http://kariera.mk

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Alsat-M

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Insajderi

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Arbresh

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE, sanksione Turqisë për kërkimet në brigjet e Qipros

para 4 muajve - Zhurnal

Bashkimi Europian ka vendosur të ndëshkojë Turqinë për kërkimet në ujërat territoriale të Qipros. Konkretisht, Brukseli ka vendosur të ndërpresë financimet dhe çdo dialog të nivelit të lartë me Ankaranë....

BE, sanksione Turqisë për kërkimet në brigjet e Qipros

para 4 muajve - Medial

Bashkimi Europian ka vendosur të ndëshkojë Turqinë për kërkimet në ujërat territoriale të Qipros. Konkretisht, Brukseli ka vendosur të ndërpresë financimet dhe çdo dialog të nivelit të lartë me Ankaranë....

BE hakmerret ndaj “shpimeve të paligjshme” për gaz jashtë Qipros

para 4 muajve - RTV 21

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë Të ashtuquajturat shpimet turke për gaz dhe naftë jashtë Qipros, Bashkimi Evropian i sheh si ndërhyrje në zonën ekonomike ekskluzive të Qipros, andaj ka paralajmëruar...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Alsat-M

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE ngrin bashkëpunimin me Turqinë, shkak shpimi i paligjshëm nën det

para 4 muajve - Flaka

BE do të pezullojë bisedimet e nivelit të lartë me Ankaranë për disa kohë për shkak të shpimit “të paligjshëm” të shtratit të detit në kërkim të gazit dhe naftës jashtë brigjeve të Qipros. Ajo gjithashtu...

BE-ja paralajmëroi masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Portalb

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Shekulli

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Zhurnal

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - BalkanWeb

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Koha.mk

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Lajm

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja PARALAJMËRON MASA NDAJ TURQISË

para 4 muajve - Klan Macedonia

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Koha.net

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE paralajmëron sanksione ndaj Turqisë

para 4 muajve - Opinion

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj atyre që BE-ja i quan shpime të paligjshme të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros, duke i cilësuar si...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Arbresh

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE paralajmëron Turqinë: Do të marrim masa

para 4 muajve - LajmiFundit

Shpimet e shtetit turk, për gaz edhe naftë në zonën e Qipros, nuk kanë kaluar lehtë para syrit të Bashkimit Evropian. Ky i fundit ka vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje...

BE ngrinë bashkëpunimin me Turqinë

para 4 muajve - Infokusi

BE do të pezullojë bisedimet e nivelit të lartë me Ankaranë për disa kohë për shkak të shpimit “të paligjshëm” të shtratit të detit në kërkim të gazit dhe naftës jashtë brigjeve të Qipros. Ajo gjithashtu...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Gazeta Observer

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet turke,...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Albinfo

Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë Bashkimi Evropian është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan...

BE-ja paralajmëron masa ndaj Turqisë

para 4 muajve - Epoka e Re

Bashkimi Evropian (BE) është i vendosur të kufizojë kontaktet dhe fondet ndaj Ankarasë, si hakmarrje ndaj asaj që BE-ja e quan “shpime të paligjshme” të Turqisë, për gaz dhe naftë jashtë Qipros. Shpimet...

BE ngrin bashkëpunimin me Turqinë për shkak të shpimit të paligjshëm nën det

para 4 muajve - KosovaPress

Ajo gjithashtu do të pezullojë negociatat mbi një marrëveshje të trafikut ajror, dhe fondet e akorduara për Turqinë për vitin e ardhshëm gjithashtu do të ngrihen. Kështu thuhet në një projekt-deklaratë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK