http://kariera.mk

Mos i injoroni këto veti të aplikuesve për punë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Unë kam bërë çdo gabim punësimi të mundshëm. Gjithçka për të cilën po ju paralajmëroj këtu, e kam bërë tashmë, e cila dëshmon se jam njëri nga ju. Shumica e ndërmarrësve mësojnë gjëra të vështira rreth...

8 rregulla të zyrës që i nervozojnë të gjithë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kur kompanitë krijojnë rregulla qesharake dhe demoralizuese për të ndaluar sjelljet e çuditshme të disa individëve, është një problem i menaxhmentit. Kompanitë duhet të kenë rregulla, por ato nuk kanë...

Motivimi i punonjësve, çelës i suksesit në një kompani

para 4 muajve - Ekonomia Online

Një studim i organizatës “Gallup” tregon ndikimin e kulturës së kompanisë dhe të liderëve të saj. Sondazhi me më shumë se 150 mijë amerikanë, gjeti se 70% e punonjësve amerikanë “janë të paangazhuar”,...

8 gabimet që bëhen gjatë intervistimit për punë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kërkimi i punës mund të jetë gjë e vështirë. Personi i cili po intervistohet për punësim është njësoj i stresuar. Kërkimi i punës nuk është asnjëherë i lehtë. Kandidatët kalojnë muaj duke dërguar rezyme...

Kur punonjësit tuaj janë të pakënaqur

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kemi parë shpeshherë revolta të punonjësve të pakënaqur. Një ekzekutiv që merr një vendim që punonjësit nuk e pëlqejnë ose mendojnë se nuk është i drejtë. Fillon me punonjësit që bashkohen përmes bisedave...

Si të kuptosh në 5 minuta nëse duhet të punësosh dikë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Çdo startup duhet të punësojë punonjës, të cilët duhet të jenë të motivuar, përgjegjës dhe të jetë e lehtë për të punuar me ta. Por, mund të jetë e vështirë për të zbuluar këto cilësi në një intervistë...

3 gjëra që duhet t’i kërkoni nga puna juaj e parë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Gjetja e punës së parë nuk është e lehtë dhe shpeshherë ne duhet të zgjedhim midis pak alternativave. Sidoqoftë gjatë kërkimit për punë duhet të keni parasysh 3 elementë të rëndësishëm për të zgjedhur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK