http://kariera.mk

Trump po shqyrton pesë persona për të zëvendësuar John Bolton

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha të mërkurën se po konsideronte pesë njerëz shumë të kualifikuar për të zëvendësuar John Bolton, si Këshilltar të Sigurisë Kombëtare. Duke...

Donald Trump po shqyrton pesë persona të kualifikuar për të zëvendësuar John Bolton

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha të mërkurën se po konsideronte pesë njerëz shumë të kualifikuar për të zëvendësuar John Bolton, si Këshilltar të Sigurisë Kombëtare. Duke...

“Kundërshtari i vetëm i Kosovës në Shtëpinë e Bardhë”- Pse është lajm i mirë shkarkimi i Bolton-it?

para 3 muajve - Gazeta Express

Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, po e sheh si një lajm jashtëzakonisht të mirë për Kosovën, shkarkimin e John Boltonit nga Administrata Amerikane, kjo pasi që ajo thotë se ai ka pasur qëndrim kundër...

Largimi i Boltonit: Irani thotë se “nxitësit e luftës” duhet të shkojnë

para 3 muajve - Aktuale

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

Largimi i Boltonit: Irani thotë se “nxitësit e luftës” duhet të shkojnë

para 3 muajve - Klan Kosova

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

Largimi i Boltonit/ Irani: “Nxitësit e luftës” duhet të shkojnë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

Trump po shqyrton pesë persona për të zëvendësuar John Bolton

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha të mërkurën se po konsideronte pesë njerëz shumë të kualifikuar për të zëvendësuar John Bolton, si Këshilltar të Sigurisë Kombëtare. Duke...

Irani për largimin e Bolton: Nxitësit e luftës duhet të shkarkohen

para 3 muajve - Opinion

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

Bolton ishte shpresa e Thaçit, Vuçiç dhe Ramës

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Enver Robelli – Kush nuk vringëllon revolen, në sytë e John Boltonit është vetëm një «pëllumb». Me këso shpezësh nuk bëhet politikë, është i bindur ai. Në kujtimet e tij nga viti 2007 Bolton shkruan:...

Rusia ‘e pikëlluar’ për largimin e Bolton

para 3 muajve - Gazeta Express

Rusia nuk pret që lidhjet e saj me Uashingtonin të përmirësohen papritmas pas daljes së këshilltarit të SHBA për sigurinë kombëtare John Bolton. Presidenti amerikan Donald Trump pushoi papritmas Boltonin...

Shkarkimi i Bolton/ Irani: Nxitësit e luftës duhet të braktisen

para 3 muajve - Vizion Plus

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

Donald Trump po shqyrton pesë persona të kualifikuar për të zëvendësuar John Bolton

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha të mërkurën se po konsideronte pesë njerëz shumë të kualifikuar për të zëvendësuar John Bolton, si Këshilltar të Sigurisë Kombëtare. Duke...

Dëbimi i John Boltonit: Një rrezik më pak për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Tema

John Bolton dëshironte të bombardonte Iranin, Korenë e Veriut, Venezuelën. Për këtë shkak u dëbua nga posti i këshilltarit për siguri nacionale të Donald Trumpit. Bolton, një kundërshtar i rreptë i pavarësisë...

Largimi i Boltonit: Irani thotë se "nxitësit e luftës" duhet të shkojnë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

“Kundërshtari i vetëm i Kosovës në Shtëpinë e Bardhë”- Pse është lajm i mirë shkarkimi i Bolton-it?

para 3 muajve - Bota Press

Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, po e sheh si një lajm jashtëzakonisht të mirë, për Kosovën, shkarkimin e John Boltonit nga Administrata Amerikane, kjo pasi që ajo thotë se ai ka pasur qëndrim kundër...

Rusia ‘e pikëlluar’ për largimin e armikut të shqiptarëve John Bolton

para 3 muajve - InfoShqip

Rusia nuk pret që lidhjet e saj me Uashingtonin të përmirësohen papritmas pas daljes së këshilltarit të SHBA për sigurinë kombëtare John Bolton. Presidenti amerikan Donald Trump pushoi papritmas Boltonin...

Dëbimi i John Boltonit: një rrezik më pak për Kosovën

para 3 muajve - DialogPlus

John Bolton dëshironte të bombardonte Iranin, Korenë e Veriut, Venezuelën. Për këtë shkak u dëbua nga posti i këshilltarit për siguri nacionale të Donald Trumpit. Bolton, një kundërshtar i rreptë i pavarësisë...

Lajmi i madh nga Amerika për Kosovën: Trumpi shkarkon John Boltonin, këshilltarin për siguri që besohet se ishte pro ndarjes

para 3 muajve - Bashke

“E kam njoftuar John Boltonin mbrëmë se shërbimet e tij më s’janë të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë. S’jam pajtuar me shumë prej sugjerimeve të tij”, ka shkruar Trump në Twitter duke shtuar se një këshilltar...

Largimi i Boltonit: Irani thotë se “nxitësit e luftës” duhet të shkojnë

para 3 muajve - Albinfo

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

Largimi i Boltonit: Irani thotë se “nxitësit e luftës” duhet të shkojnë

para 3 muajve - Arbresh

Irani iu ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që “të lënë anash nxitësit e luftës”, pas largimit të John Boltonit nga pozita e Këshilltarit amerikan për Siguri Kombëtare dhe në kohën e rritjes së tensioneve...

Rusia ‘e pikëlluar’ për largimin e Bolton

para 3 muajve - Bota Press

Rusia nuk pret që lidhjet e saj me Uashingtonin të përmirësohen papritmas pas daljes së këshilltarit të SHBA për sigurinë kombëtare John Bolton. Presidenti amerikan Donald Trump pushoi papritmas Boltonin...

Kërkoi bombardimin e Iranit! Kush është John Bolton, i shkarkuar nga Trump

para 3 muajve - BalkanWeb

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Kush është John Bolton, kundërshtari i Kosovës

para 3 muajve - Ina

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Kush ishte John Bolton, armiku i Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Express

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Qorrolli krahason largimin e John Bolton nga administrata e Trump, me paraqitjen e futbollistëve kosovar në Angli

para 3 muajve - Arbresh

Juristi Vigan Qorrollli, në një postim në profilin e tij në Facebook, ka shkruar se largimi i John Bolton nga administrata e Trump është padyshim një lajm spektakolar për Kosovën. Ai po ashtu e ka krahasuar...

Kush është John Bolton, kundërshtari i Kosovës

para 3 muajve - InfoShqip

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Kush ishte John Bolton, armiku i Kosovës

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator –  “Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare,...

Kush ishte John Bolton

para 3 muajve - Periskopi

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Kush ishte John Bolton

para 3 muajve - Insajderi

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Kush ishte John Bolton?

para 3 muajve - Koha.mk

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Kush ishte John Bolton?

para 3 muajve - Sinjali

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Bolton largohet duke lënë hapur gjithë problemet që solli në Shtëpinë e Bardhë

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Ruben Avxhiu – Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet...

Kush ishte John Bolton?

para 3 muajve - Evropa e Lirë

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për siguri kombëtare, John Bolton. “Nuk...

Shkarkimi i John Bolton, “gëzoi” shqiptarët

para 3 muajve - Top Channel

Nga Ruben Avxhiu Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet...

Kandidati për deputet i lumtur për dorëheqjen e Boltonit: Lajm i mirë për Kosovën

para 3 muajve - Insajderi

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Anton Berisha, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkarkuar...

Berisha: Largimi i Boltonit, lajm i mirë për shtetin e Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Express

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Anton Berisha, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkarkuar...

Në Serbi e përjetojnë keq shkarkimin e John Bolton

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar John R. Bolton, këshilltarin e tij të tretë për siguri nacionale, pas shumë mospajtimeve që kishin pasur, në veçanti për shkak të politikave të jashtme karshi...

Shqiptarët i gëzohen shkarkimit të John Bolton

para 3 muajve - OraInfo

Donald Trump ka shkarkuar këshilltarin e tij për siguri, John Bolton. Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga...

Donald Trump shkarkoi “armikun” e Kosovës, çfarë shkruajnë mediat serbe

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar John R. Bolton, këshilltarin e tij të tretë për siguri nacionale, pas shumë mospajtimeve që kishin pasur, në veçanti për shkak të politikave të jashtme karshi...

Shkarkimi i kundërshtarit më të madh të Kosovës nga Shtëpia e Bardhë, “gëzon” shqiptarët

para 3 muajve - GazetaBlic

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet e tij nuk nevojiten...

Shkarkohet këshilltari i Trump, armiku numër një i Kosovës

para 3 muajve - Top Channel

Nga Ruben Avxhiu Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet...

John Bolton, largohet duke lene hapur gjithe problemet qe solli ne Shtepine e Bardhe

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Ruben Avxhiu Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet...

Presidenti Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton

para 3 muajve - Zhurnal

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet e tij nuk nevojiten...

Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë kundërshtarin e pavarësisë së Kosovës

para 3 muajve - Ina

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Tëitter, ku ka thënë se nuk është...

Nënkryetari i AAK-së: Ishim në dijeni për shkarkimin e Bolton- lajm i keq për armiqtë e Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i AAK-së, Anton Berisha ka thënë se kanë qenë në dijeni për shkarkimin e John Boltonit nga pozita e këshilltarit për siguri në SHBA, raporton Gazeta Blic. Berisha ka thënë se ndihet i lumtur...

Mosmarrëveshjet për politikën e jashtme, Trump shkarkon John Bolton

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton. Shkak I shkarkimit janë bërë mosmarrëveshjet mes presidentit dhe këshilltarit të sigurisë për çështjet e politikës...

Presidenti Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton

para 3 muajve - Standard

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet e tij nuk nevojiten...

Berisha: Largimi i Boltonit, lajm i mirë për Kosovën

para 3 muajve - Infokusi

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Anton Berisha, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkarkuar...

Shkarkimi i John Bolton i “gëzoi” shqiptarët

para 3 muajve - Ekonomia Online

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet e tij nuk nevojiten...

Berisha: Largimi i Boltonit, lajm i mirë për shtetin e Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Anton Berisha, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkarkuar...

E PAPRITUR/ Vjen shkarkimi i radhës: Trump “qëron” dhe John Bolton

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti amerikan Donald Trump shkarkoi të martën këshilltarin e Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Bolton, raporton AP. Ai tha se e mori atë vendim sepse nuk ishin dakord për një numër...

Trump shkarkon këshilltarin për sigurinë, John Bolton, mbështetësin e flaktë të ndarjes së Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Donald Trump, sapo ka njoftuar se ka shkarkuar këshilltarin e tij për sigurinë, John Bolton. Ky i fundit është një emër mjaft i njohur për shqiptarët, pasi ka mbështetur idenë e ndarjes së Kosovës...

Donald Trump shkarkon shefin e sigurisë kombëtare John Bolton

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump të martën tha që ai shkarkoi këshilltarin e ashpër të Sigurisë Kombëtare John Bolton për shkak të mosmarrëveshjeve. “Kam informuar John Bolton mbrëmë që shërbimet e tija...

Presidenti Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton

para 3 muajve - Illyria

Nga Ruben Avxhiu Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, është zyrtari i radhës i lartë i Administratës së Presidentit Trump që largohet nga detyra. “E njoftova mbrëmë John Bolton-in se shërbimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK