http://kariera.mk

SHBA “nuk e sanksionon” ministrin e Jashtëm iranian

para 4 muajve - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash – çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për zgjidhjen...

SHBA “nuk e sanksionon” ministrin e Jashtëm iranian

para 4 muajve - Kallxo

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash – çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për zgjidhjen...

SHBA "nuk e sanksionon" ministrin e Jashtëm iranian

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash - çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për zgjidhjen...

SHBA “nuk e sanksionon” ministrin e Jashtëm iranian

para 4 muajve - Arbresh

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash – çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për zgjidhjen...

Trump thotë se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

para 4 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore. “Sanksionet...

Trump: Irani kërkon të zhvasë para, do shtojmë sanksionet

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump njoftoi se do të rrisë ndjeshëm sanksionet ekonomike ndaj Teheranit. Përmes disa postimeve në Twitter, Trump saqoi se shkelja e marrëveshjes...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

para 4 muajve - Medial

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore. “Sanksionet...

Kërcënon Donald Trump: Do të shtohen sanksionet kundër Iranit

para 4 muajve - Opinion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore. “Sanksionet...

Trump: Do të rrisim ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit

para 4 muajve - Gazeta Observer

I pari i Amerikës Donald Trump tha të mërkurën se së shpejti do të “rrisë ndjeshëm” sanksionet ekonomike ndaj Iranit. Këto komente ai i ka dhënë në twitter, të pasuara nga një deklaratë të Shteteve të...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore. “Sanksionet...

Trump: Do të rrisim ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit

para 4 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se së shpejti do të “rrisë ndjeshëm” sanksionet ekonomike ndaj Iranit. Komentet e tij në twitter pasojnë një deklaratë të Shteteve të Bashkuara drejtuar një takimi...

Presidenti Trump: Do të rrisim ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit

para 4 muajve - Top Channel

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se së shpejti do të “rrisë ndjeshëm” sanksionet ekonomike ndaj Iranit. Komentet e tij në twitter pasojnë një deklaratë të Shteteve të Bashkuara drejtuar një takimi...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

para 4 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore, transmeton...

Tramp paralajmëroi sanksione më rigoroze për Iranin

para 4 muajve - Koha.mk

Uashington, 10 korrik – Presidenti amerikan, Donald Tramp sot e akuzoi Iranin se tani më një kohë të gjatë në mënyrë të fshehtë pasuron uranium dhe iu kërcënoi Teheranit me sanksione më rigoroze. “Irani...

Trump sërish kërcënon Iranin me sanksione

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidenti Donlad Trump ka përsëritur kërcënimin e SHBA-ve për vendosje të sanksioneve mbi Teheranin dhe përsëri ka denoncuar marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 që Irani nënshkroi me fuqitë botërore....

Trump sërish kërcënon Iranin me sanksione

para 4 muajve - Klan Kosova

Presidenti Donlad Trump ka përsëritur kërcënimin e SHBA-ve për vendosje të sanksioneve mbi Teheranin dhe përsëri ka denoncuar marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 që Irani nënshkroi me fuqitë botërore....

SHBA: Teherani po izolon vetveten

para 4 muajve - Zhurnal

Shtetet e Bashkuara thanë të mërkurën se shkelja e marrëveshjes bërthamore nga ana e Iranit është një përpjekje për zhvatje parash. Uashingtoni paralajmëroi Teheranin se po izolon vetëveten ndërsa në...

SHBA: Teherani po izolon vetveten

para 4 muajve - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara thanë të mërkurën se shkelja e marrëveshjes bërthamore nga ana e Iranit është një përpjekje për zhvatje parash. Uashingtoni paralajmëroi Teheranin se po izolon vetëveten ndërsa në të...

Rohani kërcënon me pasoja Britaninë, për shkak të incidentit me cisternë

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se Britania do të përballet me “pasoja” për shkak të kapjes së cisternës iraniane, javën e kaluar. Agjencia e lajmeve IRNA e citoi atë duke thënë se konfiskimi i...

Trump: Sanksionet kundër Iranit do të ashpërsohen

para 4 muajve - Alsat-M

Sanksionet kundër Iranit shumë shpejt do të ashpërsohen në mënyrë të konsiderueshme, deklaroi sot presidenti amerikan, Donald Trump, pasi Teherani njoftoi se rezervat e tij të uraniumit të pasuruar kishin...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore. "Sanksionet...

Takim Francë-Iran për të ruajtur marrëveshjen bërthamore

para 4 muajve - Alsat-M

Këshilltari diplomatik i presidentit francez, Emmanuel Macron ishte sot në Teheran për t’u përpjekur të ruajë marrëveshjen mbi bërthamoren iraniane të vitit 2015 dhe të kërkojë një mënyrë për të ulur tensionet...

Trump akuzon Iranin dhe shpall sanksione më të ashpra

para 4 muajve - RTV 21

“Sanksionet së shpejti do të rriten” Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka akuzuar Iranin se ka pasur uranium të pasuruar fshehurazi për një kohë të gjatë dhe në të njëjtën kohë ka kërcënuar Teheranin me...

SHBA thotë se Teherani po izolon vetveten

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara thanë të mërkurën se shkelja e marrëveshjes bërthamore nga ana e Iranit është një përpjekje për zhvatje parash. Uashingtoni paralajmëroi Teheranin se po izolon vetëveten ndërsa në të...

TEHERAN – Takim Francë-Iran për të ruajtur marrëveshjen bërthamore

para 4 muajve - Medial

TEHERAN, 10 korrik /MEDIAL-AFP/ – Këshilltari diplomatik i presidentit francez, Emmanuel Macron ishte sot në Teheran për t’u përpjekur të ruajë marrëveshjen mbi bërthamoren iraniane të vitit 2015 dhe të...

Takim Francë – Iran për të ruajtur marrëveshjen bërthamore

para 4 muajve - Arbresh

Këshilltari diplomatik i presidentit francez, Emmanuel Macron ishte sot në Teheran për t’u përpjekur të ruajë marrëveshjen mbi bërthamoren iraniane të vitit 2015 dhe të kërkojë një mënyrë për të ulur tensionet...

Presidenti i Iranit kërcënon Britaninë

para 4 muajve - Opinion

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se Britania do të përballet me “pasoja” për shkak të kapjes së cisternës iraniane, javën e kaluar. Agjencia e lajmeve IRNA e citoi atë duke thënë se konfiskimi i...

Takim Francë-Iran për të ruajtur marrëveshjen bërthamore

para 4 muajve - KosovaPress

Emmanuel Bonne u takua me kundëradmiralin Ali Shamkhani, që është sekretari i Këshillit Suprem për Sigurinë Kombëtare, si dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Mohammad Javad Zarif dhe zëvendësin e tij, Abbas...

Trump akuzon Iranin dhe kërcënon me sanksione më të ashpra

para 4 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka akuzuar Iranin se ka pasur uranium të pasuruar fshehurazi për një kohë të gjatë dhe në të njëjtën kohë ka kërcënuar Teheranin me sanksione më të ashpra. “Irani ka pasur...

​Trump paralajmëron sanksione më të ashpra

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka akuzuar Iranin se ka pasur uranium të pasuruar fshehurazi për një kohë të gjatë dhe në të njëjtën kohë ka kërcënuar Teheranin me sanksione më të ashpra. “Irani ka pasur...

​Trump akuzon Iranin dhe shpall sanksione më të ashpra

para 4 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka akuzuar Iranin se ka pasur uranium të pasuruar fshehurazi për një kohë të gjatë dhe në të njëjtën kohë ka kërcënuar Teheranin me sanksione më të ashpra. “Irani ka pasur...

Trump akuzon Iranin dhe shpall sanksione më të ashpra

para 4 muajve - KosovaPress

"Irani ka pasur uranium të pasuruar për një kohë të gjatë, që është një shkelje e plotë e një marrëveshjeje të tmerrshme prej 150 miliardë dollarësh të bërë nga John Kerry dhe administrata e Obamës. Mos...

SHBA synon krijimin e një force ndërkombëtare në ujërat rreth Iranit dhe Jemenit

para 4 muajve - Gazeta Tema

Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombëtar për të mbrojtur ujërat rreth Iranit dhe Jemenit. Gjenerali i marinës, Joseph...

Rohani kërcënon me pasoja Britaninë, për shkak të incidentit me cisternë

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se Britania do të përballet me "pasoja" për shkak të kapjes së cisternës iraniane, javën e kaluar. Agjencia e lajmeve IRNA e citoi atë duke thënë se konfiskimi i...

BE thirrje Iranit t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015

para 4 muajve - Alsat-M

Bashkimi Europian i bëri thirrje njëzëri Iranit që t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015. Ndërkohë në Teheran ka mbërritur këshilltari diplomatik i presidentit Macron që synon të negociojë...

BE thirrje Iranit t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015

para 4 muajve - Insajderi

Bashkimi Europian i bëri thirrje njëzëri Iranit që t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015. Ndërkohë në Teheran ka mbërritur këshilltari diplomatik i presidentit Macron që synon të negociojë...

Fuqitë evropiane thirrje Iranit: Tërhiqu dhe respekto marrëveshjen

para 4 muajve - Opinion

Vendet evropiane, që kanë nënshkruar marrëveshjen bërthamore me Iranin, i kanë bërë thirrje Teheranit të tërhiqet nga vendimet e fundit për të rritur nivelin e uraniumit të pasuruar. Në një deklaratë të...

AUSTRI – IAEA takim të posaçëm për Iranin pas kërkesës amerikane

para 4 muajve - Medial

VJENË, 10 korrik /MEDIAL-DPA/ – IAEA do të zhvillojë një takim të posaçëm për Iranin, disa ditë pasi Teherani njoftoi shkeljen e dytë të marrëveshjes bërthamore, të arritur me fuqitë e mëdha në 2015. Këshilli...

Nga lufta në marrëveshje të re me Iranin. SHBA: Akordi i vitit 2015 nuk u ratifikua nga Kongresi

para 4 muajve - Respublica

Donald Trump ka bërë atë që pritje. Në vend të luftës em Iranin që e promovoi kaq shumë si ide, ai ka vendosur të kërkojë një marrëveshje të re që do të zëvendësojë atë të vitit 2015. Përfaqësuesi Special...

SHBA-ja synon krijimin e një force ndërkombëtare në ujërat rreth Iranit dhe Jemenit

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombëtar për të mbrojtur ujërat rreth Iranit dhe Jemenit. Gjenerali i marinës, Joseph...

Fuqitë evropiane – Iranit: Të respektojë marrëveshje bërthamore

para 4 muajve - Shenja

Vendet evropiane, që janë nënshkruese të marrëveshjes bërthamore me Iranin, i bën thirrje Teheranit të tërhiqet nga hapat e fundit për të rritur nivelin e uraniumit të pasuruar. Në një deklaratë të përbashkët...

Si dështoi plani i Iranit për Amerikën

para 4 muajve - KosovaPress

Megjithatë, asnjë reagim nuk ka ardhur nga Uashingtoni. "Ishte një mundësi e humbur," tha për Reuters një diplomat amerikan në kushte anonime, duke shtuar se Uashingtoni duhet të veprojë ndryshe. Një burim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK