur të martën ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj me deputetët anëtarë të Komisionit për Zhvillim Ekonomik, ku edhe po raportonte për këtë çështje. Ministri...

Memli Krasniqi ia ndihmon Palit, thotë se nuk e ka krijuar monopolin e Devollëve

para 5 muajve - Infokusi

Në Komisionin Për Zhvillim Ekonomik po diskutohet për çështjen e monopolit të homologimit në Kosovë, ku po raporton minstri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, pas gjithë vërejtjeve që janë bërë nga Zyra e BE-së...

Lekaj fajëson deputetët për monopolin në homologim të veturave

para 5 muajve - Gazeta e re

Monopoli në homologim ka përplasur sot ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj me deputetët anëtar të Komisionit për Zhvillim Ekonomik, ku edhe po raportonte për këtë çështje. Ministri Lekaj...

Lekaj fajëson deputetët për monopolin në homologim të veturave

para 5 muajve - KosovaPress

Ministri Lekaj u kritikua nga deputetët për monopolin në homologim, ndërsa duke thënë se nuk ndjehet përgjegjës për këtë, ua hodhi fajin deputetëve dhe ish-ministrit Lutfi Zharku. Lekaj, ka thënë se Ligji...

Hoti: Skandaloze nxerrja e udhëzimit administrativ që mundëson vazhdimin e monopolit të homologimit

para 5 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se është skandaloze përfshirja e kompanisë që mban monopolin tash e 10 vite në përgatitjen e Udhëzimit Administrativ nga ana e Ministrit të...

Pal Lekaj nxehet keq kur Konjufca e pyet sa pare i ke marrë prej Devollëve

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, është nxehur keq kur anëtari i Komisionit për Zhvillim Ekonomik nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, e ka pyetur atë se sa para i ka marrë nga kompania...

“Veturat me kilometrazh 00 nuk homologohen”

para 5 muajve - Arbresh

Anëtari i Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Memli Krasniqi ka pyetur ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj nëse duhen homologuar të gjitha veturat që hynë bashkërisht të një serie me kilometrazh 00. “Nëse...

Kritikohet për monopolin në homologim, Lekaj nuk ndjehet përgjegjës

para 5 muajve - KosovaPress

Këtë deklaratë ministri Lekaj e ka bërë në Komisionin për Zhvillim Ekonomik, ku ka raportuar lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave. Ai tha se çdo mjet i prodhuar jashtë vendit duhet të...

Monopoli në homologim, përplas Lekajn me deputetët

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka raportuar në Komisionin për Zhvillim Ekonomik e Infrastrukturë lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave, raporton EkonomiaOnline....

Homologimi i veturave, përplasen Lekaj dhe Konjufca

para 5 muajve - Gazeta e re

Derisa ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj po raporton para Komisionit për Zhvillim Ekonomik lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave, ka plasur debati mes tij dhe deputetit nga radhët...

Monopoli në homologin, përplas Lekajn me deputetët

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka raportuar në Komisionin për Zhvillim Ekonomik e Infrastrukturë lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave, raporton EkonomiaOnline....

Hoti e quan skandal përzierjen e Devollëve për ta zgjatur monopolin e homologimit të veturave

para 5 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me letrën që Nataliya Apostolova i ka dërguar Ministrisë së Infrastrukturës për homologimin e veturave. Shefja e Zyrës së BE-së,...

Konjufca- Lekajt: Sa para i ke marrë nga Euro-Lab për homologimin e veturave

para 5 muajve - Arbresh

Teksa po diskutohej po monopolin në fushën e homologimit të veturave, anëtari i Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Glauk Konjufca është “përplasur” në ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj. Konjufca e...

Homologimi i veturave: Përplasen Lekaj dhe Konjufca

para 5 muajve - Periskopi

Derisa ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj po raporton para Komisionit për Zhvillim Ekonomik lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave, ka plasur debati mes tij dhe deputetit nga radhët...

Homologimi i veturave, përplasen Lekaj dhe Konjufca

para 5 muajve - KosovaPress

Situata u tensionua kur gjatë debatit, Konjufca pyeti ministrin Lekaj se "sa është paguar nga EuroLab". I menjëhershëm ishte reagimi i ministrit Lekaj, i cili tha se kjo është vepër penale dhe për këtë...

Homologimi i veturave, Lekaj- Bajramit: Mos na shit mend, ligjin e keni votuar në Kuvend

para 5 muajve - Arbresh

Të martën ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj ka raportuar në Komision për Zhvillimin Ekonomik e Infrastrukturë lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave. Gjatë raportimit...

Pal Lekaj merret në pyetje nga Komisioni për monopolin në fushën e homologimit të veturave

para 5 muajve - OraInfo

Monopoli në fushën e homologimit të veturave, ministri Pal Lekaj raporton para komisionit. Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot raporton në Komisionin për Zhvillim Ekonomik e Infrastrukturë...

Hoti: Nxerrja e udhëzimit administrativ që mundëson vazhdimin e monopolit të homologimit është skandaloze

para 5 muajve - Gazeta Observer

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se është skandaloze përfshirja e kompanisë që mban monopolin tash e 10 vite në përgatitjen e Udhëzimit Administrativ nga ana e Ministrit të...

Monopoli në fushën e homologimit të veturave, Lekaj para komisionit

para 5 muajve - GazetaBlic

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja...

‘Trashja e monopolit’ në homologim, Pal Lekaj para Komisionit

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj raporton sot para Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal lidhur me monopolin në fushën...

Monopoli në fushën e homologimit të veturave, Lekaj raporton para komisionit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot raporton në Komisionin për Zhvillim Ekonomik e Infrastrukturë lidhur me monopolin në fushën e homologimit të veturave. Komisioni për Zhvillim...

Lekaj raporton për monopolin e homologimit të veturave

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj sot raporton para Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal lidhur me monopolin në fushën e homologimit...

Lekaj raporton para Komisionit për monopolin e homologimit të veturave

para 5 muajve - Arbresh

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj raporton sot para Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal lidhur me monopolin në fushën e homologimit...

Lekaj raporton për monopolin e homologimit të veturave

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj sot raporton para Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal lidhur me monopolin në fushën e homologimit...

Lekaj raporton për monopolin e homologimit të veturave

para 5 muajve - KosovaPress

Monopolin e homologimit të veturave për vite të tëra e mban vetëm një kompani, ndërsa për kontrollin e homologimit të një veture paguhen 125 euro, shumë kjo që konsiderohet më e larta në rajon./KosovaPress/...

Devolli mori 26 milionë euro në 10 vitet e fundit nga ‘homologimi’

para 5 muajve - Gazeta e re

Hiç më pak se 26 milionë euro qytetarët e Kosovës i kanë paguar në 10 vitet e fundit për homologimin e veturave. Të gjitha këto para kanë shkuar në llogari të kompanisë “Eurolab”, e cila menaxhon me Qendrën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK