http://kariera.mk

Drejtori sportiv i Interit kthehet nga Anglia, synon transferimin e ‘bishës’

para 3 muajve - OraInfo

Romelu Lukaku pritet të largohet nga Manchester United gjatë verës. Interi tashmë ka është takuar me Manchester Unitedin për Romelu Lukakun. Lajmin e ka konfirmuar drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio....

E konfirmon drejtori sportiv i Interit: U takuam me United për Lukakun

para 3 muajve - GazetaBlic

Interi tashmë ka është takuar me Manchester Unitedin për Romelu Lukakun. Lajmin e ka konfirmuar drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio. Ai është kthyer nga Anglia në mbrëmjen e së enjtes pas takimit...

Inter arrin marrëveshje për Barella

para 3 muajve - Medial

Skuadra e Inter më në fund ka arritur marrëveshje me lojtarin e Cagliari, Nicolo Barella. ‘Sky Sport Italia’ raporton se Inter dhe Cagliari janë pajtuar për transferimin e Barella në një marrëveshje që...

Interi pranë blerjes më të shtrenjtë në histori, 70 milionë euro për bomberin belg

para 3 muajve - Albeu

Sot është mbajtur takimi ndërmjet Interit dhe Manchester United për të vendosur të ardhmen e Romelu Lukakut. Djajtë e kuq nuk duan ta humbasin sulmuesin belg dhe këtë do të ishin të gatshëm ta bënin vetëm...

E thonë mediat në Itali: Barella të premten zbarkon në Inter

para 3 muajve - GazetaBlic

Nicolo Barella pritet t’i kryejë të premten testet mjekësore dhe të nënshkruajë kontraë 4-vjeçare me Interin. 22-vjecari do të fitojë 2.5 milionë euro në sezon. Interi më në fund ka arritur marrëveshje...

E KRYER/ Merr fund telenovela Barella, transferohet tek Interi

para 3 muajve - Koha Jone

Merr fund telenovela, Nicola Barella është futbollisti më i ri i Interit. Zikaltrit kanë gjetur gjuhën e përbashkët me Cagliarin pas negociatave të vështira për shifrën totale 45 milionë euro që do të...

Conte ia bën bajat të gjithëve me transferimin e ri

para 3 muajve - OraInfo

Antonio Conte e ka gati transferin e ri. Mund të thuhet se telenovela Barella-Inter ka mbërritur te titrat dhe te fundi ilumtur! Sipas asaj që njofton “Sky” dhe eksperti i merkatos, Gianluca di Marzio,...

Lukaku transferohet te Interi?

para 3 muajve - Opinion

Pas kërkesës së Romelu Lukaku për t’u larguar nga skuadra e Manchester United, Interi ka ofruar menjëherë 70 milionë euro për transferimin e sulmuesit. Nga të gjitha skuadrat të cilat kërkojnë shërbimet...

Nicolo Barella zyrtarisht lojtar i Interit

para 3 muajve - Vizion Plus

Nicolo Barella është zyrtarisht lojtar i Interit. Sipas Sky Sport, Inter i ka paguar Cagliarit shumën e 45 milion eurove plus bonuset për mesfusorin Nicolo Barella. Barella cilësohet si një nga mesfushorët...

Drejtori sportiv i Interit kthehet nga Anglia: “U takuam me Unitedin për Lukakun”

para 3 muajve - Infokusi

Interi tashmë ka është takuar me Manchester Unitedin për Romelu Lukakun. Lajmin e ka konfirmuar drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio. Ai është kthyer nga Anglia në mbrëmjen e së enjtes pas takimit...

E kryer, ylli i Serisë A te Interi për 45 milionë euro

para 3 muajve - Albeu

Interi dhe Cagliari kanë arritur marrëveshjen e shumëpritur për Nicola Barellan. Dy klubet kanë arritur akordin përfundimatar për një huazim me detyrim blerje për një shumë rreth 45 milionë euro . Mesfushori...

E kryer, Barella tek Interi për 45 milionë euro

para 3 muajve - SuperSport

Mbyllet seria e fundit e telenovelës “Barella”. Futbollisti 22-vjeçar mund të konsiderohet që tani lojtar i Interit. Zikaltrit kanë gjetur gjuhën e përbashkët me Cagliarin pas negociatave të vështira për...

Ausilio konfirmon kontaktin zyrtar me Man United rreth Lukakut

para 3 muajve - Arbresh

Interi ka bërë një përpjekje zyrtare për të nënshkruar me sulmuesin e Manchester United, Romelu Lukakun. Kjo është konfirmuar nga drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, i cili ka arritur në Milan pas...

Lukaku braktis stërvitjen me United, kërkon transferimin tek Inter

para 3 muajve - Vizion Plus

Romelu Lukaku ka kërkuar me ngulm që të largohet nga Manchester United dhe t’i bashkohet ekipit të Interit. Pavarësisht helozheve të bëra prej tranjerit Ole Gunnar Solskjaer, sulmuesi belg e ka treguar...

Man United – Inter, fillojnë bisedimet për Lukakun

para 3 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi belg është përfolur për një largim të mundshëm nga Old Trafford këtë verë dhe ka shprehur dëshirën e tij për të luajtur në Serie A. Manchester United dhe Interi njoftohet se kanë filluar bisedimet...

Man United njofton Interin me çmimin e Lukakut

para 3 muajve - Arbresh

Manchester United raportohet t’i ketë vendosur një çmim prej 85 milionë euro sulmuesit Romelu Lukaku pas bisedimeve me Interin. Bazuar në raportet nga Sky Sports dhe Sportitalia , zyrtarët e Interit janë...

Interi s?heq dorë, zikaltërit tentojnë bomberin e Serisë A

para 3 muajve - Albeu

Kjo merkato po vijon të jetë shumë aktive për Interin. Mes të tjerash, zikaltërit kanë në tavolinë edhe dy emra të mëdhenj për të sjellë në San Siro. Bëhet fjalë për Romelu Lukakun dhe Edin Dzekon. Për...

Interi pranë blerjes më të shtrenjtë në histori, 70 milionë euro për një “bomber”

para 3 muajve - Newsport

Sot është mbajtur takimi ndërmjet Interit dhe Manchester United për të vendosur të ardhmen e Romelu Lukakut. Djajtë e kuq nuk duan ta humbasin sulmuesin belg dhe këtë do të ishin të gatshëm ta bënin vetëm...

Punë e kryer, shtrëngohen duart – kjo është goditja e parë e Antonio Contes tek Interi

para 3 muajve - Periskopi

Mund të thuhet se telenovela Barella-Inter ka mbërritur te titrat dhe te fundi ilumtur! Sipas asaj që njofton “Sky” dhe eksperti i merkatos, Gianluca di Marzio, sonte në mbrëmje ka ardhur edhe shtrëngimi...

E KRYER: Vjen goditja e madhe për Interin, Conte e pret në Lugano!

para 3 muajve - Sovrani

Mund të thuhet se telenovela Barella-Inter ka mbërritur te titrat dhe te fundi i lumtur! Sipas asaj që njofton “Sky” dhe eksperti i merkatos, Gianluca di Marzio, sonte në mbrëmje ka ardhur edhe shtrëngimi...

E KRYER/Interi bën goditjen e radhës në merkato, së shpejti vizitat mjekësore

para 3 muajve - Newsport

Interi dhe Cagliari kanë arritur marrëveshjen e shumëpritur për Nicola Barellan.  Dy klubet kanë arritur akordin përfundimatar për një huazim me detyrim blerje për një shumë rreth 45 milionë euro. Mesfushori...

Lukaku nuk stërvitet me Man Unitedin

para 3 muajve - Tetova Sot

Romelu Lukaku ka munguar në seancën e tretë stërvitore të turneut parasezonal të Manchester Unitedit në Perth të Australisë, duke nxitur spekulimet për një largim të mundshëm të tij nga “Djajtë e kuq”....

Rashfordi: Man Unitedi po tenton ta kthejë identitetin e vet

para 3 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi anglez, Marcus Rashford, i cili së fundi nënshkroi kontratë të re në Old Trafford, beson se Manchester Unitedi duhet të “rehatohet” me Ole Gunnar Solskjaerin, për ta kthyer identitetin e vet sërish....

Lukaku nuk stërvitet me Man Unitedin

para 3 muajve - Zhurnal

Romelu Lukaku ka munguar në seancën e tretë stërvitore të turneut parasezonal të Manchester Unitedit në Perth të Australisë, duke nxitur spekulimet për një largim të mundshëm të tij nga “Djajtë e kuq”....

Lukaku i thotë United-it: Dua të largohem

para 3 muajve - Klan Kosova

Romelu Lukaku i ka thënë Manchester United-it se dëshiron që të largohet pasi që do që t’i bashkohet Interit, sipas raportimeve nga ESPN FC. Përfaqësuesi i Belgjikës druhet se nuk është më zgjedhja e parë...

Lukaku nuk stërvitet me Manchester Unitedin, gjithnjë më afër Interit

para 3 muajve - GazetaBlic

Romelu Lukaku nuk ka stërvitur me Manchester United – pasi spekulimet për një kalim të tij tek Inter sa shkojnë e rriten. Sipas Manchester Evening News, Lukaku ka një ‘problem të vogël’ dhe nuk dëshiron...

Lukaku nuk strëvitet me United, kërkon transferimin tek Inter

para 3 muajve - BalkanWeb

Për Romelu Lukaku nuk kanë mjaftuar elozhet e Ole Gunnar Solskjaer. Pavarësisht vlerësimeve të teknikut të Manchester United, sulmuesi belg nuk ka ndyshuar mendje dhe kërkon vetëm të transferohet tek Inter....

Lukaku i thotë “jo” Solskjaer-it, kërkon Interin dhe … stërvittet veçmas

para 3 muajve - Koha Jone

Antono Conte kërkon me çdo kusht një sulmues për sezonin e ri. Piero Ausilio ka mbërritur në Londër, për t’u takuar me drejtuesit e Manchester United dhe për të diskutuar për herë të parë në tavolinë,...

Lukaku gjithnjë e më afër Interit – ajo që sapo ka bërë sulmuesi është shenjë e qartë e largimit

para 3 muajve - Periskopi

Lukaku gjithnjë e më afër Interit – ajo që sapo ka bërë sulmuesi është shenjë e qartë e largimit Romelu Lukaku raportohet se nuk po i përcjellë stërvitjet e Manchester Unitedit, derisa po intensifikohen...

Ausilio nis negociatat me Man. United, Lukaku “i jep asist” nga Australia

para 3 muajve - SuperSport

Piero Ausilio ka mbërritur në Londër, për t’u takuar me drejtuesit e Manchester United dhe për të diskutuar për herë të parë në tavolinë, mundësinë e transferimit të sulmuesit belg Romelu Lukaku te Interi....

Interi gati ofertën 70 mln euroshe për Lukakun

para 3 muajve - Alsat-M

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka udhëtuar drejt Londër të mërkurën pasdite, teksa më vonë është takuar me Ed Vudvardin, presidentin e Mançester Junajtedit. Palët kanë diskutuar të gjitha shanset...

Lukaku, Unitedit: Dua të largohem

para 3 muajve - Medial

Romelu Lukaku dëshiron të largohet nga Manchester United. Sulmuesi belg i ka bërë me dije Manchester United se dëshiron të largohet, duke kërkuar t’i bashkohet Interit, pretendon ESPN. Reprezentuesi i...

Interi s’heq dorë, zikaltërit tentojnë lojtarin “big” nga Serie A

para 3 muajve - Newsport

Kjo merkato po vijon të jetë shumë aktive për Interin. Mes të tjerash, zikaltërit kanë në tavolinë edhe dy emra të mëdhenj për të sjellë në San Siro. Bëhet fjalë për Romelu Lukakun dhe Edin Dzekon. Për...

United dhe Inter fillojnë negociatat për Lukakun

para 3 muajve - Gazeta Observer

Manchester United dhe Inter kanë nisur negociatat lidhur me shitjen e Romelu Lukaku në klubin italian. Sulmuesi i United e ka bërë të qartë se shpreson të largohet nga Old Trafford pasi u tha se nuk do...

Drejtuesit e Interit në sulm për Lukakun, mbyllet marrëveshja me talentin Barrela, zikaltërit synojnë dhe Dzekon

para 3 muajve - Medial

Interi vijon përgatitjet nën drejtimin e Antonio Contes në Luganon e qetë dhe të izoluar për publikun, ndërsa drejtuesit e skuadrës zikaltër po nxitojnë për të mbyllur disa operacione merkatoje. Kështu...

Lukaku kërkon largimin nga Unitedi

para 3 muajve - Arbresh

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku thuhet se është i etur të largohet nga Manchester Unitedi për t’u bashkuar me Interin këtë verë. Lukaku nuk është zgjidhje e parë për sulmin e Djajve të Kuq, pasi menaxheri...

Ylli i United konfirmon dëshirën për t’u larguar

para 3 muajve - Sovrani

Qendërsulmuesi Romelu Lukaku e ka konfirmuar dëshirën e tij për t’u larguar nga Manchester Unitedi këtë verë, përkundër kërkesës së trajnerit Ole Gunnar Solskjaer që të qëndrojë dhe të luftojë për një...

Lukaku, Unitedit: Dua të largohem

para 3 muajve - Arbresh

Romelu Lukaku dëshiron të largohet nga Manchester United. Sulmuesi belg i ka bërë me dije Manchester United se dëshiron të largohet, duke kërkuar t’i bashkohet Interit, pretendon ESPN, përcjell lajmi.net....

Punë e kryer! Interi arrin marrëveshjen me super-lojtarin

para 3 muajve - OraInfo

Skuadra e Interit po bëhet edhe me një lojtar. Interi pritet ta bëjë zyrtare blerjen e Nicolo Barellas brenda pak orëve, pasi klubi i tij Cagliari e ka pranuar ofertën prej 40 milionë euro plus 10 milionë...

Inter-Barella çështje orësh, ja kush po e pengon zyrtarizimin

para 3 muajve - Medial

Teksa priten lajme nga Anglia ku Ausilio ka shkuar për të takuar drejtuesit e Manchester United për Romelu Lukakun, mesa duket ka zhvillime të reja në Milano për Nicolo Barella. Sipas Sky Italia, operacioni...

Inter – Lukaku, ky është lajmi i fundit nga Anglia

para 3 muajve - OraInfo

Romelu Lukaku i ka ditët e numëruara në Manchester United. Drejtuesit e Interit raportohet se kanë nisur bisedimet me Manchester Unitedin për ta transferuar Romelu Lukakun. “Sky Sports” mëson se Manchester...

Interi në bisedime me Manchester Unitedin për yllin e skuadrën

para 3 muajve - OraInfo

Interi është i interesuar për yllin e Manchester Unitedit. Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli këtë mbrëmje për t’i nisur bisedimet me Manchester Unitedin për sulmuesin Romelu Lukaku....

Interi i nis bisedimet për Lukakun me Manchester Unitedin

para 3 muajve - Tetova Sot

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli këtë mbrëmje për t’i nisur bisedimet me Manchester Unitedin për sulmuesin Romelu Lukaku. Ausilio pritej të udhëtonte drejt Anglisë këtë javë...

Interi prezanton ofertën 70 milionëshe për sulmuesin Romelu Lukaku

para 3 muajve - Arbresh

Interi i ka prezantuar Manchester United ofertën e tyre për sulmuesin Romelu Lukaku dhe tarifa është 70 milionë euro – e ndarë në tri pjesë me detyrim pagese deri më 2021. Drejtori i “Nerazzurrëve”, Piero...

Interi i nis bisedimet për Lukakun me Manchester Unitedin

para 3 muajve - Infokusi

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli këtë mbrëmje për t’i nisur bisedimet me Manchester Unitedin për sulmuesin Romelu Lukaku. Ausilio pritej të udhëtonte drejt Anglisë këtë javë...

Unitedi kërkon mbi 83 milionë euro për Lukakun

para 3 muajve - Koha.net

Drejtuesit e Interit thuhet se kanë planifikuar të nisin bisedimet me Manchester Unitedin për ta transferuar Romelu Lukakun. “Sky Sports” mëson se Manchester Unitedi kërkon 83.4 milionë euro për ta liruar...

Gjithçka drejt përfundimit, Interi i Contes “shkund” merkaton

para 3 muajve - Newsport

Inter ka filluar një sulm frontal për afrimin në skuadër të Romelu Lukakut . Sipas raprtimeve të “Sky Sport” drejtori sportiv i zikaltërve, ka fluturuar për në Angli për të biseduar me Manchester United....

Inter-Barella çështje orësh, ja kush po e pengon zyrtarizimin

para 3 muajve - Sovrani

Teksa priten lajme nga Anglia ku Ausilio ka shkuar për të takuar drejtuesit e Manchester United për Romelu Lukakun, mesa duket ka zhvillime të reja në Milano për Nicolo Barella. Sipas Sky Italia, operacioni...

Drejtuesit e Interit “blitz” për Lukakun, Barrela pret vizitat mjekësore, Dzeko…

para 3 muajve - SuperSport

Interi vijon përgatitjet nën drejtimin e Antonio Contes në Luganon e qetë dhe të izoluar për publikun, ndërsa drejtuesit e skuadrës zikaltër po nxitojnë për të mbyllur disa operacione merkatoje. Kështu...

Zbulohet plani i Interit në merkato për Lukakun dhe Barella-n

para 4 muajve - Koha Jone

Merkato e Interit futet në një fazë vendimtare. Klubi zikaltër ka nisur përgatitjet për sezonin e ri nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte në Lugano, por grupi i futbollistëve ende nuk është i plotë....

Ndizet merkato e Interit, e kryer për Barellan, Lukaku?

para 4 muajve - BalkanWeb

Pas sondazheve të shumtë, objektivave të deklaruar publikisht, në shtëpinë e Interit është momenti i zyrtarizimeve. Në të njëjtën kohë, Antonio Conte është duke stërvitur qetësisht grupin që ka në dispozicion...

Inter – Lukaku, marrëveshja më afër se kurrë!

para 4 muajve - GazetaBlic

Zyrtarët e Interit thuhet se do të udhëtojnë në Britani të Madhe këtë javë për të arritur marrëveshje me Romelo Lukakun. Lukaku është i gatshëm të ndërrojë ambient, pasi tashmë ka pranuar kushtet bazë...

“Rri edhe një vit”, takimi Solskjaer-Lukaku gëzon Interin

para 3 muajve - Sovrani

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United është takuar personalisht me Romelu Lukaku këtë javë, të cilit i ka kërkuar që të qëndrojë të paktën edhe për një vit tek “Djajtë”. Kështu raporton “The...

Zbulohet plani i Interit në merkato për Lukakun dhe Barella-n

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Merkato e Interit futet në një fazë vendimtare. Klubi zikaltër ka nisur përgatitjet për sezonin e ri nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte në Lugano, por grupi i futbollistëve ende nuk është i plotë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK