http://kariera.mk

Hoxhaj: Në koalicion parazgjedhor me partitë e vogla, qeverisja e Haradinajt s’përmbushi misionin

para 4 muajve - Klan Kosova

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është deklaruar e gatshme për zgjedhje të reja. Nënkryetari i saj Enver Hoxhaj, thotë se nuk përjashtohen mundësitë që PDK-ja të lidhë koalicion me ndonjë një parti të...

Cakolli: Qeveria e ardhshme PDK-LDK, kryeministër Veseli e kryeparlamentar Haziri

para 4 muajve - Insajderi

Cakolli përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se koalicioni i ardhshëm qeverisës do të jetë PDK-LDK, në krye me Kadri Veselin ndërsa kryeparlamentar Lufi Hazirin. Video; “Tri subjektet më të mëdha politike...

Hoxhaj godet Qeverinë Haradinaj: Nuk e përmbushi misionin

para 4 muajve - OraInfo

Enver Hoxhaj ka thënë se Qeveria Haradinaj nuk e përmbushi misionin. Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është deklaruar e gatshme për zgjedhje të reja. Por kjo parti ka vendosur që programin e saj mos...

Gaxherri: Nuk çuditëmi nëse PDK bëmn lojëra si gjithnjë

para 4 muajve - Albeu

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike...

Molliqaj: Pse VV po kërkon koalicion me PDK-në

para 4 muajve - Albeu

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj , është shprehur optimist për performancën e partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme në vend, që pritet të mbahen pas disa javësh....

“PDK do të bëj koalicion me LDK-në, Kadri Veseli do të jetë kryeministër”

para 4 muajve - Shprehja.com

Kështu ka parashikuar sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, i cili njëherit është edhe zëvendësministër i Inovacionit, shkruan lajmi.net. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë...

PDK-ja s’përjashton mundësinë për koalicion me partitë e vogla, thotë Hoxhaj

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 14 gusht – Partia Demokratike e Kosovës është deklaruar e gatshme për zgjedhje të reja. Por kjo parti ka vendosur që programin e saj mos ta përziej me askënd, madje shprehen të bindur se mundësia...

Opozita ka frikë nga lojërat e PDK-së

para 4 muajve - GazetaBlic

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike...

Haradinaj tregon me kë do të bëjë koalicion AAK-ja

para 4 muajve - Albeu

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme. Haradinaj e ka quajtur të dëmshme për...

Zgjedhjet e parakohshme, Haradinaj nxjerr prapaskenat dhe tregon çfarë pritet të ndodhë: Ja me kë do bëja koalicion!

para 4 muajve - Sot News

Kryeministri i dorëhequr, njëherësh kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë me dije se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht, në seancën...

LDK e VV kanë frikë nga lojërat e PDK-së

para 4 muajve - OraInfo

Opozita ka frikë nga lojërat e PDK-së. Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja),...

Një javë para shpërndarjes së Kuvendit, opozita druan nga lojërat e PDK-së

para 4 muajve - Infokusi

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike...

PDK-ja s’përjashton mundësinë për koalicion me partitë e vogla, thotë Hoxhaj

para 4 muajve - Koha.net

Partia Demokratike e Kosovës është deklaruar e gatshme për zgjedhje të reja. Por kjo parti ka vendosur që programin e saj mos ta përziej me askënd, madje shprehen të bindur se mundësia e koalicionit parazgjedhor...

Haradinaj flet hapur: Ja me kë do bëjë koalicion AAK

para 4 muajve - Koha Jone

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme. Haradinaj e ka quajtur të dëmshme për...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit, opozita ende druan nga PDK-ja

para 4 muajve - Insajderi

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike...

Heqje e taksës? Haradinaj: Ja me kë do bëjë koalicion AAK

para 4 muajve - Lexo

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme. Haradinaj e ka quajtur të dëmshme për...

Haxhiu: PDK garon për vendin e tretë, rrezik të del e katërta

para 4 muajve - Arbresh

Vetëvendosje mendon se PDK nuk do të futet te partitë më të votuara. Madje deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka shtuar se Partia Demokratike e Kosovës ka rrezik të del e 4-ta. “PDk po garon për vendin...

Haradinaj flet hapur: Ja me kë do bëjë koalicion AAK

para 4 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në,...

“PDK do të bëj koalicion me LDK-në, Kadri Veseli do të jetë kryeministër”

para 4 muajve - Infokusi

PDK do të bëj koalicion me LDK-në, ndërkaq që Kadri Veseli do të jetë kryeministër. Kështu ka parashikuar sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, i cili njëherit është edhe zëvendësministër...

Cakolli: Veseli kryeministër, Haziri kryeparlamentar

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas Cakollit në postin e kryeministrit do të jetë Kadri Veseli, ndërsa kryetar i Kuvendit do të jetë Lutfi Haziri. Cakolli madje ka parashikuar edhe ngjarjet në LDK, ku sipas tij, pas zgjedhjeve Isa...

“PDK do të bëj koalicion me LDK-në, Kadri Veseli do të jetë kryeministër”

para 4 muajve - Gazeta Observer

PDK do të bëj koalicion me LDK-në, ndërkaq që Kadri Veseli do të jetë kryeministër. Kështu ka parashikuar sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, i cili njëherit është edhe zëvendësministër...

PDK-ja s’përjashton mundësinë për koalicion me partitë e vogla, thotë Hoxhaj

para 4 muajve - Sovrani

Partia Demokratike e Kosovës është deklaruar e gatshme për zgjedhje të reja. Por kjo parti ka vendosur që programin e saj mos ta përziej me askënd, madje shprehen të bindur se mundësia e koalicionit parazgjedhor...

Molliqaj: VV-ja del e treta ose katërta pa LDK-në

para 4 muajve - Infokusi

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është shprehur optimist për performancën e partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme në vend, që pritet të mbahen pas disa javësh. “PSD-ja...

Cakolli tregon për koalicionin paszgjedhor, emrin e kryeministrit e kryetarit të Kuvendit

para 4 muajve - Arbresh

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli ka dhënë mendimin e tij për zhvillimet pas zgjedhjeve në Kosovë. Cakolli përmes një postimi në facebook ka shkruar se fitues i zgjedhjeve...

Molliqaj: “Nëse VV shkon vetë në zgjedhje, do të garojë për vendin e tretë apo të katërt”

para 4 muajve - PortaliOnline

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është shprehur optimist për performancën e partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme në vend, që pritet të mbahen pas disa javësh. “PSD-ja...

Hoxhaj: Në koalicion parazgjedhor me partitë e vogla, Qeveria Haradinaj s’përmbushi misionin

para 4 muajve - Ekonomia Online

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është deklaruar e gatshme për zgjedhje të reja. Por kjo parti ka vendosur që programin e saj mos ta përziej me askënd, madje shprehen të bindur se mundësia e koalicionit...

Milaim Zeka: Albin Kurti ka dalë prej autostradës…

para 4 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, njëherazi deputet në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, e ka quajtur mashtrim të ditës takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa, me kryetarin e lëvizjes Vetëvendosje,...

Opozita ka frikë nga lojërat e PDK’së

para 4 muajve - Arbresh

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK’ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike...

Një javë para shpërndarjes së Kuvendit, opozita druan nga lojërat e PDK-së

para 4 muajve - Ekonomia Online

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike...

Cakolli: Pas zgjedhjeve do të ketë koalicion PDK – LDK, Veseli kryeministër, Haziri kryeparlamentar

para 4 muajve - Periskopi

Sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, njëherë edhe zëvendësministr i Inovacionit Bujar Cakolli,  përmes një statusi një rrjetin social Facebook, ka komentuar takimet e djeshëm të Isa Mustafës dhe Albin...

Të gjitha partitë e duan karrigen e kryeministrit

para 4 muajve - Epoka e Re

Katër subjektet e mëdha politike kanë shprehur ambiciet e tyre për karrigen e kryeministrit në zgjedhjet e reja. Zyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lëvizjes...

Bajrami: Posti i kryeministrit s’duhet të jetë pikë ndarëse mes LDK’së e VV’së

para 4 muajve - Periskopi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kjo parti preferon të hyjë e vetme në zgjedhje, por një gjë e tillë ka shtuar se varet edhe nga...

Haradinaj: Një kryeministër konsensual dëmton proceset demokratike

para 4 muajve - Shprehja.com

“Një ndërhyrje ndryshe, pra më një kryeministër konsensual do të ishte dëmtim i proceseve demokratike”, ka thënë Haradinaj. ai u shpreh mjaft i vendosur për koalicionet e ardhëshme, duke përjashtuar PDK-në,...

Parashikimi interesant i Dardan Molliqajt: Pa LDK-në, Lëvizja Vetëvendosje do të përfundonte në vendin e tretë ose të katërt

para 4 muajve - GazetaBlic

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është shprehur optimist për performancën e partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme në vend, që pritet të mbahen pas disa javësh. “PSD’ja...

Tahiri tregon cila parti nga PAN-i mund të bëhet pjesë e Qeverisë së LDK-së

para 4 muajve - Insajderi

Xhafer Tahiri, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, në Debat Plus, me Ermal Pandurin, duke e analizuar një koalicion të mundshëm me partitë politike aktuale nga koalicioni  PAN, ka bërë të ditur se vetëm...

Tahiri: Zbulimi i vrasjeve të njerëzve të LDK-së nuk ka qenë në dorën tonë

para 4 muajve - Insajderi

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë dhe anëtari i Këshillit të Përgjithshëm LDK-së, Xhafer Tahiri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se zbulimi i vrasjeve brenda LDK-së nuk kanë qenë në dorën e tyre....

Molliqaj thotë se PSD do të jetë befasia e zgjedhjeve

para 4 muajve - Insajderi

Deputeti i Partisë Social Demokratike, Dardan Molliqaj, ka folur për zgjedhjet e parakohshme nacionale në vend. Molliqaj në T7 ka thënë se PSD do të jetë befasi e këtyre zgjedhjeve dhe se sipas tij, do...

Molliqaj i bindur që PSD do t’i ketë 10 deputetë, VV më pak se 20

para 4 muajve - Koha.mk

Molliqaj, në një intervistë për Pressing në T7, ka deklaruar me bindje se PSD do t’i ketë mbi dhjetë deputetë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, derisa ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje do t’i marrë...

“Jam i bindur – mbajeni në mend: PSD do t’i ketë 10 deputetë”

para 4 muajve - Insajderi

Partia Socialdemokrate do t’i ketë dhjetë deputetë në Kuvendin e Kosovës pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, ka thënë sot, Dardan Molliqaj, deputet i PSD-së. Molliqaj, në një intervistë për Pressing në...

Bajrami: Nëse bëhen bashkë 25 parti, edhe ne detyrohemi të bëjmë koalicion

para 4 muajve - Koha.net

Hykmete Bajrami, deputete e LDK-së, ka thënë se kjo parti preferon të hyjë e vetme në zgjedhje, por një gjë e tillë ka shtuar se varet edhe nga sjelljet e partive kundërshtare. Sipas saj, nëse bëhen të...

Molliqaj: Jam mbështetës i koalicionit LDK dhe VV

para 4 muajve - Insajderi

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se dëshiron ta shoh një koalicion ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai ka thënë se dëshiron t’i shoh dy partitë...

Molliqaj: Jam mbështetës i një koalicioni LDK-VV

para 4 muajve - Iliria News

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se e mbështet një koalicion mes ish-partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje, dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. “E inkurajoj,...

“Mbajeni në mend, PSD do t’i ketë 10 deputetë”

para 4 muajve - GazetaBlic

Partia Socialdemokrate do t’i ketë dhjetë deputetë në Kuvendin e Kosovës pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, ka thënë sot, Dardan Molliqaj, deputet i PSD-së. Molliqaj, në një intervistë për Pressing në...

Koalicioni LDK-VV mbështetet edhe nga Molliqaj i PSD-së

para 4 muajve - OraInfo

Molliqaj ka thënë se e mbështet koalicionin mes LDK-së dhe VV-së. Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se e mbështet një koalicion mes ish-partisë së tij, Lëvizjes...

Molliqaj i PSD-së: Jam mbështetës i një koalicioni LDK-VV

para 4 muajve - GazetaBlic

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se e mbështet një koalicion mes ish-partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje, dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. “E inkurajoj,...

Zbardhja e vrasjeve të njerëzve të LDK-së nuk kanë qenë në dorën tonë, thotë Tahiri

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë dhe anëtari i Këshillit të Përgjithshëm LDK-së, Xhafer Tahiri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se zbulimi i vrasjeve brenda LDK-së nuk kanë qenë në dorën e tyre....

Aliu: Po afrohemi me LDK-në që të shmangim një “PAN 2”

para 4 muajve - Insajderi

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK-në po ndodhë për të evituar një koalicion tjetër ndërmjet PDK-së, AAK-së dhe Nismës. “Rreziku që pak para orës 24:00...

Dardan Molliqaj i bindur që PSD do t’i ketë 10 deputetë, VV më pak se 20

para 4 muajve - Infokusi

Partia Socialdemokrate do t’i ketë dhjetë deputetë në Kuvendin e Kosovës pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, ka thënë sot, Dardan Molliqaj, deputet i PSD-së. Molliqaj, në një intervistë për Pressing në...

Aliu: Po afrohemi me LDK-në që ta evitojmë një “PAN 2”

para 4 muajve - Medial

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK-në po ndodhë për të evituar një koalicion “PAN 2”. “Rreziku që pak para orës 24:00 të krijohet ndonjë koalicion...

Aliu: Po afrohemi me LDK-në që ta evitojmë një “PAN 2”

para 4 muajve - Klan Kosova

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK-në po ndodhë për të evituar një koalicion “PAN 2”. “Rreziku që pak para orës 24:00 të krijohet ndonjë koalicion...

Deputetja e VV-së: Reagimet e zyrtarëve të PDK-së e AAK-së ishin prej paniku

para 4 muajve - GazetaBlic

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se disa subjekte politike që përbëjnë qeverinë në largim janë kapluar nga paniku pas takimit të liderit të LDK-së me atë të Vetëvendosjes. “Reagimi...

Deputeti i VV-së “zbulon” planin për zgjedhje pas takimit Kurti – Mustafa

para 4 muajve - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Ali ka komentuar takimin mes të parit të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, Aliu tha se nga ky takim nuk ka asgjë konkrete lidhur me ndonjë koalicion...

Molliqaj: VV-ja del e treta ose katërta pa LDK-në

para 4 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është shprehur optimist për performancën e partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme në vend, që pritet të mbahen pas disa javësh. “PSD-ja...

Elmi Reçica i quan jo normale dhe të çuditshme takimet e Mustafës me Kurtin

para 4 muajve - Infokusi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica i ka cilësuar si të çuditshëm takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të VV-së, Albin Kurtit. Megjithatë, Reçica ka thënë se është mirë...

Aliu: Po afrohemi me LDK-në që ta evitojmë një “PAN 2”

para 4 muajve - Infokusi

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK-në po ndodhë për të evituar një koalicion “PAN 2”. “Rreziku që pak para orës 24:00 të krijohet ndonjë koalicion...

Haradinaj injoron partitë e mëdha, tregon me kë do të bëjë koalicion

para 4 muajve - OraInfo

Zgjedhjet janë tema më e diskutuar tani. Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të...

Sekretari i PDK-së “zbulon” qeverinë e re, PDK bashkë me LDK-në

para 4 muajve - Infokusi

Sekretari i PDK-së, Bujar Cakolli, ka thënë që LDK po i frikësohet një koalicioni të PDK-së me ndonjë parti tejtër dhe pastaj po shantazhin skenën politike me një koalicion të mundshëm me Vetëvendosjen,...

Haradinaj: Një kryeministër konsensual dëmton proceset demokratike

para 4 muajve - Arbresh

Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka thënë se kryeministri konsensual do të ishte dëmtim i proceseve demokratike. “Një ndërhyrje ndryshe, pra më një kryeministër konsensual do të ishte dëmtim...

Molliqaj: Ushtria s’mund të bëhej pa një garancë të PSD’së

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se Kosovë sot s’do të kishte ushtri të veten pa ndihmën e partisë së tij. “Ushtria s’mund të bëhej pa një garancë të PSD’së”,...

A po shkojnë drejt një koalicioni parazgjedhor LDK dhe VV? Flet Xhafer Tahiri

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam për koalicionin me VV-në. Unë udhëheqi...

Bajrami: Posti i kryeministrit s’duhet të jetë pikë ndarëse mes LDK-së e VV-së

para 4 muajve - Arbresh

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kjo parti preferon të hyjë e vetme në zgjedhje, por një gjë e tillë ka shtuar se varet edhe nga...

Xhafer Tahiri: PSD nuk e kalon pragun, është jo relevante të diskutohet për të

para 4 muajve - Infokusi

Xhafer Tahiri, anëtar i këshillit të përgjithshëm të LDK-së dhe kryetar i komunës së Vushtrrisë, është i ftuar në Debat Plus në RTV Dukagjini, ku po diskutohet për koalicionet e LDK-së. I pyetuar për koalicionet...

Molliqaj: Pa PSD’në s’do të bëhej ushtria e Kosovës

para 4 muajve - Arbresh

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se Kosovë sot s’do të kishte ushtri të veten pa ndihmën e partisë së tij. “Ushtria s’mund të bëhej pa një garancë të PSD’së”,...

Xhafer Tahiri: PSD nuk e kalon pragon, është jo relevante të diskutohet për të

para 4 muajve - Infokusi

Xhafer Tahiri, anëtar i këshillit të përgjithshëm të LDK-së dhe kryetar i komunës së Vushtrrisë, është i ftuar në Debat Plus në RTV Dukagjini, ku po diskutohet për koalicionet e LDK-së. I pyetuar për koalicionet...

Molliqaj: Pa LDK-në, VV-ja përfundon në vendin e tretë apo të katërt

para 4 muajve - Arbresh

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është shprehur optimist për performancën e partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme në vend, që pritet të mbahen pas disa javësh. “PSD’ja...

Tahiri i LDK-së thotë që PDK duhet të shkoj në opozitë për dëmet që i ka bërë Kosovës

para 4 muajve - Infokusi

Xhafer Tahiri, kryetari i Vushtrrisë, i ftuar në Debat Plus në RTV Dukagjini, ka folur për koalicionet para dhe pas-zgjedhore të partisë së tij, LDK. Sipas Tahirit, PDK, asesi nuk do duhet të jetë në koalicion...

Gashi: LDK po i bën dhunim publik Albin Kurtit

para 4 muajve - Infokusi

Ne Debat Plus në RTV Dukagjini, analisti Astrit Gashi e ka komentuat takimin e Isa Mustafës me Albin Kurtin. Ai ka thëne se LDK e lideri i saj Isa Mustafa i frikësohet koalicionit me Vetëvendosjen vetëm...

Aliu: Po afrohemi me LDK-në që ta evitojmë një PAN 2

para 4 muajve - Koha.net

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK-në po ndodhë për të evituar një koalicion PAN 2. “Rreziku që pak para orës 24:00 të krijohet ndonjë koalicion, ekziston....

Deputeti i VV-së thotë se ka diçka konkrete nga takimi Mustafa- Kurti

para 4 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Ali ka komentuar takimin mes të parit të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, shkruan Gazeta Blic. Aliu në një intervistë për Televizionin Publik...

Molliqaj: Ushtria s’mund të bëhej pa një garancë të PSD’së

para 4 muajve - Periskopi

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se Kosovë sot s’do të kishte ushtri të veten pa ndihmën e partisë së tij. “Ushtria s’mund të bëhej pa një garancë të PSD’së”,...

Ritakohen Kurti dhe Mustafa

para 4 muajve - Klan Kosova

Isa Mustafa e Albin Kurti u takuan e pinë bashkë kafe. Por, nuk deshën që të dalin para mediave derisa treguan për takimin me anë të postimeve në rrjete sociale, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Arbëresha Shpati

Xhafer Tahiri: Jam për koalicionin LDK-LVV

para 4 muajve - Infokusi

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri  LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam  për koalicionin  me VV-në. Unë udhëheqi...

Haradinaj trgon pse nuk preferon koalicion me PDK-në, LDK-në dhe VV-në

para 4 muajve - Infokusi

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka folur për zgjedhjet e parakohshme nacionale që priten të mbahen në vend. Haradinaj ka thënë se parapëlqen një koalicion me parti më të vogla siç janë Nisma,...

Nagavci: Takimi Mustafa-Kurti zgjoi reagime paniku

para 4 muajve - Flaka

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se disa subjekte politike që përbëjnë qeverinë në largim janë kapluar nga paniku pas takimit të liderit të LDK-së me atë të Vetëvendosjes. Ajo...

Aliu: Po afrohemi me LDK-në që të shmangim një “PAN 2”

para 4 muajve - Sovrani

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK-në po ndodhë për të evituar një koalicion tjetër ndërmjet PDK-së, AAK-së dhe Nismës. “Rreziku që pak para orës 24:00...

Haradinaj tregon pse është kundër koalicionit me VV-në

para 4 muajve - Insajderi

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka folur për zgjedhjet e parakohshme nacionale që priten të mbahen në vend. Haradinaj për rtv21 ka thënë se parapëlqen një koalicion me parti më të vogla siç janë...

Nagavci: Takimi Mustafa-Kurti zgjoi reagime paniku

para 4 muajve - Flaka

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se disa subjekte politike që përbëjnë qeverinë në largim janë kapluar nga paniku pas takimit të liderit të LDK-së me atë të Vetëvendosjes. Ajo...

Ritakohen Kurti dhe Mustafa

para 4 muajve - Medial

Isa Mustafa e Albin Kurti u takuan e pinë bashkë kafe. Por, nuk deshën që të dalin para mediave derisa treguan për takimin me anë të postimeve në rrjete sociale, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Arbëresha...

Haradinaj injoron partitë e mëdha, tregon me kënd do të bëjë kualicone

para 4 muajve - OraInfo

Zgjedhjet janë tema më e diskutuar tani. Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të...

Haradinaj flet për koalicionet e mundshme të AAK-së, përjashton LDK-në dhe VV-në

para 4 muajve - Insajderi

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor, duke përjashtuar kështu...

VV frikësohet nga një koalicion në momentin e fundit, prandaj po afrohet me LDK-në

para 4 muajve - Ekonomia Online

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK-në po ndodhë për të evituar një koalicion PAN 2. “Rreziku që pak para orës 24:00 të krijohet ndonjë koalicion, ekziston....

Tahiri: Zbardhja e vrasjeve të njerëzve të LDK-së nuk kanë qenë në dorën tonë

para 4 muajve - Arbresh

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë dhe anëtari i Këshillit të Përgjithshëm LDK-së, Xhafer Tahiri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se zbulimi i vrasjeve brenda LDK-së nuk kanë qenë në dorën e tyre....

Deputetja e VV-së: Reagimet e zyrtarëve të PDK-së e AAK-së ishin prej paniku

para 4 muajve - Arbresh

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se disa subjekte politike që përbëjnë qeverinë në largim janë kapluar nga paniku pas takimit të liderit të LDK-së me atë të Vetëvendosjes. “Reagimi...

Haradinaj: AAK-ja është e hapur për koalicion me Nismën, PSD-në dhe AKR-në

para 4 muajve - Epoka e Re

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme. Haradinaj në një intervistë për RTV21...

Reçica e quan jo normale dhe të çuditshme takimet Mustafës me Kurtin

para 4 muajve - Arbresh

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica i ka cilësuar si të çuditshëm takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të VV-së, Albin Kurtit. Megjithatë, Reçica ka thënë se është mirë...

A po shkojnë drejt një koalicioni parazgjedhor LDK dhe VV? Flet Xhafer Tahiri

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam për koalicionin me VV-në. Unë udhëheqi...

Haradinaj përjashton LDK-në e VV-në: Këto janë partitë me të cilat dua të bëj koalicion

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj në një intervistë për rtv21 ka thënë se si parti nuk synojnë formimin e ndonjë koalicioni të madh, duke përjashtuar kështu LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, shkruan Gazeta...

Takimi Mutafa- Kurti, pajtohen për qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve!

para 4 muajve - RTV 21

Takohen Mustafa dhe Kurti Kush me kë do të ndërtojë koalicion? Një mundësi që përmendet është LDK- Vetëvendosje. Gjatë ditës u takuan kryetarët e këtyre dy partive Isa Mustafa dhe Albin Kurti. Pas bisedës...

Zgjedhjet e parakohshme: Takohen Mustafa e Kurti - Veseli thotë se zgjedhjet janë të pashmangshme

para 4 muajve - Koha.net

Ende nuk është caktuar një datë e zgjedhjeve të parakohshme. Gjithë çka dihet është se më 22 gusht do të mbahet seanca për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, raporton KTV. E një gjë e tillë duket se ka...

Reçica: PDK-ja në zgjedhje garon e vetme

para 4 muajve - RTV 21

Sipas Reçicës PDK nuk ka vija të kuqe për asnjë parti Takimin e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti, e komentoi deputeti i PDK-së Elmi Reçica. Ai tha se takimi mes...

Tahiri: Jam për koalicionin LDK-LVV

para 4 muajve - Arbresh

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri  LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam  për koalicionin  me VV-në. Unë udhëheqi...

Mustafa e quajti Kurtin gomar, por Xhafer Tahiri thotë se është për koalicionin me VV

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri  LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam  për koalicionin  me VV-në. Unë udhëheqi...

Haradinaj: S’bashkëpunojmë me asnjë parti e cila kërkon heqjen e taksës

para 4 muajve - RTV 21

Haradinaj: Nuk preferojmë koalicion me PDK-në, LDK-në dhe VV-në Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në...

Takimi Mustafa- Kurti ngjallë polemika mes PDK-së dhe LDK-së

para 4 muajve - RTV 21

Replika Ismaili- Mustafa Pas takimit të Liderit të LDK-së,  Isa Mustafa me atë të Vetëvendosjes, Albin Kurti ka pasur reagime nga zyrtarët e PDK-së. Uran Ismaili ka thënë se Albin Kurti po lajkaton Mustafën...

Xhafer Tahiri qeshë me të madhe me postimin ku Isa Mustafa e quajti “gomar” Albin Kurtin

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari i Vushtrrisë i cili është anëtarë i LDK-ës, ka qeshur me të madhe në momentin kur në ekran iu shfaq një postim i vitit 2015, kur shefi i tij, Isa Mustafa e ka quajtur “gomar”, Albin Kurtin. Derisa...

Liburn Aliu tregon pse po afrohen me LDK-në

para 4 muajve - KosovaPress

Ai gjatë emisionit “Debat” të televizionit publik  ka komentuar takimin e sotëm të kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Sipas tij, nga ky takim nuk ka asgjë konkrete lidhur...

Aliu: Afrimi me LDK-në, për të shmangur një PAN 2

para 4 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se afrimi i Vetëvendosjes me LDK’në po ndodh për të evituar një PAN 2. “Rreziku që pak para orës 24:00 të krijohet...

Haradinaj: S’bashkëpunojmë me partitë që kërkojnë heqjen e taksës

para 4 muajve - Infokusi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme. Haradinaj e ka quajtur të dëmshme...

Edhe Milaim Zeka komenton takimin Mustafa- Kurti: Është mashtrim i ditës

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, njëherazi deputet në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, e ka quajtur mashtrim të ditës takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa, me kryetarin e lëvizjes Vetëvendosje,...

Milaim Zeka: Kurti ka dal prej autostrade, në parti na vijnë njerëz të zhgënjyer nga Vetëvendosje dhe LDK

para 4 muajve - Infokusi

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, njëherazi deputet në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, e ka quajtur mashtrim të ditës takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa, me kryetarin e lëvizjes Vetëvendosje,...

Haradinaj i painteresuar të bëj koalicion me partitë e mëdha, preferon NISMA-n, PSD-në e AKR-në

para 4 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor, duke përjashtuar kështu...

LDK: Një takim, shumë panik! Po vjen Qeveria e shpresës

para 4 muajve - Alsat-M

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ironizuar me deklarimet e zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës lidhur me takimin e sotëm të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atij të LDK-së. Ishte ministri në detyrë...

Hoxhaj tregon “vijat e kuqe” të PDK-së: Posti i kryeministrit është i panegociueshëm

para 4 muajve - Medial

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se PDK është forca që gëzon besimin më të madh tek qytetarët dhe këtë sipas tij do ta dëshmojmë edhe në këto zgjedhje. “Ne e kemi provuar tashmë çfarë ka ndodhur...

Hoxhaj tregon “vijat e kuqe” të PDK-së: Posti i kryeministrit është i panegociueshëm

para 4 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se PDK është forca që gëzon besimin më të madh tek qytetarët dhe këtë sipas tij do ta dëshmojmë edhe në këto zgjedhje. “Ne e kemi provuar tashmë çfarë ka ndodhur...

Haradinaj flet për koalicionet e mundshme të AAK-së

para 4 muajve - Arbresh

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor, duke përjashtuar kështu...

Haradinaj flet për koalicionet e mundshme të AAK-së

para 4 muajve - Sovrani

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor, duke përjashtuar kështu...

Albulena Haxhiu: PDK po fundoset politikisht, nga dhimbja e madhe po qesin shqelmat e fundit

para 4 muajve - Klan Kosova

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se PDK është duke u fundosur politikisht. “Andaj prej dhimbjes së madhe që i ka kapluar, po qesin shqelmat e fundit!”, ka shkruar ajo në Facebook,...

Abazi: PDK në panik sepse po vjen qeveria e Albin Kurtit

para 4 muajve - Klan Kosova

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të nënkryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, të bëra pas takimit mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Pas takimit Mustafa – Kurti, zyrtari i LDK-së: Merreni me qetësi, çuna! Thjeshtë, po vie Qeveria e Shpresës

para 4 muajve - OraInfo

Isa Mustafa ka mbajtur sot një takim ‘kokë me kokë’ me Albin Kurtin. Ky takim ka ngjallur reagime nga shumica e partive politike. Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, u ka kushtuar një postim reagimeve...

Albulena Haxhiu: PDK, nga dhimbja e madhe po i qet shqelmat e fundit

para 4 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se PDK po fundoset politikisht, njofton Gazeta Blic. Haxhiu ka thënë se PDK prej dhimbjes së madhe po i qet shqelmat e fundit. Ky është postimi...

Zëdhënësi i LDK-së: Thjeshtë, po vie Qeveria e Shpresës

para 4 muajve - Klan Kosova

Sot kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë zhvilluar takimin e radhës. Lidhur me reagimet që kanë rrjedhur pas këtij takimi, ka komentuar zëdhënësi i LDK-së,...

Takimi kokë më kokë mes Kurtit dhe Mustafës

para 4 muajve - Tetova1

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka takuar sot Isa Mustafën, pas rizgjedhjes së tij në krye të LDK-së. Kurti përmes një postimi ka folur lidhur me takimin që ka zhvilluar me Mustafën. “Ky...

Mustafa: Merreni me qetësi, çuna – thjeshtë, po vie Qeveria e Shpresës

para 4 muajve - Insajderi

Takimi i sotshëm mes kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Vetëvendosjes, Albin Kurti ka nxitur reagime të shumta. Më i zëshmi qe reagimi i nënkryetarit të PDK-së, Uran Ismaili...

Takimi kokë më kokë mes Kurtit dhe Mustafës

para 4 muajve - Ina

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka takuar sot Isa Mustafën, pas rizgjedhjes së tij në krye të LDK-së. Kurti përmes një postimi ka folur lidhur me takimin që ka zhvilluar me Mustafën. “Ky...

Zyrtari i VV- së: PDK është në panik, qeveria Kurti po vjen

para 4 muajve - GazetaBlic

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi, thotë se Partinë Demokratike të Kosovës e ka kapur paniku, pasi që, sipas tij, po vjen koha e qeverisjes së Albin Kurtit. Ismaili reagoi nga të parët për takimin...

Zyrtari i lartë i VV-së i reagon Uran Ismailit, paralajmëron ardhjen e “qeverisë Kurti”

para 4 muajve - Insajderi

Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë i Lëvizjes Vetëvendosjes, Boiken Abazi, i ka reaguar Uran Ismailit, pasi nënkryetari i PDK-së deklaroi se “Albin Kurti po i përulet Isa Mustafës”. Abazi u shpreh se...

Kurti dhe Mustafa konfirmojnë votën pro shpërbërjes së Kuvendit

para 4 muajve - Lajm

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (VV) kanë konfirmuar se më 22 gusht do të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës. Kryetari i VV-së, Albin Kurti...

Kurti dhe Mustafa konfirmojnë votën pro shpërbërjes së Kuvendit

para 4 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 gusht 2019 – Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (VV) kanë konfirmuar se më 22 gusht do të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës. Kryetari...

Zyrtari VV- së: PDK është në panik, qeveria Kurti po vjen

para 4 muajve - GazetaBlic

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi, thotë se Partinë Demokratike të Kosovës e ka kapur paniku, pasi që, sipas tij, po vjen koha e qeverisjes së Albin Kurtit. Ismaili reagoi nga të parët për takimin...

Përfundon takimi Mustafa – Kurti, nuk ka deklarata

para 4 muajve - Lajm

​Ka përfunduar takimi mes liderëve opozitarë të Kosovës, Isa Mustafës së LDK-së dhe Albin Kurtit të Vetëvendosjes. Askush nuk është deklaruar për media se çfarë është biseduar në takim e as nëse ka ndonjë...

Isa Mustafa: Kemi rënë dakord me Albin Kurtin për qeverinë e re të Kosovës

para 4 muajve - Koha Jone

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti janë takuar për të koordinur lëvizjet e tyre në kuadër të zhvillimeve politike në Kosovë pas dorëheqjes së...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

para 4 muajve - Lajm

Pas gjendjes së krijuar në Kosovë, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit, ka...

Haxhiu: PDK po fundoset politikisht

para 4 muajve - KosovaPress

Ajo në një postim në Facebook ka komentuar deklarimet e zyrtarëve të PDK-së ndaj takimit të sotëm ndërmjet kreut të LDK-së Isa Mustafa dhe atij të Vetëvendosjes Albin Kurti. Uran Ismajli akuzoi Kurtin...

LDK: Çuna, merreni me qetësi takimin Mustafa- Kurti

para 4 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa ka thumbuar keq zyrtarët e lartë të Partisë Demokratike të Kosovës dhe ata të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Mustafa i ka thumbuar ata duke...

Ismaili: Albin Kurti po i përulet “Profesorit” deri në servilosje

para 4 muajve - Insajderi

“Mbështetësit e tij janë tronditur nga fakti se ai e paska quajtur Isa Mystafën “profesor” dhe i paska uruar punë të mbarë dhe shëndet. Sa qesharake dhe sa ironike”, ka shkruar nënkryetari i PDK-së. Ismaili...

Haxhiu: PDK po fundoset politikisht, po qesin shqelmat e fundit

para 4 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismali ka kritikuar ashpër sot kreun e VV-së, Albin Kurtin për takimin e zhvilluar me kreun e LDK-së, Isa Mustafën. Sipas Ismailit, mbështetësit e Kurtit janë të tronditur për...

Uran Ismaili: Albin Kurti po e tradhëton votuesin e Vetëvendosjes duke u bërë shërbërtor i Isa Mustafës

para 4 muajve - Klan Kosova

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar sot liderni e LDK-së, Isa Mustafa me të cilin kanë folur për situatën aktuale politike në vend. E ky takim po shihet si servilitet nga ana e Albin Kurtit...

Zyrtari i VV-së thotë që PDK janë në panik pasi po vjen Qeveria Kurti

para 4 muajve - Infokusi

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka vlerësuar deklarimin e ministrit në detyrë të Shëndetësisë Uran Ismajli si ‘ një shpërthim i panikut brenda PDK-së’, pasi sipas tij po vjen...

Uran Ismaili: Albin Kurti po e tradhëton votuesin e Vetëvendosjes duke u bërë shërbërtor i Isa Mustafës

para 4 muajve - Medial

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar sot liderni e LDK-së, Isa Mustafa me të cilin kanë folur për situatën aktuale politike në vend. E ky takim po shihet si servilitet nga ana e Albin Kurtit...

Mustafa dhe Kurti duan një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 gusht – Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë parë sot bashkë duke pirë kafe. Pas takimit asnjëri nuk kanë folur për media, por të dy kanë zgjedhur që për këtë çështje të shkruajnë në profilet...

Ismaili: Albin Kurti po e tradhton votuesin e Vetëvendosjes, duke u bërë shërbërtor i Isa Mustafës

para 4 muajve - Telegrafi

Uran Ismaili (Foto: Telegrafi)

PDK pa vija të kuqe për koalicione – me çdo kusht të mbetet në pushtet

para 4 muajve - Insajderi

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), me çdo kusht është duke tentuar që të mbetet në pushtet. Posti i kryeministrit për ta është i pangeciueshëm andaj kjo parti nuk ka vendosur asnjë vijë të kuqe për asnjë...

“Argati i Serbisë” dhe  “Ukshi” bëhen dosta para zgjedhjeve

para 4 muajve - Infokusi

Dikur e quante gomarë, tash pajtohen për një qeveri që u kthen shpresën qytetarëve. Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të vendit, ka bërë partitë politike që të fillojnë përgatitjet...

Kështu e komentojnë takimin Mustafa-Kurti nga PDK dhe VV

para 4 muajve - Periskopi

Pak ditë para seancës se 22 gushtit, ku pritet të shpërbëhet Kuvendi, janë takuar kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa. Takimin e sotëm, ata e kanë zhvilluar në një nga lokalet...

Takimi Kurti-Mustafa, zyrtari i VV-së: PDK në panik

para 4 muajve - Gazeta e re

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka vlerësuar deklarimin e ministrit në detyrë të Shëndetësisë Uran Ismajli si ‘ një shpërthim i panikut brenda PDK-së’, pasi sipas tij po vjen...

Ismaili: Kurti po i përulet “Profesorit” deri në servilosje

para 4 muajve - Koha.net

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, njëherësh ministër i Shëndetësisë, ka ironizuar takimin e sotëm të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me atë të LDK-së, Isa Mustafa. Përmes një postimi...

PDK “shashtriset” nga takimi Mustafa Kurti, tash reagon edhe Uran Ismaili

para 4 muajve - GazetaBlic

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili e ka quajtur qesharake dhe ironike faktin se Albin Kurti i ka thënë Isa Mustafës “profesor” dhe i ka uruar shëndet, shkruan Gazeta Blic. Ismaili ka thënë se Mustafa...

“Një takim, shumë panik! Merreni me qetësi, po vjen Qeveria e shpresës”

para 4 muajve - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ironizuar me deklarimet e zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës lidhur me takimin e sotëm të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atij të LDK-së. Ishte ministri në detyrë...

Milaim Zeka: Kurti ka dal prej autostrade, në PEK na vijnë njerëz të zhgënjyer nga Vetëvendosje dhe LDK

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, njëherazi deputet në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, e ka quajtur mashtrim të ditës takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa, me kryetarin e lëvizjes Vetëvendosje,...

93 nënshkrime për shpërndarjen e parlamentit, mocioni dërgohet në Kuvend

para 4 muajve - Shprehja.com

Kjo është bërë e ditur nga Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni për seancë të jashtëzakonshme është proceduar në Kuvend. “Sot, e kam proceduar...

Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?

para 4 muajve - Insajderi

Me 19 Qershor Kryeministri Ramush Haradinaj ofroi dorëheqjen e tij. Në njoftimin për Qeverinë dhe qytetarët, Kryeministri e arsyetoi këtë veprim si përgjigje ndaj ftesës që Gjykata Speciale i bëri në cilësinë...

“PDK-ja në zgjedhje garon e vetme, më pas nuk ka vija të kuqe për asnjë parti”

para 4 muajve - GazetaBlic

Edhe pse Partia Demokratike e Kosovës është pro shpërndarjes së kuvendit më 22 gusht, ende nuk ka finalizuar listën me nënshkrime nga të gjithë deputetët e Grupit Parlamentar të këtij subjekti për të shkuar...

Pas takimit Mustafa – Kurti, zyrtari i LDK’së thotë se po vjen “Qeveria e Shpresës”

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Takimi i sotëm mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit ka ngjallur reagime nga shumica e partive politike. Zëdhënësi i LDK’së, Besian Mustafa, u ka kushtuar një postim reagimeve të partive të PAN’it për takimin...

Haxhiu: PDK po fundoset politikisht

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj deklaratave të nënkryetarit të PDK-së Uran Ismailit. Ajo në një postim në Facebook ka thënë se PDK është duke u fundosur politikisht....

Ismaili – Kurtit: Ia rrezikoje shëndetin me gaz lotësjellës, tash po i uron shërim Isa Mustafës

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i PDK-ës, Uran Ismaili ka reaguar pa takimit të kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti me kryetarin e LDK-ës, Isa Mustafa. Ismaili ia kujtoi Kurtit se e kishte akuzuar atë për 72 dosje të krimit...

Deputetja Haxhiu: PDK-ja po fundoset politikisht

para 4 muajve - Epoka e Re

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se PDK-ja është duke u fundosur politikisht. “PDK-ja po fundoset politikisht andaj prej dhimbjes së madhe që i ka kapluar, po qesin shqelmat...

Nuk u pëlqen takimi Kurti -Mustafa, vjen edhe reagimi i Nënkryetarit të PDK’së

para 4 muajve - Infokusi

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili është zyrtari tjetër i kësaj partie që ka reagur pas takimit në mes të krerëve të LDK-së e VV-së, raporton Express. Ismaili po thotë se ky është servilitet nga ana e...

Zëdhënësi i LDK-së pas takimit Mustafa-Kurti: Po vjen Qeveria e shpresës

para 4 muajve - Epoka e Re

Zëvendësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa, pas takimit të kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se është duke ardhur Qeveria e...

Albulena Haxhiu: PDK po fundoset politikisht, nga dhimbja e madhe po qesin shqelmat e fundit

para 4 muajve - Sovrani

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se PDK është duke u fundosur politikisht. “Andaj prej dhimbjes së madhe që i ka kapluar, po qesin shqelmat e fundit!”, ka shkruar ajo në Facebook,...

Haxhiu: PDK-ja po fundoset politikisht

para 4 muajve - Ekonomia Online

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj deklaratave të nënkryetarit të PDK-së Uran Ismailit. Ajo në një postim në Facebook ka thënë se PDK është duke u fundosur politikisht....

Isa Mustafa flet rreth takimit me Kurtin: Thotë se janë pajtuar për diçka

para 4 muajve - Insajderi

Mustafa thotë se me Kurtin kanë diskutuar për domosdoshmërinë për shkuarjen sa më parë në zgjedhje. Gjithashtu  Mustafa pohoi se me të parin e VV-së janë pajtuar që vendit i duhet një qeveri që ua kthen...

Takimi Kurti-Mustafa, zyrtari i VV-së: PDK në panik

para 4 muajve - KosovaPress

Ismaili reagoi nga të parët për takimin e sotëm të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, dhe kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti, duke thënë se ky i fundit po i bën lajka  atij duke e quajtur “profesor”, ndërsa...

Mblidhen 93 nënshkrime për shpërndarjen e parlamentit

para 4 muajve - GazetaBlic

93 nënshkrime janë mbledhur për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Kjo është bërë e ditur nga Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni për seancë...

Haxhiu: PDK po fundoset politikisht, nga dhimbja e madhe po qesin shqelmat e fundit

para 4 muajve - Arbresh

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se PDK është duke u fundosur politikisht. “Andaj prej dhimbjes së madhe që i ka kapluar, po qesin shqelmat e fundit!”, ka shkruar ajo në Facebook,...

Mustafa dhe Kurti duan një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve

para 4 muajve - Medial

Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë parë sot bashkë duke pirë kafe. Pas takimit asnjëri nuk kanë folur për media, por të dy kanë zgjedhur që për këtë çështje të shkruajnë në profilet e tyre në Facebook. Kurti...

Kurti dhe Mustafa konfirmojnë votën pro shpërbërjes së Kuvendit

para 4 muajve - Alsat-M

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (VV) kanë konfirmuar se më 22 gusht do të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës. Kryetari i VV-së, Albin Kurti...

Reçica: PDK-ja në zgjedhje garon e vetme, më pas nuk ka vija të kuqe për asnjë parti

para 4 muajve - Koha.net

Edhe pse Partia Demokratike e Kosovës është pro shpërndarjes së kuvendit më 22 gusht, ende nuk ka finalizuar listën me nënshkrime nga të gjithë deputetët e Grupit Parlamentar të këtij subjekti për të shkuar...

Abazi: PDK në panik sepse po vjen qeveria e Albin Kurtit

para 4 muajve - Arbresh

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të nënkryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, të bëra pas takimit mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Haxhiu e VV’së reagon ndaj figurave të PDK’së që përqeshën takimin e Kurtit me Profesorin

para 4 muajve - Periskopi

Takimi i sotëm mes dy krerëve të opozitës Mustafa-Kurti ka bërë që të ngjallë shumë reagime. Njëri ndër reagimet ishte i deputeti nga radhët e PDK-së Elmi Reçica i cili e quajti takim i pakuptimit, ku...

Përfundon takimi Mustafa – Kurti, nuk ka deklarata

para 4 muajve - Alsat-M

​Ka përfunduar takimi mes liderëve opozitarë të Kosovës, Isa Mustafës së LDK-së dhe Albin Kurtit të Vetëvendosjes. Askush nuk është deklaruar për media se çfarë është biseduar në takim e as nëse ka ndonjë...

Mustafa shfaqet i matur me postimin e tij pas takimit me Kurtin

para 4 muajve - OraInfo

Isa Mustafa e Albin Kurti janë takuar sot në mëngjesë. Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se është takuar sot me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Mustafa ka shkruar...

Kurti dhe Mustafa në “kafe politike”, ja çfarë pritet nga koalicioni mes tyre

para 4 muajve - Te Sheshi

Një kafe për të qarë hallet e politikës dhe për t’ia lidhur kryet koalicioneve parazgjedhore. Teksa po troket momenti i shpalljes së zgjedhjeve, Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë parë sot bashkë duke pirë...

Egoizmi si kulturë politike në Kosovë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kosovës nuk i konvenojnë zgjedhjet në këtë moment. Sikur opozita të kishte kaluar mocionin e mosbesimit në parlament, mund të arsyetohej disi shkuarja në zgjedhje të parakohëshme, por kur vetë anëtarët...

Mustafa dhe Kurti duan një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve

para 4 muajve - Klan Kosova

Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë parë sot bashkë duke pirë kafe. Pas takimit asnjëri nuk kanë folur për media, por të dy kanë zgjedhur që për këtë çështje të shkruajnë në profilet e tyre në Facebook. Kurti...

Mustafa deklarohet pas takimit me Kurtin

para 4 muajve - RTV 21

Mustafa: Kosovës i duhet një qeveri që e kthen shpresën tek rinia Kosovës i duhet një qeveri që e kthen shpresën tek qytetarët, veçanërisht rinisë. Për këtë mendim u pajtuan dy liderët e LDK-së dhe Vetëvendosjes,...

Ismajli: Kurti dikur e akuzonte Mustafën me 72 dosje, sot e lajkaton për koalicion

para 4 muajve - Gazeta e re

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismajli, i cili vjen nga radhët e PDK-së, ka reaguar ndaj takimi të sotëm ndërmjet kreut të LDK-së Isa Mustafa dhe atij të Vetëvendosjes Albin Kurti. Ai në një status...

LDK ironizon PDK-në: Një takim, shumë panik! Merreni me qetësi, po vjen Qeveria e shpresës

para 4 muajve - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ironizuar me deklarimet e zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës lidhur me takimin e sotëm të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atij të LDK-së. Ishte ministri në detyrë...

Kurti takon Mustafën, zbulohet aksioni i radhës politik

para 4 muajve - Shekulli

Lideri i “Vetëvendosjes” Albin Kurti dhe kreu i LDK-së Isa Mustafa kanë zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim “kokë më kokë”. Përmes një postimi në “Facebook” Kurti ka thënë se me Mustafën kanë biseduar...

Kurti dhe Mustafa konfirmojnë votën pro shpërbërjes së Kuvendit

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (VV) kanë konfirmuar se më 22 gusht do të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës. Kryetari i VV-së, Albin Kurti...

Isa Mustafa jep detaje për takimin me Albin Kurtin

para 4 muajve - Lexo

Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka folur për takimin me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Ai thotë se me Kurtin biseduan për gjendjen në Kosovë, ndërsa janë pajtuar që...

Isa Mustafa thotë se ka rënë në ujdi me Albin Kurtin!

para 4 muajve - GazetaBlic

Pak orë pas përfundimit të takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka dhënë detaje nga ky takim. Mustafa, pohon se janë pajtuar me...

LDK: Një takim, shumë panik! Merreni me qetësi, po vjen Qeveria e shpresës

para 4 muajve - KosovaPress

Ishte ministri në detyrë i Shëndetësisë Uran Ismajli, ai i cili reagoi ndaj takimit të Isa Mustafës me Albin Kurti, duke hedhur një sërë akuzash ndaj këtij të fundit, se po bën lajka për koalicion me njeriun,...

Isa Mustafa jep detaje për takimin me Albin Kurtin, ky është disponimi i tij për koalicion me VV

para 4 muajve - Fol

Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka folur për takimin me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, shkruan “Bota sot”. Ai thotë se me të biseduan për gjendjen në Kosovë, ndërsa...

Flet Albin Kurti pas takimit me Isa Mustafën: Ja për çka u morën vesh

para 4 muajve - Fol

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë mbajtur një takim sot. Në këtë takim, kanë diskutuar për situatën politike në vend dhe gjendjen e...

Ismajli: Kurti dikur e akuzonte Mustafën me 72 dosje, sot e lajkaton për koalicion

para 4 muajve - KosovaPress

Ai në një status në Facebook ka përkujtuar raportet mes Mustafës dhe Kurtit, kur ky i fundit e akuzonte si shërbëtor të Rrahman Morinës dhe argat të Serbisë që po dëshiron të zbrazë Kosovën, ndërkohë që...

Zyrtari i lartë i VV-së i reagon Uran Ismailit, paralajmëron ardhjen e “qeverisë Kurti”

para 4 muajve - Gazeta Observer

Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë i Lëvizjes Vetëvendosjes, Boiken Abazi, i ka reaguar Uran Ismailit, pasi nënkryetari i PDK-së deklaroi se “Albin Kurti po i përulet Isa Mustafës”. Abazi u shpreh se...

Ismaili: Albin Kurti po e tradhton votuesin e Vetëvendosjes duke u bërë shërbërtor i Isa Mustafës

para 4 muajve - Gazeta Observer

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar sot liderin e LDK-së, Isa Mustafa me të cilin kanë folur për situatën aktuale politike në vend. E ky takim po shihet si servilitet nga ana e Albin Kurtit...

Ismaili – Kurtit: Ia rrezikoje shëndetin me gaz lotësjellës, tash po i uron shërim Isa Mustafës

para 4 muajve - Periskopi

Nënkryetari i PDK-ës, Uran Ismaili ka reaguar pa takimit të kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti me kryetarin e LDK-ës, Isa Mustafa, raporton Periskopi. Ismaili ia kujtoi Kurtit se e kishte akuzuar atë...

Edhe Mustafa shmang fjalën koalicion pas takimit me Kurtin, ky është postimi i tij

para 4 muajve - Infokusi

Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se është takuar sot me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Mustafa ka shkruar në Facebook se në takimin me Albin Kurtin u bisedua...

Takimi ‘sekret’, Albin Kurti tregon çka bisedoi me Isa Mustafën

para 4 muajve - OraInfo

Albin Kurit dhe Isa Mustafa kanë zhvilluar një takim ‘kokë me kokë’ mëngjesin e sotshëm. Ndonëse pas këtij takimi asnjëri prej tyre nuk u deklaruan për medie, është Kurti ai i cili ka treguar se çfarë...

Ismaili pyet votuesit e Vetëvendosjes se si po ndihen pas takimit të Kurtit me Mustafën

para 4 muajve - Epoka e Re

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili, ka komentuar takimin e sotëm në mes të liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ismaili nëpërmjet...

PDK pa vija të kuqe për koalicione – me çdo kusht të mbetet në pushtet

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), me çdo kusht është duke tentuar që të mbetet në pushtet. Posti i kryeministrit për ta është i pangeciueshëm andaj kjo parti nuk ka vendosur asnjë vijë të kuqe për asnjë...

Ismaili: Albin Kurti po e tradhëton votuesin e Vetëvendosjes duke u bërë shërbërtor i Isa Mustafës

para 4 muajve - Ekonomia Online

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar liderni e LDK-së, Isa Mustafa me të cilin kanë folur për situatën aktuale politike në vend. E ky takim po shihet si servilitet nga ana e Albin Kurtit nga...

Albin Kurti: Ja për çka u morëm vesh me Isa Mustafën

para 4 muajve - Portalb

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë mbajtur një takim sot. Në këtë takim, kanë diskutuar për situatën politike në vend dhe gjendjen e...

Albin Kurti: Ja për çka u morën vesh me Isa Mustafën

para 4 muajve - Portalb

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë mbajtur një takim sot. Në këtë takim, kanë diskutuar për situatën politike në vend dhe gjendjen e...

Takohen Kurti dhe Mustafa!

para 4 muajve - Tetova Sot

Jane takuar Albin Kurti prijes i Levizjes Vetevendosje si dhe i rizgjedhuri Isa Mustafa kryetar i LDK’se. Me ane te nje postimi ne facebook Albin Kurti shprehet keshtu: “Ky ishte takimi i parë me Prof....

Albin Kurti shpalos detaje nga takimi me Isa Mustafën

para 4 muajve - Insajderi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është deklaruar rreth takimit që pati me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti theksoi se me Mustafën janë pajtuar që me 22 gusht dy grupet parlamentare të jenë...

Reçica e sheh si të çuditshëm takimin Mustafa-Kurti thotë se kanë armiqësi të thellë dhe kanë tentuar ta eliminojnë njëri-tjetrin

para 4 muajve - Periskopi

Edhe pse Partia Demokratike e Kosovës është pro shpërndarjes së kuvendit më 22 gusht, ende nuk ka finalizuar listën me nënshkrime nga të gjithë deputetët e Grupit Parlamentar të këtij subjekti për të shkuar...

Kurti pas takimit me Mustafën: Shpresa po rikthehet te qytetarët

para 4 muajve - RTV 21

Kurti thotë se shpresa po rikthehet tek qytetarët Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është deklaruar pas takimit me kryetarin e LDK-së , Isa Mustafa. Kurti bëri të ditur se temë e takimit mes tyre ishte...

A do t’a lëshojë PDK-ja sërish postin e kryeministrit? – flet Enver Hoxhaj

para 4 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri në largim i Kosovës, njëherit edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka bërë të qartë që partia e tij do të garojë e vetme në zgjedhjet parlamentare që priten të mbahen së shpejti....

Deklarohet Kurti pas takimi që pati me Mustafën

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti janë parë sot duke pirë kafe së bashku. Pas takimit të dy s’kanë folur për media. Por, Kurti, ka zgjedhur që për...

Kurti tregon se çfarë diskutoi me Mustafën në takim

para 4 muajve - RTV 21

Kurti thotë se shpresa po rikthehet tek qytetarët Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është deklaruar pas takimit me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti bëri të ditur se temë e takimit mes tyre ishte...

Reçica: PDK-ja garon e vetme në zgjedhje, s’kemi vija të kuqe për asnjë parti

para 4 muajve - Epoka e Re

Edhe pse Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është pro shpërndarjes së Kuvendit më 22 gusht, ende nuk ka finalizuar listën me nënshkrime nga të gjithë deputetët e grupit parlamentar të këtij subjekti për...

PDK këmbëngul që nuk e negocion postin e kryeministrit

para 4 muajve - RTV 21

PDK nuk do të bëjë koalicion parazgjedhor Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka bërë të ditur se kjo parti në zgjedhje do të hyjë e vetme. Sikurse liderit i tij, edhe Hoxhaj theksoi se posti i kryeministrit...

Përfundon takimi Mustafa-Kurit, a u pajtuan për koalcion parazgjedhor?

para 4 muajve - OraInfo

Pas diskutimit një orësh, ka përfunduar takimi mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të Vetëvendosjes, Albin Kurtit. Lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti, kanë përfunduar...

Flet edhe Isa Mustafa – Nuk përmend koalicion

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se është takuar sot me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Mustafa ka shkruar në Facebook se në takimin me Albin Kurtin u bisedua...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa – nuk prononcohen për media

para 4 muajve - Insajderi

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes kryetarit të Vetevendosjes,Albin Kurti dhe atij të LDK-së Isa Mustafa, i cili është zhvilluar sot në një restorant në Prishtinë. Kurti e Mustafa, janë larguar...

93 nënshkrime për shpërndarjen e parlamentit, mocioni dërgohet në Kuvend

para 4 muajve - Gazeta Observer

93 nënshkrime janë mbledhur për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Kjo është bërë e ditur nga Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni për seancë...

Haxhiu: Janë dy pole në skenën politike, VV dhe PDK – LDK le të vendos

para 4 muajve - Insajderi

Të gjitha subjektet që sot po insistojnë për postin e kryeministrit, e kanë pasur të njëjtin ka thënë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu , kur është pyetur se a është e gatshme VV t’ia...

Albin Kurti flet pas takimit me Isa Mustafën, tregon marrëveshjen e arritur!

para 4 muajve - GazetaBlic

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është deklaruar lidhur me takimin e sotëm me kryetarin e rizgjedhur të LDK-së Isa Mustafa. Kurti, ka thënë se në këtë takim kanë diskutuar për situatën politike...

Koalicion me LVV? Mustafa deklarohet për takimin me Kurtin

para 4 muajve - Gazeta e re

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, është deklaruar rreth takimit të sotëm me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Mustafa thotë se me Kurtin kanë diskutuar për domosdoshmërinë për shkuarjen sa më parë në...

Sipas Hoxhajt, për PDK-në posti i kryeministrit është i panegociueshëm

para 4 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë përmes një shkrimi se PDK nuk bën kompromise sa i përket postit të kryeministrit me asnjë parti. Madje, Hoxhaj...

93 nënshkrime për shpërndarjen e parlamentit, mocioni dërgohet në Kuvend

para 4 muajve - Ekonomia Online

93 nënshkrime janë mbledhur për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Kjo është bërë e ditur nga Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni për seancë...

Mustafa: Me Kurtin u pajtuam se Qeveria e re e Kosovës duhet të jetë më e përgjegjshme

para 4 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka treguar për takimin që kishte me liderin e LVV-së, Albin Kurti. Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai ka thënë se në takim me Kurtin biseduan për...

Hoxhaj thotë se PDK nuk bën kompromis për postin e Kryeministrit

para 4 muajve - OraInfo

Enver Hoxhaj thotë se PDK-ja nuk lëshon pe për postin e Kryeministrit. Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë përmes një shkrimi se PDK nuk bën kompromise...

Reçica: PDK-ja në zgjedhje garon e vetme, nuk ka vija të kuqe për asnjë parti

para 4 muajve - KosovaPress

Ndërsa, të gjitha subjektet e tjera kanë thënë t’i kenë dorëzuar listat me nënshkrime në kuvend. Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në një intervistë për KosovaPress deklaron se PDK-ja do ta mbështet mocionin...

TAKOHEN ISA MUSTAFA DHE ALBIN KURTI

para 4 muajve - Iliria News

Në këto qaste, një takim po mbahet me dy liderëve të këtyre partive, në një nga restorante e kryeqytetit. Mediat nuk janë lejuar, por pritet të kuptohet pas takimit nëse do të ketë ndonjë marrëveshje mes...

Mustafa dhe Kurti duan një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve

para 4 muajve - Sovrani

Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë parë sot bashkë duke pirë kafe. Pas takimit asnjëri nuk kanë folur për media, por të dy kanë zgjedhur që për këtë çështje të shkruajnë në profilet e tyre në Facebook. Kurti...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa – nuk prononcohen për media

para 4 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes kryetarit të Vetevendosjes,Albin Kurti dhe atij të LDK-së Isa Mustafa, i cili është zhvilluar sot në një restorant në Prishtinë. Kurti e Mustafa, janë larguar...

Hoxhaj përsërit qëndrimin e PDK-së: Garojmë të vetëm në zgjedhje, kryeministrin s’e japim më

para 4 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahet në fund të shtatorit, do të garojnë të vetëm në zgjedhje dhe se nuk do të bëjnë asnjë...

Flet edhe Mustafa, tregon çka bisedoi me Kurtin

para 4 muajve - Ekonomia Online

Edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka dhënë detaje rreth takimit të sotëm më kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, raporton EkonomiaOnline. Mustafa përmes një statusi...

Edhe Isa Mustafa i ka disa fjalë pas takimit me Albin Kurtin

para 4 muajve - Gazeta Observer

Pak orë pas përfundimit të takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka dhënë detaje nga ky takim. Mustafa, pohon se janë pajtuar me...

Mustafa e Kurti duan një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se është takuar sot me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Mustafa ka shkruar në Facebook se në takimin me Albin Kurtin u bisedua...

Mustafa deklarohet për takimin me Kurtin

para 4 muajve - KosovaPress

Mustafa thotë se me Kurtin kanë diskutuar për domosdoshmërinë për shkuarjen sa më parë në zgjedhje. Gjithashtu  Mustafa thotë se me Kurtin janë pajtuar që vendit i duhet një qeveri që ua kthen shpresën...

Mustafa tregon se për çfarë u pajtuan me Kurtin

para 4 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka dhënë versionin e tij lidhur me takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. Ai ka treguar se me Kurtin është pajtuar se jo vetëm...

Mustafa flet pas takimit me Kurtin, tregon se për çfarë u pajtuan!

para 4 muajve - Arbresh

Pas takimit që ka pasur gjatë ditës më kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar. Përmes një postimi në facebook, Mustafa ka thënë se në këtë takim kanë...

Në prag të shpërndarjes së Kuvendit – takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

para 4 muajve - Medial

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti janë parë sot duke pirë kafe së bashku. Akoma nuk dihet se për çka saktësisht kanë biseduar, por pa dyshim temë...

Albin Kurti flet pas takimit me Isa Mustafën

para 4 muajve - Shenja

Liderët e dy partive të mëdha në vend janë takuar të martën në një restaurant. I pari i Lëvizjës Vetvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demoratike janë takuar përsëri për të diskutuar për datën...

LDK-ja insiston në postin e kryeministrit

para 4 muajve - Aktuale

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

para 4 muajve - Insajderi

Mediat nuk janë lejuar, por pritet të kuptohet pas takimit nëse do të ketë ndonjë marrëveshje mes dy liderëve opozitarë, shkruan KP. Më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit, ka parti...

Albin Kurti flet pas takimit me Isa Mustafën

para 4 muajve - Infokusi

Liderët e dy partive të mëdha në vend janë takuar të martën në një restaurant. I pari i Lëvizjës Vetvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demoratike janë takuar përsëri për të diskutuar për datën...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

para 4 muajve - Portalb

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Në prag të shpërndarjes së Kuvendit – takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti janë parë sot duke pirë kafe së bashku. Akoma nuk dihet se për çka saktësisht kanë biseduar, por pa dyshim temë...

LDK këmbëngul për kryeministrin

para 4 muajve - Albeu

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Takohen Albin Kurti dhe Isa Mustafa: Kush do ta marrë kryeministrin?

para 4 muajve - Albeu

Në këto çaste, një takim po mbahet me dy liderëve të këtyre partive, në një nga restorantet e kryeqytetit. Mediat nuk janë lejuar, por pritet të kuptohet pas takimit nëse do të ketë ndonjë marrëveshje...

Nisin lëvizjet, Kurti e Mustafa takim të fshehtë në Prishtinë

para 4 muajve - BalkanWeb

Politika në Kosovës ndodhet në udhëkryq. Me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, nuk dihet ende nëse do të këtë zgjedhje parlamentare. Edhe pse me 22 shkurt është caktuar seanca për shpërndarjen...

Nisin lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme, Kurti e Mustafa takim të fshehtë në Prishtinë

para 4 muajve - Koha Jone

Politika në Kosovës ndodhet në udhëkryq. Me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, nuk dihet ende nëse do të këtë zgjedhje parlamentare. Edhe pse me 22 shkurt është caktuar seanca për shpërndarjen...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

para 4 muajve - Alsat-M

Pas gjendjes së krijuar në Kosovë, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit, ka...

Mustafa e Kurti takohen për herë të parë pas rënies së qeverisë

para 4 muajve - OraInfo

Takimi i parë Mustafa – Kurti pas rënies së qeverisë, a do të merren vesh për koalicion parazgjedhor? Në kohën kur po flitet për shpërndarje të Kuvendit e zgjedhje të jashtëzakonshme, LDK dhe Vetëvendosje,...

Mustafa e Kurti në takim

para 4 muajve - Koha.net

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Takohen Mustafa dhe Kurti në restorant

para 4 muajve - RTV 21

Vazhdojnë takimet LDK-VV Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca...

Takohen ‘fshehurazi’ Isa Mustafa dhe Albin Kurti

para 4 muajve - GazetaBlic

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Zgjedhjet e parakohshme, Isa Mustafa takohet me Albin Kurtin

para 4 muajve - Lexo

Në kohën kur po flitet për shpërndarje të Kuvendit e zgjedhje të jashtëzakonshme, LDK-ja dhe Vetëvendosja janë duke dhënë edhe shenjat e para për një bashkëpunim parazgjedhor. Sot në takim janë parë krerët...

LDK e VV larg koalicionit parazgjedhor, dy partitë e duan postin e kryeministrit

para 4 muajve - OraInfo

Distanca mes LDK-së e VV-së, partia e Isa Mustafës insiston për postin e kryeministrit. Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve...

Hoxhaj: PDK nuk lëshon pe për postin e Kryeministrit

para 4 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë përmes një shkrimi se PDK nuk bën kompromise sa i përket postit të kryeministrit me asnjë parti. Madje, Hoxhaj...

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

para 4 muajve - Shenja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti janë parë sot duke pirë kafe së bashku. Akoma nuk dihet se për çka saktësisht kanë biseduar, por pa dyshim temë...

Haxhiu: Janë dy pole në skenën politike, VV dhe PDK- LDK-ja le të vendos

para 4 muajve - Gazeta Observer

Të gjitha subjektet që sot po insistojnë për postin e kryeministrit, e kanë pasur të njëjtin ka thënë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu , kur është pyetur se a është e gatshme VV t’ia...

Haxhiu: Janë dy pole në skenën politike, VV dhe PDK – LDK-ja le të vendos

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Të gjitha subjektet që sot po insistojnë për postin e kryeministrit, e kanë pasur të njëjtin ka thënë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu , kur është pyetur se a është e gatshme VV t’ia...

Hoxhaj: PDK nuk lëshon pe për postin e Kryeministrit

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë përmes një shkrimi se PDK nuk bën kompromise sa i përket postit të kryeministrit me asnjë parti. Madje, Hoxhaj...

Kurti flet pas takimit me Isa Mustafën

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook pas takimit që ka pasur me kreun e LDK’së, Isa Mustafa. Kurti thotë se diskutuan për shpërbërjen e Kuvendit si dhe ishte...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

para 4 muajve - Infokusi

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Partitë në Kosovë në “luftë” për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Gazeta Tema

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Pas takimit me Mustafën, Albin Kurti jep shenja se do të bëhen bashkë me LDK’në

para 4 muajve - Arbresh

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar menjëherë pas takimit që ai e pati me kryetarin e LDK’së, Isa Mustafa. Kurti thotë se janë dakorduar që dy grupet e tyre parlamentare të jenë në përbërje...

Abin Kurti flet për takimin që mbajti me Isa Mustafën

para 4 muajve - Gazeta e re

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar për takimin që kishte me kreun e LDK-së, Isa Mustafën. Thotë se me 22 gusht dy grupet parlamentare do të jenë në përbërje të plotë për të shpërndarë...

Pas takimit me Isa Mustafën, flet Albin Kurti

para 4 muajve - Fakti Ditor

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Gjatë ditës së sotme janë takuar lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kreu i Lidhjes...

Takohen Kurti dhe Mustafa!

para 4 muajve - Fol

Jane takuar Albin Kurti prijes i Levizjes Vetevendosje si dhe i rizgjedhuri Isa Mustafa kryetar i LDK’se. Me ane te nje postimi ne facebook Albin Kurti shprehet keshtu: “Ky ishte takimi i parë me Prof....

Përfundon takimi Mustafa – Kurti, nuk ka deklarata

para 4 muajve - Gazeta e re

​Ka përfunduar takimi mes liderëve opozitarë, Isa Mustafës së LDK-së dhe Albin Kurtit të Vetëvendosjes. Askush nuk është deklaruar për media se çfarë është biseduar në takim e as nëse ka ndonjë marrëveshje....

Takimi me Mustafën, deklarohet Albin Kurti

para 4 muajve - Sovrani

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar menjëherë pas takimit që ai e pati me kryetarin e LDK’së, Isa Mustafa. Kurti thotë se janë dakorduar që dy grupet e tyre parlamentare të jenë në përbërje...

Pas takimit me Mustafën, Albin Kurti jep shenja se do të bëhen bashkë me LDK’në

para 4 muajve - Bota Press

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar menjëherë pas takimit që ai e pati me kryetarin e LDK’së, Isa Mustafa. Kurti thotë se janë dakorduar që dy grupet e tyre parlamentare të jenë në përbërje...

PSD dhe NISMA mund të merren vesh për kryeministrin

para 4 muajve - Albeu

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Edhe pse përfaqësuesit e...

​Hoxhaj: PDK nuk lëshon pe për postin e Kryeministrit

para 4 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë përmes një shkrimi se PDK nuk bën kompromise sa i përket postit të kryeministrit me asnjë parti. Madje, Hoxhaj...

Kurti tregon se çka bisedojë me Mustafën

para 4 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kuti, ka treguar se në takimin me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, ka biseduar për situatën politike në vend dhe gjendjen e rëndë ekonomike. Në profilin e tij në “Facebook”,...

Albin Kurti flet pas takimit me Isa Mustafën, tregon marrëveshjen e arritur

para 4 muajve - Gazeta Observer

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është deklaruar lidhur me takimin e sotëm me kryetarin e rizgjedhur të LDK-së, Isa Mustafa. Kurti, ka thënë se në këtë takim kanë diskutuar për situatën politike...

Lufta e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Ina

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Abin Kurti flet për takimin që mbajti me Isa Mustafën

para 4 muajve - KosovaPress

Thotë se me 22 gusht dy grupet parlamentare do të jenë në përbërje të plotë për të shpërndarë Kuvendin e për t’i hapur rrugë zgjedhjeve të reja demokratike. Shkrimi i tij i plotë: Ky ishte takimi i parë...

Kurti deklarohet pas takimit me Mustafën

para 4 muajve - Ekonomia Online

Pas takimit mes liderit të LDK-së, Isa Mustaga dhe atij të VV-së, Albin Kurtit, u njoftua se u diskutua situata politike në vend. Lideri i VV-së, Albin Kurti ka shkruar në Facebook dhe tash do t’i kthehet...

Kurti flet pas takimit me profesor Isa Mustafën

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook pas takimit që ka pasur me kreun e LDK’së, Isa Mustafa, të cilit, i referohet si ‘Prof. Isa Mustafa’. Kurti thotë se diskutuan...

Posti i kryeministrit fut në ‘luftë’ partitë politike

para 4 muajve - Portalb

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Hoxhaj përsërit qëndrimin e PDK-së: Garojmë të vetëm në zgjedhje, kryeministrin s’e japim më

para 4 muajve - Gazeta Observer

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahet në fund të shtatorit, do të garojnë të vetëm në zgjedhje dhe se nuk do të bëjnë asnjë...

Pasi përfundojnë takimin, Mustafa dhe Kurti ikin nga mediat

para 4 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes liderëve opozitarë, Isa Mustafës së LDK-së dhe Albin Kurtit të Vetëvendosjes. Askush nuk është deklaruar për media se çfarë është biseduar në takim e as nëse ka ndonjë marrëveshje....

Takimi i parë Mustafa – Kurti pas rënies së Qeverisë, a do të merren vesh për koalicion parazgjedhor?

para 4 muajve - Fakti Ditor

Në kohën kur po flitet për shpërndarje të Kuvendit e zgjedhje të jashtëzakonshme, LDK-ja dhe Vetëvendosja janë duke dhënë edhe shenjat e para për një bashkëpunim parazgjedhor. Sot në takim janë parë krerët...

Hoxhaj: PDK nuk lëshon pe për postin e Kryeministrit

para 4 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë përmes një shkrimi se PDK nuk bën kompromise sa i përket postit të kryeministrit me asnjë parti. Madje, Hoxhaj...

Hoxhaj: PDK-ja nuk lëshon pe për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Epoka e Re

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka thënë se kjo parti nuk lëshon pe për postin e kryeministrit. Ai ka thënë se kjo parti gëzon besimin më të madh tek qytetarët. Sipas...

Përfundon takimi Mustafa – Kurti, nuk ka deklarata

para 4 muajve - KosovaPress

Askush nuk është deklaruar për media se çfarë është biseduar në takim e as nëse ka ndonjë marrëveshje. Të dy liderët kanë dal nga hyrja prapa restorantit ku ndodheshin që të mos deklarohen për media. Besohet...

Përfundon takimi Mustafa-Kurti, iu shmangen mediave

para 4 muajve - Ekonomia Online

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i VV-së, Albin Kurti, kanë përfunduar takimin, ndërsa iu kanë shmangur medieve. Ata kanë dalur nga objekti ku mbahej takimi dhe nuk janë prononcuar për media.

​Hoxhaj: PDK nuk lëshon pe për postin e Kryeministrit

para 4 muajve - KosovaPress

Madje, Hoxhaj ka thënë se tashmë është provuar se çfarë ndodhë kur posti i kryeministrit iu mbetet partnerëve të koalicionit, andaj një gjë e tillë nuk do të ndodhë edhe në këto zgjedhje. “PDK është forca...

Hoxhaj përsërit qëndrimin e PDK-së: Garojmë të vetëm në zgjedhje, kryeministrin s’e japim më

para 4 muajve - Ekonomia Online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahet në fund të shtatorit, do të garojnë të vetëm në zgjedhje dhe se nuk do të bëjnë asnjë...

Hoxhaj: PDK nuk lëshon pe për postin e Kryeministrit

para 4 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë përmes një shkrimi se PDK nuk bën kompromise sa i përket postit të kryeministrit me asnjë parti. Madje, Hoxhaj...

Posti i kryeministrit mund të negociohet nga këto dy parti

para 4 muajve - GazetaBlic

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Lidhja Demokratike e Kosovës këmbëngul për kryeministrin

para 4 muajve - Gazeta Observer

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e partive nuk...

Lutjet s’e turpërojnë Albin Kurtin

para 4 muajve - Gazeta Tema

Nga Getoar Mjeku Pas sa javësh përpjekjeje për koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje tani është bërë pre e kritikave të të vetëve. Duke iu lutë si për...

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti në një restorant

para 4 muajve - Gazeta Observer

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Takimi i parë Mustafa – Kurti pas rënies së qeverisë, a do të merren vesh për koalicion parazgjedhor?

para 4 muajve - Arbresh

Në kohën kur po flitet për shpërndarje të Kuvendit e zgjedhje të jashtëzakonshme, LDK dhe Vetëvendosje, janë duke dhënë edhe shenjat e para për një bashkëpunim parazgjedhor. Sot në takim janë parë krerët...

Po ndodhë takimi Isa Mustafa – Albin Kurti

para 4 muajve - Sovrani

Në kohën kur po flitet për shpërndarje të Kuvendit e zgjedhje të jashtëzakonshme, LDK dhe Vetëvendosje, janë duke dhënë edhe shenjat e para për një bashkëpunim parazgjedhor. Sot në takim janë parë krerët...

Lutjet s’e turpërojnë Albin Kurtin

para 4 muajve - Lexo

Nga Getoar Mjeku Pas sa javësh përpjekjeje për koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje tani është bërë pre e kritikave të të vetëve. Duke iu lutë si për...

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti, a do të arrihet marrëveshja për koalicion

para 4 muajve - Ekonomia Online

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

​Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

para 4 muajve - Epoka e Re

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti, shihen bashkë n’kafe

para 4 muajve - Ekonomia Online

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

para 4 muajve - Gazeta e re

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurtin, shihen bashkë n’kafe

para 4 muajve - Periskopi

Pas gjendjes së krijuar ne vend, me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje ose jo. Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit,...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti në takim

para 4 muajve - KosovaPress

Teksa më 22 gusht është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit, ka parti që ende nuk kanë dorëzuar nënshkrime. Ndërkohë, LDK dhe Vetëvendosje ka kohë që kanë filluar bashkëpunimin për rrëzimin e Qeverisë...

Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

para 4 muajve - GazetaBlic

Me zvarritje dhe vonesa është shoqëruar deponimi i nënshkrimeve të subjekteve parlamentare për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit, më 22 gusht. Me përjashtim të PDK-së, të gjitha subjektet...

Xhevahire Izmaku thotë se sondazhet për PDK-në s’kanë relevancë:  Ne jemi 3 për qind para LDK-së

para 4 muajve - Insajderi

“Është hera e tretë që unë e përmbylli mandatin e deputetes para kohe. Pa dëshirën tonë është dashur ta përmbyllim punën. Thirrja e seancës ka ardhur me ftesë të kryetarit të partisë sonë. Unë s’e kam...

Posti i kryeministrit fut në ‘luftë’ partitë politike

para 4 muajve - OraInfo

Beteja e partive për postin e kryeministrit. Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit...

PSD-ja e Nisma mund të bëjnë kompromis për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Bota Press

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Beteja e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - GazetaBlic

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Lufta e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Infokusi

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

para 4 muajve - Koha.net

Me zvarritje dhe vonesa është shoqëruar deponimi i nënshkrimeve të subjekteve parlamentare për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit, më 22 gusht. Me përjashtim të PDK-së, të gjitha subjektet...

“PDK-ja s’ka vija të kuqe për koalicione, por është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje”

para 4 muajve - GazetaBlic

Deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, ka thënë se deputetët e partisë së saj e kanë nënshkruar dokumentin për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit më 22 gusht. “Është hera e tretë që unë e përmbylli...

PSD-ja e Nisma mund të bëjnë kompromis për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Arbresh

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Lufta e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 13 Gusht – Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani...

Beteja e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Arbresh

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Po zvarritet deponimi i nënshkrimeve për Shpërndarjen e Kuvendit

para 4 muajve - Gazeta Observer

Me zvarritje dhe vonesa është shoqëruar deponimi i nënshkrimeve të subjekteve parlamentare për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit, më 22 gusht. Me përjashtim të PDK-së, të gjitha subjektet...

Lufta e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Sovrani

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Beteja e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Partitë politike në Kosovë, “luftë” për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Gazeta Observer

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

para 4 muajve - Ekonomia Online

Me zvarritje dhe vonesa është shoqëruar deponimi i nënshkrimeve të subjekteve parlamentare për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit, më 22 gusht. Me përjashtim të PDK-së, të gjitha subjektet...

Lufta e partive për postin e kryeministrit

para 4 muajve - Periskopi

Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e...

Izmaku thotë se PDK-ja është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje

para 4 muajve - OraInfo

Xhavahire Izmaku thotë se PDK-ja s’ka vija të kuqe për koalicione, por është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje. Deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se deputetët...

Kur të gjithë po e refuzojnë, PDK del me një qëndrim për zgjedhjet e reja dhe koalicionet

para 4 muajve - GazetaBlic

Deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se deputetët e partisë së saj e kanë nënshkruar dokumentin për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit më 22 gusht. “Është...

Izmaku: PDK-ja s’ka vija të kuqe për koalicione, por është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje

para 4 muajve - Koha.net

Deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se deputetët e partisë së saj e kanë nënshkruar dokumentin për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit më 22 gusht. “Është...

“PDK-ja s’ka vija të kuqe për koalicione, por është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje”

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, ka thënë se deputetët e partisë së saj e kanë nënshkruar dokumentin për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit më 22 gusht. “Është hera e tretë që unë e përmbylli...

“PDK-ja s’ka vija të kuqe për koalicione, por është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje”

para 4 muajve - Arbresh

Deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, ka thënë se deputetët e partisë së saj e kanë nënshkruar dokumentin për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit më 22 gusht. “Është hera e tretë që unë e përmbylli...

“PDK-ja s’ka vija të kuqe për koalicione, por është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje”

para 4 muajve - Periskopi

Deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, ka thënë se deputetët e partisë së saj e kanë nënshkruar dokumentin për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit më 22 gusht. “Është hera e tretë që unë e përmbylli...

Lutjet s’e turpërojnë Albin Kurtin

para 4 muajve - DialogPlus

Një politikan atdhetar nuk koritet kur përgjëron rivalët me bashkëpunu për të mirën e vendit. As ia ul vetes vleftën në treg. Pazari politik është tipar i shtetit të kapur, dhe udhëheqësi i hirshëm nuk...

Hoti: LDK-së i takon posti i kryeministrit

para 4 muajve - RTV 21

Hoti: Me PDK-në nuk lidhim koalicion, me VV-në kemi dallime Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti është i bindur se më 22 të këtij muaji në seancën e jashtëzakonshme do të shpërndahet Kuvendi...

‘Eksperti’ i PDK-së për inovacion publikon sondazh që nxjerrë partinë e tij të parën

para 4 muajve - Insajderi

Bujar Cakolli, zyrtar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), dhe zëvendësministër në largim në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë ka publikuar një sondazh ku nxjerr PDK-në si partinë më të votuar...

Sondazhi i fundit e nxjerrë PDK-në si të parën në zgjedhje

para 4 muajve - Gazeta Observer

Bujar Cakolli, zyrtar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), dhe zëvendësministër në largim në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë ka publikuar një sondazh ku nxjerr PDK-në si partinë më të votuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK