http://kariera.mk

“Shpresa dhe frika”, tema kryesore e edicionit të 10-të të festivalit Anibar

para 3 muajve - TV21

Mbi 1 mijë aplikime në programe të ndryshme të festivalit “Shpresa dhe frika” është tema kryesore e edicionit të Festivalit të Filmit të Animuar Anibar, i cili do të fillojë më 15 korrik e ku do të shfaqen...

Trajnimi i trajnerëve të animacionit

para 3 muajve - Insajderi

Anibar është një organizatë e themeluar nga një grup aktivistësh të rinj premtues të artit, të cilët kanë demonstruar vizionin dhe aftësitë e tyre që nga fillimi i aktiviteteve të organizatës. Organizata...

Në Festivalin 'Anibar' do të shfaqen rreth 300 filma të animuar

para 3 muajve - Koha.net

Rreth 300 filma të animuar, me një llojllojshmëri te pasur artistike me temë kryesore shpresën dhe frikën, do të shfaqen në kuadër të Festivalit 'Anibar", që mbahet në Pejë nga 15-21 korrik. Kështu bënë...

“Anibari” zgjerohet, përkrahja institucionale mbetet e njëjtë

para 3 muajve - Koha.net

Festivali i parë i animacionit në Kosovë tashmë ka traditë prej një dekade. “Anibari” është zgjeruar gjatë kësaj periudhe teksa ka investuar në kapacitetin e zhvillimit të rinisë dhe të fëmijëve nëpërmjet...

“Anibar” nisë në Pejë nga 15 – 21 korrik

para 3 muajve - TV21

Në edicionin e dhjetë të këtij festivali do të prezantohen 300 filma të animuar Nga 15 – 21 korrik në Pejë do të nisë rrugëtimin edicioni i dhjetë i festivalit ndërkombëtar të animacionit “Anibar”. Ky...

“Shpresa dhe frika”, tema kryesore e edicionit të 10-të të Anibar

para 3 muajve - KosovaPress

Kështu bënë të ditur sot në një konferencë për media zyrtarë të Anibar International Animation, festival ky që sivjet shënon edicionin e 10-të të tij. Drejtori i Festivalit, Vullnet Sanaja, bëri të ditur...

“Anibari” zgjerohet, përkrahja institucionale mbetet e njëjtë

para 3 muajve - Lajm

Festivali i parë i animacionit në Kosovë tashmë ka traditë prej një dekade. “Anibari” është zgjeruar gjatë kësaj periudhe teksa ka investuar në kapacitetin e zhvillimit të rinisë dhe të fëmijëve nëpërmjet...

“Anibar” nisë në Pejë nga 15 – 21 korrik

para 3 muajve - RTV 21

Në edicionin e dhjetë të këtij festivali do të prezantohen 300 filma të animuar Nga 15 – 21 korrik në Pejë do të nisë rrugëtimin edicioni i dhjetë i festivalit ndërkombëtar të animacionit “Anibar”. Ky...

300 filma të animuar në edicionin e 10-të të festivalit Anibar

para 3 muajve - Insajderi

Rreth 300 filma të animuar, me një llojllojshmëri te pasur artistike me temë kryesore shpresën dhe frikën, do të shfaqen në kuadër të Festivalit Anibar. Kështu bënë të ditur zyrtarë të Anibar International...

“Shpresa dhe frika”, tema kryesore e edicionit të 10-të të festivalit Anibar

para 3 muajve - RTV 21

Mbi 1 mijë aplikime në programe të ndryshme të festivalit “Shpresa dhe frika” është tema kryesore e edicionit të Festivalit të Filmit të Animuar Anibar, i cili do të fillojë më 15 korrik e ku do të shfaqen...

300 filma të animuar në edicionin e 10-të të festivalit Anibar

para 3 muajve - KosovaPress

Kështu bënë të ditur zyrtarë të Anibar International Animation Festival, i cili fillon më 15 korrik dhe do të zgjasë deri më 21 korrik. Drejtori i Festivalit, Vullnet Sanaja, tha se ka qenë shumë e rëndësishme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK