http://kariera.mk

Rama e pranon publikisht se ka mbrojtur kriminelët që solli në parti dhe në pushtet

para 4 muajve - Standard

Pasditen e djeshme, Edi Rama, lëshoi një breshëri “cicërimash” në rrjetin social Tëitter në përpjekje të dëshpëruar `për të larë duart si Ponc Pilati`, pasi u kap sërish në flagrancë me elementë kriminalë...

Pezullohet betimi i Valdrin Pjetrit

para 4 muajve - Koha Jone

Të martën Partia Demokratike publikoi dokumente të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i PS, Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në Itali nën akuzën e prodhimit dhe trafikimit të substancave...

Pas Valdrin Pjetrit, plas skandali tjetër/ ‘Vodhi pasurinë socialiste’, kush është zyrtari i lartë i dënuar në Shkodër (EMRI+DOKUMENT)

para 4 muajve - Sot News

Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton të...

Reagon Rama: Deri sa të zbardhet e vërteta, Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara

para 4 muajve - Koha.net

Pas akuzave të PD për kryebashkiakun e Shkodrës, dje ka reaguar për herë të parë Edi Rama. Në një status në Twitter Rama është shprehur se edhe vëllai i tij nuk ka shansë që të ngrijë dyshimi. E deri kur...

Rasti ‘Pjetri’/ Habit Rama: Për të shpëtuar veten, dorëzoj edhe Lindën….

para 4 muajve - Standard

Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i dënuar në Itali nën...

Vodhi pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër

para 4 muajve - BalkanWeb

Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton të...

Volli pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër

para 4 muajve - BalkanWeb

Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton të...

Rama: Askush nuk mund të hedhë hije dyshimi mbi PS në raport me ligjin

para 4 muajve - Portalb

“Jo Valdrini, po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua, në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit”, deklaroi sot kryeministri Edi Rama, në reagim të akuzave...

Pjetri: Të vërtetën time e kam deklaruar, pres verifikimet

para 4 muajve - Zhurnal

Tiranë, 14 gusht – Pas publikimit të dokumenteve nga ana e PD, reagoi i zgjedhuri i PS-së në Shkodër si krye bashkiak, Valdrin Pjetri. “Unë të vërtetën time e deklarova para kandidimit si dhe para pak...

Reagon Rama: Deri sa të zbardhet e vërteta, Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara

para 4 muajve - Gazeta Observer

Pas akuzave të PD për kryebashkiakun e Shkodrës, ka reaguar për herë të parë Edi Rama. Në një status në Twitter Rama është shprehur se edhe vëllai i tij nuk ka shansë që të ngrijë dyshimi. E deri kur të...

Pezullohet betimi i Valdrin Pjetrit për bashkinë Shkodër

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Shtyhet konstituimi i Këshillit Bashkiak të Shkodrës. Konstituimi i kësaj bashkie ishte parashikuar të bëhej më 20 gusht por është shtyrë pasi pritet përgjigja e Prokurorisë për Valdrin Pjetrin, kryetarin...

Reagon Rama: Deri sa të zbardhet e vërteta, Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara

para 4 muajve - Periskopi

Pas akuzave të PD për kryebashkiakun e Shkodrës, dje ka reaguar për herë të parë Edi Rama. Në një status në Twitter Rama është shprehur se edhe vëllai i tij nuk ka shansë që të ngrijë dyshimi. E deri kur...

Pjetri: Të vërtetën time e kam deklaruar, pres verifikimet

para 4 muajve - Shekulli

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, nuk komenton dokumentin e arrestimit. Kërkon vulën e autoriteteve zyrtare shqiptare dhe italiane për të marrë bashkinë Erjon Dervishi...

Rasti ‘Pjetri’ dhe Edi Rama!!!

para 4 muajve - Standard

Nga Artan Cena Partia Demokratike sot ka vërtetuar me dokumente se i deleguari politik dhe aspiranti për kryebashkiak në Shkodër, Valdrin Pjetri është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia. Me dokumente...

Valdrin Pjetri i thotë burgut hapu/ Ja mashtrimet e tij në formularin e vetëdeklarimit

para 4 muajve - Standard

Kandidati i PS në Shkodër, Valdrin Pjetri rezulton i dënuar në Itali për trafik lëndësh narkotike. Dokumentet e publikuara nga PD u konfirmuan edhe nga Zëri i Amerikës. “Ai është dënuar nga Gjykata e Firences,...

LSI: Kryeministri Rama nuk u ndahet kriminelëve, nuk rri dot pa ata!

para 4 muajve - Koha Jone

Dje Rama doli hapur kundër Valdrin Pjetrit që u kandidua nga PS për në bashkinë e Shkodrës. Kryeministri i vënë para faktëve të PD për personin në fjalë, shkroi në rrjetet sociale se “ Jo Valdrini, po...

Dokumentet origjinale: Valdrin Pjetri i dënuar në Itali për trafik droge

para 4 muajve - Shekulli

I zgjedhuri i 30 qershorit për Shkodrën është dënuar me 18 muaj burg dhe 1000 euro gjobë. Sipas dokumentit, Valdrin Pjetri u arrestua në flagrancë në Firence më 27 janar 2003 dhe u dëbua nga Italia më...

Rama lëshon Valdrin Pjetrin: Derisa të zbardhet e vërteta i ka rrugët e ndara me PS, përgjegjësia është individuale

para 4 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama reagoi ditën e djeshme pas publikimit të disa dokumenteve nga ana e Partisë Demokratike, të cilat vërtetonin se kryetari i zgjedhuri i Bashkisë Shkodër Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar....

Plas skandali, Valdrin Pjetri dhe një kryebashkiak tjetër socialist rezultojnë të dënuar në Itali e Greqi, fundoset dhe kreu i PS në Njësinë 3 të Tiranës

para 4 muajve - Sot News

Ligji i dekriminalizimit ka shkaktuar sërish goditje në radhët e Partisë Socialiste. Pas ikjes së disa deputetëve dhe kryebashkiakëve, dje kanë shpërthyer sërish skandalet. PD ka nxjerr fakte që tregojnë...

Reagon Rama: Deri sa të zbardhet e vërteta, Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara

para 4 muajve - Arbresh

Pas akuzave të PD për kryebashkiakun e Shkodrës, dje ka reaguar për herë të parë Edi Rama. Në një status në Twitter Rama është shprehur se edhe vëllai i tij nuk ka shansë që të ngrijë dyshimi. E deri kur...

Kishte fshehur burgun në Itali: Rama braktis kryebashkiakun e sapozgjedhur të Shkodrës

para 4 muajve - Zhurnal

Një javë para betimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Partia Demokratike hapi letrat për Valdrin Pjetrin, duke zbuluar për publikun dënimin e tij në Itali për trafik droge. Duke cituar dokumentin...

Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit, Këshilli Bashkiak merr vendimin e rëndësishëm

para 4 muajve - Albeu

Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk do të konstituohet në datë 21 gusht ashtu siç ishte paralajmëruar më herët. Burime për Report Tv bëjnë me dije se do të pritet procesi i verifikimit të dokumenteve të bëra...

LSI: Maska është çjerrë, qeveria e zhytur në batakun e krimit e korrupsionit

para 4 muajve - Medial

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Në një postim në “Facebook”, Mehmetaj...

LSI: Maska është çjerrë, qeveria e zhytur në batakun e krimit e korrupsionit

para 4 muajve - Vizion Plus

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Në një postim në “Facebook”, Mehmetaj...

PD: Valdrin Pjetrin e emëroi Rama, lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi

para 4 muajve - Medial

Pas qëndrimit të mbajtur nga ana e kryeministrit Edi Rama në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reafuar PD. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment...

Mehmetaj: Edhe 1 herë që mund ta merrnin Shkodrën, vunë një trafikant

para 4 muajve - BalkanWeb

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka sulmuar ashpër qeverinë e Edi Ramës, teksa është ndalur tek akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetrit. Mehmetaj shkruan në “Facebook” se pushteti...

"Një herë që menduan se e morën Shkodrën, përfunduan në...", LSI bën reagimin e papritur ndaj akuzave të PD-së për Valdrin Pjetrin

para 4 muajve - Sot News

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj në një reagim të shkurtër më rrjetet sociale ka reaguar për  akuzat e PD-së ndaj Valdrin Pjetrit. Aja ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka promovuar kriminelë...

Kishte fshehur burgun në Itali: Rama braktis kryebashkiakun e sapozgjedhur të Shkodrës

para 4 muajve - Illyria

Një javë para betimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Partia Demokratike hapi letrat për Valdrin Pjetrin, duke zbuluar për publikun dënimin e tij në Itali për trafik droge. Duke cituar dokumentin...

Rama: Ndahemi me Valdrinin. Reagimi pasi PD tregoi dënimin për shitje droge

para 4 muajve - Flaka

Një javë para betimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Partia Demokratike hapi letrat për Valdrin Pjetrin, duke zbuluar për publikun dënimin e tij në Itali për trafik droge. Duke cituar dokumentin...

LSI: PS vuri në Shkodër një drogaxhi, ”larja e duarve” nuk e shpëton Ramën

para 4 muajve - Flaka

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, thotë se reagimi i kryeministrit Edi Rama se rruga mes PS-së dhe kandidatit të tyre për bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetrit janë ndarë derisa të dalë e vërtetë, nuk...

PD: Valdrin Pjetrin e emëroi Rama, lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi

para 4 muajve - Flaka

Pas qëndrimit të mbajtur nga ana e kryeministrit Edi Rama në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reafuar PD. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment...

Jari bën skenarin e zgjedhjeve të reja në Shkodër

para 4 muajve - Gazeta Tema

Pas ngrirjes së Valdrinit në Shkodër, Jari vendosi të bëj disa skenarë se si mund ta menaxhoj Luli çështjen e Bashkisë në Shkodër. Të dashur demokratë! Jari ju sqaron! Pas ngrirjes së Valdrinit në Shkodër,...

Mehmetaj: Edhe një herë që mund ta merrnin Shkodrën pa garë, vunë një drogaxhi

para 4 muajve - Standard

Reagon në Facebook nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj pas publikimit të dokumenteve që vërtetonin dënimin në Itali të Valdrin Pjetrit. Sipas Mehmetaj, maska është çjerrë, madje është hequr fare, asnjë...

LSI: PS vuri në Shkodër një drogaxhi, ”larja e duarve” nuk e shpëton Ramën

para 4 muajve - Koha Jone

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, thotë se reagimi i kryeministrit Edi Rama se rruga mes PS-së dhe Valdrin Pjetrit janë ndarë derisa të dalë e vërtetë, nuk e shpëton më këtë pushtet dhe Edi Ramën....

Mehmetaj: Edhe një herë që mund ta merrnin Shkodrën pa garë, vunë një drogaxhi

para 4 muajve - Koha Jone

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Kejdi Mehmetaj ironizon me skandalin më të fundit politik, atë të kandidimit të Valdirn Pjetrit për kryetar të Bashkisë së Shkodrës, i cili sipas opozitës...

PD publikoi kartelën e dënimit të Valdrin Pjetrit

para 4 muajve - Portalb

Partia Demokratike publikoi disa dokumente të marra nga Kuestura e Firences që sipas saj faktojnë dënimin për trafik droge në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri . Sipas selisë...

Zëri i Amerikës nuk kursen as Edi Ramën: Kandidatët me probleme, faji i tij

para 4 muajve - Koha Jone

Teksa politika dhe mediat vazhdojnë të flasin për Valdrin Pjetrin, kandidatin e PS në Shkodër, i cili rezulton i dënuar në Itali, Zëri i Amerikës ka mundur të verifikojë përmes burimeve të veta se dokumentat...

PD publikon dokumentin: I ndaluar në Itali për trafik droge edhe djali i ish-ministrit, ja çfarë e lidh me Valdrin Pjetrin

para 4 muajve - Sot News

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burimet e RTV Ora kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS në...

“Valdrin Pjetri duket se nuk do ta gëzojë karrigen e kryetarit të Bashkisë së Shkodrës”, reagon Zëri i Amerikës: Dokumentet janë origjinale!

para 4 muajve - Sot News

Zëri i Amerikës ka verifikuar përmes burimeve të veta se dokumentet e publikuara sot nga Partia demokratike janë origjinale, siç ndodhen në regjistrat e autoriteteve italiane. Në Shqipëri Partia Demokratike...

Zëri i Amerikës konfirmon: Valdrin Pjetri i dënuar në Itali

para 4 muajve - Koha Jone

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i dënuar...

Zëri i Amerikës: Edi Rama të mbajë mbi ‘shpinë’ faktin që kandidatët kanë probleme…

para 4 muajve - Standard

Teksa politika dhe mediat vazhdojnë të flasin për Valdrin Pjetrin, kandidatin e PS në Shkodër, i cili rezulton i dënuar në Itali, Zëri i Amerikës ka mundur të verifikojë përmes burimeve të veta se dokumentat...

VOA: Pjetri duket se s’do ta gëzojë karrigen e kryetarit të bashkisë

para 4 muajve - Shekulli

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumente të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i dënuar...

VOA: Dokumentet e PD janë origjinale

para 4 muajve - Albeu

Kandidati socialist Valdrin Pjetri duket se nuk do ta gëzojë karrigen e kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, ku ai nuk është ulur ende. Dokumentet e publikuara sot nga Partia Demokratike dëshmojnë se ai...

VOA: Valdrin Pjetri e dinte se do sulmohej nga PD para se të akuzohej dhe kontaktoi autoritetet italiane që në korrik, tani rrezikon burgun

para 4 muajve - Gazeta Tema

Kandidati socialist Valdrin Pjetri duket se nuk do ta gëzojë karrigen e kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, ku ai nuk është ulur ende. Dokumentat e publikuara sot nga Partia Demokratike dëshmojnë se ai...

Kejdi Mehmetaj: PS vuri në Shkodër një drogaxhi, ”larja e duarve” nuk e shpëton Ramën

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, thotë se reagimi i kryeministrit Edi Rama se rruga mes PS-së dhe kandidatit të tyre për bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetrit janë ndarë derisa të dalë e vërtetë, nuk...

VOA godet sërish Ramën: Dokumentet e PD për Valdrin Pjetrin, origjinale

para 4 muajve - Standard

Kandidati socialist Valdrin Pjetri duket se nuk do ta gëzojë karrigen e kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, ku ai nuk është ulur ende. Dokumentat e publikuara sot nga Partia Demokratike dëshmojnë se ai...

Rama distancohet nga Pjetri: Deri sa të dalë e vërteta, ai dhe PS në rrugë të ndara

para 4 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një postimi në rrjete sociale “Twitter” ka deklaruar se kryetari i ri i Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht...

Zëri i Amerikës konfirmon: Valdrin Pjetri i dënuar në Itali

para 4 muajve - BalkanWeb

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i dënuar...

Vijojnë skandalet brenda ‘Rilindasve’/ I ndaluar në Itali edhe kreu i PS-së, mik i Valdrin Pjetrit (Dokumenta)

para 4 muajve - Standard

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valdrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Madje mësohet se ai është djali i ish ministrit të Industrisë dhe Energjetikës....

Valdrin Pjetri, i Berishës dhe i Ramës

para 4 muajve - Shekulli

Edi Rama e shiti sot Valdrin Pjetrin, kryetarin e bashkisë Shkodër, me votimet farsë të 30 qershorit, duke u shprehur se ‘…deri kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë...

Mehmetaj: Edhe një herë që mund ta merrnin Shkodrën pa garë, vunë një drogaxhi

para 4 muajve - Arbresh

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Kejdi Mehmetaj ironizon me skandalin më të fundit politik, atë të kandidimit të Valdirn Pjetrit për kryetar të Bashkisë së Shkodrës, i cili sipas opozitës...

Ja çfarë deklaronte Rama për Valdrin Pjetrin kur e zëvendësoi me Ditmir Bushatin

para 4 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama bën një hap pas dhe “lëshon” Valdrin Pjetrin, të cilit pasi i besoi drejtimin e bashkisë së Shkodrës i kishte besuar edhe Partinë Socialiste të këtij qyteti. Deri para pak ditësh...

“Edi Rama i paturp dhe deficent”/ Vasili: Po të kishe cipë, jepje dorëheqjen!

para 4 muajve - Standard

Përgjegjës për Valdrin Pjetrin, kryebashkiakun e votimeve moniste në Shkodër, i cili rezulton i dënuar në Itali, është vetëm kryeministri Edi Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili. Postimi...

Rasti ‘Pjetri’/ Vasili: Rama i përdor dhe i lëshon, kjo është fytyra e kryeministrit…

para 4 muajve - Standard

Ish-deputeti, Petrit Vasili foli për aktualitetin politik, situatën ekonomike në vend, marrëdhëniet e brendshme brenda opozitës si dhe hodhi akuza ndaj qeverisë. Për Vasilin, 30 Qershori nuk ekziston,...

Voa: Materialet e publikuara nga PD, autentike. Pjetri i dënuar

para 4 muajve - Opinion

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i dënuar...

“Rrugët” nuk janë hiç “të ndara”, krimi është Edi Rama!

para 4 muajve - Koha Jone

Nga Gent Strazimiri* Pas 19 kriminelëve në parlament, 15 kryebashkiakëve e dhjetra administratorëve, Valdrin Pjetri është fotoja më e re në “albumin e familjes” që mban autorësinë e Edi Ramës! Problemi...

PD nxjerr letrat: Kryebashkiaku i Shkodës i dënuar në Itali

para 4 muajve - GazetaBlic

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i dënuar...

Zgjedhje të reja në Shkodër? Ish-deputeti e zbulon hapur qëndrimin zyrtar të LSI-së: Unë Valdrin Pjetrin e konsideroj si Edi Ramën!

para 4 muajve - Sot News

Ish-deputeti, Petrit Vasili i ftuar në studion e lajmeve të Fax News ka folur për aktualitetin politik duke hedhur akuza ndaj qeverisë. Vasili foli për zhvillimet më të fundit që kanë të bëjnë me skandalin...

“Valdrin Pjetri”, Vasili reagon sërish: Edi Rama i dy “I”-ve – I inkriminuar dhe Idiot politik

para 4 muajve - Koha Jone

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili sërish lidhur me zhvillimet më të fundit që kanë të bëjnë me skandalin e denoncuar nga Partia Demokratike të lidhjes së kryebashkiakut të ri...

PD nxjerr letrat: Kryebashkiaku i Shkodës i dënuar në Itali

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i dënuar...

Rama distancohet nga Pjetri: Deri sa të dalë e vërteta, ai dhe PS në rrugë të ndara

para 4 muajve - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një postimi në rrjete sociale “Twitter” ka deklaruar se kryetari i ri i Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht...

Petrit Vasili: 13 tetori të shërbente për reflektim. Rasti i Valdrin Pjetrit, Rama i përdor dhe i lëshon

para 4 muajve - Koha Jone

Nenkryetari i LSI, Petrit Vasili ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax News ku foli për aktualitetin politik, situatën ekonomike në vend, marrëdhëniet e brendshme brenda opozitës si dhe hodhi akuza...

Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit, Rama: Deri sa të dalë e vërteta ai dhe PS në rrugë të ndara

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjete sociale “Twitter” ka deklaruar se Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht deri kur e vërteta ligjore të dalë. Në statusin e...

PD: Valdrin Pjetrin e emëroi Rama, lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi

para 4 muajve - Vizion Plus

Pas qëndrimit të mbajtur nga ana e kryeministrit Edi Rama në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reafuar PD. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment...

“Valdrin Pjetri”/ PD: Rama, kryeministri që promovoi krimin në parlament, qeveri dhe bashki

para 4 muajve - Top Channel

Ka reaguar Gazment Bardhi i PD, pasi kryeministri Rama përmes një postimi në rrjete sociale “Twitter” ka deklaruar se Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht deri kur e vërteta...

Akuzat për Valdrin Pjetrin/ Rama: Edhe vëllai im të jetë i ka rrugët e ndara me PS…

para 4 muajve - Medial

Pas akuzave të bëra nga Partia Demokratike për kryebashkiakun e ri të Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për drogë, ka reaguar kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra...

Paralajmërimi për kryebashkiakun trafikant të Ramës: Përgatitu Valdrin! Të pret burgu shumë shpejt!

para 4 muajve - Standard

Dega e PD-së në Shkodër pas denoncimit të Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhit të dokumentit që provon sipas tij, të shkuarën kriminale të Pjetrit, ka paralajmëruar këtë të fundit që të përgatitet...

Nesër protestë në Shkodër kundër uzurpimit nga trafikantët e drogës…

para 4 muajve - Standard

“Shkodra proteston kundër uzurpimit nga trafikant droge”. Me këtë moto do të protestohet nesër në kryeqendrën e vendit pas zbulimit të dokumentit që tregon se kandidati i PS në votimet e 30 qershorit ka...

Rama “lau duart” me Pjetrin, reagon PD: Po luan të njëjtin film që e kemi parë

para 4 muajve - Shekulli

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi ka reaguar menjëherë pas deklaratave të Edi Ramës për Valdrin Pjetrin. Duke folur mbi akuzat për kryebashkiakun e ri të Shkodrës, Rama tha...

PD reagon sërish për Pjetrin: Lojës me larje duarsh i erdhi fundi

para 4 muajve - BalkanWeb

Sekretari i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama komentoi publikisht për akuzat e selisë blu të bëra për Valdrin Pjetrin. Heshti për 11 ditë dhe tani po përsërit filmin...

Rama shkarkon Pjetrin/ Bardhi: Lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi!

para 4 muajve - Standard

Pas deklarates të kreut të qeverisë ka reaguar edhe sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi. Përmes një reagimi në Facebook, Bardhi shprehet se, ashtu si me Elvis Roshin, Arben Ndokën e Mark Frrokun,...

I ndaluar në Itali edhe kreu i PS-së i njësisë 3 në Tiranë, miku i Valdrin Pjetrit

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burime kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS në njësinë 3...

"Sa të zbardhet e vërteta, rrugët janë të ndara", Sekretari i Përgjithshëm i PD-së i përgjigjet menjëherë Ramës për Valdrin Pjetrin

para 4 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar menjëherë pas statusit të Ramës ndaj Valdrin Pjetrit ku është treguar i prerë në reagimin e tij, teksa ka deklaruar se deri sa të zbardhet e vërteta,...

PD reagon pas deklaratës së Ramës: Po ndjek të njëjtin skenar

para 4 muajve - Opinion

Pas deklaratës të kryeministri Edi Rama, ka ardhur reagimi i Partisë Demokratike, përmes Sekretarit Gazment Bardhi. Në reagimin e tij, Bardhi shprehet se pasi heshit 11 ditë,  Rama po ndjek skenarin e...

Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit, reagon Rama: Deri në daljen e së vërtetës, ai dhe PS në rrugë të ndara

para 4 muajve - Top Channel

Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjete sociale “Twitter” ka deklaruar se Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht deri kur e vërteta ligjore të dalë. Në statusin e...

Shkodra drejt zgjedhjeve të parakohshme? Pas akuzave ndaj Valdrin Pjetrit, Këshilli Bashkiak merr vendimin e rëndësishëm

para 4 muajve - Sot News

Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk do të konstituohet në datë 21 gusht ashtu siç ishte paralajmëruar më herët. Burime për Report Tv bëjnë me dije se do të pritet procesi i verifikimit të dokumenteve të bëra...

"Sa të zbardhet e vërteta, rrugët të ndara", Sekretari i Përgjithshëm i PD-së i përgjigjet menjëherë Ramës për Valdrin Pjetri

para 4 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar menjëherë pas statusit të Ramës ndaj Valdrin Pjetrit ku është treguar i prerë në reagimin e tij, teksa ka deklaruar se deri sa të zbardhet e vërteta,...

Lëshimi i Pjetrit, PD i kthehet Ramës: Lojës me larje duarsh i erdhi fundi

para 4 muajve - Koha Jone

Sekretari i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama komentoi publikisht për akuzat e selisë blu të bëra për Valdrin Pjetrin. Reagimi i Bardhit Heshti për 11 ditë dhe tani...

Shkodra drejt zgjedhjeve të parakohshme? Pas akuzave ndaj Valdrin Pjetrit, Këshillin Bashkiak merr vendimin e rëndësishëm

para 4 muajve - Sot News

Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk do të konstituohet në datë 21 gusht ashtu siç ishte paralajmëruar më herët. Burime për Report Tv bëjnë me dije se do të pritet procesi i verifikimit të dokumenteve të bëra...

Akuzat ndaj Pjetrit, Rama: Sa të zbardhet e vërteta, rrugët të ndara

para 4 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 gusht – Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas akuzave të Partisë Demokratike drejtuar kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pejtrin, se ky i fundit është dënuar dhe dëbuar...

Rama "shiti" Valdrin Pjetrin, por demokratëve nuk iu del inati

para 4 muajve - Albeu

Reagimi i fundit i Ramës mbi dokumentet e nxjerra nga PD sipas të cilave Valdrin Pjetri ka qenë i arrestuar dhe dënuar në Itali nuk i ka kënaqur drejtuesit e kësaj partie. Gazmend Bardhi shkruan sëufundmi...

Zëri i Amerikës: Kandidatët me probleme, faji i Edi Ramës

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Teksa politika dhe mediat vazhdojnë të flasin për Valdrin Pjetrin, kandidatin e PS në Shkodër, i cili rezulton i dënuar në Itali, Zëri i Amerikës ka mundur të verifikojë përmes burimeve të veta se dokumentat...

Rama i jep duart Valdrin Pjetrit, mbetet jashtë PS!

para 4 muajve - Standard

Pasi Partia Demokratike publikoi dokumentet për arrestimin, dënimin dhe dëbimin e Valdrin Pjetrit, edhe Edi Rama ka vendosur që ti japë duart. Me një reagim në Twitter, Rama e ka përjashtuar Pjetrin nga...

Zëri i Amerikës: Dokumentat e publikuara nga PD autentike, Valdrin Pjetri është dënuar për drogë

para 4 muajve - Arbresh

Kandidati socialist Valdrin Pjetri duket se nuk do ta gëzojë karrigen e kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, ku ai nuk është ulur ende. Dokumentat e publikuara sot nga Partia Demokratike dëshmojnë se ai...

Akuzat ndaj Pjetrit, Rama: Sa të zbardhet e vërteta, rrugët të ndara

para 4 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas akuzave të Partisë Demokratike drejtuar kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pejtrin. Reagimi i Ramës: Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans...

Pas akuzave të PD,Rama: Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara, deri…

para 4 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të hedhur ndaj krybashkiakut të Shkodër, Valdrin Pjetri. Përmes një postimi në “Twitter” është shprehur se askush nuk mund të hedhë baltë mbi Partinë Socialiste,...

E FUNDIT/ Rrugët tona u ndanë, edhe vëllai im të jetë...! Rama "shet" Valdrin Pjetrin pasi PD nxorri dokumentet e arrestimit në Itali

para 4 muajve - Albeu

Kryeministri Rama ka "lëshuar" Valdrin Pjetrin pas nxjerrjes së dokumenteve të arrestimit të tij për drogë në Itali. Partia Demokratike ka shënuar kështu fitoren e parë ndaj kryebashkiakëve te majtë të...

Akuzat për Valdrin Pjetrin/ Rama: Edhe vëllai im të jetë i ka rrugët e ndara me PS…

para 4 muajve - Vizion Plus

Pas akuzave të bëra nga Partia Demokratike për kryebashkiakun e ri të Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për drogë, ka reaguar kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra...

Edi Rama: Kurrë s’kam menduar se Valdrin Pjetri mund të gënjente, rrugët e tij me PS ndahen këtu deri sa të dalë e vërteta ligjore

para 4 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra nga PD se Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për trafik lëndësh narkotike. “Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë asnjë...

PD Shkodër-Valdrin Pjetrt: Përgatitu, të pret burgu shumë shpejt

para 4 muajve - Opinion

Partia Demokratike e Shkodrës ka vijuar akuzat ndaj krybashkiakut, Valdrin Pjetri. Përmes një postimi në “Twitter”, deka e PD në Shkodër shkruan se Pjetri nuk mund të fshehë dënimin e tij në Itali, ashtu...

Akuzat e PD-së për Pjetrin, reagon Rama: Jo Valdrini, po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS në raport me ligjin

para 4 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra nga PD-ja se Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për drogë. “Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi...

"Jo Valdrini, po edhe vëllai im të jetë s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi", kryeministri Rama bën reagimin që se priste askush

para 4 muajve - Sot News

Kryeministri Rama ka reaguar për akuzat e PD-së ndaj kryebashkiakut Valdrin Pjetri në Shkodër. Kryebashkiaku i ri i Shkodrës, Valdrin Pjetri, prej disa ditësh akuzohet nga PD për të kaluarën e tij, me...

Rama “lëshon” Valdrin Pjetrin: Përgjegjësi individuale, jo e PS

para 4 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra nga PD-ja se Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për drogë. “Jo Valdrini, po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi...

Vasili: Edi Rama i dy “i”-ve, i inkriminuar dhe idiot politik!!

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Edi Rama i dy “i”-ve, i inkriminuar dhe idiot politik!! Po mor po eshte vetem e vetem dhe askush tjeter pervec Edi Rames pergjegjes per kete Valdrin Pjetrin. Po te kish cipe dhe turp jepte doreheqjen Edi...

PD nuk ndalet, “flakë për flakë” i kthen përgjigje Valdrin Pjetrit: Përgatitu! Të pret burgu shumë shpejt! Rama të ka premtuar, por…

para 4 muajve - Sot News

Partia Demokratike e Shkodrës i ka kthyer përgjigje Valdrin Pjetrit, i zgjedhur kryebashkiak i Shkodër në 30 qershor. Ky i fundit reagoi pasi PD, përmes Gazment Bardhit nxori dokumentet e kuestures italiane...

PD paralajmëron Pjetrin: Përgatitu Valdrin! Të pret burgu shumë shpejt!

para 4 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike e Shkodrës i ka kthyer përgjigje Valdrin Pjetrit, i cili u bë kryebashkiak nga votimet e 30 qershorit. PD e paralajmëron Pjetrin se e pret burgu, pasi sipas saj shkodranët nuk pranojnë...

“Përgatitu”! PD Shkodër paralajmëron Pjetrin: Shumë shpejt në burg!

para 4 muajve - BalkanWeb

Vijon përplasja mes Partisë Demokratike dhe kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. PD vijon të publikojë dokumente të reja, që sipas saj, vërtetojnë se Italia e ka dëbuar Pjetrin, ndërsa ky...

PD i përgjigjet Valdrin Pjetrit: Përgatitu! Të pret burgu shumë shpejt!

para 4 muajve - Shekulli

Partia Demokratike e Shkodrës i është kundërpërgjigjur Valdrin Pjetrit, kryebashkiakut të ri të Shkodrës të zgjedhur në zgjedhjet e bojkotuara nga opozita dhe që nuk njihen nga presidenti. Reagimi i PD...

Rama përjashton Valdrin Pjetrin: Sa të dalë e vërteta s’ke punë me PS-në

para 4 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama reagoi lidhur me publikimin e dokumenteve të PD-së për dënimin në Itali të kryebashkiakut të ri të Shkrodrës, Valdrin Pjetri. Ai distancohet nga i deleguari i PS-së në veri të vendit...

Rama përjashton Valdrin Pjetrin: Sa të dalë e vërteta s’ke punë me PS-në

para 4 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama reagoi lidhur me publikimin e dokumenteve të PD-së për dënimin në Itali të kryebashkiakut të ri të Shkrodrës, Valdrin Pjetri. Ai distancohet nga i deleguari i PS-së në veri të vendit...

Akuzat për Pjetrin, reagon Rama: Jo Valdrini, po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS në raport me ligjin

para 4 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra nga PD-ja se Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për drogë. “Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi...

Dokumentet për dënimin në Itali, reagon Valdrin Pjetri: Pres vendimin e autoriteteve

para 4 muajve - Top Channel

Akuzat e bëra gjatë kësaj kohe ndaj kandidatit socialist të bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, Partia Demokratike i forcoi sot me publikimin e të dhënave nga Kuestura e Firences në Itali ku, sipas Sekretarit...

Sa naiv zoti Rama!

para 4 muajve - Respublica

U desh publikimi i dokumentave për dënimin në Itali të Valdrin Pjetrit që kryeministri Edi Rama të reagonte lidhur me këtë rast. Në 3 postime rrjesht në tuiter zoti Rama lë të kuptohet se nuk ka patur...

Rama e “përjashtoi”, reagon PD: Nuk i lan dot duart, Valdrin Pjetri nuk u bë vetë drejtor hipoteke e prefekt

para 4 muajve - Arbresh

Sekretari i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i ka kthyer një përgjigje kryeministrit mbi çështjen e kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, i cili sipas dokumentave të publikuara nga PD rezulton të jetë...

Dokumentat për dënimin në Itali, reagon Valdrin Pjetri: Pres vendimin e autoriteteve

para 4 muajve - Top Channel

Akuzat e bëra gjatë kësaj kohe ndaj kandidatit socialist të bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, Partia Demokratike i forcoi sot me publikimin e të dhënave nga Kuestura e Firences në Itali ku, sipas Sekretarit...

Një shuplakë të hidhur për kryeministrin!!! Si u kthye hakmarrja primitive e Ramës ndaj Bushatit…

para 4 muajve - Standard

Kryeministrit Rama i ndodh shpesh, që veprimet hakmarrëse, t’i kthehen mbrapsht si një bumerang, apo si një shuplakë e hidhur, nga e cila do kohë ta marrë veten. Pikërisht kjo gjë i ka ndodhur ditën e...

‘Kundër uzurpimit nga një trafikant droge’/ Shkodra nesër në protestë

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Shkodra proteston kundër uzurpimit nga trafikant droge”. Me këtë moto do të protestohet nesër në kryeqendrën e vendit pas zbulimit të dokumentit që tregon se kandidati i PS në votimet e 30 qershorit ka...

Si u dënua Valdrin Pjetri në Firence, PD zbulon dokumentet për kryebashkiakun e PS

para 4 muajve - Shekulli

Partia Demokratike publikoi sot përmes Sekretarit të Përgjithshëm Gazmend Bardhi, “prova autentike për dënimin në Itali, Firence të drejtuesit politik të Edi Ramës në Shkodër. “Kjo që shikoni ketu është...

Rama “lëshon” urgjentisht Valdrin Pjetrin: I kemi rrugët të ndara, edhe vëlla ta kem nuk e toleroj

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas publikimit nga Partia Demokratike, të dokumentave, që dëshmojnë se i zgjedhuri prej ti si kandidat për Bashkinë Shkodër, por edhe për drejtimin politik të këtij qarku,...

Rama shet Valdrin Pjetrin/ Bardhi: I damkosur si kryeministri që promovoi krimin në parlament, qeveri e bashki

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me denoncimet e Partisë Demokratike për kryebashkiakun e ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Sipas dokumentit të publikuar nga PD, Pjetri u dënua më 21 qershor 2003...

Dokumentet ku tregoj dënimi i tij, Pjetri: Pres hetimin e prokurorisë

para 4 muajve - Opinion

Valdrin Pjetri vazhdon të insistojë se nuk është arrestuar dhe as dënuar në Itali, pavarësisht se PD publikoi këtë të martë dokumentet. Në një reagim në rrjetet sociale, Pjetri thekson se është i pastër. ...

Publikuan kartelën e dënimit në Itali për trafik droge, PD bën lëvizjen e radhës kundër Valdrin Pjetrit. Ç’pritet të ndodhë nesër

para 4 muajve - Sot News

Partia Demokratike ditën e sotme publikoi dokumentat që vërtetonin se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri është dënuar për trafik drogë në Itali, pritet që PD do të bëjë lëvizjen e radhës ditën e nesërme...

DOKUMENTI/ PD godet rëndë Pjetrin socialist të Shkodrës: një ish-trafikant droge. Reagon Rama: distancë nga Valdrini

para 4 muajve - Te Sheshi

Ashtu siç kishte premtuar, PD i dha një goditje kreut të ri të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, duke i nxjerrë këtij të fundit një dokument sipas së cilit është dënuar për trafik droge vite më parë...

Protestë??? Dolën dokumentet e dënimit, çfarë paralajmërojnë shkodranët kundër Valdrin Pjetrit ??

para 4 muajve - Standard

Partia Demokratike do të bëjë lëvizjen e radhës pasi publikoi dokumentet që vërtetonin se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri është dënuar për trafik droge në Itali. Në një njoftim për mediat bëhet...

PD: Rama hesht edhe pse e di se Pjetri është i dënuar për dro.gë në Itali

para 4 muajve - Medial

Partia Demokratike vijon me akuzat e saj ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri. Në një deklaratë për mediat sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi deklaroi se Pjetri është arrestuar...

“Dënimi i Pjetrit”, PD: Mos ndiq rrugën e Elvis Rroshit, të pret burgu

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Partia Demokratike ka reaguar sërish ndaj deklaratës së kryebashkiakut të Shkodrës, Valdrin Pjetri, i cili hodhi poshtë dokumentet e publikuara nga partia opozitare, sipas të cilave vërtetohej dënimi i...

DOKUMENTET ‘bombë’/ PD nxjerr dokumentet autentike të arrestimit Valdrin Pjetrit…

para 4 muajve - Standard

Partia Demokratike ka publikuar mesditën e sotme dokumentet e arrestimit, dënimit dhe dëbimit të Valdrin Luigj Pjetrit në Firence. Gjatë një konferencë për mediat, sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend...

PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

para 4 muajve - Top Channel

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumenta që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku provohet dënimi i dhënë për Vladrin Pjetrin, kryebashkiaku...

PD nxjerr dokumentin: Prova që fakton dënimin e Valdrin Pjetrit

para 4 muajve - BalkanWeb

Sekretari Përgjithshëm në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar sot “prova autentike”, të cilat sipas tij, faktojnë dënimi në Fierence të kreut të ri të bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetrit. Ai...

“Valdrin Pjetri i dënuar në Itali”, PD nxjerr dokumentet dhe zbulon çfarë ka ndodhur: Edi Rama e ka mësuar nga të njëjtat burime si demokratët!

para 4 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi publikoi disa dokumente sipas tij kartela e nxjerrë nga kuestura e Firences, që tregon se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë dënuar në Itali...

E FUNDIT/ PD nxjerr dokumentet: Valdrin Pjetri i arrestuar dhe dënuar për drogë në Itali (FOTO LAJM)

para 4 muajve - Albeu

Partia Demokratike ka publikuar sot disa dokumente nga kuestura e Firences sipas të cilave Valdrin Pjetri , kryebashkiaku i Shkodrës i zgjedhur në 30 qershor figuron i arrestuar dhë dënuar për drogë në...

Si u kthye hakmarrja primitive e Ramës ndaj Bushatit, në një shuplakë të hidhur për kryeministrin

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministrit Rama i ndodh shpesh, që veprimet hakmarrëse, t’i kthehen mbrapsht si një bumerang, nga i cila do kohë ta marrë veten. Pikërisht kjo gjë i ka ndodhur ditën e sotme, kur të zgjedhurit prej...

PD: Rama hesht edhe pse e di se Pjetri është i dënuar për drogë në Itali

para 4 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike vijon me akuzat e saj ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri. Në një deklaratë për mediat sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi deklaroi se Pjetri është arrestuar...

PD publikon kartelën e dënimit, Bardhi: Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

para 4 muajve - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi përmes një deklarate për shtyp, thotë se Valdrin Pjetri është arrestuar dhe dënuar në Itali në vitin 2003 në Firence për trafik droge. “Rama hesht që kur...

Dalin dokumentet, Valdrin Pjetri i arrestuar dhe i dënuar në Itali

para 4 muajve - Opinion

Pas akuzave politike, këtë të martë Partia Demokratike ka nxjerrë dokumentet kundër kryetarit të ri të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri. Ka qenë Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i cili...

VIDEO/ Si flisnin Rama dhe Valdrin Pjetri para se të dilte dokumenti i arrestimit në Itali

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Sot Partia Demokratike publikoi dokumentet e arrestimit, dënimit për trafik droge dhe dëbimit të Valdrin Pjetrit në Firence. Por, pavarësisht denoncimeve nga opozita, vetë Pjetri dhe shefi i tij Rama hodhën...

Si i bëhet tani !? (Dokumenti)

para 4 muajve - Respublica

Bëhen publike dokumenta që provojnë se kryeabashkiaku i zgjedhur i Shkodrës ka qenë i dënuar në Itali për shpërndarje droge, përkundër pretendimeve të tij se është i pastër. Sipas këtyre dokumenteve që...

DOKUMENTET ‘bombë’/ Valdrin Pjetri i dënuar për trafik droge në Itali. Provat

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka publikuar sot “prova autentike për dënimin në Itali, Firence të drejtuesit politik të Edi Ramës në Shkodër”. “Kjo që shikoni këtu është kartela elektronike...

?A të kujton gjë data 27 Janar 2003?? PD nxjerr sot letrat për Valdrin Pjetrin

para 4 muajve - Albeu

Reagimit të kryebashkiakut të Shkodrës të zgjedhur në 30 qershor nbi fletushkat e shpërndara dje i është përgjigjur sërish PD e qytetit. Pjetri i konsideroi trakte këto fletëpalosjet dhe me një postim...

Basha tenton të qetësojë Metën e Berishën, sulmon Ramën për informalitetin dhe kërkon që Valdrin Pjetri të merret i pandehur

para 4 muajve - Sot News

Kreu demokrat Lulzim Basha ka shpërthyer dje në akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama. Basha ka lëshuar kritika të forta sa i takon aksionit anti-informalitet, ndërkohë që pjesë e sulmeve ka rënë...

Jari këshillon kujdes që Shkodra të mos rishkoj në zgjedhje

para 4 muajve - Gazeta Tema

Pas betejës që PD e Shkodrës ka nisur ndaj kryebashkiakut të ri Valdrin Pjetri, Jari shikon disa rreziqe, që mund ti hapin probleme të reja PD. Të dashur demokratë! Jari ju sqaron. Unë jam dakord ti çjerrim...

Reagon Valdrin Pjetri për traktet kundër tij

para 4 muajve - Koha Jone

Kryebashkiaku i ri i Shkodrës Valdrin Pjetri, reagoi ndaj mbështësve të opozitës të cilët sot në mëngjes kishin shpërndarë në të gjithë qytetin fletushka me mbishkrimin“Narko-Valdrini jashtë Bashkisë”....

PD Shkodër i përgjigjet Valdrin Pjetrit: Deri nesër ke kohë për të ëndërruar

para 4 muajve - Medial

Dega e Partisë Demokratike Shkodër ka reaguar pas deklaratave të bëra prej kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri se një grup personash po shpërndajnë trakte me qëllim që të heqin vëmendjen nga abuzimet...

PD Shkodër i përgjigjet Valdrin Pjetrit: Deri nesër ke kohë për të ëndërruar

para 4 muajve - Vizion Plus

Dega e Partisë Demokratike Shkodër ka reaguar pas deklaratave të bëra prej kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri se një grup personash po shpërndajnë trakte me qëllim që të heqin vëmendjen nga abuzimet...

PD paralajmëron Pjetrin:A të kujton gjë 27 Janari 2003, deri nesër ke kohë

para 4 muajve - Opinion

Dega e Partisë Demokratike në Shkodëri, i është përgjigjur kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri, i cili tha sot se 4-5 persona po shpërndajnë trakte për të larguar vëmendjen nga abuzimet shumë-vjeçare...

PD- Pjetrit: Nesër do njihesh me dokumente për dënimin tënd në Itali!!! Çfarë pritet???

para 4 muajve - Standard

Kandidati i Edi Ramës në Shkodër, Valdrin Pjetri ka reaguar sot ndaj fletëpalosjeve të shpërndara nëpër Shkodër ku thuhet se nuk e duan ‘NarkoValdrinin’ në Bashki. Pjetri thotë se këto janë trakte. PD...

PD i kthehet Valdrin Pjetrit: Deri nesër ke kohë, po shkon drejt greminës!

para 4 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike e Shkodrës i është përgjigjur kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri, i cili tha sot në një reagim se 4-5 persona në qytetin verior po shpërndajnë trakte për të larguar vëmendjen nga abuzimet...

PD Shkodër-Pjetrit: Deri nesër ke kohë, po shkon drejt greminës!

para 4 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike e Shkodrës i është përgjigjur kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri, i cili tha sot në një reagim se 4-5 persona në qytetin verior po shpërndajnë trakte për të larguar vëmendjen nga abuzimet...

“Ëndërro edhe sot”, PD paralajmëron Valdrin Pjetrin: A të kujton gjë data 27 Janar 2003? Nesër shqiptarët do të mësojnë me fakte të vërtetën (Ç’pritet të ndodhë?)

para 4 muajve - Sot News

Partia Demokratike e degës Shkodër ka reaguar lidhur me debatin për Valdrin Pjetrin, kryebashkiakun e ri të bashkisë së këtij qyteti dhe të shkuarën e tij të dyshimtë. Në një deklaratë për median, PD thekson...

“Shkodra”, PD i kthetet Valdrin Pjetrit: Deri nesër ke kohë, po shkon drejt greminës!

para 4 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike e Shkodrës i është përgjigjur kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri, i cili tha sot në një reagim se 4-5 persona në qytetin verior po shpërndajnë trakte për të larguar vëmendjen nga abuzimet...

“Traktet” kundër tij, reagon Pjetri: Nuk jam e keqja e Shkodrës

para 4 muajve - Top Channel

Kryebashkiaku i ri i Shkodrës Valdrin Pjetri, reagoi ndaj mbështësve të opozitës të cilët sot në mëngjes kishin shpërndarë në të gjithë qytetin fletushka me mbishkrimin“Narko-Valdrini jashtë Bashkisë”....

“Traktet” në qytet, reagon Valdrin Pjetri: S’jam un e keqja e Shkodrës, s’kam abuzuar me fonde publike. Qentë le të lehin, karvani ecën përpara

para 4 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i ri i Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri ka reaguar për shpërndarjen e disa pankartave me nënshkrimin “Narko Valdrini Jashtë Bashkisë”. Ai shprehet se pankartat e shpërndara nëpër Shkodër nuk përfaqësojnë...

Aksioni i PD, Valdrin Pjetri: Duan të heqin vëmendjen nga abuzimet

para 4 muajve - BalkanWeb

Valdrin Pjetri, Kreu i Bashkisë Shkodër i dalë nga votimet e 30 qershorit ka reaguar pas shpërndarjes së parullave e pankarteve në qytet nga mbështetësit e PD kundër tij. Pjetri thotë se traktet e shpërndara...

PD e mbushi Shkodrën me pankarta kundër tij, reagon menjëherë Valdrin Pjetri: Do t’i shihni së shpejti ndryshimet!

para 4 muajve - Sot News

Kryebashkiaku i ri i Shkodrës i dalë nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit Valdrin Pjetri reagoi në lidhje me pankartat e vendosura nga militantë e opozitës që e akuzonin për trafik droge dhe bënin thirrje...

Valdrin Pjetri: Qentë le të lehin, karvani ecën përpara

para 4 muajve - Opinion

Valdrin Pjetri vazhdon të mos jap shpjegime pse nuk shkel në territorin italian, pas akuzave të bëra nga PD se ai ka qenë i arrestuar. Në reagimin e funit, kryetari i ri i Shkodrës thotë se “Qentë le të...

Pjetri i Shkodrës në shënjestër të PD-së, paralajmërim për publikim faktesh nga e kaluara

para 4 muajve - Te Sheshi

PD ka paralajmëruar se do nxjerrë një fakt të rëndë ndaj Pjetrit të Shkodrës, kryebashkiakut të ri socialist, për të cilin pretendon se ka një të kaluar kompromentuese. Reagimi erdhi pas ai denoncoi, e...

Pjetri i kthen përgjigje celulës së PD-së: Qentë le të lehin, karvani ecën përpara

para 4 muajve - Lexo

Kryetari i ri i Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri ka reaguar për shpërndarjen e disa pankartave me nënshkrimin “Narko Valdrini Jashtë Bashkisë”. Ai shprehet se pankartat e shpërndara nëpër Shkodër nuk përfaqësojnë...

PD mbush Shkodrën me pankarta: Narko Valdrini Jashtë Bashkisë

para 4 muajve - BalkanWeb

Simpatizantë dhe anëtarë të Partisë Demokratike në Shkodër kanë shpërndarë në të gjithë qytetin pankarta e fletushka kundër kryetarit të dalë më 30 qershor për bashkinë e Shkodrës Valdrin Pjetri. Nëpër...

PD mbush Shkodrën me pankarta: Narko Valdrini Jashtë Bashkisë

para 4 muajve - Medial

Simpatizantë dhe anëtarë të Partisë Demokratike në Shkodër kanë shpërndarë në të gjithë qytetin pankarta e fletushka kundër kryetarit të dalë më 30 qershor për bashkinë e Shkodrës Valdrin Pjetri. Nëpër...

Kur PD kthehet në celulë ilegale

para 4 muajve - Lexo

Simpatizantë dhe anëtarë të Partisë Demokratike në Shkodër kanë shpërndarë në të gjithë qytetin fletushka kundër kryetarit të dalë më 30 qershor për bashkinë e Shkodrës Valdrin Pjetri. Nëpër makina, institucione,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK