http://kariera.mk

Mot i ngjashëm deri më 4 korrik, pastaj akoma më nxehtë

para 5 muajve - Koha.mk

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme gjatë këtyre dy ditëve, duke krijuar kushte për mot me diell dhe re të shpërndara, thotë Instituti...

Moti: Javën tjetër “vera afrikane”!

para 5 muajve - RTV 21

Kërë javë mot stabil – me diell, temperatura deri 33°C. Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme gjatë këtyre dy ditëve, duke krijuar kushte...

Diell, shtrëngata apo breshër: Si do të jetë moti nesër

para 5 muajve - Albeu

Nesër (e mërkurë dt.26), në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara,...

Parashikimi i motit: Deri më 4 korrik mot i ngjashëm, pastaj vjen i nxehti afrikan

para 5 muajve - GazetaBlic

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme gjatë këtyre dy ditëve, duke krijuar kushte për mot me diell dhe re të shpërndara, thotë Instituti...

Mot i ngjashëm deri më 4 korrik, pastaj akoma më nxehtë

para 5 muajve - Koha.net

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme gjatë këtyre dy ditëve, duke krijuar kushte për mot me diell dhe re të shpërndara, thotë Instituti...

Reshje të dobëta shiu! Ja si parashikohet moti nesër

para 5 muajve - Shekulli

PARASHIKIMI METEO ————————– RESHJET Sot pasdite (e martë dt.25) dhe nesër (e mërkurë dt.26), në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht...

Këto janë temperaturat për ditët e ardhshme

para 5 muajve - Epoka e Re

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme gjatë këtyre dy ditëve, duke krijuar kushte për mot me diell dhe re të shpërndara. Kështu thuhet...

​Po vijnë ditët me vapë

para 5 muajve - KosovaPress

“Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme gjatë këtyre dy ditëve, duke krijuar kushte për mot me diell dhe re të shpërndara. Temperaturat...

Mot i nxehtë në Kosovë, këto janë temperaturat për dy ditët e ardhshme

para 5 muajve - Arbresh

Në Kosovë do të vazhdojë të mbaj mot i nxehtë. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media, shkruan lajmi.net. “Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë...

Pasdite mot jostabil me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 25 qershor – Moti pasdite do të jetë jostabil me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me paraqitje të breshrit. Do të fryjë erë...

Pasdite mot jostabil me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima, me kushte për breshër

para 5 muajve - Alsat-M

Moti pasdite do të jetë jostabil me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me paraqitje të breshrit. Do të fryjë erë nga drejtim veri-...

Pasdite mot jostabil me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima, me kushte për breshër

para 5 muajve - Lajm

Moti pasdite do të jetë jostabil me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me paraqitje të breshrit. Do të fryjë erë nga drejtim veri-...

Maqedoni, pasdite priten reshje të shiut

para 5 muajve - Republika

Moti pasdite do të jetë i paqëndrueshëm me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Do të fryjë erë nga drejtim veri- lindor, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Temperatura maksimale do të lëvizin prej...

Pasdite priten reshje të shiut

para 5 muajve - Gazeta Observer

Moti pasdite do të jetë i paqëndrueshëm me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Do të fryjë erë nga drejtim veri- lindor, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Temperatura maksimale do të lëvizin prej...

Moti sot

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 25 qershor – Moti paradite në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare...

Sot në Maqedoninë e Veriut pritet mot me shi e rrufe

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 25 qershor, zhurnal.mk – Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo...

Moti sot

para 5 muajve - Ina

Moti paradite në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore....

Parashikimi i motit për sot

para 5 muajve - Klan Kosova

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale parashihen...

Moti sot

para 5 muajve - Iliria News

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperatura...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Portalb

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperatura...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Indeks.mk

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Në Kosovë sot parashikohen reshje shiu e shkarkime rrufesh

para 5 muajve - Koha.net

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Moti sot në Shqipëri

para 5 muajve - Koha.net

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë. Në Shqipëri moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare...

Moti për sot, priten rreshje shiu në zonat malore

para 5 muajve - Albeu

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat do të influencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë...

Ja si do jetë MOTI sot

para 5 muajve - Medial

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperatura...

Sot në Maqedoninë e Veriut pritet mot me shi e rrufe

para 5 muajve - Alsat-M

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Ju që ia mësyni bregdetit shqiptar, ky është parashikimi i motit për sot

para 5 muajve - Kallxo

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë. Në Shqipëri, moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare...

Moti për ditën e sotme 25 Qershor 2019

para 5 muajve - Opinion

E marta do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në  zonat malore. Era do të  jetë me drejtim  Verilindje me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me...

Moti sot në Shqipëri

para 5 muajve - RTV 21

Do të ketë reshje shiu Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë. Në Shqipëri, moti parashikohet të jetë me kthjellime...

Moti, shi dhe zbrazje rrufesh

para 5 muajve - Kallxo

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Moti sot në vendin tonë

para 5 muajve - Aktuale

Moti paradite në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore....

Moti për ditën e martë, 25 qershor 2019!

para 5 muajve - Medial

E marta do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në  zonat malore. Era do të  jetë me drejtim  Verilindje me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me...

Moti për ditën e martë, 25 qershor 2019!

para 5 muajve - Vizion Plus

E marta do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në  zonat malore. Era do të  jetë me drejtim  Verilindje me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me...

Moti sot në Kosovë

para 5 muajve - RTV 21

Maksimalet e ditësh parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për...

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

para 5 muajve - GazetaBlic

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Sot në Maqedoninë e Veriut pritet mot me shi e rrufe

para 5 muajve - Lajm

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Moti paradite do të jetë me diell dhe vranësira, pasdite jostabil dhe me shi

para 5 muajve - Flaka

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperatura...

Parashikimi i motit

para 5 muajve - Shenja

Moti paradite në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore....

Sot në Maqedoninë e Veriut pritet mot me shi e rrufe

para 5 muajve - Tetova Sot

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Temperaturat do të rriten edhe më shumë në Zvicër

para 5 muajve - Albinfo

Meteorologët zviceran paralajmërojnë që nga dita e sotme temperaturat do të shënojnë rritjen më të madhe që nga viti 2015 Temperaturat më të larta pritet të mbretërojnë nga e marta deri të enjten në Zvicër,...

Parashikimi i motit për sot

para 5 muajve - Java News

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës  të cilat do të influencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë...

Moti sot në Kosovë

para 5 muajve - Epoka e Re

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sot temperaturat minimale parashihen...

Moti sot në Kosovë

para 5 muajve - Infokusi

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Moti sot në Shqipëri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë. Në Shqipëri moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare...

Moti sot

para 5 muajve - Republika

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Moti sot

para 5 muajve - Sovrani

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Mot i nxehtë sot në Shqipëri, temperaturat deri në 34 gradë

para 5 muajve - Arbresh

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë. Në Shqipëri, moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare...

Ky është moti për sot

para 5 muajve - Gazeta Observer

Ky është parashikimi i motit për sot, përcjell EO. Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime...

Vazhdojnë rreshjet e shiut? Ja parashikimi i motit për ditën e sotme 25 qershor 2019

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës  të cilat do të influencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite do të ketë kushte për reshje më të dendura të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperaturat minimale...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

para 5 muajve - Arbresh

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Edhe sot mot me diell, këto janë temperaturat

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ky është parashikimi i motit për sot. Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.Kjo...

Moti sot në Shqipëri

para 5 muajve - KosovaPress

Në Shqipëri,  moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të izoluara në Juglindje të vendit. Era do të  jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-15...

Mot me shi e me rrufe në Kosovë

para 5 muajve - Periskopi

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Moti sot në Kosovë

para 5 muajve - KosovaPress

Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijoj edhe gjatë ditës së sotme, më tej pritet stabilizim i motit dhe masa të nxehta të ajrit që vijnë nga verilindja. Temperaturat minimale parashihen...

Merrni masa për ditët në vazhdim, ndryshojnë temperaturat

para 5 muajve - Lexo

Kjo fundjavë që vjen do të karakterizohet nga tepmeratura të ulëta dhe reshje shiu. Dita e nesërme do të shënojë një rritje me 5 gradë, rritje e cila do jetë prezente edhe në vazhdim, deri të premten....

Rrufe, shi e breshër/ Moti këtë javë vjen me ndryshim drastik, mësoni cilat zona preken më shumë

para 5 muajve - Sot News

Java do të ketë ndryshime temperaturash dhe për ata të cilët kanë bërë plane për plazh ti hedhin një sy parashikimit motit para. Parashikimi i motit për këtë javë nga Instituti i Gjeoshkencës: TEMPERATURAT...

Harrojeni plazhin, rrikthehen reshjet gjatë gjithë javës

para 5 muajve - Albeu

Edhe pse qershori pati ditë të nxehta dhe temperaturat shënuan 39 gradë celsius, pritet që gjatë kësaj jave të ketë një ulje të ndjeshme në të gjithë vendin. Ditën e nesërme pritet një rritje me rreth...

Ulen temperaturat, mos bëni plane për fundjavën

para 5 muajve - Java News

Kjo fundjavë që vjen do të karakterizohet nga tepmeratura të ulëta dhe reshje shiu. Dita e nesërme do të shënojë një rritje me 5 gradë, rritje e cila do jetë prezente edhe në vazhdim, deri të premten....

Mos bëni plane për plazh! Moti këtë javë ndryshon totalisht

para 5 muajve - Blitz

Ky është parashikimi i motit për këtë javë nga Instituti i Gjeoshkencës: Temperaturat nesër një rritje me rreth 5 gradë dhe rritjet do vijojnë deri të premten. Në fundjavë dhe në fillim të javës tjetër...

Harrojeni plazhin, rrikthehen reshjet gjatë gjithë javës

para 5 muajve - Tetova1

Edhe pse qershori pati ditë të nxehta dhe temperaturat shënuan 39 gradë celsius, pritet që gjatë kësaj jave të ketë një ulje të ndjeshme në të gjithë vendin. Ditën e nesërme pritet një rritje me rreth...

Çfarë rezervon moti për ditën e nesërme

para 5 muajve - Arbresh

Dita e hënë ka sjellë një ndryshim të madh të temperaturave, përfshi këtu dhe reshje shiu në shumë qytete të vendit. Instituti i Gjeoshkencave (IGJEUM) ka lajmëruar se po ashtu të martën do të ketë reshje...

Harrojeni plazhin, këtë javë rikthehen shirat

para 5 muajve - LajmiFundit

Edhe pse qershori pati ditë të nxehta dhe temperaturat shënuan 39 gradë celsius, pritet që gjatë kësaj jave të ketë një ulje të ndjeshme në të gjithë vendin. Ditën e nesërme pritet një rritje me rreth...

Vranësira me diell, moti sot në Maqedoni

para 5 muajve - Albeu

Sot po mban mot i ndryshueshëm , me vranësira dhe me periudha me diell. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej 16 deri 23 gradë celsius , ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 31 gradë celsius...

Mot me vranësira dhe me periudha me diell

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 24 qershor – Zhurnal.mk – Sot po mban mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej 16 deri 23 gradë celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval...

Moti sot

para 5 muajve - Iliria News

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Ndryshon moti gjatë kësaj jave

para 5 muajve - Insajderi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave moti do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje...

MOT i ndryshueshëm dhe me vranësira

para 5 muajve - Medial

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Parashikimi i motit për këtë javë

para 5 muajve - Klan Kosova

Java e ardhshme do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme...

Pas një jave të nxehtë, moti sjellë surpriza. Ja si do të luhaten temperaturat ditën e sotme

para 5 muajve - Koha Jone

Pas një jave shumë të nxehtë, më në fund do të kemi pak freski. Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore....

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Portalb

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Moti sot në Shqiopëri

para 5 muajve - Koha.net

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Era do të jetë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi...

Moti sot

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 24 qershor – Moti në vendin tonë sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite, vende-vende do të jetë jostabil, me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe me bubullima....

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

para 5 muajve - Koha.net

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Situata e tillë meteorologjike do të krijoj kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, njofton IHMK . Kjo situatë e paqëndrueshme...

Java do të nisë me mot të paqëndrueshëm – shi e rrufe

para 5 muajve - Klan Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se kjo javë do të nisë me ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshëm atmosferik. Kjo nënkupton se kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për...

Vranësirat pushtojnë vendin, mësoni kur do nisin reshjet

para 5 muajve - Albeu

Dita e sotme do të shoqërohet nga reshje të dobëta dhe shtrëngata në formë rrufesh dhe breshër më tëpër gjatë pasdites . Në përgjithësi, priten reshje të dobëta , kryesisht të karakterit lokal Ekziston...

Moti për ditën e sotme 24 Qershor 2019

para 5 muajve - Opinion

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore. Por mesdita dhe pasditja shtojnë vranësirat në këto zonat duke sjellë rrebeshe...

Freskohet moti të hënë e të martë, priten shira në të gjithë vendin

para 5 muajve - Standard

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës  të cilat do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë...

Moti sot i ndryshueshëm dhe me vranësira

para 5 muajve - Alsat-M

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Sot pritet të kemi mot me vranësira

para 5 muajve - RTV 21

Parashikimi i motit Gjykuar sipas ecurive sinoptike, java që po hyjmë, do të fillojë me vranësira të cilat kohë pas kohe do të sjellin edhe rrebeshe shiu. Pra, sot pritet të kemi mot me vranësira të cilat...

Java do të nisë me mot të paqëndrueshëm – shi e rrufe

para 5 muajve - Medial

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se kjo javë do të nisë me ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshëm atmosferik. Kjo nënkupton se kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për...

Moti për ditën e hënë, 24 qershor 2019!

para 5 muajve - Medial

Të hënën, në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme...

Moti sot në vendin tonë

para 5 muajve - Aktuale

Moti sot në vendin tonë do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha diellore. Në orët e pasdites moti do të jetë jostabil, vende-vende me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. “Temperaturat...

Moti për ditën e hënë, 24 qershor 2019!

para 5 muajve - Vizion Plus

Të hënën, në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme...

Moti gjatë kësaj jave në Kosovë

para 5 muajve - Gazeta e re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave moti do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje...

Moti sot i ndryshueshëm dhe me vranësira

para 5 muajve - Tetova Sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Një verë super e nxehtë, moti merr kthesën e papritur ditën e sotme

para 5 muajve - Sot News

Moti ditën e sotme pritet të jetë i qendrueshëm. Ndërsa sipas asaj që parashikon IGJEUM, temperaturat maksmale pritet të arrijnë 30 gradë në zonat e ulëta dhe temperaturat minimale pritet të arrijnë 14...

Ky do të jetë moti për pesë ditët e ardhshme

para 5 muajve - GazetaBlic

Java e ardhshme do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme...

I nxehti afrikan “pushton” vendin, ja sa shkojnë temperaturat sot

para 5 muajve - Lexo

Një valë e rrezikshme të nxehti, mund të godasë Europën javën që vjen, dukë i çuar temperaturat në mbi 38 gradë celsius. Kjo është rezultat i një stuhie të grumbulluar mbi oqeanin atlantik dhe fronteve...

Sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm

para 5 muajve - Flaka

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Moti me surpriza, ja si do të jenë temperaturat për ditën e sotme

para 5 muajve - Java News

Pas një jave shumë të nxehtë, më në fund do të kemi pak freski. Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore....

Mot me vranësira dhe me periudha me diell

para 5 muajve - Lajm

Sot po mban mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej 16 deri 23 gradë celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 31 gradë celsius....

Moti sot i ndryshueshëm dhe me vranësira

para 5 muajve - Republika

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Moti sot në Tetovë dhe Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Tetova1

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vr anësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore...

Moti sot në Shqipëri

para 5 muajve - KosovaPress

Prej orëve të mesditës, deri në ato të pasdites në pjesën më të madhe të vendit parashikohen reshje shiu. Përkohësisht reshjet do të marrin formën e shtrëngatave, të shoqëruara me shkarkesa elektrike dhe...

Mot me vranësira dhe me periudha me diell

para 5 muajve - Shenja

Sot po mban mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej 16 deri 23 gradë celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 31 gradë celsius....

Sot me shi, por si do të jetë moti gjatë gjithë javës?

para 5 muajve - Bota Press

Java fillon me mot të paqëndrueshëm, jo shumë të ngrohtë dhe me shi. Nga dita e mërkurë më nxehtë dhe kryesisht me diell. Fusha jostabile ajrore të ardhura nga Atlantiku do të depërtojnë mbi rajonin tonë...

Freskohet moti të hënë e të martë, priten shira në të gjithë vendin

para 5 muajve - LajmiFundit

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës  të cilat do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë...

Moti në Kosovë

para 5 muajve - Infokusi

Kjo javë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike...

Parashikimi i motit për këtë javë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Java e ardhshme do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme...

Ulen temperaturat, ja parashikimi i motit për ditët në vazhdim

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës  të cilat do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë...

Moti për ditën e sotme

para 5 muajve - Gazeta Observer

Moti në vendin tonë sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite, vende-vende do të jetë jostabil, me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe me bubullima. Lokalisht proceset...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 18...

Moti për sot dhe gjatë gjithë javës në Kosovë

para 5 muajve - Sovrani

Gjatë pesë ditëve të ardhshme në vendin tonë, pritet që të mbajë mot jo-stabil. Sipas “Prishtina Weather”, java fillon me mot të paqëndrueshëm, jo shumë të ngrohtë dhe me shi. Nga dita e mërkurë më nxehtë...

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

para 5 muajve - Arbresh

Java fillon me mot të paqëndrueshëm, jo shumë të ngrohtë dhe me shi. Nga dita e mërkurë më nxehtë dhe kryesisht me diell. Fusha jostabile ajrore të ardhura nga Atlantiku do të depërtojnë mbi rajonin tonë...

Java fillon me shi, ja parashikimi për ditët në vazhdim

para 5 muajve - Periskopi

Java fillon me mot të paqëndrueshëm, jo shumë të ngrohtë dhe me shi. Nga dita e mërkurë më nxehtë dhe kryesisht me diell. Fusha jostabile ajrore të ardhura nga Atlantiku do të depërtojnë mbi rajonin tonë...

Moti sot dhe nesër

para 5 muajve - KosovaPress

Instituti thotë se kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijoj ditën e hënë dhe të martë, më tej pritet stabilizim i motit dhe masa të nxehta të ajrit që vijnë nga verilindja. “Temperaturat...

E hëna me shi, gjatë javës ndryshim i motit

para 5 muajve - Arbresh

Java fillon me mot të paqëndrueshëm, jo shumë të ngrohtë dhe me shi. Nga dita e mërkurë më nxehtë dhe kryesisht me diell. Fusha jostabile ajrore të ardhura nga Atlantiku do të depërtojnë mbi rajonin tonë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK