http://kariera.mk

“Telefonata e fundit me kapitenin” Biznesmeni turk përplaset me Prokurorinë për jahtin e braktisur në Shëngjin

para 6 muajve - BalkanWeb

“Sevgin Yavuz është kapiten i jahtit tim. Ishte nisur nga Budva për të marrë vëllanë tim në ishullin e Korfuzit, ku ndodhej me pushime. Hera e fundit që e kam telefonuar është kur ai ndodhej në Durrës....

Vihet nën hetim pronari i jahtit luksoz turk, që u gjet i braktisur në brigjet shqiptare

para 6 muajve - Gazeta Express

Policia dhe Prokuroria e Lezhës nisin verifikimet për biznesmenin turk Nedin Akyuz, njëherazi edhe pronari i jahtit luksoz tashmë i bllokuar nga grupi hetimor në portin e Shëngjinit. Burime pranë Policisë...

Ende asnjë gjurmë nga kapiteni i jahtit që u gjet në Shëngjin

para 6 muajve - Anadolu Agency

Muğla Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk, raporton Anadolu...

Jahti i braktisur në Shëngjin, dalin detaje nga zhdukja e kapitenit…

para 6 muajve - Standard

Pronari i jahtit luksoz “Atik Bey” me vlerë prej 2 milionë eurosh që u gjet i braktisur pak ditë më parë rreth 12 milje larg bregut në Shëngjin, Nedim Akyuz, ka dëshmuar ditën e djeshme para prokurorëve...

Milioneri turk bëhet i “gjallë” dhe kërkon jahtin luksoz, reagon Prokuroria

para 6 muajve - Gazeta Tema

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Milioneri turk i kërkon jahtin luksoz që u gjet i braktisur në Portin e Shëngjinit, Prokuroria shqiptare i vendos kusht

para 6 muajve - Sot News

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Milioneri turk kërkon jahtin e tij, prokuroria shqiptare nuk e lejon

para 6 muajve - Koha.net

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Miliarderi turk kërkon jahtin: Mund të dëmtohet (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Autoritetet shqiptare nuk lejojnë që biznesmeni turk të tërheqë jahtin e tij nga Porti i Shëngjinit . Mësohet se Nedim Akyuz , pronari i jahtit të gjetur në det 12 milje larg portit të Shëngjinit ka kërkuar...

Milioneri turk kërkoi jahtin, Prokuroria shqiptare nuk e lejon: “Të përfundojë hetimi”

para 6 muajve - Top Channel

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Si u zhduk pas kthimit nga Korfuzi kapiteni i jahtit luksoz; Prokuroria refuzon kërkesën e pronarit turk

para 6 muajve - Top Channel

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Si u zhduk pas kthimit nga Korfuzi kapiteni i jahtit luksoz; Prokuroria refuzon kërkesën e pronarit turk

para 6 muajve - Zhurnal

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Milioneri turk kërkoi jahtin, Prokuroria shqiptare nuk e lejon: “Të përfundojë hetimi”

para 6 muajve - Flaka

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Milioneri turk kërkon jahtin e tij, prokuroria shqiptare nuk e lejon

para 6 muajve - Ekonomia Online

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Milioneri turk kërkon jahtin e tij, prokuroria shqiptare nuk e lejon

para 6 muajve - Ekonomia Online

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Milioneri turk kërkon jahtin e tij, prokuroria shqiptare nuk e lejon

para 6 muajve - Periskopi

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk. Ndërkohë sot, ai kërkoi ta marrë jahtin...

Misteri i kapitenit të zhdukur dhe jahtit në Shëngjinin, ja pistat e dyshimit

para 6 muajve - Te Sheshi

Misteri i jahtit të zbrazët në portin e Shëngjinit dhe zhdukja e kapitenit të tij po përpiqet të zgjidhet përmes disa pistave të hetimit nga autoritetet shqiptare. Jahti luksoz përmbante vetëm disa dokumente...

Misteret e zhdukjes në Shqipëri të turkut me jahtin luksoz

para 6 muajve - Gazeta Express

Edhe pse në hetim janë përfshirë tre shtete për humbjen e kapitenit turk, i cili drejtonte një jaht luksoz pranë portit të Shëngjinit përsëri, asgjë e re nuk është zbuluar. Mali i Zi ka përcaktuar të gjithë...

Misteret e zhdukjes në Shqipëri të turkut me jahtin luksoz

para 6 muajve - Lajme.al

Edhe pse në hetim janë përfshirë tre shtete për humbjen e kapitenit turk, i cili drejtonte një jaht luksoz pranë portit të Shëngjinit përsëri, asgjë e re nuk është zbuluar. Mali i Zi ka përcaktuar të gjithë...

Jahti në Shëngjin/ Vijojnë kërkimet për kapitenin turk, pistat e hetimit

para 6 muajve - Opinion

Para pak ditësh rreth 12 milje në ujërat tona detare u gjetë një jaht luksoz, brenda të cilit nuk ndodhej asnjë perëson, përveçse disa dokumeneteve. Duke iu referuar dokumenetev të gjetura, autortetet...

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk, dyshime se kapiteni fiku radarët

para 6 muajve - Gazeta Express

Autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas kërkesës që këta të fundit u bënë për intinerarin e jahtit luksoz në pronësi të një biznesmeni turk e që u gjej disa milje...

Detaje të reja kanë dalë nga zhdukja e jahtit/ Misteret e zhdukjes së turkut…

para 6 muajve - Standard

Detaje të reja kanë dalë nga zhdukja e jahtit lukosz në afërsi të Shëngjinit.  Pronari i saj, Nedim Akyuz, i cili rezulton të jetë një biznesmen në fushën e tekstileve në Turqi, ka ardhur për të tërhequr...

“Dua Jahtin, kushton 20 milionë euro”, biznesmeni turk tregon telefonatat dhe bisedat me kapitenin që humbi kontaktet: Mbase ka tentuar vetëvrasjen

para 6 muajve - Sot News

Jahti i ankoruar dhe braktisur në mënyrë të mistershme në Shëngjin është kthyer në mollë sherri mes Prokurorisë dhe ambasadës turke. Pronari i saj, Nedim Akyuz, i cili rezulton të jetë një biznesmen në...

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk

para 6 muajve - Periskopi

Autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas kërkesës që këta të fundit u bënë për intinerarin e jahtit luksoz në pronësi të një biznesmeni turk e që u gjej disa...

Misteri i jahtit pa kapiten/ Biznesmeni turk dëshmon në polici, nuk i jepet mjeti!

para 6 muajve - Standard

Ngatërresat mbi pronësinë dhe misteri i jahtit të gjetur bosh në uijërat tona territoriale kanë sjellë në Shqipëri pronarin e vërtetë të mjetit lundrues. Në dëshminë e tij ai ka deklaruar se dokumentet...

Misteri/ Dëshmia e biznesmenit turk: Dua Jahtin, kushton 20 mln euro, kapiteni do udhëtonte nga Mali i zi për në Korfuz të merrte…

para 6 muajve - Lexo

Jahti i ankoruar dhe braktisur në mënyrë të mistershme në Shëngjin është kthyer në mollë sherri mes Prokurorisë dhe ambasadës turke. Pronari i saj, Nedim Akyuz, i cili rezulton të jetë një biznesmen në...

Misteri i jahtit pa kapiten, biznesmeni turk dëshmon në polici, nuk i jepet mjeti

para 6 muajve - Koha Jone

Ngatërresat mbi pronësinë dhe misteri i jahtit të gjetur bosh në uijërat tona territoriale kanë sjellë në Shqipëri pronarin e vërtetë të mjetit lundrues. Në dëshminë e tij ai ka deklaruar se dokumentet...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

para 6 muajve - Zhurnal

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

para 6 muajve - Sovrani

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit

para 6 muajve - Bota Press

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit

para 6 muajve - Insajderi

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

para 6 muajve - Gazeta Express

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Zbardhet dëshmia e pronarit turk të jahtit të braktisur: Biseda e fundit që bëra me kapitenin tim

para 6 muajve - Koha.mk

Një tentativë e mundshme e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi dhe mandej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias, është pista kryesore ku është fokusuar policia dhe prokuroria e Lezhës,...

Zbardhet dëshmia e pronarit të jahtit turk të gjetur në Shëngjin

para 6 muajve - Albeu

Policia dhe prokuroria e Lezhës gjatë pasdites së sotme ka marrë në pyetje pronarin e jahtit Nedim Akyuz , i cili rezulton të jetë një biznesmen në fushën e tekstileve në Turqi. Ai ka ardhur për të tërhequr...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

para 6 muajve - Tetova Sot

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Zbardhet dëshmia e pronarit turk të jahtit të braktisur: Biseda e fundit që bëra me kapitenin tim

para 6 muajve - Flaka

Një tentativë e mundshme e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi dhe mandej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias, është pista kryesore ku është fokusuar policia dhe prokuroria e Lezhës,...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë portit të Shëngjinit

para 6 muajve - Periskopi

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Jahti luksoz në Shëngjin i miliarderit/ Zbardhet telefonata e fundit…

para 6 muajve - Standard

Policia dhe prokuroria e Lezhës gjatë pasdites së sotme ka marrë në pyetje pronarin e jahtit Nedim Akyuz, i cili rezulton të jetë një biznesmen në fushën e tekstileve në Turqi. Ai ka ardhur për të tërhequr...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

para 6 muajve - Gazeta e re

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues....

Dyshohet për drogë/ Zbardhet dëshmia e pronarit turk të jahtit të braktisur, kush e drejtonte mjetin lundrues

para 6 muajve - Lexo

Një tentativë e mundshme e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi dhe mandej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias, është pista kryesore ku është fokusuar policia dhe prokuroria e Lezhës,...

Zbulohet identiteti i vërtetë i pronarit të jahtit të braktisur në Shëngjin

para 6 muajve - Lexo

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

THELLOHET MISTERI: Pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin është person tjetër

para 6 muajve - Klan Kosova

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare e shqipërisë gjeti disa dokumente që mbanin emrin e shtetasit turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari...

Thellohet misteri: Pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin është person tjetër

para 6 muajve - GazetaBlic

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare e shqipërisë gjeti disa dokumente që mbanin emrin e shtetasit turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari...

Zbulohet identiteti, ky është pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin

para 6 muajve - Koha Jone

Është zbuluar pronari i vërtetë i jahtit luksoz “Atik Bey” që u gjet i braktisur pak ditë më parë rreth 12 milje larg bregut në Shëngjin. Në fillim u mendua se bëhej fjalë për Sevgin Yavuz, por më vonë...

Zbulohet kush është pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin

para 6 muajve - Gazeta Express

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Kush është pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin/ Zbulohet identiteti

para 6 muajve - Sot News

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Kush është pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin/ Zbulohet identiteti…

para 6 muajve - Standard

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Ekskluzive/ Pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin, Top Channel zbulon identitetin

para 6 muajve - Top Channel

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Kush është pronari i vërtetë i jahtit misterioz që u gjet pa njerëz në Shëngjin (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Kush është pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin! Zbulohet identiteti

para 6 muajve - Lajme.al

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Gjetja e jahtit luksoz 12 milje larg Portit të Shëngjinit, SHISH përfshihet në hetimin për zhdukjen misterioze të biznesmenit turk

para 6 muajve - Sot News

Vazhdojnë hetimet për zhdukjen e biznesmenit turk, Sevgin Yavuz, ndërkohë që jahti i tij luksoz u gjet 12 milje larg bregut në Portin e Shëngjinit.Familjarët e biznesmenit turk kanë mbërritur në Shqipëri...

Zhdukja e biznesmenit nga jahti luksoz / Radari ishte i fikur, kur dhe ku u dha sinjali i fundit. Dy pistat e hetimit, ekspertët ngrenë dyshimet e rënda, po shohin...

para 6 muajve - Sot News

Jahti i braktisur, i gjetur 12 milje larg bregut, vijon të qëndrojë i ankoruar në Portin e Shëngjinit, ndërsa fati i pronarit mbetet ende mister. Familjarët e biznesmenit turk, Sevgin Yavuz, që sipas burimeve...

Pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin është person tjetër

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare e shqipërisë gjeti disa dokumente që mbanin emrin e shtetasit turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari...

Zbulohet identiteti i pronarit të vërtetë të jahtit luksoz të braktisur në Shëngjin

para 6 muajve - Periskopi

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin, zbulohet identiteti

para 6 muajve - 24 ore

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Zbulohet identiteti i pronarit të vërtetë të jahtit lukzos të braktisur në Shëngjin

para 6 muajve - Periskopi

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

Mësohet identiteti i pronarit të jahtit të braktisur në Shëngjin

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz. Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK