http://kariera.mk

SPAK/ Sot dita e fundit e intervistimit, deklaratat e kandidatëve

para 4 muajve - Top Channel

Sot është dita e fundit e intervistimit të prokurorëve kandidatë për në SPAK. Deri më tani janë pyetur Vladimir Mara, Dritan Prenci, ndërkohë po pyetet Ndini Tavani dhe në fund do pyetet Maksim Sota. Top...

KLP merr në pyetje kandidatin e SPAK-ut, dosjet e nxehta dhe pyetjet me “spec” për Ndini Tavanin

para 4 muajve - Koha Jone

Kryetari i Shoqatës së Prokurorëve të Shqipërisë, por njëkohësisht edhe Prokuror në Njësinë Antikorrupsion në Tiranë, Ndini Tavani i cili është edhe një nga kandidatët për SPAK, është marrë sot në pyetje...

EMRAT/ Nga 'Tahiri' tek '339', KLP merr në pyetje sot prokurorët e dosjeve “të nxehta” që do konkurojnë për SPAK

para 4 muajve - Sot News

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve që do të bëhen pjesë e SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë intervista me katër kandidatët e fundit....

Nga “Tahiri” te “339”,KLP pyet sot prokurorët e dosjeve “të nxehta”

para 4 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve të SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë intervista me katër kandidatët e fundit. I pari në “sitë” do...

Nga “Tahiri” te “339”,KLP pyet sot prokurorët e dosjeve “të nxehta”

para 4 muajve - Koha Jone

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve të SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë intervista me katër kandidatët e fundit. I pari në “sitë” do...

Ngritja e SPAK, zbardhet intervistimi i prokurorëve në KLP

para 4 muajve - Shekulli

Prokurorët që kaluan dje në intervistë janë Ened Nakuçi, Enkeleda Millonai, Enkeleda Xhengo, Klodian Braho dhe Manjola Kajana. Zbardhen pyetjet e KLP-së, nga profesionalizmi deri tek kërcënimet Xhentila...

Ngritja e SPAK/ KLP merr në pyetje prokurorët e dosjeve “Tahiri”, “339” dhe “184”

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve që garojnë për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK). Gjatë ditës së sotme, KLP pritet...

SPAK/ Sot dita e fundit e intervistimit, deklaratat e kandidatëve

para 4 muajve - 24 ore

Sot është dita e fundit e intervistimit të prokurorëve kandidatë për në SPAK. Deri më tani janë pyetur Vladimir Mara, Dritan Prenci, ndërkohë po pyetet Ndini Tavani dhe në fund do pyetet Maksim Sota. Ndini...

SPAK/ Seancë dëgjimore për prokuroren Elida Kackini

para 4 muajve - Top Channel

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nxjerrë emrin e kandidates tjetër për në SPAK, ajo është Elida Kackini, prokurore pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Trupa Gjykuese përbëhet nga Valbona...

Ngritja e SPAK, merret në pyetje nga KLP prokurori i Adriatik Llallës

para 4 muajve - Sot News

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar edhe sot me intervistimin e kandidatëve për SPAK.Të parat që dolën para KLP ishin prokuroret Enkeleda Millonai dhe Enkeleda Xhengo. Pas tyre ishte Klodian Braho,...

“Një sjellje neglizhente si rezultat i gabimeve thelbësore dhe serioze”/ KPK e quan “joprofesional” për çështjen ‘Shullazi’, por e konfirmoi në detyrë prokurorin

para 4 muajve - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit fshikulloi largimin e prokurorit Ened Nakuçi pa lajmëruar eprorët nga çështja kundër Emiljano Shullazit, por vendosi ta referojë rastin për procedim disiplinor, bashkë...

Intervistat në KLP/ Top Channel zbardh diskutimet me kandidatët e SPAK

para 4 muajve - Top Channel

Kanë nisur në Këshillin e Lartë të Prokurorisë intervistat me kandidatët e radhës që kanë aplikuar për t’u bërë pjesë e SPAK. Top Channel ka zbardhur diskutimet që po zhvillohen në mbledhjen me dyer të...

VENDIMI: KPK e quan “joprofesional” për çështjen ‘Shullazi’, por e konfirmoi Nakuçin në detyrë

para 4 muajve - Gazeta Tema

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit fshikulloi largimin e prokurorit Ened Nakuçi pa lajmëruar eprorët nga çështja kundër Emiljano Shullazit, por vendosi ta referojë rastin për procedim disiplinor, bashkë...

Ngritja e SPAK që do hetojë presidentin, ministrat dhe kryeministrin, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot në KLP

para 4 muajve - Sot News

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e strukturës së Posaçme Antikorrupsion  në kuadër të reformës në drejtësi. Ened Nakuçi, Enkeleda...

Ngritja e SPAK, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot në KLP

para 4 muajve - Top Channel

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, institucion i ri që ngrihet në kuadër të reformës në drejtësi....

Ngritja e SPAK, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot në KLP

para 4 muajve - 24 ore

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, institucion i ri që ngrihet në kuadër të reformës në drejtësi....

Prokuroritë bëjnë gati dosjet që do kalojnë te SPAK, të rrezikuar ish-ministra, ish-deputetë e zyrtarë, nga Tahiri e Llalla, te Basha e Berisha

para 4 muajve - Sot News

Pushtetarët e korruptuar duhet të nisin të shqetësohen. Deri më tani ministra, ish-ministra, deputetë, ish-deputetë, kryeministra apo ish-kryeministra ja kanë hedhur të gjithë paq, edhe pse ndaj tyre ka...

Vazhdon vettingu i kandidatëve për strukturën e SPAK

para 4 muajve - Zhurnal

Tiranë, 10 korrik – Vazhdon vettingu për kandidatët që duan të jenë pjesë e SPAK, strukturës së re dhe të rëndësishme të reformës në drejtësi. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “News 24” se kandidatët...

KLP interviston dhe 5 kandidatë për SPAK, Imeraj pyetet për Artur Zoton: Do veproja njësoj

para 4 muajve - Koha Jone

Këshilli i Lartë të Prokurorisë përfundoi sot intervistimin e 5 kandidatëve të tjerë për SPAK. Në seancën dëgjimore nuk është paraqitur prokurori Dritan Prençi, për të cilin KLP nuk ka patur gati materialet...

Vazhdon vettingu i kandidatëve për strukturën e SPAK

para 4 muajve - BalkanWeb

Vazhdon vettingu për kandidatët që duan të jenë pjesë e SPAK, strukturës së re dhe të rëndësishme të reformës në drejtësi. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “News 24” se kandidatët për SPAK po dalin...

Vazhdon vettingu i kandidatëve për strukturën e SPAK

para 4 muajve - Arbresh

Vazhdon vettingu për kandidatët që duan të jenë pjesë e SPAK, strukturës së re dhe të rëndësishme të reformës në drejtësi. “News 24” raporton se kandidatët për SPAK po dalin para vettingut dhe se ky proces...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK