http://kariera.mk

Merkel ende optimiste për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke...

Merkel: Investimi në mbrojtjen e klimës është investim i mirë

para 3 muajve - Koha.mk

Berlin, 11 shtator – Kancelarja gjermane Angela Merkel sot deklaroi se vendi i saj duhet të shpenzojë para për luftën kundër ndryshimeve klimatike, por se ky është investim i mirë. Duke iu drejtuar deputetëve...

Angela Merkel ende ka shpresa për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - OraInfo

Merkel shprehet optimiste për një marrëveshje për Brexit Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian për Brexit, pavarësisht...

Merkel: Ende ka mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Sinjali

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke u...

Merkel optimiste: Ende ka mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - GazetaBlic

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke...

Sanchez: BE jo privilegje të tjera Londrës për Brexit

para 3 muajve - Flaka

Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merr të tjera privilegje nga BE-ja, në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm....

Merkel: Ende shumë mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke...

GJERMANI – Merkel: Ende shumë mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Medial

BERLIN, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian për Brexit, pavarësisht pasigurive për...

Merkel: Ende ka mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke...

Merkel: Ende shumë mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Lexo

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke...

Sanchez: BE jo privilegje të tjera Londrës për Brexit

para 3 muajve - KosovaPress

“Nuk është e mundur të bëhen privilegje të tjera”, theksoi socialisti para dhomës së deputetëve spanjollë. “Institucionet evropiane dhe shtetet anëtare kanë dhënë prova të mirëkuptimit dhe mirëbesimit,...

​Merkel: Ende ka mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke...

Angela Merkel ‘godet’ me fjalimin e saj: Më shumë veprim klimatik, më pak urrejtje!

para 3 muajve - Standard

Angela Merkel identifikoi klimën dhe dixhitalizimin, dy sfidat e mëdha me të cilat përballet Gjermania, pasi ajo ofroi një mbrojtje të mprehtë të rekordeve të qeverisë së saj. Kancelarja goditi një numër...

​Merkel: Ende ka mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - Periskopi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte shpresa për një marrëveshje mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian për Brexit, pavarësisht pasigurive për situatën politike në Londër. Duke...

​Merkel: Ende ka mundësi për një marrëveshje për Brexit

para 3 muajve - KosovaPress

Duke u ndalur tek Brexit gjatë një fjalimi në Dhomën e Ulët të Parlamentit Gjerman, Merkel u shpreh shumë e bindur se ekzistonin ende të gjitha mundësitë për të arritur aty në mënyrë të koordinuar, domethënë...

Merkel shpreson për arritjen e marrëveshjes së Brexit

para 3 muajve - RTV 21

“Ne kemi akoma çdo shans për të arritur  një proces të rregullt” Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të mërkurën se Britania akoma mund të largohej nga Bashkimi Evropian me një marrëveshje, por nëse...

Deputetët nxisin Johnson për një Brexit me marrëveshje

para 3 muajve - KosovaPress

“Ne duam një marrëveshje pragmatike që të besojmë se mund të kërkojë maxhorancën në parlament dhe që mund të nisë të bashkojë vendin tonë tepër të përçarë”, tha laburisti Stephen Kinnock. Konservatorët...

Lamtumira e gjatë e Angela Merkelit

para 3 muajve - Zhurnal

Me pushime në Tirolin e Jugut, Angela Merkel mori me vete “Tiranin” e Stephen Greenblatt, një reflektim mbi fuqinë dhe tiranisë, përmes disa prej tragjedive më të famshme të Shekspirit. Si është e mundur...

Lamtumira e gjatë e Angela Merkelit

para 3 muajve - Zhurnal

Me pushime në Tirolin e Jugut, Angela Merkel mori me vete “Tiranin” e Stephen Greenblatt, një reflektim mbi fuqinë dhe tiranisë, përmes disa prej tragjedive më të famshme të Shekspirit. Si është e mundur...

Von der Leyen: Brexit fillimi i një marrëdhënieje të re

para 3 muajve - KosovaPress

“Ne jemi akoma në një proces të vështirë. Nuk do të ndaloj së thëni se Brexit nuk e kemi dashur kurrë”, theksoi ajo. “Por, ne respektojmë vendimin e marrë nga miqtë tanë britanikë, nga Britania e Madhe”,...

Lamtumira e gjatë e Angela Merkelit

para 3 muajve - Bashke

Me pushime në Tirolin e Jugut, Angela Merkel mori me vete “Tiranin” e Stephen Greenblatt, një reflektim mbi fuqinë dhe tiranisë, përmes disa prej tragjedive më të famshme të Shekspirit. Si është e mundur...

Lamtumira e gjatë e Angela Merkelit

para 3 muajve - Flaka

Me pushime në Tirolin e Jugut, Angela Merkel mori me vete “Tiranin” e Stephen Greenblatt, një reflektim mbi fuqinë dhe tiranisë, përmes disa prej tragjedive më të famshme të Shekspirit. Si është e mundur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK