http://kariera.mk

ZYRTARE: Futbollisti i Interit u transferua në Bayern

para 4 muajve - Portalb

Tashmë është zyrtarisht një lojtar i Bayern Munchen, Ivan Perisiç . Mesfushori kroat u largua nga Inter pas 4 vitesh, duke u kthyer në Bundesligë ku më parë është aktivizuar me Borussia Dortmund dhe Wolfsburg....

Perisic, lojtar i Bayern/ Kroati ikën nga Interi për t’u rikthyer në Bundesligë pas 4 vitesh

para 4 muajve - Top Channel

Më në fund është zyrtarizuar kalimi i Ivan Perisic te Bayern-i i Mynihut, fill pasi ditën e hënë përfundoi vizitat mjekësore. Pas 4 sezonesh, sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për...

Ja pse Perisic s’mund të luajë në ndeshjen e parë të kampionatit me Bayern

para 4 muajve - Sovrani

Ivan Perisic është lojtari më i ri i Bayern Munich pasi u transferua nga Interi në formë huazimi ditën e martë. Mesfushori kroat rikthehet në Bundesliga pas periudhës së kaluar te Dortmund dhe Werder....

Rikthim në Gjermani, sulmuesi në prag të transferimit. Ja për kë bëhet fjalë…

para 4 muajve - Standard

Mario Mandzukic mund të ishte një futbollist i Manchester United nëse merkato nuk do të mbyllej më 8 gusht. Një gjë të tillë e konfirmuar shumë mediat sportive, por tashmë që dritarja e transferimeve në...

Ivan Perisiç huazohet tek Bayern

para 4 muajve - Klan Kosova

Futbollisti kroat, Ivan Perisiç,ka kaluar tek Bayern Munchen në formë huazimi nga Inter. Marrëveshja mes Bayernit dhe Interit, është arritur para disa ditësh bëjnë të ditur mediat gjermane. Perisiç dje...

Zyrtare: Bayerni e huazon Perisicin nga Interi

para 4 muajve - Tetova Sot

Pas disa javësh spekulime, Bayern Munichu ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Interin për ta huazuar anësorin kroat, Ivan Perisic, për sezonin e ardhshëm. Anësori kroat kishte triumfuar në Bundesligë...

Drejtori i Bayernit e vlerëson lartë punën e Perisic në fushën e lojës

para 4 muajve - GazetaBlic

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic ka folur para mediave për ardhjen e Ivan Perisic në huazim nga Inter. “Ai do të na ndihmojë menjëherë me përvojën e tij shumë vjeçare që ka. Ai është...

Zyrtare: Perisic prezantohet te Bayern Munichu

para 4 muajve - Insajderi

Ivan Perisic ka kompletuar kalimin e tij nga Interi te Bayern Munichu, në formë të huazimit. Anësori kroat, Ivan Perisic, është lojtari më i fundit që i është bashkuar kampionëve të Bundesligas. Me këtë...

Perisic është zyrtarisht i Bayernit: Dua të fitoj të tre trofetë!

para 4 muajve - Koha Jone

Ivan Perisic është zyrtarisht futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga këtë herë për të mbajtur veshur...

Perisic prezantohet si lojtar i Bayern Munich, befason me fjalët e para

para 4 muajve - OraInfo

Ivan Perisic tashmë së paku një vit do të luajë si i huazuar te Beryn Munichu. Bavarezët kanë siguruar për një vit shërbimet e kroatit, por mundi ta zgjasin bashkëpunimin në rast se vendosin ta blejnë...

Perisiç flet për herë të parë si bavarez

para 4 muajve - Albeu

Ivan Perisic zyrtarisht bëhet lojtar i Bayern Munchen , duke u rikthyer në Bundesligë pas aventurës në vitin 2012 me Borusia Dortmundin. Kroati u shpreh i lumtur që po kthehet në Bundesligë, edhe pse transferimi...

Zyrtarizohet Perisic: Te Bayerni për të fituar gjithçka

para 4 muajve - SuperSport

Mungonte vetëm zyrtarizimi por edhe ai ka ardhur. Ivan Perisic është futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga...

Zyrtare: Bayerni e huazon Perisicin nga Interi

para 4 muajve - Medial

Pas disa javësh spekulime, Bayern Munichu ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Interin për ta huazuar anësorin kroat, Ivan Perisic, për sezonin e ardhshëm. Anësori kroat kishte triumfuar në Bundesligë...

Zyrtare: Perisic bashkohet me Bayernin

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot skuadra e Bayernit e ka bërë të ditur se kanë arritur të firmosin marrëveshje me mesfushorin kroat, Perisic. Kroati mund ta dëshmoj shumë lehtë vetën në Bundesligë pasi që kohë më parë kishte luajtur...

Zyrtare: Perisic bashkohet me Interin

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot skuadra e Bayernit e ka bërë të ditur se kanë arritur të firmosin marrëveshje me mesfushorin kroat, Perisic. Kroati mund ta dëshmoj shumë lehtë vetën në Bundesligë pasi që kohë më parë kishte luajtur...

Bayern München huazon Ivan Perisicin

para 4 muajve - Gazeta e re

Bayern München njoftoi se futbollisti 30 vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë. Klubi i Bundesligës, Bayern München, ka huazuar kroatin Ivan Perisic nga klubi italian Inter. Bayern München...

Zyrtarizohet Perisic: Te Bayerni për të fituar gjithçka

para 4 muajve - Lajm

Mungonte vetëm zyrtarizimi por edhe ai ka ardhur. Ivan Perisic është futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga...

Perisic është zyrtarisht i Bayernit: Dua të fitoj të tre trofetë!

para 4 muajve - Gazeta Observer

Ivan Perisic është zyrtarisht futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga këtë herë për të mbajtur veshur...

ZYRTARE/ Merr fund gjthçka, Perisiç bëhet bavarez

para 4 muajve - Newsport

Ivan Perisiç është lojtari më i ri i Bayern Munchen. Sulmuesi i Interit është prezantuar ditën e sotme në klubin bavarez. Pas 4 vitesh qëndrimi te zikaltërit, ai rikthehet sërish të luajë në Bundesligë....

ZYRTARE: Ivan Perisic lojtar i Bayernit. “Dua Championsin”

para 4 muajve - Sovrani

Bayern Munich ka marrë zyrtarisht Ivan Perisic në huazim nga Interi me mundësi të blerjes në fund të sezonit. “Jam shumë i lumtur që kthehem në Gjermani.”, potencoi kroati, transmeton Sovrani.info. Është...

ZYRTARE/ Lojtari i Interit prezantohet te kampionët europian

para 4 muajve - Newsport

Tashmë është zyrtare. Ivan Perisic është futbollisti më i ri i Bayern Munich. Konfirmimi ka ardhur nga faqja zyrtare e klubit bavarez, ku ka postuar një foto të nënkampionit të botës nën prezencën e drejtorit...

Zyrtare: Perisiqi në Bayern

para 4 muajve - Epoka e Re

Tashme është bërë zyrtare kalimi i Ivan Perisiqit në Bayern Munchen. Kroati është huazuar nga Interi deri më 30 qershor të vitit 2020. Skuadra gjermane ka në opsion të drejtën e blerjes, kurse ai pritet...

Bayern Munchen “peshkon” në Itali, fillon negociatat me sulmuesin e Juventus

para 4 muajve - Newsport

Sarri dhe Juventus kanë nxjerr listën e lojtarëve të cilët nuk konsiderohen më pjesë e klubit për sezonin e ardhshëm. Tre prej tyre janë Dybala, Higuain dhe Mandzukic, ky i fundit tashmë e ka pranuar idenë...

Perisic transferohet te Bayern, kroati kalon edhe testet mjekësore

para 4 muajve - BalkanWeb

Pritet vetëm zyrtarizimi, por Ivan Perisic mund të quhet që tani lojtari më i ri i Bayern Munich. Futbollisti kroat ndodhet në Mynih, ku mesditën e së hënës kaloi edhe testët mjekësore, ndërsa të mërkurën...

Perisic i kalon testet mjekësore: Do të jap më të mirën te Bayerni

para 4 muajve - Zhurnal

Anësori i Interit, Ivan Perisic, i ka kaluar testet mjekësore te Bayern Munichu dhe është zotuar se do të japë maksimumin për klubin e ri. Futbollisti kroat ndodhet në Munih për ta kompletuar transferimin...

Publikohen fotot e para të Perisicit në Bayern

para 4 muajve - OraInfo

Ivan Perisic është emir më I ri I skuadrës së Bayern Munich. Lojtari ka kryer gjatë ditës së hëne testet mjekësore dhe për Sport Bild ka premtuar se do të japë më të mirën sa herë që do të zbresë në “Allianz...

Perishiq i bashkohet Bayernit

para 4 muajve - Koha.net

Sulmuesi anësor i Interit, Ivan Perishiq ka premtuar të jap më të mirën te Bayern Muencheni, pasi është bërë pjesë e skuadrës bavareze. Perishiq 30-vjeçar ka kaluar testet mjekësore te Bayerni të hënën....

E konfirmon Perisic, kryen testet mjekësore te Bayern Munich

para 4 muajve - Medial

Perisic tashmë mund të konsiderohet lojtar i Bayern Munich Anësori i Interit, Ivan Perisic, ka premtuar se do të japë më të mirën pasi ka kryer testet mjekësore te Bayern Munich. Perisic është në Munich...

Zbulohen fotot e para të Perisicit në Bayern

para 4 muajve - Medial

Ivan perisic tashmë është i Bayernit, pritet vetëm konfirmimi nga ana e dyja klubeve. Lojtari ka kryer gjatë ditës së hëne testet mjekësore dhe për Sport Bild ka premtuar se do të japë më të mirën sa herë...

ZYRTARE! Perisic te Bayern Munchen

para 4 muajve - OraInfo

Edhe zyrtarisht Perisic i takon Bayern Munchen. Siç është raportuar nga “Bild”, tani është koha për vizitat mjekësore të Ivan Perisic, pas të cilave do të bëhet zyrtarisht lojtar i Bayern Munich. Flitet...

Perisic kalon vizitat mjekësore, zbulohet paga e tij te Bayerni

para 4 muajve - SuperSport

Ivan Perisic tashmë mund të konsiderohet një futbollist i Bayern Munich. Sulmuesi kroat ka kaluar me sukses vizitat mjekësore te Bayern Munich dhe ka firmosur kontratën e tij me klubin bavarez nga e cila,...

Perisic përfundon me sukses testet mjekësore në Bayern

para 4 muajve - GazetaBlic

Mëngjesin e së hënës, Ivan Perisiç ka përfunduar testet mjeksësore te skuadra gjermane. “Perisiç ishte në humor të mirë, duke thënë: “Po, unë thjesht bëra kontrollin mjekësor”. Ai u huazua nga Interi për...

Perisic udhëton në Gjermani për të kryer vizitat mjekësore me Bayernin

para 4 muajve - Koha Jone

Ivan Perisic është futbollisti më i ri i Bayern Munch. Futbollisti kroat, pas përjashtimit nga planet e trajnerit Conte, ka udhëtuar në Gjermani për të kryer vizitat mjekësore. Për Interin, ky operacion...

U kry! Ylli i madh kryen testet mjekësore te Bayern

para 4 muajve - OraInfo

Ivan Perisic, do ta vesh fanellën e Bayern Munchen Mëngjesin e së hënës, Ivan Perisiç ka përfunduar testet mjeksësore te skuadra gjermane. Perisiç ishte në humor të mirë, duke thënë: “Po, unë thjesht...

Zyrtare, Perisic firmos për gjigandin gjerman

para 4 muajve - Lexo

Siç është raportuar nga “Bild”, tani është koha për vizitat mjekësore të Ivan Perisic, pas të cilave do të bëhet zyrtarisht lojtar i Bayern Munich. Flitet për një huazim në sezonin e ri, me të drejtë blerjeje...

Perisiqi premton maksimumin për Bayernin

para 4 muajve - Epoka e Re

Ivan Perisiq edicioni e ri do të jetë lojtar i Bayern Munchen. Sulmuesi kroat ka kaluar testet mjekësore në skuadrën “bavareze”, kurse menjëherë ka premtuar se do të jap maksimumin për këtë klub. “Sapo...

Perishiq i bashkohet Bayernit

para 4 muajve - Sovrani

Sulmuesi anësor i Interit, Ivan Perishiq ka premtuar të jap më të mirën te Bayern Muencheni, pasi është bërë pjesë e skuadrës bavareze. Perishiq 30-vjeçar ka kaluar testet mjekësore te Bayerni të hënën....

Bayerni ka marrëveshje për Perisic, mesfushori të mërkurën mund të kalojë te bavarezët

para 4 muajve - Zhurnal

Bayern Munichu ka arritur marrëveshje me Interin për transferimin e mesfushorit kroat, Ivan Perisic – raporton Sky Germany. Kreu i Nerazzurrëve, Steven Zhang, e ka aprovuar transferimin, ashtu që pritet...

Perishiq i bashkohet Bayernit

para 4 muajve - Ekonomia Online

Sulmuesi anësor i Interit, Ivan Perishiq ka premtuar të jap më të mirën te Bayern Muencheni, pasi është bërë pjesë e skuadrës bavareze. Perishiq 30-vjeçar ka kaluar testet mjekësore te Bayerni të hënën....

Perisic në Mynih: “Po, bëra kontrolle mjekësore”

para 4 muajve - Sovrani

IVAN PERISIC u pa këtë mëngjes në Mynih, ku ai iu nënshtrua një kontrolli mjekësor përpara se të nënshkruante një kontratë për Bayernin, transmeton KohaNews. Ai është fotografuar nga reporterët e Bild,...

Perisic kalon vizitat mjekësore

para 4 muajve - KosovaPress

Sulmuesi kroat ka kaluar me sukses vizitat mjekësore te Bayern Munich dhe ka firmosur kontratën e tij me klubin bavarez nga e cila, Perisic do të përfitojë rreth 600 mijë euro më shumë sesa përfitonte...

Perisic kalon vizitat mjekësore, zbulohet paga e tij te Bayerni

para 4 muajve - KosovaPress

Sulmuesi kroat ka kaluar me sukses vizitat mjekësore te Bayern Munich dhe ka firmosur kontratën e tij me klubin bavarez nga e cila, Perisic do të përfitojë rreth 600 mijë euro më shumë sesa përfitonte...

Bayerni ka marrëveshje për Perisic, mesfushori të mërkurën mund të kalojë te bavarezët

para 4 muajve - Telegrafi

Ivan Perisic (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Ivan Perisic mbërrin në Gjermani, përfundojnë vizitat mjekësore me Bayern Munchen

para 4 muajve - Newsport

Ivan Perisic do të jetë një lojtar i Bayern Munchen. Anësori kroat ka mbërritur në Mynih ditën e sotme ku do të zhvillojë vizitat mjekësore dhe më pas do të firmos kontratën e tij me klubin gjerman. Akordi...

Bayerni ka marrëveshje për Perisic, mesfushori të mërkurën mund të kalojë te bavarezët

para 4 muajve - Arbresh

Bayern Munichu ka arritur marrëveshje me Interin për transferimin e mesfushorit kroat, Ivan Perisic – raporton Sky Germany . Kreu i Nerazzurrëve, Steven Zhang, e ka aprovuar transferimin, ashtu që pritet...

Bayerni ka marrëveshje për Perisic, mesfushori të mërkurën te bavarezët

para 4 muajve - Sovrani

Bayern Munichu ka arritur marrëveshje me Interin për transferimin e mesfushorit kroat, Ivan Perisic – raporton Sky Germany . Kreu i Nerazzurrëve, Steven Zhang, e ka aprovuar transferimin, ashtu që pritet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK