http://kariera.mk

NISMA: Mirë që KQZ e pranoi gabimin në formularë, kërkojmë rinumërim në nivel vendi

para 9 muajve - Klan Kosova

NISMA Socialdemokrate ka kërkuar rinumërim të votave në nivel vendi. Sekretari i Përgjithshëm i Nismës, Bilall Sherifi, ka përshëndetur vendimin e KQZ-së për të rinumëruar mbi 303 vendvotime. Ai ka thënë...

Kaq vota i duhen një kandidati për t’u bërë deputet!

para 9 muajve - GazetaBlic

Për tu bërë deputet i Kuvendit të Kosovës, duhet të ketë së paku 4 mijë vota, kur bëhet fjalë për parti më të vogla, ndërsa deri në 10 mijë tek subjektet që kanë përqindje më të lartë. Kjo, nuk vlen shumë...

NISMA reagon pas vendimit të KQZ’së për t’i numëruar votat në 300 vendvotime

para 9 muajve - Gazeta Express

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim sic kanë pretenduar edhe ata, raporton...

NISMA: Mirë që KQZ e pranoi gabimin në formularë, kërkojmë rinumërim në nivel vendi

para 9 muajve - Medial

NISMA Socialdemokrate ka kërkuar rinumërim të votave në nivel vendi. Sekretari i Përgjithshëm i Nismës, Bilall Sherifi, ka përshëndetur vendimin e KQZ-së për të rinumëruar mbi 303 vendvotime. Ai ka thënë...

KQZ vendos që të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - RTV 21

Bëhet fjalë për gabim teknik në formularë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve për shkak të një gabimi teknik./ 21Media

Kosovë, ​KQZ-ja vendos të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

NISMA kërkon rinumërim të votave në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - RTV 21

“KQZ ka pranuar gabimin” Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka mirëpritur vendimin e Komisionit Qendror i Zgjedhjeve për rinumërimin e votave në 303 vendvotime . Mirëpo ai...

Kosovë/ KQZ vendos, rinumrim në 313 vendvotime

para 9 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

KQZ vendos për rinumërim të votave në 313 vendvotime

para 9 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Ky vendim i KQZ-së vjen pas rekomandimit të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. Koordinatori i QNR-së Burim Ahmetaj, ka...

Nisma pas vendimit për rinumërim: KQZ megjithatë më në fund pranoi gabimin

para 9 muajve - Medial

18:29 | 9 Tetor 2019 Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim siç kanë pretenduar...

NISMA kërkon sërish rinumërim të votave në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - RTV 21

“KQZ ka pranuar gabimin” Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka mirëpritur vendimin e Komisionit Qendror i Zgjedhjeve për rinumërimin e votave në 303 vendvotime. Ai po ashtu...

Nisma kërkon qe të rinumërohen të gjitha vendvotimet, jo vetëm 303 kuti

para 9 muajve - OraInfo

KQZ ka vendosur sot që të rinumërohen 303 kuti të votimit. Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni...

Pas vendimit të KQZ-së për rinumërim në disa vendvotime, deklarohen nga Nisma

para 9 muajve - Sinjali

Partia Nisma Socialdemokrate ka mbështetur vendimin e KQZ-së për rinumërim të votave në 303 vendvotime. Kandidati për deputet nga kjo parti , Bilall Sherifi përmes një konference për media tha se KQZ më...

Nisma kërkon që KQZ-ja të çojë në rinumërim të gjitha vendvotimet, jo vetëm 303

para 9 muajve - Koha.net

Bilall Sherifi nga Nisma Socialdemokrate ka thënë se e kanë mirëpritur vendimin për rinumërim të 303 vendvotimeve për zgjedhjet e 6 tetorit, por ka shtuar se rinumërim duhet të bëhet për secilin vendvotim...

NISMA tregon arsyen pse vendi duhet të shkojë në rinumërim të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për medie, ku ka folur sekretari i kësaj partie, Bilall Sherifi i cili tha se NSIMA është e kënaqur me vendimin që ka marrë sot KQZ-ja për të rinumëruar edhe...

KQZ vendos për rinumërim të votave në 313 vendvotime

para 9 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Ky vendim i KQZ-së vjen pas rekomandimit të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. Koordinatori i QNR-së Burim Ahmetaj, ka...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Bashke

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Pesë komunat me më së shumti vota të pavlefshme

para 9 muajve - Sinjali

Në zgjedhjet e parakohshme të mbajtura me 6 tetor në Kosovës, numri votave të pavlefshme arriti në 40 mijë e 732 vota. Në nivel vendi, pesë janë komuna të cilat kanë pasur numër më të madh të votave të...

Kosovë/ KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime teknike...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit i rekomandon KQZ’së të rinumërohen 300 vendvotime

para 9 muajve - Gazeta Express

Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur si pasojë e një defekti me formularë. Bëhet...

Do të rinumërohen më shumë se 300 vendvotimeve në Kosovë

para 9 muajve - Portalb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, transmeton Koha.net . “S’po flitet për manipulim, por...

Nisma kërkon rinumërim në të gjitha vendvotimet, të bindur që kanë kaluar pragun

para 9 muajve - Infokusi

Nisma Socialdemokrate po kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që të bëhet rinumërimi i të gjitha vendvotimeve dhe jo vetëm i 303 vendvotimeve që sot KQZ ka marrë vendim që të rinumërohen. Sekretari i...

KQZ vendos që të rinumërohen më shumë se 300 vendvotime

para 9 muajve - Flaka

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

Vendos KQZ: Do të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - OraInfo

Është marrë vendimi për rinumërimin e disa vendvotimeve. KQZ ka aprovuar rekomandimin e QNR-së për rinumërim në 303 vendvotime. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të KQZ-së, shkruan lajmi.net. Me...

KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime, ku 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas QNR këto vendvotime nuk kanë arritur të procesohen si të rregullta për shkak...

Nisma kërkon rinumërimnë të gjitha vendvotimet, të bindur që kanë kaluar pragun

para 9 muajve - Infokusi

Nisma Socialdemokrate po kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që të bëhet rinumërimi i të gjitha vendvotimeve dhe jo vetëm i 303 vendvotimeve që sot KQZ ka marrë vendim që të rinumërohen. Sekretari i...

KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime teknike...

KQZ vendos që të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - RTV 21

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 303 vendvotime 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

Kosovë, KQZ vendos rinumërimin e 303 vendvotimeve

para 9 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ne Kosove ka vendosur qe te rinumeroje 303 vendvotime. Vendimi eshte marre ne menyre unanime nga anetaret e KQZ-se per shkak të gabimeve teknike në formularë. ‘Gabime teknike...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Aktuale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Shembulli që tregon gabimin teknik në formularin e numërimit të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

Për shkak të gabimeve teknike në formularin e numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, bëhet fjalë për...

Kosovë/ KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime teknike...

KQZ vendos për rinumërim në Kosovë, ja në sa vendvotime do numërohen sërish votat

para 9 muajve - InfoShqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Ky vendim i KQZ-së vjen pas rekomandimit të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. Koordinatori i QNR-së Burim Ahmetaj, ka...

Më shumë se 300 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Medial

16:51 | 9 Tetor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka votuar që 303 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Ky vendim i mor pas rekomandimit të koordinatorit të Qendrës së Numërimit të Votave, raporton...

Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Medial

16:31 | 9 Tetor 2019 Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë...

Shembulli që tregon gabimin teknik në formularin e numërimit të votave

para 9 muajve - Koha.net

Për shkak të gabimeve teknike në formularin e numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, bëhet fjalë për...

Kur shpallen rezultatet përfundimtare të votave të kandidatëve për deputetë?

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), dje ka përfunduar me numërimin e të gjitha vendvotimeve. Mirëpo, KQZ, ende nuk ka nisur numërimin e votave me postë, votave me kusht dhe votave të personave me nevoja...

KQZ vendos për rinumërimin në më shumë se 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. “S’po flitet për manipulim, por për një gabim teknik...

Mësohet kur do të publikohen rezultatet përfundimtare të votave të kandidatëve për deputetë

para 9 muajve - OraInfo

Me 6 tetor në vend janë mbajtur zgjedhje të parakohshme. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), dje ka përfunduar me numërimin e të gjitha vendvotimeve. Mirëpo, KQZ, ende nuk ka nisur numërimin e votave...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë qendrave të votimit

para 9 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka thënë se pas vendosjes në karantinë të këtyre kutive...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit kërkon të rinumërohen 300 vendvotime

para 9 muajve - OraInfo

Po kërkohet rinumërimi i 300 vendvotimeve. Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur...

KQZ vendos për të rinumëruar votat në dhjetë vendvotime

para 9 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka vendosur për rinumërimin e votave në dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, ka kërkuar që të rinumërohen votat, duke...

KQZ-ja merr vendimin për rinumërim të votave në disa vendvotime

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është prezantuar raportit të karantinës duhet të ketë rinumërim në disa vendvotime të cilat janë konsideruar se ka pasur parregullsi,...

Kosovë, ​KQZ-ja vendos të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - Lajm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

Sa vota i duhën një kandidati për t’u bërë deputet?

para 9 muajve - Gazeta e re

Për tu bërë deputet i Kuvendit të Kosovës, duhet të ketë së paku 4 mijë vota, kur bëhet fjalë për parti më të vogla, ndërsa deri në 10 mijë tek subjektet që kanë përqindje më të lartë. Kjo, nuk vlen shumë...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve

para 9 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi.

Ja sa vota i duhën një kandidati për t’u bërë deputet!

para 9 muajve - Epoka e Re

Për tu bërë deputet i Kuvendit të Kosovës, duhet të ketë së paku 4 mijë vota, kur bëhet fjalë për parti më të vogla, ndërsa deri në 10 mijë tek subjektet që kanë përqindje më të lartë. Kjo, nuk vlen shumë...

Sa vota i duhen një kandidati për t’u bërë deputet?

para 9 muajve - Fakti Ditor

Për tu bërë deputet i Kuvendit të Kosovës, duhet të ketë së paku 4 mijë vota, kur bëhet fjalë për parti më të vogla, ndërsa deri në 10 mijë tek subjektet që kanë përqindje më të lartë. Kjo, nuk vlen shumë...

Sa vota i duhen një kandidati për t’u bërë deputet? Flasin nga KDI

para 9 muajve - Arbresh

Për tu bërë deputet i Kuvendit të Kosovës, duhet të ketë së paku 4 mijë vota, kur bëhet fjalë për parti më të vogla, ndërsa deri në 10 mijë tek subjektet që kanë përqindje më të lartë. Kjo, nuk vlen shumë...

NISMA kërkon rinumërim të votave në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - Albinfo

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka mirëpritur vendimin e Komisionit Qendror i Zgjedhjeve për rinumërimin e votave në 303 vendvotime. Mirëpo ai ka thënë se ky vendim është...

Nisma- AKR, besojnë se do ta kalojnë pragun zgjedhor

para 9 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar rezultatet preliminare për zgjedhjet parlamentare, të cilat janë mbajtur ditën e diele (6 tetor). Sipas këtyre rezultateve preliminare të cilat nuk përfshijnë...

​Nisma kërkon rinumërim në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - KosovaPress

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi tha se e mirëpresin vendimin e KQZ-së që të rinumërohen 303 vendvotime për shkak të gabimeve teknike në formularin e përputhjes së të dhënave...

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - Gazeta Express

Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha...

​Nisma kërkon rinumërim rinumërim në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - KosovaPress

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi tha se e mirëpresin vendimin e KQZ-së që të rinumërohen 303 vendvotime për shkak të gabimeve teknike në formularin e përputhjes së të dhënave...

​Nisma kërkon rinumërim në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - Gazeta e re

Nisma Socialdemokrate po kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që të bëhet rinumërimi i të gjitha vendvotimeve dhe jo vetëm i 303 vendvotimeve që sot KQZ ka marrë vendim që të rinumërohen. Sekretari i...

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ vendos rinumërimin e votave në 303 kuti

para 9 muajve - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka marrë vendim sot që të rinumërohen votat në 303 kuti, raporton zeri.info. Kjo pasi, siç është thënë në mbledhjen e sotme, ka pasur disa probleme teknike sa i...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos për rinumërimin e më shumë se 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. “S’po flitet për manipulim, por për një gabim teknik që ka...

Ky është vendimi i KQZ-së për rinumërim të votave

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Megjithatë do të ketë rinumërim të votave në 300 kuti votimi / Reagon NISMA

para 9 muajve - in7

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim sic kanë pretenduar edhe ata, raporton...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Rinumërimi i 313 vendvotimeve fillon të enjten pasdite – do të marrë kohë disa ditë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Rinumërimi i 313 vendvotimeve nga komuna të ndryshme do të fillojë të enjten pasdite. Lajmi është konfirmuar për Indeksonline nga zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Të enjten pasdite do të fillojë rinumërimi...

​KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime, ku 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas QNR këto vendvotime nuk kanë arritur të procesohen si të rregullta për shkak...

Nisma këmbëngul: Të rinumërohen të gjitha vendvotimet, ka parregullsi

para 9 muajve - Gazeta e re

Nisma Socialdemokrate, nuk po pajtohet me vendimin e Komisionit Qendror Zgjedhor, për rinumërimin e 303 vendvotimeve, raporton EkonomiaOnline. Kjo parti po këmbëngul se rinumërimi duhet të ndodh në nivel...

Sherifi: E vërteta është vetëm brenda kutive të votimit, kërkojmë rinumërimin e të gjitha votave!

para 9 muajve - Fakti Ditor

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media, deri u kërkua rinumërimi i të gjitha kutive të votimit. Kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Bilall Sherifi tha arsyeja pse ka thirrur...

Nisma kërkon që KQZ-ja të çojë në rinumërim të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - Gazeta Observer

Nisma Socialdemokrate pak më parë ka mbajtur një konferencë për media, ku u  kërkua rinumërimi i të gjitha kutive të votimit. Kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Bilall Sherifi tha se arsyeja...

​KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - KosovaPress

Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, u shpreh se kanë rekomanduar që të rinumërohen 303 vendvotime për shkak se në formularët e përputhjes së të dhënave dhe rezultateve shënimi i rezultateve...

KQZ-ja merr vendimin për rinumërim të votave në disa vendvotime

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qëndrorë Zgjedhorë gjatë ditës së sotme ka mbajtur mbledhjen e radhës. Koordinatori i qendrës të numërimit dhe rezultateve (QNR) Burim Ahmeti, tha se sipas raportit të karantinës së QNR duhet...

Nisma kërkon rinumërimin e të gjitha kutive të votimit

para 9 muajve - Epoka e Re

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media ka kërkuar rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. Gjatë ditës së sotme Komisioni Qendror Zgjedhor në mbledhjen e radhës ka marr vendim që të rinumërohen...

NISMA tregon arsyen pse vendi duhet të shkoj në rinumërim të votave

para 9 muajve - Bota Press

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për medie, ku ka folur sekretari i kësaj partie, Bilall Sherifi i cili tha se NSIMA është e kënaqur me vendimin që ka marrë sot KQZ-ja për të rinumëruar edhe...

Nisma pas vendimit për rinumërim: KQZ megjithatë më në fund pranoi gabimin

para 9 muajve - Arbresh

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim siç kanë pretenduar edhe ata, raporton...

Nisma këmbëngul: Të rinumërohen të gjitha vendvotimet, ka parregullsi

para 9 muajve - Ekonomia Online

Nisma Socialdemokrate, nuk po pajtohet me vendimin e Komisionit Qendror Zgjedhor, për rinumërimin e 303 vendvotimeve, raporton EkonomiaOnline. Kjo parti po këmbëngul se rinumërimi duhet të ndodh në nivel...

Sherifi – KQZ’së: Jo vetëm 303, por të gjitha kutitë të rinumërohen

para 9 muajve - Periskopi

Kandidati për deputet nga Nisma Social Demokrate, Bilall Sherifi sot përmes një konference ka mirëpritur vendimin e KQZ’së që të rinumërohen votat në 303 kuti votimi në tërë Kosovën, megjithatë ai thotë...

Nisma i drejtohet Gjykatës Supreme për rinumërim të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha...

Mësohet kur do të publikohen rezultatet përfundimtare të votave të kandidatëve për deputetë

para 9 muajve - Albinfo

Me 6 tetor në vend janë mbajtur zgjedhje të parakohshme. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), dje ka përfunduar me numërimin e të gjitha vendvotimeve. Mirëpo, KQZ, ende nuk ka nisur numërimin e votave...

Nisma kërkon rinumërim të votave, paraqesin ankesën në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - OraInfo

Po kërkohet edhe një herë një rinumërim i votave. Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 tetor 2019 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë...

QNR rekomandoi rinumërim në 300 vendvotime, VV kërkon informacione shtesë

para 9 muajve - Arbresh

Në mbledhjen e radhës të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po diskutohet lidhur me rekomandimin e QNR-së për shkuarjen në rinumërim të 300 vendvotimeve. E përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ, Adnan...

Ky shembull tregon gabimin teknik në formularin e numërimit të votave

para 9 muajve - Periskopi

Për shkak të gabimeve teknike në formularin e numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, bëhet fjalë për...

KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Albinfo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos që të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - KosovaPress

10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto vendvotime nuk kanë arritur të  procedohen si të rregullta për shkak të parregullsive. Kurse 303 vendvotime do...

KQZ-ja vendos për rinumërimin e më shumë se 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, raporton Ekonomia Online. Koordinatori i Qendrës për Numërimin...

KQZ-ja vendos për rinumërimin e votave në 303 vendvotime

para 9 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj në mbledhjen...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Zyrtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Daka: Duhet të bëhet rinumërimi, formularët ishin me gabime, u shpërndanë në të gjithë Kosovën

para 9 muajve - Periskopi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se duhet ta pranojnë që formularët janë shtypur me gabim teknik, përcjellë Periskopi. 303 vendvotime janë ato të cilat duhet të rinumërohen për shkak të këtyre...

Më shumë se 300 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka votuar që 303 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Ky vendim i mor pas rekomandimit të koordinatorit të Qendrës së Numërimit të Votave, raporton arbresh.info. Koordinatori...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë qendrave të votimit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka thënë se pas vendosjes në karantinë të këtyre kutive...

QNR-ja rekomandon rinumërimin e votave në mbi 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Epoka e Re

Qendra e Numërimit të Votave (QNR) i ka rekomanduar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) që të rinumërohen votat në mbi 300 vendvotime. Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj në mbledhjen e KQZ-së, ka...

KQZ-ja merr vendimin për rinumërim të votave në disa vendvotime

para 9 muajve - Bota Press

Botapress 9 Tetor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është prezantuar raportit të karantinës duhet të ketë rinumërim në disa vendvotime të cilat janë konsideruar se...

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - Tetova Sot

Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha...

QNR rekomandoi rinumërim në 300 vendvotime, VV kërkon informacione shtesë

para 9 muajve - Arbresh

Në mbledhjen e radhës të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po diskutohet lidhur me rekomandimin e QNR-së për shkuarjen në rinumërim të 300 vendvotimeve. E përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ, Adnan...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit i rekomandon KQZ’së të rinumërohen 300 vendvotime

para 9 muajve - Periskopi

Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur si pasojë e një defekti me formularë. Bëhet...

Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Arbresh

Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë që janë shtypur...

KQZ-ja nuk e di saktë se kur do t`i shpallë rezultatet përfundimtare

para 9 muajve - Fakti Ditor

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka deklaruar se në Qendrën e Numërimit të Rezultateve (QNR) është duke u bërë procesimi i formularëve për subjektet politike dhe kandidatëve...

QNR-ja rekomandon rinumërimin e mbi 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Ekonomia Online

Qendra e Numërimit të Votave i ka rekomanduar KQZ-së që të shkohet në rinumërim në mbi 300 vendvotime, raporton Ekonomia Online. Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj,...

NISMA nuk ndalet, i drejtohet Gjykatës Supreme për rinumërimi të votave

para 9 muajve - Infokusi

Pas refuzimit të ankesesës  nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, koalicioni NISMA-AKR i është drejtuar Gjykatës Supreme për rinumërim të votave. Zyrtarë nga Nisma Socialdemokrate kanë thënë...

Kur shpallen rezultatet përfundimtare të votave të kandidatëve për deputetë?

para 9 muajve - Bota Press

Botapress 9 Tetor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), dje ka përfunduar me numërimin e të gjitha vendvotimeve. Mirëpo, KQZ, ende nuk ka nisur numërimin e votave me postë, votave me kusht dhe votave...

Nuk ka rinumërim të votave, ndërkombëtarët kërkojnë formimin e qeverisë

para 9 muajve - Insajderi

Iniciativa e tri subjekteve politike, LDK-së, PDK-së dhe koalicionit Nisma – AKR – PD, për rinumërim të votave ka dështuar të jetësohet. Gjatë ditës së djeshme Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa...

Çdo e njëzeta votë, e pavlefshme

para 9 muajve - Insajderi

Dhjetëra mijëra vota janë shpallur të pavlefshme në zgjedhjet e 6 tetorit. Mbi 40 mijë fletëvotime kanë shkuar dëm, që i bie çdo i njëzeti votues. Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese 202.968 vota ose...

KQZ-ja nuk e di saktë se kur do t`i shpallë rezultatet përfundimtare

para 9 muajve - Gazeta Observer

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka deklaruar se në Qendrën e Numërimit të Rezultateve (QNR) është duke u bërë procesimi i formularëve për subjektet politike dhe kandidatëve...

KQZ’ja nuk e di saktë se kur do t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 9 muajve - Periskopi

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka deklaruar se në Qendrën e Numërimit të Rezultateve (QNR) është duke u bërë procesimi i formularëve për subjektet politike dhe kandidatëve...

Çka ndodhi, çdo e njëzeta votë e pavlefshme!

para 9 muajve - OraInfo

Një numër i madh i votave të pavlefshme kanë dal nga procesi zgjedhor i 6 tetorit. Tashmë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë numëruar 100 për qind e votave, ku në faqen zyrtare të KQZ-së bëhet...

NISMA nuk ndalet, i drejtohet Gjykatës Supreme për rinumërimi të votave

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Pas refuzimit të ankesesës nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, koalicioni NISMA-AKR i është drejtuar Gjykatës Supreme për rinumërim të votave. Zyrtarë nga Nisma Socialdemokrate kanë thënë se...

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - Fakti Ditor

Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha...

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - Ekonomia Online

Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha...

Ndërkombëtarët kërkojnë formimin e qeverisë, s?ka rinumërim të votave

para 9 muajve - Albeu

PZAP-i ka hedhur poshtë ankesën e LDK-së, të PDK-së dhe të koalicionit Nisma – AKR – PD për rinumërim të votave . Ky vendim ka ardhur pak pas reagimeve të diplomatëve ndërkombëtarë në Kosovë, të cilët...

PZAP pranon numër të madh të apeleve dhe ankesave për zgjedhjet parlamentare

para 9 muajve - Gazeta Express

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 86 apele dhe 269 ankesa gjatë fushatës zgjedhore dhe ditën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë Kryesues i Sekretariatit në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - Bota Press

Botapress 9 Tetor – Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve...

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - Gazeta Observer

Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha...

S’ka rinumërim të votave, ndërkombëtarët kërkojnë formimin e qeverisë

para 9 muajve - OraInfo

Nuk do të ketë rinumrim të votave. PZAP-i ka hedhur poshtë ankesën e LDK-së, të PDK-së dhe të koalicionit Nisma – AKR për rinumërim të votave. Ky vendim ka ardhur pak pas reagimeve të diplomatëve ndërkombëtarë...

KQZ: 40 mijë e 732 vota nuk vlejnë

para 9 muajve - Sinjali

Dje kanë dalur rezultatet preliminare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që u mbajtën të dielen. Prej votave të numëruara, dhjetëra mijëra janë shpallur të pavlefshme. 40 mijë e 732 fletvotime kanë...

Ndërkombëtarët kërkojnë formimin e qeverisë, s’ka rinumërim të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

PZAP-i ka hedhur poshtë ankesën e LDK-së, të PDK-së dhe të koalicionit Nisma – AKR – PD për rinumërim të votave. Ky vendim ka ardhur pak pas reagimeve të diplomatëve ndërkombëtarë në Kosovë, të cilët e...

KQZ-ja nuk e di saktë se kur i shpallë rezultatet përfundimtare për partitë dhe kandidatët

para 9 muajve - Ekonomia Online

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka deklaruar se në Qendrën e Numërimit të Rezultateve (QNR) është duke u bërë procesimi i formularëve për subjektet politike dhe kandidatëve...

Çdo e njëzeta votë, e pavlefshme

para 9 muajve - Shenja

Tashmë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë numëruar 100 për qind e votave, ku në faqen zyrtare të KQZ-së bëhet e ditur se ka përfunduar numërimi i të gjitha votave. Dhjetëra mijëra vota janë...

Diaspora vendimtare në zgjedhjet e Kosovës

para 9 muajve - Albinfo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se numërimi i votave me kusht të diasporës dhe personave me nevoja të veçanta, do të nisë pas disa ditëve. Votat e diasporës do të jenë vendimtare në këto...

Ndërkombëtarët vijnë me një mesazh për formimin e qeverisë

para 9 muajve - Gazeta Observer

PZAP-i ka hedhur poshtë ankesën e LDK-së, të PDK-së dhe të koalicionit Nisma – AKR për rinumërim të votave. Ky vendim ka ardhur pak pas reagimeve të diplomatëve ndërkombëtarë në Kosovë, të cilët e kanë...

Rinumërimi vetëm do të vononte formimin e qeverisë, nuk ka ndryshime

para 9 muajve - Arbresh

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe NISMA gjatë ditës së djeshme  kanë kërkuar rinumëron të fletëvotimeve për zgjedhjet e së dielës. Këtë për arbresh.info e ka konfirmuar Mul...

PZAP pranon numër të madh të apeleve dhe ankesave për zgjedhjet parlamentare

para 9 muajve - Periskopi

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 86 apele dhe 269 ankesa gjatë fushatës zgjedhore dhe ditën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë Kryesues i Sekretariatit në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

KQZ-ja ende s’e di sa fletëvotime janë pranuar me postë

para 9 muajve - Koha.net

Procesi i numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta nuk pritet të nisë së paku as këtë javë. Kjo shkaku i procedurave të verifikimit të formularëve të fletëvotimeve...

PZAP pranon numër të madh të apeleve dhe ankesave për zgjedhjet parlamentare

para 9 muajve - Medial

23:01 | 8 Tetor 2019 Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 86 apele dhe 269 ankesa gjatë fushatës zgjedhore dhe ditën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë Kryesues i Sekretariatit në Panelin...

NISMA nuk e pranon vendimin e PZAP-ës, kërkesën për rinumërimin e votave e dërgon edhe në Gjykatën Supreme

para 9 muajve - GazetaBlic

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) gjatë ditës së sotme ka kthyer përgjigje negative për partitë që kërkuan të ketë rinumërim të votave, kërkesa u bë nga NISMA Socialdemokrate, Lidhja Demokratike...

PZAP: Nuk do të ketë numërim të votave në Kosovë

para 9 muajve - Portalb

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se ka hedhur poshtë ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha vendvotimet...

Vendimi i PZAP-së: Nuk ka rinumërim të votave

para 9 muajve - RTV 21

Nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërimin...

Parregullsi në zgjedhje/ Ja kush është partia që ka marrë gjobën më të madhe

para 9 muajve - Top Channel

Ditën e diel në Kosovë janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme, ku Lëvizja Vetëvendosja është shpallur fituese dhe Albin Kurti tashmë ka në dorë formimin e qeverisë. Mul Desku nga Paneli Zgjedhor për Ankesa...

Kjo është shuma që partitë duhet t’ia paguajnë PZAP’it për shkeljet në zgjedhje

para 9 muajve - Gazeta Express

Shumica e subjekteve politike ua kanë parë sherrin pjesëmarrjes së fëmijëve në tubime gjatë fushatës zgjedhore e postimeve të sponsorizuara. Për gjobitjen e subjekteve për shkelje edhe këtë herë është...

KQZ-ja ende s’e di sa fletëvotime janë pranuar me postë

para 9 muajve - Koha.net

Procesi i numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta nuk pritet të nisë së paku as këtë javë. Kjo shkaku i procedurave të verifikimit të formularëve të fletëvotimeve...

Rinumërim votash/ Paneli Zgjedhor rrëzon kërkesën e LDK, PDK dhe NISMA

para 9 muajve - Top Channel

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka rrëzuar kërkesën e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëve të votimit. “Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa...

Hidhet poshtë kërkesa për rinumërimin e votave, Vetëvendosja partia e parë

para 9 muajve - Alsat-M

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Vetëvendosja e Albin Kurtit është partia e parë me mbi 203 mijë vota apo 25.49 për qind. Pas saj radhitet LDK-ja...

Nuk ka rinumërim të votave në Kosovë, hidhen poshtë ankesat e PDK-së, LDK-së dhe Nismës

para 9 muajve - BalkanWeb

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëve të votimeve. “Paneli...

Shkelje gjatë procesit zgjedhor në Kosovë, kjo është partia që ka marrë gjobën më të madhe

para 9 muajve - Albeu

Ditën e diel në Kosovë janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme, ku Lëvizja Vetëvendosja është shpallur fituese dhe Albin Kurti tashmë ka në dorë formimin e qeverisë. Mul Desku nga Paneli Zgjedhor për Ankesa...

Kosovë/ 360 mijë euro gjobë ndaj partive për shkeljet

para 9 muajve - Top Channel

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. E, partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës, është Partia Demokratike e Kosovës....

Zgjedhjet në Kosovë/ LDK, PDK dhe NISMA kërkojnë rinumërim votash!

para 9 muajve - Top Channel

“Në kohën kur numërimi i votave ka tejkaluar shifrën prej 99%, Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel...

PZAP i hedh poshtë kërkesat e LDK’së dhe NISMËS për rinumërim total të votave

para 9 muajve - Gazeta Express

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

Pas numërimit të 100% të votave, Nisma-AKR mbet jashtë Kuvendit

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatin e të gjitha vendvotimeve. Në ueb faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë publikuar rezultatet e 2 mijë e 547 vendvotimeve apo...

PZAP i hedh poshtë kërkesat e partive politike për rinumërim të votave

para 9 muajve - Klan Kosova

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), sot ka mbajtur seancë ku ka shqyrtuar ankesat e partive politike PDK, LDK dhe koalicionit NISMA-AKR-PD, këto ankesa u hedhën si të palejuara. Këto subjekte...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - Klan Kosova

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

KQZ-ja ende s’e di sa fletëvotime janë pranuar me postë

para 9 muajve - Epoka e Re

Procesi i numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta nuk pritet të nisë së paku as këtë javë. Kjo shkaku i procedurave të verifikimit të formularëve të fletëvotimeve...

Kosovë, nuk merren parasysh ankesat për rinumërimin e fletëvotimeve

para 9 muajve - Alsat-M

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve. “Paneli Zgjedhor...

Kosovë, rreth 360 mijë euro gjobë për shkeljet e partive politike

para 9 muajve - Alsat-M

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. E, partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës, është Partia Demokratike e Kosovës....

Nuk ka rinumërim të votave në Kosovë, hidhen poshtë ankesat e PDK-së, LDK-së dhe Nismës

para 9 muajve - Gazeta Tema

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëve të votimeve. “Paneli...

Zyrtare, nuk ka rinumërim votash në Kosovë

para 9 muajve - Standard

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës...

PZAP pranon numër të madh të apeleve dhe ankesave për zgjedhjet parlamentare

para 9 muajve - Arbresh

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 86 apele dhe 269 ankesa gjatë fushatës zgjedhore dhe ditën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë Kryesues i Sekretariatit në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Përfundoi numërimi i votave në Kosovë

para 9 muajve - Alsat-M

Dy dite pas zgjedhjeve parlamentare ne Kosovë dhe pas përfundimit te numrit të votave, LDK, PDK dhe NISMA kanë kërkuar rinumërim të votave. Këtë e bëri të ditur sot Paneli zgjedhor për ankesa dhe parashtresa...

PZAP vendos: S’ka rinumërim në këtë fazë

para 9 muajve - Koha.net

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

Rrëzohet kërkesa e PDK, LDK dhe e koalicionit NISMA, nuk ka rinumërim votash

para 9 muajve - Vizion Plus

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës...

Kjo është shuma që partitë duhet t’ia paguajnë PZAP’it për shkeljet në zgjedhje

para 9 muajve - GazetaBlic

Shumica e subjekteve politike ua kanë parë sherrin pjesëmarrjes së fëmijëve në tubime gjatë fushatës zgjedhore e postimeve të sponsorizuara. Për gjobitjen e subjekteve për shkelje edhe këtë herë është...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - GazetaBlic

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

Ky është vendimi i plotë i PZAP-së për mosnumërim të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

PZAP i hedh poshtë kërkesat e partive politike për rinumërim të votave

para 9 muajve - Medial

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), sot ka mbajtur seancë ku ka shqyrtuar ankesat e partive politike PDK, LDK dhe koalicionit NISMA-AKR-PD, këto ankesa u hedhën si të palejuara. Këto subjekte...

Rinumërim votash / Paneli Zgjedhor merr vendimin për kërkesën e LDK, PDK dhe NISMA

para 9 muajve - Sot News

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka rrëzuar ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli Zgjedhor për...

Paneli Zgjedhor rrëzon kërkesën e LDK, PDK dhe NISMA për rinumërim votash

para 9 muajve - Albeu

Ditën e sotme, koalicioni NISMA-AKR-PDK, kanë kërkuar rinumërim të të gjitha fletëve të votimit. Por Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka rrëzuar kërkesën e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD,...

Problemet me zgjedhjet në Kosovë: 360 mijë euro gjobë ndaj partive politike për shkelje

para 9 muajve - Gazeta Tema

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. E, partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës, është Partia Demokratike e Kosovës....

Zyrtare, nuk ka rinumërim votash në Kosovë

para 9 muajve - Koha Jone

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës...

Rrëzohen kërkesat për rinumërim të votave në Kosovë

para 9 muajve - Opinion

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur poshtë ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli Zgjedhor...

PZAP: Nuk do të ketë rinumërim të votave

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës...

Nuk do të ketë rinumërim të votave në Kosovë

para 9 muajve - Shenja

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës...

Në kërkim të shpëtimit, NISMA e AKR kërkojnë rinumërim të plotë të votave në nivel vendi

para 9 muajve - Gazeta Express

Edhe koalicioni NISMA-AARK po kërkon nga PZAP që të marrë vendim për ta bërë rinumërimin e tërësishëm të votave në Kosovë. Kështu kanë deklaruar për Express, anëtari i kryesisë qendrore të Nisma’së, Xhevdet...

Vendos PZAP: S’ka rinumërim të votave

para 9 muajve - OraInfo

Pavarësisht kërkesës së Partive Politike, votat nuk do të rinumërohen. Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për...

Zyrtare: Nuk ka rinumërim të votave

para 9 muajve - Sinjali

LDK, PDK dhe koalicioni Nisma-AKR-PD kanë paraqitur ankesa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, duke kërkuar rinumërimin e votave në zgjedhjet e së dieles, ndërkaq AAK-ja e ka pranuar rezultatin....

Kosovë/ Përfundon procesi i numërimit të votave, Vetëvendosje e para

para 9 muajve - Medial

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kosovë. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ, partia e parë është Lëvizja Vetëvendosje me 25.49% të votave, e ndjekur nga Lidhja Demokratike e Kosovës me...

Përfundon numërimi i votave, kjo është renditja e partive

para 9 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,48%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 197.702 vota, apo 24,82%, Partia Demokratike e Kosovës ka 169.211, apo 21.24%. Koalicioni AAK-PSD ka marrë 92.149...

Përfundon numërimi i votave, KQZ: Vetëvendosje mbetet e para

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kosovë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 100 për qind të votave, konkretisht 812 mijë e 49 vota (44.18 për qind). Sipas rezultateve përfundimtare...

PZAP merr vendim se a do të rinumërohen votat

para 9 muajve - GazetaBlic

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

PZAP vendos: S’ka rinumërim

para 9 muajve - Koha.net

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Flaka

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

E dyta në zgjedhje, LDK-ja kërkon rinumërimin e votave

para 9 muajve - Top Channel

Në kohën kur numërimi i votave ka tejkaluar shifrën prej 99%, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel...

Kosovë/ Përfundon procesi i numërimit të votave, Vetëvendosje e para

para 9 muajve - Vizion Plus

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kosovë. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ, partia e parë është Lëvizja Vetëvendosje me 25.49% të votave, e ndjekur nga Lidhja Demokratike e Kosovës me...

Përfundon numërimi i votave të rregullta, këto janë rezultatet

para 9 muajve - Gazeta Express

Tashmë ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes web faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre...

Përfundon numërimi në Podujevë, LDK’ja del e para

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendor Zgjedhor ka përfunduar procesin e numërit të votave në Komunën e Podujevës. Fituese në këtë komunë ka dal Lidhja Demokratike e Kosovës , raporton Express. Në bazë të rezultateve të publikuara...

S’po besojnë që nuk e kaluan pragun, Nisma e Akr kërkojnë rinumërimin e votave

para 9 muajve - OraInfo

Po kërkohet numërimi i votave nga pika zero. Edhe koalicioni NISMA-AARK po kërkon nga PZAP-i që të marrë vendim për ta bërë rinumërimin e tërësishëm të votave në Kosovë. Kështu kanë deklaruar për Express,...

PDK gjobitet me mbi 100 mijë euro për shkelje të ndryshme gjatë fushatës zgjedhore

para 9 muajve - Sinjali

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. Partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës, është Partia Demokratike e Kosovës....

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Insajderi

Mul Desku, kryesues i Sekretariatit të Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ka thënë se deri në ditën e zgjedhjeve, më 6 tetor, janë gjobitur 13 subjekte politike. “Deri më tani, sa i përket ankesave...

Përfundon numërimi i votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit

para 9 muajve - Aktuale

Në ueb-faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që u zhvilluan më...

Përfundon numërimi i votave – VV e para, Nisma nën prag

para 9 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta nga ana e KQZ-së. Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 25.48 për-qind të votave apo 202 mijë e 968 vota. Lidhja Demokratike e Kosovës e dyta me...

PZAP brenda 72 orësh duhet të vendosë, PDK e LDK kërkojnë kthimin e numërimit në pikën zero

para 9 muajve - Medial

15:58 | 8 Tetor 2019 Në Panelin për Ankesa dhe Parashtresa është thënë se në një afat ligjor prej 72 orësh, do të dilet me një vendim në lidhje me kërkesat e disa subjekteve politike për rinumërimin e...

Përfundon numërimi i votave – VV e para, Nisma nën prag

para 9 muajve - Medial

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta nga ana e KQZ-së. Lëvizja vetëvendosje ka dalë e para me 25.48 për-qind të votave apo 202 mijë e 968 vota. Lidhja Demokratike e Kosovës e dyta me...

5% e votave shpallen të pavlefshme

para 9 muajve - Medial

15:43 | 8 Tetor 2019 Pak minuta më parë ka përfunduar procedura i numërimit të votave të rregullta për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtur të dielën në Kosovë. Në web faqen e Komisionit Qendror...

Janë numëruar 100% të votave të rregullta, kjo është renditja e partive

para 9 muajve - Albeu

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,48%. Lidhja Demokratike e Kosovës...

Numrohen 100% të votave, a e kaloi pragun NISMA/AKR

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatin e të gjitha vendvotimeve. Në ueb faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë publikuar rezultatet e 2 mijë e 547 vendvotimeve apo...

Përfundon numërimi i votave të rregullta në Kosovë, ja rezultatet

para 9 muajve - Koha Jone

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes ueb-faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre të...

Përfundon numërimi i votave të rregullta në Kosovë, si janë rezultatet

para 9 muajve - Opinion

Në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që u zhvilluan më 6 tetor....

Bie poshtë kërkesa për rinumërimin e votave, Vetëvendosje shpallet partia e parë

para 9 muajve - InfoShqip

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Vetëvendosja e Albin Kurtit është partia e parë me mbi 203 mijë vota apo 25.49 për qind. Pas saj radhitet LDK-ja...

Lajmi i fundit: LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - Iliria News

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

KQZ përfundon procesin e numërit të votave, Vetëvendosje mbetet e para

para 9 muajve - Gazeta Tema

Në ueb-faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që u zhvilluan më...

Dorëzohen 23 ankesa në KQZ, PDK me numrin më të madh prej tyre

para 9 muajve - Insajderi

Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të mbajtur në Kosovë më 6 tetorit nuk lanë të kënaqura të gjitha subjektet politike të cilat iu futën garës zgjedhore. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP)...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në Qendrën për Numërim dhe Rezultate

para 9 muajve - Insajderi

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Hidhet poshtë kërkesa për rinumërimin e votave, Vetëvendosja partia e parë

para 9 muajve - Tetova Sot

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Vetëvendosja e Albin Kurtit është partia e parë me mbi 203 mijë vota apo 25.49 për qind. Pas saj radhitet LDK-ja...

Ky është vendimi i plotë i PZAP-së për rinumërimin e votave (DOKUMENT)

para 9 muajve - Infokusi

Ankesat e PDK-së, LDK-së e koalicionit Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur poshtë, shkruan Gazeta...

Zgjedhjet në Kosovë, partitë u gjobitën me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Portalb

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

Përfundon numërimi i votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Në ueb-faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që u zhvilluan më...

Hidhet poshtë kërkesa për rinumërimin e votave, Vetëvendosja partia e parë

para 9 muajve - Lajm

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Vetëvendosja e Albin Kurtit është partia e parë me mbi 203 mijë vota apo 25.49 për qind. Pas saj radhitet LDK-ja...

PDK e LDK kërkojnë kthimin e numërimit në pikën zero, PZAP duhet të vendos brenda këtyre orëve

para 9 muajve - OraInfo

Në Panelin për Ankesa dhe Parashtresa është thënë se në një afat ligjor prej 72 orësh, do të dilet me një vendim në lidhje me kërkesat e disa subjekteve politike për rinumërimin e votave. Duke pretenduar...

Përfundon numërimi i votave të rregullta

para 9 muajve - RTV 21

Nuk ndryshon renditja e partive Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,49%....

Kosovë, nuk merren parasysh ankesat për rinumërimin e fletëvotimeve

para 9 muajve - Lajm

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve. “Paneli Zgjedhor...

Kosovë, rreth 360 mijë euro gjobë për shkeljet e partive politike

para 9 muajve - Lajm

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. E, partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës, është Partia Demokratike e Kosovës....

Brenda 72 orëve, PZAP-ja do të vendos për kërkesën e LDK-së, PDK-së dhe Nismës për rinumërim

para 9 muajve - GazetaBlic

Zgjedhjet e 6 tetorit nuk janë të kënaqura të gjitha subjektet politike. Kështu, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur se deri më tani janë paraqitur disa ankesa, kryesisht...

Zgjedhjet në Kosovë: LDK-ja, PDK-ja dhe Nisma kërkuan rinumërimin e votave në nivel vendi

para 9 muajve - Portalb

Në kohën kur numërimi i votave ka tejkaluar shifrën prej 99%, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Koha.net

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

PZAP brenda 72 orësh duhet të vendosë, PDK e LDK kërkojnë kthimin e numërimit në pikën zero

para 9 muajve - Koha.net

Në Panelin për Ankesa dhe Parashtresa është thënë se në një afat ligjor prej 72 orësh, do të dilet me një vendim në lidhje me kërkesat e disa subjekteve politike për rinumërimin e votave. Duke pretenduar...

Numërohen të gjitha votat e rregullta, prinë VV, këto janë rezultatet

para 9 muajve - OraInfo

KQZ ka përfunduar numërimin e të gjitha votave të rregullta. Tashmë ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes ëeb faqes së...

PZAP merr vendim, nuk ka rinumërim

para 9 muajve - Arbresh

Nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërimin...

Numërohen më shumë se 99% e votave, ky është rezultati më i fundit

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje po vazhdon të prijë me 25,54%  apo 202 mijë e 116 vota, pasuar nga...

Përfundon numërimi i votave të rregullta, ky është rezultati preliminar

para 9 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,48%. Lidhja Demokratike e Kosovës...

Numërohen të gjitha votat e rregullta, VV prin e Nisma nën prag

para 9 muajve - Koha.net

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave apo 202 mijë e 968 vota. LDK-ja është e...

Numërohen të gjitha votat e rregullta, VV-ja prin, Nisma mbetet nën prag

para 9 muajve - GazetaBlic

Faqja zyrtare e KQZ-së ka bërë të ditur se janë numëruar 100% të votave të rregullta nga zgjedhjet e të dielës së 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave apo 202 mijë e 968 vota....

Ende nuk kanë arritur votat me postë në QNR

para 9 muajve - OraInfo

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Shkeljet zgjedhore, 360 mijë euro për partitë politike

para 9 muajve - OraInfo

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

Pas kërkesës për rinumërim të votave PZAP jep fjalën e fundit

para 9 muajve - Infokusi

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

Numërohen 98.63% e votave, shikoni rezultatet më të fundit

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Numërohen 99% e votave – Nisma afër t’a kalojë pragun

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është drejt përfundimit të procesimit të të dhënave për zgjedhjet e 6 tetorit. Në web faqen e KQZ-së deri tani figuron se janë numëruar 99.10 për qind të votave. Koalicioni...

PDK-LDK-NISMA tregojnë arsyen për të cilën duan rinumërimin e të gjitha votave

para 9 muajve - InfoShqip

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit në nivel vendi. Këto subjekte kanë paraqitur ankesë në Panelin...

Hidhet poshtë kërkesa për rinumërimin e votave, Vetëvendosja partia e parë

para 9 muajve - Fol

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Vetëvendosja e Albin Kurtit është partia e parë me mbi 203 mijë vota apo 25.49 për qind. Pas saj radhitet LDK-ja...

Mbeten vetëm 0.26% të votave pa u numëruar, ky është rezultati

para 9 muajve - Sinjali

Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të qëndrojë në vendin e parë, kur kanë mbetur vetëm edhe 0.26% të votave pa u numëruar. Partia e Kurtit ende i prinë garës me 25.50% të votave. Ajo ndiqet nga LDK-ja me 24.82%,...

LDK e PDK kërkojnë rinumërimin e votave në nivel vendi

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Në kohën kur numërimi i votave ka tejkaluar shifrën prej 99%, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel vendi. Në bazë të rezultatit...

Votat me postë akoma nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - RTV 21

Numërohen 99.61 për qind e votave I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë....

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - GazetaBlic

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Medial

14:25 | 8 Tetor 2019 Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Shprehja

Mul Desku, kryesues i Sekretariatit të Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, thotë për Radion Evropa e Lirë se deri në ditën e zgjedhjeve, më 6 tetor, janë gjobitur 13 subjekte politike. “Deri më...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - GazetaBlic

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

Nuk do të ketë rinumërim dhe rivotim në Kosovë

para 9 muajve - in7

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të kërkesës...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

Numërohen 98.63% e votave, shikoni rezultatet më të fundit

para 9 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Pas PDK dhe LDK e NISMA kërkojnë rinumërim të votave

para 9 muajve - Vizion Plus

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, pas kërkesës së Partia Demokratike të Kosovës kanë kërkuar rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. Këtë të martë këto subjekte politike kanë paraqitur...

Nga sa deputetë do t’i kenë partitë politike në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e ardhshme?

para 9 muajve - Fakti Ditor

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Sipas rezultatit të zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve me 25,49 për qind të votave, shkruan lajmi.net....

​Desku: Rreth 360 mijë euro gjobë për shkeljet e partive politike

para 9 muajve - Gazeta e re

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. E, partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës, është Partia Demokratike e Kosovës....

Numërohen të gjitha votat e rregullta, VV prin e Nisma nën prag

para 9 muajve - Infokusi

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave apo 202 mijë e 968 vota. LDK-ja është e...

LDK, PDK dhe Nisma kërkojnë rinumërim, AAK-ja e pranon rezultatin

para 9 muajve - Sinjali

LDK, PDK dhe koalicioni Nisma-AKR-PD kanë paraqitur ankesa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, duke kërkuar rinumërimin e votave në zgjedhjet e së dieles. Këtë e ka konfirmuar edhe kryesuesi...

​PZAP-i i quan të palejuara kërkesat e subjekteve politike për rinumërim të votave

para 9 muajve - Gazeta e re

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve. “Paneli Zgjedhor...

Mbyllet zyrtarisht numërimi i votave në Kosovë, këto janë rezultatet

para 9 muajve - Lexo

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes ueb-faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre të...

PZAP vendos: S’ka rinumërim të votave

para 9 muajve - Fakti Ditor

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

Lajmi i fundit: LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

LDK-ja kërkon rinumërimin e votave, dyshime për gabime në plotësimin e formularëve

para 9 muajve - Lexo

Në kohën kur numërimi i votave ka tejkaluar shifrën prej 99%, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - Bota Press

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

Zgjedhjet në Kosovë: U dorëzuan 23 ankesa, më së shumti nga PDK-ja

para 9 muajve - Portalb

Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të 6 tetorit nuk lanë të kënaqura të gjitha subjektet politike të cilat iu futën garës zgjedhore. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur...

Numërohen 98.63% të votave në Kosovë, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

PZAP tregon kur do të dalë me vendim pas ankesave për rinumërim të votave!

para 9 muajve - GazetaBlic

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa është duke i shqyrtuar ankesat e tri subjekteve politike LDK, PDK dhe koalicioni NISMA-AKR-PD për rinumërim të votave në nivel vendi. Kryesues i sekretariatit...

KQZ përsërit se numërimi i votave me kusht, të diasporës dhe personave me nevoja të veçanta nuk do të nisë për disa ditë

para 9 muajve - Gazeta Express

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tashmë ka përfunduar numërimi i votave të gjashtë tetorit. Mirëpo, ajo se çka po ju sjellë edhe pak shpresë partive politike, sidomos atyre që po luftojnë për ta kaluar...

Kjo është shuma që partitë duhet t’ia paguajnë PZAP’it për shkeljet në zgjedhje

para 9 muajve - Bota Press

Shumica e subjekteve politike ua kanë parë sherrin pjesëmarrjes së fëmijëve në tubime gjatë fushatës zgjedhore e postimeve të sponsorizuara. Për gjobitjen e subjekteve për shkelje edhe këtë herë është...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - Ekonomia Online

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

Numërohen më shumë se 99 për qind të votave, Nisma më afër pragut

para 9 muajve - GazetaBlic

Janë numëruar 99.10 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit, dhe koalicioni Nisma-AKR-PD po vazhdon t’i afrohet pragut zgjedhor prej 5 për qind. Ky koalicion ka arritur në 38959 vota, apo 4.93 për qind të votave të numëruara.

Numërohen 98.63% e votave, ja rezultatet më të fundit

para 9 muajve - Aktuale

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

PDK kërkon rinumërim të votave, thonë se janë bërë parregullsi

para 9 muajve - Top Channel

Partia Demokratike e Kosovës ka dërguar një ankesë në PZAP që të ua kthejnë rezultatin me arsyetimin se janë bërë disa parregullsi i gjatë numërimit të votave. Ata thonë se në shumicën e vendeve në Kosovë...

PZAP: Nuk do të ketë rinumërim të votave

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 tetor 2019 – Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) hodhi poshtë kërkesën për rinumërim të votave të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit...

LDK, PDK e NISMA kërkojnë rinumërim të të gjitha votave

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 tetor 2019 – Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Nisma Socialdemokrate (NISMA) kanë kërkuar nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa që të rinumërohen...

Kosovë, votat numërohen 100 %, nuk ka ndryshime të mëdha | TABELA

para 9 muajve - Flaka

KQZ – Kosovë ka publikuar edhe rezultatet nga kutitë e fundit të votimit të zgjedhjeve të së dielës. Rezultatet 1oo %, duket që nuk kanë qenë në favor të koalcionit Nisma, AKR dhe PD, parti të cilat nuk...

PZAP-i hedh poshtë ankesat e partive, s’ka rinumërim të votave

para 9 muajve - Epoka e Re

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur poshtë ankesat nga PDK-ja, LDK-ja dhe koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. Përmes një...

Zgjedhjet e 6 tetorit – Dorëzohen 23 ankesa, më së shumti nga PDK-ja

para 9 muajve - Klan Kosova

Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të 6 tetorit nuk lanë të kënaqura të gjitha subjektet politike të cilat iu futën garës zgjedhore. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur...

KQZ jep detaje për procesin e numërimit të votave

para 9 muajve - Klan Kosova

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, në një intervistë për Klan Kosovën ka dhënë më shumë detaje se si ka shkuar procesi i numërimit të votave deri tani, ndërsa ka treguar edhe për...

PZAP vendosë nëse do të ketë rinumërim të votave

para 9 muajve - Albinfo

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

PZAP i hedh poshtë kërkesat e partive për rinumërim total të votave

para 9 muajve - PortaliOnline

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

PZAP: Këto tri parti po kërkojnë rinumërim të votave

para 9 muajve - Insajderi

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës e Nisma Socialdemokrate kanë parashtruar ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Mul Desku, kryesuesi i PZAP-së...

PZAP vendos: S’ka rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Observer

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

​PZAP-i i quan të palejuara kërkesat e subjekteve politike për rinumërim të votave

para 9 muajve - KosovaPress

“Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, në seancën e mbajtur më datë 08.10.2019, ka shqyrtuar ankesat: Anr.350/2019, të paraqitur nga subjekti politik PDK, Anr.351/2019, e paraqitur nga subjekti...

Nis numërimi i votave të fundit, Nisma i afrohet pragut

para 9 muajve - OraInfo

Vazhdojnë ethet në partinë e Fatmir Limajt dhe Behxhet Pacollit. Pas numërimit të 98.70 për qind të votave, koalicioni Nisma-AKR-PD i është afruar pragut zgjedhor prej 5 për qind. Tash ky koalicion ka...

PZAP-ja i hedh poshtë kërkesat e partive politike për rinumërim të votave

para 9 muajve - Ekonomia Online

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

Vendimi për rinumërimin e votave, së shpejti

para 9 muajve - Epoka e Re

Në kohën kur numërimi i votave të rregullta ka përfunduar, Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel vendi....

Po numërohen votat e fundit, Nisma mbetet nën prag

para 9 muajve - GazetaBlic

Teksa ka vazhduar numërimi i votave të fundit nga zgjedhjet e 6 tetorit, koalicioni Nisma-AKR-PD po vazhdon të jetë ende nën pragun zgjedhor prej 5 për qind. Me numërimin e 98.63 për qind të votave, Nisma...

KQZ konfirmon për Express: Numërimi i votave ka përfunduar, të dhënat s’janë procesuar ende

para 9 muajve - Gazeta Express

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit tashmë ka përfunduar. Komisioni Qendor i Zgjedhjeve ka mbetur vetëm që të bëjë procesimin e rezultatet të fundit në web faqe, raporton Express. Se...

Ky është rezultati përfundimtar i votave të rregullta

para 9 muajve - PortaliOnline

Web faqja e KQZ-së ka bërë të ditur se ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas  votave të rregullta, Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave apo 202...

KQZ / Mbyllet zyrtarisht numërimi i votave në Kosovë

para 9 muajve - Albinfo

Është mbyllur zyrtarisht numërimi i votave për Zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Kosovë. Sipas KQZ, Lëvizja Vetëvendosja ka dalë forcë e parë me 25.49% të votave, në vend të dytë LDK me 24.83%,...

PZAP: Nuk do të rinumërohen votat

para 9 muajve - Periskopi

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit. “Paneli...

Kosovë, LDK kërkon rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - Opinion

Lidhja Demokratike e Kosovës kërkon që të bëhet rinumërimi i votave. Kjo forcë politike në Kosovë pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Prandaj ky subjekt nëpërmjet një kërkese...

Zgjedhjet e 6 tetorit – Dorëzohen 23 ankesa, më së shumti nga PDK-ja

para 9 muajve - Medial

Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të 6 tetorit nuk lanë të kënaqura të gjitha subjektet politike të cilat iu futën garës zgjedhore. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur...

Po numërohen votat e fundit, Nisma mbetet nën prag

para 9 muajve - Koha.net

Teksa ka vazhduar numërimi i votave të fundit nga zgjedhjet e 6 tetorit, koalicioni Nisma-AKR-PD po vazhdon të jetë ende nën pragun zgjedhor prej 5 për qind. Me numërimin e 98.63 për qind të votave, Nisma...

PDK-LDK-NISMA tregojnë arsyen për të cilën duan rinumërimin e të gjitha votave!

para 9 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit në nivel vendi. Këto subjekte kanë paraqitur ankesë në Panelin...

LDK-ja kërkon rinumërim e votave në shkallë vendi

para 9 muajve - OraInfo

LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi. Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur...

PDK kërkon rinumërim, pretendon se një numër votash iu kanë shkuar subjekteve tjera

para 9 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike e Kosovës, dje pas dite ka dorëzuar një ankesë në PZAP, për arsye se pretendon që kanë ndodhur disa parregullsi gjatë numërimit të votave, shkruan Gazeta Express. Lajmin për Express...

​Desku: Rreth 360 mijë euro gjobë për shkeljet e partive politike

para 9 muajve - KosovaPress

Partia Demokratike e Kosovës, Nisma Socialdemokrate dhe Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkojnë rinumërimin e votave. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për KosovaPress, Mul Desku nga Paneli Zgjedhor për...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Infokusi

Edhe pse procesi zgjedhor vlerësohet se ka kaluar mirw  Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka gjobitur subjektet politike me rreth 360 mijë euro për shkelje të ndryshme brenda këtij procesi....

Këto tri parti politike janë ankuar në PZAP për parregullsi gjatë numërimit të votave

para 9 muajve - OraInfo

PDK, LDK dhe koalicioni Nisma-AKR-PD ankohen se pati parregullsi gjatë numërimit të votave. Partia Demokratike e Kosovës ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, me pretendimin...

LVV pa qëndrim për kërkesën e tri partive për rinumërim të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje, si subjekti më i madh në vend, bazuar në rezultatet preliminare të KQZ-së nga zgjedhjet e 6 tetorit, ka vendosur të hesht pas ankesave të parashtruara nga LDK, PDK dhe NISMA për rinumërim...

5% e votave shpallen të pavlefshme

para 9 muajve - Albinfo

Pak minuta më parë ka përfunduar procedura i numërimit të votave të rregullta për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtur të dielën në Kosovë, përcjellë albinfo.ch Në web faqen e Komisionit Qendror...

PDK, LDK dhe koalicioni Nisma-AKR-PD ankohen se pati parregullsi gjatë numërimit të votave

para 9 muajve - Koha.net

Partia Demokratike e Kosovës ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, me pretendimin se kanë ndodhur parregullsi gjatë numërimit të votave. Kryesues i PZAP-së Mul Desku, ka konfirmuar...

Përfundon numërimi i votave të rregullta në Kosovë, ja rezultatet

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes ueb-faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre të...

I "përsyshëm" zgjedhjet e Kosovës, Veseli kërkon rinumërimin e votave

para 9 muajve - Albeu

Partia Demokratike e Kosovës, dje pasdite, ka dorëzuar një ankesë në PZAP, për arsye se pretendon që kanë ndodhur disa parregullsi gjatë numërimit të votave . Lajmin për Express e ka konfirmuar Mul Desku...

PDK kërkon rinumërimin e votave

para 9 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar rinumërim të votave, përmes një ankese dërguar në ka PZAP, ato kërkojnë që të rishikohet rezultati me arsyetimin se janë bërë disa parregullsi i gjatë numërimit...

PDK, LDK e Nisma kërkojnë rinumërim të votave

para 9 muajve - Medial

11:07 | 8 Tetor 2019 Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe NISMA kanë kërkuar rinumëron të fletëvotimeve për zgjedhjet e së dielës. Këtë për arhersh.info e ka konfirmuar Mul Desku...

PZAP brenda 72 orësh duhet të vendosë, PDK e LDK kërkojnë rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Në Panelin për Ankesa dhe Parashtresa është thënë se në një afat ligjor prej 72 orësh, do të dilet me një vendim në lidhje me kërkesat e disa subjekteve politike për rinumërimin e votave....

Përfundon numërimi i votave të rregullta, kjo është renditja e partive

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,48%. Lidhja Demokratike e Kosovës...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Periskopi

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

PZAP brenda 72 orësh duhet të vendosë, PDK e LDK kërkojnë kthimin e numërimit në pikën zero

para 9 muajve - Arbresh

Në Panelin për Ankesa dhe Parashtresa është thënë se në një afat ligjor prej 72 orësh, do të dilet me një vendim në lidhje me kërkesat e disa subjekteve politike për rinumërimin e votave. Duke pretenduar...

PDK kërkon rinumërim të votave, thonë se janë bërë parregullsi

para 9 muajve - Shprehja

Ata thonë se në shumicën e vendeve në Kosovë u është vendosur rezultati i subjekteve tjera politike. Kështu ka thënë për lajmi.net për përfaqësuese i PDK-së në KQZ, Betim Gjoshi. Gjoshi ka thënë se vetëm...

Përfundon numërimi i votave të rregullta, këto janë rezultatet

para 9 muajve - Epoka e Re

Ueb faqja e KQZ-së ka bërë të ditur se ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas  votave të rregullta, Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave apo 202...

Dje pranoi humbjen dhe tha se PDK do kalojë në opozitë, zbulohet lëvizja e papritur e Kadri Veselit: Ka pasur parregullsi!

para 9 muajve - Sot News

Ditën e djeshme në një konferencë për shtyp, kreu i PDK, Kadri Veseli pranoi humbjen dhe tha se do të kalojnë në opozitë. Mirëpo duket se PDK nuk është martuar vetëm me kaq, por ka bërë lëvizjen e menjëhershme....

Virusi rilindas/ Ashtu si Rama, PDK e Thaçit kërkon hapje kutish…

para 9 muajve - Standard

Ashtu siç bënte Edi Rama në Shqipëri, ka vendosur të bërë edhe PDK-ja e Hashim Thaçit në Kosovë. Mësohet se Partia Demokratike e Kosovës, dje ka dorëzuar një ankesë në PZAP dhe kërkon që të hapen kutitë,...

Ekskluzive | LDK, PDK dhe NISMA kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi

para 9 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. Këto tri subjekte politike kanë paraqitur ankesa të ndara në Panelin...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Fakti Ditor

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

Numërohen 98.63% e votave, ja rezultatet më të fundit

para 9 muajve - Shenja

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Zgjedhjet në Kosovë, PDK kërkon rinumërimin e votave

para 9 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike e Kosovës, dje pas dite ka dorëzuar një ankesë në PZAP, për arsye se pretendon që kanë ndodhur disa parregullsi gjatë numërimit të votave. Lajmin për Express e ka konfirmuar Mul Desku...

Përfundon numërimi i votave të rregullta, kjo është renditja e partive

para 9 muajve - KosovaPress

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,48%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 197.702 vota, apo 24,82%, Partia Demokratike e Kosovës ka 169.211, apo 21.24%. Koalicioni AAK-PSD ka marrë 92.149...

PDK kërkon rinumërim, pretendon se një numër votash iu kanë shkuar subjekteve tjera

para 9 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës, dje pas dite ka dorëzuar një ankesë në PZAP, për arsye se pretendon që kanë ndodhur disa parregullsi gjatë numërimit të votave. Lajmin për Express e ka konfirmuar Mul Desku...

5% e votave shpallen të pavlefshme

para 9 muajve - Arbresh

Pak minuta më parë ka përfunduar procedura i numërimit të votave të rregullta për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtur të dielën në Kosovë. Në web faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve bëhet...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Albinfo

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

PZAP-ja brenda 72 orëve vendos për kërkesën e LDK-së, PDK-së dhe Nismës për rinumërim

para 9 muajve - Ekonomia Online

Zgjedhjet e 6 tetorit nuk janë të kënaqura të gjitha subjektet politike. Kështu, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur se deri më tani janë paraqitur disa ankesa, kryesisht...

Përfundon numërimi i votave të rregullta, këto janë rezultatet

para 9 muajve - Bota Press

Tashmë ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes web faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Gazeta e re

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

Përfundon numërimi i votave të rregullta, këto janë rezultatet

para 9 muajve - Arbresh

Tashmë ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë përmes web faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Në bazë të publikimit të këtyre të...

Numërohen të gjitha votat e rregullta, VV prin e Nisma nën prag

para 9 muajve - Gazeta Observer

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave apo 202 mijë e 968 vota. LDK-ja është e...

Numërohen 100% e votave, Nisma-AKR jashtë Kuvendit

para 9 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatin e të gjitha vendvotimeve. Në ueb faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë publikuar rezultatet e 2 mijë e 547 vendvotimeve apo...

PZAP së shpejti me vendim për rinumërimin e votave

para 9 muajve - Gazeta e re

Në kohën kur numërimi i votave ka tejkaluar shifrën prej 99%, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel...

LDK, PDK dhe Nisma kërkojnë rinumërimin e votave në nivel vendi

para 9 muajve - Gazeta e re

Në kohën kur numërimi i votave ka tejkaluar shifrën prej 99%, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të gjitha votave, në nivel...

Rinumërimi i votave shtyn rezultatin deri afër 2 muaj

para 9 muajve - Arbresh

Dy ditë pas zgjedhjeve, tri parti politike kanë kërkuar rinumërim të votave nën dyshimin e parregullsive në vendvotime. E në rast se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miraton këtë ankesë, rezultatet përfundimtare...

Po numërohen votat e fundit, Nisma nuk kalon

para 9 muajve - Infokusi

Po numërohen edhe votat e fundit por Nisma-AKR-PD mbeti nën pragun zgjedhor prej 5 për qind. Me numërimin e 98.63 për qind të votave, Nisma ka 4.9 për qind, apo 38657 vota, shkruan gazeta inFokus. VV-ja...

Ja sa ankesa u dërguan deri më tani në PZAP nga subjektet politike

para 9 muajve - Infokusi

Nga zgjedhjet e 6 tetorit nuk janë ndar të kënaqur të gjitha subjektet politike. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP)  ka treguar  se deri më tani ka pranuar në total 23 ankesa – nga këto...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - Albinfo

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - Periskopi

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

LDK-ja kërkon rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - Shenja

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

Përveq PDK edhe LDK e NISMA kërkojnë rinumërimin e votave, ja arsyet

para 9 muajve - Infokusi

Përveq Partia Demokratike e Kosovës e cila kërkoj numërimin e votave këtë gje e kërkuan edhe , Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate . Këto subjekte kanë paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - Gazeta e re

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Epoka e Re

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

LDK kërkon rinumërimin e të gjitha votave

para 9 muajve - PortaliOnline

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - KosovaPress

Burim Ahmetaj, koordinator në QNR për KosovaPress bëri të ditur se numërimi i vendvotimeve të rregullta ka përfunduar dhe pritet që gjatë ditës të përmbyllet procesimi i të dhënave. Po ashtu, Ahmetaj u...

Partitë gjobiten me rreth 360 mijë euro për shkelje zgjedhore

para 9 muajve - Arbresh

Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, vlerësohet se ka qenë i organizuar mirë dhe me transparencë, por, megjithatë, subjektet politike garuese në zgjedhje janë gjobitur...

PDK kërkon rinumërim të votave, pretendon se ia morën 1 mijë vota

para 9 muajve - PortaliOnline

Partia Demokratike e Kosovës, dje pasdite, ka dorëzuar një ankesë në PZAP, për arsye se pretendon që kanë ndodhur disa parregullsi gjatë numërimit të votave, shkruan Gazeta Express. Lajmin për Express...

Këto janë rezultatet e fundit nga KQZ

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

PDK kërkon rinumërim të votave, thonë se janë bërë parregullsi

para 9 muajve - Tetova Sot

Ata thonë se në shumicën e vendeve në Kosovë u është vendosur rezultati i subjekteve tjera politike. Kështu ka thënë për lajmi.net për përfaqësuese i PDK-së në KQZ, Betim Gjoshi. Gjoshi ka thënë se vetëm...

Numërohen 98.47% e votave në Kosovë, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Numërohen 98.47 për qind e votave, ky është rezultati

para 9 muajve - Klan Kosova

Pas numërimit të 98.47% të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ka siguruar 200.953, vota apo 25,51%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 195.534 vota, apo 24,82%, Partia Demokratike...

​Numërohen 98.63% e votave, shikoni rezultatet më të fundit

para 9 muajve - Albinfo

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK.Tani kur...

Ekskluzive | LDK, PDK dhe NISMA kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi

para 9 muajve - Infokusi

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit Këto tri subjekte politike kanë paraqitur ankesa të ndara në Panelin...

Pas numërimit të 98.47% e votave Vetëvendosje i ik LDK-së me mbi 5 mijë vota

para 9 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Numërohen mbi 99 për qind të votave, ky është rezultati

para 9 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatin e mbi 99 për qind të votave. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në ueb faqen zyrtare është duke procesuar numërimin e votave. Në bazë të...

Numërohen mbi 99 për qind të votave, Nisma-AKR më afër pragut

para 9 muajve - Epoka e Re

Janë numëruar 99.10 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit, dhe koalicioni Nisma-AKR-PD po vazhdon t’i afrohet pragut zgjedhor prej 5 për qind. Sipas web faqen së KQZ-së, ky koalicion ka arritur në...

Numërohen më shumë se 99 për qind të votave, Nisma më afër pragut

para 9 muajve - Periskopi

Janë numëruar 99.10 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit, dhe koalicioni Nisma-AKR-PD po vazhdon t’i afrohet pragut zgjedhor prej 5 për qind. Ky koalicion ka arritur në 38959 vota, apo 4.93 për...

Po numërohen votat e fundit, Nisma nuk kalon

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Po numërohen edhe votat e fundit por Nisma-AKR-PD mbeti nën pragun zgjedhor prej 5 për qind. Me numërimin e 98.63 për qind të votave, Nisma ka 4.9 për qind, apo 38657 vota, shkruan gazeta inFokus. VV-ja...

PZAP tregon kur do të dalë me vendim pas ankesave për rinumërim të votave

para 9 muajve - Bota Press

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa është duke i shqyrtuar ankesat e tri subjekteve politike LDK, PDK dhe koalicioni NISMA-AKR-PD për rinumërim të votave në nivel vendi.Kryesues i sekretariatit...

KQZ konfirmon: Numërimi i votave ka përfunduar, të dhënat nuk janë procesuar ende

para 9 muajve - Shenja

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit tashmë ka përfunduar. Komisioni Qendor i Zgjedhjeve ka mbetur vetëm që të bëjë procesimin e rezultatet të fundit në web faqe. Se numërimi ka përfunduar...

Lajmi i fundit: LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - Fakti Ditor

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

PDK kërkon rinumërimin e votave

para 9 muajve - Infokusi

Partia Demokratike e Kosovës ka dërguar një ankesë në PZAP që të  bejnë rinumërimin  e votave  arsyetimin se janë bërë disa pa rregulluesi gjatë numërimit të votave. Sipas tyre në  shumicën e vendeve në...

Zgjedhjet në Kosovë: U dorëzuan 23 ankesa, më së shumti nga PDK-ja

para 9 muajve - Gazeta Observer

Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të 6 tetorit nuk lanë të kënaqura të gjitha subjektet politike të cilat iu futën garës zgjedhore. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur...

Numërohen 98.47 për qind e votave, ky është rezultati

para 9 muajve - Medial

Pas numërimit të 98.47% të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ka siguruar 200.953, vota apo 25,51%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 195.534 vota, apo 24,82%, Partia Demokratike...

A mund të ndodhë rinumërimi i votave në gjithë Kosovën?

para 9 muajve - Gazeta Observer

Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe NISMA Social Demokrate po kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi. Këto parti po pretendojnë se ka ndodhur një gabim teknik në formularët...

Lajmi i fundit: LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - 24 ore

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

KQZ përsërit se numërimi i votave me kusht, të diasporës dhe personave me nevoja të veçanta nuk do të nisë për disa ditë

para 9 muajve - 24 ore

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tashmë ka përfunduar numërimi i votave të gjashtë tetorit. Mirëpo, ajo se çka po ju sjellë edhe pak shpresë partive politike, sidomos atyre që po luftojnë për ta kaluar...

Sa kohë i duhet KQZ-së për të shpallur rezultatet përfundimtare?

para 9 muajve - Gazeta Express

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ende janë duke u publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Faqja zyrtare e KQZ-së vazhdimisht po i publikon të dhënat e rezultateve nga të gjitha komunat e Kosovës. Se kur do të publikohen

Po numërohen votat e fundit, Nisma mbetet nën prag

para 9 muajve - Gazeta Observer

Teksa ka vazhduar numërimi i votave të fundit nga zgjedhjet e 6 tetorit, koalicioni Nisma-AKR-PD po vazhdon të jetë ende nën pragun zgjedhor prej 5 për qind. Me numërimin e 98.63 për qind të votave, Nisma...

Numërimi i votave diasporës vonohet

para 9 muajve - Albinfo

KQZ përsërit se numërimi i votave me kusht, të diasporës dhe personave me nevoja të veçanta nuk do të nisë për disa ditë KQZ përsërit se numërimi i votave me kusht, të diasporës dhe personave me nevoja...

Dorëzohen 23 ankesa, më së shumti nga PDK-ja

para 9 muajve - Ekonomia Online

Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të 6 tetorit nuk lanë të kënaqura të gjitha subjektet politike të cilat iu futën garës zgjedhore. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur...

Ja sa ankesa u dërguan deri më tani në PZAP nga subjektet politike

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Nga zgjedhjet e 6 tetorit nuk janë ndar të kënaqur të gjitha subjektet politike. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka treguar se deri më tani ka pranuar në total 23 ankesa – nga këto 22...

Kosovë, numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit (TABELA)

para 9 muajve - Ina

Po vazhdon procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën, më 6 tetor. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur janë numëruar...

Lajmi i fundit: LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

Ekskluzive | LDK, PDK dhe NISMA kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit Këto tri subjekte politike kanë paraqitur ankesa të ndara në Panelin...

Rezultatet e fundit nga KQZ-ja, a ka ndryshime?

para 9 muajve - OraInfo

Këto janë rezultatet e fundit nga KQZ. Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme,...

Përveq PDK edhe LDK e NISMA kërkojnë rinumërimin e votave, ja arsyet

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Përveq Partia Demokratike e Kosovës e cila kërkoj numërimin e votave këtë gje e kërkuan edhe , Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate . Këto subjekte kanë paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor...

Numërohen 98.63% e votave, shikoni rezultatet më të fundit

para 9 muajve - KosovaPress

Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur janë numëruar 98.63% të votave, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë  201,329 vota apo 25,53%. Lidhja Demokratike e Kosovës...

Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - RTV 21

Prinë VV-ja Po vazhdon procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën, më 6 tetor. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

​Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

LDK, PDK dhe NISMA kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. Këto tri subjekte politike kanë paraqitur ankesa të ndara në Panelin...

LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi

para 9 muajve - Gazeta Observer

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së. Andaj ky subjekt nëpërmjet një...

KQZ jep detaje për procesin e numërimit të votave

para 9 muajve - Gazeta Observer

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, në një intervistë për Klan Kosovën ka dhënë më shumë detaje se si ka shkuar procesi i numërimit të votave deri tani, ndërsa ka treguar edhe për...

Zgjedhjet e 6 tetorit – Dorëzohen 23 ankesa, më së shumti nga PDK-ja

para 9 muajve - Ekonomia Online

Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të 6 tetorit nuk lanë të kënaqura të gjitha subjektet politike të cilat iu futën garës zgjedhore. Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur...

PDK-ja kërkon rinumërim

para 9 muajve - Albinfo

Pretendon se një numër votash u kanë shkuar subjekteve tjera Partia Demokratike e Kosovës, dje pasdite, ka dorëzuar një ankesë në PZAP, për arsye se pretendon që kanë ndodhur disa parregullsi gjatë numërimit...

LDK, PDK dhe NISMA kërkojnë rinumërim të votave

para 9 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe dhe NISMA për Kosovën, kanë kërkuar rinumërim të votave. Këtë e ka konfirmuar për Periskopin, Mul Desku, kryesues i Panelit Zgjedhor për Ankesa...

Përfundon numërimi i votave

para 9 muajve - Infokusi

Numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit ka përfunduar. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi për Gazetën inFokus. “ Ka përfunduar numërimi i votave vetëm se procesimi në sistem...

Ekskluzive | LDK, PDK dhe NISMA kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi

para 9 muajve - Bota Press

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit.Këto tri subjekte politike kanë paraqitur ankesa të ndara në Panelin...

PDK-ja kërkon rinumërimin e votave

para 9 muajve - Epoka e Re

Partia Demokratike e Kosovës ka dërguar një ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) që të ua kthejnë rezultatin me arsyetimin se janë bërë disa parregullsi gjatë numërimit të votave....

KQZ: Numërimi i votave ka përfunduar, të dhënat s’janë procesuar ende

para 9 muajve - Bota Press

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit tashmë ka përfunduar. Komisioni Qendor i Zgjedhjeve ka mbetur vetëm që të bëjë procesimin e rezultatet të fundit në web faqe. Se numërimi ka përfunduar...

LDK-ja, PDK-ja dhe Nisma kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi

para 9 muajve - Ekonomia Online

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. Këto tri subjekte politike kanë paraqitur ankesa të ndara në Panelin...

Këto parti po kërkojnë rinumërim të votave në nivel vendi

para 9 muajve - Gazeta Observer

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. Këto tri subjekte politike kanë paraqitur ankesa të ndara në Panelin...

Kjo parti vazhdon të ketë numrin më të vogël të votave

para 9 muajve - Infokusi

Edhe pse numërimi i votave po shkon drejt fundit Kosovaki Nevi Romani Parti, vazhdon të mbetet partia që ka marrë më se paku vota në Kosovë. Kjo parti në bazë të dhënave të KQZ-së ka vetëm 276 vota shkruan...

PDK, LDK e Nisma kërkojnë rinumërim të votave

para 9 muajve - Arbresh

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe NISMA kanë kërkuar rinumëron të fletëvotimeve për zgjedhjet e së dielës. Këtë për arhersh.info e ka konfirmuar Mul Desku kryesues i Panelit...

Dalin rezultate të reja të zgjedhjeve në Kosovë, nuk ka ndryshime

para 9 muajve - Lajm

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Këto janë rezultatet e fundit nga KQZ-ja në Kosovë

para 9 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, duke prirë LVV-ja, pasuar nga LDK-ja....

KQZ numëron 98 për qind të votave, Vetëvendosje mbetet e para

para 9 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka procesuar rezultatet e votave nga 2 mijë e 547 qendra të vendvotimeve. Deri më tani në faqen e KQZ-së, janë publikuar rezultatet nga 2 mijë e 508 vendvotime apo...

Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Kjo parti vazhdon të ketë numrin më të vogël të votave

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Edhe pse numërimi i votave po shkon drejt fundit Kosovaki Nevi Romani Parti, vazhdon të mbetet partia që ka marrë më se paku vota në Kosovë. Kjo parti në bazë të dhënave të KQZ-së ka vetëm 276 vota shkruan...

Sa kohë i duhen KQZ-së i duhen KQZ-së i duhen KQZ-së për të shpallur rezultatet përfundimtare?

para 9 muajve - Infokusi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ende janë duke u publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Faqja zyrtare e KQZ-së vazhdimisht po i publikon të dhënat e rezultateve nga të gjitha komunat e Kosovës....

Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

KQZ: ​Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - Bota Press

KQZ: ​Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit. Dy ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve, Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) po i afrohet përfundimit të numërimit të votave, shkruan Gazeta Metro....

Numërohen 98.47 për qind e votave, ky është rezultati

para 9 muajve - Epoka e Re

Pas numërimit të 98.47% të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), Lëvizja Vetëvendosje!, ka siguruar 200.953, vota apo 25,51%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 195.534 vota, apo 24,82%, Partia...

Numërohen 98.47 për qind e votave, ky është rezultati

para 9 muajve - Arbresh

Pas numërimit të 98.47% të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ka siguruar 200.953, vota apo 25,51%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 195.534 vota, apo 24,82%, Partia Demokratike...

Këto janë rezultatet e fundit nga KQZ

para 9 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Numërohen 98.47 për qind e votave, prin VV-ja

para 9 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje ka siguruar 200.953, vota apo 25,51% pas numërimit të 98.47% të votave. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 195.534 vota, apo 24,82% kurse Partia Demokratike e Kosovës ka 167.402, apo...

Këto janë rezultatet e fundit nga KQZ

para 9 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur...

Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke bërë procesimin e rezultatit të zgjedhjeve. Ende nuk ka përfunduar tërësisht numërimi i votave. Sipas ueb faqes zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),...

Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

para 9 muajve - KosovaPress

Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK. Tani kur janë numëruar 98.47% të votave, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë  200.953, vota apo 25,51%. Lidhja Demokratike e Kosovës...

Vazhdojnë të numërohen edhe votat e fundit: Kjo është diferenca VV – LDK

para 9 muajve - Sinjali

Kanë vazhduar të numërohet edhe votat e fundit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), për zgjedhjet e mbajtura gjatë ditës së djeshme. KQZ deri më tani ka arritur t’i numërojë 98.47% të të gjitha votave,...

Procesit të numërimit të votave po i afrohet fundi, rezultatet nuk ndryshojnë

para 9 muajve - RTV 21

Deri tani janë numëruar 98.35% të votave Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërsa rezultatet vazhdojnë të...

Procesi i numërimit të votave drejt fundit, LVV-ja e para me 200 mijë vota

para 9 muajve - Albinfo

Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërsa rezultatet vazhdojnë...

Sa kohë i duhet KQZ-së për të shpallur rezultatet përfundimtare

para 9 muajve - Periskopi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ende janë duke u publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Faqja zyrtare e KQZ-së vazhdimisht po i publikon të dhënat e rezultateve nga të gjitha komunat e Kosovës....

NISMA kërkon shpëtimin nga Diaspora

para 9 muajve - Albinfo

Nisma Socialdemokrate në një konferencë për media ka shprehur besimin se do të jetë pjesë e ardhshme e Kuvendit të Kosovës me gjashtë deri në shtatë deputetë, pasi llogaritë të marrë edhe vota nga diaspora....

Procesi i numërimit të votave drejt fundit, këto janë rezultatet

para 9 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror Zgjedhor është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërsa rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, e pasuar...

Procesit të numërimit të votave po i afrohet fundi, rezultatet nuk ndryshojnë

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërsa rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, e...

Procesit të numërimit të votave po i afrohet fundi, rezultatet nuk ndryshojnë

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërsa rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, e...

Procesit të numërimit të votave po i afrohet fundi, rezultatet nuk ndryshojnë

para 9 muajve - KosovaPress

Tani kur janë numëruar 98.35% të votave, Lëvizja Vetëvendosje është e para me 200.813, vota apo 25,52%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 195.403 vota, apo 24,84%. Partia Demokratike e Kosovës ka 166.907,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK