http://kariera.mk

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti sot i ndryshueshëm, priten rënie të temperaturave

para 4 muajve - Lajm

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti sot i ndryshueshëm, priten rënie të temperaturave

para 4 muajve - Derveni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti bën kthesë, sa do të jenë temperaturat dhe ku do të bjerë shi

para 4 muajve - Albeu

I nxehti afrikan prej disa ditësh pushtoi vendin. Temperaturat shënuan mbi 40 gradë. Por duket se situata do të ndryshojë. Sipas IGJEUM temperaturat ditën e sotme do të pësojnë një rënie të dukshme Temperaturat...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Aktuale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti sot i ndryshueshëm, priten rënie të temperaturave

para 4 muajve - Alsat-M

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Ikën i nxehti afrikan. Nis rënia e temperaturave

para 4 muajve - Koha Jone

Ndryshe nga ditët e fundit, sot temperaturat do të pësojnë rënie në të gjithë territorin. I nxehti afrikan tashmë u lë vendin vranësirave dhe në disa zona, kryesisht në veri, priten reshje shiu. Me largimin...

Moti sot

para 4 muajve - Iliria News

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Portalb

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Tetova1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti sot në Maqedoninë e Veriu

para 4 muajve - Tetova1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Jeni në plazh? Moti merr kthesën e madhe, zbuloni surprizat që na presin sot

para 4 muajve - Sot News

I nxehti afrikan prej disa ditësh pushtoi vendin. Temperaturat shënuan mbi 40 gradë. Por duket se situata do të ndryshojë. Sipas IGJEUM temperaturat ditën e sotme do të pësojnë një rënie të dukshme Temperaturat...

Lajm i mirë për të rraskapiturit nga vapa: Afrohen masat ajrore të freskëta…

para 4 muajve - Standard

14 gusht 2019: Gradualisht do të kemi ndryshim të motit, do të afrohen masa ajri më të freskëta të cilat do të sjellin vranësira dhe rreshje shiu në veri gjatë pjesës se dytë të ditës. Era do të  jetë...

Moti për ditën e sotme 14 Gusht 2019

para 4 muajve - Opinion

Moti paraqitet në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë vendin, përjashtuar zonat malore ku do të ketë kalime vranësirash. Por gjatë pasdites pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu në pjesën...

Këto do të jenë temperaturat për sot, pasditet pritet të ketë edhe shi

para 4 muajve - Insajderi

Për dallim nga dy ditët e kaluara sot do të jetë më freskët, ndërsa pasditet pritet të ketë edhe reshje të shiut. “Pasdite dhe në mbrëmje pritet të ketë edhe zhvillime të shtrëngatave me shi, që vende-vende...

Sot më freskët, pasdite pritet të bjerë shi

para 4 muajve - Koha.net

Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë orëve të pasdites. Pasdite dhe në mbrëmje, në Kosovë...

Pasdite ndryshim të motit dhe shi i rrëmbyeshëm, nesër ulje të temperaturave

para 4 muajve - Medial

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Moti  në vend do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Nga fundi i ditës vende-vende do të ketë rritje të vranësirave shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar....

Pasdite ndryshim të motit dhe shi i rrëmbyeshëm, nesër ulje të temperaturave

para 4 muajve - Republika

Moti  në vend do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Nga fundi i ditës vende-vende do të ketë rritje të vranësirave shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Sipas DPHM-së, lokalisht proceset...

Ndryshon moti, pasdite priten reshje shiu

para 4 muajve - GazetaBlic

Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë orëve të pasdites. Pasdite dhe në mbrëmje pritet të...

Sot më freskët, pasdite pritet të ketë shi

para 4 muajve - Klan Kosova

Për dallim nga dy ditët e kaluara sot do të jetë më freskët, ndërsa pasditet pritet të ketë edhe reshje të shiut. “Pasdite dhe në mbrëmje pritet të ketë edhe zhvillime të shtrëngatave me shi, që vende-vende...

Shira në zonat Veriore! Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

para 4 muajve - Shekulli

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime duke sjell shira në zonat Veriore fillimisht dhe më...

Ndryshon moti, ky është parashikimi për sot

para 4 muajve - RTV 21

Sot më freskët, pasdite shtrëngata me shi Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë orëve të pasdites....

Moti për ditën e mërkurë, 14 gusht 2019!

para 4 muajve - Vizion Plus

Moti ditën e mërkurë, sipas Sherbimit Metrorologjik Ushtarak, do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme në veri. Kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet e shiut parashikohen...

Pasdite ndryshim të motit dhe shi i rrëmbyeshëm, nesër ulje të temperaturave

para 4 muajve - Tetova Sot

Moti  në vend do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Nga fundi i ditës vende-vende do të ketë rritje të vranësirave shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Sipas DPHM-së, lokalisht proceset...

Parashikimi i motit

para 4 muajve - Shenja

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Prej sot ulen temperaturat

para 4 muajve - Bota Press

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Prej sot ulen temperaturat

para 4 muajve - Infokusi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Largohen ditët e nxehta, si do jetë moti sot në Shqipëri

para 4 muajve - Arbresh

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranesira kalimtare. Ndersa në pjesen e dytë, të ditës parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillim duke sjellë shira në zonat veriore dhe me pas shtrihen...

Moti gjatë dy ditëve të ardhshme, përgatituni për reshje shiu dhe stuhi

para 4 muajve - Fakti Ditor

Pas disa ditëve me temperatura të larta, mbi vendin tonë ka ndryshuar situata meteorologjike dhe gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë reshje shiu dhe stuhi. Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik...

Sot më freskët, pritet edhe shi

para 4 muajve - PortaliOnline

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Sot do të ketë ulje të temperaturave dhe reshje shiu

para 4 muajve - Gazeta Observer

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Sot më freskët, pasdite pritet të ketë shi

para 4 muajve - Ekonomia Online

Për dallim nga dy ditët e kaluara sot do të jetë më freskët, ndërsa pasditet pritet të ketë edhe reshje të shiut. “Pasdite dhe në mbrëmje pritet të ketë edhe zhvillime të shtrëngatave me shi, që vende-vende...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa...

Moti gjatë dy ditëve të ardhshme, përgatituni për reshje shiu dhe stuhi

para 4 muajve - Sovrani

Pas disa ditëve me temperatura të larta, mbi vendin tonë ka ndryshuar situata meteorologjike dhe gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë reshje shiu dhe stuhi. Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik...

Sot më freskët, pasdite shtrëngata me shi

para 4 muajve - KosovaPress

Pasdite dhe në mbrëmje pritet të ketë edhe zhvillime të shtrëngatave me shi, që vende-vende mund të shoqërohen edhe me breshër. Nga dita e enjte masa më të ftohta ajrore do të depërtojnë mbi rajon, që...

Prej sot ulen temperaturat, ja kur rikthehen ato të lartat

para 4 muajve - Periskopi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Nga nesër pritet të ulen temperaturat, të enjten maksimalja 23 gradë

para 4 muajve - Shprehja.com

Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-31 gradë Celsius, përcjell lajmi.net. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas këtyre...

Nesër na pret ndryshim drastik i temperaturës

para 4 muajve - Tetova Sot

Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe vende-vende do të....

Ndryshim drastik i temperaturave, nga e enjtja temperaturat bien në 23 gradë

para 4 muajve - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas këtyre ditëve me vapë, vendi...

Nesër pritet rikthimi i shirave, mësoni se si do jenë temperaturat

para 4 muajve - Sot News

Instituti Meteorologjik Ushtarak, ka publikuar se si do të jetë moti ditën e nesërme më 14 gusht 2019. Sipas IGJEUM, mundësia për ndonjë shtrëngatë gjatë mesditës dhe pasdites në terrenet malore është...

Shiu e rrufetë po vijnë – ky është moti për ditët në vijim

para 4 muajve - Insajderi

Pas ditëve me vapën afrikane, vendi parashihet të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik Në ditët në vijim, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se moti do të ndryshojë ku do...

Moti nesër dhe pasnesër me shi, stuhi dhe rrufe

para 4 muajve - Klan Kosova

Situata meteorologjike në vendin tonë ka ndryshuar. Pas ditëve me vapë vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por...

Nga nesër pritet të ulen temperaturat – të enjten maksimalja 23 gradë

para 4 muajve - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas këtyre ditëve me vapë, vendi...

Dy ditët e ardhshme ndryshon moti, iu presin temperatura befasuese

para 4 muajve - OraInfo

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në ditët në vazhdim. Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të...

Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim, ja kur bie shi

para 4 muajve - RTV 21

Pritet të ulen temperaturat Institucioni Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas...

Nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 4 muajve - Aktuale

Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe vende-vende do të....

Moti, pas vapës, shi e rrufe

para 4 muajve - Infokusi

Pas ditëve me vapë, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por gjatë ditës do të ndryshojë, pasi do të ketë vranësira...

Pritet ndryshim i madh i motit

para 4 muajve - GazetaBlic

Përderisa vapa afrikane mbizotëroi këto ditë në vendin tonë, gjatë këtyre ditëve pritet një ndryshim i motit, raporton Gazeta Blic. 13.08.2019 – Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zbrapset...

Prej nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht – Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe...

Nesër pasdite reshje shiu, bubullima dhe erë e fortë

para 4 muajve - Portalb

Reshje të rrëmbyeshme të shiut me bubullima dhe erë të fortë prej nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave për pesë gradë nga e enjtja, paralajmërojnë nga DPHM-ja. Sipas DPHM-së, nesër pasdite dhe gjatë...

Prej nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe...

DPHM: Prej nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do...

Moti, priten reshje shiu e shkarkime rrufesh

para 4 muajve - Gazeta e re

Pas ditëve me vapë, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por gjatë ditës do të ndryshojë, pasi do të ketë vranësira...

Moti, priten reshje shiu e shkarkime rrufesh

para 4 muajve - KosovaPress

Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por gjatë ditës do të ndryshojë, pasi do të ketë vranësira të dendura dhe konvektive, të cilat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime...

Ja çfarë temperaturash priten të mërkurën dhe të enjten në Kosovë

para 4 muajve - Arbresh

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten? Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë...

Çfarë temperaturash priten të mërkurën dhe të enjten në Kosovë?

para 4 muajve - Gazeta Observer

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten? Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi për EkonomiaOnline, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër por edhe erëra. Ndërsa temperaturat sipas tij do të...

Moti bën kthesën e madhe në Maqedoni, nesër priten reshje shiu dhe ulje temperaturash

para 4 muajve - Albeu

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut , si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 4 muajve - Sovrani

Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër por edhe erëra. Ndërsa temperaturat sipas tij do të zbresin për 10 gradë...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 4 muajve - Periskopi

Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi për EkonomiaOnline, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër por edhe erëra. Ndërsa temperaturat sipas tij do të...

‘Çmendet’ moti në Shqipëri, ja parashikimi për ditën e nesërme…

para 4 muajve - Standard

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Tahirsylaj flet për temperaturat e larta, paralajmëron shi dhe breshër

para 4 muajve - GazetaBlic

Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një deklaratë të dhënë për Telegrafin ka treguar se si do të jetë moti gjatë kësaj jave. Ai ka thënë se temperaturat do të shënojnë rënie. “Vendi ynë po vazhdon...

Nga nesër shi? Parashikimi nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

para 4 muajve - Koha Jone

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Moti bën kthesën e madhe në Maqedoni, nesër priten reshje shiu dhe ulje temperaturash

para 4 muajve - Fakti Ditor

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Nga nesër shi? Parashikimi nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

para 4 muajve - Blitz

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Nesër fillon shiu

para 4 muajve - Albeu

Nga dita e nesërmë do të ketë ndryshim të motit duke bërë që të ulen temperaturat, të cilat kanë "djegur" vendin dhe rajonin këto ditë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas...

Nga nesër shi? Parashikimi nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

para 4 muajve - BalkanWeb

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Pas dy ditëve me temperatura përvëluese, sinoptikanët tregojnë kur nis shiu: Vranësira e shtrëngata në këto zona

para 4 muajve - Sot News

Pas dy ditëve të para të kësaj jave me temperatura përvëluese, që kanë arritur deri në 42 gradë, përjashtim bën dita e Mërkurë dhe ajo e Enjte ku sipas meteorologëve, pritet depërtimi i masave ajrore relativisht...

Nesër nis rënia e temperaturave dhe reshjet/ Zonat që rrezikojnë rrebeshe…

para 4 muajve - Standard

Ditën e mërkurë, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme në veri. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Motit tropikal në rajonin e Ballkanit po i vjen fundi. Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi për EkonomiaOnline, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër...

Shi dhe vranësira gjatë ditës së nesërme

para 4 muajve - Arbresh

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Meteorologët ushtarakë: Priten ulje e temperaturave dhe shira, ja zonat

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi se ditën e mërkurë, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme në veri. Kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet...

Nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 4 muajve - Alsat-M

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Meteorologët: Nesër reshje të shiut në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Fol

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Mot sot shumë i ngrohtë dhe me temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Bashke

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

I nxehti afrikan ikën, nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 4 muajve - InfoShqip

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Në Shqipëri temperaturat deri në 40 gradë celsius

para 4 muajve - Gazeta e re

Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet dhe në lugina në orët e nxehta të ditës....

Meteorologët: Nesër reshje të shiut në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Lajm

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 4 muajve - Tetova1

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Meteorologët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut në Maqedoni

para 4 muajve - Shenja

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 4 muajve - Flaka

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Temperatura përvëluese në Shqipëri

para 4 muajve - RTV 21

Parashikimi i motit Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruar...

Mot me diell dhe temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi...

Njoftim me rëndësi për pushuesit në Shqipëri, temperaturat shënojnë rënie

para 4 muajve - OraInfo

Moti në Shqipëri, nga 40 gradë celsius temperaturat shënojnë rënie. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava...

Meteorologët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut në Maqedoni

para 4 muajve - Republika

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Meteorologët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut në Maqedoni

para 4 muajve - Fakti Ditor

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Edhe sot moti shumë i nxehtë, temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Lajm

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Parashikimi i motit

para 4 muajve - Iliria News

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Moti në Shqipëri

para 4 muajve - Koha.net

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruara për këtë vit me temperaturën...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Portalb

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Tetova1

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Sot një nga ditët më të nxehta – shmangni orët e pikut

para 4 muajve - Klan Kosova

Që disa dita vapa afrikane ka prekur edhe Kosovën – por sot duket të jetë nga ditët më të nxehta të këtij vitit. Sipas parashikimeve temperatura në Dukagjin sot do të mbërrijë deri në 38 gradë, ndërsa...

Sot një nga ditët më të nxehta – shmangni orët e pikut

para 4 muajve - Medial

Që disa dita vapa afrikane ka prekur edhe Kosovën – por sot duket të jetë nga ditët më të nxehta të këtij vitit. Sipas parashikimeve temperatura në Dukagjin sot do të mbërrijë deri në 38 gradë, ndërsa...

I nxehti ekstrem mbi 41 gradë, si pritet të jenë temperaturat deri të premten

para 4 muajve - Koha Jone

Prej fundjavës, temperaturat e ajrit kanë shënuar një rritje ekstreme në të gjithë territorin e vendit. Kështu, në disa qytete, përfshirë edhe Tiranën termometri ka shënuar deri në 45 gradë celsius. Sipas...

Moti për ditën e sotme 13 Gusht 2019

para 4 muajve - Opinion

Edhe ditën e sotme pritet të mbetet e njëjta situatë meteorologjike. Moti do të jetë me diell në të gjithë vendin. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet....

Temperatura të larta në Shqipëri

para 4 muajve - Infokusi

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruar për këtë vit me temperaturën...

Mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Republika

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Alsat-M

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Tetova Sot

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Diell përvëlues në të gjithë vendin, sërish temperatura 42°C

para 4 muajve - Standard

13 gusht 2019{ Moti  do të mbetet e njëjta situatë meteorologjike. Moti do të jetë me diell në të gjithë vendin. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet....

Vapë e madhe edhe sot në Kosovë, këto janë temperaturat

para 4 muajve - OraInfo

Edhe sot shumë nxehtë në Kosovë, këto janë temperaturat. Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që...

Fazë portokalli me temperatura të larta dhe UV rrezatim, prej nesër pasdite moti i keq

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të arrijë 9, do të aktivizohet sot në territorin e gjithë vendit. Moti në vend do të jetë me...

Mot me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të...

Moti sot mbi vendin tonë

para 4 muajve - RTV 21

Parashikimi i motit Gjykuar sipas ecurive sinoptike, vendi ynë edhe sot do të jetë nën ndikimin e valës së nxehtë ajore nga Afrika. E kjo do të kushtëzojë që të kemi mot të kthjellët e me temperatura tropikale,...

Këto janë temperaturat sot – Bëni kujdes

para 4 muajve - Insajderi

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Edhe sot temperatura përvëluese në vendin tonë

para 4 muajve - GazetaBlic

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Mot me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura deri 41 gradë

para 4 muajve - Aktuale

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Edhe sot shumë nxehtë në Kosovë, por ja sa do të bien temperaturat nesër

para 4 muajve - Infokusi

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe sot, e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Parashikimi i motit

para 4 muajve - Shenja

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Sot shumë nxehtë, nesër shtrëngata me shi në Kosovë

para 4 muajve - Gazeta e re

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe sot, e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Sot një nga ditët më të nxehta

para 4 muajve - Ekonomia Online

Që disa dita vapa afrikane ka prekur edhe Kosovën – por sot duket të jetë nga ditët më të nxehta të këtij vitit. Sipas parashikimeve temperatura në Dukagjin sot do të mbërrijë deri në 38 gradë, ndërsa...

Ky është moti për sot, vazhdojnë temperaturat e larta

para 4 muajve - Fakti Ditor

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Edhe sot nxehtë në Kosovë, këto janë temperaturat

para 4 muajve - Epoka e Re

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Moti në Shqipëri

para 4 muajve - KosovaPress

Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruar për këtë vit me temperaturën më të lartë të regjistruar në qytetin e Elbasanit me 41.5°C. Gjithashtu temperatura të larta termometri shënoi edhe në...

Kujdes! Edhe sot ekstremisht nxehtë

para 4 muajve - Bota Press

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Sot shumë nxehtë, nesër shtrëngata me shi në Kosovë

para 4 muajve - KosovaPress

Nga dita e mërkurë një turbullirë nga Atlantiku do të kalojë mbi rajon, që pritet të sjellë edhe zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi, kryesisht orëve të pasdites dhe mbrëmjes. Reshjet do të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 4 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Në shumicën e territorit të vendit do të aktivizohet faza e portokalltë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 14 deri 22 gradë...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

para 4 muajve - Sovrani

Parashikimi i motit Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta...

Këto janë temperaturat për sot

para 4 muajve - Gazeta Observer

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Kujdes! Edhe sot ekstremisht nxehtë

para 4 muajve - Periskopi

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Kujdes! Moti vazhdon me surpriza, mësoni çfarë rezervon për nesër

para 4 muajve - Albeu

Fillimi i kësaj jave shënoi temperatura shumë të larta në të gjithë territorin e vendit, të cilat do të vazhdojnë edhe nesër me termometrin që pritet të shënojë 40 gradë celcius. Megjithatë nga e mërkura...

Lamtumirë vapës! Mësohet se kur pritet të fillojnë shirat

para 4 muajve - Sot News

Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë celcius. Por të mërkurën vapa merr fund dhe fillojnë reshjet e shiut. “3 valë të nxehti kemi pasur...

I nxehti afrikan në Shqipëri, temperaturat arrijnë 41.6 gradë në këto qytete

para 4 muajve - Blitz

Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika prej ditësh vendi ynë është përfshirë nga i nxehti që arriti kulmin të dielën dhe të hënën e kësaj jave. Vendi ynë sot do të përjetojë...

I nxehti afrikan në Shqipëri, temperatura në këtë qytet shkoi 42°C

para 4 muajve - Shekulli

Fundjavën që sapo lamë pas dhe këtë të hënë i nxehti afrikan mbërriti në Shqipëri, ku u shënuan temperatura tejet të larta. Kjo e hënë ka qenë përvëluese duke shënuar në disa qytete temperatura që kalonin...

I nxehti i frikshëm përfshin Shqipëri, ky është qyteti që kapi vlerën e 42°C sot

para 4 muajve - Sot News

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme.Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

I nxehti përvëlues/ Ja qyteti në Shqipëri që theu sot ‘rekordin’

para 4 muajve - Standard

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme. Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

I nxehtë i frikshëm përfshin Shqipëri, ky është qyteti që kapi vlerën e 42°C sot

para 4 muajve - Sot News

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme.Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

I nxehtë i frikshëm në Shqipëri, ja qyteti që kapi vlerën e 42°C

para 4 muajve - BalkanWeb

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme. Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

Lamtumirë vapës, mësohet se kur pritet të fillojnë shirat

para 4 muajve - Lajme.al

Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë celcius. Por të mërkurën vapa merr fund dhe fillojnë reshjet e shiut. “3 valë të nxehti kemi pasur...

Tahirsylaj tregon ditën se kur do të bien temperaturat: Mund të bie edhe breshër

para 4 muajve - Insajderi

Eksperti i metrologjisë, Sylë Tahirsylaj ka thënë se në ditën e enjte vendi mund të përballet me reshje breshëri dhe shiu. “Vendi është në ndikimin e fushës së lartë të shtypjes atmosferike e cila në ditët...

I nxehtë i frikshëm në Shqipëri, ja qyteti që kapi vlerën e 42°C

para 4 muajve - Lexo

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme. Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

Vala e të nxehtit nuk e paska të gjatë, ja kur pritet të fillojnë shirat

para 4 muajve - Portalb

I nxehti afrikan ka prekur prej disa ditësh Shqipërinë, ku temperaturat kanë shënuar vlerat më të larta të kësaj vere, 41.6 gradë celcius. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme kanë qenë ditët më të nxehta...

Temperaturat e larta në Kosovë, Tahirsylaj thotë se gjithçka është në dorën e perëndisë

para 4 muajve - Insajderi

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet...

Përgatituni, shiu po vjen

para 4 muajve - Insajderi

I nxehti afrikan po vazhdon të dominojë në territorin shqiptar edhe gjatë gushtit. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë Celsius. Ndonëse...

Të mërkurën nis shiu, të dielën u arrit temperatura rekord, 41.6 gradë

para 4 muajve - Top Channel

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

Prej kësaj dite rikthehet shiu, të dielën u regjistrua temperatura rekord, 41.6 gradë

para 4 muajve - GazetaBlic

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

I nxehti afrikan, Tahirsylaj tregon kur do të ulen temperaturat

para 4 muajve - OraInfo

Temperaturat deri në 40 gradë kanë pushtuar vendin tonë. Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër...

Dita më e nxehtë e vitit

para 4 muajve - Albinfo

Vera më e nxehtë në Shqipëri ka qenë në vitin 2015, duke arritur temperatura deri në 43 gradë Celcius Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht....

Të mërkurën nis shiu – video

para 4 muajve - Gazeta e re

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

Sot dita më e nxehtë e vitit, ja si do jetë pjesa e dytë e gushtit

para 4 muajve - Lexo

Vala e te nxehtit afrikan ka përfshirë vendin tonë, duke bërë që temperaturat gjatë ditëve të fundit të arrijnë mbi 40 gradë celsius. Ndërkohë që temperaturat vijojnë të rriten, dita e sotme dhe e nesërme...

Të mërkurën nis shiu - video

para 4 muajve - KosovaPress

Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë Celsius. Ndonëse pritet një normalizim i motit gjatë ditëve në vijim. “Tri valë të nxehtësisë...

Dy qytetet më të nxehta në vend, ja si do vijojë moti në gusht

para 4 muajve - BalkanWeb

Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika prej ditësh vendi ynë është përfshirë nga i nxehti që arriti kulmin të dielën dhe të hënën e kësaj jave. Vendi ynë sot do të përjetojë...

Nga vapa ekstreme vjen breshëri, “gjithqka në dorën e perëndisë”

para 4 muajve - PortaliOnline

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet...

Të martën shumë nxehtë, të mërkurën breshër – Flet Sylë Tahirsylaj

para 4 muajve - Periskopi

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet...

Në këtë ditë kthehet shiu, të dielën u arrit temperatura rekord, 41.6 gradë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje.  Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti...

I nxehti, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Edhe sot, 40-42°C, ndërsa të enjten ‘kulmi’

para 4 muajve - Lajme.al

Dita e djeshme ishte dhe me e nxehta e regjistruar për këtë vit me temperaturën më të lartë të regjistruar në qytetin e Elbasanit me 41.5°C!!! Gjithashtu temperatura të larta termometri shënoi edhe në...

“Befason” Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 4 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje.  Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga...

Befason Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 4 muajve - Bota Press

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje.  Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti...

I nxehti ekstrem, e diela 41 gradë Celsius

para 4 muajve - Koha Jone

Temperaturat kanë shënuar të dielën vlerat më të larta të këtij viti. Termometri regjistroi 40 gradë Celsius në Koplik dhe Elbasan, ndërsa në Berat, Kuçovë dhe Gjirokastër u tejkalua vlera 40. Temperatura...

Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 4 muajve - Arbresh

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti...

Dita e sotme ndër më të nxehtat e vitit, bëni kujdes

para 4 muajve - Opinion

Fillimi i kësaj jave e sidomos dita e hënë në Shqipëri pritet që të shënojë temperatura shumë të larta, të cilat në mesditë do të arrijnë 40-42 gradë Celsius. Ndërkohë në ditët në vijim sipas sinoptikanëve...

I nxehti përvëlues, rritet numri i personave që ndihen keq. Deri kur zgjat ‘vala afrikane’

para 4 muajve - Sot News

Moti përvëlues me temperatura shumë të larta në fazën portokalli, të cilat disa ditë kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë ngrohtë...

Edhe sot i nxehti “afrikan” në Maqedoninë e Veriut, temperaturat deri në 41 gradë

para 4 muajve - Shprehja.com

Në Maqedoninë e Veriut edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me temperatura të larta deri në 41 gradë, në jug të vendit. Autoritetet kanë shpallur fazën e portokollatë për shkak se temperaturat dhe UV idenksi...

Edhe sot i nxehti “afrikan” në Maqedoninë e Veriut, temperaturat deri në 41 gradë

para 4 muajve - Aktuale

Në Maqedoninë e Veriut edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me temperatura të larta deri në 41 gradë, në jug të vendit. Autoritetet kanë shpallur fazën e portokollatë për shkak se temperaturat dhe UV idenksi...

Sot do të “piqemi”, priten temperatura rekord

para 4 muajve - Lajme.al

Sot pritet të jetë një ndër ditët më të nxehta të vitit. Madje i nxehti po ndjehet që në orët e para të ditës. Temperaturat e larta do të jenë në të gjithë vendin si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe...

Çmenden temperaturat, ja deri në sa arrijnë…

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Dita e djeshme ishte dhe me e nxehta e regjistruar për këtë vit me temperaturën më të lartë të regjistruar në qytetin e Elbasanit me 41.5°C!!! Gjithashtu temperatura të larta termometri shënoi edhe në...

Edhe tre ditë do të digjemi, temperaturat deri në 41 gradë

para 4 muajve - Republika

Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK