http://kariera.mk

Shtohen paqartësitë për shpërthimin në Rusi

para 4 muajve - Portalb

Njoftimi i sotëm i agjencisë është një dëshmi e re se nga provat në poligoninNyonoksa të Detit të Bardhë pati jo vetëm rrjedhje të karburantit toksik që përdoret për raketa, por edhe të materialit radioaktiv,...

Shtohen paqartësitë për Shpër.th.imin në Rusi

para 4 muajve - Medial

Agjencia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar shkaktoi...

Në Rusinë e lajmeve të rreme dhe rrezatimit atomik

para 4 muajve - Koha.net

Në postime në internet dhe në thirrje telefonike zyrtarëve rusë, rusët kanë shprehur zemërimin pas shpërthimit në një reaktor të vogël bërthamor në një zonë të testeve ushtarake që për ditë të tëra nuk...

Shtohen paqartësitë për shpërthimin në Rusi

para 4 muajve - Shenja

Agjensia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar shkaktoi...

Një Çernobil i dytë? Alarm radioaktiv pas shpërthimit në Rusi

para 4 muajve - Fakti Ditor

Nivelet e rrezatimit pranë vendit ku ndodhi një shpërthim vdekjeprurës i raketave në veriun e largët të Rusisë u regjistruan 16 herë mbi normalen, tha shërbimi i motit Rus. Rosgidromet mati nivelet e rrezatimit...

Shtohen paqartësitë për shpërthimin në Rusi

para 4 muajve - Arbresh

Agjensia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar shkaktoi...

SHBA beson se rusët testuan raketa hipersonike

para 4 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës besojnë se shpërthimi i fundit në Rusi, kur pesë shkencëtarë u vranë, ishte i lidhur me programin e raketave hipersonike. Kështu tha sot një zyrtar i administratës së presidentit...

Rusia pranon zhvillimin e armëve të reja bërthamore, SHBA ia kujton Çernobilin

para 4 muajve - Te Sheshi

Rusia edhe zyrtarisht e pranon se do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, pavarësisht incidentit të fundit ku pesë inxhinierë rus humbën jetën gjatë testimit të një pajisjeje bërthamore. E përditshmja...

Shtohen paqartësitë për shpërthimin në Rusi

para 4 muajve - Top Channel

Agjensia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar shkaktoi...

Ushtria Ruse prodhon armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Top Channel

Zyrtarët e lartë ushtarakë në Rusi, thonë se vendi do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, ndërsa janë përcjellë për në banesën e fundit pesë viktimat e shpërthimit gjatë testimit të një pajisjeje bërthamore....

Një Çernobil i dytë? Shtohen paqartësitë për shpërthimin në Rusi

para 4 muajve - Gazeta Tema

Agjensia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar shkaktoi...

Një Çernobil i dytë? Shtohen paqartësitë për shpërthimin në Rusi

para 4 muajve - Gazeta Tema

Agjensia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar shkaktoi...

Rritet shkalla e radioaktivitetit pas shpërthimit në Rusi

para 4 muajve - Aktuale

Pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, shkalla e radioaktivitetit ka tejkaluar 16 herë normën e zakonshme, tha sot agjencia meteorologjike...

SHBA beson se rusët testuan raketa hipersonike

para 4 muajve - KosovaPress

Kështu tha sot një zyrtar i administratës së presidentit Donald Trump, raporton Reuters. Agjencia bërthamore e Rusisë Rosatom raportoi më herët se incidenti ndodhi gjatë testimit të raketave në një platformë...

Shpërthimi në Rusi shton paqartësitë

para 4 muajve - BalkanWeb

RUSI Agjensia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar...

Rusi, radioaktivitet 16 herë më i lartë nga normalja pas shpërthimit në një bazë raketash

para 4 muajve - Alsat-M

Shkalla e radioaktivitetit, pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, ka tejkaluar 16 herë normën e zakonshme, tha sot agjencia meteorologjike...

Shpërthim në një bazë raketash në Rusi, ky është niveli i radioaktivitetit

para 4 muajve - GazetaBlic

Shkalla e radioaktivitetit, pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, ka tejkaluar 16 herë normën e zakonshme, tha sot agjencia meteorologjike...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Vizion Plus

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rritet shkalla e radioaktivitetit pas shpërthimit në Rusi

para 4 muajve - Tetova Sot

Pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, shkalla e radioaktivitetit ka tejkaluar 16 herë normën e zakonshme, tha sot agjencia meteorologjike...

Rritet shkalla e radioaktivitetit pas shpërthimit në Rusi

para 4 muajve - Arbresh

Pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, shkalla e radioaktivitetit ka tejkaluar 16 herë normën e zakonshme, tha sot agjencia meteorologjike...

Shtohen paqartësitë për shpërthimin në Rusi

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Agjensia e monitorimit të motit në Rusi njoftoi për një rritje të ndjeshme në nivelet e rrezatimit pranë objektit të provave detare në Arhangelsk, ku një shpërthim i shoqëruar me zjarr javën e kaluar shkaktoi...

Rusia e pranon më në fund, shpërthimi u shkaktua nga një aksident bërthamor

para 4 muajve - Arbresh

Rusia e ka pranuar që shpërthimi që ndodhi javën e shkuar ku mbetën të vdekur pesë shkencëtarë u shkaktua gjatë një testimi të një reaktori bërthamor, ashtu sikurse dyshonin ekspertët perëndimorë. Zyrtari...

Rusia premton se do të ndalet në prodhimin e armëve të reja bërthamore

para 4 muajve - Insajderi

E përditshmja amerikane, The New York Times, ka thënë më 12 gusht, duke cituar në kushte anonime disa zyrtarë amerikanë të inteligjencës, se Rusia duket se ka qenë duke testuar “një lloj të ri të raketës...

Rusi, radioaktivitet 16 herë më i lartë nga normalja pas shpërthimit në një bazë raketash

para 4 muajve - Alsat-M

Shkalla e radioaktivitetit, pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, ka tejkaluar 16 herë normën e zakonshme, tha sot agjencia meteorologjike...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Shekulli

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

RUSI – Radioaktivitet 16 herë më i lartë nga normalja pas Shpër.th.imit në një bazë Rake.tash

para 4 muajve - Medial

MOSKË, 13 gusht /MEDIAL-AFP/ – Shkalla e radioaktivitetit, pas shpërthimit të enjten në një bazë raketash në Veriun e Largët rus, shoqëruar me vdekjen e pesë personave, ka tejkaluar 16 herë normën e zakonshme,...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Alsat-M

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Alsat-M

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia u zotua se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Portalb

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - BalkanWeb

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Republika

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Gazeta Observer

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Ekonomia Online

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

para 4 muajve - Epoka e Re

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një...

Rusia u jep lamtumirën 5 inxhinierëve të humbur nga shpërthimi bërthamor i raketave

para 4 muajve - Te Sheshi

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralin e pesë inxhinierëve bërthamorë rusë të vrarë nga një shpërthim që ndodhi kur po provonin një motor të ri raketash, një tragjedi që nxiti frikën e rrezatimit dhe ngriti...

Mbahet funerali i pesë studiuesve bërthamorë rusë

para 4 muajve - BalkanWeb

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralet e pesë studiuesve bërthamorë rusë që humbën jetën kur po testonin një motor të ri me energji bërthamore. Të pesë shkencëtarët u varrosën në Sarov, një qytet i mbyllur,...

Funerali i pesë studiuesve bërthamorë rusë dhe si tentoi Moska ta mbante të fshehtë ngjarjen

para 4 muajve - Gazeta Tema

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralet e pesë studiuesve bërthamorë rusë që humbën jetën kur po testonin një motor të ri me energji bërthamore. Të pesë shkencëtarët u varrosën në Sarov, një qytet i mbyllur,...

Funerali i pesë studiuesve bërthamorë rusë

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralet e pesë studiuesve bërthamorë rusë që humbën jetën kur po testonin një motor të ri me energji bërthamore. Të pesë shkencëtarët u varrosën në Sarov, një qytet i mbyllur,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK