http://kariera.mk

Deputeti zbulon motivin pse u shkarkua zyrtari i lartë: E hoqën për këtë arsye

para 4 muajve - Sot News

Me vendim të Këshillit të ministrave, qeveria shkarkoi të mërkurën Enton Duron nga posti i drejtorit të Përgjithshëm i Tatimeve. Këtë të premte, në një deklaratë nga Kryesia e Kuvendit, deputeti Lefter...

Përse erdhi Persida Asllani në krye të Bibliotekës?!

para 4 muajve - Standard

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë është turpi ynë. Inkuizicioni religjioz i mesjetës është pak ta thuash mizor, në krahasim me inkuizicionin shtetëror shqiptar të viteve të demokracisë kur ndërmendim Bibliotekën...

Ministri Gashi shpërndan libra për 36 Biblioteka Komunale

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka bërë shpërndarjen e librave, donacion për 36 Biblioteka Komunale, raporton Ekonomia Online. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Gashi,...

Persida Asllani: U largova me dëshirë nga drejtimi i Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - LajmiFundit

Persida Asllani ka deklaruar se është larguar me dëshirë nga drejtimi i Bibliotekës Kombëtare dhe se nuk e kanë shkarkuar. “Persida Asllani, ka kërkuar lirimin nga detyra e drejtores së Bibliotekës Kombëtare...

U përfol se e kishin shkarkuar, reagon ish-drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare: U largova për këtë arsye

para 4 muajve - Sot News

Ish- Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani ka reaguar pas lirimit të saj nga detyra ditën e djeshme me vendim të qeverisë. Asllani thotë  se largimi nga detyra ka qenë vendim i saji, motivuar...

Shkarkimi i drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, reagon ministrja Margariti: Koha është e pamjaftueshme për të kuptuar dhe njohur dikë

para 4 muajve - Sot News

Një ditë më parë Persida Asllani drejtoresha e Bilbiotekës Kombëtare u shkarkua nga detyra. Asllani u emërua në detyrë në gusht të vitit 2014 në vend të Aurel Plasarit, ndërsa ende nuk dihen arsyet e shkarkimit...

Qeveria e largoi nga Biblioteka, ministrja mesazh Persida Asllanit

para 4 muajve - BalkanWeb

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, i ka dërguar një mesazh ish-drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, e cila u largua nga detyra një ditë më parë nga Këshilli i Ministrave. Përmes një...

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare në Tiranës, s'dihen arsyet

para 4 muajve - Koha.net

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra, drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare në Tiranë, Persida Asllanaj. Vendimi është marrë sot dhe është publikuar në faqen e kryeministrisë. Persida...

Rama ‘fshesë’ në qeveri, lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Sot News

Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare Persida Asllani  është shkarkuar sot nga detyra. Lirimi i saj vjen pas mbledhjes të Këshillit të Ministrave. Asllani qëndroi në detyrë për 5 vite. Ajo u emërua në gusht...

Këshilli i Ministrave shkarkon nga detyra drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Blitz

Këshilli i Ministrave ka shkarkuar nga detyra në mbledhjen e sotme drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Vendimi Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 11, të nenit 27,...

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - RTV 21

Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani është liruar nga detyra këtë të mërkurë Vendimi për lirimin nga detyra është marrë nga Këshilli i Ministrave me propozim të ministres së Kulturës, Elva...

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Vizion Plus

Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani është liruar nga detyra këtë të mërkurë. Vendimi për lirimin nga detyra është marrë nga Këshilli I Ministrave me propozim të ministres së Kulturës,...

Vendimi: Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Ministrave me propozim të ministres së Kulturës ka shkarkuar nga detyra në mbledhjen e sotme drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Nuk dihen arsyet e vendimit, ndërsa pas 5...

Lirohet nga detyra drejtoresha e Biblotekës Kombëtare

para 4 muajve - Vizion Plus

Drejtoresha e Biblotekës Kombëtare, Persida Asllani është liruar nga detyra këtë të mërkurë. Vendimi për lirimin nga detyra është marrë nga Këshilli I Ministrave me propozim të ministres së Kulturës, Elva...

Largohet nga detyra Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Opinion

Persida Asllani, ka dhënë dorëheqjen nga posti i Drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare. Asllani kishte pesë vite që mbantë këtë post. Ajo u emërua në gusht të vitit 2014 në vendin e Aurel Plasarit. Pas...

Shkarkohet Persida Asllani, kurbani i radhës i Ramës

para 4 muajve - Standard

V E N D I M PËR LIRIMIN NGA DETYRA TË DREJTORIT TЁ BIBLIOTEKËS KOMBЁTARE Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 11, të nenit 27, të ligjit nr.8576, datë 3.2.2000, “Për bibliotekat në Republikën...

Shkarkohet drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

V E N D I M PËR LIRIMIN NGA DETYRA TË DREJTORIT TЁ BIBLIOTEKËS KOMBЁTARE Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 11, të nenit 27, të ligjit nr.8576, datë 3.2.2000, “Për bibliotekat në Republikën...

VKM/ Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Ministrave me propozim të Ministrisë së Kulturës ka liruar sot nga detyra drejtuesen e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Ajo ka drejtuar këtë institucion për 5 vite me radhë. LIRIMIN NGA...

Vendimi: Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Ministrave me propozim të ministres së Kulturës ka shkarkuar nga detyra në mbledhjen e sotme drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Nuk dihen arsyet e vendimit, ndërsa pas 5...

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Shekulli

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare Persida Asllani. Kjo e fundit është shkarkuar sot pas një mbledhje të Këshillit të Ministrave, si propozim i ministres së Kulturës. Kujtojmë që Biblioteka...

Rama ‘fshesë’ në qeveri, lirohet nga detyra drejtoresha e një prej dikastereve më të rëndësishme

para 4 muajve - Sot News

Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare Persida Asllani  është shkarkuar sot nga detyra. Lirimi i saj vjen pas mbledhjes të Këshillit të Ministrave. Asllani qëndroi në detyrë për 5 vite. Ajo u emërua në gusht...

Pas kreut të Tatimeve, qeveria miraton tjetër shkarkim

para 4 muajve - Koha Jone

Persida Asllani, drejtuesja e Bibliotekës Kombëtare, është lirimi i radhës nga Këshilli i Ministrave. Ky vendim është miratuar në mbledhjen e fundit nga KM. Pak më përpara është miratuar edhe lirimin nga...

Librat vazhdojnë të kalben në magazina: Kultura një hap para, Arsimi në vendnumëro

para 4 muajve - Portalb

Ka kaluar një vjet që kur Portalb.mk zbuloi se mijëra libra të projektit “Përkthimi i 1050 titujve profesional dhe shkencor nga autor të huaj” qëndrojnë në magazina të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës...

Shkarkohet edhe drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Arbresh

Persida Asllani, drejtuesja e Bibliotekës Kombëtare, është lirimi i radhës nga Këshilli i Ministrave. Ky vendim është miratuar në mbledhjen e fundit nga KM. Pak më përpara është miratuar edhe lirimin nga...

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani

para 4 muajve - Gazeta Observer

Këshilli i Ministrave me propozim të ministres së Kulturës ka shkarkuar nga detyra në mbledhjen e sotme drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Nuk dihen arsyet e vendimit, ndërsa pas 5...

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

para 4 muajve - Illyria

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra, drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllanaj. Vendimi është marrë sot dhe është publikuar në faqen e kryeministrisë. Persida Asllani...

Largohet nga detyra pas tre muajsh drejtori i Tatimeve, Enton Duro

para 4 muajve - 24 ore

Drejtori i përgjithshëm i Tatimeve, Enton Duro, është larguar nga detyra, vetëm tre muaj pasi ishte caktuar në këtë post. Burime nga Ministria e Financave thanë se largimi nga detyra erdhi për shkak të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK