http://kariera.mk

Xhudistët kosovarë të gatshëm për garën në Budapest

para 3 muajve - Koha.net

Xhudistët kosovarë, në fundjavë do ta kenë garën e radhës. Në Grand Prixin e Budapestit, që nis të premten (sot), Kosova do të përfaqësohet me pesë garues, katër në konkurrencën e femrave dhe një te meshkujt....

Xhudistët nga Kosova në Budapest në kërkim të pikëve të reja olimpike

para 3 muajve - Klan Kosova

Nga e premtja e deri te dielën në kryeqytetin e Hungarisë në Budapest, do të mbahen garat e xhudos Grand Prix 2019, njofton Federata Ndërkombëtare e Xhudos përcjellë Klan Kosova. Në këto gara padyshim...

Kosova e gatshme për ‘Grand Prix Budapest’, 5 garues marrin pjesë

para 3 muajve - GazetaBlic

Në garën Grand Prix Budapest, e cila do të zhvillohet në Hungari, Kosova do të përfaqësohet me 5 garues e ata janë: 1.Distria Krasniqi (-48kg) 2.Majlinda Kelmendi (-52kg) 3.Nora Gjakova (-57kg) 4.Akil...

Kelmendi: Xhudo nuk është vetëm sport i meshkujve

para 3 muajve - Klan Kosova

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka folur për Olimpic Channel para Grand Prix në Budapest. Në këtë intervistë për Federatën Ndërkombëtare fituesja e medaljes olimpike u ndal tek barazia gjinore....

Xhudistet tona synojnë pikë të reja olimpike

para 3 muajve - Insajderi

Medalistet e Lojërave Evropiane “Minsk 2019” kërkojnë pikët e reja Olimpike në Grand Prix Budapest 2019. Kampionët tanë të xhudos do të vazhdojnë rrugën drejt normës Olimpike Tokio 2020, duke marrë pjesë...

Majlinda para garës në ‘Grand Prixit të Budapestit’: Ne jemi të forta, ne mund të bëjmë gjëra të mëdha

para 3 muajve - GazetaBlic

Para garës së Grand Prixit të Budapestit, kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi jep një mesazh të fortë për barazinë gjinore në sport Majlinda Kelmendi ka folur për “Olympic Channel” për Federatën Ndërkombëtare...

Majlinda, Nora e Distria kërkojnë medalje në Grand Prix Budapest

para 3 muajve - GazetaBlic

Medalistet e Lojërave Evropiane në Minsk 2019, kërkojnë pikët e reja Olimpike në Grand Prix Budapest. Kampionët tanë të xhudos do të vazhdojnë rrugën drejt normës Olimpike Tokio 2020, duke marrë pjesë...

Kosova me pesë garues në Grand Prix në Budapest

para 3 muajve - Arbresh

Kosova do të marrë pjesë nesër me pesë garues në turneun Grand Prix të Budapestit. Distria Krasniqi, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Akil Gjakova dhe Loriana Kuka do të përfaqësojnë vendin tonë në turneun...

Majlinda: Xhudoja s’është sport i meshkujve, ju kam demonstruar se femrat mund të arrijnë suksese

para 3 muajve - Infokusi

Para garës së Grand Prixit të Budapestit, kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi jep një mesazh të fortë për barazinë gjinore në sport Majlinda Kelmendi ka folur për “Olympic Channel” për Federatën Ndërkombëtare...

Majlinda Kelmendi: Mendoj që jam ambasadorja më e mirë e Kosovës

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, para garës së Grand Prixit të Budapestit, ka folur për Olympic Channel. Kelmendi ka dhënë një mesazh të fuqishëm sa i përket barazisë gjinore në sport, transmeton...

Majlinda Kelmendi: Jam ambasadorja më e mirë e Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Majlindja Kelmendi ka dërguar një mesazh mjaftë të fuqishëm sa i përket barazisë gjinore në sport. Duke folur së fundmi për Kanalin Olimpik, xhudistja e njohur kosovare ka theksuar faktin se në vendin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK