http://kariera.mk

Murrizi: Opozita ka kusht të panegociushëm ndryshimin e sistemin zgjedhor, ndryshe s’votojmë asnjë rekomandim të OSBE/ODIHR

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket Reformës Zgjedhore. Gjatë bisedës, ai i mëshoi disa herë nevojës urgjente, sipas tij, të ndryshimit të systemit...

Murrizi në Top Talk: Opozita ka një kusht të panegociushëm për Reformën Zgjedhore. Ja cili është…

para 5 muajve - Top Channel

I ftuar sot në emisionin “Top Talk” ishte deputeti dhe njëkohësisht nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi. Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket...

Nënkryetari i Parlamentit zbulon kushtin e panegociushëm për Reformën Zgjedhore

para 5 muajve - Sot News

I ftuar sot në emisionin “Top Talk” nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket Reformës Zgjedhore.Ai tha se Shqipëria ka nevojë urgjente,...

Bylykbashi: Komisioni i reformës zgjedhore nuk ka më legjitimitet

para 5 muajve - Koha Jone

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka folur për festën e PS-së që nesër opozita të jetë në tavolinën e Reformës Zgjedhore dhe është shprehur se nuk do të jenë të pranishëm. ”Reforma...

Arlind Çaçani: Reforma zgjedhore “Kali jonë i betejës”, të vendosur për të ndryshuar sistemin, mazhoranca ta harrojë se do na përdorë si shtojcë e saj

para 5 muajve - Sot News

Miratimi ose jo i reformës zgjedhore vijon të jetë kryefjala e ditës, jo vetëm për politikën në Shqipëri, por edhe dhe kancelaritë e huaja. Këto të fundit dhe sidomos Gjermania ka kushtëzuar çeljen e negociatave...

Opozita ka një kusht të panegociushëm për Reformën Zgjedhore

para 5 muajve - Arbresh

I ftuar sot në emisionin “Top Talk” ishte deputeti dhe njëkohësisht nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi. Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket...

Ftesa e Gjiknurit, Bardhi i përgjigjet për “News24”: Plani ynë është në tryezë

para 5 muajve - BalkanWeb

Menjëherë pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim për gazetarin e “BalkanWeb”, Osman Stafa,...

Nesër mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë zyrtare PD-së që të marrë pjesë

para 5 muajve - BalkanWeb

Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, i ka dërguar sot një ftesë zyrtare Partisë Demokratike që të marrë nesër pjesë në mbledhjen e komisionit. Ftesa i është drejtuar përfaqësuesit...

PD refuzon reformën zgjedhore: Rama të pranojë kushtet e opozitës

para 5 muajve - Medial

Nesër do të mblidhet Komisioni i posaçëm për reformen zgjedhore, por Partia Demokratike nuk do të marrë pjese. Mësohet se sekretaria e Komisionit i ka nisur ftesë sekretarit për çështjet elektorale në...

PD refuzon reformën zgjedhore: Rama të pranojë kushtet e opozitës

para 5 muajve - Vizion Plus

Nesër do të mblidhet Komisioni i posaçëm për reformen zgjedhore, por Partia Demokratike nuk do të marrë pjese. Mësohet se sekretaria e Komisionit i ka nisur ftesë sekretarit për çështjet elektorale në...

Ftesa e Gjiknurit, Bardhi i përgjigjet për “News24”: Plani ynë është në tryezë

para 5 muajve - Medial

Menjëherë pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim për gazetarin e “BalkanWeb”, Osman Stafa,...

Gjiknuri ftesë PD-së për të mbrojtur demokracinë, si reagoi opozita

para 5 muajve - Albeu

Damian Gjiknuri , në cilësinë e bashkëkryetarit të Komisionit për Reformën Zgjedhore i ka dërguar një ftesë Ivi Kasos nga PD për të marrë pjes në tryezën për Reformën që zhvillohet gjatë ditës së nesërme....

PD refuzon ftesën e PS për Reformën Zgjedhore

para 5 muajve - Koha Jone

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka folur për festën e PS-së që nesër opozita të jetë në tavolinën e Reformës Zgjedhore dhe është shprehur se nuk do të jenë të pranishëm. ”Reforma...

Ftesa e Damian Gjiknurit për demokratët, reagon menjëherë krahu i djathtë i Bashës

para 5 muajve - Sot News

Numri dy i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas ftesës së bërë nga Damian Gjiknuri për të marrë pjesë në reformën zgjedhore.Në një reagim Bardhi shprehet se më parë qeveria të shprehet për...

Reforma zgjedhore, PS ftesë zyrtare demokratëve

para 5 muajve - Opinion

PS i bëri ftesë Partisë Demokratike, të marrë pjesë në mbledhjen e rradhës që Komisioni i Posaçëm i Reformës Zgjedhore do të mbajë këtë të enjte në Kuvend. Bashkëkryetari i këtij Komisioni, Damian Gjiknuri...

Mblidhet nesër Komisioni i Reformës Zgjedhore, Gjiknuri bën lëvizjen e rëndësishme ndaj PD (Çfarë pritet të ndodhë?)

para 5 muajve - Sot News

Ditën e nesërme në orën 10:00 do të mblidhet tryeza për reformën Zgjedhore. Ndërsa na ndan vetëm një ditë nga kjo mbledhje e rëndësishme, bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri...

Mblidhet nesër Komisioni i Reformës Zgjedhore, PS kërkesë PD të sjellë përfaqësues në tryezë

para 5 muajve - Sot News

Komisioni i Reformës Zgjedhore i ka bërë kërkesë opozitës jo parlamentare që të sjellë  një përfaqësues në nivel teknik në mbledhjen që do të zhvillohet ditën e enjte në Kuvend. Deputeti Alket Hyseni në...

Gazment Bardhi: PD e hapur për ndryshimin e sistemit zgjedhor

para 5 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor. Bardhi: Ne i kemi shprehur publikisht në dokumentin...

Sekretari i PD Bardhi deklaron gatishmërinë e demokratëve për ndryshimin e sistemit zgjedhor

para 5 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazmend u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor.  Bardhi tha se: “Ne i kemi shprehur publikisht në dokumentin tonë duhet të jetë pika 1.4. Jemi...

Sekretari i PD Bardhi deklaron gatishtshmërinë e demokratëve për ndryshimin e sistemit zgjedhor

para 5 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazmend u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor.  Bardhi tha se: “Ne i kemi shprehur publikisht në dokumentin tonë duhet të jetë pika 1.4. Jemi...

Opozita tërhiqet, Bardhi: PD, e hapur për reformimin e sistemit zgjedhor

para 5 muajve - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshme i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh i bindur për reformimin e sistemit zgjedhor. Bardhi: Ne i kemi shprehur publikisht në dokumentin...

"Do marrë goditje si në të kaluarën", Alket Hyseni kërkesë urgjente Lulzim Bashës

para 5 muajve - Sot News

Deputeti i PS, Alket Hyseni i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha pas këmbënguljes për kushtet e vendosura ndaj shumicës për Reformën Zgjedhore dhe zgjidhjen e krizës politike. Për mazhorancën,...

“Do marrë goditje si në të kaluarën”, Alket Hyseni kërkesë urgjente Lulzim Bashës

para 5 muajve - Lajme.al

Deputeti i PS, Alket Hyseni i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha pas këmbënguljes për kushtet e vendosura ndaj shumicës për Reformën Zgjedhore dhe zgjidhjen e krizës politike. Për mazhorancën,...

BE s’i “hap krahun” Bashës: uluni për Reformën Zgjedhore

para 5 muajve - Te Sheshi

Nga BE ka ardhur një tjetër mesazh për klasën politike shqiptare, për t’u ulur për Reformën Zgjedhore. Ka qenë zëdhënësja e Brukselit Maja Koçijançiç ajo e cila ka deklaruar se “Reforma zgjedhore dhe zbatimi...

Grida Duma kundër opozitës së re dhe Bashës: Reformën Zgjedhore do ta bëjmë ne dhe PS-ja

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ish-deputetja Grida Duma e ftuar  në RTV Ora tha se Reforma zgjedhore duhet të bëhet mes PS dhe opozitës së vërtetë, ndërsa rruga radikale duhet të nis pas reformës zgjedhore. Duma: Zgjedhjet në Shqipëri...

Reforma zgjedhore/ Grida Duma flet hapur: Nuk është me çështje numrash apo kartonash, do jetë në bashkëpunim PS-PD!

para 5 muajve - Sot News

Ish-deputetja e PD, Grida Duma pohoi në emisionin “360 Gradë” se Reforma zgjedhore duhet të bëhet mes PS dhe opozitës së vërtetë, ndërsa rruga radikale duhet të nis pas reformës zgjedhore. ‘Zgjedhjet në...

Ylli Manjani: Doni reformë zgjedhore?!

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Ylli Manjani – I keni vënë re se si shtypen, shtrydhen, djersijnë, ulërijnë, shkumëzojnë kryetarët e partive tona në përpjekje për t’iu shmangur pyetjes se si duhet të jetë sistemi zgjedhor?! Normal....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK