http://kariera.mk

6 sjellje që i largojnë njerëzit nga ju

para 7 muajve - Ekonomia Online

Njerëzit që ju duan ose ju njohin do ju pranojnë gjithmonë për atë që ju jeni. Mirëpo ka disa sjellje negative ose jo shumë produktive që i bëjnë njerëzit të largohen prej jush. Këto sjellje krijojnë marrëdhënie...

30 rekomandime para se të filloni një biznes

para 7 muajve - Ekonomia Online

Shumica e njerëzve mendojnë për fillimin e një biznesi, por cilado qoftë arsyeja, nuk është e thënë të bëhet realitet. Nëse jeni një sipërmarrës në prag për të filluar një biznes, ne ju rekomandojmë që...

10 shprehi që ju bëjnë të pasur

para 7 muajve - Ekonomia Online

Të bëheni milionerë nga përpjekjet tuaja nuk është një gjë e lehtë. Por, për individët të cilët kanë arritur këtë gjë në të kaluarën, ky proces përfshin disa rregulla ose udhëzime të cilat i kanë ndihmuar...

Këshilla nga 8 ndërmarrës si të arrihet suksesi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ne jemi rezultat i sjelljeve tona të përsëritura, ose nëse do t’i referohemi Aristotelit, “Suksesi nuk është një veprim por një sjellje”. Ekonomia Online ju njeh me 8 sipërmarrës të suksesshëm dhe me sjelljet...

Shumica e bizneseve dështojnë në 3 vitet e para, 6 këshilla si të mbijetoni

para 7 muajve - Ekonomia Online

Këshilla si të mbijetoni në tri vitet e para… Mundësitë që biznesi juaj të ekzistojë tri vite nga tani nuk janë të mira. Statistikat tregojnë se rreth nëntë nga dhjetë biznese të reja dështojnë shpejtë....

Të gjithë e nisin nga zero, 5 mënyra për të filluar

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zgjidh rrugën tënde në jetë, lëviz dhe kurrë mos ndalo. Çdokush e nis nga fundi. Të gjithë. Ekziston një klishe që thotë : “Kur ke prekur fundin tënd, e vetmja rrugë është që të ngjiteni lart “. Nëse dëshironi...

Plane për këtë javë? Zbuloni çfarë rezervojnë yjet për ju, parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla

para 7 muajve - BalkanWeb

Plane për këtë javë? Zbuloni parashikimin e yjeve për 12 shenjat e zodiakut përgatitur për ‘ BalkanWeb ’ nga astrologu i njohur Jorgo Pulla. DASHI Të përgjithshmet: Ne jemi një javë para fillimit të Merkurit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK