http://kariera.mk

Ridestinimi i mjeteve për sallën koncertale shqetëson komunitetin e muzikës

para 3 muajve - TV21

Mbahet konferencë për media Filharmonia e Kosovës, Dega e Artit Muzikor i Fakultetit të Arteve dhe komuniteti i muzikës klasike në Kosovë sot kanë paralajmëruar një konferencë për media. Kjo pas lajmit...

Ridestinimi i mjeteve për sallën koncertale shqetëson komunitetin e muzikës

para 3 muajve - RTV 21

Mbahet konferencë për media Filharmonia e Kosovës, Dega e Artit Muzikor i Fakultetit të Arteve dhe komuniteti i muzikës klasike në Kosovë sot kanë paralajmëruar një konferencë për media. Kjo pas lajmit...

Ridestinimi i mjeteve për ndërtimin e sallës koncertale shqetëson komunitetin e muzikës

para 3 muajve - Infokusi

Filharmonia e Kosovës, Dega e Artit Muzikor i Fakultetit të Arteve dhe komuniteti i muzikës klasike në Kosovë sot kanë paralajmëruar një konferencë për media. Kjo pas lajmit për ridestinimin e 15.4 milionë...

Humbja e fondeve për sallë koncertale – dështim i institucioneve

para 3 muajve - Koha.net

Institucionet lokale e qendrore janë përplasur me njëra-tjetrën nga distanca sa i përket faktit që projekti për sallën koncertale në Prishtinë nuk do të përkrahet sivjet nga Bashkimi Evropian. Lajmi se...

Ridestinimi i mjeteve për ndërtimin e sallës koncertale shqetëson komunitetin e muzikës

para 3 muajve - KosovaPress

Kjo pas lajmit për ridestinimin e 15.4 milionë eurove të planifikuara për ndërtimin e sallës koncertale në kryeqytet. Sipas tyre, humbja e mundësisë për realizimin e një projekti i cili do t'i sillte kryeqytetit...

Shkëlzen Maliqi: Objekti i ish-Gërmisë të mos rrënohet, ka vlera të mëdha

para 3 muajve - GazetaBlic

Publicisti i njohur Shkelzen Maliqi, ka reaguar për rrënimin e mundshëm të objektit të ish-Gërmisë, duke thënë se nuk ka kurrfarë logjike që të rrënohet kjo hapësirë, pasi që është me vlera arkitektonike...

Ministria e Integrimeve thotë se nuk ka vendosur ajo për 15 milionë eurot e Sallës Koncertale në Prishtinë

para 3 muajve - Insajderi

“Dëshirojmë të informojmë opinionin publik që Ministria e Integrimit Evropian (MIE) nuk është institucioni që bën ridestinimin e mjeteve të BE, prandaj nuk është fare e vërtetë që MIE ka kërkuar nga BE...

Ridestinohen mjetet për Sallën Koncertale

para 3 muajve - Klan Kosova

Akuza në distancë kanë shkëmbyer sot kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane Dhurata Hoxha. Krejt kjo pasi që disa milionë euro të destinuara për ndërtimin e Sallës Koncertale...

MIE akuzon Ahmetin se nuk u angazhua për gjetjen e lokacionit për sallën e koncerteve

para 3 muajve - Koha.net

Ministria e Integrimit Evropian nuk ka as mundësi as të drejtë të bëj ridestinim të mjeteve, atë e bën vetëm BE-ja Ministria e Integrimit Evropian ka reaguar lidhur me ridestinimin e mjeteve të BE-së të...

Ministria e Integrimeve i reagon Shpend Ahmetit për sallën koncertale në Prishtinë

para 3 muajve - Infokusi

Ministria e Integrimit Evropian nuk ka as mundësi as të drejtë të bëj ridestinim të mjeteve, atë e bën vetëm BE-ja Ministria e Integrimit Evropian ka reaguar lidhur me ridestinimin e mjeteve të BE-së të...

Ministrja Hoxha i reagon Shpend Ahmetit për sallën koncertale në Prishtinë

para 3 muajve - Arbresh

Ministria e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha i është kundërpërgjigjur deklaratave të kryetarit të komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ka thënë se kjo Ministri po bënë bllokim politik për sallën...

MIE thotë se nuk ka mundësi e as të drejtë të bëj ridestinim të mjeteve, atë e bën vetëm BE-ja

para 3 muajve - Periskopi

Ministria e Integrimit Evropian në një komunikatë për media ka reaguar lidhur me ridestinimin e fondeve të BE’së për ndërtimin e sallës së koncertëve në Prishtinë, duke thënë se Ministria e Integrimit...

Ministria e Integrimeve i reagon Shpend Ahmetit për sallën koncertale në Prishtinë

para 3 muajve - Arbresh

Ministria e Integrimeve Evropiane i është kundërpërgjigjur deklaratave të kryetarit të komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ka thënë se kjo Ministri po bënë bllokim politik për sallën koncertale...

MIE thotë se nuk ka mundësi e as të drejtë të bëj ridestinim të mjeteve, atë e bën vetëm BE-ja Prishtinë

para 3 muajve - Periskopi

Ministria e Integrimit Evropian në një komunikatë për media ka reaguar lidhur me ridestinimin e fondeve të BE’së për ndërtimin e sallës së koncertëve në Prishtinë, duke thënë se Ministria e Integrimit...

Shpend Ahmeti i reagon Dhurata Hoxhës, thotë se i ka dërguar letër BE-së

para 3 muajve - Insajderi

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se ministrja Hoxha ka dërguar letër në Bashkimin Evropian për të ridestinuar mjetet për Sallën Koncertale në Prishtinë, mirëpo sipas Ahmeti...

Reagon MIE, thotë se kjo ministri nuk bën ridestinimin e mjeteve të BE-së

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ministria e Integrimit Evropian e cila udhëhiqet nga Dhurata Hoxha, ka reaguar ndaj shkrimit të Kryetarit të Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, duke thënë se, MIE nuk është institucioni që bën ridestinimin...

Shpend Ahmetit i ikë nga dora Salla Koncertale, fajëson Dhurata Hoxhën “që i shkroi Brukselit”

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 11 Korrik- Bashkimi Europian kishte ofruar një donacion prej 15.4 milionë eurosh për ndërtimin e Sallës Koncertale në Prishtinë. Meqenëse Komuna e Prishtinës nuk arriti t’i bëjë vend këtij projekti,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK