http://kariera.mk

Kolegji lë në fuqi shkarkimin e gjyqtarit Fatos Qato

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kolegji i Posaçëm të Apelimit vendosi të premten të lërë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Apelit Tiranë Fatos Qato. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë...

Fatos Qato/ KPA lë në fuqi vendimin e KPK, “gjyqtari nuk justifikon pasurinë”

para 7 muajve - Top Channel

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shpallur vendimin për ankimimin që kishte bërë Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Fatos Qato, në lidhje me shkarkimin e tij nga KPK pasi ai nuk justifikonte pasurinë....

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit Fatos Qato

para 7 muajve - Medial

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatos Qato. KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK, të datës 17 dhjetor 2018, ku gjyqtari Qato rezultoi...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit Fatos Qato

para 7 muajve - Vizion Plus

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatos Qato. KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK, të datës 17 dhjetor 2018, ku gjyqtari Qato rezultoi...

Probleme me pasurinë? Kundërshtoi KPK-në, merret vendimin nga KPA për gjyqtarin e Apelit, Fatos Qato

para 7 muajve - Sot News

Ditën e sotme, trupi gjykues i Komisioni të Posaçëm të Aplikimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK-së për gjyqtarin Fatos Qato. Qato kishte bërë ankimim në KPA ndërsa ky i fundit nuk i pranoi pretendimet...

Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë

para 7 muajve - BalkanWeb

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë...

FOTO/ U konfirmua në detyrë, gjyqtarja Daniela Shirka përlotet pas vendimit të KPK

para 7 muajve - BalkanWeb

Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë...

Vetting-u/ Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të ‘Krimeve të Rënda’ dhe ‘Apelit’

para 7 muajve - Top Channel

Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kthehet në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve/ Përlotje, përqafime dhe buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë

para 7 muajve - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kthehet në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve/ Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë

para 7 muajve - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë...

Vetting-u: Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të ‘Krimeve të Rënda’ dhe ‘Apelit’

para 7 muajve - Gazeta Tema

Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua...

Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të Krimeve të Rënda dhe Apelit

para 7 muajve - Koha Jone

Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua...

Kërkoi konfirmimin mes lotësh, kalon vettingun gjyqtari i Apelit

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtarin e Apelit, Artur Kalaja. Në seancën e parë gjyqtari u përball me dyshime për “trajtim preferencial”. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti...

Vettingu/ Dy gjyqtarë kalojnë “klasën”

para 7 muajve - Vizion Plus

Dy gjykates kanë kaluar procesin e vettingut këtë të premte. Artur Kalaj, Gjykates I Apelit në Tiranë ishte I pari që mori rikonfirmimin për të qëndruar në detyre. KPK nuk gjeti shkelje në kriteret e përcaktuara...

Çfarë u vendos? KPK merr vendimin për gjyqtaren e Krimeve të Rënda, u identifikua mungesë e burimeve të ligjshme për blerjen e një apartamenti

para 7 muajve - Sot News

Konfirmohet në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjyqtarja e Gjykatës së Krimeve të Rënda, Daniela Shirka. Trupa gjyqësore që kreu rivlerësimin për tre kriteret ndaj Shirkas përbëhej nga Valbona...

Reagime plot emocione të gjyqtarëve që kaluan sot vettingun në Shqipëri

para 7 muajve - Zyrtare

Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar...

“Kam dy fëmijë në shkollë”, kërkoi me lot në sy konfirmimin, KPK merr vendimin për gjyqtarin e Apelit

para 7 muajve - Sot News

Gjyqtari i Apelit, Artur Kalaja ka kaluar në sitën e vettingut. Në seancë e parë gjyqtari u përball me dyshime për “trajtim preferencial”. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti pikëpyetje mbi një kontratë...

Reagime plot emocione të gjyqtarëve që kaluan sot vettingun në Shqipëri

para 7 muajve - Periskopi

Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar...

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Daniela Shirka

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Gjykatës së Krimeve të Rënda, Daniela Shirka. Trupa gjyqësore që kreu rivlerësimin për tre kriteret ndaj  Shirkas përbëhej...

Vetingu, shkarkohet gjyqtarja e Apelit Korçë, Daniela Shirka rezulton me probleme, KPA mbyll shqyrtimin për Besnik Muçin

para 7 muajve - Sot News

Problemet në pasuri fundosën gjyqtaren e Apelit të Korçës, Brunilda Malo. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi dje nga detyra gjyqtaren, e cila u hetua vetëm në kriterin e pasurisë. Gjatë seancës...

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Daniela Shirka përballet me Vetting-un

para 7 muajve - Zhurnal

Mungesa e burimeve të ligjshme e një prej huadhënësve për një apartament dhe një vendim i dhënë prej saj dhe dy gjyqtarëve të tjerë në Gjykatën e Elbasanit, u theksuan si dy probleme të gjyqtares së...

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Daniela Shirka përballet me vetingun

para 7 muajve - Gazeta Tema

Mungesa e burimeve të ligjshme e një prej huadhënësve për një apartament dhe një vendim i dhënë prej saj dhe dy gjyqtarëve të tjerë në Gjykatën e Elbasanit, u theksuan si dy probleme të  gjyqtares së Gjykatës...

Vetingu, shkarkohen nga detyra Përparim Kulluri dhe Sulejman Kurti, problemet që u konstatuan nga KPK për Artur Kalanë

para 7 muajve - Sot News

Prokurori i Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri dhe kreu i Gjykatës së Elbasanit, Sulejman Kurti nuk i shpëtuan Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Paraditen e së mërkurës, trupa gjykuese e Komisionit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK