http://kariera.mk

“Messi është lojtarë më i jashtëzakonshëm që kam parë”

para 4 muajve - Iliria News

Trajneri i ri i Chelsea, Frank Lampard është duke shikuar që të krijojë një skuadër që do të luajë si Barcelona, pasi që kjo skuadër gjithmonë ia ka bërë më të vështirë jetën atij Frank Lampard e ka konsideruar...

Trajneri i Chelseat thurr elozhe për Lionel Messin

para 4 muajve - GazetaBlic

Messi ka marrë fjalë shumë të mira nga trajneri i Chelseas. Trajneri i ri i Chelsea, Frank Lampard është duke shikuar që të krijojë një skuadër që do të luajë si Barcelona, pasi që kjo skuadër gjithmonë...

Trajneri i Chelseas e ‘ngrit në qiell’ Lionel Messin

para 4 muajve - OraInfo

Messi ka marrë fjalë shumë të mira nga trajneri i Chelseas. Trajneri i ri i Chelsea, Frank Lampard është duke shikuar që të krijojë një skuadër që do të luajë si Barcelona, pasi që kjo skuadër gjithmonë...

Lampard: S’ka justifikime, dua me çdo kusht Superkupën e Europës

para 4 muajve - GazetaBlic

Fillimi i Premier League ishte për t’u harruar për Chelsea-n, që pësoi një humbje turpëruese përballë Manchester United në shifrat 4-0. Trajneri i Bluve të Londrës, Franck Lampard ka mundësinë që të ringrihet...

Klop: Për të fituar Superkupën, duhet të jemi lakmitar

para 4 muajve - Alsat-M

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop ka folur para ndeshjes së Super Kupës së Evropës. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar. “ Është shumë e rëndësishme, nuk...

Lampard: S’ka justifikime, dua me çdo kusht Superkupën e Europës

para 4 muajve - Koha Jone

Fillimi i Premier League ishte për t’u harruar për Chelsea-n, që pësoi një humbje turpëruese përballë Manchester United në shifrat 4-0. Trajneri i Bluve të Londrës, Franck Lampard ka mundësinë që të ringrihet...

Kloop: Për të fituar Superkupën e Evropës duhet të jemi lakmitarë

para 4 muajve - KosovaPress

Ai ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë trofeun duhet të jenë lakmitarë. “Është shumë e rëndësishme, nuk kam dyshim. Pasi fituam Ligën e Kampionëve, kaluam një muaj shumë të mirë, ku të gjithë na donin....

Klopp injoron Mourinho-n: “Nuk ka kuptim…!”

para 4 muajve - Sovrani

Në prag të sfidës ndaj Chelsea, e vlefshme për Superkupën e Europës, trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka bërë përbledhjen e situatës në kampin e tij, duke analizuar edhe kundërshtarin, teksa nuk ka lënë...

Kloop: Për të fituar Superkupën e Evropës duhet të jemi lakmitar

para 4 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop ka folur para ndeshjes së superkupës e cila zhvillohet nesër. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar. “Është shumë e rëndësishme,...

Scholes: Jam i shqetësuar për mesfushën e United

para 4 muajve - Tetova Sot

Legjenda e Manchester United, Paul Scholes është i shqetësuar për mesfushën e “Djajve të Kuq”. Pavarësisht fitores së thellë ndaj Chelseas, Scholes mendon se Solskjaer duhet të luajë në stilin e kundërsulmeve....

Scholes i shqetësuar për mesfushën e United

para 4 muajve - KosovaPress

Pavarësisht fitores së thellë ndaj Chelseas, Scholes mendon se trajneri Solskjaer duhet të luajë në stilin e kundërsulmeve, transmeton KosovaPress. “Do të shqetësohesha. Është një lojtar i ri, i cili nuk...

Klopp: Për të fituar Superkupën e Evropës duhet të jemi lakmitar

para 4 muajve - Sovrani

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka folur para ndeshjes së superkupës e cila zhvillohet nesër. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar. “Është shumë e rëndësishme,...

Chelsea pa futbollistin kryesor në finale kundër Liverpoolit

para 4 muajve - Sovrani

Chelsea nuk do mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit N’Golo Kante për finalen e Superkupës kundër Liverpoolit. Të mërkurën në Stamboll, Liverpool dhe Chelsea do të takohen për të zhvilluar finalen...

E konfirmon Lampard: N’Golo Kante në dyshime për ndeshjen e nesërme

para 4 muajve - Arbresh

Chelsea do të luaj nesër kundër Liverpoolit për UEFA Superkupë, por ata do të jenë në mungesë të shërbimeve të fituesit të Kampionatit Botëror – N’Golo Kantes. Trajneri i Chelseas, Frank Lampard ka konfirmuar...

Chelsea pa futbollistin kryesor në finale kundër Liverpoolit

para 4 muajve - Ekonomia Online

Chelsea nuk do mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit N’Golo Kante për finalen e Superkupës kundër Liverpoolit. Të mërkurën në Stamboll, Liverpool dhe Chelsea do të takohen për të zhvilluar finalen...

Liverpooli arrin në Stamboll për UEFA Superkupë

para 4 muajve - Arbresh

Liverpooli ka arritur në Stamboll para ndeshjes në UEFA Superkupë ndaj Chelseas. Klubi ka publikuar edhe disa pamje nga momenti i zbritjes nga aeroplani, ku shihet edhe futbollisti kosovar Xherdan Shaqiri,...

Scholes: Jam i shqetësuar për mesfushën e United

para 4 muajve - KosovaPress

Pavarësisht fitores së thellë ndaj Chelseas, Scholes mendon se Solskjaer duhet të luajë në stilin e kundërsulmeve, transmeton KosovaPress. “Do të shqetësohesha. Është një lojtar i ri, i cili nuk ka luajtur...

Kloop: Për të fituar Superkupën e Evropës duhet të jemi lakmitar

para 4 muajve - KosovaPress

Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar. “Është shumë e rëndësishme, nuk kam dyshim. Pasi fituam Ligën e Kampionëve, jetuam një muaj shumë të mirë, ku të gjithë...

Lampard: Ndaj Liverpoolit nuk ka arsyetime

para 4 muajve - Epoka e Re

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard i ka bërë me dije lojtarëve të tij se nuk mund të kenë arsyetime për finalen e nesërme ndaj Liverpoolit. “Ndeshja në finale ndaj një skuadre të kualitetit të Liverpoolit...

“UEFA Super Cup”: Tifozët kosovarë të Liverpoolit nisën për në Stamboll

para 4 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit do të takohet me Chelsean për ‘Superkupën e Evropës’ të mërkurën duke filluar nga ora 21:00. Pra ndeshja do të zhvillohet në Stamboll të Turqisë, mundësi e mirë kjo që edhe tifozët...

Ferdinand: Dybala nuk është në nivelin e duhur për të luajtur për United

para 4 muajve - KosovaPress

Argjentinasi refuzoi mundësinë për të luajtur për “djajtë e kuq” dhe Ferdinandit nuk i ka pëlqyer kjo gjë, andaj ka bërë shumë kritika, transmeton KosovaPress. “Shumë njerëz kanë refuzuar të transferohen...

Azpilicueta mbron të rinjtë e Chelsea-t

para 4 muajve - RTV 21

“Ata janë këtu pasi e meritojnë” Mbrojtësi i Chelsea, Cesar Azpilicueta i ka mbrojtur lojtarët e ri të Chelsea duke thënë se janë mjaftueshëm të mirë. Pas humbjes ndaj United, trajneri Frank Lampard ka...

Azpilicueta mbron të rinjtë e Chelsea-t

para 4 muajve - TV21

“Ata janë këtu pasi e meritojnë” “Ata janë këtu pasi e meritojnë” Mbrojtësi i Chelsea, Cesar Azpilicueta i ka mbrojtur lojtarët e ri të Chelsea duke thënë se janë mjaftueshëm të mirë. Pas humbjes ndaj...

​Kloop: Chelsea, tjetër ekip pa Hazard

para 4 muajve - RTV 21

Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë Trajneri i Liverpoolit Jurgen Kloop ka thënë se Chelsea është një tjetër ekip pa Eden Hazard. Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë në “Santiago...

Chelsea, tjetër ekip pa Hazard

para 4 muajve - TV21

Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë Trajneri i Liverpoolit Jurgen Kloop ka thënë se Chelsea është një tjetër ekip pa Eden Hazard. Futbollisti...

E kritikoi ashpër, Lampard godet Mourinhon

para 4 muajve - Sovrani

Frank Lampard është kritikuar nga Jose Mourinho pasi portugezi ka vënë në dyshim zgjedhjen e ekipit të menaxherit të Chelseat në përplasjen e së dielës në Premier League me Manchester United, transmeton...

Azpilicueta mbron të rinjtë e Chelsea

para 4 muajve - KosovaPress

Pas humbjes ndaj United, trajneri Frank Lampard ka mbrojtur Mason Mount dhe Tammy Abraham, të cilët nuk treguan paraqitje të mirë, transmeton KosovaPress. “Kemi besim. Ata janë këtu pasi e meritojnë. Janë...

Kloop: Chelsea, tjetër ekip pa Hazard

para 4 muajve - KosovaPress

Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë në “Santiago Bernabeu” për 100 milionë euro, transmeton KosovaPress. “Ndeshja e Chelseas ndaj United, nuk ishte për sy. Të dy ekipet ishin nën presion. Ishte...

Klopp paralajmëron: Liverpooli im është ende i uritur

para 4 muajve - Koha Jone

Të mërkurën në mbrëmje, Liverpooli do të tentojë që të fitojë trofeun e parë sezonal. Kampionët në fuqi të Europës do të luajnë finalen e Superkupës së Europës ndaj Chelsea-t (fituese e Europa League)....

Analisti Mourinho: Lampard gaboi, duhej më shumë eksperiencë

para 4 muajve - Koha Jone

Chelsea e nisi kampionatin me një humbje katastrofike 4-0 ndaj Manchester United në “Old Trafford. Jose Mourinho, tani në rolin e opinionistit në “Sky Sport” ka evidentuar Frank Lampard si faktor të këtij...

Juventusi synon Iscon dhe Ronaldo provon ta bind atë

para 4 muajve - Koha.net

Juventusi ka filluar të interesohet për yllin e Real Madridit, Iscon. Sipas mediave italiane Cristiano Ronaldo, i cili ka luajtur me spanjollin për pesë sezone në “Santiago Bernabeu”, është duke u munduar...

Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Isco

para 4 muajve - OraInfo

Isco, mund të përfundojë në Juventus. Sipas mediave italiane Cristiano Ronaldo, i cili ka luajtur me spanjollin për pesë sezone në “Santiago Bernabeu”, është duke u munduar ta bind për t’u transferuar...

Analisti Mourinho: Lampard gaboi, duhej më shumë eksperiencë

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Chelsea e nisi kampionatin me një humbje katastrofike 4-0 ndaj Manchester United në “Old Trafford. Jose Mourinho, tani në rolin e opinionistit në “Sky Sport” ka evidentuar Frank Lampard si faktor të këtij...

Lampard: “Bëmë katër gabime dhe pësuam katër gola”

para 4 muajve - Iliria News

Lampard mendon se rezultati nuk e tregon realitetin që ndodhi në “Old Trafford”. Chelsea u turpërua në ndeshjen e parë në Premierligë, duke humbur 4-0. Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, debutoi në mënyrën...

Mount: Nuk largohem nga Chelsea, qëllimi im është për të luajtur në ekipin e parë

para 4 muajve - GazetaBlic

Mesfushori i Chelseat, Mason Mount, ka thënë se ka pasur oferta për t’u larguar nga Chelsea. Anglezi tha se nuk i ka pranuar, ngase dëshiron të tregojë vetën në klub. “Gjithmonë ka qenë klubi im, andaj...

Mount tregon se ka pranuar oferta për t’u larguar nga Chelsea

para 4 muajve - Koha.net

Mesfushori i Chelseat, Mason Mount, ka thënë se ka pasur oferta për t’u larguar nga Chelsea. Anglezi tha se nuk i ka pranuar, ngase dëshiron të tregojë vetën në klub. “Gjithmonë ka qenë klubi im, andaj...

Klopp paralajmëron: Liverpooli im është ende i uritur

para 4 muajve - Sovrani

Të mërkurën në mbrëmje, Liverpooli do të tentojë që të fitojë trofeun e parë sezonal. Kampionët në fuqi të Europës do të luajnë finalen e Superkupës së Europës ndaj Chelsea-t (fituese e Europa League)....

Lampard dështon ndaj United, tifozët i reagojnë ashpër

para 4 muajve - GazetaBlic

Frank Lampard përjetoi një prezantim të ashpër në menaxhimin në Premier Ligë. Ndeshja derbi ndërmjet Man Utd dhe Chelsea u prit të ishte një duel I barazpeshuar dhe askush nuk mendoi se do të jetë tërësisht...

Lampard: Patëm disa gabime fatale të cilat me kohë duhet t’i përmirësojmë

para 4 muajve - Koha.net

Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat, Frank Lampard, debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas ndeshjes u pa dëshpërimi...

Fjalët e Lampardit pas humbjes nga Manchester United

para 4 muajve - TV21

Lampard i dëshpruar Lampard i dëshpruar Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat, Frank Lampard, debutoi me një humbje të madhe në Premier...

Fjalët e Lampardit pas humbjes nga Manchester United

para 4 muajve - RTV 21

Lampard i dëshpruar Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat, Frank Lampard, debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas...

Fjalët e Lampard pas humbjes nga Manchester United

para 4 muajve - TV21

Lampard i dëshpruar Lampard i dëshpruar Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat, Frank Lampard, debutoi me një humbje të madhe në Premier...

Fjalët e Lampard pas humbjes nga Manchester United

para 4 muajve - RTV 21

Lampard i dëshpruar Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat, Frank Lampard, debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas...

Juve sytë drejt Isco, Ronaldo provon ta bind atë

para 4 muajve - Gazeta e re

Juventusi ka filluar të interesohet për yllin e Realit, Isco. Sipas mediave italiane Cristiano Ronaldo, i cili ka luajtur me spanjollin për pesë sezone në “Santiago Bernabeu”, është duke u munduar ta bind...

Juve sytë drejt Isco, Ronaldo provon ta bind atë

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas mediave italiane Cristiano Ronaldo, i cili ka luajtur me spanjollin për pesë sezone në “Santiago Bernabeu”, është duke u munduar ta bind për t’u transferuar në Torino, transmeton KosovaPress. Portugezi...

Çka tha Lampard pas humbjes 4 me 0 nga Manchester United

para 4 muajve - Infokusi

Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat Frank Lampard debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas ndeshjes u pa dëshpërimi...

Çka tha Lampard pas humbjes 4 me 0 nga Manchester United

para 4 muajve - Infokusi

Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat Frank Lampard debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas ndeshjes u pa dëshpërimi...

Mount: Kam pranuar oferta për t’u larguar nga Chelsea

para 4 muajve - Periskopi

Mesfushori i Chelseas, Mason Mount ka thënë se ka pasur oferta për t’u larguar nga Chelsea. Anglezi tha se nuk i ka pranuar, ngase dëshiron të tregojë vetën në klub, transmeton KosovaPress. “Gjithmonë...

Lampard: Bëmë katër gabime dhe pësuam katër gola

para 4 muajve - Epoka e Re

Frank Lampard ka pësuar humbje si trajner i Chelseat në ndeshjen e parë të Premier Ligës nga Manchjester United (4-0). “Rezultati nuk reflekton ndeshjen. Bëmë katër gabime dhe pësuam katër gola. Gjithsesi,...

Mount: Kam pasur oferta për tu larguar nga Chelsea

para 4 muajve - KosovaPress

Anglezi tha se nuk i ka pranuar, ngase dëshiron të tregojë vetën në klub, transmeton KosovaPress. “Gjithmonë ka qenë klubi im, andaj nuk pranova te transferohem diku tjetër. Qëllimi im është për të luajtur...

Mount: Kam pranuar oferta për tu larguar nga Chelsea

para 4 muajve - KosovaPress

Anglezi tha se nuk i ka pranuar, ngase dëshiron të tregojë vetën në klub, transmeton KosovaPress. “Gjithmonë ka qenë klubi im, andaj nuk pranova te transferohem diku tjetër. Qëllimi im është për të luajtur...

Fjalët e Lampard pas humbjes nga Manchester United

para 4 muajve - Sovrani

Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat, Frank Lampard, debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas ndeshjes u pa dëshpërimi...

Fjalët e Lampard pas humbjes ndaj Manchester United

para 4 muajve - Periskopi

Manchester United mposhti dje lehtësisht skuadrën e Chelseat me rezultat 4:0. Trajneri i ri i Chelseat Frank Lampard debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas ndeshjes u pa dëshpërimi...

Fjalët e Lampard pas humbjes ndaj Manchester United

para 4 muajve - KosovaPress

Trajneri i ri i Chelseat Frank Lampard debutoi me një humbje të madhe në Premier Ligë, kështu që pas ndeshjes u pa dëshpërimi i madh në fytyrën e tij. Kur u pyet nëse rezultati ishte i ashpër ndaj Chelseat,...

Lampard: “Bëmë katër gabime dhe pësuam katër gola”

para 4 muajve - Arbresh

Lampard mendon se rezultati nuk e tregon realitetin që ndodhi në “Old Trafford”. Chelsea u turpërua në ndeshjen e parë në Premierligë, duke humbur 4-0. Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, debutoi në mënyrën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK