http://kariera.mk

Çekia do tërheqë njohjen? Presidenti çek hedh idenë për vendimin kundër Kosovës

para 3 muajve - Top Channel

Nga Beogradi, ku mbërriti një ditë më parë për një vizitë zyrtare, presidenti i Republikës çeke Millosh Zeman, paralajmëroi se vendi i tij mund ta tërheqë njohjen e Kosovës. Mediat kosovare shkruajnë se...

Nga “liderët kosovarë kriminelë” deri tek “tërheqja e njohjes” – deklaratat kontroverse të presidentit çek

para 3 muajve - Insajderi

Ky ishte njoftimi i Millosh Zeman – sapo arriti në kryeqytetin serb, në Beograd – ku pritej nga homologu i tij, Aleksandar Vuçiq. “Është kënaqësi të jem këtu pasi e dua popullin serb dhe Serbinë, nuk më...

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Gazeta Express

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e anulimit...

Nga “liderët kosovarë kriminelë” deri tek “tërheqja e njohjes” – deklaratat kontraverse të presidentit çek

para 3 muajve - Insajderi

Ky ishte njoftimi i Millosh Zeman – sapo arriti në kryeqytetin serb, në Beograd – ku pritej nga homologu i tij, Aleksandar Vuçiq. “Është kënaqësi të jem këtu pasi e dua popullin serb dhe Serbinë, nuk më...

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Iliria News

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e anulimit...

Nga “liderët kosovarë kriminelë” deri tek “tërheqja e njohjes” – deklaratat kontraverse të presidentiti çek

para 3 muajve - Insajderi

Ky ishte njoftimi i Millosh Zeman – sapo arriti në kryeqytetin serb, në Beograd – ku pritej nga homologu i tij, Aleksandar Vuçiq. “Është kënaqësi të jem këtu pasi e dua popullin serb dhe Serbinë, nuk më...

Ministri i Jashtëm çek nxjerr blof presidentin e tij për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Jashtëm çek, Petriçek, ka hedhur poshtë deklaratat e presidentit Zeman lidhur me tërheqjen e njohes së Kosovës nga ana e Pragës. Ai tha se qeveria e vendit të tij që është përgjegjëse për politikën...

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Gazeta Express

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e anulimit...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

para 3 muajve - Shekulli

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës,...

Kosova i përgjigjet deklaratave të presidentit çek, nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit

para 3 muajve - BalkanWeb

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës,...

Pacolli: Çekia konfirmon mbështetjen për Kosovën

para 3 muajve - Aktuale

Republika Çeke, sot përmes ministrit të saj të Punëve të Jashtme Tomásh Petřícek ka konfirmuar mbështetjen e fuqishme për Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran dhe integrimin e saj në BE, NATO dhe organizata...

Pacolli: Çekia konfirmon mbështetjen për Kosovën si shtet të pavarur

para 3 muajve - Vizion Plus

Ministrit i Punëve të Jashtme të Çekisë Tomásh Petřícek ka konfirmuar mbështetjen e fuqishme për Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran dhe integrimin e saj në BE, NATO dhe organizata ndërkombëtare. Ministri...

Deklaratat e presidentit çek për Kosovën, Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Standard

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës,...

Pacolli: Nuk ka çnjohje, Çekia e mbështet fuqishëm Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Express

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmimin për mbështetje nga Çekia dhe se lajmet për mundësinë e çnjohjes nga ky vend nuk janë të sakta. Presidenti çek,...

‘Përplasja’ me Çekinë, përse Kosova nuk do jetë në samitin e Vishegradit

para 3 muajve - Opinion

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Këtë fakt e ka pohuar Zëdhënësja e Qeverisë...

Pacolli: Nuk ka çnjohje, Çekia e mbështet fuqishëm Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Express

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmimin për mbështetje nga Çekia dhe se lajmet për mundësinë e çnjohjes nga ky vend nuk janë të sakta. Ai përmes një postimi...

Ç’po ndodh? Deklaratat e presidentit çek, Haradinaj anullon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Koha Jone

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit. Ky vendim i Haradinajt vjen pak kohë pas deklaratave të presidentit çek...

Ç'po ndodh me raportet Kosovë-Çeki? Haradinaj anullon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Albeu

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit , e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e...

Çekia shqyrton mundësinë për tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin e Pragës

para 3 muajve - Insajderi

Kosova e ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet në Pragë. Donjeta Gashi, zëdhënësja e Qeverisë, ka thënë...

Çekia shqyrton mundësinë për tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin e çekëve

para 3 muajve - Insajderi

Kosova e ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet në Pragë. Donjeta Gashi, zëdhënësja e Qeverisë, ka thënë...

Pacolli reagon për deklaratat për tërheqjen e njohje nga Çekia: Partneriteti ynë është i fortë si guri

para 3 muajve - Insajderi

Ministri i Punëve të Jashtme në largim, Behgjet Pacollia ka reaguar ndaj raportimeve se Republika Çeke e ka tërhequr njohjen e Pavarësisë së Kosovës. Pacolli ka thënë që po të bien në grackë të Beogradit....

Raportet Kosovë-Çeki në krizë, Haradinaj nuk shkon në Pragë

para 3 muajve - Sinjali

Kryeminsitri i Kosovës në detyrë, Ramush Haradinaj, nuk do të udhëtoj në Pragë , për të marrë pjesë në e Vishegradit. Ndonëse ishte planifikuar që kryeminsitri në detyrë Haradinaj, të udhëtoj drejt kryeqytetit...

Për shkak të deklaratës së Presidentit të Çekisë, Kosova tërhiqet nga Samiti i Pragës

para 3 muajve - Klan Kosova

Autoritetet e Prishtinës kanë vendosur që të mos marrin pjesë në Samitin e Grupit të Vishegradit dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor që është i planifikuar të mbahet në Pragë të Çekisë. Ky vendim siç raporton...

Qeveria çeke del kundër Presidentit Zeman: Nuk e tërheqim njohjen e Kosovës

para 3 muajve - Koha.net

“E dua Serbinë, e popullin serb. Nuk e dua Kosovën”, dëgjohet duke i thënë Vuçiqit, Presidenti shëndetlig i Republikës Çeke, Milos Zeman. Kosova mund të anulojë pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin e...

Deklarata e presidentit çek për Kosovën

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Embed Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:07 0:00 Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman,...

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Këtë...

Ramush Haradinaj anulon vizitën në Pragë, a po acarohen raportet Kosovë – Çeki?

para 3 muajve - OraInfo

Haradinaj ka anuluar vizitën e tij në Pragë. Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman...

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e anulimit...

Për shkak të deklaratës së Presidentit të Çekisë, Kosova tërhiqet nga Samiti i Pragës

para 3 muajve - Medial

Autoritetet e Prishtinës kanë vendosur që të mos marrin pjesë në Samitin e Grupit të Vishegradit dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor që është i planifikuar të mbahet në Pragë të Çekisë. Ky vendim siç ka...

Ministri i Jashtëm i Çekisë: Nuk kemi ndryshuar qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka ftuar të gjithë që të mos bien pre e siç ka thënë provokimeve të Serbisë lidhur me raportimet për ç’njohje. “Republika Çeke sot përmes Ministrit...

Pacolli thotë se Çekia e mbështet Kosovën, nuk ka ҫ’njohje

para 3 muajve - OraInfo

Pacolli ka thënë se nuk ka ҫ’njohje për Kosovën. Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmimin për mbështetje nga Çekia dhe se lajmet për mundësinë e çnjohjes...

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Këtë...

Deklaratat e Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

para 3 muajve - Aktuale

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë. Kjo u...

Deklaratat e Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

para 3 muajve - Alsat-M

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë. Kjo u...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë, zbulohet arsyeja

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës,...

Pacolli: Nuk ka asnjë ç’njohje të Kosovës

para 3 muajve - RTV 21

Ragon Pacolli Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas lajmin se Çekia brenda një muaji do ta rishikojnë mundësinë e tërheqjes së njohjes së Pavarësisë së Kosovës . “Nuk...

Pacolli: Çekinë e kemi partner, do ta vazhdojmë miqësinë

para 3 muajve - Sinjali

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas deklaratës së Ministrit të Jashtëm të Çekisë, Tomas Petricek, se Cekia nuk ka ndryshuar qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. Pacolli...

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

para 3 muajve - Gazeta Express

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

Ministri i jashtëm çek: Presidenti nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

para 3 muajve - OraInfo

Deklarata për tërheqjen e njohjes së Kosovës nga Çekia ka ngjallur reagime të shumta edhe në Çeki. Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por...

Ministri i Jashtëm i Çekisë: Nuk kemi ndryshuar qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Medial

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka ftuar të gjithë që të mos bien pre e siç ka thënë provokimeve të Serbisë lidhur me raportimet për ç’njohje. “Republika Çeke sot përmes Ministrit...

Reagon ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Këtë...

Pacolli reagon ndaj deklaratave për tërheqje të njohjes: Miqësia jonë me Çekinë është më e fortë se guri

para 3 muajve - GazetaBlic

Ministri në detyrë i punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar se Kosova ka marrdhënie të mira me shtetin e Çekisë, raporton Gazeta Blic. Pacolli nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka...

Çekia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Sinjali

Vizita e presidentit të Çekisë, Millosh Zeman, në Beograd, dhe deklaratat e tij për Kosovën e kanë shqetësuar qeverinë e këtij vendi. Pas këtyre deklaratave ka pasur reagime të shumta nga qeveria dhe opozita...

Deklaratat e Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

para 3 muajve - Lajm

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë. Kjo u...

‘Do tërheqim pas njohjen e Kosovës’, shefi i diplomacisë çeke del hapur kundër presidentit: Nuk ka arsye!

para 3 muajve - Sot News

Ministri i Jashtëm i Republikës Çeke Tomas Petricek kundërshtoi hapur presidentin e vendit të tij Milos Zeman për deklaratat se mund të revokohet njohja e Kosovës nga ky shtet. Në një prononcim për Agjensinë...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës,...

Presidenti çek dëshiron të rishqyrtohet njohja e Kosovës – kundërshtohet në Pragë

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, tha të mërkurën në Beograd se do të diskutojë me ekspertët kushtetues të vendit të tij, mundësinë e tërheqjes së njohjes së pavarësisë së Kosovës, një veprim që nuk përkon...

Ministri i jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Koha.net

Ministri i jashtëm i Republikës Çeke, Tomáš Petříček ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk e ndryshon qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. “Qeveria çeke, e cila është përgjegjëse për politikën e jashtme,...

Paralajmërimi i Çekisë për tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin që mbahet atje

para 3 muajve - OraInfo

Është paralajmëruar tërheqja e njohjes së Kosovës edhe nga një shtet evropian. Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj...

Çekia konfirmon se nuk e ndryshon qëndrimin për Pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - Shenja

Vizita e presidentit të Çekisë, Millosh Zeman, në Beograd dhe deklaratat e tij për Kosovën e kanë shqetësuar qeverinë e këtij vendi. Pas këtyre deklaratave ka pasur reagime të shumta nga qeveria dhe opozita...

Reagimet në Çeki: Le të murmuritë çfarë të dojë, qeveria e Çekisë e ka njohur Kosovën

para 3 muajve - Insajderi

Këtë e ka publikuar agjencia çeke e lajmeve CTK duke pretenduar se bëhet fjalë për deklaratën e Millosh Zemanit se i do serbët por se nuk e do Kosovën dhe paralajmërimit të tij se Çekia mund ta tërheqë...

Reagimet në Çeki: Le të murmuritë çfarë të dojë, Qeveria e Çekisë e ka njohur Kosovën

para 3 muajve - Zhurnal

Për shkak të deklaratës së presidentit çek Millosh Zeman, autoritetet e Kosovës nuk do të marrin pjesë në samitin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë....

Në Çeki tallen me presidentin e tyre pas deklaratave për Kosovën

para 3 muajve - Sinjali

Deklarata e presidentit të Çekisë, Millosh Zeman, e dhënë gjatë vizitës në Beograd se ai e do Serbinë por nuk e do Kosovën dhe se vendi i tij do ta shqyrtoj mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës...

Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin e Pragës

para 3 muajve - Koha.net

Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, ka njoftuar Agjencia Çeke e Lajmeve, duke iu referuar burimeve...

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

para 3 muajve - Koha Jone

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

Për shkak të deklaratave të Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

para 3 muajve - Flaka

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë. Kjo u...

Ministri i jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Flaka

Ministri i jashtëm i Republikës Çeke, Tomas Petricek ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk e ndryshon qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. Ai në një postim në Twitter ka thënë se do të vazhdojnë të mbështesin...

Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin që mbahet në Çeki

para 3 muajve - Sinjali

Prishtina nuk do të marrë pjesë në Samitin e Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet të enjten në Pragë. Kjo si shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zema, i cili paralajmëroi...

Ministri i Jashtëm kundër presidentit çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - Lexo

Ministri i Jashtëm Çek, Tomáš Petříček ka mbajtur një qëndrim krejtësisht tjetër nga ai i presidentit, Millosh Zeman sa i përket çështjes së Kosovës. Në një reagim të shkurtër, Petříček shkruan se Çekia...

Presidenti çek në Beogard: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Top Channel

Edhe pse institucionalisht e ka të pamundur, Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman kërkon tërheqjen e njohjes për Republikën e Kosovës. Këtë dëshirë, Zeman e përsëriti edhe në konferencën në Beogard në krah...

Çekia me dy mendje për Kosovën

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Zeman do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

para 3 muajve - OraInfo

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin e V4-ës i cili mbahet në Çeki

para 3 muajve - GazetaBlic

Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman, i cili paralajëmroi çnjohjen e...

Kryediplomati çek tallet me Presidentin e tij: Tha se nuk e donte Kosovën se na rrahu në futboll

para 3 muajve - Albeu

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën , ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

A po acarohen raportet Kosovë-Çeki?-Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinajnuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit. Ndersa në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje...

Shefi i diplomacisë çeke tallet me Presidentin: Tha se e do Serbinë dhe jo Kosovën sepse na mposhti në futboll

para 3 muajve - GazetaBlic

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

Presidenti Çek: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Opinion

Presidenti çek, Millosh Zeman është shprehur se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues në Çeki për mundësinë për t’u tërhequr nga njohja e Kosovës si shtet i pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Presidenti...

Çekia në hamendje për njohjen e Kosovës – “shteti, i udhëhequr nga kriminelët e luftës, nuk i përket shteteve demokratike”

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Zeman në Serbi: Brenda një muaj mbi mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti çek, Millos Zeman ka thënë sot në Beograd se brenda një muaji, në një takim të autoriteteve në Pragë do ta shtrojë çështjen e tërheqjes së njohjes së Kosovës. I pyetur nëse Serbia mund të presë...

Çekia po konsideron tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

«Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova o president pijanec»

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t’i pyes futbollistët...

Zeman: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan Gazeta Express. Derisa dje në këtë pritje...

Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Sovrani

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e anulimit...

Kosova përkujton viktimat 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Embed Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:02:03 0:00 Në Prishtinë janë kujtuar viktimat...

Çekia përshkallëzon qëndrimin ndaj Kosovës, Zeman në Beograd: Po shohim mundësinë e tërheqjes së njohjes si shtet

para 3 muajve - BalkanWeb

“Unë nuk mund të imponojë pozicionin tim, por ajo që mund të bëjë është që të japë një muaj kohë për konsultime të autoriteteve, rreth asaj nëse është e mundur ta tërhqim njohjen” – kwshtu wshtw shprehur...

Zeman në Beograd: Do të shtroj çështjen për tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Shenja

Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman sot në Beograd deklaroi se do të ngritë çështjen e tërheqjes së njohjes së Kosovës brenda një muaji në Pragë, duke thënë se “një vend i udhëhequr nga kriminelët e luftës...

Zeman: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

para 3 muajve - Koha.mk

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan Gazeta Express. Derisa dje në këtë pritje...

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Zeman: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

para 3 muajve - Iliria News

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan Gazeta Express. Derisa dje në këtë pritje...

Pacolli hedh poshtë dyshimet për çnjohje nga Çekia

para 3 muajve - Infokusi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmimin për mbështetje nga Çekia dhe se lajmet për mundësinë e çnjohjes nga ky vend nuk janë të sakta. Ai përmes rrjetit...

Prishtina zyrtare bojkoton samitin e Pragës, shkaku i deklaratave të presidentit të Çekisë

para 3 muajve - PortaliOnline

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë. Kjo u...

‘Do shqyrtojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës si shtet’, presidenti i Çekisë del me deklaratë të fortë 

para 3 muajve - Sot News

Presidenti i Çekisë Millosh Zeman, që prej ditës së djeshme ndodhet në Beograd, ndërsa në një konferencë për shtyp me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka bërë një deklaratë të fortë. Zeman ka paralajmëruar...

Presidenti çek shtrëngon duart me Vuçiqin, dëgjohet duke i thënë se nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - Sinjali

Presidenti çek, Milos Zeman ka deklaruar se nuk e pëlqen Kosovën, gjatë një takimi me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin...

Çekia paralajmëron tërheqjen e njohjes për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Çekia po konsideron tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Ministri i jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Infokusi

Ministri i jashtëm i Republikës Çeke, Tomáš Petříček ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk e ndryshon qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. “Qeveria çeke, e cila është përgjegjëse për politikën e jashtme,...

Presidenti çek i "kreh" bishtin Vuçiçit: Mund të rishikojmë njohjen e Kosovës

para 3 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman , dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq. Derisa dje në këtë pritje i kishte pëshpëritur...

Nga “liderët kosovarë kriminelë” deri tek “tërheqja e njohjes” – deklaratat kontraverse të presidentiti çek

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Çekia do shqyrtojë brenda një muaji, tërheqjen e njohjes për pavarësinë e Kosovës. Paralajmërimi është bërë në Beograd nga presidenti çek Millosh Zeman, pas takimin me homologun serb Aleksandar Vuçiq....

Presidenti çek i zotohet Vuçiqit: Do ta shqyrtojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

para 3 muajve - OraInfo

Edhe një shtet mund ta tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërritur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander...

Çeki, ministri kundër presidentit: jo tërheqjes së njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Te Sheshi

Kreu i diplomacisë çeke, Tomas Petriçek, ka dalë kundër presidentit të vendit të tij për një rishikim të tërheqjes së mundshme të njohjes së Kosovës. Në një reagim të fundit, fillim pas deklaratave të...

“Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën”

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq. Derisa dje në këtë pritje i kishte pëshpëritur Vuçiqit...

Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Arbresh

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e anulimit...

Zeman në Beograd: Do të shtroj çështjen për tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Anadolu Agency

Beograd Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman sot në Beograd deklaroi se do të ngritë çështjen e tërheqjes së njohjes së Kosovës brenda një muaji në Pragë, duke thënë se "një vend i udhëhequr nga kriminelët...

Çekia me dy mendje për njohjen e Kosovës

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Embed Shpërndaje Zeman në Beograd Embed Shpërndaje The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:11...

Zeman në Beograd

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Embed Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:11 0:00 Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman,...

Raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

para 3 muajve - Bota Press

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e anulimit...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

para 3 muajve - Arbresh

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës,...

Djali i “Luanit të Panjshirit” vazhdon luftën kundër talibanëve

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Embed Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:05:00 0:00 Djali i një komandanti që kishte...

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - Albinfo

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Këtë...

Kosova e anulon pjesëmarrjen në Samitin e Pragës

para 3 muajve - Illyria

Pragë (Çeki), 11 shtator 2019 – Kosova e ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, në të cilin marrin pjesë kryeminisatrat e katër shteteve të Vishegradit dhe të shteteve të Ballkanit...

Presidenti çek në Beograd: Pas një muaji do ta rishikojmë tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - RTV 21

Zaman tha se ishte gabim që pranuan Kosovën si shtet Presidenti i Çekisë, Milos Zeman njoftoi sot në Beograd se brenda një muaji do ta rishikojnë mundësinë e tërheqjes së njohjes së Pavarësisë së Kosovës,...

PRESIDENTI ÇEK QË NUK NA E DO KOSOVËN

para 3 muajve - Klan Macedonia

Zeman një politikan me shumë gafa Serbia e Çekia kanë shprehur interesimin për thellimin e bashkëpunimit ekonomik. Paralajmërimi vjen nga vizita e delegacionit të lartë qeveritarë nga Praga të përbërë...

Kryediplomati i Çekisë: Nuk kemi ndryshuar qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Epoka e Re

Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek, ka thënë se shteti i tij nuk ka ndryshuar qëndrimin karshi Kosovës. “Qeveria e Çekisë e cila është përgjegjëse për politikën e jashtme të vendit nuk na ndryshuar...

Pacolli: Çekia konfirmon mbështetjen për Kosovën si shtet të pavarur

para 3 muajve - Gazeta e re

Republika Çeke sot përmes ministrit të saj të Punëve të Jashtme Tomásh Petřícek ka konfirmuar mbështetjen e fuqishme për Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran dhe integrimin e saj në BE, NATO dhe organizata...

Reagon ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Këtë...

Pacolli: Lajmet për çnjohje të rreme, Çekia mbështet fuqishëm Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmimin për mbështetje nga Çekia dhe se lajmet për mundësinë e çnjohjes nga ky vend nuk janë të sakta. Ai përmes rrjetit...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

para 3 muajve - Epoka e Re

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë. Zëdhënësja e Qeverisë në largim të Kosovës,...

Çekia me dy mendje për Kosovën

para 3 muajve - KDPolitik

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Bexhet Pacolli:”Republika Çeke ka konfirmuar mbështetjen e fuqishmë për Kosovën

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re (AKR) dhe njëherit zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli tha se Republika Çeke sot përmes Ministrit të saj të Punëve të Jashtme Tomáš Petříček...

Pacolli: Republika Çeke mbështetëse e fuqishme e Kosovës, nuk ka asnjë ç’njohje

para 3 muajve - Arbresh

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka thënë se Republika Çeke sot përmes ministrit të saj të Punëve të Jashtme Tomáš Petříček ka konfirmuar mbështetjen e fuqishme për Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran...

S’ka tërheqje të njohjes nga Çekia

para 3 muajve - Periskopi

Republika Çeke sot përmes ministrit të saj të Punëve të Jashtme Tomásh Petřícek ka konfirmuar mbështetjen e fuqishme për Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran dhe integrimin e saj në BE, NATO dhe organizata...

Pacolli: Çekia konfirmon mbështetjen për Kosovën si shtet të pavarur

para 3 muajve - KosovaPress

Kjo është bërë e ditur nga shefi në detyrë i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook. Ai ka thënë se nuk do të ketë tërheqje të njohjes nga ana e Çekisë. “Miqësia dhe partneriteti...

Pacolli: Çekia mbështetëse e fortë e Kosovës, lajmet për çnjohje të rreme

para 3 muajve - Sovrani

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmimin për mbështetje nga Çekia dhe se lajmet për mundësinë e çnjohjes nga ky vend nuk janë të sakta. Ai përmes rrjetit...

Për shkak të deklaratave të Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

para 3 muajve - Fakti Ditor

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë. Kjo u...

Ministri i jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për Kosovën

para 3 muajve - Arbresh

Ministri i jashtëm i Republikës Çeke, Tomas Petricek ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk e ndryshon qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. Ai në një postim në Twitter ka thënë se do të vazhdojnë të mbështesin...

Ministri i jashtëm çek: S’e ndryshojmë qëndrimin për Kosovën, Zemani i inatosur me humbjen në Prishtinë

para 3 muajve - Bota Press

Ministri i jashtëm i Republikës Çeke, Tomash Petriçek ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk e ndryshon qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. “Qeveria çeke, e cila është përgjegjëse për politikën e jashtme,...

Pacolli: Çekia mbështetëse e fortë e Kosovës, lajmet për çnjohje të rreme

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmimin për mbështetje nga Çekia dhe se lajmet për mundësinë e çnjohjes nga ky vend nuk janë të sakta. Ai përmes rrjetit...

Për shkak të deklaratave të Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

para 3 muajve - Gazeta e re

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë. Kjo u...

Paralajmëruan tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin që mbahet në Çeki

para 3 muajve - Sovrani

Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman, i cili paralajëmroi çnjohjen e...

Kryediplomati çek e kthen në shaka: Presidenti ynë tha se nuk e do Kosovën sepse na mundi në futboll

para 3 muajve - PortaliOnline

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

«Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova»

para 3 muajve - DialogPlus

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t'i pyes futbollistët...

Paralajmëruan tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin që mbahet në Çeki

para 3 muajve - Gazeta Observer

Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman, i cili paralajëmroi çnjohjen e...

Çekia po sheh mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës si shtet

para 3 muajve - Lexo

“Unë nuk mund të imponojë pozicionin tim, por ajo që mund të bëjë është që të japë një muaj kohë për konsultime të autoriteteve, rreth asaj nëse është e mundur ta tërhqim njohjen” – kwshtu wshtw shprehur...

Për shkak të deklaratave të Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

para 3 muajve - KosovaPress

Kjo u raportua nga agjencia çeke e lajmeve CTK, duke deklaruar se ishin deklaratat e Milos Zeman se ai i donte serbët, por jo edhe Kosovën dhe  se do të përpiqej ‘të shohë nëse Republika Çeke mund të tërheqë...

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

para 3 muajve - Ekonomia Online

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

Agjencia çeke e lajmeve: Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin e Pragës

para 3 muajve - Periskopi

Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, ka njoftuar Agjencia Çeke e Lajmeve, duke iu referuar burimeve...

Çekia me dy mendje për Kosovën

para 3 muajve - Illyria

Beograd / Pragë, 11 shtator 2019 – Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë për mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas...

Presidenti i Çekisë, Zeman: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan Gazeta Express. Derisa dje në këtë pritje...

Kryediplomati çek: Presidenti do ta tërheq njohjen e Kosovës veç pse na mundi në futboll

para 3 muajve - Periskopi

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

Çekia me dy mendje për Kosovën

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Presidenti çek kërkon tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit e quan punë koti

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

para 3 muajve - Bota Press

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë deklaratë...

Presidenti çek: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan Gazeta Express. Derisa dje në këtë pritje...

Presidenti çek paralajmëron mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës

para 3 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq. Derisa dje në këtë pritje i kishte pëshpëritur Vuçiqit...

Reagimet në Çeki: Le të ‘murmuritë’ çfarë të dojë, Qeveria e Çekisë e ka njohur Kosovën

para 3 muajve - InfoMagazin

Për shkak të deklaratës së presidentit çek Millosh Zeman, autoritetet e Kosovës nuk do të marrin pjesë në samitin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë....

Zeman në Beograd: Do të shtroj çështjen për tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti çek Zeman paralajmëron se brenda një muaji në seancën e Qeverisë në Pragë do të ngritë çështjen e tërheqjes së njohjes të Kosovës. Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman sot në Beograd deklaroi se...

Presidenti i Çekisë, Zeman, fillon vizitën në Serbi

para 3 muajve - Anadolu Agency

Beograd BEOGRAD (AA) - Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman, është pritur në Beograd me intonimin e himnit dhe nderimet më të larta shtetërore, raporton Anadolu Agency (AA). Zeman para Pallatit "Serbia" u...

Zeman: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

para 3 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërritur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Derisa dje në këtë pritje i kishte pëshpëritur Vuçiqit...

Presidenti çek flet edhe një herë për tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti çek, Millos Zeman ka thënë sot në Beograd se brenda një muaji, në një takim të autoriteteve në Pragë do ta shtrojë çështjen e tërheqjes së njohjes së Kosovës. I pyetur nëse Serbia mund të presë...

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman...

Zeman në Beograd: rishikojmë tërheqjen e njohjes së Kosovës

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti çek Milosh Zeman tha se do të rishikoj pozitën e vendit të tij karshi Kosovës brenda një muaji. Ai tha se “nuk është diktator dhe nuk mund ta imponoj qëndrimin”, por tha se do të bëjë çfarë...

Presidenti çek: Nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - Medial

Lexime: 1 Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një...

Presidenti çek: “Nuk më pëlqen Kosova”

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore...

Presidenti çek: Nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti çek, Milos Zeman, u dëgjua duke thënë se nuk i pëlqen Kosova, ndërsa takohej me presidentin serb Aleksandar Vuçic, pas mbërritjes në Beograd, të martën, raporton Zëri i Amerikës. Zeman ndodhet...

Presidenti çek: E dua Serbinë dhe popullin serb, por jo Kosovën

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti çek Milosh Zeman ka thënë të martën pas mbërritjes në Beograd se ai e do shumë Serbinë dhe popullin serb, por “jo Kosovën”. Zeman u prit në Beograd nga nikoqiri i tij, presidenti serb Aleksandar...

Presidenti çek, Vuçiqit: E dua Serbinë dhe popullin e saj, Kosova nuk më pëlqen

para 3 muajve - Shenja

residenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore...

Presidenti çek: “Nuk më pëlqen Kosova”

para 3 muajve - Ina

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore...

Presidenti çek mbërrin në Beograd, e nis vizitën me deklaratë kundër Kosovës

para 3 muajve - Albeu

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman ka mbërritur në Beograd ku është mirëpritur në aerapoertin “Nikolla Tesla” nga presidenti serb , Aleksandar Vucic . “Marrëdhëniet midis Serbisë dhe Republikës çeke janë...

Presidenti çek: Më pëlqen Serbia, por nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti çek Milosh Zeman ka thënë të martën pas mbërritjes në Beograd se ai e do shumë Serbinë dhe popullin serb, por “jo Kosovën”. Zeman u prit në Beograd nga nikoqiri i tij, presidenti serb Aleksandar...

Presidenti çek: E dua Serbinë dhe popullin serb, por jo Kosovën

para 3 muajve - Medial

8:59, 11 Shtator 2019 Presidenti çek Milosh Zeman ka thënë të martën pas mbërritjes në Beograd se ai e do shumë Serbinë dhe popullin serb, por “jo Kosovën”. Zeman u prit në Beograd nga nikoqiri i tij,...

Presidenti çek në Serbi: “Nuk më pëlqen Kosova”

para 3 muajve - Gazeta Express

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova” Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin e...

Presidenti çek i thotë Vuçiqit, Më pëlqen Serbia, por nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se "nuk i pëlqen" Kosova, ndërsa takohej me presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd, të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë...

Befason presidenti çek në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - BalkanWeb

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova”. Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin...

Befason presidenti çek në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - Ina

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova”. Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin...

Presidenti çek: “Nuk më pëlqen Kosova”

para 3 muajve - Opinion

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të marten. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore...

Presidenti i Çekisë, Zeman, fillon vizitën në Serbi

para 3 muajve - Gazeta e re

Zeman para Pallatit “Serbia” u prit nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ndërsa më pas vijoi takimi i dy presidentëve. Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman, është pritur në Beograd me intonimin e himnit...

Presidenti çek: “Nuk më pëlqen Kosova”

para 3 muajve - InfoMagazin

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore...

Befason presidenti çek në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - InfoShqip

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova”. Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin...

Jo thjesht nga humbja në eliminatore, presidenti çek: e dua Serbinë, por jo Kosovën

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti çek Milosh Zeman ka bërë deklarata kontroverse me të mbërritur në Beograd, duke u shprehur dashurinë serbëve dhe Serbisë, e  thënë njëherësh se “nuk e do Kosovën”. E kjo, pak ditë pasi përfaqësuesja...

Presidenti çek: E dua Serbinë dhe popullin serb, por jo Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti çek, Milosh Zeman, ka thënë të martën pas mbërritjes në Beograd se ai e do shumë Serbinë dhe popullin serb, por “jo Kosovën”. Zeman u prit në Beograd nga nikoqiri i tij, presidenti serb Aleksandar...

Presidenti çek: E dua Serbinë dhe popullin serb, por jo Kosovën

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti çek Milosh Zeman ka thënë të martën pas mbërritjes në Beograd se ai e do shumë Serbinë dhe popullin serb, por “jo Kosovën”. Zeman u prit në Beograd nga nikoqiri i tij, presidenti serb Aleksandar...

Presidenti çek në Beograd: E dua Serbinë, por jo Kosovën

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti çek Milosh Zeman ka thënë të martën pas mbërritjes në Beograd se ai e do shumë Serbinë dhe popullin serb, por “jo Kosovën”. Zeman u prit në Beograd nga nikoqiri i tij, presidenti serb Aleksandar...

Presidenti çek: “Nuk më pëlqen Kosova”

para 3 muajve - Illyria

Beograd, 10 shtator 2019 – Presidenti çek, Milos Zeman, u dëgjua duke thënë se nuk i pëlqen Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq, pas mbërritjes në Beograd, të martën, raporton Zëri...

Presidenti çek, Vuçiqit: E dua Serbinë dhe popullin e saj, Kosova nuk më pëlqen

para 3 muajve - Fakti Ditor

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore...

Presidenti çek, Vuçiqit: E dua Serbinë dhe popullin e saj, Kosova nuk më pëlqen

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd të martën. Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore...

Emocionet gjatë ndeshjes Angli-Kosovë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Embed Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:24 0:00 Shumë tifozë të ekipit të Kombëtares...

Presidenti çek: E dua Serbinë dhe popullin serb, nuk më pëlqen Kosova

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Derisa ka mbërritur të martën në...

Presidenti çek: "Nuk më pëlqen Kosova"

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se "nuk i pëlqen" Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën. Embed share Presidenti çek Milos Zeman...

Presidenti çek e përjeton rëndë humbjen, i thotë Vuçiqit se nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Derisa ka mbërritur të martën...

Presidenti çek në Serbi: “Nuk më pëlqen Kosova”

para 3 muajve - Albinfo

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se "nuk i pëlqen Kosova" Presidenti çek Milos Zeman Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin...

S’e duron humbjen nga Kosova,presidenti çek shpërthen në Beograd

para 3 muajve - Sinjali

Presidenti i Çekisë,Milos Zeman, me gjasë e ka përjetuar më rënd se sa vet lojtarët e kombëtares së tij humbjen nga Kosova në ndeshjen e së shtunës, ” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO...

Presidentit të Çekisë i ‘dhemb’ humbja, Vuçiqit i thotë se nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Derisa ka mbërritur të martën...

Ëndrra Euro 2020

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Embed Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:54 0:00 Para pak vitesh mund të dukej...

Presidenti çek, në Beograd: E dua Serbinë, nuk e dua Kosovën

para 3 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Çekisë Millosh Zeman ka thënë me të shkuar sot në Beograd se e do shumë Serbinë dhe popullin serb por jo edhe Kosovën, shkruan B 92, përcjellë portali Online. Zeman ka udhëtuar për vizitë...

Presidenti çek në Beograd thotë që nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Derisa ka mbërritur të martën...

Presidentit çek i dhemb humbja, thotë se e do Serbinë dhe nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman nuk e ka përjetuar lehtë humbjen e kombëtares së tij në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kosova ka mposhtur 2:1 Çekinë në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, shkruan lajmi.net....

Presidenti çek e përjeton rëndë humbjen, i thotë Vuçiqit se nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Derisa ka mbërritur të martën...

Presidenti çek e përjeton rëndë humbjen, i thotë Vuçiqit se nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Derisa ka mbërritur të martën...

Presidenti çek e përjeton rëndë humbjen, i thotë Vuçiqit se nuk i pëlqen Kosova

para 3 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Derisa ka mbërritur të martën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK