http://kariera.mk

Ilaçet për trajtim të Ebolës, 90 për qind të suksesshme

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Shkencëtarët janë një hap afër gjetjes së një trajtimi efektiv për virusin Ebola, pasi dy lloje të ilaçeve kanë treguar sukses 90 për qind në disa testime klinike në Kongo. Dy llojet e ilaçeve eksperimentale,...

Ilaçet për trajtim të Ebolës, 90 për qind të suksesshme

para 4 muajve - Koha.net

Shkencëtarët janë një hap afër gjetjes së një trajtimi efektiv për virusin Ebola, pasi dy lloje të ilaçeve kanë treguar sukses 90 për qind në disa testime klinike në Kongo. Dy llojet e ilaçeve eksperimentale,...

Zbulime të reja në lidhje me Ebolën

para 4 muajve - RTV 21

Shumë shpejtë ajo mund të jetë një sëmundje e shërueshme Katër lloje të medikamenteve ishin testuar në pacientët e Republikës Demokratike të Kongos, ku pati një shpërndarje të madhe të këtij virusi. Më...

Zbulohet ilaçi kundër sëmundjes më vdekjeprurëse të ditëve të sotme?

para 4 muajve - KosovaPress

Në fakt, katër ilaçe u testuan te pacientët në Kongo, ku shpërtheu epidemia e këtij virusi, transmeton KosovaPress. Organizata Botërore e Shëndetit tha që studimet kanë treguar se dy ilaçe janë dukshëm...

Ebola jo më një sëmundje e pashërueshme, thonë shkencëtarët

para 4 muajve - Arbresh

Shkencëtarët kanë thënë se Ebola nuk mund të quhet një sëmundje e pashërueshme pas testimeve të suksesshme me një ilaç në Republikën Demokratike të Kongos (DRC). DRC është duke u përballur me epidemi njëvjeçare...

Ilaçet kundër Ebola-s tregojnë sukses

para 4 muajve - Zhurnal

Ebola së shpejti mund të jetë një sëmundje e parandalueshme dhe e shërueshme pasi testimi i dy ilaçeve tregoi nivele të përmirësuara dukshëm të mbijetesës, thanë shkencëtarët. Katër ilaçe u testuan tek...

Ilaçet kundër Ebola-s tregojnë sukses

para 4 muajve - Klan Kosova

Ebola së shpejti mund të jetë një sëmundje e parandalueshme dhe e shërueshme pasi testimi i dy ilaçeve tregoi nivele të përmirësuara dukshëm të mbijetesës, thanë shkencëtarët. Katër ilaçe u testuan tek...

Ilaçet për trajtim të Ebolës, 90 për qind të suksesshme

para 4 muajve - Ekonomia Online

Shkencëtarët janë një hap afër gjetjes së një trajtimi efektiv për virusin Ebola, pasi dy lloje të ilaçeve kanë treguar sukses 90 për qind në disa testime klinike në Kongo. Dy llojet e ilaçeve eksperimentale,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK