http://kariera.mk

Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - Gazeta Express

Ka ndërruar jetë, në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë. Siç njofton ASHAK, i lindur në Oberfrohna të...

​Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - Insajderi

Ka ndërruar jetë, në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë. Siç njofton ASHAK, i lindur në Oberfrohna të...

​Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - Alsat-M

Ka ndërruar jetë, në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë. Siç njofton ASHAK, i lindur në Oberfrohna të...

Vdiq albanologu gjerman Wilfried Fiedler

para 3 muajve - RTV 21

Vdiq në moshën 86 vjeçare, Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar sot se ka vdekur në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët...

​Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - Lajm

Ka ndërruar jetë, në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë. Siç njofton ASHAK, i lindur në Oberfrohna të...

I madhi i traditës albanologjike gjermane: me rastin e vdekjes së profesorit Wilfried Fiedler

para 3 muajve - DialogPlus

Një përkujtim nga akademik Rexhep Ismajli Wilfried Fiedler në vitin 1957 në Sarandë. Sapo mora kumtin e papritur: ka ndërruar jetë Wilfried Fiedler! Ende nuk i di rrethanat, supozoj se do të ketë ndodhur...

Ndahet nga jeta albanologu i njohur gjerman Wilfried Fiedler

para 3 muajve - Shekulli

Ditën e sotme, është ndarë nga jetë një prej albanologëve më të mëdhenj bashkëkohorë shqiptarë, Wilfried Fiedler. Lajmin e hidhur për vdekjen e dijetarit gjerman i cili iu përkushtua albanologjisë, e ka...

Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - Illyria

Ka ndërruar jetë, në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë, njofton Akademia e Shkencave dhe e Arteve e...

Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - Epoka e Re

Ka ndërruar jetë, në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë. Siç njofton ASHAK, i lindur në Oberfrohna të...

Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - Bota Press

Ka ndërruar jetë, në moshën 86 vjeçare, Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë. Siç njofton ASHAK, i lindur në Oberfrohna të...

​Ndahet nga jeta albanologu gjerman Vilfrid Fidler

para 3 muajve - KosovaPress

Siç njofton ASHAK, i lindur në Oberfrohna të Gjermanisë në vitin 1933 prof. Fidler do të njihet herët me shqipen dhe me kulturën shqiptare dhe do t’ia përkushtojë gjithë jetën thesareve të saj. Në vitet...

Ndahet nga jeta albanologu Wilfried Fiedler

para 3 muajve - Gazeta Observer

Albanologjia në Gjermani tronditet rishtas këtë vit me një ngjarje të hidhur. Largohet papritur prej nesh Wilfried Fiedler, i mirënjohur në diskursin kulturor intelektual shqiptar dhe ballkanik si njohësi...

Çamërishtja, dialekti më i bukur i gjuhës shqipe!

para 3 muajve - Tetova1

Gjuha, mrekulli dhuruar qenies njerëzore, askush nuk mund ta konkurrojë për nga rëndësia që ajo bart mbi shpinë. Gjithçka në këtë rruzull ka logjikën e të shprehurit në kode të veçanta, kafshët komunikojnë...

Çamërishtja, dialekti më i bukur i gjuhës shqipe!

para 3 muajve - Lajm

Gjuha, mrekulli dhuruar qenies njerëzore, askush nuk mund ta konkurrojë për nga rëndësia që ajo bart mbi shpinë. Gjithçka në këtë rruzull ka logjikën e të shprehurit në kode të veçanta, kafshët komunikojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK