http://kariera.mk

Kosova kujton 11 Shtatorin, për të ligjërohet edhe në shkolla

para 3 muajve - Gazeta Express

Kosova solidarizohet me Amerikën, në shkolla ligjërohet për 11 Shtatorin Nuk janë në detyrë, por kanë ndezur sirenat e mjeteve të tyre. E një situatë e njëjte ishte krijuar para 18 viteve në Shtetet e...

Kosova s’e harron 11 Shtatorin, në Prishtinë përurohet obelisku që përkujton viktimat

para 3 muajve - Koha.net

Viktimat e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përkujtuar edhe në Kosovë. Në nderim të tyre, Policia, Zjarrfikësit dhe autoambulancat, ndezën sirenat dhe dritat e automjeteve...

18-vjet pas sulmit terrorist, SHBA-ja ende vuan nga pasojat

para 3 muajve - Koha.net

18 vjet më parë, Shtetet e Bashkuara do ta nisnin më së rëndi ditën e martë të 11 shtatorit, me një seri prej katër sulmeve të koordinuara terroriste të Al-Qaedas. Në sulmet e 11 Shtatorit të vitit 2001,...

Prishtinë: “Miqtë e Amerikës” nderojnë viktimat e 11 Shtatorit

para 3 muajve - RTV 21

Rexhepi:  Populli shiqiptar aleat për jetë e mot i Amerikës.- Riffe : Heronjtë e 11 shtatorit i përshkruan më së miri akti i tyre i trimërisë Në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit...

Ambasadori Kosnett përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Gazeta Express

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara, duke thënë se ato kanë pasur ndikim në gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe se...

Kosova e SHBA-ja përkujtojnë 11 shtatorin 2001!

para 3 muajve - RTV 21

Haradinaj: Kosova i përjetoj rëndë sulmet në Amerikë.-Kosnett: Kjo mbështetje e çiltër  dëshmon lidhjen Amerikë Kosovë Institucionet e vendit kanë përkujtuar sulmet e 11 shtatorit 2001 në SHBA  nga terroristët....

Emrat e tre shqiptaro-amerikanëve që u vranë në sulmin mbi kullat binjake

para 3 muajve - Ina

Nga Beqir Sina/INA Kudo në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot po kujtohet sot 18 vjetori i 11 shtatorit 2001, sulmeve më vrastare terroriste në trollin amerikan, që u kryen nga një grup prej 19 vetash...

Ambasadori Kosnett: Ekziston një lidhje e thellë ndërmjet Amerikës dhe Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të...

Ambasadori Kosnett: Ekziston një lidhje e thellë ndërmjet Amerikës dhe Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të...

Kosnett kujton 11 shtatorin, thotë se atë ditë u sulmua civilizimi

para 3 muajve - Sinjali

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Kosnet ka thënë se sulmet e ndodhura 18 vjet më patë kanë ndikuar në...

Ambasadori amerikan përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Reagimi nga Kosova vërteton lidhjen e thellë mes dy shteteve

para 3 muajve - OraInfo

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Reagimi nga Kosova vërteton lidhjen e thellë që ekziston ndërmjet dy popujve tanë. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në...

Ambasadori Kosnett përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara, duke thënë se ato kanë pasur ndikim në gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe se...

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Reagimi nga Kosova vërteton lidhjen e thellë që ekziston ndërmjet dy popujve tanë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët. “Në vendin...

Prishtinë: Obelisku që përkujton viktimat e 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Albinfo

Viktimat e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përkujtuar edhe në Kosovë. Në nderim të tyre, policia, zjarrfikësit dhe autoambulancat ndezën sirenat dhe dritat e automjeteve...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 3 muajve - Top Channel

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit pas 11 shtatorit

para 3 muajve - Top Channel

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në...

Vjosa Osmani kujton 11 shtatorin: Kosova qëndron pranë SHBA-së si ata ndaj nesh

para 3 muajve - Klan Kosova

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, kujton viktimat që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Osmani tha se Kosova i kujton këto viktima dhe qëndron krenare në krah...

11 shtatori: U hodhën nga Kullat Binjake për të mos u djegur të gjallë

para 3 muajve - Infokusi

Tetëmbëdhjetë vjet më parë, fotografi veteran Richard Drew pa dhjetëra kërcime drejt vdekjes së tyre nga Qendra Botërore e Tregtisë në New York, përmes thjerrëzave të një aparati Nikon DCS620. Bëhet fjalë...

Si ndryshoi vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 3 muajve - Koha.net

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në...

11 shtatori, Limaj: Kosova është e rreshtuar krah ShBA-ve

para 3 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA. “18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit të...

“Miqtë e Amerikës” Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA

para 3 muajve - Insajderi

Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan. Krejt kjo në kuadër të aktiviteteve...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake”

para 3 muajve - Sinjali

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithmonë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë...

Vjosa Osmani kujton 11 shtatorin: Kosova qëndron pranë SHBA-së si ata ndaj nesh

para 3 muajve - GazetaBlic

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, kujton viktimat që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Osmani tha se Kosova i kujton këto viktima dhe qëndron krenare në krah...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 3 muajve - RTV 21

18 vjet nga sulmi i 11 shtatorit të 2001-tës Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm...

Ambasadori Kosnett përkujton sulmet e 11 shtatorit

para 3 muajve - Infokusi

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara, duke thënë se ato kanë pasur ndikim në gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe se...

11 Shtatori, a iu kujtohet se si hidheshin njerëzit nga ndërtasat për të mos u djegur të gjallë?

para 3 muajve - Sovrani

Historia pas fotografisë së paharrueshme nga sulmet e 11 Shtatorit Tetëmbëdhjetë vjet më parë, fotografi veteran Richard Drew pa dhjetëra kërcime drejt vdekjes së tyre nga Qendra Botërore e Tregtisë në...

Limaj: Kosova krah SHBA-së në luftën ndaj terrorizmit

para 3 muajve - Koha.net

Kreu i Nismës, Fatmir Limaj ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në SHBA. Limaj thotë se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën më të dashurit e tyre, ndërsa...

Limaj: Kosova krah SHBA-së në luftën ndaj terrorizmit

para 3 muajve - GazetaBlic

Kreu i Nismës, Fatmir Limaj ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në SHBA. Limaj thotë se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën më të dashurit e tyre, ndërsa...

11 shtatori, Limaj: Kosova është e rreshtuar krah ShBA-ve

para 3 muajve - Medial

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA. “18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit të...

Politikanët kosovarë kujtojnë viktimat e 11 shtatorit

para 3 muajve - Insajderi

Sot janë bërë 18 vite që kur grupi terrorist i Al Kaidës sulmojë  Shtetet e Bashkuara të Amerikës  më 11 Shtator 2001. Objekte të sulmit ishin ndërtesa të rëndësishme në SHBA, si Kullat Binjake ku ishte...

Kosova përkujtoi sulmin terrorist në New York me sirena, ndezje qirinjsh e flamuj në gjysmë shtizë

para 3 muajve - Koha.net

Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan. Krejt kjo në kuadër të aktiviteteve...

18 vjet nga sulmet e 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Klan Kosova

Sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në New York ishin një seri prej katër sulmesh të koordinuara nga grupi terrorist al-Qaeda kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këto sulme vranë 2.996 njerëz, u...

Përkujtohet 11 shtatori, Kosova përjetësisht mike e Amerikës!

para 3 muajve - RTV 21

18 vjet nga sulmi i Kullave Binjake në SHBA Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan....

Fotografitë që nuk i keni parë asnjëherë nga sulmi i 11 shtatorit 2001

para 3 muajve - GazetaBlic

Këto fotografi të pa publikuara më parë, tregojnë totalisht shkatërrimin e vendit në sulmin terrorist më 11 shtator 2001. Sot bëhen 18 vite që kur Amerika u trondit nga sulmi më i madh terrorist, andaj...

Ambasadori Kosnett: Ekziston një lidhje e thellë ndërmjet Amerikës dhe Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë bashkë me SHBA-të në luftën për liri

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sot sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001 në SHBA ku u shuan mijëra jetë të pafajshme. Nëpërmjet një statusi në faqen e tij në...

Kurti në kujtim të 11 Shtatorit: Bashkëndiejmë me popullin amerikan

para 3 muajve - Gazeta Express

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 11 Shtatorit të vitit 2001, ka kujtuar sulmin mbi “Kullat Binjake” ku mbetën të vrarë e plagosur mijëra njerëz, shkruan Gazeta Express. Kurti thotë...

Kadri Veseli kujton 11 shtatorin, ka një mesazh për amerikanët

para 3 muajve - OraInfo

Sot po shënohet 18 vjetori i sulmeve në SHBA. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, me rastin e 18 vjetorit të 11 shtatorit, ka thënë se terrorizmi është një e keqe për gjithë njerëzimin. “Para 18 vjetësh, më 11...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

para 3 muajve - Portalb

Haradinaj tha se Kosova bashkëndjenë me SHBA-në dhe kujtimin për të rënët e kësaj dite do ta kthejë në traditë institucionale për çdo vit, transmeton REL . Në përurimin të memorialit ishte edhe ambasadori...

AMERIKA, ATDHEU GLOBAL I LIRIDASHËSVE

para 3 muajve - Epoka e Re

Nga Mehmet PRISHTINA (Në vend të homazhit për viktimat e 11 shtatorit 2001) Sot është 11 shtatori, dita kur Amerika kujton me pezëm një ngjarje që solli tragjedi njerëzish. Kjo ditë do të jetë një pullë...

Kosova solidarizohet me Amerikën për nder të 11 shtatorit

para 3 muajve - Klan Kosova

Në sheshin “Bill Clinton” të Prishtinës, në nderim të viktimave të 11 shatorit, shoqata “Miqtë e Amerikës” po mban aktivitete për të përkujtuar këtë datë. Në shenjë solidarizimi me shtetin mik, policia,...

Kosnett: Lidhja e thellë ndërmjet Amerikës dhe Kosovës, tejkalon çdo parti

para 3 muajve - PortaliOnline

Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të...

Veseli: Terrorizmi është një e keqe pa dallim kombi, feje e race

para 3 muajve - Alsat-M

Kadri Veseli thotë se terrorizmi është një e keqe për të gjithë njerëzimin pa dallim kombi, feje e race. Ish kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka kujtuar tragjedinë e 11 shtatorit në ShBA në...

18 vjet nga sulmet terroriste që ndryshuan Amerikën/VIDEO

para 3 muajve - Vizion Plus

Kjo e mërkurë shënon përvjetorin e 18 të sulmeve terroriste të 11 shtatorit që tronditen Shtetet e Bashkuara dhe ndryshuan Ameriken. Rreth 3.000 persona që i përksinin 70 kombësive të ndryshme, humbën...

Veseli kujton 11 shtatorin: Terrorizmi është një e keqe për gjithë njerëzimin

para 3 muajve - Koha.net

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, me rastin e 18 vjetorit të 11 shtatorit, ka thënë se terrorizmi është një e keqe për gjithë njerëzimin. “Para 18 vjetësh, më 11 shtator 2001, shtetet paqedashëse me demokraci...

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Anembanë Kosovës njerëzit u mblodhën për të marshuar në mbështetje të SHBA-ve

para 3 muajve - Arbresh

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët. “Në vendin...

Hoxhaj: 11 shtatori, ditë e dhimbjes dhe e kthesës

para 3 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit...

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Pas sulmeve, anembanë Kosovës, njerëzit u mblodhën për të marshuar në mbështetje të SHBA-ve

para 3 muajve - Arbresh

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët. “Në vendin...

Kosnett: Ekziston një lidhje e thellë ndërmjet Amerikës dhe Kosovës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të...

Kurti kujton 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kujton viktimat që humbën jetën më 11 shtator të 2001-së në SHBA. Kurti tha se në atë ditë vdekja ra nga qielli, transmeton Klan Kosova. “Mijëra njerëz me...

Kosova solidarizohet me Amerikën për nder të 11 shtatorit

para 3 muajve - Medial

11:37, 11 Shtator 2019 Në sheshin “Bill Clinton” të Prishtinës, në nderim të viktimave të 11 shatorit, shoqata “Miqtë e Amerikës” po mban aktivitete për të përkujtuar këtë datë. Në shenjë solidarizimi...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

para 3 muajve - Flaka

Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova kujton”....

Kosova kujton 11 shtatorin

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Një pllakë përkujtimore me mbishkrimin “Kosova kujton” u ngrit të mërkurën në qendër të Prishtinës në nderim të viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara. Kryeministri...

Zbulohet pllaka përkujtimore në Kosovë për nderë të viktimave të 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Koha.mk

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Veseli: Terrorizmi është një e keqe pa dallim kombi, feje e race

para 3 muajve - GazetaBlic

Kadri Veseli thotë se terrorizmi është një e keqe për të gjithë njerëzimin pa dallim kombi, feje e race. Ish kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka kutjuar tragjedinë e 11 shtatorit  në ShBA në të cilën afër...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 3 muajve - Infokusi

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në...

Kosovë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - TV21

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Kosnett përkujton 11 Shtatorin: Reagimi nga Kosova vërteton lidhjen e thellë që ekziston ndërmjet dy popujve tanë

para 3 muajve - Bota Press

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët.“Në vendin...

Hoxhaj: 11 shtator ditë e kthesës,  bashkoi tërë botën në luftën kundër të keqës globale

para 3 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministrit në detyrë, Enver Hoxhaj ka kujtuar sot viktimat e 11 shtatorit të cilët humbën jetën nga një sulm terrorist. Hoxhaj, përmes një postimi të tij, ka thënë kjo ditë ka bërë një kthesë...

Albin Kurti kujton 11 Shtatorin: Bashkëndiejmë me popullin amerikan

para 3 muajve - OraInfo

Kurti në kujtim të 11 Shtatorit: Bashkëndiejmë me popullin amerikan. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 11 Shtatorit të vitit 2001, ka kujtuar sulmin mbi “Kullat Binjake” ku mbetën...

Haradinaj: Datën e 11 shtatorit do ta kthejë në traditë institucionale

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, sot ka inauguruar Memorialin “ Kosova kujton” në shenjë nderimi për viktimat që humbën jetën në sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001. Haradinaj, përmes një postimit...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Alsat-M

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist

para 3 muajve - Gazeta Express

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sumit terrorist

para 3 muajve - Gazeta Express

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar...

Kurti: Kosova bashkëndjen dhimbjen e popullit amerikan, e dimë ç’është humbja e njerëzve të pafajshëm

para 3 muajve - Koha.net

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave. “Më 11 shtator 2001, në një mëngjes...

Kurti kujton viktimat e 11 shtatorit: Ne e dimë se çdo të thotë humbja e njerëzve të pafajshëm

para 3 muajve - GazetaBlic

Lideri i VV-së Albin Kurti ka kujtuar viktimat e 11 shtatorit dhe sulmin që tronditi mbarë botën. Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave shkruan Kurti në Facebook....

11 shtatori, Kosnett: Nuk harrojmë përkrahjen tuaj – dhuruat gjak, pati vullnetarë për t’iu bashkuar ushtrisë së Amerikës

para 3 muajve - GazetaBlic

Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete. Qysh në mëngjes...

11 shtatori, dita që ndryshoi botën, la pas rreth 3 mijë viktima

para 3 muajve - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota, përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë....

Viktimat e 11 shtatorit nderohen me pllakë memoriale, Haradinaj thotë Kosova e përjetoi rëndë

para 3 muajve - Koha.net

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Belegu, Haradinaj dhe Kosnett zbulojnë memorialin e viktimave të 11 Shtatorit

para 3 muajve - Zhurnal

Sot, bashkë me Kryeministrin Haradinaj dhe ambasadorin amerikan Kosnett ishim prezent në zbulimin e memorialit në nderim të viktimave të 11 shtatorit, të sulmit të tmerrshëm terrorist ndaj SHBA-së në...

Nderohen viktimat e sulmit të 11 shtatorit me pllakë memoriale, Haradinaj thotë Kosova e përjetoi rëndë

para 3 muajve - Koha.net

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Shtetet e Bashkuara përkujtojnë 18-vjetorin e sulmeve terroriste!

para 3 muajve - TV21

Shtetet e Bashkuara sot përkujton 18-të vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit të viti 2001. Më 11 shtator të vitit 2001 u krye një sulmë ndaj kullave binjake nga një grup prej 19 personash,...

Pacolli: E kujtojmë me dhimbje atë ditë të rëndë për popullin amerikan

para 3 muajve - Arbresh

Drejtori i portalit arbresh.info, Rrahim Pacolli, thotë se sulmi i 11 shtatorit 2001 në SHBA përveç që ishte një akt qyqar ishte edhe një sulm ndaj demokracisë më të madhe në botë, shtetit mik të Kosovës....

Policia e Kosovës ulë në gjysmë shtizë flamurin amerikan, miqësia e përjetshme

para 3 muajve - Infokusi

Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan. Krejt kjo në kuadër të aktiviteteve...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 3 muajve - Klan Kosova

Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi tërë botën në luftën...

Shënohet “11 Shtatori” në SHBA, dita që ndryshoi botën

para 3 muajve - Alsat-M

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova kujton”....

Tym e flakë/ Shpërthim i fuqishëm pranë Ambasadës së SHBA, reagon menjëherë Departamenti Amerikan i Shetit

para 3 muajve - Sot News

Një shpërthim i madh është dëgjuar pranë Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kabul menjëherë pas mesnatës së të mërkurës. Associated Press raportoi se një punonjës i Ambasadës Amerikane konfirmoi shpërthimin,...

Vjosa Osmani kujton 11 shtatorin: Kosova qëndron pranë SHBA-së si ata ndaj nesh

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator – Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, kujton viktimat që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA.Osmani tha se Kosova i kujton këto viktima dhe qëndron...

11 shtatori, dita që ndryshoi botën dhe solli luftën e re

para 3 muajve - Portalb

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga...

Dita që ndryshoi botën, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit

para 3 muajve - Top Channel

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga...

Haradinaj: Kosova bashkëndjen me Amerikën në këtë ditë të dhimbjes

para 3 muajve - GazetaBlic

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Ambasada amerikane përkujton 11 shtatorin

para 3 muajve - Medial

Ambasada e SHBA në Tiranë ka përkujtuar sot ngjarjen e 11 shtatorit 2001 në nderim të atyre që humbën jetën 18 vjet më parë. BURIMI: www.rtsh.al

Pacolli: 11 shtatori, një ditë që  e ndryshoi botën për keq

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i jashtëm Behxhet Pacolli ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Pacolli ka theksuar se Kosova bashkëndjen dhimbjen me Amerikën dhe në një ditë si kjo jemi të gjithë me New York. Më poshtë...

Zbulohet pllaka memoriale e viktimave të 11 Shtatorit

para 3 muajve - Gazeta Express

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Kjo është historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit

para 3 muajve - OraInfo

Janë bërë 18 vite nga sulmet ndja kullave binjake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje...

Shënohet “11 Shtatori” në SHBA, dita që ndryshoi botën

para 3 muajve - Derveni

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. Ne përkujtojmë solemnisht individët që humbën jetën në # shtator 11, 2001. Për nder të atyre që humbën jetën,...

Si ndryshoi vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në...

Veseli thotë se Kosova do të jetë gjithmonë bashkë me SHBA-të në luftën për lirie

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sot sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001 në SHBA ku u shuan mijëra jetë të pafajshme. Nëpërmjet një statusi në faqen e tij në...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet zbuluan këtë pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers” dhe “Kosova...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer më 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 3 muajve - Medial

9:44, 11 Shtator 2019 Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi...

Hoxhaj në kujtim të 11 shtatorit: Populli i Kosovës do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan!

para 3 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit...

Kosova, përjetësisht mike e Amerikës

para 3 muajve - Epoka e Re

Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca kanë ndezur sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës ka ulur në gjysmë shtizë flamurin amerikan. Krejt kjo në kuadër të aktiviteteve...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Kosova solidarizohet me Amerikën duke nderuar viktimat e 11 shtatorit

para 3 muajve - PortaliOnline

Në sheshin “Bill Clinton” të Prishtinës, në nderim të viktimave të 11 shatorit, shoqata “Miqtë e Amerikës” po mban aktivitete për të përkujtuar këtë datë. Në shenjë solidarizimi me shtetin mik, policia,...

“Kosovo Remembers”, përurohet obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - OraInfo

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në ShBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo...

Vjosa Osmani kujton 11 shtatorin: Kosova qëndron pranë SHBA-së si ata ndaj nesh

para 3 muajve - Arbresh

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, kujton viktimat që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Osmani tha se Kosova i kujton këto viktima dhe qëndron krenare në krah...

Veseli: Terrorizmi është një e keqe pa dallim kombi, feje e race

para 3 muajve - Infokusi

Kadri Veseli thotë se terrorizmi është një e keqe për të gjithë njerëzimin pa dallim kombi, feje e race. Ish kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka kutjuar tragjedinë e 11 shtatorit  në ShBA në të cilën afër...

U hodhën nga Kullat Binjake për të mos u djegur të gjallë: Historia pas fotografisë së paharrueshme nga sulmet e 11 Shtatorit

para 3 muajve - Sovrani

etëmbëdhjetë vjet më parë, fotografi veteran Richard Drew pa dhjetëra kërcime drejt vdekjes së tyre nga Qendra Botërore e Tregtisë në New York, përmes thjerrëzave të një aparati Nikon DCS620. Bëhet fjalë...

Osmani kujton 11 shtatorin: Kosova qëndron pranë SHBA-së si ata ndaj nesh

para 3 muajve - Ekonomia Online

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, kujton viktimat që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Osmani tha se Kosova i kujton këto viktima dhe qëndron krenare në krah...

Limaj: Kosova krah SHBA-së në luftën ndaj terrorizmit

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në SHBA. Ai ka deklaruar se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 3 muajve - KosovaPress

Në 18 vitet e fundit, vendi ku ishin kullat binjake ka ndryshuar vazhdimisht, duke u kthyer në një memorial për 2977 personave me kombësi jo vetëm amerikane, por nga e gjithë bota të cilët humbën jetën...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Insajderi

Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyesë radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti...

Haradinaj: Kosova çdo vit kujton të rënët nga sulmi i 11 shtatorit në Amerikë

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë  zbuluar sot një  pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers”...

Përurohet obelisku “Kosovo Remembers” kushtuar viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Klan Kosova

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Obelisku mban...

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - OraInfo

Janë bërë 18 vite nga sulmet e 11 shtatorit në Amerikë. Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara...

Limaj kujton 11 shtatorin: Kosova është e rreshtuar krah ShBA-ve

para 3 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Fatmir Limaj ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA. Limaj thotë se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën më të dashurit...

Përkujtohet 11 shtatori, Kosova përjetësisht mike e Amerikës!

para 3 muajve - Sovrani

18 vjet nga sulmi i Kullave Binjake në SHBA Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan....

Kosova përkujton viktimat e SHBA-së nga sulmi i 11 shtatorit

para 3 muajve - Ina

Sot bëhen 18 vjet nga kryerja e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Më 11 shtator të vitit 2001, u kryen sulmet më të tmerrshme terroriste në Shteteve e Bashkuara të...

Kosova nderon viktimat e 11 Shtatorit

para 3 muajve - Gazeta Express

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

Historia pas fotografisë së paharrueshme nga sulmet e 11 Shtatorit, u hodhën nga Kullat Binjake për të mos u djegur të gjallë

para 3 muajve - Arbresh

Tetëmbëdhjetë vjet më parë, fotografi veteran Richard Drew pa dhjetëra kërcime drejt vdekjes së tyre nga Qendra Botërore e Tregtisë në New York, përmes thjerrëzave të një aparati Nikon DCS620. Bëhet fjalë...

11 Shtatori, flamujt amerikanë në gjysmë shtizë

para 3 muajve - Opinion

Departamenti i Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kërkuar që të gjitha institucionet amerikane në botë të ulin sot flamurin në gjysmë shtizë. Presidenti Donald Trump e ka shpallur ditën e...

U hodhën nga Kullat Binjake për të mos u djegur të gjallë: Historia pas fotografisë së paharrueshme nga sulmet e 11 Shtatorit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Tetëmbëdhjetë vjet më parë, fotografi veteran Richard Drew pa dhjetëra kërcime drejt vdekjes së tyre nga Qendra Botërore e Tregtisë në New York, përmes thjerrëzave të një aparati Nikon DCS620. Bëhet fjalë...

Limaj kujton 11 shtatorin: Kosova është e rreshtuar krah ShBA-ve

para 3 muajve - KosovaPress

Limaj thotë se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën më të dashurit e tyre, ndërsa ka shtuar se vendi jonë është i rreshtuar krah ShBA-ve. Postimi i Limajt: 18 vjet nga sulmet...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - GazetaBlic

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 3 muajve - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

Pllakë përkujtimore në oborrin e Qeverisë së Kosovës në nderim të viktimave të 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Koha.net

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Albin Kurti për 11 shtatorin, ” Ne e dimë se çdo të thotë humbja e njerëzve të pafajshëm”

para 3 muajve - Infokusi

Më 11 shtator të vitit 2001 sulmi terrorist në “kullat binjake” dhe Pentagon në Amerikë, tronditi botën. Për këtë përgjegjësi mori al-Qaeda në krye me Osama Bin-Laden, shkruan gazeta inFokus. Ndërsa tash...

Haradinaj: Kosova çdo vit kujton të rënët nga sulmi i 11 shtatorit në Amerikë

para 3 muajve - Medial

8:31, 11 Shtator 2019 Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë  zbuluar sot një  pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer më 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Kosova me pllakë përkujtimore për sulmin e 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Sinjali

Në përkujtim të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot në oborrin e qeverisë është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të atij sulmi. Kryeministri në...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 3 muajve - Ina

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - RTV 21

“Kosova kujton” Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri...

Sot 18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 3 muajve - Koha Jone

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

Kosova përjetësisht mike e Amerikës

para 3 muajve - KosovaPress

Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, tha se në vitin 2001, Kosova i kishte ende varret e hapura nga lufta në Kosovë, kur më 11 shtator përjetuan edhe ngjarjen e rëndë në Amerikë, e cila...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Tetova Sot

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës...

Kadri Veseli përkujton 11 shtatorin, ” terrorizmi është një e keqe për gjithë njerëzimin”

para 3 muajve - Infokusi

18 vite më parë, më 11 shtator të vitit 2001, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndodhi një sulm i tmerrshëm terrorist ndaj dy të ashtuquajturave “Kullat Binjake” dhe Pentagonit. Këtë sulm, përsipër e...

Çka ndodhi më 11 shtator 2001 në SHBA?

para 3 muajve - Periskopi

Sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në New York ishin një seri prej katër sish të koordinuara nga grupi terrorist al-Qaeda kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këto sulme vranë 2.996 njerëz, u plagosën...

Haradinaj kujton viktimat e 11 shtatorit: Bashkëndjejmë me Amerikën!

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit 2001 në ShBA. “Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkëndjenë me Amerikën. Ne do ta kthejmë në traditë që para se...

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Lajm

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

Haradinaj: Kosova e përjetoi rëndë 11 shtatorin, sulmin mbi miqtë tanë amerikanë

para 3 muajve - InfoMagazin

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist

para 3 muajve - Tetova Sot

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar...

Aktivitetet për nderë të 11 shtatorit përmes fotografive

para 3 muajve - Arbresh

Në nderim të viktimave nga sulmi terrorist i 11 shtatorit 2001 në Amerikë, Në Kosovë janë shënuar një sër aktivitetesh për këtë ditë. Shoqata “Miqtë e Amerikës”  në bashkëpunim me organizata të tjera ka...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë bashkë me SHBA-të në luftën për liri

para 3 muajve - Arbresh

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Veseli në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se ai sulm ka prekur të gjithë dhe se terrorizmi është një e keqe...

18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - RTV 21

Në Kosovë zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 shtatorit Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake...

11 shtatori, Kosnett: Nuk harrojmë përkrahjen tuaj – dhuruat gjak, pati vullnetarë për t’iu bashkuar ushtrisë së Amerikës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete. Qysh në mëngjes...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes dhe kthesës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Zv.kryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se...

Kosova solidarizohet me Amerikën për nder të 11 shtatorit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Shoqata “Miqtë e Amerikës” ka organizuar disa aktivitete në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA, raporton Ekonomia Online. Në shenjë solidarizimi me shtetin mik, policia,...

Pacolli përkujton 11 shtatorin, Kosova është pjesë e aleancës kundër terrorizmit

para 3 muajve - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit, duke thënë se kjo ditë ka ndryshuar botën për të keq. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se Kosova sot është...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - RTV 21

Përkujtohet sulm i 11 shtatorit të vitit 2011 Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer...

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 3 muajve - Arbresh

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet...

Në Kosovë përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

para 3 muajve - Albinfo

Edhe Kosova ka përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001...

Kurti për 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 3 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka përkujtuar 11 shtatorin e vitit 2011, ku mijëra njerëz janë vrarë nga sulmi terrorist në kullat binjake në ShBA. Kurti ka thënë se Kosova bashkëndjen thellë...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë bashkë me SHBA-të në luftën për liri

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosov, Kadri Veseli, ka kujtuar sot sulmet terrotiste të 11 dhtatorit 2001 në SHBA ku u shuan mijëra jetë të pafajshme. Nëpërmjet një statusi në faqen...

Kosova kujton 3 mijë viktimat e 11 shtatorit, ndizen qirinj për ta

para 3 muajve - Arbresh

Më rastin e 11 shtatorit përvjetorit të 18 të sulmit terrorist në kullat binjake ne SHBA, 3 mijë viktimat i ka kujtuar edhe Kosova përmes aktiviteteve të ndryshme. Pikërisht në kujtim të kësaj dite shoqata...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Dita që ndryshoi botën dhe solli luftën e re

para 3 muajve - Epoka e Re

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga...

11 shtatori/ Dita që ndryshoi botën dhe solli luftën e re

para 3 muajve - Flaka

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga...

Veseli: Terrorizmi është një e keqe pa dallim kombi, feje e race

para 3 muajve - KosovaPress

Ish kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka kujtuar tragjedinë e 11 shtatorit  në ShBA në të cilën afër 3 mijë persona humbën jetën. Veseli ka kujtuar edhe bashkombasit tanë që humbën jetën atë ditë, Mon Gjonbalajn,...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes dhe kthesës

para 3 muajve - InfoMagazin

Zv.kryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Sinjali

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Veseli: Para 18 vitesh ShBA-të përjetuan një tragjedi botërore

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar tragjedinë e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka thënë se 18 vite më parë shtetet paqedashëse me demokraci të lira përjetuan...

Veseli: Kosova e rreshtuar me popujt e lirë, me SHBA’në në krye, për ta luftuar terrorizmin

para 3 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist në ShBA para 18 vjetësh. Ai thotë se ‘Kosova është e rreshtuar me popujt e lirë, me SHBA’në në krye për ta luftuar terrorizmin’. Veseli shkruan...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, bota kujton 11 shtatorin

para 3 muajve - Blitz

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake u krye më 11 shtator 2001, nga një grup prej 19 vetash,...

Kurti kujton viktimat e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen me popullin amerikan

para 3 muajve - KosovaPress

Kurti thotë se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave. Postimi i Kurtit: Më 11 shtator 2001, në një mëngjes të kthjellët, vdekja ra nga qielli. Mijëra njerëz...

Kurti kujton 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kujton viktimat që humbën jetën më 11 shtator të 2001-së në SHBA. Kurti tha se në atë ditë vdekja ra nga qielli. “Mijëra njerëz me prejardhje nga e gjithë...

Zbulohet pllaka memoriale në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - KosovaLive360

Kryeministri në detyrë, i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe dhe mori pjesë në zbulimin e obeliskut në oborrin e Qeverisë së Kosovës, kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001, në SHBA....

Islam Pacolli kujton viktimat e sulmit terroriste të 11 shtatorit

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka kujtuar viktimat e sulmit terroristë të 11 shtatorit. Përmes një postimi në facebook, Pacolli ka shkruar se zbulimi i sotëm i obeliskut...

Islam Pacolli kujton viktimat e sulmit terroriste të 11 shtatorit

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka kujtuar viktimat e sulmit terroristë të 11 shtatorit. Përmes një postimi në facebook, Pacolli ka shkruar se zbulimi i sotëm i obeliskut...

Hoxhaj: 11 shtatori, ditë e dhimbjes dhe e kthesës

para 3 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit...

11 shtatori, Kosnett: Nuk harrojmë përkrahjen tuaj – dhuruat gjak, pati vullnetarë për t’iu bashkuar ushtrisë së Amerikës

para 3 muajve - Periskopi

Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete. Qysh në mëngjes...

Kosova kujton viktimat e 11 shtatorit

para 3 muajve - KosovaPress

Qysh në mëngjes aktivitetet kanë filluar ku në oborrin e Qeverisë së Kosovës është zbuluar pllaka memorie, në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers” dhe “Kosova...

SHBA-të kujtojnë 11 Shtatorin: tmerrin që ndryshoi Amerikën dhe botën

para 3 muajve - Te Sheshi

SHBA-të u kanë kërkuar të gjitha njësive diplomatike të tyre që të ulin sot flamurin në gjysmë shtizë, në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit. Më 11 shtator 2001, Shtetet e Bashkuara...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Flaka

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Haradinaj kujton 11 shtatorin: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj,dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë zbuluar sot një pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers”...

Pacolli: 11 shtatori ndryshoi botën

para 3 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka quajtur 11 shtatorin e 18 viteve më parë si data që ndryshoi botën. Pacolli ka thënë se sot të gjithë jemi New York. “Sot,...

Zbulohet pllaka përkujtimore kushtuar viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Epoka e Re

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Shënohet “11 Shtatori” në SHBA, dita që ndryshoi botën

para 3 muajve - Fol

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. Ne përkujtojmë solemnisht individët që humbën jetën në # shtator 11, 2001. Për nder të atyre që humbën jetën,...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 3 muajve - Periskopi

Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi tërë botën në luftën...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet si dëshmi e themelit të lirisë

para 3 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 3 muajve - Ekonomia Online

Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes, por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi tërë botën në luftën...

Kossnett: Është nder që Kosova organizon një mori aktivitetesh për të nderuar viktimat e 11 shtatorit

para 3 muajve - Arbresh

Më rastin e 18 vjetorit të sulmit terrorist ndaj kullave binjake në SHBA, në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator – Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave....

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA

para 3 muajve - Infokusi

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

Në Prishtinë, zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 Shtatorit

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 shtator 2019 – Në oborrin e ndërtesës së Qeverisë së Kosovës sot në mëngjes u zbulua një obelisku i ngritur në nderim të viktimave të sulmeve të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të...

Kosova nderon viktimat e 11 Shtatorit

para 3 muajve - InfoMagazin

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

Haradinaj kujton 11 shtatorin: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj,dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë  zbuluar sot një  pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers”...

Sot 18 vjet nga sulmet terroriste mbi Kullat Binjake në New York

para 3 muajve - PortaliOnline

Sot shënohet 18 vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën jetën 2,996 njerëz në katër zona të ndryshme. 11 shtatori i vitit 2001 do të mbahet...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 3 muajve - InfoMagazin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

Pastrohet sheshi “Bill Clinton” për nder të 11 shtatorit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Shoqata “Miqtë e Amerikës” kanë filluar aktivitetet në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA, raporton Ekonomia Online. Në sheshin “Bill Clinton”, në Prishtinë është vendosur...

Zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 shtatorit në Amerikë

para 3 muajve - Sovrani

Në 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj kullave binjake në New York, sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të ati sulmi....

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Fakti Ditor

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

“Kosovo Remember”, zbulohet pllaka përkujtimore kushtuar viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo Remember” ose në...

Haradinaj kujton viktimat e sulmit të 11 shtatorit: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit 2001 në ShBA. “Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkëndjenë me Amerikën. Ne do ta kthejmë në traditë që para se...

Përurohet obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në ShBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Periskopi

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - KosovaPress

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet zbuluan këtë pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers” dhe “Kosova...

Haradinaj kujton viktimat e sulmit të 11 shtatorit: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit 2001 në ShBA. “Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkëndjenë me Amerikën. Ne do ta kthejmë në traditë që para se...

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Periskopi

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo Remember” ose në...

Përurohet obelisku “Kosovo Remembers”në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers”në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në ShBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo...

Kosova përkujton viktimat e SHBA-së nga sulmi i 11 shtatorit

para 3 muajve - Arbresh

Sot bëhen 18 vjet nga kryerja e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ndërsa, sot Kosova me aktivitete të ndryshme do të përkujtoj dhe nderoj viktimat e këtij sulmi. Fillimisht,...

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 3 muajve - KosovaPress

Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo Remember” ose në shqip “Kosova Kujton” në katër faqet e saj ku shkruhen edhe ndërtesat të cilat janë sulmuar. Po ashtu, do të jetë edhe logoja e Qeverisë së Kosovës. Obelisku...

18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit në SHBA

para 3 muajve - Arbresh

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 3 muajve - KosovaPress

Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyesë radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti...

Miqtë e Amerikës përgatiten për nderimin e viktimave në sulmin terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se sot është takuar me Kapiten Naim Buzuku shef i operativës NJSO- Prishtinë, dhe Rreshter Ibrahim Dani udhëheqës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK