http://kariera.mk

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet e as të harrohet

para 3 muajve - Koha.mk

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me...

Mogherini & Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - Alsat-M

Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe...

BE-ja e quan gjenocid ngjarjen në Srebrenicë

para 3 muajve - Klan Kosova

33 të vrarë 24 vjet më parë u varrosën të mërkurën në Qendrën Memoriale Potoçari të Srebrenicës, ku u përkujtua  përvjetori i masakrës që bënë serbët mbi boshnjakët. Nga 11 deri më 22 korrik të vitit 1995,...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës, varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - Tetova Sot

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Veseli për Srebrenicën: Kjo masakër nuk ishte as fillimi dhe as fundi i krimeve

para 3 muajve - Koha.mk

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, sot ka kujtuar përvjetorin e 24-të të masakrës të Srebrenicës, ku tha se është një prej krimeve më mizore në Evropën e pasluftës së dytë botërore. Veseli në një status të...

Përvjetori i masakrës së Srebrenicës

para 3 muajve - Alsat-M

Bosnja e Hercegovina po shënon sot 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës, më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8 mijë burra dhe...

Bota kujton 24 vjetorin e gjenocidit të Srebrenicës, atje rivarrosen 33 viktima

para 3 muajve - Koha.net

Një varrmihës në punë, që hapi varret për 33 njerëz të tjerë të vrarë nga serbët e Bosnjës, 24 vjet më parë njihet si gjenocidi në Srebrenicë. Mijëra familjarë të të vrarëve, miq, përfaqësues të pushtetit,...

24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës: Një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - Top Channel

Në 24 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, Komisioner i zgjerimit,...

Mogherini dhe Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - Tetova Sot

Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe...

Mogherini dhe Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - AlbPortali

Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe...

Mogherini dhe Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe...

Mogherini & Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - Lajm

Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe...

Erdoğan: Historia nuk do të harrojë kurrë gjenocidin e Srebrenicës

para 3 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se historia nuk do të harrojë kurrë gjenocidin e vitit 1995 në Srebrenicë, ku u masakruan mbi 8 mijë njerëz të pafajshëm, transmeton AA. “Gjenocidi...

Foto tronditëse – masakra më e rëndë në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore

para 3 muajve - Insajderi

Sot shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe në Bosnje vranë mbi 8 mijë burra dhe djem myslimanë në Srebrenicë....

Pompeo për Srebrenicën: Qëndrojmë me ata që kërkojnë drejtësi

para 3 muajve - Zhurnal

Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për...

BRUKSEL – Mogherini & Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - Medial

BRUKSEL, 11 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme...

Haradinaj: Bota asnjëherë s’duhet të hesht karshi asnjë gjenocidi, viktimë e së cilës ishin populli kosovar

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i  Kosovës, me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës, priti në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje dhe ish-deputetin Xhezair...

24 vite nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Opinion

Bosnje Hercegovina shënon sot 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës, e cilësuar si më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës të drejtuara nga gjenerali...

Haradinaj: Bota asnjëherë nuk duhet të heshtë karshi asnjë gjenocidi, viktimë e së cilës ishin populli kosovar dhe ai boshnjak

para 3 muajve - Medial

Kryeministri i Republikës së Kosovës, me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës, priti në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje dhe ish-deputetin...

Mogherini dhe Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe...

Pompeo flet për Srebrenicën: Jemi me ata që kërkojnë drejtësinë

para 3 muajve - BalkanWeb

Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për...

Bota nuk duhet të heshtë karshi asnjë gjenocidi

para 3 muajve - RTV 21

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e komunitetit boshnjak Me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës, kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri,...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - Koha.mk

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Haradinaj: Bota asnjëherë nuk duhet të heshtë karshi asnjë gjenocidi

para 3 muajve - RTV 21

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e komunitetit boshnjak Me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës, kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri,...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - Klan Kosova

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Haradinaj: Solidariteti ynë me familjet e viktimave të Srebrenicës është i natyrshëm.

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësues të komunitetit boshnjak në nderim të viktimave të gjenocidit në Srebrenicë. Këtë e ka bërë me dije vetë Haradinaj...

Varrezat masive në Srebrenicë

para 3 muajve - Koha.net

Sot po shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 myslimanë. Në qendrën përkujtimore Potoçari në Srebrenicë do të varrosen mbetjet e 33 viktimave...

Mogherini dhe Hahn për Srebrenicën: Tragjedia ende po na ndjek, kriminelët s’mund të madhështohen

para 3 muajve - Sot News

Në përvjetorin e 24 të masakrës së Srebrenicës në Bosnie zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini dhe Johanes Hahn komisionar për Zgjerim, thanë se është...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - GazetaBlic

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet ose të harrohet

para 3 muajve - Alsat-M

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me...

Bashkimi Europian kujton masakrën e Srebrenicës

para 3 muajve - Koha.mk

Bashkimi Europian këtë të enjte është duke përkujtuar gjenocidin e Srebrenicës të ndodhur në korrik të vitit 1995, ku mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë boshnjakë u masakruan nga forcat serbe gjatë luftës...

Erdogan: Historia nuk do të harrojë kurrë gjenocidin e Srebrenicës

para 3 muajve - Koha.mk

“Gjenocidi i Srebrenicës, që ndodhi para syve të Evropës dhe mori jetën e 8.372 njerëzve të pafajshëm, nuk do të harrohet gjatë gjithë historisë”, tha presidenti Erdogan. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet e as të harrohet

para 3 muajve - Koha.net

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës, thirrje Serbisë të mos i mohojë krimet

para 3 muajve - RTV 21

Kërkohet drejtësi “Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut” në Kosovë ka përkujtuar sot gjenocidin e kryer në Srebrenicë 24 vjet më parë. Nga kryeqyteti i Kosovës ata dërguan mesazhe të politikanët...

Pacolli: Kosova do ta kujtojë gjithmonë Srebrenicën – momentin tragjik të historisë njerëzore

para 3 muajve - Klan Kosova

Ministri për Punë të Jashtme, Behgjet Pacolli, sot ka kujtuar përvjetorin e 24-të të masakrës të Srebrenicës, ku tha se Kosova qëndron afër me Srebrenicën dhe ne do ta kujtojmë gjithmonë këtë moment tragjik...

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - GazetaBlic

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Pompeo për Srebrenicën: Qëndrojmë me ata që kërkojnë drejtësi

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për...

Bashkimi Europian kujton masakrën e Srebrenicës: Nuk ka vend për mohim të krimit, apo glorifikim të kriminelëve

para 3 muajve - Klan Kosova

Bashkimi Europian këtë të enjte është duke përkujtuar gjenocidin e Srebrenicës të ndodhur në korrik të vitit 1995, ku mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë boshnjakë u masakruan nga forcat serbe gjatë luftës...

BE përkujton gjenocidin e Srebrenicës

para 3 muajve - Zhurnal

Në vigjilje të 24 vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë, Bashkimi Evropian (BE) shprehu mbështetje për Bosnjë e Hercegovinën, për të krijuar një shoqëri të bazuar në pluralizëm, drejtësi dhe dinjitet njerëzor,...

Ministri serb e quan të rremë gjenocidin në Srebrenicë

para 3 muajve - AlbPortali

Ministri i Zhvillimit Teknologjik në Serbi, Nenad Popoviq e ka quajtur gjenocide të rremë krimin e bërë nga serbët në Srebrenicë. Loading... Ai ka thënë se deklaratat që i dëgjon nga zyrtarët evropianë...

Ministri serb e quan të rremë gjenocidin në Srebrenicë

para 3 muajve - Periskopi

Ministri i Zhvillimit Teknologjik në Serbi, Nenad Popoviq e ka quajtur gjenocide të rremë krimin e bërë nga serbët në Srebrenicë. Ai ka thënë se deklaratat që i dëgjon nga zyrtarët evropianë tregojnë qartë...

Ministri serb e quan të rremë gjenocidin në Srebrenicë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Zhvillimit Teknologjik në Serbi, Nenad Popoviq e ka quajtur gjenocide të rremë krimin e bërë nga serbët në Srebrenicë. Ai ka thënë se deklaratat që i dëgjon nga zyrtarët evropianë tregojnë qartë...

FOTOT: 24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Gazeta Tema

Sot shënohet shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe në Bosnje vranë mbi 8 mijë burra dhe djem myslimanë...

Sekretari Amerikan i Shtetit, Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet ose të harrohet

para 3 muajve - GazetaBlic

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet, përcjell Gazeta Blic. Populli...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës, varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - Infokusi

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - Kallxo

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Kadri Veseli: Është e pashmangshme – sikurse për Srebrenicën, Serbia do përgjigjet edhe për gjenocidin në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se masakra e Srebrenicës është  një nga krimet më mizore të ndodhura në Europë, pas luftës së dytë botërore. Veseli ka shtuar përmes facebook se kjo...

Kim Mehmeti: Zyrtarët serbë e ‘vazhdojnë’ gjenocidin e Srebrenicës!

para 3 muajve - Tetova Sot

“Sot shënohet 24-vjetori i gjenocidit në Srebrenicë, ku forcat serbe vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Dhe 24 vite me radhë, zyrtarët serbë e vazhdojnë fushatën për mohimin e këtij gjenocidi, me...

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - Vizion Plus

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - Lajm

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Kim Mehmeti: Zyrtarët serbë e ‘vazhdojnë’ gjenocidin e Srebrenicës!

para 3 muajve - Lajm

“Sot shënohet 24-vjetori i gjenocidit në Srebrenicë, ku forcat serbe vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Dhe 24 vite me radhë, zyrtarët serbë e vazhdojnë fushatën për mohimin e këtij gjenocidi, me...

Haradinaj: Srebrenica, ta ndjesh si boshnjak

para 3 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Haradinaj tha se bota nuk duhet ta harrojë Srebrenicën. Duke bërë me dije një takim të tij me disa zyrtarë boshnjakë, shefi i qeverisë së Prishtinës tha se Kosova ka shumë arsye të ndjejë...

Erdogan: Historia nuk do të harrojë kurrë gjenocidin e Srebrenicës

para 3 muajve - Klan Kosova

“Gjenocidi i Srebrenicës, që ndodhi para syve të Evropës dhe mori jetën e 8.372 njerëzve të pafajshëm, nuk do të harrohet gjatë gjithë historisë”, tha presidenti Erdogan. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip...

Kadri Veseli: Është e pashmangshme – sikurse për Srebrenicën, Serbia do përgjigjet edhe për gjenocidin në Kosovë

para 3 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se masakra e Srebrenicës është  një nga krimet më mizore të ndodhura në Europë, pas luftës së dytë botërore. Veseli ka shtuar përmes facebook se kjo...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet ose të harrohet

para 3 muajve - Shenja

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet ose të harrohet

para 3 muajve - Tetova Sot

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me...

Fatkeqësi që autorët e masakrave në Bosnje e Kosovë nuk u dënuan

para 3 muajve - TV21

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, në 24-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, deklaroi se është fatkeqësi që edhe pas dy dekadave, kriminelët serbë, autorë të këtyre krimeve makabre në Bosnje-Hercegovinë dhe...

Presidenti Thaçi: Masakra e Srebrenicës, çmenduri e regjimit serb – me të njëjtën logjikë vazhdoi masakrat edhe në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë dedikim kushtuar 24 vjetorit të masakrës së Srebrenicës. Në këtë përvjetor Thaçi ka thënë se kjo masakër ishte një tjetër paralajmërim se deri në çfarë mase mund...

Presidenti Thaçi: Masakra e Srebrenicës, çmenduri e regjimit serb – me të njëjtën logjikë vazhdoi masakrat edhe në Kosovë

para 3 muajve - Medial

11:58, 11 Korrik 2019 Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë dedikim kushtuar 24 vjetorit të masakrës së Srebrenicës. Në këtë përvjetor Thaçi ka thënë se kjo masakër ishte një tjetër paralajmërim se...

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë të papranueshme

para 3 muajve - RTV 21

24-vjetori i masakrës së Srebrenicës Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim,...

Haradinaj: Srebrenica, akt barbar i një regjimi mizor

para 3 muajve - InfoShqip

Shënohet 24-vjetori i maskrës së Srebrenicës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 24-vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, tha se kjo masakër na e kujton një epokë të errët dhe një akt barbar të...

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Mogherini dhe Hahni: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - Koha.net

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Fatkeqësi që autorët e masakrave në Bosnje e Kosovë nuk u dënuan

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi përkujton masakrën e Srebrenicës Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, në 24-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, deklaroi se është fatkeqësi që edhe pas dy dekadave, kriminelët serbë, autorë të këtyre krimeve...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës/ Kriminelet serbë vranë 8 mijë muslimanë

para 3 muajve - Vizion Plus

Sot shënohet 24  vjetori i Masakrës së Srebrenicës. Ishte 11 korriku I vitit 1995 kur forcat serbe të Bosnjës hynë në qytetin e Srebrenicës në zonën që ishte shpallur e sigurt nga Kombet e Bashkuara dhe...

Masakra e Srebrenicës, Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - Gazeta Tema

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Thaçi: Fatkeqësi që autorët e masakrave në Bosnje e Kosovë nuk u dënuan

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi përkujton masakrën e Srebrenicës Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, në 24-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, deklaroi se është fatkeqësi që edhe pas dy dekadave, kriminelët serbë, autorë të këtyre krimeve...

Ramush Haradianj: Masakra e Srebrenicës, kujton epokën mizore të Millosheviqit

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj,  duke përkujtuar 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës ka theksuar se kjo ditë kujton epokën më mizore të regjimit të Sllobodan Millosheviqit. ”Kjo masakër, na e kujton një...

Haradinaj: Bota asnjëherë s’duhet të hesht karshi asnjë gjenocidi, viktimë e së cilës ishin populli kosovar

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i  Kosovës, me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës, priti në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje dhe ish-deputetin Xhezair...

Sot 24 vjet nga masakra e Srebrenicës…

para 3 muajve - Standard

Si sot 24 vite më parë, mbi 8 mijë burra, djem dhe gra boshnjake u vranë në atë që njihet si Masakra e Srebrenicës. Gjenocidi që pati për objektiv popullsinë myslimane të vendit u krye nga forcat serbo-boshnjake,...

Thaçi: Është fatkeqësi që kryerësit e krimeve në Bosnje e Kosovë, nuk janë dënuar akoma nga ndërkombëtarët

para 3 muajve - GazetaBlic

Me rastin e 24 vjetorit të masakrës së Srebrenicës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ky rast shënoi rikthimin e tragjedisë së Luftës së Dytë Botërore – të popullvrasjeve masive. Thaçi përmes...

Haradinaj: Bota asnjëherë nuk duhet të hesht për krimet kundër njerëzimit

para 3 muajve - Gazeta e re

Kosova bashkëndjen me popullin boshnjak për masakrën në Srebrenicë që paraqet gjenocidin më të rëndë në Europë, pas Luftës së Dytë Botërore. Kështu ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj...

24 vite nga Masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Shekulli

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Në qendrën përkujtimore Potoçari në Srebrenicë do të varrosen mbetjet e...

Përvjetori i masakrës së Srebrenicës

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Bosnja e Hercegovina po shënon sot 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës, më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8 mijë burra dhe...

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - Gazeta e re

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Sot 24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Koha Jone

Si sot 24 vite më parë, mbi 8 mijë burra, djem dhe gra boshnjake u vranë në atë që njihet si Masakra e Srebrenicës. Gjenocidi që pati për objektiv popullsinë myslimane të vendit u krye nga forcat serbo-boshnjake,...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - Gazeta Observer

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Masakrat në Ballkan, njollë e pa shlyer në ndërgjegjen e njerëzimit

para 3 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës, priti në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje dhe ish-deputetin...

Haradinaj: Bota asnjëherë nuk duhet të hesht për krimet kundër njerëzimit

para 3 muajve - KosovaPress

Kështu ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili sot, në 24- vjetorin e këtij krimi të rëndë, ka pritur në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, deputeten Duda Balje, dhe...

Kryeministri Haradinaj: Bota asnjëherë nuk duhet të heshtë karshi asnjë gjenocidi, viktimë e së cilës ishin populli kosovar dhe ai boshnjak

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës, priti në takim ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje dhe ish-deputetin...

Tridhjetë e tre viktima të gjenocidit në Srebrenicë do të varrosen në Potoçari

para 3 muajve - Koha.mk

Sarajevë, 11 korrik – Në Qendrën memoriale Potoçari sot do të varrosen mbetjet mortore të 33 viktimave të reja të identifikuara, të cilat janë gjetur në një varrezë masive në afërsi të Srebrenicës. Çdo...

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës na kujton një epokë të errët

para 3 muajve - Kallxo

Më rastin e 24 vjetorit të masakrës së Srebrenicës, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se kjo masakër, na e kujton një epokë të errët dhe një akt barbar të një regjimi mizor. Haradinaj ka...

“Është koha të kërkojmë drejtësi deri në fund për shkaktarët e gjenocidit”

para 3 muajve - Gazeta e re

Meta, Haradinaj dhe Xhaferi mesazhe për 24-vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë. Zyrtarët e lartë të vendeve të rajonit kanë përcjellë mesazhet e tyre në lidhje me 24-vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë,...

Gëzim Kelmendi: Srebrenica 1995, një gjenocid i lejuar dhe i pa ndëshkuar

para 3 muajve - Tetova Sot

Gëzim Kelmendi: Srebrenica 1995, një gjenocid i lejuar dhe i pa ndëshkuar Krimi, masakra, terrorizmi dhe gjenocidi që u zhvillua në Bosnjë dhe Hercegovinë në përgjithësi dhe në Srebrenicë në veçanti, dëshmon...

24 vjet nga Masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Portalb

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Në qendrën përkujtimore Potoçari në Srebrenicë do të varrosen mbetjet e...

BE përkujton gjenocidin e Srebrenicës

para 3 muajve - Shenja

Në vigjilje të 24 vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë, Bashkimi Evropian (BE) shprehu mbështetje për Bosnjë e Hercegovinën, për të krijuar një shoqëri të bazuar në pluralizëm, drejtësi dhe dinjitet njerëzor,...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës varrosen edhe 33 viktima

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre....

Pompeo për Srebrenicën: Qëndrojmë me ata që kërkojnë drejtësi

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për...

Pompeo për Srebrenicën: Qëndrojmë me ata që kërkojnë drejtësi

para 3 muajve - Epoka e Re

Në ditën kur përkujtohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës...

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës na kujton një epokë të errët

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës. Haradinaj...

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës na kujton një epokë të errët

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës. Haradinaj ka thënë që kjo masakër na kujton...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Zhurnal

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Njëzetekatër vjet nga Masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Koha.mk

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Në qendrën përkujtimore Potoçari në Srebrenicë do të varrosen mbetjet e...

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë në Bosnjë dhe vende të tjera, janë të papranueshme

para 3 muajve - Periskopi

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Haradinaj pret në takim ministrit Demiri në 24-vjetorin e masakrës së Srebrenicës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritu në takim Ministrin e Zhvillimir Rajonal, Rasim Demirin, raporton Ekonomia Online. Haradinaj në 24 vjetorin e masakrës së Srebrencisë ka kujtuar gjenocidin...

Haradinaj: Srebrenica, akt barbar i një regjimi mizor

para 3 muajve - RTV 21

Shënohet 24-vjetori i maskrës së Srebrenicës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 24-vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, tha se kjo masakër na e kujton një epokë të errët dhe një akt barbar të...

Haradinaj: Masakra në Srebrenicë nga regjimi i Millosheviqit mbetet njollë e pashlyer

para 3 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8372 myslimanë. “Në 24 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, nderojmë...

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës na kujton një epokë të errët

para 3 muajve - Medial

9:23, 11 Korrik 2019 Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës. Haradinaj ka thënë që kjo...

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës një një akt barbar të një regjimi mizor

para 3 muajve - Medial

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës. Haradinaj ka thënë që kjo masakër na kujton...

Njëzetekatër vjet nga Masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Kallxo

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Në qendrën përkujtimore Potoçari në Srebrenicë do të varrosen mbetjet e...

Haradinaj: Srebrenica dhe vrasjet tjera masive në Ballkan nga regjimi i Millosheviqit, mbeten njolla të pa shlyera

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar viktimat e masakrës së Srebrenicës. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se masakra në Srebrenicë dhe vrasjet...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Bashke

Bosnja e Hercegovina sot shënon 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet ose të harrohet

para 3 muajve - Periskopi

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet ose të harrohet

para 3 muajve - KosovaPress

Populli amerikan u bashkua me qytetarët e Bosnje dhe Hercegovinës në nderim kujtimin e më shumë se 8,000 viktimave të pafajshme në Srebrenicë, tha Pompeo në një deklaratë të lëshuar nga Departamenti i...

Pacolli: Kosova do ta kujtojë gjithmonë Srebrenicën – momentin tragjik të historisë njerëzore

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ministri për Punë të Jashtme, Behgjet Pacolli, sot ka kujtuar përvjetorin e 24-të të masakrës të Srebrenicës, ku tha se Kosova qëndron afër me Srebrenicën dhe ne do ta kujtojmë gjithmonë këtë moment tragjik...

Veseli për Srebrenicën: Kjo masakër nuk ishte as fillimi dhe as fundi i krimeve të regjimit të atëhershëm serb

para 3 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, sot ka kujtuar përvjetorin e 24-të të masakrës të Srebrenicës, ku tha se është një prej krimeve më mizore në Evropën e pasluftës së dytë botërore. Veseli në një status të...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Alsat-M

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Fakti Ditor

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Njëzetekatër vjet nga Masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Në qendrën përkujtimore Potoçari në Srebrenicë do të varrosen mbetjet e...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Ina

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës ku u vranë 8 mijë persona

para 3 muajve - Albeu

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës . Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Kosova përkujton gjenocidin në Srebrenicë, kërkohet nga Serbia mos t’i mohojë krimet

para 3 muajve - Gazeta e re

“Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut” në Kosovë ka përkujtuar sot gjenocidin e kryer në Srebrenicë 24 vjet më parë. Nga kryeqyteti i Kosovës ata dërguan mesazhe të politikanët në Serbi, duke kërkuar...

Kosova përkujton gjenocidin në Srebrenicë, kërkohet nga Serbia mos t’i mohojë krimet

para 3 muajve - KosovaPress

Nga kryeqyteti i Kosovës ata dërguan mesazhe të politikanët në Serbi, duke kërkuar drejtësi për viktimat dhe familjarët e tyre. Me organizimin e sotëm, të rinjtë synuan edhe të solidarizohen me popullin...

Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme

para 3 muajve - Ekonomia Online

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët,...

Limaj: Qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjarët e viktimave të Srebrenicës

para 3 muajve - Epoka e Re

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar masakrën e Srebrenicës duke thënë se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjarët e viktimave. Ai ka thënë se Srebrenica ka përjetuar masakrën...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Aktuale

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Veseli: Masakra e Srebrenicës, një prej krimeve më mizore në Evropën e pasluftës së dytë botërore

para 3 muajve - Epoka e Re

Në 24-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, kryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kjo masakër është një prej krimeve më mizorë që kanë ndodhur në Evropë pas...

BE përkujton gjenocidin e Srebrenicës

para 3 muajve - Gazeta e re

Mogherini dhe Hahn theksuan se është detyrë të mbahet mend Srebrenica, duke e përshkruar atë si një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne të Evropës. Në vigjilje të 24 vjetorit të...

Thaçi përkujton masakrën e Srebrenicës, kërkon dënimin e kriminelëve serbë

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar 24-vjetorin e masakrës në Srebrenicë ku janë vrarë rreth 8 000 mijë njerëz. Ai ka thënë se është fatkeqësi që edhe pas dy dekadave, kriminelët serbë, autorë...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Koha.net

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Edhe Bashkimi Evropian e përkujton gjenocidin e Srebrenicë

para 3 muajve - Gazeta e re

Kreu i diplomacisë së BE-së Federica Mogherini dhe komisionari evropian për Zgjerim Johannes Hahn vlerësojnë se Srebrenica është një nga momentet më të errëta në historinë moderne evropiane dhe bënë thirrje...

Limaj: Srebenica përjetoi masakrën më të madhe nga regjimi i Millosheviqit

para 3 muajve - KosovaPress

Limaj shkruan se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjarët e viktimave të Srebenicës, pasiqë ata kanë qenë vet viktima të regjimit kriminal të Millosheviqit. Shkrimi i plotë i Limajt 24 vjet më...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - GazetaBlic

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Erdogan: Gjenocidi i Srebrenicës nuk do të harrohet gjatë gjithë historisë

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se historia nuk do të harrojë kurrë gjenocidin e vitit 1995 në Srebrenicë, ku u masakruan mbi 8 mijë njerëz të pafajshëm. “Gjenocidi i Srebrenicës,...

BE: Tragjedia në Srebrenicë obligon për forcimin e paqes në rajon

para 3 muajve - KosovaPress

"Sot shënojmë gjenocidin në Srebrenicë. Dhe pas 24 vjet të kësaj tragjedie vazhdon të na ndjekë, "tha Mogherini dhe Hahn në deklaratën e përbashkët duke shprehur simpati për " viktimat dhe jetët e atyre...

Presidenti Thaçi e kryeministri Haradinaj kujtojnë masakrën e Srebrenicës

para 3 muajve - PortaliOnline

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën e Srebrenicës, e cila ka ndodhur 24 vjet më parë. Thaçi përmes një postimi në Facebook, tha se masakra e Srebrenicës, 24 vjet më parë, rikthej tragjedinë...

24 vjet nga Srebrenica, presidenti Thaçi: edhe Kosova me të njëjti fat

para 3 muajve - Te Sheshi

Në 24-vjetorin e Srebrenicës, presidenti Thaçi kujton se ata që e shkaktuan atë, po  ata më pas shkaktuan dhe tragjedinë kosovare “Masakra e Srebrenicës, 24 vjet më parë, riktheu tragjedinë e Luftës së...

Thaçi: Fatkeqësi që autorët e masakrave në Bosnje e Kosovë nuk janë dënuar

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, deklaroi se masakra e Srebrenicës riktheu tragjedinë e Luftës së Dytë Botërore, atë të popull vrasjeve masive. Kreu i shtetit tha se gjenocidi i urdhëruar nga Millosheviqi,...

Thaçi kujton masakrën e Srebrenicës: Ky regjim vrastar vazhdoi masakrat edhe në Kosovë

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën e Srebrenicës, e cila ka ndodhur 24 vjet më parë. Thaçi përmes një postimi në Facebook, tha se masakra e Srebrenicës, 24 vjet më parë, rikthej tragjedinë...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - RTV 21

Shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës Bosnja e Hercegovina sot shënon 24-vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit...

Thaçi: Fatkeqësi që autorët e masakrave në Bosnje e Kosovë nuk janë dënuar

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, deklaroi se masakra e Srebrenicës riktheu tragjedinë e Luftës së Dytë Botërore, atë të popull vrasjeve masive. Kreu i shtetit tha se gjenocidi i urdhëruar nga Millosheviqi,...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - GazetaBlic

Bosnja e Hercegovina sot shënon 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Thaçi kujton masakrën e Srebrenicës: Ky regjim vrastar vazhdoi masakrat edhe në Kosovë në vitet 1998-1999

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën e Srebrenicës, e cila ka ndodhur 24 vjet më parë, që sipas tij rikthej tragjedinë e Luftës së Dytë Botërore – të popull vrasjeve masive. Thaçi në një postim...

Thaçi: Fatkeqësi që autorët e masakrave në Bosnje e Kosovë nuk janë dënuar

para 3 muajve - KosovaPress

Kreu i shtetit tha se gjenocidi i urdhëruar nga Millosheviqi, ku u vranë rreth 8 mijë njerëz, ishte edhe një paralajmërim se deri në çfarë mase mund të shkonte çmenduria e regjimit serb. “Me të njëjtën...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Infokusi

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Shprehja e ndjenjës së solidaritetit të qytetarëve të Kosovës ndaj Srebrenicës është e natyrshme

para 3 muajve - Gazeta e re

Shkruan: Albinot Maloku Njëmbëdhjetë korriku i 1995-tës, përjetësisht ka mbetur në kujtesën e ballkanasve. Zona e Potoçarit jo larg Srebrenicës është shndërruar në një qytezë varresh. Nën dirigjimin e...

24 vjetori i masakrës së Srebrenicës

para 3 muajve - Albinfo

Masakra e Srebrenicës është cilësuar si më e rënda në Evropë që prej përfundimit të Luftës së Dytë Botërore Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë...

​Haradinaj: Srebrenica, akt barbar i një regjimi mizor

para 3 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 24 vjetorin e masakrës së Srebrenicës, tha se sot nderojmë me respekt mijëra viktima civile, fëmijë, gra, të moshuar, njerëz të pafajshëm dhe të pambrojtur....

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës na kujton një epokë të errët të një regjimi mizor

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar të rënët në masakrën e Srebrenicës. Me rastin e 24-vjetorit e masakrës së Srebrenicës, Haradinaj ka thënë se kjo masakër ua kujton një epokë të errët...

Haradinaj: Sot, Kosova është me popullin e Bosnjës, me familjet dhe dhimbjen e tyre

para 3 muajve - Epoka e Re

Sot shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sot, Kosova është me popullin...

24 vjet pas, kujtojmë ngjarjen më të trishtë të Evropës

para 3 muajve - Gazeta e re

Njëzetekatër vjet më parë ndodhi ajo që njihet si ngjarja më e trishtë në historinë e re të botës në tokën evropiane. Kur shohim këtë simbol, kujtojmë masakrën dhe dhimbjen e madhe të atyre grave që ende...

Haradinaj: Sot, Kosova është me popullin e Bosnjës

para 3 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se në 24 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, nderohen me mijëra viktima civile, fëmijë, gra, të moshuar, njerëz të pafajshëm dhe të pambrojtur. Haradinaj...

Haradinaj: Sot, Kosova është me popullin e Bosnjës, me familjet dhe dhimbjen e tyre!

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se në 24 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, nderohen me mijëra viktima civile, fëmijë, gra, të moshuar, njerëz të pafajshëm dhe të pambrojtur. Haradinaj...

24 vjet pas, kujtojmë ngjarjen më të trishtë të Evropës

para 3 muajve - KosovaPress

Kur shohim këtë simbol, kujtojmë masakrën dhe dhimbjen e madhe të atyre grave që ende qajnë mbi varret e më të dashurve të tyre Është kjo masakra e Srebenicës, në të cilën u vranë në mënyrën më çnjerëzore...

Haradinaj kujton masakrën e Srebrenicës: Sot, Kosova është me popullin e Bosnjës, me familjet dhe dhimbjen e tyre!

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se në 24 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, nderohen me mijëra viktima civile, fëmijë, gra, të moshuar, njerëz të pafajshëm dhe të pambrojtur. Haradinaj...

​Haradinaj: Srebrenica, akt barbar i një regjimi mizor

para 3 muajve - KosovaPress

“Kjo masakër, na e kujton një epokë të errët dhe një akt barbar të një regjimi mizor. Masakra në Srebrenicë dhe vrasjet tjera masive në Ballkan nga regjimi i Millosheviqit dhe vartësve të tij, mbeten njolla...

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës na kujton një epokë të errët

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës. Haradinaj ka thënë që kjo masakër na kujton...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Fakti Ditor

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - AlbPortali

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Loading... Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë...

Haradinaj: Masakra e Srebrenicës na kujton një epokë të errët

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës. Haradinaj ka thënë që kjo masakër na kujton...

Njëzetekatër vjet nga Masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Në qendrën përkujtimore Potoçari në Srebrenicë do të varrosen mbetjet e...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

Shprehja e ndjenjës së solidaritetit të qytetarëve të Kosovës ndaj Srebrenicës është e natyrshme

para 3 muajve - Arbresh

Shkruan: Albinot Maloku Njëmbëdhjetë korriku i 1995-tës, përjetësisht ka mbetur në kujtesën e ballkanasve. Zona e Potoçarit jo larg Srebrenicës është shndërruar në një qytezë varresh. Nën dirigjimin e...

24 vite nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - Sovrani

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

para 3 muajve - KosovaPress

Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8 mijë burra dhe djem myslimanë në enklavën e Srebrenicës, që ishte caktuar si “vend i sigurt” nga Kombet e Bashkuara. Më 9 korrik 1995, udhëheqësi...

Solidariteti i qytetarëve të Kosovës ndaj Srebrenicës është i natyrshëm

para 3 muajve - Epoka e Re

Shkruan: Albinot Maloku Njëmbëdhjetë korriku i 1995-tës, përjetësisht ka mbetur në kujtesën e ballkanasve. Zona e Potoçarit jo larg Srebrenicës është shndërruar në një qytezë varresh. Nën dirigjimin e...

​BE- ja kushte të reja për Serbinë, të njohë gjenocidin në Srebrenicë

para 3 muajve - Alsat-M

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE-ja e kushtëzon pranimin e Serbisë me njohjen e gjenocidit në Srebrenicë?

para 3 muajve - Tetova Sot

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE kushte të reja për Serbinë – Beogradi të njohë gjenocidin në Srebrenicë

para 3 muajve - Zhurnal

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE kushte të reja për Serbinë, shkak gjenocidi i kryer në Srebrenicë

para 4 muajve - GazetaBlic

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE e kushtëzon pranimin e Serbisë me njohjen e gjenocidit në Srebrenicë?

para 4 muajve - Infokusi

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE kushte të reja për Serbinë – Beogradi të njohë gjenocidin në Srebrenicë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE kushte të reja për Serbinë – Beogradi të njohë gjenocidin në Srebrenicë

para 4 muajve - Periskopi

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE kushte të reja për Serbinë – Beogradi të njohë gjenocidin në Srebrenicë

para 4 muajve - Gazeta e re

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse...

BE kushte të reja për Serbinë - Beogradi të njohë gjenocidin në Srebrenicë

para 4 muajve - KosovaPress

Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në disa qarqe në Bruksel, megjithëse Serbia gjatë dhjetëvjeçarit të fundit, ligjërisht, politikisht dhe moralisht, bën gjithçka për të dënuar këtë dhe të gjitha...

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabic: Nuk do të shkojë në shënimin e përvejtorit të gjenocidit të Srebrenicës

para 4 muajve - Gazeta e re

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabic, ka thënë të martën në Jahorini (Bosnjë) se nuk planifikon të shkojë në Srebrenicë më 11 korrik ku do të zhvillohet ceremonia përkujtimore e gjenocidit ndaj burrave dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK