http://kariera.mk

Zgjidhni një letër tarot dhe zbuloni fatin tuaj në dashuri

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Letrat tarot kanë ekzistuar që në Mesjetë dhe pavarësisht kohës së kaluar ato nuk e kanë humbur rëndësinë e tyre edhe sot. Ato janë në gjendje të lexojnë magjikisht të ardhmen dhe të parashikojnë me saktësi...

Pse një fëmijë i rritur me mungesë dashurie nuk e njeh dashurinë e vërtetë?

para 3 muajve - Tetova Sot

Kjo është e drejtë, një vajzë, të cilës i ka munguar dashuria nuk mund ta dijë se çfarë është ajo, kështu që si një e rritur ajo do të përfundojë në krahun e një manipuluesi emocional ose të narcisistit...

6 këshilla nga psikologët për të rritur fëmijë “të mbarë”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Psikologët e Harvardit kanë bërë një hulumtim, se si mund të edukohen fëmijet në mënyrën më të mirë dhe kanë dhënë disa këshilla për prindërit. Këto janë 6 këshillat nga psikologët e këtij universiteti:...

Pse një fëmijë i rritur me mungesë dashurie nuk e njeh dashurinë e vërtetë?

para 3 muajve - Lexo

Kjo është e drejtë, një vajzë, të cilës i ka munguar dashuria nuk mund ta dijë se çfarë është ajo, kështu që si një e rritur ajo do të përfundojë në krahun e një manipuluesi emocional ose të narcisistit...

Fjalimi i fundit madhështor i Gjergj Kastriotit

para 3 muajve - Arbresh

Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannowich, me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire ». Teksti prej 131 faqesh është botuar në vitin 1779 nga shtëpia botuese J.J.Kesler,...

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

para 3 muajve - Gazeta Observer

Boys pouting at kitchen table, being disciplined by mother, rear view Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë...

Dashuria si forcë transformuese

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Në rast se vite më parë Dashuria për njeriun ishte një ndër gjërat më të rëndësishme, e cila përcaktonte suksesin dhe lumturinë, sot, në epokën moderne, duket sikur dashuria ka dalë jashtë fokusit të interesit....

Këto shenja tregojnë qartë se partneri po ju mashtron

para 4 muajve - Albeu

Në marrëdhëniet e dashurisë njerëzit kanë nevojë për afeksion, kujdes dhe mbështetje. Kjo gjë është normale sepse dashuria e tillë duhet të jetë. Mirëpo, ndonjëherë duke e dashur shumë partnerin, ju përfundoni...

Rregulli i 3 minutave që prindërit duhet ndjekur me fëmijët

para 4 muajve - Ekonomia Online

Sa kohë shpenzoni me fëmijën tuaj pas punës? Teknikisht, kemi vetëm rreth 30 minuta për të gatuar darkë për ta, rreth 15 minuta për të lexuar një libër dhe vetëm një moment për t’i puthur ata kur u uroni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK