http://kariera.mk

LDK-ja zgjedh së shpejti kryetarin, kandidatët mbeten sekretë

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 korrik – Zhurnal.mk – Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën...

LDK mban sekret kandidatët për kryetar

para 3 muajve - OraInfo

LDK-ja zgjedh së shpejti kryetarin, kandidatët mbeten sekretë. Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do...

Lutfi Haziri flet për rrahjet në LDK: Erdhën prej atyre që nuk ia duan të mirën partisë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie. Dy nënkryetarët...

Lutfi Haziri flet për rrahjet në LDK: Erdhën prej atyre që nuk ia duan të mirën partisë

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 12 Korrik – Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të...

Agim Veliu e Lufti Haziri për rrahjet në LDK: Po ndodhin nga njerëz dashakëqij, ne jemi unik

para 3 muajve - Periskopi

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie. Dy nënkryetarët...

Lutfi Haziri flet për rrahjet në LDK: Erdhën prej atyre që nuk ia duan të mirën partisë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie. Dy nënkryetarët...

LDK-ja zgjedh së shpejti kryetarin, kandidatët mbeten sekretë

para 3 muajve - Arbresh

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie. Dy nënkryetarët...

LDK-ja zgjedh së shpejti kryetarin, kandidatët mbeten sekretë

para 3 muajve - Ekonomia Online

yrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie. Dy nënkryetarët...

Abdixhiku: Test mocion para shtatorit, LDK-ja e VV-ja duhet ta marrin qeverinë

para 3 muajve - Ina

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia e tij duhet ta udhëheqë vendin.Ai ka thënë se pjesë e qeverisë së ardhshme të vendit...

Abdixhiku: Test mocion para shtatorit, LDK-ja e VV-ja duhet ta marrin qeverinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia e tij duhet ta udhëheqë vendin. Ai ka thënë se pjesë e qeverisë së ardhshme të vendit...

Abdixhiku thotë se do të ketë test-mocion para shtatorit: Bashkë me VV’në duhet ta marrim Qeverinë

para 3 muajve - Periskopi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia e tij duhet ta udhëheqë vendin. Ai ka thënë se pjesë e qeverisë së ardhshme të vendit...

Deda: Opozita i ka nënshkrimet, në qershor kemi mundur ta rrëzojmë Qeverinë

para 3 muajve - Insajderi

Deda ka thënë se opozita vërtet i ka 58 nënshkrime për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, por sipas tij janë edhe disa të tjerë që do të votojnë për mocionin e opozitës. “Atë që të gjithë opinioni po...

Deda thotë se në qershor kemi mundur të rrëzojmë Qeverinë ‘Haradinaj’

para 3 muajve - OraInfo

Qeveria ‘Haradinaj’ mund të rrezohej në muajn qershor, sipas Ilir Dedës. Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët...

“Kemi mundur në qershor të rrëzojmë Qeverinë”

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët që do t’i printe partia më e madhe. Deda ka thënë se opozita vërtet...

Deda: Kemi mundur në qershor të rrëzojmë Qeverinë

para 3 muajve - Infokusi

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët që do t’i printe partia më e madhe. Deda ka thënë se opozita vërtet...

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

para 3 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët që do t’i printe partia më e madhe. Deda, në “Dossier D” në RTV...

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor

para 3 muajve - KosovaPress

Deda në RTV Dukagjini ka thënë se opozita vërtet i ka 58 nënshkrime për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, por sipas tij janë edhe disa të tjerë që do të votojnë për mocionin e opozitës. “Atë që të gjithë...

Deda: Kemi mundur të rrëzojmë qeverinë në qershor

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët që do t’i printe partia më e madhe. Deda ka thënë se opozita vërtet...

“Edhe tri vota na duhen për t’a rrëzuar Qeverinë”, flet deputeti opozitar

para 3 muajve - Ina

Opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, ka thënë deputeti i LDK-së Naser Rugova. Ai bashkë me Haxhi Avdylin ishin të ftuar sonte në emisionin Debat Plus. Rugova,...

Selmanaj: Ja kur do të mbahen zgjedhjet e reja

para 3 muajve - Ina

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se LDK-ja dhe VV-ja dallojnë për një nuancë në aspektin e thirrjes së seancës për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj.Selmanaj...

Parashikon Driton Selmanaj: Ja kur do të mbahen zgjedhjet e reja

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se LDK-ja dhe VV-ja dallojnë për një nuancë në aspektin e thirrjes së seancës për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. Selmanaj...

“Për kryetar të LDK-së do të ketë më shumë se 1 kandidat”

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti Driton Selmanaj në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se zgjedhjet për kryetar të LDK-së mund të mbahen pas 3 javësh, por thotë se ende nuk e di se kush do të jetë kandidat. “Jemi në fazën finale...

Zgjedhjet e brendshme në LDK, deputeti i kësaj partie ka diҫka për t’i thënë Mustafës

para 3 muajve - OraInfo

Po vazhdojnë edhe më tej zgjedhjet e brendshme në LDK. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, ka thënë se në LDK duhet të ketë një lidership të ri, por nuk bën t’i mohohet kandidatura...

Selmanaj, i bindur se në vjeshtë do të ketë zgjedhje

para 3 muajve - Koha.net

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se LDK-ja dhe VV-ja dallojnë për një nuancë në aspektin e thirrjes së seancës për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. Selmanaj...

Avdyli: Gabimi kryesor i LDK-së ka qenë që ka hyrë në koalicion me PDK-në

para 3 muajve - Medial

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, ka thënë se kjo parti ka bërë gabime gjatë viteve të kaluara. Avdyli në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, thotë se LDK në dy...

Deputeti i LDK-së thotë se Isa Mustafa nuk mund ta rrisë më partinë

para 3 muajve - Insajderi

Deputeti Haxhi Avdyli, ka thënë se në LDK duhet të ketë ndryshime në udhëheqjen e LDK-së. “Isa Mustafa nuk duhet të jetë një person që duhet ta hedhim. Po mundohet të flitet vetëm në anën e zezë të tij...

Deputeti i LDK’së i arsyeton rrahjet në parti

para 3 muajve - Medial

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje – raporton Periskopi. Ai ka thënë se në gjithë ato tubime, incidente...

Naser Rugova: Edhe tri vota na duhen që ta rrëzojmë Qeverinë

para 3 muajve - Insajderi

Ai bashkë me Haxhi Avdylin ishin të ftuar sonte në emisionin Debat Plus. Rugova, ka thënë se opozita është në pritje edhe të tri votave, dhe ka thënë se nuk është më sekret se është duke u negociuar edhe...

Deputeti i LDK-së tregon edhe sa vota u duhen për ta rrëzuar Qeverinë

para 3 muajve - OraInfo

Tema për rrëzimin e Qeverisë po vazhdon të jetë shumë e përfolur. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova ka thënë se opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e kësaj...

Rugova: Opozita nuk ka qenë e koordinuar

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së Naser Rugova ka pranuar se opozita në përgjithësi nuk ka qenë e koordinuar gjatë kësaj kohe edhe për gjëra të tjera si seancat dhe pikat e endit të ditës. Rugova ka theksuar se nuk i...

Naser Rugova krenohet që bashkpartiakët e tij janë rrahur vetëm pesë herë në tubime

para 3 muajve - Insajderi

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka arsyetuar rrahjet në partinë e tij duke e konsideruar sukses që përleshje kanë ndodhur vetëm në pesë tubime. “Në gjithë ato tubime, incidente ka ndodhur vetëm në pesë...

Deputeti i LDK-së: Me Isa Mustafën nuk rritet partia!

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli me pesimizëm është shprehur se mund të shenojë rritje partija e tij në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, në rast se në krye të saj vazhdon...

Gashi: Nëse LDK hyn në zgjedhje me figura të vjetra do ta ndëshkojë elektorati

para 3 muajve - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike në vend Astrit Gashi, duke komentuar zgjedhjet e brendshme në LDK dhe pjesëmarrjen në zgjedhje të ardhshme parlamentare me figura të njëjta drejtuese, ka thënë se nuk do të...

Deputeti i LDK’së: Jemi në pritje të tri votave për ta rrëzuar Qeverinë

para 3 muajve - Infokusi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova ka thënë se opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e kësaj qeverie. Rugova ka thënë se tensionet në kuvendet zgjedhore të...

LDK e VV s’po merren vesh as për rrëzimin e Qeverisë, e lëre më ta formojnë atë bashkë

para 3 muajve - Periskopi

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se LDK-ja dhe VV-ja dallojnë për një nuancë në aspektin e thirrjes së seancës për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. Selmanaj...

Selmanaj, i bindur se në vjeshtë do të ketë zgjedhje

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se LDK-ja dhe VV-ja dallojnë për një nuancë në aspektin e thirrjes së seancës për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. Selmanaj...

Deputeti i LDK’së: Isa Mustafa nuk mund ta rrisë më partinë

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se në LDK duhet të ketë një lidership të ri, por nuk bën t’i mohohet kandidatura as Isa Mustafës. Avdyli ka thënë se duhet të ketë ndryshime...

Përleshjet e fundit në LDK, deputeti i kësaj partie befason me reagimin

para 3 muajve - OraInfo

Rrahje të shumta po ndodhin në LDK. Deputeti i LDK’së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje. Ai ka thënë se në gjithë ato tubime,...

Rugova jep një arsye interesante për rrahjet në LDK

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje. Ai ka thënë se në gjithë ato tubime,...

“Edhe tri vota na duhen për t’a rrëzuar Qeverinë”

para 3 muajve - Sovrani

Opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, ka thënë deputeti i LDK-së Naser Rugova. Ai bashkë me Haxhi Avdylin ishin të ftuar sonte në emisionin Debat Plus. Rugova,...

Deputeti i LDK’së: Isa Mustafa nuk mund ta rrisë partinë më shumë, na duhet lidership i ri

para 3 muajve - Periskopi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, ka thënë se në LDK duhet të ketë një lidership të ri, por nuk bën t’i mohohet kandidatura as Isa Mustafës. Avdyli, në ‘Debat Plus’ në RTV...

Deputeti i LDK’së: Jemi në pritje të tri votave për ta rrëzuar Qeverinë

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova ka thënë se opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e kësaj qeverie. Rugova ka thënë se tensionet në kuvendet zgjedhore të...

Deputeti i LDK’së i arsyeton rrahjet në parti

para 3 muajve - Infokusi

Deputeti i LDK’së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje. Ai ka thënë se në gjithë ato tubime, incidente ka ndodhur vetëm në...

Deputeti i LDK’së: Jemi në pritje të tri votave për ta rrëzuar Qeverinë

para 3 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova ka thënë se opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e kësaj qeverie. Rugova ka thënë se tensionet në kuvendet zgjedhore të...

Ja çka thotë Naser Rugova për rrahjet në LDK

para 3 muajve - KosovaPress

Ai ka thënë se ka ardhur koha që qeveria e tanishme të shkojnë në shtëpi me 61 votat e deputetëve. Duke komentuar mundësinë e një koalicioni qeverisës LDK-LVV, Rugova ka thënë në RTV Dukagjini se ky koalicion...

Avdyli: Gabimi kryesor i LDK-së ka qenë që ka hyrë në koalicion me PDK-në

para 3 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti ka bërë gabime gjatë viteve të kaluara. Avdyli në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, thotë se LDK në dy...

‘Në një parti që pritet të vijë në pushtet, ndodhin gjëra të tilla’

para 3 muajve - Gazeta Observer

Rrahjet në mes anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës janë të njëpasnjëshme. Thuajse në çdo vend të Kosovës ku u zhvillua procesi zgjedhor i kësaj partie ndodhi nga një rrahje. E fundit që u zhvillua...

Deputeti i LDK-së i arsyeton rrahjet në parti

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i LDK’së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje – raporton Periskopi. Ai ka thënë se në gjithë ato tubime, incidente...

Rugova: Natyrisht që ndodhin rrahjet në një parti që së shpejti do të marrë pushtetin

para 3 muajve - Periskopi

Deputeti i LDK’së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje – raporton Periskopi. Ai ka thënë se në gjithë ato tubime, incidente...

Haziri flet për rrahjet me karrige në LDK: Shqiptarët janë lodhur nga “muskujt”

para 3 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të fituar karrige brenda strukturave të partisë së tij. Ka thënë se duhet marrë...

Lutfi Haziri flet për karriget në LDK, i bën për ‘pesë parë’ orkesturesit e këtyre shfaqjeve

para 3 muajve - OraInfo

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke i zhvilluar zgjedhjet e brendshme në gjithë Kosovën. Nënkryetari i kësaj partie, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të...

Haziri për karriget në LDK: Shqiptarët janë lodhur nga “muskujt” kundër vëllait

para 3 muajve - Koha.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të fituar karrige brenda strukturave të partisë së tij. Ka thënë se duhet marrë...

Haziri për karriget në LDK: Shqiptarët janë lodhur nga “muskujt” kundër vëllait

para 3 muajve - Infokusi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të fituar karrige brenda strukturave të partisë së tij. Ka thënë se duhet marrë...

Haziri flet për ngjarjet në LDK, përmend presidentin Rugova

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 10 Korrik – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të fituar karrige brenda strukturave të partisë së tij.Ka...

Haziri për karriget në LDK: Shqiptarët janë lodhur nga “muskujt” kundër vëllait

para 3 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të fituar karrige brenda strukturave të partisë së tij. Ka thënë...

Haziri për karriget në LDK: Shqiptarët janë lodhur nga “muskujt” kundër vëllait

para 3 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të fituar karrige brenda strukturave të partisë së tij. Ka thënë se duhet marrë...

Haziri për karriget në LDK: Shqiptarët janë lodhur nga “muskujt” kundër vëllait

para 3 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur kritik ndaj përdorimit të karrigeve si mjet për të fituar karrige brenda strukturave të partisë së tij. Ka thënë se duhet marrë...

Fatmir Bajraj: Kush do të zgjidhet kryetar i LDK-së ?

para 3 muajve - Bota Press

LDK-ja është drejtuar dhe duhet t’drejtohet edhe në të ardhmën, nga bota akedemike, botë me t’cilën shquhet n’gjithë historikun e bujshëm t’saj 30 vjeqar. LDK-së duhet t’i prijë truri, edhe tani e tutje,...

Kjo qeveri s’mund të shkojë më larg se në fillim të vjeshtës

para 3 muajve - Epoka e Re

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haki Rugova, ka bërë me dije se kjo parti po insiston për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme për shkak të keqqeverisjes që po i ndodh vendit. Ai ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK