http://kariera.mk

Pjepri me substanca kancerogjene shitet nëpër tregjet shqiptare

para 3 muajve - Insajderi

Pas shqetësimeve të përvitshme se perimet si domatja dhe kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, duket se problem këtë vit është pjepri në Shqipëri. Nëse e keni në tryezën tuaj dhe e konsumoni,...

Pjepri jo i sigurt, AKU: Rasti nuk është denoncim, nuk ka vend për alarm

para 3 muajve - Opinion

Tv Klan publikoi para disa ditësh një skandal në lidhje me nivelin e lartë të nitrateve tek pjepri në tregun shqiptar. Në të gjitha matjet e kryera me një pajisje të certifikuar ndërkombëtarisht, në katër...

Çfarë po hamë!!! Pjepri me substanca kancerogjene?

para 3 muajve - Standard

Autoritetit Kombëtar i Ushqimit (AKU) reagon me deklarate zyrtare pas shqetesimit te madh lidhur me nivelin e nitrateve te gjetura ne pjeper apo edhe sharqi ne tregun tone, denoncuar se fundi ne disa kronika...

Pjepri me substanca kancerogjene? AKU: Nuk ka vend për alarm

para 3 muajve - BalkanWeb

Kanë qenë të përvitshme shqetësimet se perime si domatja e kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, por këtë vit duket se problem është pjepri. Niveli i lejuar i nitrateve tek pjepri është 90 miligramë...

Kujdes: Del dëshmia se në tregjet shqiptare po shitet pjepri me substanca kancerogjene

para 3 muajve - Periskopi

Pas shqetësimeve të përvitshme se perimet si domatja dhe kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, duket se problem këtë vit është pjepri në Shqipëri. Nëse e keni në tryezën tuaj dhe e konsumoni,...

Kosovaret e preferojnë, por ky frut në Shqipëri rezulton të jetë kancerogjen

para 3 muajve - Insajderi

Pas shqetësimeve të përvitshme se perimet si domatja dhe kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, duket se problem këtë vit është pjepri. Nëse e keni në tryezën tuaj dhe e konsumoni, rrezikon seriozisht...

Denoncimi për nivelin e nitrateve te pjepri, AKU sqaron situatën: Nuk ka vend për alarm!

para 3 muajve - Sot News

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar pas publikimit në rrjetet sociale të një sërë videosh që tregojnë testimin e produkteve shqiptare me aparat për të matur vlerën e nitratit. Publikuar së fundmi...

AKU pranon skandalin: Nuk i bëjmë analizat për nivelin e nitratit të pjepri

para 3 muajve - Koha Jone

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit reagoi sot për shqetësimin se disa prodhime bujqësore lejohen të dalin në treg edhe pse kanë nivele skandaloze të nitratit. Në vend që reagimin ta bënte duke çuar inspektorët...

KUJDES: Pjepri në tregjet e Tiranës, me substanca kancerogjene

para 3 muajve - LajmiFundit

Pas shqetësimeve të përvitshme se perimet si domatja dhe kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, duket se problem këtë vit është pjepri. Nëse e keni në tryezën tuaj dhe e konsumoni, rrezikon seriozisht...

Pas skandalit me shifrat e larta të pesticideve, rezulton se shumë ushqime që hyjnë në Shqipëri s’kontrollohen

para 3 muajve - Tetova Sot

Frutat dhe perimet që shiten për tregun vendas nga pikat e grumbullimit në Lushnje, nuk kontrollohen për përmbajtjen e elementeve të dëmshme për organizmin e njeriut. E kundërta ndodh për mallrat që dalin...

Pas skandalit me shifrat e larta të pesticideve, rezulton se shumë ushqime që hyjnë në Shqipëri s’kontrollohen

para 3 muajve - Arbresh

Frutat dhe perimet që shiten për tregun vendas nga pikat e grumbullimit në Lushnje, nuk kontrollohen për përmbajtjen e elementeve të dëmshme për organizmin e njeriut. E kundërta ndodh për mallrat që dalin...

Skandal me nivelin e nitratit tek pjepri

para 3 muajve - Koha Jone

Nëse ky pjepër do të përfundonte në tryezën tuaj dhe e konsumoni, rrezikoni seriozisht shendetin. Përse? Ky produkt përmban nivele skandaloze nitratesh jashtë çdo rregulli shqiptar dhe ndërkombëtar dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK