http://kariera.mk

Pamjet/ Gjithçka mes flakës e tymit, aeroplanët e BE drejt Greqisë

para 4 muajve - BalkanWeb

Mediet greke kanë publikuar pamjet e zjarrit të tmerrshëm, që ka “pushtuar” vendin, duke shkrumbuar disa zona dhe rrezikuar jetën e shumë qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit...

Ishulli pranë Athinës në flakë, angazhohen mijëra zjarrfikës, evakuohen qindra banorë

para 4 muajve - Koha.mk

Më shumë se 1 mijë zjarrfikës luftuan me flakët që shpërthyen sot në ishullin Evia pranë Athinës. Flakët qenë të mëdha kësisoj u evakuuan 4 fshatra dhe një manastir. Autoriteti grek i Mbrojtjes Civile...

Zjarr i madh afër Athinës, 8 persona rëndë, kërkohet ndihmë nga BE

para 4 muajve - BalkanWeb

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ndodhen...

Greqia përfshihet nga zjarret, plagosen 8 persona

para 4 muajve - Vizion Plus

Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh ka përfshirë këtë të martë ishullin e Evias, Në Athinë, nga ku raportohet se tetë persona kanë betur të plagosur. Flakët kënë përfshirë një pyll...

Çfarë po ndodh? Pas tërmeteve, Greqia kërcënohet nga zjarri

para 4 muajve - Opinion

Greqia nuk po gjen qetësi, pas tërmetesh të fortë shteti helen po kërcënohet nga zjarret masive. Mësohet se një zjarr ka përfshirë ditën e sotme sot ishullin Evia, afër Athinës, ku kanë mbetur të plagosur...

Ishulli pranë Athinës në flakë, angazhohen mijëra zjarrfikës, evakuohen qindra banorë

para 4 muajve - Shekulli

Më shumë se 1 mijë zjarrfikës luftuan me flakët që shpërthyen sot në ishullin Evia pranë Athinës. Flakët qenë të mëdha kësisoj u evakuuan 4 fshatra dhe një manastir. Autoriteti grek i Mbrojtjes Civile...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

para 4 muajve - Koha.mk

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në periferi...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

para 4 muajve - Alsat-M

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në periferi...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

para 4 muajve - Lajm

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në periferi...

Çfarë po ndodh në Greqi? Pas tërmeteve, zjarre masive në disa zona

para 4 muajve - Fakti Ditor

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ndodhen...

Zjarre në periferi të Athinës, rrezikohen zonat e banuara

para 4 muajve - Koha.net

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

para 4 muajve - BalkanWeb

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në periferi...

Përcëllohet” Athina, zjarret s’kanë të ndalur, rrezikohen edhe shtëpitë

para 4 muajve - InfoShqip

Shteti fqinj, Greqia, ku jetojnë një numër i madh shqiptarësh, është duke u përcëlluar. Një zjarr i madh ka rënë në periferi të Athinës duke rrezikuar pyjet dhe disa banesa. Zjarrfikësit grekë të hënën...

Zjarre pyjore në Greqi, kërcënohen vendbanimet

para 4 muajve - Arbresh

Zjarret pyjore të shkaktuara nga temperaturat e larta në ditët e fundit në Greqi kanë filluar të kërcënojë vendbanimet, raporton Anadolu Agency (AA). Zjarri i cili filloi në Evia, ishullin më të madh të...

Zjarre në Athinë, rrezikohen zonat e banuara

para 4 muajve - Aktuale

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia...

Zjarre në Athinë, rrezikohen zonat e banuara

para 4 muajve - Portalb

Autoriteti i Mbrojtjes Civile tha se zjarri nisi rreth orës tre të mëngjesit në periferinë lindore Peania, në një zonë kodrinore të mbushur me pisha, transmeton Top Channel. Më shumë se 130 zjarrfikës...

Zjarre në Athinë – rrezikohen zonat e banuara

para 4 muajve - Klan Kosova

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia...

Zjarre në Athinë/ Rrezikohen zonat e Banuara

para 4 muajve - Top Channel

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raporte për të lënduar pasi policia...

Temperaturat e larta, shkrumbohen dy banesa në Athinë

para 4 muajve - Lexo

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia...

Rrezikohen zonat e banuara nga zjarret në Athinë

para 4 muajve - Shenja

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia...

Zjarre në Athinë, rrezikohen zonat e banuara

para 4 muajve - Ekonomia Online

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia...

Digjet jahti me flamur britanik, panik te pushuesit…

para 4 muajve - Standard

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Greqi. Një jaht me flamur britanik është përfshirë nga flakët në Symi të vendit fqinj. Mediet greke kanë publikuar video të jahtit të mbuluar nga flakët,...

Video/ Zjarri shkrumbon jahtin me flamur londinez, alarmohen grekët

para 4 muajve - BalkanWeb

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Greqi. Një jaht me flamur londinez është përfshirë nga flakët në Symi të vendit fqinj. Mediet greke kanë publikuar video të jahtit të mbuluar nga flakët,...

Zjarri shkrumbon jahtin me flamur londinez, alarmohen grekët

para 4 muajve - InfoShqip

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Greqi. Një jaht me flamur londinez është përfshirë nga flakët në Symi të vendit fqinj. Mediet greke kanë publikuar video të jahtit të mbuluar nga flakët,...

Greqi/ Digjet jahti me flamur britanik, panik te pushuesit

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Greqi. Një jaht me flamur britanik është përfshirë nga flakët në Symi të vendit fqinj. Mediet greke kanë publikuar video të jahtit të mbuluar nga flakët,...

Temperaturat e larta, u përfshi nga zjarri mali në Athinë

para 4 muajve - Portalb

Greqia vijon të përballet me problemet nga zjarri i shkaktuar nga temperaturat e larta dhe era e fortë. Mali Hymettus në Athinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas mediave greke...

Zjarr i madh afër Athinës, autoritetet urdhëruan evakuim në vendet përreth

para 4 muajve - Koha.mk

Athinë, 12 gusht – Zjarr i madh ka shpërthyer afër Athinës me ç’rast autoritetet kanë urdhëruar evakuim të vendeve përreth. Zjarri në paralagjen Peania në lindje të Athinës përhapet shpejt dhe mund të...

Temperaturat e larta, përfshihet nga zjarri mali në Athinë

para 4 muajve - Opinion

Greqia vijon të përballet me problemet nga zjarri i shkaktuar nga temperaturat e larta dhe era e fortë. Mali Hymettus në Athinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas mediave greke...

Zjarr i madh afër Athinës, autoritetet urdhëruan evakuim në vendet përreth

para 4 muajve - Shenja

Zjarr i madh ka shpërthyer afër Athinës me ç’rast autoritetet kanë urdhëruar evakuim të vendeve përreth. Zjarri në paralagjen Peania në lindje të Athinës përhapet shpejt dhe mund të shihet këtë mëngjes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK