http://kariera.mk

DASH për Shqipërinë: Vendi më i korruptuar në Ballkan

para 4 muajve - Kallxo

Departamenti Amerikan i Shtetit e ka cilësuar Shqipërinë si shtetin më të korruptuar në Ballkanin Perëndimor. Në raportin e fundit për Klimën e Të bërit Biznes në botë, theksohet se në  Shqipëri është...

SHBA tregon ‘shtetin brenda shtetit’ që ka instaluar Rama në Shqipëri: Si i kanë kapur pasuritë e vendit!

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasuritë e vendit...

DASH: Shqipëria – vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Portalb

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 korrik – Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin,...

“Shihet si vendi më i korruptuar në Ballkan” DASH “shuplakë” qeverisë me raportin mbi klimën e investimeve

para 4 muajve - Ina

“Indeksi i Transparency International i Perceptimit të Korrupsionit 2018 renditi Shqipërinë në vendin e 99 nga 180 shtete, një rënie prej tetë vendesh nga viti 2017. Rrjedhimisht, Shqipëria tani perceptohet...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Koha.mk

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

DASH: Shqipëria e zhytur në korrupsion

para 4 muajve - Albeu

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Klan Kosova

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

Shuplaka e DASH: Shqipëria vend shumë i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - LajmiFundit

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan

para 4 muajve - RTV 21

DASH vlerëson se fusha me interes për t’u angazhuar mbetet energjetika Shqipëria është shteti më i korruptuar në Ballkan dhe një vend i vështirë për të bërë biznes. Në këtë prizëm përshkruhet Shqipëria...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Top Channel

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

SHBA godet Ramën: Presion dhe korrupsion ndaj biznesit…

para 4 muajve - Standard

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e investimeve në Shqipëri jep një panoramë alarmuese për situatën ekonomike në Shqipëri. Dokumenti i publikuar dje në Uashington thotë në mënyrë të...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Tetova Sot

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

SHBA godet Ramën: Presion dhe korrupsion ndaj biznesit

para 4 muajve - Koha Jone

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e investimeve në Shqipëri jep një panoramë alarmuese për situatën ekonomike në Shqipëri. Dokumenti i publikuar dje në Uashington thotë në mënyrë të...

DASH mesazh pushtetarëve: Reforma në drejtësi do t'i japë fund korrupsionit, Prokuroria e Posaçme do ndryshojë imazhin e Shqipërisë

para 4 muajve - Sot News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vendosura se reforma në drejtësi po ecën në rrugën e duhur dhe se në fund “produkti” i saj do të jetë ajo që të gjithë presin. Dje Departamenti Amerikan i Shtetit...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e kriminalizuar e qeverisë Rama

para 4 muajve - BalkanWeb

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar...

DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan

para 4 muajve - GazetaBlic

Shqipëria është shteti më i korruptuar në Ballkan dhe një vend i vështirë për të bërë biznes. Në këtë prizëm përshkruhet Shqipëria në një raport të fundit të DASH mbi Klimën e Biznesit. Departamenti Amerikan...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Ekonomia Online

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

RAPORTI/ Amerikanët, një shuplakë Ramës: klima e biznesit, e vështirë

para 4 muajve - Te Sheshi

Ka qenë një shuplakë për qeverinë “Rama” raporti më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit-DASH mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Dhe në pjesën për Shqipërinë, në raport thuhet se investitorët...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Arbresh

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

​DASH: Shqipëria, më e korruptuara në Ballkan

para 4 muajve - Periskopi

Shqipëria është shteti më i korruptuar në Ballkan dhe një vend i vështirë për të bërë biznes. Në këtë prizëm përshkruhet Shqipëria në një raport të fundit të DASH mbi Klimën e Biznesit. Departamenti Amerikan...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në...

Publikimi i raportit të DASH, ish deputeti citon: Rrezik nga krimi në Tiranë!

para 4 muajve - Sot News

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të raportit vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e të bërit biznes në Shqipëri. Përmes një statusi në ‘Facebook’,...

Problemet e investimeve në Shqipëri, DASH: Korrupsioni…

para 4 muajve - Opinion

Ditën e sotme Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin e fundit për “Klimën e Investimeve për 2019-ën”. Në raportin e publikuar nga DASH, konstatohet se disa nga faktorët kryesor që ndikojnë...

Klima e biznesit,DASH:Problemet që hasin investitorët në Shqipëri

para 4 muajve - BalkanWeb

Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e vërtetë e kriminalizuar e qeverisë Rama

para 4 muajve - Koha Jone

Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan...

DASH “shuplakë” qeverisë shqiptare për korrupsionin, tenderat dhe PPP-të

para 4 muajve - Standard

Raporti i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit për “Klimën e Investimeve për 2019-ën” publikuar këtë të enjte është një shuplakë e fortë për qeverinë shqiptare. Qeveria amerikane e sheh me shqetësim...

DASH për klimën e investimeve në Shqipëri: “Korrupsion, mungesë transparence në tendera…”

para 4 muajve - Illyria

Uashington, 11 korrik 2019 – Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka publikuar sot raportin e fundit për “Klimën e Investimeve për vitin 2019”. Në pjesën për Shqipërinë, raporti i vlerëson si shqetësime...

DASH kryqëzon Shqipërinë: Vendi më i keq për të bërë biznes në gjithë rajonin

para 4 muajve - LajmiFundit

Departamenti amerikan i Shtetit e ka vlerësuar si katastrofike klimën e biznesit në Shqipëri. Në raportin vjetor mbi mundësitë për investimet e huaja, Uashingtoni thotë se vendi vuan nga korrupsioni i...

DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan

para 4 muajve - KosovaPress

Në këtë prizëm përshkruhet Shqipëria në një raport të fundit të DASH mbi Klimën e Biznesit. Departamenti Amerikan i Shtetit e vë theksin tek gjykatat e korruptuara, mungesa e transparencës dhe zbatimi...

DASH "shuplakë" Shqipërisë në raportin e fundit: Drejtësia e korruptuar, PPP të rrezikshme

para 4 muajve - Albeu

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin e tij për klimën e investimeve në Shqipëri . Sipas raportit, Shqipëria shënon rritje në ekonomi, por është gjithnjë e më e vështirë për investitorët...

Korrupsion, presion politik e ligje klienteliste, publikohet raporti i DASH për Shqipërinë

para 4 muajve - Shekulli

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar së fundmi raportin e përvitshëm për klimën e investimeve në Botë, ku një vend zë edhe Shqipëria. Sa i takon klimës së investimeve në vendin tonë DASH e cilëson...

DASH ekspozon Shqipërinë e personalizuar të një grupi politiko-ekonomik

para 4 muajve - Respublica

Departamenti Amerikan i Shtetit  nuk është kursyer fare në ekspozenë që i ka bërë klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019. Raporti i publikuar ngre si shqetësime kryesore korrupsionin, mungesën...

Ekonomia e dobët, Tabaku: Për shkak të koncesioneve klienteliste…

para 4 muajve - Opinion

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku, është shprehur se Shqipëria ka ekonomi të dobët për shkak të korrupsionit, presioni politik për kontraktorët dhe ndryshimi i shpeshtë dhe i pakonsultuar i ligjeve nga...

DASH ekspozon shtetin rrangallë dhe klientelist të njeriut me poture

para 4 muajve - Respublica

Departamenti Amerikan i Shtetit  nuk është kursyer fare në ekspozenë që i ka bërë Klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019. Raporti i publikuar ngre si shqetësime kryesore korrupsionin, mungesën...

“Korrupsion, krimi i organizuar!!!” DASH shuplakë Ramës: Vendi lëngon në thatësirën ekonomike

para 4 muajve - Standard

Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes

para 4 muajve - Koha Jone

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, përmes një postimi në facebook, thotë se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport citohen një sërë problematikash...

Raporti i DASH për biznesin godet qeverinë “Rama”: Korrupsion dhe ligje klienteliste

para 4 muajve - Koha Jone

Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke cituar edhe shkaqet, që sipas saj janë se “korrupsioni, presioni politik për kontraktorët,...

DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan

para 4 muajve - Arbresh

Shqipëria është shteti më i korruptuar në Ballkan dhe një vend i vështirë për të bërë biznes. Në këtë prizëm përshkruhet vendi ynë në një raport të fundit të DASH mbi Klimën e Biznesit. Departamenti Amerikan...

Raporti i DASH për investimet, reagon ashpër Jorida Tabaku: Shumë prej biznesmenëve janë...

para 4 muajve - Sot News

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku ka reaguar pas publikimit të raportit vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e të bërit biznes në Shqipëri. Tabaku citon disa nga konkluzionet e raportit...

Tabaku publikon raportin e DASH: Korrupsioni po ndalon investimet e huaja në Shqipëri

para 4 muajve - Shekulli

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka publikuar një raport të DASH ku thuhet se Shqipëria ka probleme të mëdha me korrupsionin dhe kjo ka ndaluar edhe investimet e huaja në Shqipëri. Raporti...

Jorida Tabaku: Raporti i DASH zbulon arsyet se përse po vuajmë

para 4 muajve - BalkanWeb

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë,...

E zbardh ish-deputetja e PD/ Raporti i DASH: Shqipëria probleme me PPP-të, problem e drejta e pronës

para 4 muajve - Standard

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë,...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes

para 4 muajve - Medial

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë,...

Petrit Vasili: Departamenti Amerikan i Shtetit në Raportin e publikuar, tregon qartë fytyrën e vërtetë të kriminalizuar të qeverisë së Ramës

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

para 4 muajve - LajmiFundit

Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Të enjten u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë. Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se...

‘Vendi më i korruptuar’/ DASH shuplakë Ramës: Shqipëria lëngon në thatësirën ekonomike dhe të investimeve të huaja

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë...

Raporti i DASH/ Jorida Tabaku: Opozita zotohet që do të zhbëjë këtë mentalitet anti-biznes, që sulmon investitorin e huaj

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit, mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri në vitin 2019, që e cilëson si problematikë këtë klimë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK