http://kariera.mk

Trump: Kina nuk po i mban premtimet

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, tha të enjten se Kina nuk po i plotëson premtimet e bëra për blerjen e produkteve bujqësore nga fermerët amerikanë. Ka kohë që dy ekonomitë më të mëdha të botës, po...

Pekini: Është e mundur një zgjidhje ndaj konfliktit tregtar me SHBA-në

para 3 muajve - Alsat-M

Kina vlerësoi sot se Lufta tregtare me SHBA-në me siguri mund të zgjidhet nëpërmjet një dialogu të ekuilibruar, në mes të rifillimit të negociatave dypalëshe pas takimit mes Donald Trump dhe Xi Jinping....

​Trump: Kina nuk po i respekton premtimet mbi produktet bujqësore

para 3 muajve - Aktuale

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Kinën se nuk po blen prodhime bujqësore amerikane, ashtu sikurse ishte angazhuar Pekini. “Kina nuk e ka mbajtur fjalën, ajo nuk ka blerë produktet bujqësore...

Trump: Kina nuk po respekton premtimet mbi produktet bujqësore

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Kinën se nuk po blen prodhime bujqësore amerikane ashtu sikurse ishte angazhuar Pekini. “Kina nuk e ka mbajtur fjalën, ajo nuk ka blerë produktet bujqësore...

Donald Trump: Kina nuk po i mban premtimet

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, tha të enjten se Kina nuk po i plotëson premtimet e bëra për blerjen e produkteve bujqësore nga fermerët amerikanë. Ka kohë që dy ekonomitë më të mëdha të botës, po...

Pekini: Është e mundur një zgjidhje ndaj konfliktit tregtar me SHBA-në

para 3 muajve - Lajm

Kina vlerësoi sot se Lufta tregtare me SHBA-në me siguri mund të zgjidhet nëpërmjet një dialogu të ekuilibruar, në mes të rifillimit të negociatave dypalëshe pas takimit mes Donald Trump dhe Xi Jinping....

​Trump: Kina nuk po i respekton premtimet mbi produktet bujqësore

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Kinën se nuk po blen prodhime bujqësore amerikane, ashtu sikurse ishte angazhuar Pekini. “Kina nuk e ka mbajtur fjalën, ajo nuk ka blerë produktet bujqësore...

KINË – Pekini: Është e mundur një zgjidhje ndaj konfliktit tregtar me SHBA-në

para 3 muajve - Medial

PEKIN, 11 korrik /MEDIAL-AFP/ – Kina vlerësoi sot se Lufta tregtare me SHBA-në me siguri mund të zgjidhet nëpërmjet një dialogu të ekuilibruar, në mes të rifillimit të negociatave dypalëshe pas takimit...

Trump: Kina nuk po respekton premtimet mbi produktet bujqësore

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Kinën se nuk po blen prodhime bujqësore amerikane ashtu sikurse ishte angazhuar Pekini. “Kina nuk e ka mbajtur fjalën, ajo nuk ka blerë produktet bujqësore...

Trump: Kina nuk po i mban premtimet

para 3 muajve - Ina

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, tha të enjten se Kina nuk po i plotëson premtimet e bëra për blerjen e produkteve bujqësore nga fermerët amerikanë. Ka kohë që dy ekonomitë më të mëdha të botës, po...

Trump: Kina nuk po respekton premtimet mbi produktet bujqësore

para 3 muajve - Lajm

epa07656705 US President Donald J. Trump speaks to the media as he departs the White House for a campaign event in Florida in Washington, DC, USA, 18 June 2019. President Trump is travelling to Orlando...

Trump: Kina nuk po i mban premtimet

para 3 muajve - Opinion

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, tha të enjten se Kina nuk po i plotëson premtimet e bëra për blerjen e produkteve bujqësore nga fermerët amerikanë. Ka kohë që dy ekonomitë më të mëdha të botës, po...

Trump: Kina nuk po i mban premtimet

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, tha të enjten se Kina nuk po i plotëson premtimet e bëra për blerjen e produkteve bujqësore nga fermerët amerikanë. Ka kohë që dy ekonomitë më të mëdha të botës, po...

Trump: Kina nuk po i respekton premtimet mbi produktet bujqësore

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Kinën se nuk po blen prodhime bujqësore amerikane, ashtu sikurse ishte angazhuar Pekini. “Kina nuk e ka mbajtur fjalën, ajo nuk ka blerë produktet bujqësore...

Pekini: Është e mundur një zgjidhje ndaj konfliktit tregtar me SHBA-në

para 3 muajve - KosovaPress

“Shqetësimet themeltare të Kinës duhet të merren parasysh në mënyrën e duhur”, deklaroi sot gjatë një konference për shtyp Gao Feng, zëdhënësi i Ministrisë kineze të Tregtisë. “Jam i sigurt se nëse dy...

​Trump: Kina nuk po i respekton premtimet mbi produktet bujqësore

para 3 muajve - KosovaPress

“Kina nuk e ka mbajtur fjalën, ajo nuk ka blerë produktet bujqësore të super fermerëve tanë, sikurse ishte angazhuar të bënte”, shkruan në “Twitter” presidenti. “Shpresoj që ajo do e bëjë shumë shpejt”,...

Rifillojnë bisedimet tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit

para 4 muajve - BalkanWeb

Përfaqësuesi amerikan i Tregtisë, Robert Lighthizer dhe sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin u takuan sot me homologët e tyre kinezë për t’u përpjekur të dalin nga konflikti tregtar, njoftoi një...

SHBA – Rifillojnë bisedimet tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit

para 4 muajve - Medial

UASHINGTON, 9 korrik /MEDIAL-AFP/ – Përfaqësuesi amerikan i Tregtisë, Robert Lighthizer dhe sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin u takuan sot me homologët e tyre kinezë për t’u përpjekur të dalin...

Rifillojnë bisedimet tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit

para 4 muajve - Ina

China United States trade and American tariffs as two opposing cargo ships as an economic taxation dispute over import and exports concept as a 3D illustration. Përfaqësuesi amerikan i Tregtisë, Robert...

Rifillojnë bisedimet tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit

para 4 muajve - KosovaPress

“Dy ministrat e qeverisë Trump diskutuan me zëvendëskryeministrin kinez Liu He dhe ministrin kinez të Tregtisë, Zhong Shan për të vazhduar negociatat që synojnë të zgjidhin çështjet tregtare mes Kinës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK