http://kariera.mk

Lamtumirë makina breshkë: VW Beetle nuk do të prodhohet më

para 4 muajve - Koha.mk

Prodhimi i të famshmes Volkswagen Beetle, është mbyllur. Makina kompakte e rrumbullakosur, lindi në Gjermaninë naziste dhe luajti një rol të rëndësishëm në ringritjen ekonomike të Gjermanisë pas luftës...

Volkswagen shënon fundin e një epoke, duke nxjerrë nga prodhimi të fundit VW Beetle

para 4 muajve - Gazeta Observer

Në fabrikën e Volkswagen që ndodhet në Puebla të Meksikës, ka dalë nga prodhimi një VW Beetle që nuk dallon nga të tjerat, por që është shumë e veçantë, sepse është e fundit e këtij lloji. Me këtë makinë,...

Lamtumirë makina breshkë/ Volswagen Beetle nuk do të prodhohet më

para 4 muajve - Top Channel

Prodhimi i të famshmes Volkswagen Beetle, është mbyllur. Makina kompakte e rrumbullakosur, lindi në Gjermaninë naziste dhe luajti një rol të rëndësishëm në ringritjen ekonomike të Gjermanisë pas luftës...

“Breshkës” së Hitlerit i vjen fundi, Volkswagen nuk do ta prodhojë më

para 4 muajve - Koha Jone

Volkswageni do ta ndalojë prodhimin e modelit të famshëm Beetles, i njohur si ‘Breshka’ në fabrikën e tij në Puebla, Meksikë, këtë javë. Ky është edhe fundi i rrugëtimit të kësaj veture që ka simbolizuar...

Modeli ‘Volkswagen’ do ndalojë së prodhuari javën e ardhshme

para 4 muajve - Arbresh

Vetura e cila ka qenë pjesë e kohëve më të errëta të Gjermanisë, përkatësisht si simbol i rilindjes së ekonomike të Gjermanisë së Pasluftës, do të ndalojë së prodhuari që nga java e ardhshme. ‘Volkswagen’...

Wolkswagen Beetle jashtë tregut pas afër 70 vjetësh

para 4 muajve - Klan Kosova

Pas afër afër 70 vjetësh prodhimi, Wolkswagen Beetle do të tërhiqet nga tregu. Kanë qenë gjithsej tre gjenerata të dizajnit të kësaj veture që është aq shpesh e pranishme në përditshmëri si dhe në kulturën...

Beetle legjendar i VW arrin në fund të rrugës

para 4 muajve - Tetova Sot

Volkswagen gjerman do të ndalojë prodhimin e versionit më të fundit të modelit të famshëm Beetles në fabrikën e tij në Puebla, Meksikë, këtë javë. Kjo do të shënojë fundin e rrugës për një automjet që...

“Breshkës” së Hitlerit i vjen fundi, Volkswagen nuk do ta prodhojë më

para 4 muajve - Koha.net

Volkswageni do ta ndalojë prodhimin e modelit të famshëm Beetles, i njohur si ‘Breshka’ në fabrikën e tij në Puebla, Meksikë, këtë javë. Ky është edhe fundi i rrugëtimit të kësaj veture që ka simbolizuar...

“Breshës” së Hitlerit i vije fundi, Volkswagen nuk do t’a prodhoj më

para 4 muajve - Koha.net

Volkswageni do të ndalojë prodhimin të modelit të famshëm Beetles, i njohur si ‘Breshka’ në fabrikën e tij në Puebla, Meksikë, këtë javë. Ky është edhe fundi i rrugëtimit i kësaj veture që ka simbolizuar...

Beetles legjendar arrin në fund të rrugës, s’prodhohen më

para 4 muajve - Periskopi

Volksëagen gjerman do të ndalojë prodhimin e versionit më të fundit të modelit të famshëm Beetles në fabrikën e tij në Puebla, Meksikë, këtë javë. Kjo do të shënojë fundin e rrugës për një automjet që...

Beetle legjendar i VW arrin në fund të rrugës - foto

para 4 muajve - KosovaPress

Kjo do të shënojë fundin e rrugës për një automjet që ka qenë një simbol i shumë gjërave gjatë historisë 80-vjeçare, më saktë që nga viti 1938, kur Beetles i parë erdhi në linjën e prodhimit, transmeto...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK