http://kariera.mk

Nesër mbërrin në Torino blerja e bujshme e Juventusit

para 4 muajve - Koha.mk

Andrien Rabiot sezonin e ri do të veshë fanellën e Juventusit. Ditën e mërkurë mesfushori francez do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me klubin bardhezi ku do të përfitojë 7 milionë euro në sezon, shkruan SYRI.net,...

Moise Kean, “zgjidhja” për të arritur te de Ligt

para 4 muajve - Koha.mk

Juventusi i ri po lind falë Mimo Raiolas, i cili është shkaku kryesor I një transferimi të mundshëm të Matthijs de Ligt te bardhezinjtë nga Ajaxi i Amsterdamit. Një tratativë që po merr jetë e ku është...

Everton dhe Ajaks pas Kean

para 4 muajve - Klan Kosova

Ditë më parë u spekulua për një interesim nga Ajaks për talentin e Juventusit, Moise Kean. Ndërkaq tani, sipas raportimeve nga Gazzetta dello Sport , është Evertoni klubi që është vënë në kërkim të italianit....

Sarri kryen ‘goditje’ e parë, nesër mbërrin në Torino blerja e bujshme e Juventusit

para 4 muajve - Lexo

Andrien Rabiot sezonin e ri do të veshë fanellën e Juventusit. Ditën e mërkurë mesfushori francez do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me klubin bardhezi ku do të përfitojë 7 milionë euro në sezon Pas...

Juve – Rabiot, çfarë mungon për nënshkrimin e lojtarit

para 4 muajve - GazetaBlic

Siç raportohet nga ‘Sky Italia’, Juventusi pret përgjigjen e Adrien Rabiot në orët e ardhshme dhe ka besim të madh se drita e gjelbër do të hapet për të. Megjithatë, lojtari është i lirë të nënshkruajë...

“Çmendet” Juventusit, pranon ta shkëmbejë Kean me yllin e madh

para 4 muajve - OraInfo

Juventusi raportohet se peshon mundësinë e dërgimit të sulmuesit Moise Kean në Ajax në këmbim të Matthijs de Ligt. Juve mbetet në bisedimet për De Ligt dhe Corriere della Sera ka pohuar se ka pasur një...

Në pritje të Rabiot, Matuidi bën gati valixhet për tek ky klub i madh

para 4 muajve - InfoShqip

Adrien Rabiot është shumë pranë zyrtarzimit si lojtari më i ri i Juventusit teksa mamaja e mesfshorit ka gjetur marrëvjeshjen me drejtorin sportiv të Juves Fabio Paratici, shkruan Albeu.com. Por tashmë...

Moise Kean, “zgjidhja” për të arritur te de Ligt

para 4 muajve - SuperSport

Juventusi i ri po lind falë Mimo Raiolas, i cili është shkaku kryesor I një transferimi të mundshëm të Matthijs de Ligt te bardhezinjtë nga Ajaxi i Amsterdamit. Një tratativë që po merr jetë e ku është...

Monaco shpreh interesimin për mesfushorin e Juventusit

para 4 muajve - GazetaBlic

Sipas asaj që është raportuar sot nga ‘La Gazzetta dello Sport’, mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, është në radarin e skuadrës së Monaco-s. Skuadra e Monacos kohët e fundit e finalizoi transferin...

Monaco interesohet për Matuidin

para 4 muajve - Tetova Sot

Sipas asaj çfarë raporton La Gazzetta dello Sport, mesfushori i Juventusit Blaise Matuidi është synim i skuadrës nga Ligue 1, As Monaco Monaco, të cilët rikthyen Leonardo Jardim si trajner, po shikojnë...

Në pritje të Rabiot, Matuidi bën gati valigjet për te klubi madh

para 4 muajve - Albeu

Adrien Rabiot është shumë pranë zyrtarzimit si lojtari më i ri i Juventusit teksa mamaja e mesfshorit ka gjetur marrëvjeshjen me drejtorin sportiv të Juves Fabio Paratici, shkruan Albeu.com. Por tashmë...

Nesër mbërrin në Torino blerja e bujshme e Juventusit

para 4 muajve - LajmiFundit

Andrien Rabiot sezonin e ri do të veshë fanellën e Juventusit. Ditën e mërkurë mesfushori francez do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me klubin bardhezi ku do të përfitojë 7 milionë euro në sezon. Pas...

De Ligt te Juventus?Ky është lajmi i fundit nga Italia

para 4 muajve - OraInfo

Zonja e Vjetër e do me çdo kush yllin e Ajaxit. Juventusi është bërë i vetëdijshëm për nevojën për të rritur përpjekjet e tyre për të arritur një marrëveshje për Matthijs de Ligt,përcjell ORAinfo. Calciomercato...

E kryer: Kjo është skuadra e re e de Ligt

para 4 muajve - GazetaBlic

Juventusi është shumë afër përfundimit të transferimit të Matthijs de Ligt. Mbrojtësi ka qenë në qendër të vëmendjes për shumë ekipe të Evropës, por duket se e ardhmja e tij do të vazhdojë në Itali, përcjell...

Ylli i PSG-së afër kalimit tek Juventusi

para 4 muajve - OraInfo

Duket se Juventusi po bëhet edhe me një lojtar të ri. Adrien Rabiot pritet ta finalizojë kalimin në Juventus gjatë ditës së sotme, por jo edhe Matthijs de Ligt, i cili megjithatë pritet t’i bashkohet Barcelonës,...

De Ligt në Juventus, Moise Kin te Ajaksi?

para 4 muajve - Alsat-M

Juventus dhe Matijs de Ligt do të bashkohen shumë shpejt. Të gjitha rrugët e çojnë holandezin në Torino, mirëpo negocimi ka mbetur në një moment kyç këto orët e fundit. Lojtari ka rënë dakord me ofertën...

Jo vetëm afrime, një lojtar drejt largimit nga Juventusi

para 4 muajve - Newsport

Juventusi po tenton që të afrojë në skuadër lojtarë si De Ligt, apo edhe Rabiot, mirëpo në të njëjtën kohë, kampionët e Italisë duhet të mendojnë edhe për ata që mund të largohen nga bardhezinjtë. Sikurse...

De Ligt te Juve e kryer, arrihet marrëveshja me Raiolan

para 4 muajve - Albeu

Kapiteni i Ajax-it , Matthijs De Ligt , është shumë pranë zyrtarizimit si lojtari më i ri i Juventusit. "TuttoSport" bën me dje se bisedimet dhe drejtuesve bardhezi dhe agjentit të lojtarit Mino Raiola,...

Raiola jep zgjidhjen perfekte për De Ligt, Juventusi po mendohet

para 4 muajve - Shprehja.com

Gjetja e skuadrës së re për Matijs De Ligt është kthyer në telenovelë, por po i afrohemi serive të fundit. Mbrojtësi 19-vjeçar është shumë afër transferimit te Juventusi, që do të paguajë 70 milionë euro...

De Ligt i thotë “Po” Zonjës, të mërkurën firmos edhe ylli i PSG

para 4 muajve - BalkanWeb

Juve-De Ligt është një nga ata tratativa që pritet të ketë një fund të lumtur. Pas shumë “ngacmimeve”, klubi bardhezi është në hapat e fundit për të zyrtarizuar këtë marrëveshje. Oferta e fundit e Juves,...

Detaj i ri, kjo është arsyeja pse De Ligt dëshiron të transferohet në Juventus

para 4 muajve - Koha.mk

Matthijs De Ligt është pranë transferimit në Juventus. Qendërmbrojtësi i Ajaxit është në negociata për transferim te skuadra kampione nga Serie A. Mediat holandeze po ashtu kanë konfirmuar lajmet e ditëve...

Juventusi pranë finalizimit me Rabiot, por larg De Ligt

para 4 muajve - Zhurnal

Adrien Rabiot pritet ta finalizojë kalimin në Juventus gjatë ditës së sotme, por jo edhe Matthijs de Ligt, i cili megjithatë pritet t’i bashkohet Barcelonës, sipas mediave katalonase. Sipas uebsajtit të...

Detaj i ri, kjo është arsyeja pse De Ligt dëshiron të transferohet në Juventus

para 4 muajve - Fakti Ditor

Matthijs De Ligt është pranë transferimit në Juventus. Qendërmbrojtësi i Ajaxit është në negociata për transferim te skuadra kampione nga Serie A. Mediat holandeze po ashtu kanë konfirmuar lajmet e ditëve...

Detaj i ri, kjo është arsyeja pse De Ligt dëshiron të transferohet në Juventus

para 4 muajve - AlbPortali

Matthijs De Ligt është pranë transferimit në Juventus. Qendërmbrojtësi i Ajaxit është në negociata për transferim te skuadra kampione nga Serie A. Mediat holandeze po ashtu kanë konfirmuar lajmet e ditëve...

De Ligt është i Juves, Moise Kean ngec operacionin

para 4 muajve - Sovrani

Juventus dhe Matthijs de Ligt do të bashkohen shumë shpejt. Të gjitha rrugët e çojnë holandezin në Torino, mirëpo negocimi ka mbetur në një moment kyç këto orët e fundit. Lojtari ka rënë dakord me ofertën...

De Ligt mban në “ankth” merkaton, Juventus ka gati shkëmbimin e madh

para 4 muajve - Newsport

“Telenovela” Matthijs de Ligt është futur në një fazë të nxehtë. Interesi i klubeve Europiane për yllin e Ajax është i madh, me Juventusin që duket një hap para rivalëve. Por, shuma e kërkuar nga holandezët i...

Juventus-De Ligt? Për “bookmakers”-at është bast i sigurt

para 4 muajve - BalkanWeb

A do të jetë vallë Matijs De Ligt përforcimi i parë i Juventusit të Mauricio Sarrit? Sipas “bookmakers”-ave po, thuajse është e sigurt që mbrojtësi potent holandez do të vishet bardhezi. Kuotat e transferimit...

Fabio Capello: Nëse Juventus nënshkruan me De Ligt, merr fund gara në Serie A

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello, beson se sezoni në Serie A do të marrë fund akoma pa filluar, në rast se edhe De Ligt nënshkruan me Juventusin. Talenti holandez i Ajaxi është një prej emrave...

Juventusi arrin marrëveshjen me yllin e Ajaksit, mbetet vetëm firma

para 4 muajve - Gazeta Tema

Juventusi është shumë pranë firmosjes me Matijs De Ligt. Siç raportojnë të gjitha mediat në Itali, “Zonjës” tashmë i mbetet vetëm firma për ta quajtur De Ligtin juventin. Ajaksi do të fusë në arkat e veta...

Juventus “godet”, transferon yllin 70 milionësh

para 4 muajve - OraInfo

De Ligt me shumë gjasë do ta vesh fanellën e Juventusit. Juventus është gati për sulmin final për Matthijs De Ligt. Klubi bardhezi sipas tratativave të fundit është në avantazh të dukshëm ndaj Barcelonës...

Juventus një hap larg De Ligt, holandezi i dyti më i paguar në Seria A

para 4 muajve - InfoShqip

Juventus është gati për sulmin final për Matthijs De Ligt. Klubi bardhezi sipas tratativave të fundit është në avantazh të dukshëm ndaj Barcelonës dhe Paris Saint Germain për 19-vjeçarin e Ajax. Oferta...

Rezistenca e Juves jep frytet e saj: Gati surpriza për De Ligt, ja kush e bindi

para 4 muajve - Shprehja.com

Juventus është shumë pranë Matijs De Ligt. U përfol për një kalim të mbrojtësit holandez te Barcelona dhe më pas te PSG, por bardhezinjtë nuk u dorëzuan asnjë moment. Sipas raportimeve të mediave spanjolle,...

Juventus e siguroi de Ligt që në dhjetor, ja paga e ‘çmendur’ që do përfitoi 19-vjeçari te ‘zonja e vjetër’

para 4 muajve - Lexo

Zyrtarizimi i Matthjis se Ligt te Juventus është çështje ditësh. Në këtë përfundim kanë arritur mediat italiane të cilat kanë zbuluar se marrëveshja mes futbollistit dhe ‘zonjës së vjetër’ është arritur...

E kryer, De Ligt vesh fanellën e Juventusit

para 4 muajve - Alsat-M

Juventusi pritet të zyrtarizojë mbrojtësin Matijs de Ligt. Kampionët e Italisë kanë arritur marrëveshjen me Ajaksin dhe me vet lojtarin dhe menaxherin e tij Mino Raiola. PSZH ishte afër marrëveshjes, por...

Juventusi arrin marrëveshjen me yllin e Ajaksit, mbetet vetëm firma

para 4 muajve - Java News

Juventusi është shumë pranë firmosjes me Matijs De Ligt. Siç raportojnë të gjitha mediat në Itali, “Zonjës” tashmë i mbetet vetëm firma për ta quajtur De Ligtin juventin. Ajaksi do të fusë në arkat e veta...

Juventus një hap larg De Ligt, holandezi i dyti më i paguar në Seria A

para 4 muajve - Koha Jone

Juventus është gati për sulmin final për Matthijs De Ligt. Klubi bardhezi sipas tratativave të fundit është në avantazh të dukshëm ndaj Barcelonës dhe Paris Saint Germain për 19-vjeçarin e Ajax. Oferta...

“Nëse De Ligt shkon në Juventus, merr fund Serie A”

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ish-trajneri i juventusit, Real Madridit e shumë klube tjera të mëdha evropiane, Fabio Capello, beson se gara për titullin e Serie do të jetë e mbyllur edhe për një sezon nëse “Zonja e Vjetër” e trasnferon...

De Ligt, Pogba, Chiesa e CR7, Sarri ndryshon Juventusin

para 4 muajve - BalkanWeb

De Ligt, Pogba dhe Frederico Chiesa, janë këto tre pistat më të rëndësishme ku Fabio Paratici po punon me kohë të plotë për ti dhuruar Sarrit atë që kërkon nga merkato. Tre emra big, tre investime shumë...

De Ligt, Pogba, Chiesa e CR7, Sarri ndryshon Juventusin

para 4 muajve - Medial

De Ligt, Pogba dhe Frederico Chiesa, janë këto tre pistat më të rëndësishme ku Fabio Paratici po punon me kohë të plotë për ti dhuruar Sarrit atë që kërkon nga merkato. Tre emra big, tre investime shumë...

Gjithçka drejt fundit, De Ligt te Juventusi, ja cilin numër do ta bartë

para 4 muajve - OraInfo

De Ligt është shumë afër Juventusit. Bisedimet po vazhdojnë mes Juventusit dhe mbrojtësit të Ajaxit Matthijs De Ligt, raporton Sky në Itali. Agjenti i De Ligt Mino Raiola është duke kërkuar një tarifë...

E BUJSHME/ De LIGT tek Juventusi, bëhet lojtari i dytë më i paguar në Serie A

para 4 muajve - Newsport

Matthijs de Ligt së shpejti mund të jetë lojtari i Juventusit në Serie A. Sikurse raporton Sportmediaset, palët janë duke avancuar në bisedime dhe palët janë duke shkuar drejt fundit. Juventusi është gati...

Juve arrin marrëveshje me Rabiotin dhe De Ligtin

para 4 muajve - Epoka e Re

Kampionët e Serisë A duket se janë pranë marrëveshjes me Matthijs De Ligt dhe Adrien Rabiot, lojtarë këta që janë kërkuar edhe nga Barcelona. Sipas medieve italiane, dyshja pritet të nënshkruajë shumë...

De Ligt – Juventus, ky është lajmi i fundit

para 4 muajve - GazetaBlic

Juventusi po përpiqet të nxitojë për transferimin e mbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligt. Drejtori i Juventusit, Pavel Nedved ka mbajtur dje një takim me agjentin e lojtarit, Mino Raiola, përcjell GazetaBlic....

De Ligt, Pogba, Chiesa e CR7, Sarri ndryshon Juventusin

para 4 muajve - Lexo

De Ligt, Pogba dhe Frederico Chiesa, janë këto tre pistat më të rëndësishme ku Fabio Paratici po punon me kohë të plotë për ti dhuruar Sarrit atë që kërkon nga merkato. Tre emra big, tre investime shumë...

Çështje orësh, De Ligt pritet të zyrtarizohet tek Juventusi

para 4 muajve - KosovaPress

Kampionët e Italisë kanë arritur marrëveshjen me Ajax-in dhe me vetë lojtarin e menaxherin e tij Mino Raiola. PSG ishte afër marrëveshjes, por afrimi i Leonardos si drejtor sportiv ndryshoi gjithçka dhe...

Juventus afër De Ligt, do të vendosen vetëm detajet e kontratës

para 4 muajve - Fakti Ditor

De Ligt pati paraqitje fenomenale si me skuadrën e Ajax, ashtu edhe me kombëtaren e Holandës, për të tërhequr vëmendje të madhe nga gjigantët e Evropës. Lojtari 19 vjeçar është kërkuar me ngulm nga skuadra...

Juventus ia bën qejfin Ronaldos, nënshkruan me dy super yje

para 4 muajve - Gazeta Observer

Juventusi si duket i ka marrë seriozisht kërkesat e Cristiano Ronaldos për ta krijuar një ekip konkurrues në Ligën e Kampionëve. Portugezi i ka kërkuar klubit disa transfere që do ta ndihmonin atë dhe...

Senzacionale: Juventusi ia ngon qefin Ronaldos, goditje të dyfishtë në merkato

para 4 muajve - Arbresh

Juventusi si duket i ka marrë seriozisht kërkesat e Cristiano Ronaldos për ta krijuar një ekip konkurrues në Ligën e Kampionëve. Portugezi i ka kërkuar klubit disa transfere që do ta ndihmonin atë dhe...

E konfirmuar: De Ligt te Juventus

para 4 muajve - Gazeta Observer

Skuadra e Juventus duket se është ajo që ka fituar garën për shërbimet e holandezit Matthijs De Ligt . De Ligt pati paraqitje fenomenale si me skuadrën e Ajax, ashtu edhe me kombëtaren e Holandës, për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK