http://kariera.mk

Pas pesë orësh pyetje, Stefanova nuk zbuloi detaje për deklaratën në prokurori

para 4 muajve - Portalb

Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova , sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, nuk...

Presidenti Pendarovski reagoi përsëri, duke vazhduar debatin me Prokurorinë Publike

para 4 muajve - Portalb

Stevo Pendarovski , presidenti i Maqedonisë së Veriut dje ka komentuar situatën politike në vend, duke u shpreh i zhgënjyer sidomos me gjyqësorin , pas skandalit “Reket”. Ky ka qenë fillimi i debatit ndërmjet...

Presidenti Pedndarovski reagoi përsëri, duke vazhduar debatin me Prokurorinë Publike

para 4 muajve - Portalb

Stevo Pendarovski , presidenti i Maqedonisë së Veriut dje ka komentuar situatën politike në vend, duke u shpreh i zhgënjyer sidomos me gjyqësorin , pas skandalit “Reket”. Ky ka qenë fillimi i debatit ndërmjet...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Flaka

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

para 4 muajve - Flaka

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

Pendarovski: Nuk diskreditova PP-në, kërkova zbardhje të rastit

para 4 muajve - Flaka

Pas reagimit nga Prokuroria Publike, kanë reaguar edhe nga kabineti i presidentit, Stevo Pendarovski. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski , në fjalimin e tij një ditë më...

Pas pesë orësh pyetje, Stefanova nuk zbuloi detaje për deklaratën në prokurori

para 4 muajve - Arbresh

Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova, sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, nuk zbuloi...

“Reket”, Prokuroria kundërshton Presidentin

para 4 muajve - Alsat-M

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski dhe Prokuroria publike e Joveskit fillojnë fërkimet e tyre të para. Në njoftimin me shkrim të Prokurorisë thuhet se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

para 4 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

Prokurorja Stefanova dëshmon për rastin “Reket”

para 4 muajve - Alsat-M

Pesë orë në Prokurorinë për krim të organizuar prokurorja Lile Stefanova nga PSP ka sqaruar se çfarë din për rastin “Reket”. Para kolegëve si dëshmitare ka shpjeguar shumë gjëra, ndërsa para kamerave ishte...

"Reket", sjell përplasje mes partive në Maqedoni

para 4 muajve - Albeu

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin " Reket ". Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

Vazhdon arresti për Bojan Jovanovskin dhe Zoran Mileskin

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski të dyshuar në rastin “Reket”, do të mbeten në arrest edhe 30 ditë. “Këshilli Penal pranë Gjykatës Themelore Penale – Shkup duke proceduruar  sipas...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe...

Rasti “Reket”, edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Portalb

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Prokurorët hetojnë prokurorët në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Portalb

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Reket”

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Reket”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Portalb

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 4 muajve - Portalb

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”,...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen...

LSDM: VMRO-DPMNE së pari të kërkojë pastrimin e gjitha rasteve për funksionarët e tyre, pastaj të flet për drejtësi

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 Reagim ndaj pres konferencës së Igor Janushevit nga VMRO-DPMNE VMRO- DPMNE ka ftuar institucionet të zbardhin të gjitha rastet e hapura për funksionarët e tyre, përfshirë edhe ata...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Antpress

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Alsat-M

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë

para 4 muajve - Aktuale

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja  e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet...

Deklarata e Presidentit për rastin “Reket” do të ishte reale nëse bënte thirrje të votohet ligji për PP, thonë nga Prokuroria

para 4 muajve - Aktuale

Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese me shkrim ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Reket”. Nga PTHP thonë se nuk është koha për sulme...

Janushev: Dorëheqje menjëherë ose zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 Miku i Zoran Zaevit, Boki Trediçi e di cili gjykatës,  kur është kujdestar,  i cili nuk do të paraqitet dhe  cili do të vjen  në vend të tij dhe çka është më e rëndësishme e di se...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Nga kabineti i presidentit të shtetit, sot iu janë kundërpërgjigjur Prokurorisë lidhur me rastin “Reket”. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski...

Në PTHP ende zgjat dëgjimi i Stefanovas

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Më shumë se tre orë në Prokurorinë për krim të organizuar zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova në lidhje me rastin “Reket”. Tani për tani nuk ka informata zyrtare se deri...

“Reket”, Prokuroria kundërshton Presidentin

para 4 muajve - Lajm

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski dhe Prokuroria publike e Joveskit fillojnë fërkimet e tyre të para. Në njoftimin me shkrim të Prokurorisë thuhet se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

para 4 muajve - Lajm

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 4 muajve - GazetaBlic

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 4 muajve - Alsat-M

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

“Reket”, prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht

para 4 muajve - Alsat-M

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë. Stefanova po dëshmon...

Presidenti Pendarovski mbi asnjë bazë nuk e ka diskredituar PP-në, reagon kabineti i tij

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Presidenti Stevo Pendarovski në fjalimin e tij në pres konferencën e djeshme mbi asnjë bazë nuk e ka diskredituar Prokurorinë Publike në Republikën e Maqedonisë së Veriut...

Prokuroria i reagon Pendarovskit, kundërpërgjigjet presidenca

para 4 muajve - Shenja

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana e politikanëve. Duke ju referuar deklaratës së një...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë

para 4 muajve - Fakti Ditor

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Prokurorja Stefanova pesë orë dëshmoi për rastin “Zhvatja”

para 4 muajve - Shenja

Pas zëvendëses së prokurores speciale Elizabeta Josifovska, sot versionin e saj të rastit “Zhvatja” e dha edhe prokurorja e PSP-së Lile Stefanova. Ajo u iku gazetarëve edhe gjatë gjykimit të djeshëm në...

Server: Qeveria të përkushtohet në hetim të gjerë dhe të drejtë gjyqësor për rastin “Reket”

para 4 muajve - Portalb

Daniel Server nga universiteti “Xhon Hopikins”, lidhur me hetimin rreth rastit “Reket” dhe lidhshmërinë e mundshme të ish prokurores speciale, Katica Janeva, thotë që rastet e këtilla duhet të kenë zgjidhje...

Në PTHP ende zgjat dëgjimi i Stefanovas

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Më shumë se tre orë në Prokurorinë për krim të organizuar  zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova në lidhje me rastin “Reket”. Tani për tani nuk ka informata...

Prokuroria Publike reagoi ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Portalb

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 4 muajve - Fol

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Deklarata e Presidentit për rastin “Reket” do të ishte reale nëse bënte thirrje të votohet ligji për PP, thonë nga Prokuroria

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese me shkrim ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Reket”. Nga PTHP thonë...

PPRMV: Deklarata e Pendarovskit për “Reket” do të ishte reale nëse thirrte në votimin e Ligjit për PP

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokuroria publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut (PPRMV) sot reagoi ndaj deklaratës së djeshme të presidentit Stevo Pendarovski për rastin “Reket”. Nuk është koha...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Shenja

Bojan Jovanoski dhe Zoran Milevski- Kiçeec, të dyshuar në rastin “Zhvatja”, mbeten në paraburgim në burgun e Shutkës. “Këshilli gjyqësor pranë Gjykatës Penale- Shkup, duke vepruar në bazë të propozimit...

Prokuroria reagon ndaj deklaratave të Pendarovskit për rastin “Haraçi”

para 4 muajve - Telegrafi

Prokuroria Themelore Publike në Shkup, Maqedonia e Veriut/ Foto: Telegrafi

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Alsat-M

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Lajm

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Pendarovski i përgjigjet Prokurorisë: Kërkoj të zbardhet rasti “Reket”

para 4 muajve - Lajm

Nga kabineti i presidentit të shtetit, sot i janë kundërpërgjigjur Prokurorisë lidhur me rastin “Reket”. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 4 muajve - Lajm

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 4 muajve - Tetova1

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

PROKURORIA PUBLIKE reagon ndaj fjalimit të PENDAROVSKIT

para 4 muajve - Medial

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent

para 4 muajve - Arbresh

Prokurorja  e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Reket”. “Jam e...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Aktuale

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 4 muajve - Tetova Sot

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht për rastin “Reket”

para 4 muajve - Flaka

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë. Stefanova po dëshmon...

Pendarovski: Vetëm kërkojë zbardhje të “Zhvatjes”

para 4 muajve - Shenja

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij një ditë më parë para mediave në asnjë moment nuk ka bërë diskreditim të Prokurorisë Publike, e aq më pak ekziston qëllim për sulm...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

para 4 muajve - Iliria News

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran Milevski-Zoki...

I vazhdohet paraburgimi Boki 13 edhe për 30 ditë tjera

para 4 muajve - Fakti Ditor

Këshilli Penal pranë Gjykatës Penale e pranoi propozimin e Prokurorisë Themelore Publike dhe e pranoi masën e paraburgimit për Bojan Jovanvoskin dhe Zoran Milevskin për rastin ‘Haraçi’. “Pas shqyrtimit...

Maqedoni, dëshmojnë prokurorët për skandalin “Zhvatja”

para 4 muajve - Vizion Plus

Një ditë pasi presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski kërkoi zbardhjen e plotë të skandalit që ka tronditur sistemin e drejtësisë dhe politikën hetuesit kanë nisur me marrjen në pyetje të personave...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - InfoShqip

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Lile Stefanovska paraqitet në Prokurori për krim të organizuar

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Lile Stefanova, prokurorja speciale, e cila përfaqëson lëndën e PSP-së për rastin “Perandoria”, kundër Orce Kamçevit dhe të tjerëve, ka filluar të japë dëshmi në Prokurorinë për krim...

Stefanova arrin në Prokurori, shmang gazetarët

para 4 muajve - Aktuale

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova sot ka ardhur në Sektorin për krim të organizuar pranë Prokurorisë publike ku jep dëshmi për aferën “Zhvatja” ku në paraburgim janë Bojan Jovanovski- Boki 13 dhe Zoran...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Gazeta Observer

Nga Gjykata Penale e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 4 muajve - Gazeta Observer

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

para 4 muajve - Alsat-M

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran Milevski-Zoki...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 4 muajve - Republika

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Stefanova në PKO jep deklaratë për “Reket”

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Në Prokurorinë për krim të organizuar (PKO) tashmë gjysmë ore zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova, lidhur me rastin “Reket”. Stefanova e udhëheq lëndën “Perandoria”...

STEFANOVA arrin në Prokurori, shmang gazetarët

para 4 muajve - Medial

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova sot ka ardhur në Sektorin për krim të organizuar pranë Prokurorisë publike ku jep dëshmi për aferën “Zhvatja” ku në paraburgim janë Bojan Jovanovski- Boki 13 dhe Zoran...

Lile Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Haraçi”

para 4 muajve - Republika

Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Haraçi”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë orë, ajo nuk sqaroi shumë para...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçec

para 4 muajve - Fol

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 4 muajve - Republika

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Prokuroria Publike reagoi ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Tetova1

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana...

Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP...

Pendarovski demanton Prokurorinë: Kërkojmë zbardhjen e plotë të rastit “Haraçi”

para 4 muajve - Arbresh

Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut Stevo Pendarovski, ka reaguar ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, prej ku thanë se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e institucioneve....

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Lajm

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Tetova Sot

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Prokuroria: Pendarovski mos të merret me prokurorët, na leni rehat të punojmë

para 4 muajve - Shenja

Prokuroria themelore ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të djeshme të presidentit Stevo Pendarovski i cili i kritikoi prokurorët që derisa rasti “Zhvatja” po merr dimensione serioze, ata janë në pushime....

Prokuroria Publike me vërejtje për fjalimin e presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Flaka

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”. Stefanova dhe shefja e saj në...

Stefanova në Prokurori rastin për “Reket”

para 4 muajve - Lajm

Në Prokurorinë për krim të organizuar (PKO) tashmë gjysmë ore zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova, lidhur me rastin “Reket”. Stefanova e udhëheq lëndën “Perandoria” në të cilën është i...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në Prokurorinë Publike

para 4 muajve - Tetova Sot

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Zhvatja”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP Katica Janeva ishin përmendur...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

para 4 muajve - Tetova1

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran Milevski-Zoki...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 4 muajve - Fakti Ditor

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në Prokurorinë Publike

para 4 muajve - Republika

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Zhvatja”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP Katica Janeva ishin përmendur...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Zhvatja” në Prokuororinë Publike

para 4 muajve - Shenja

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Zhvatja”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP Katica Janeva ishin përmendur...

Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht – Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva dhe PTHP-ja

para 4 muajve - RTV 21

“Në vend të epilogut, ata janë në pushim” “ Muajin e kaluar ishim dëshmitarë të një afere të madhe kriminele, e cila i lëkund themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe edhe më shumë e vë...

Pendarovski “thyen” heshtjen: Rasti “Zhvatja” ka tronditur themelet e shtetit

para 4 muajve - Shekulli

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, theu heshtjen duke reaguar për herë të parë lidhur me skandalin “Zhvatja”, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale Katica Janeva. Kreu i shtetit...

“Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut/ Pendarovski: Pasoja për integrimin

para 4 muajve - KDPolitik

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski reagoi për herë të parë për skandalin e rastit “Zhvatja” që ka përfshirë vendin, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale Katica Janeva. Përmes një...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 4 muajve - Aktuale

Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht Janushev është...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 4 muajve - Tetova Sot

Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht Janushev është...

Pendarovski “thyen” heshtjen: Rasti “Zhvatja” ka tronditur themelet e shtetit

para 4 muajve - Tetova1

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, theu heshtjen duke reaguar për herë të parë lidhur me skandalin “Zhvatja”, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale Katica Janeva. Kreu i shtetit...

Presidenti Pendarovski kërkon zbardhje të rastit “Zhvatja”

para 4 muajve - Top Channel

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një biznesmeni i janë marrë 1.5 milionë euro për ta shpëtuar nga...

Prokurorja e PSP-së, Josifovska, dëshmon në Prokurori për rastin “Zhvatja”

para 4 muajve - Shenja

Prokurorja e PSP-së, Elizabeta Josifovska, është ftuar në Prokurorinë publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, për të dhënë deklaratë për rastin “Zhvatja”. Josifovska ditë më parë...

Josifovska në pyetje për rastin “Reket”, Stefanova thirret për nesër

para 4 muajve - TV21

Prokurorja në Prokurorinë Speciale, Elizabeta Josifovska, sot ishte thirrur në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi për rastin “Reket”. Josifovska paraprakisht për TV21 konfirmoi se e ka nënshkruar mendimin...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 4 muajve - Tetova Sot

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus. Prokurorja...

Janeva kthehet nga pushimi, ende nuk ka marrë ftesë për pyetje në Prokurori

para 4 muajve - TV21

Prokurorja publike speciale, Katica Janeva është kthyer në punë në PPS, pas pushimit veror. Pushimi duhej t’i mbaronte më 15 të këtij muaji. Sipas informacioneve, ajo ende nuk ka marrë ftesë që të paraqitet...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva dhe PTHP-ja: Në vend të epilogut, ata janë në pushim

para 4 muajve - TV21

“Muajin e kaluar ishim dëshmitarë të një afere të madhe kriminele, e cila i lëkund themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe edhe më shumë e vë nën pikëpyetje besimin e qytetarëve tek ne...

Nis “furtuna” në M. e Veriut,zyrtari i parë që dëshmon për ‘Zhvatjen’

para 4 muajve - BalkanWeb

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, raportojnë mediat maqedonase....

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 4 muajve - Flaka

LSDM i është kundërpërgjigjur sekretarit të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia...

VMRO-DPMNE: A është Kiçeec dëshmitar i mbrojtur në “Perandori?”

para 4 muajve - TV21

Fjalimi i presidentit të shtetit, sipas sekretarit gjeneral të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev, është dëshmi e mjaftueshme, siç thotë, se ky pushtet po tenton që prokuroren speciale Katica Janevën ta shndërrojë...

Mbaruan pushimet në gjyqësorë, kërkohet shtyerja e “Titanik”, arsyeja, dorëheqja e Janevës

para 4 muajve - TV21

Mbaruan pushimet, punëtorët e gjyqësorit kanë pushuar por edhe prokurorët të cilët që sot disa herë në javë do të duhet të marrin pjesë në seanca gjyqësore për lëndët e ngritura nga PPS. “Sot mbaroi pushimi...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 4 muajve - Fakti Ditor

Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht Janushev është...

“Reketi” reflektohet në lëndët e PSP-së

para 4 muajve - Flaka

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit...

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 4 muajve - Flaka

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

Vazhdoi seanca për lëndën “Titanik”, mbrojtja kërkoi anulim, gjykata refuzoi kërkesën

para 4 muajve - Flaka

Seanca gjyqësore për rastin Titanik, për parregullësitë zgjedhore, vazhdoi me shpalosjen e dëshmive të reja me shkrim. Para fillimit të seancës avokati mbrojtës i të akuzuarve, Petar Vasilev, kërkoi anullimin...

Rasti “Zhvatja”, Pendarovski: Drejtësia joselektive, drejtësi e vërtetë

para 4 muajve - Flaka

Presidenti Pendarovski është i shokuar nga video incizimet rreth rastit “Zhvatja”. Sipas tij, këto materiale po rrënojnë themelet e shtetit demokratik dhe po zbehin besimin e qytetarëve tek institucionet...

Rasti “Zhvatja”, Stefanova të martën dëshmon në prokurori

para 4 muajve - Flaka

Dy ditë para përfundimit të paraburgimit 30 ditor për të dyshuarit e rastit “zhvatja”, Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski, Prokuroria Publike për Krim të Organizuar dhe Korrupsion , të martën do ta marrë...

Presidenti maqedonas kërkon zbardhje të rastit “Zhvatja”

para 4 muajve - Koha.net

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një biznesmeni i janë marrë 1.5 milionë euro për ta shpëtuar nga...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 4 muajve - Portalb

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus . Prokurorja...

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot u mor në pyetje në PP

para 4 muajve - Aktuale

Prokurorja Elizabeta Josifovska nga Prokuroria Speciale Publike sot u thirr në Prokurorinë publike ku dha deklaratë për rastin “Reket”. Prokurori shtetëror, Ljubomir Jovevski, sot për MEDIAL-n konfirmoi...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 4 muajve - Portalb

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”,...

“Reketi” reflektohen në lëndët e PSP-së

para 4 muajve - Alsat-M

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 4 muajve - Alsat-M

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus . Prokurorja...

Janeva sot u kthye në punë, në PSP

para 4 muajve - Aktuale

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot u mor në pyetje në PP

para 4 muajve - Medial

Shkup, 12 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Elizabeta Josifovska nga Prokuroria Speciale Publike sot u thirr në Prokurorinë publike ku dha deklaratë për rastin “Reket”. Prokurori shtetëror, Ljubomir Jovevski,...

Janushev: Pendarovski ia ktheu shpinën Janevës

para 4 muajve - Arbresh

Sekretari i përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev, sot në konferencë për shtyp tha se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ia ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva. “Edhe për ata është...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva dhe autoritet që pushojnë

para 4 muajve - Alsat-M

Presidenti Stevo Pendarovski është i dëshpëruar nga prokurorja speciale Katica Janeva dhe u bën thirrje institucioneve që ta përfundojnë procedurën, siç tha ai, ndaj aferës së madhe të krimit “Reket”,...

VMRO-DPMNE-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet...

“Ndjekje penale për zhvatjen”, Pendarovski reagon për herë të parë

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Maqedonisë së veriut ka reaguar ashpër pas zbulimit të skandalit “Zhvatja” që ka tronditur vendin. Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, presidenti Stevo Pendarovski kërkoi një hetim...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 4 muajve - Lajm

LSDM i është kundërpërgjigjur sekretarit të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia...

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 4 muajve - Alsat-M

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

Janeva sot u kthye në punë

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.m k – Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 4 muajve - Shprehja.com

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

Nis “furtuna” në M. e Veriut,zyrtari i parë që dëshmon për ‘Zhvatjen’

para 4 muajve - Lexo

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, raportojnë mediat maqedonase....

U kërkua anulimi i “Titanikut” për shkak rastit “Reket”, gjykata nuk pranon

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Avokati Petar Vasilev i cili është avokat i të akuzuarve në rastin ‘Titanik’, sot kërkoi anulim të gjykimi për shkak të rastit “Reket” dhe dorëheqjes së Katica Janevës, por...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 4 muajve - Ina

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

Janeva sot u kthye në punë, në PSP

para 4 muajve - Alsat-M

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merren në pyetje për rastin “Reket”

para 4 muajve - Aktuale

Siç njofton MIA, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në Prokurorinë Publike të jep deklaratë për...

Presidenti Pendarovski i zhgënjyer me prokurore Janeva

para 4 muajve - Illyria

Shkup, 12 gusht 2019 – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 4 muajve - Shenja

LSDM i është kundërpërgjigjur sekretarit të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket” PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 4 muajve - Portalb

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për MIA-n prokurori shtetëror publik...

Stefanova nesër si dëshmitare në prokurori për rastin “Zhvatja”

para 4 muajve - Shenja

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova nuk deshi të komentojë asgjë lidhur me rastin “Zhvatja”. Arsyetimi i saj jashtë kamerave ishte se ajo është thirrur në cilësinë e dëshmitarit për këtë rast në Prokurorinë...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Zhvatja”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 12 gusht – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Zhvatja” konfirmoi për MIA-n prokurori...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 4 muajve - Aktuale

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 4 muajve - Lajm

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus . Prokurorja...

VMRO-DPMNE kërkon paraburgim për Janevën dhe hetim për pushtetin

para 4 muajve - Shenja

VMRO-DPMNE kërkon paraburgim për kryeprokuroren në dorëheqje, Katica Janeva, duke e akuzuar atë si kokën e operacionit të zhvatjes së biznesmenëve të ndjekur nga Prokuroria Speciale Publike. Igor Janushev...

Rasti “Zhvatja”, Presidenti i M. Veriut: Të zbardhet sa më shpejt

para 4 muajve - BalkanWeb

Përgjimet e publikuara nga gazeta italiane “La Verita” që tregonin rastet e korrupsionit në Maqedoninë e Veriut, i ka komentuar sot edhe  Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Ai tha se revolta e qytetarëve...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Pendarovski i dëshpëruar nga Janeva

para 4 muajve - Shenja

Si qytetar që e ka mbështetur gjatë katër viteve radhazi, presidenti Stevo Pendarovski tha se ndjehet i zhgënjyer nga krye prokurorja Katica Janeva. Nga pozita e drejtuesit më të lartë shtetëror ai porositi...

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merret në pyetje për aferën ‘Haraçi’

para 4 muajve - Arbresh

Siç njofton AIM, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në Prokurorinë Publike të jep deklaratë për...

Rasti “Zhvatja”, Pendarovski: Të zbardhet sa më shpejt…

para 4 muajve - Standard

Përgjimet e publikuara nga gazeta italiane “La Verita” që tregonin rastet e korrupsionit në Maqedoninë e Veriut, i ka komentuar sot edhe  Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Ai tha se revolta e qytetarëve...

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merren në pyetje për rastin “Reket”

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Siç njofton MIA, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në Prokurorinë...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 4 muajve - Tetova1

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 4 muajve - InfoShqip

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

“Reketi” reflektohen në lëndët e PSP-së

para 4 muajve - Lajm

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit si...

Pendarovski: “Reket” dridhi themelet e shtetit, jam i dëshpëruar nga Janeva

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk = Presidenti Stevo Pendarovski gjatë konferencës për media pas rastit “Reket” thotë se është i dëshpëruar nga Katica Janeva. Shkurtimisht gazetarëve u tha se nga ajo që ka parë...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 4 muajve - Medial

Shkup, 12 gusht 23019 (MEDIAL) – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit, rasti të zbardhet sa më shpejtë

para 4 muajve - Alsat-M

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 4 muajve - Lajm

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot u mor në pyetje në PP

para 4 muajve - Fakti Ditor

Prokurorja Elizabeta Josifovska nga Prokuroria Speciale Publike sot u thirr në Prokurorinë publike ku dha deklaratë për rastin “Reket”. Prokurori shtetëror, Ljubomir Jovevski, sot për MEDIAL-n konfirmoi...

Janushev: Pendarovski ja ktheu shpinën Janevës

para 4 muajve - Tetova Sot

Sekretari Gjeneral i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev, ka thënë se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ja ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva. “Edhe për ata është e qartë se Katica Janeva...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica

para 4 muajve - Ina

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot përmes një konference për shtyp deklaroi se, rasti “Reket” ka ndridhur themelet e shtetit. “Revolta tek qytetarët është e madhe. Unë si president...

Janeva sot u kthye në punë

para 4 muajve - Tetova Sot

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

Nga kjo javë fillojnë seancat gjyqësore për lëndët e PSP-së

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 12 gusht – Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore...

Janushev: Pendarovski ja ktheu shpinën Janevës

para 4 muajve - Shenja

Sekretari Gjeneral i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev, ka thënë se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ja ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva. “Edhe për ata është e qartë se Katica Janeva...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

RUSKOSKA nga e mërkura nis punën

para 4 muajve - Iliria News

Vilma Ruskoska kthehet nga pushimet ditën e mërkurë. Hetimi për Reketin do të vazhdojë ta zhvillojë personalisht. Të martën, një deklaratë në prokurori do të japë prokurorja Lile Stefanova, e cila drejtoi...

“Reketi” reflektohet në lëndët e PSP-së

para 4 muajve - Fakti Ditor

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit...

Prokurorët e PSP-së kthehen në punë

para 4 muajve - Albeu

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën Titanik,...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica

para 4 muajve - InfoShqip

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot përmes një konference për shtyp deklaroi se, rasti “Reket” ka ndridhur themelet e shtetit. “Revolta tek qytetarët është e madhe. Unë si president...

VMRO-DPMNE: PSP dhe JANEVA keqpërdorën besimin dhe u futën në krim

para 4 muajve - Medial

Përmes një kumtese me shkrim nga VMRO-DPMNE thonë se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre. “Katica Janeva dhe PSP merrnin...

Prokurorët e PSP-së këtë javë në seanca gjyqësore për lëndët e tyre

para 4 muajve - Aktuale

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën...

Bomba me emrin “Zhvatja”, Pendarovski i kërkon Zaevit: dil para ligjit!

para 4 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski kërkon përgjegjësi penale dhe politike për të gjithë të përfshirët në çështjen “Racket” (Zhvajtja) nëse mbajnë funksione publike dhe kanë dhënë mbështetje...

Janeva dhe PSP e keqpërdorën besimin dhe autorizimin duke hyrë në krim, thonë nga VMRO-DPMNE

para 4 muajve - Iliria News

Përmes një kumtese me shkrim nga VMRO-DPMNE thonë se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre. “Katica Janeva dhe PSP merrnin...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 4 muajve - Tetova Sot

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për MEDIAL-n prokurori shtetëror publik...

Gjykimi për rastin ‘Titanik’ vazhdon të mërkurën

para 4 muajve - Arbresh

Gjykimi për parregullsitë zgjedhore në ‘Titanik’ do të vazhdojë ditën e mërkurë. Lënda është në procedurë dëshmuese ndërsa gjyqtar është Osmani Shabani. Deri tani janë publikuar rreth 4.700 materiale të...

RUSKOSKA nga e mërkura nis punën

para 4 muajve - Medial

Vilma Ruskoska kthehet nga pushimet ditën e mërkurë. Hetimi për Reketin do të vazhdojë ta zhvillojë personalisht. Të martën, një deklaratë në prokurori do të japë prokurorja Lile Stefanova, e cila drejtoi...

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 4 muajve - Fakti Ditor

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

Janeva sot u kthye në punë

para 4 muajve - Republika

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”, prokurore Lile Stefanova

para 4 muajve - Alsat-M

Në Gjykatën themelore penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanca e fundit për këtë lëndë më 5 qershor u shty për shkak të mungesës së Mile...

Katica Janeva u kthye në punë, s’ka marrë ftesë nga Prokuroria Publike

para 4 muajve - Arbresh

Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva ësht kthyer nga pushimi vjetor dhe nga sot edhe zyrtarisht është në punë dhe deri tani nuk është e thirrët që të japë deklaratë në Prokurorinë Publike për rastin...

Seancë gjyqësore për “Titanik”-un, e Prokures, Lile Stefanova

para 4 muajve - TV21

Duhet të vazhdojë sot seanca gjyqësore për rastin “Titanik” të cilën e udhëheqë, Prokurorja Speciale, Lile Stefanova. Kjo seancë u desh të mbahet më pesë qershor të këtij viti por e njëjta u anulua për...

Janeva dhe PSP e keqpërdorën besimin dhe autorizimin duke hyrë në krim, thonë nga VMRO-DPMNE

para 4 muajve - Zhurnal

Përmes një kumtese me shkrim nga VMRO-DPMNE thonë se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre. “Katica Janeva dhe PSP merrnin...

Prokurorët e PSP-së këtë javë kthehen në punë

para 4 muajve - Alsat-M

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën Titanik,...

Rasti “Titanik” sot në gjyq, udhëhiqet nga prokurorja speciale e përmendur tek “Reket”-i

para 4 muajve - Ina

Në Gjyqin themelor në Shkup sot pritet të vazhdojë procesi “Titanik” për parregullësi zgjedhore që udhëhiqet nga Prokuroria Speciale dhe prokurorja e saj Lile Stefanova, e cila së fundi u përmend në rastin...

Prokurorët e PSP-së këtë javë në seanca gjyqësore për lëndët e tyre, por edhe do të merren në pyetje në Prokurorinë Publike

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara...

Pendarovski: “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica Janeva

para 4 muajve - Lajm

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

Vazhdon sot procesi gjyqësor i “Titanik”, prokurorja përgjegjëse është Lile Stefanova

para 4 muajve - Portalb

Pas një muaji të tarifës gjyqësore verore, gjyqi i Prokurorisë Publike Speciale për çështjen e parregullsive zgjedhore “Titanik” do të rifillojë sot në Gjykatën Themelore të Shkupit, njofton Kanal 5. Më...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit, rasti të zbardhet sa më shpejtë

para 4 muajve - Tetova Sot

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

U kërkua anulimi i “Titanikut” për shkak “Zhvatjes”, gjykata nuk pranon

para 4 muajve - Tetova Sot

Avokati Petar Vasilev i cili është avokat i të akuzuarve në rastin ‘Titanik’, sot kërkoi anulim të gjykimi për shkak të rastit ‘Haraçi’ dhe dorëheqjes së Katica Janevës, por gjykata refuzoi. “Pas situatës...

Prokurorët e PSP-së këtë javë në seanca gjyqësore për lëndët e tyre, por edhe do të merren në pyetje në PP

para 4 muajve - Medial

Shkup, 12 gusht 2019 (MEDIAL) – Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara...

U kërkua anulimi i “Titanikut” për shkak “Zhvatjes”, gjykata nuk pranon

para 4 muajve - Shenja

Avokati Petar Vasilev i cili është avokat i të akuzuarve në rastin ‘Titanik’, sot kërkoi anulim të gjykimi për shkak të rastit ‘Haraçi’ dhe dorëheqjes së Katica Janevës, por gjykata refuzoi. “Pas situatës...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica

para 4 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot përmes një konference për shtyp deklaroi se, rasti “Reket” ka ndridhur themelet e shtetit. “Revolta tek qytetarët është e madhe. Unë si president...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 4 muajve - Republika

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për MEDIAL-n prokurori shtetëror publik...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit, rasti të zbardhet sa më shpejtë

para 4 muajve - Republika

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 4 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

VMRO-DPMNE: PSP dhe Janeva keqpërdorën besimin dhe u futën në krim

para 4 muajve - Shenja

Përmes një kumtese me shkrim nga VMRO-DPMNE thonë se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre. “Katica Janeva dhe PSP merrnin...

Prokurorët e PSP-së këtë javë kthehen në punë

para 4 muajve - InfoShqip

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën Titanik,...

Vazhdon gjykimi për “Titanik”, prokuror kompetent është Lile Stefanova

para 4 muajve - Medial

Shkup, 12 gusht 2019 (MEDIAL) – Në Gjykatën themelore penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin për parregullsitë zgjedhore “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanca e fundit për...

Pendarovski: “Reket” dridhi themelet e shtetit, jam i dëshpëruar nga Janeva

para 4 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, gjatë konferencës për media pas rastit “Reket” thotë se është i dëshpëruar nga Katica Janeva. Shkurtimisht gazetarëve u tha se nga ajo që ka parë deri...

Pendarovski shprehet i zhgënjyer nga prokurorët në aferën ‘Haraçi’

para 4 muajve - Arbresh

Nëpërmjet një konference për shtyp, kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski foli për ngjarjet e fundit për rastin ‘Haraçi’ dukekritikuar prokurorët për pushimet që i kanë marrë dhe duke shprehur...

Rasti “Titanik” sot në gjyq, udhëhiqet nga prokurorja speciale e përmendur tek “Reket”-i

para 4 muajve - Tetova1

Në Gjyqin themelor në Shkup sot pritet të vazhdojë procesi “Titanik” për parregullësi zgjedhore që udhëhiqet nga Prokuroria Speciale dhe prokurorja e saj Lile Stefanova, e cila së fundi u përmend në rastin...

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”, prokurore Lile Stefanova

para 4 muajve - Lajm

Në Gjykatën themelore penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanca e fundit për këtë lëndë më 5 qershor u shty për shkak të mungesës së Mile...

Prokurorët e PSP-së këtë javë kthehen në punë

para 4 muajve - Lajm

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën Titanik,...

Janeva dhe PSP e keqpërdorën besimin dhe autorizimin duke hyrë në krim, thonë nga VMRO-DPMNE

para 4 muajve - Tetova Sot

Përmes një kumtese me shkrim nga VMRO-DPMNE thonë se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre. “Katica Janeva dhe PSP merrnin...

Prokurorët e PSP-së këtë javë kthehen në punë

para 4 muajve - Tetova1

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën Titanik,...

Prokurorët e PSP-së këtë javë në seanca gjyqësore për lëndët e tyre

para 4 muajve - Fakti Ditor

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën...

Sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin për parregullsitë zgjedhore “Titanik”

para 4 muajve - Flaka

Në Gjykatën themelore penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin për parregullsitë zgjedhore “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanca e fundit për këtë lëndë më 5 qershor u shty...

Kërkohet anulimi i rastit ‘Titanik’ për shkak të lëndës ‘Haraçi’ dhe dorëheqjes së Janevës, gjykata nuk lejoi

para 4 muajve - Arbresh

Avokati Petar Vasilev i cili është avokat i të akuzuarve në rastin ‘Titanik’, sot kërkoi anulim të gjykimi për shkak të rastit ‘Haraçi’ dhe dorëheqjes së Katica Janevës, por gjykata refuzoi. “Pas situatës...

Nga kjo javë vazhdojnë seancat e PSP-së

para 4 muajve - Republika

Nga dita e sotme në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Gjatë ditës së sotme seancë duhet të mbahet për lëndën ‘Titanik’ e që ka të bëjë me parregullsitë...

Prokurorët e PSP-së këtë javë në seanca gjyqësore për lëndët e tyre, por edhe do të merren në pyetje në PP

para 4 muajve - Tetova Sot

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën...

Vazhdon gjykimi për “Titanik”, prokuror kompetent është Lile Stefanova

para 4 muajve - Tetova Sot

Në Gjykatën themelore penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin për parregullsitë zgjedhore “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanca e fundit për këtë lëndë më 5 qershor u shty...

Janeva dhe PSP e keqpërdorën besimin dhe autorizimin duke hyrë në krim, thonë nga VMRO-DPMNE

para 4 muajve - Republika

Përmes një kumtese me shkrim nga VMRO-DPMNE thonë se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre. “Katica Janeva dhe PSP merrnin...

Vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik” të PSP-së

para 4 muajve - Shenja

Në Gjykatën themelore penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin për parregullsitë zgjedhore “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanca e fundit për këtë lëndë më 5 qershor u shty...

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”, prokurore Lile Stefanova

para 4 muajve - Fakti Ditor

Në Gjykatën themelore penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanca e fundit për këtë lëndë më 5 qershor u shty për shkak të mungesës së Mile...

OBRM-PDUKM: Katica Janeva dhe PSP e keqpërdorën besimin dhe autorizimin duke hyrë në krim

para 4 muajve - Arbresh

Nëpërmjet një njoftimi të partisë opozitare maqedonase OBRM-PDUKM thuhet se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre. “Katica...

Vazhdon gjykimi për rastin ‘Titanik’

para 4 muajve - Arbresh

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot duhet të vazhdojë gjykimi rastin e PSP-së ‘Titanik’, që ka të bëjë me parregullsi zgjedhore. Seanca e fundit për këtë lëndë u anulua për shkak mungesës së Mile Janakieskit...

Nga kjo javë vazhdojnë seancat e PSP-së

para 4 muajve - Arbresh

Nga dita e sotme në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Gjatë ditës së sotme seancë duhet të mbahet për lëndën ‘Titanik’ e që ka të bëjë me parregullsitë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK