http://kariera.mk

Gara për Gjykatën e Lartë/ Kualifikohen 8 juristë për tre vende, skualifikohen 14

para 11 muajve - Top Channel

Siç edhe ndodhi gjatë garës për në Gjykatën Kushtetuese, edhe në konkurrimin për në Gjykatën e Lartë , është rrudhur ndjeshëm lista e pretendentëve që synojnë tre vende vakante në gjykatën supreme. Nga...

KLGJ skualifikon 14 kandidatë për në Gjykatën e Lartë, tetë ende në garë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGJ njoftoi të martën se vendosi skualifikimin e 14 kandidatëve për në vendet vakante të Gjykatës së Lartë, pasi nuk plotësonin kriteret formale, që përfshijnë shkollimin dhe...

KLGJ përjashton 14 juristë nga procedura e emërimit në Gjykatën e Lartë

para 11 muajve - Lexo

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) zhvilloi mbledhjen e radhës në të cilën miratoi disa vendime të rëndësishme. Konkretisht, KLGJ shqyrtoi projektvendimet për verifikimin e kushteve dhe kritereve për 14...

Kunati i Ben Blushit kandidat për gjyqtar në Gjykatën e Lartë

para 11 muajve - Standard

Ervin Pupe, ndodhet në listën e 8 kandidatëve që kanë kaluar fazën e parë të kualifikimit për kandidat si gjyqtar në Gjykatën e Lartë. Një nga kriteret për tu kualifikuar në këtë garë është edhe të jesh...

Gara për Gjykatën e Lartë, skualifikohen 13 juristë, kalojnë Sadushi dhe Sollaku

para 11 muajve - Vizion Plus

13 nga 22 juristët e karrierës që kandidiaun për tre vendet vakante ne gjykatën e lartë që zgjidhen nga kandiditët jo gjyqtarë u skualifikuan nga gara. Në mbledhjen e rradhës , këshilli i lartë gjyqsorë...

Sollaku dhe Sadushi në rrugën drejt Gjykatës së Lartë

para 11 muajve - Respublica

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Theodhori Sollaku dhe drejtori i Shkollës së Magjistraturës, Sokol Sadushi janë ndër 8 të kualifikuarit për të qenë anëtar të Gjykatës së Lartë. Emrat e tyre u përzgjodhën...

Gara për Gjykatën e Lartë, zbardhen emrat e 8 juristëve që plotësojnë kushtet

para 11 muajve - Sot News

Sot janë zgjedhur juristët që plotësojnë kushtet për të vijuar garën në Gjykatën e Lartë. Nga 22 kandidatë që aplikuan, 13 nuk janë kualifikuar, njëri është tërhequr dhe vetëm 8 kanë mundur që të kalojnë...

U zhvillua mbledhja e Këshillit të Lartë Gjyqësor, zbardhen emrat e kandidatëve për Gjykatën e Lartë

para 11 muajve - Standard

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja e Këshillit të Lartë Gjyqësor. Ndërkohë që janë zbardhur edhe emrat e kandidatëve që do të kualifikohen për Gjykatën e Lartë. Nga lista me 22 kandidatë, 13 nuk janë...

Gara në Gjykatën e Lartë, ja emrat e 8 juristëve që plotësojnë kushtet

para 11 muajve - Koha Jone

Juristët që plotësojnë kushtet për të vijuar garën në Gjykatën e Lartë. Nga 22 kandidatë që aplikuan, 13 nuk janë kualifikuar, njëri është tërhequr dhe vetëm 8 kanë mundur që të kalojnë këtë fazë për të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK