http://kariera.mk

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Gazeta franceze...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - AlbPortali

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Loading... Gazeta...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - Koha.mk

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Gazeta franceze...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - Derveni

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Gazeta franceze...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - Aktuale

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Gazeta franceze...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - Zhurnal

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Gazeta franceze...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - Epoka e Re

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Gazeta franceze...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - Shekulli

Shkrimtari shqiptar dhe vepra e tij “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” përfshihet në listën e 100 romaneve më të mirë. Lexuesit spanjishtfolës duan Nobelin për shkrimtarin e madh shqiptar Gazeta franceze...

Kadare në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - RTV 21

“Le Monde” vlerëson Kadarenë Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjdhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”. Ky suplement vjen në formën...

Kadare në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë

para 3 muajve - TV21

“Le Monde”  vlerëson Kadarenë Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjdhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”. Ky suplement vjen në formën...

Në mesin e 100 autorëve më të mirë, “Le Monde” përzgjedhë edhe Ismail Kadarenë

para 3 muajve - Insajderi

Kjo vjen në formën e sugjerimit për lexuesin, të një plejade elitare të autorëve të evidentuar nga kritika e gazetës që prej vitit 1946. Shkrimtari i mirënjohur shqiptar Ismail Kadare dhe vepra e tij “Gjenerali...

“Le Monde” vlerësoi Kadarenë mes 100 emrave të mëdhenj

para 3 muajve - Portalb

Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjedhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” , transmeton OraNews . Ky suplement vjen në formën e...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 emrave të mëdhenj të sugjeruar nga kritikët

para 3 muajve - GazetaBlic

Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjedhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”. Ky suplement vjen në formën e sugjerimit për lexuesin,...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 emrave të mëdhenj të sugjeruar nga kritikët

para 3 muajve - Koha.net

Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjedhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”. Ky suplement vjen në formën e sugjerimit për lexuesin,...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 emrave të mëdhenj të sugjeruar nga kritikët

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjedhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”. Ky suplement vjen në formën e sugjerimit për lexuesin,...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 emrave të mëdhenj të sugjeruar nga kritikët

para 3 muajve - Periskopi

Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjedhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”. Ky suplement vjen në formën e sugjerimit për lexuesin,...

Lexuesit spanjishtfolës duan Nobel për shqiptarin Ismail Kadare

para 3 muajve - Illyria

Nga Ruben Avxhiu Shkrimtari i ri, Rodrigo Blanco Calderón, që jeton në Malaga, të Spanjës, bëri një anketim spontan në rrjetin social Tuitër, ku i pyeste lexuesit se se nëse do të zgjidhnit dy shkrimtarë...

“Le Monde” vlerëson Kadarenë mes 100 emrave të mëdhenj që duhen lexuar

para 3 muajve - Gazeta Observer

Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjedhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”. Ky suplement vjen në formën e sugjerimit për lexuesin,...

“Le Monde”: Kadare, mes 100 emrave të mëdhenj të sugjeruar nga kritikët

para 3 muajve - Illyria

Gazeta franceze “Le Monde” ka përzgjdhur në listën e 100 shkrimtarëve më të mirë, edhe Ismail Kadarenë më romanin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” Ky suplement vjen në formën e sugjerimit për lexuesin,...

KADARE PËR “LE MONDE” TREGON 100 SHKRIMTARËT QË DUHET LEXUAR

para 3 muajve - KDPolitik

Bashkë me të përditshmen e mbrëmjes le monde të së mërkurës është bashkëngjitur edhe një suplement i vecantë letrar që i këshillon lexuesve 100 romanet më të mirë që kritikët e kësaj gazete kanë evidentuar...

Le Monde këshillon Kadarenë në 100 shkrimtarët që duhen lexuar

para 3 muajve - Sovrani

Bashkë me të përditshmen e mbrëmjes, Le monde-s të së mërkurës i është bashkëngjitur edhe një suplement i vecantë letrar që i këshillon lexuesve 100 romanet më të mirë që kritikët e kësaj gazete kanë evidentuar...

Le Monde këshillon Kadarenë në 100 shkrimtarët që duhen lexuar

para 3 muajve - Ina

Bashkë me të përditshmen e mbrëmjes le monde të së mërkurës është bashkëngjitur edhe një suplement i vecantë letrar që i këshillon lexuesve 100 romanet më të mirë që kritikët e kësaj gazete kanë evidentuar...

Kadare: Nuk jam përzier asnjëherë në asnjë procedurë të çmimit “Kadare”

para 4 muajve - GazetaBlic

Çmimi letrar “Kadare” është një prej çmimeve më të mëdha letrare që ndahet çdo vit për një autor shqiptar. Ky është viti i pestë i krijimit të “Çmimit Kadare”. Në pesë vite më se 120 autorë kanë qenë pjesë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK