http://kariera.mk

Ministri Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara...

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet

para 7 muajve - Zhurnal

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara...

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet

para 7 muajve - Vizion Plus

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara...

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara...

Ministri Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet

para 7 muajve - Tetova Sot

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara...

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet

para 7 muajve - Flaka

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara...

"Rusia dhe Turqia punojnë për të zbatuar marrëveshjen e Soçit"

para 7 muajve - Anadolu Agency

Moskë Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, tha se Rusia punon "në mënyrë aktive" me Turqinë për të zbatuar memorandumin mes dy shteteve për Sirinë, raporton Anadolu...

Izrael, Netanyahu: Të rritet presioni ndaj Iranit

para 7 muajve - Zhurnal

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i kërkoi sot Europës të rrisë presionin ndaj Iranit, për çështjen e rifillimit të aktiviteteve të pasurimit të uraniumit. Irani rifilloi të enjten aktivitetet...

Izrael, Netanyahu: Të rritet presioni ndaj Iranit

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i kërkoi sot Europës të rrisë presionin ndaj Iranit, për çështjen e rifillimit të aktiviteteve të pasurimit të uraniumit. Irani rifilloi të enjten aktivitetet...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa të rrepta ndaj shantazhit bërthamor

para 7 muajve - Portalb

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të...

Pompeo: Të rritet presioni ndaj Iranit, të merren hapa seriozë

para 7 muajve - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë “shantazhin bërthamor” dhe të ndërmarrin “hapa seriozë për të rritur presionin”....

Pompeo i kërkon botës të adresojë “provokimet bërthamore” të Iranit

para 7 muajve - Zhurnal

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë “shantazhin bërthamor” dhe të ndërmarrin “hapa seriozë për të rritur presionin”....

Pompeo-Fuqive të mëdha: Reagoni ndaj provokimeve bërthamore të Iranit

para 7 muajve - Opinion

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është shprehur  se veprimet e Iranit bëjnë thirrje që të gjitha vendet, të kundërshtojnë “shantazhin bërthamor” dhe të ndërmarrin “hapa seriozë për të rritur presionin”....

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

para 7 muajve - Flaka

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të...

Pompeo i kërkon botës të adresojë "provokimet bërthamore" të Iranit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të ndërmarrin "hapa seriozë për të rritur presionin"....

Irani nis pasurimin e uraniumit në centralin Fordov

para 7 muajve - Insajderi

Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate të postuar në ueb-faqen saj se “prodhimi dhe mbledhja e uraniumit të pasuruar në Fordov kanë nisur”. Me këtë hap, Irani hoqi dorë edhe...

Irani rinis pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore në Fordo, në jug të Teheranit

para 7 muajve - Medial

Lexime: 4 Ashtu si dhe u paralajmërua dy ditë më parë nga presidenti Hasan Rohani, Irani ka rinisur pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore të Fordo, në jug të Teheranit. Agjencia iraniane e lajmeve...

Irani nis pasurimin e uraniumit: Po i përgjigjemi terrorit amerikan

para 7 muajve - Opinion

Irani nisi sot transferimin e gazit uranium në centrifugat e tij në centralin bërthamor Fordov. Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate se “prodhimi dhe mbledhja e uraniumit të...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

para 7 muajve - Periskopi

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

para 7 muajve - KosovaPress

“Ka ardhur koha që të gjitha kombet të kundërshtojnë shantazhin bërthamor të këtij regjimi dhe të marrin masa të rrepta për të shtuar presionin”, u shpreh sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në...

Irani nis pasurimin e uraniumit në centralin Fordov

para 7 muajve - Koha.net

Irani nisi të enjten të transferojë gaz uraniumi në centrifugat e tij në centralin bërthamor Fordov. Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate të postuar në ueb-faqen saj se "prodhimi...

Irani nis pasurimin e uraniumit në centralin Fordov

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Irani nisi të enjten të transferojë gaz uraniumi në centrifugat e tij në centralin bërthamor Fordov. Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate të postuar në ueb-faqen saj se "prodhimi...

Irani ia anulon akreditimin inspektores bërthamore

para 7 muajve - Arbresh

Irani ka anuluar akreditimin për inspektoren e Agjencisë së Energjisë Bërthamore (IAEA) që nuk është lejuar të hyjë në ndërtesën bërthamore javën e shkuar. Thuhet që inspektorja shkaktoi një alarm në portë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK