http://kariera.mk

Thaçi: Nëse s’e shfrytëzojmë interesimin e SHBA’së, mbesim vend i izoluar

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaci thotë se kjo con dy shtetet një hap para...

Ambasada amerikane në Berlin: Marrëveshjet e deritanishme Kosovë-Serbi lehtësojnë lëvizjen e njerëzve dhe mallrave

para 2 jave - Gazeta Express

Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Berlin, Richard Grenell, Kosova dhe Serbia sot janë pajtuar për arritjen  marrëveshjes për hekurudhën Prishtinë-Beograd. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve...

Albin Kurti udhëton për në Gjermani, këtë veprim bën në aeroport

para 2 jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Mynih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit. Kurti është parë...

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin

para 2 jave - Gazeta Express

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca...

Vuçiq: Marrëveshjet në Mynih e sigurojnë paqen në dekadat e ardhshme

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka falënderuar presidentin e SHBA’së, Donald Trump, për progresin e bërë pas nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme për hekurudhën Prishtinë-Beograd dhe për autostradën....

Haradinaj i duartroket marrëveshjeve, kërkon finalen e madhe Kosovë – Serbi

para 2 jave - Gazeta Express

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat në Mynih, raporton Gazeta Express. Në një shkrim në Twitter, Haradinaj ka thënë se...

U nënshkrua marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Portalb

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express . Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe...

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhen marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat

para 2 jave - Klan Kosova

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore dhe marrëveshjen për autostradat, njofton Klan Kosova. Pak para se të nisë Konferenca e Sigurisë në Munih është firmosur letra...

Qeveria reagon nëpërmjet Avdullah Hotit për letrën e Pompeos

para 2 jave - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës,...

Haradinaj i duartroket marrëveshjeve, kërkon finalen e madhe Kosovë – Serbi

para 2 jave - Gazeta Express

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat në Mynih, raporton Gazeta Express. Në një shkrim në Twitter, Haradinaj ka thënë se...

Kryeministri Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin

para 2 jave - OraInfo

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin. Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar nga zyra e...

Albin Kurti udhëton për Munih

para 2 jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova, Zyra e Kryeministrit. Nga...

Albin Kurti dhe Glauk Konjufca nisen drejt Mynihut për Konferencën e Sigurisë

para 2 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Ministri i Punëve të Jashtme janë parë në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, duke kryer kontrollet rutinore. Kurti është duke udhëtuar për në...

Albin Kurti udhëton për Munih

para 2 jave - Medial

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv Zyra e Kryeministrit....

Në një tavolinë me Vuçiç, Kurti niset drejt Mynihut

para 2 jave - Albeu

Albin Kurti , kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca...

S’ka asnjë reagim nga Qeveria për marrëveshjet e nënshkruara në Mynih

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradën që do t’i lidhin Prishtinën dhe Beogradin. Gjithë këto marrëveshje janë duke u nënshkruar...

Marrëveshja Kosovë- Serbi, heshtet Albin Kurti

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ende nuk e ka thënë asnjë fjalë për marrëveshjen e nënshkruar Kosovë- Serbi për autostradën dhe hekurudhat. Ndonëse e ka thënë publikisht see do të jetë udhëheqës i negociatave...

Hoti: Për reciprocitet nevojitet koordinim me SHBA-në dhe BE-në

para 2 jave - Zhurnal

Prishtinë, 14 shkurt – Zhurnal.mk – Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës,...

Thaçi për linjën hekurudhore me Serbinë: Një tjetër moment historik

para 2 jave - Zhurnal

Mynih, 14 shkurt – Zhurnal.mk – Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ky është një tjetër moment historik....

Albin Kurti udhëton për Munih

para 2 jave - Zhurnal

Prishtinë, 14 shkurt – zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për...

Vuçiq për marrëveshjen në Munih: E rëndësishme për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Zhurnal

Mynih, 14 shkurt – Zhurnal.mk – Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi,...

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat

para 2 jave - Klan Kosova

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore dhe për autostradat, njofton Klan Kosova. Pak para se të nisë Konferenca e Sigurisë në Munih është firmosur letra e shprehjes...

Haradinaj i duartroket marrëveshjeve, kërkon finalen e madhe Kosovë – Serbi

para 2 jave - GazetaBlic

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat në Mynih. Në një shkrim në Twitter, Haradinaj ka thënë se e duartroket këtë marrëveshje....

Hoti thotë se letra e dërguar dje nga Pompeo për Kurtin është e qartë, tregon qëllimin final të qeverisë

para 2 jave - Sinjali

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në rrjetin e tij social në Twitter, ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar dje kryeministrit Albin Kurtit....

Haradinaj duartroket marrëveshjen me Serbinë, kërkon nga Trumpi finalen e madhe

para 2 jave - Sinjali

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat në Mynih. Në një shkrim në Twitter, Haradinaj ka thënë se e duartroket këtë marrëveshje....

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhen marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat

para 2 jave - Klan Kosova

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore dhe marrëveshjen për autostrada, njofton Klan Kosova. Pak para se të nisë Konferenca e Sigurisë në Munih është firmosur letra...

Albin Kurti udhëton për Munih

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv Zyra e Kryeministrit....

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Top Channel

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambasadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi

para 2 jave - Top Channel

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi. Përmes një postimi në Twitter, Thaçi shkruan: “Një tjetër...

Marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën Serbi-Kosovë

para 2 jave - DW

Nënshkruhet në Mynih në kuadër të Konferencës së Sigurisë marrëveshja për hekurudhën dhe autostradën Serbi-Kosovë në prani të presidentit Thaçi, atij serb, Aleksandar Vuçiq dhe ambasadorit amerikan, Richard...

Marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhat, reagon Ramush Haradinaj

para 2 jave - OraInfo

Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Ish-kryeministri i Kosovës ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është e nevojshme...

THAÇI PËR LINJËN HEKURUDHORE ME SERBINË: NJË TJETËR MOMENT HISTORIK

para 2 jave - TV Koha

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ky është një tjetër moment historik. Ai ka falënderuar presidentin...

AMBASADA E SHBA-VE NË GJERMANI: MARRËVESHJA PËR HEKURUDHAT HISTORIKE

para 2 jave - TV Koha

Kosova dhe Serbia në Mynih të Gjermanisë kanë nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Këtë marrëveshje e ka cilësuar si historike ambasada e SHBA-ve në Gjermani. “Ambasadori Grenell...

Presidenti Thaçi përmes Twitter e falënderon Trumpin dhe Grenellin

para 2 jave - OraInfo

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Munih marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter se nënshkrimi i marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë...

Thaçi falënderon Trumpin dhe Grenellin

para 2 jave - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë është moment historik. Thaçi ka falenderuar Presidentin Trump dhe ambasadorin Richard Grenell për përkrahjen...

Vuçiq për marrëveshjen në Munih: E rëndësishme për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Alsat-M

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richardh Grenell, presidentit...

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Klan Kosova

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Vuçiq për marrëveshjen në Munih: E rëndësishme për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Klan Kosova

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në  prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richardh Grenell, presidentit...

Thaçi në Twitter: Falenderon Trumpin dhe Grenellin

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter se nënshkrimi i marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë është moment historik , raporton Gazeta Express. Thaçi ka falenderuar Presidentin Trump dhe...

Grenell i quan historike marrëveshjet e nënshkruara në Mynih

para 2 jave - Gazeta Express

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudha në mes të Kosovës dhe Serbisë në Gjermani, kanë reaguar nga ambasada amerikane në Berlin, raporton Gazeta Express. Në profilin e ambasadës në Twitter shkruhet...

Kush ishte personi që firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd?

para 2 jave - Insajderi

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Thaçi pas nënshkrimit të marrëveshjes: Ky është mesazh për paqe me Serbinë

para 2 jave - Insajderi

Dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq sot kanë nënshkruar në Mynih marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën Thaçi ka thënë se me këtë arritje të marrëveshjes rajoni do të ketë paqe dhe zhvillim...

Grenell e quan historike marrëveshjen e nënshkruar në Mynih

para 2 jave - Insajderi

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudha në mes të Kosovës dhe Serbisë në Gjermani, kanë reaguar nga ambasada amerikane në Berlin. Në profilin e ambasadës në Twitter shkruhet se Grenell e ka hapur...

Thaçi për linjën hekurudhore me Serbinë: Një tjetër moment historik

para 2 jave - Klan Kosova

“Një hap i shkëlqyeshëm drejt arritjes së një marrëveshje përfundimtare midis dy vendeve”. Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti...

Vuçiq për marrëveshjen në Munih: E rëndësishme për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Medial

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në  prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richardh Grenell, presidentit...

Ambasada amerikane e quan historike marrëveshjen për hekurudhat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - OraInfo

Ambasada amerikane në Gjermani ka bërë të ditur se ambasadori Richard Grenell ka hapur konferencën për Siguri në Munchen me nënshkrimin historik të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet...

Vuçiq për marrëveshjen në Munih: E rëndësishme për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Shprehja.com

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richardh Grenell, presidentit...

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Gazeta Express

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Thaçi pas nënshkrimit të marrëveshjes, është mesazh për paqe me Serbinë

para 2 jave - Gazeta Express

Dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq sot kanë të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit në Mynih të marrëveshjes për hekurudhën dhe autostradën , raporton Gazeta Express. Me këtë rast, Thaçi...

Albin Kurti nuk e shfrytëzon zonën VIP, në aeroport

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Në Aeroportin e Prishtinës Kurti është parë teksa i ka kryer kontrollet rutinore sikurse krejt...

Reagon edhe ambasada e Amerikës për marrëveshjen e hekurudhës mes Kosovës dhe Serbisë, e quan historike

para 2 jave - Sinjali

Ambasada e Amerikës në Berlin ka reaguar përmes një postimi në Twitter pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore mes Kosovës dhe Serbisë. Në profilin e ambasadës amerikane në Berlin është...

Kurti udhëton për në Gjermani, këtë veprim e bën në aeroport

para 2 jave - Tetova1

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Mynih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit. Kurti është parë...

Thaçi për linjën hekurudhore me Serbinë: Një tjetër moment historik

para 2 jave - Klan Kosova

“Një hap i shkëlqyeshëm drejt arritjes së një marrëveshje përfundimtare midis dy vendeve”. Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti...

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i dërguari i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë...

Thaçi falënderoi Trumpin dhe Grenellin

para 2 jave - RTV 21

Thaçi: Një hap i madh drejt arritjes së marrëveshjes përfundimtare për paqe mes dy shteteve Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka konsideruar moment historik nënshkrimin e marrëveshjes në mes Kosovës...

Thaçi dhe Vuçiç nënshkruajnë marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën

para 2 jave - Vizion Plus

Firmoset marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën. Kjo është konfirmuar nga Ambasada e SHBA-ve në Berlin. “Duke ndodhur tani- ora 9:30 në Mynih, ambasadori Grenell do të shoqërohet...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Gazeta Express

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Hoti: Letra është e qartë, qëllimi i saj njohje reciproke

para 2 jave - Infokusi

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës,...

Marrëveshja për hekurudhat me Kosovën, Vuçiq: Nuk ishte e lehtë

para 2 jave - OraInfo

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Munih marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur pas marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat mes Kosovës dhe...

Ambasadori Grenell takon në Munih presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë

para 2 jave - Aktuale

Ambasadori amerikan Richard Grenell, i dërguar i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, takoi mbrëmë në Munih presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Të dy presidentët...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat

para 2 jave - Zhurnal

Mynih, 14 shkurt – Zhurnal.mk – Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore, njofton Klan Kosova. Pak para se të nis Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të...

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Klan Kosova

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Grenell: Thaçi dhe Vuçiq u pajtuan se fokusi duhet të jetë në zhvillimin ekonomik

para 2 jave - Klan Kosova

I Dërguari i Posaçëm i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, është shprehur i lumtur që Kosova dhe Serbia kanë arritur të nënshkruajnë edhe një marrëveshje tjetër – marrëveshjen për linjën...

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Medial

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Thyhet ‘akulli’ mes Serbisë dhe Kosovës, nënshkruhet tjetër marrëveshje historike, për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Gazeta Tema

Një tjetër marrëveshje është nënshkruar mes Serbisë dhe Kosovës. Të dyja vendet kanë nënshkruar marrëveshje për hekurudhën, por ende nuk janë bërë të ditura më shumë detaje. Megjithëse Serbia ende nuk...

Më në fund u realizua, kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Albeu

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Gazeta Express

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Këto janë fjalët e Thaçit pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat

para 2 jave - OraInfo

Në Mynih të Gjermanisë është nënshkruar sot marrëveshja për hekurudhat mes Kosovës dhe Serbisë. Pas nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i presidentit Trump, Richard...

“Hap i madh drejt arritjes së një marrëveshje përfundimtare”

para 2 jave - GazetaBlic

Moment historik e ka quajtur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat, pas marrëveshjes për trafikun ajror. Përmes profilit të tij në Twitter, presidenti...

Haradinaj kërkon finalen e madhe Kosovë – Serbi

para 2 jave - Infokusi

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat në Mynih, raporton Gazeta inFokus. Në një shkrim në Twitter Haradinaj ka deklaruar...

Thaçi pas marrëveshjes për hekurudhat: Brenda këtij viti mund të arrihet marrëveshja paqësore me Serbinë

para 2 jave - Shprehja.com

Në këtë takim presidenti Thaçi tha se kjo linjë hap edhe shumë rrugë të tjera të paqes, dhe zhvillimit ekonomik, përcjell Periskopi Tutje presidenti Thaçi tha se gjatë këtij viti mund të arrihet një marrëveshje...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Insajderi

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambasadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin në Gjermani: Është një hap tjetër për progres me Serbinë

para 2 jave - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit në Mynih të Gjermanisë me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, ku kanë nënshkruar  marrëveshjen për linjën hekurudhore, ka thënë se kjo marrëveshje është...

Vuçiq pas marrëveshjes me Thaçin: Nuk ishte e lehtë, ndihmon në stabilizimin e rajonit

para 2 jave - Sinjali

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur pas marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat mes Kosovës dhe Serbisë. Vuçiq ka mirëpritur marrëveshjen e arritur sot për hekurudhat dhe autostradat mes...

Thaçi: Marrëveshja për hekurudhat me Serbinë është mesazh për paqe në rajon

para 2 jave - Klan Kosova

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore para pak çastesh në Munih. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kjo marrëveshje është një hap tjetër i arritjeve të...

Nënshkruhet marrëveshja për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - RTV 21

Në ceremoni të pranishëm ambsadori Grenell dhe presidentët Thaçi e Vuçiq Sot është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Nënshkrimi i letrave...

Rama, Kurti dhe Vuçiç bashkë: Çfarë pritet të ndodhë sot në Mynih

para 2 jave - Gazeta Tema

Do të jetë kjo hera e parë që kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të ulen së bashku në një panel. Por në panelin që mbahet pasditen e së premtes do të jenë...

Vuçiq për marrëveshjen në Munih: E rëndësishme për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Tetova Sot

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richardh Grenell, presidentit...

Qeveria heshtë për marrëveshjet Kosovë- Serbi

para 2 jave - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradën që do t’i lidhin Prishtinën dhe Beogradin. Gjithë këto marrëveshje janë duke u nënshkruar...

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

para 2 jave - GazetaBlic

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Vuçiq: Nuk ishte e lehtë, marrëveshja ndihmon në stabilizimin e rajonit

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur pas marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka mirëpritur marrëveshjen e arritur sot...

Thaçi: Besoj në Trump dhe Grenell

para 2 jave - GazetaBlic

Pas nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i presidentit Trump, Richard Grenell, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se ky është një hap i jashtëzakonshëm i progresit...

Thaçi e Vuçiq nënshkruajnë sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd

para 2 jave - Insajderi

Pas pak minutash, Presidenti Hashim Thaçi dhe Vuçiqi me ndërmjetësim të ambasadorit Grenell, pritet që ta nënshkruajnë Letrën e shprehjes së interesit për autostrada dhe Letrën e shprehjes së interesit...

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat

para 2 jave - Klan Kosova

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore, njofton Klan Kosova. Pak para se të nis Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të dyja vendeve – Hashim Thaçi dhe...

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshjet për hekurudha e autostrada

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen...

Autostradë dhe hekurudhë, pas pak Vuçiq e Thaçi vendosin firmat me ndërmjetesim të Grenellit

para 2 jave - Gazeta Express

Pas pak minutash, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësim të ambasadorit Grenell, pritet që ta nënshkruajnë Letrën e shprehjes së interesit për autostrada...

Ambasada e SHBA-së në Gjermani e cilëson historike marrëveshjen për linjën hekurdhore

para 2 jave - Infokusi

Ambasada Amerikane në Gjermani e ka cilësuar historike marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. “Ambasadori Richard Grenell e ka hapur Konferencën e Sigurisë...

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudha e autostrada, me ndërmjetësimin e Grenell

para 2 jave - Lexo

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen...

Nënshkruhet marrëveshja për autostradën dhe hekurudhën mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - OraInfo

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hekurudhat. Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit...

Thaçi e Vuçiq nënshkruajnë sot marrëveshja për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd

para 2 jave - Insajderi

Pas pak minutash, Presidenti Hashim Thaçi dhe Vuçiqi me ndërmjetësim të ambasadorit Grenell, pritet që ta nënshkruajnë Letrën e shprehjes së interesit për autostrada dhe Letrën e shprehjes së interesit...

Thaçi dhe Vuçiq nënshkruajnë marrëveshjen për hekurudha dhe autostrada

para 2 jave - Sinjali

Sapo është nënshkruar marrëveshja për hekurudha dhe autostradë në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Gazeta Sinjali. Marrëveshja u nënshkrua nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar...

Grenell mbrëmë në Mynih takoi Thaçin e Vuçiqin

para 2 jave - Zhurnal

Prishtinë, 14 shkurt – Zhurnal.mk – Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim...

Nënshkruhet marrëveshja për autostradën dhe hekurudhën mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Albeu

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Thaçi pas nënshkrimit të marrëveshjes: Ky është mesazh për paqe me Serbinë

para 2 jave - Shenja

Dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq sot kanë nënshkruar në Mynih marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën Thaçi ka thënë se me këtë arritje të marrëveshjes rajoni do të ketë paqe dhe zhvillim...

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat

para 2 jave - Medial

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore, njofton Klan Kosova. Pak para se të nis Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të dyja vendeve – Hashim Thaçi dhe...

Vuçiq e quan të rëndesishme marrveshjen e sotme mes Kosovës e Serbisë

para 2 jave - Infokusi

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në  prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, presidentit...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhat

para 2 jave - GazetaBlic

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore. Pak para se të nis Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të dyja vendeve – Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq – kanë...

DW: Gati marrëveshja për hekurudhën Beograd-Fushë Kosovë

para 2 jave - Gazeta Tema

Pas takimeve me krerët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç si dhe kosultimeve të mëparshme të ekipeve të këtyre dy vendeve, në Mynih u kumtua se të premten (14.02) do të nënshkruhet...

Thaçi falënderon Trumpin dhe Grenellin për marrëveshjen me Serbinë, e quan historike

para 2 jave - Infokusi

Historikë e ka quajtur, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, momentin e nënshkrimi të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat në mes Kosovës dhe Serbisë. Ai në një postimi në llogarinë e tij në tëiter...

Konferenca e Sigurisë në Mynih: Albin Kurti nuk merr pjesë në nëshkrimin e marrëveshjes

para 2 jave - Infokusi

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar këtë të premte në Mynih të Gjermanisë, dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë...

Thaçi, brenda këtij viti mund të arrihet marrëveshja paqësore me Serbinë

para 2 jave - Tetova1

Është nënshkruar marrëveshja Kosovë Serbi për për autostrada dhe Letrën e shprehjes së interesit për hekurudha me të cilat Kosova dhe Serbia shprehin gatishmërinë për hapjen e rrugëve ekzistuese, por edhe...

Ambasada amerikane: Duke ndodhur, Thaçi dhe Vuçiq nënshkruajnë marrëveshjen

para 2 jave - Sinjali

Pas pak, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do ta nënshkruajnë letrën e shprehjes së interesit për autostrada dhe atë për hekurudha që t lidh Kosovën me Serbinë. Marrëveshja...

Rama, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Mynih

para 2 jave - Albeu

Pasditen e sotme pritet të takohen në Mynih kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Pendarovski, ai i Malit të Zi Milo Gjukanoviq, shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell....

Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi për linjën hekurudhore dhe autostradën

para 2 jave - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiq kanë nënshkruar sot marrëveshjen për shprehjen e interesit për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën. Marrëveshja...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar

para 2 jave - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan GazetaBlic. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja...

Grenell mbrëmë takoi në Mynih, Thaçin e Vuçiqin

para 2 jave - Portalb

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në...

Pas Grenell, Vuçiq në Munih takohet me Reeker

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar mëngjesin e sotëm në Munih me Ndihmës sekretari i shtetit të SHBA-së për Evropën dhe Euroazinë, Philip Reeker. Kjo është bërë e ditur nga Vuçiq në profilin...

Thaçi: Marrëveshja për hekurudhat me Serbinë është mesazh për paqe në rajon

para 2 jave - Infokusi

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore para pak çastesh në Munih. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kjo marrëveshje është një hap tjetër i arritjeve të...

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin

para 2 jave - Arbresh

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca...

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin

para 2 jave - Gazeta Observer

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca...

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin

para 2 jave - Bota Press

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca...

Albin Kurti niset për në Gjermani

para 2 jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Mynih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit. Për Kurtin kjo është...

Kosova dhe Serbia sot pritet të nënshkruajnë marrëveshje për hekurudha dhe autostrada

para 2 jave - Albeu

Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Kosova dhe Serbia pritet të nënshkruajnë...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Infokusi

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve...

Marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhat, vjen reagimi i Ramush Haradinajt

para 2 jave - Gazeta Observer

Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Ish-kryeministri i Kosovës ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është e nevojshme...

Thaçi e nënshkruan marrëveshjen Kosovë Serbi për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Tetova1

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen në mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autosdtradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Ambasada amerikane në Gjermani për marrëveshjet Kosovë-Serbi: Progres historik

para 2 jave - Periskopi

Ambasada amerikane në Gjermani e ka quajtur marrëveshjen për hekurudha, ajër e autostrada ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, një progres historik drejt zhvillimit ekonomik. Ambasada e SHBA-së në Gjermani thotë...

Qeveria hesht për marrëveshjet e arritura në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih

para 2 jave - Zyrtare

Sot në Mynih është nënshkruar marrëveshja për hekurudhat dhe ajo për autostradën që do të t’i lidhin Prishtinën dhe Beogradin. Nënshkrimi I këtyre marrëveshjeve është bërë me ndërmjetësimin Richard Grenell,...

Hoti: Për reciprocitet nevojitet koordinim me SHBA-në dhe BE-në

para 2 jave - Klan Kosova

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudha e autostrada

para 2 jave - Illyria

Munih, 14 shkurt 2020 – Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha, përmes së cilave të dy vendet shprehin...

Kosova e Serbia do të lëvizin drejt marrëveshjeve të reja, deklaratat e Thaçit dhe Vuçiç

para 2 jave - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të enjten se i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell , ka sjell dinamikë të re në procesin e dialogut dhe në përkushtimin për...

Autostradë dhe hekurudhë, pas pak Vuçiq e Thaçi vendosin firmat me ndërmjetesim të Grenellit

para 2 jave - Lajm

Pas pak minutash, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësim të ambasadorit Grenell, pritet që ta nënshkruajnë Letrën e shprehjes së interesit për autostrada...

Thaçi-Vuçiq nënshkruajnë për linjën hekurudhorendërmjet Kosovës e Serbisë

para 2 jave - Infokusi

Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell, njëkohësisht edhe i dërguari i Presidentit amerikan Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Kosova dhe Serbia do të nënshkruajnë...

Grenell mbrëmë takoi në Mynih, Thaçin e Vuçiqin

para 2 jave - Gazeta Express

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në...

Edhe Haradinaj reagon për marrëveshjet e arritura në Mynih

para 2 jave - Fakti Ditor

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat të arritura në Mynih mes Kosovës e Serbisë. Përmes një postimi në Twitter, ai ka thënë se tanimë...

Kurti dhe Thaçi për Kosovën në Mynih, qëndrime të paunifikuara

para 2 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi do ta përfaqësojnë Kosovën sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë. Gjatë ditës së djeshme, Kurti e ftoi Thaçin për një takim...

Marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhat, vije reagimi i Ramush Haradinajt

para 2 jave - Gazeta Observer

Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Ish-kryeministri i Kosovës ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është e nevojshme...

Qeveria hesht për marrëveshjet e arritura në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih

para 2 jave - Periskopi

Sot në Mynih është nënshkruar marrëveshja për hekurudhat dhe ajo për autostradën që do të t’i lidhin Prishtinën dhe Beogradin. Nënshkrimi I këtyre marrëveshjeve është bërë me ndërmjetësimin Richard Grenell,  ...

Kryeministri Kurti udhëton për në Munih të Gjermanisë

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes të shumë zyrtarëve të huaj. Nga Kosova ka shkuar edhe presidenti Hashim Thaçi, i cili sot...

Haradinaj për marrëveshjet e sotme në Berlin: Tash është e nevojshme marrëveshja e madhe

para 2 jave - Zyrtare

Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Ish-kryeministri i Kosovës ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është e nevojshme...

Grenell mbrëmë takoi në Mynih, Thaçin e Vuçiqin

para 2 jave - Iliria News

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në...

Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë

para 2 jave - Top Channel

Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe...

Hoti thotë se reciprocitet mund të ketë vetëm në koordinim me Amerikën dhe BE’në

para 2 jave - Gazeta Express

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhat, reagon Ramush Haradinaj

para 2 jave - Arbresh

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Haradinaj ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është...

Hoti: Për reciprocitet nevojitet koordinim me SHBA-në dhe BE-në

para 2 jave - GazetaBlic

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Një tren mes Prishtinës dhe Beogradi, Thaçi dorëzohet para “Schengenit” amerikan

para 2 jave - Te Sheshi

Pas linjës ajrore Prishtinë-Beograd e anasjelltas, vendosur me diktat amerikan, Prishtina zyrtare vuri firmën dhe për linjën hekurudhore. Në Mynih, aty ku gjithë krerët e botës janë mbledhur për një konferencë...

Haradinaj për marrëveshjet e sotme në Berlin: Tash është e nevojshme marrëveshja e madhe

para 2 jave - Periskopi

Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Ish-kryeministri i Kosovës ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është e nevojshme...

Hoti: Për reciprocitet nevojitet koordinim me SHBA-në dhe BE-në

para 2 jave - Medial

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Albin Kurti udhëton për Munih

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv Zyra e Kryeministrit....

Vuçiq për marrëveshjet: Shumë domethënëse për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Zyrtare

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, presidentit...

Hoti thotë se reciprocitet mund të ketë vetëm në koordinim me Amerikën dhe BE-në

para 2 jave - Tetova Sot

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Qeverisë nuk i ngutet, SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut

para 2 jave - OraInfo

SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut, Qeverisë nuk i ngutet. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të...

Sot nënshkruhet marrëveshja e dytë e lehtësuar nga Grenell, Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për hekurudhat

para 2 jave - Aktuale

Duket se edhe negociatat për hapjen e korridorit hekurudhor Prishtinë-Beograd, pas linjës ajrore, sot do të marrin fund. Nga Munihu lajmi.net merr vesh se nesër në mëngjes do të nënshkruhet edhe Marrëveshja...

Hoti thotë se taksa do të hiqet, por për zëvendësimin e saj me reciprocitet duhet të pyetet SHBA-ja

para 2 jave - Sinjali

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria...

Kush i firmosi marrëveshjet për hekurudhat dhe autostradat Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Epoka e Re

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen...

Vuçiq për marrëveshjet: Shumë domethënëse për paqen dhe të ardhmen

para 2 jave - Periskopi

Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në  prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, presidentit...

Ambasada amerikane në Berlin: Nënshkrimi i dy marrëveshjeve Kosovë- Serbi, historik

para 2 jave - Zyrtare

Pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve asaj për hekurudha dhe asaj për autostradën në mes Kosovës dhe Serbisë ka reaguar edhe ambasada amerikane në Berlin, shkruan Periskopi. Në një postim në twitter kjo...

Vuçiç pas takimit me Grenell: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

para 2 jave - BalkanWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Kosova e Serbia do të lëvizin drejt marrëveshjeve të reja – deklaratat e Thaçit dhe Vuçiqit pas takimit me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së për dialogun

para 2 jave - Telegrafi

Foto: Arkiv

Thaçi pas nënshkrimit të marrëveshjes, është mesazh për paqe me Serbinë

para 2 jave - Fakti Ditor

Dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq sot kanë të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit në Mynih të marrëveshjes për hekurudhën dhe autostradën , raporton Gazeta Express. Me këtë rast, Thaçi...

Grenell i quan historike marrëveshjet e nënshkruara në Mynih

para 2 jave - Fakti Ditor

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudha në mes të Kosovës dhe Serbisë në Gjermani, kanë reaguar nga ambasada amerikane në Berlin, raporton Gazeta Express. Në profilin e ambasadës në Twitter shkruhet...

LDK tërhiqet pak për reciprocitetin, thotë se mund të ketë vetëm në koordinim me Amerikën dhe BE-në

para 2 jave - OraInfo

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Sot nënshkruhet marrëveshje e re mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - InfoShqip

Në Mynih për sot është paralajmëruar nënshkrimi i marrëveshjes së re midis Prishtinës dhe Beogradit për vënien në funksion të linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kjo marrëveshje vjen vetëm pak kohë...

Ambasada amerikane në Berlin: Nënshkrimi i dy marrëveshjeve Kosovë- Serbi, historik

para 2 jave - Periskopi

Pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve asaj për hekurudha dhe asaj për autostradën në mes Kosovës dhe Serbisë ka reaguar edhe ambasada amerikane në Berlin, shkruan Periskopi. Në një postim në twitter kjo...

Ambasada amerikane: Marrëveshje historike

para 2 jave - Gazeta Observer

Kosova dhe Serbia në Mynih të Gjermanisë kanë nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Këtë marrëveshje e ka cilësuar si historike ambasada e SHBA-ve në Gjermani.“Ambasadori Grenell...

Sot nënshkruhet marrëveshje e re mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Tetova1

Në Mynih për sot është paralajmëruar nënshkrimi i marrëveshjes së re midis Prishtinës dhe Beogradit për vënien në funksion të linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kjo marrëveshje vjen vetëm pak kohë...

Flet Grenelli pas arritjes së marrëveshjes për hekurudhat e autostradat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Epoka e Re

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, është shprehur i lumtur që Kosova dhe Serbia kanë arritur të nënshkruajnë edhe një marrëveshje tjetër, marrëveshjen për linjën...

Këta janë personat që nënshkruan marrëveshjet Kosovë-Serbi

para 2 jave - Periskopi

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

“Historike”, ambasada amerikane reagon mas marrëveshjes Kosovë-Serbi për hekurudhat

para 2 jave - Bota Press

Kosova dhe Serbia në Mynih të Gjermanisë kanë nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Këtë marrëveshje e ka cilësuar si historike ambasada e SHBA-ve në Gjermani, shkruan lajmi.net....

Grenell takon në Mynih Thaçin e Vuçiçin, presidenti i Kosovës: Do punojmë maksimalisht që të arrijmë një marrëveshje finale

para 2 jave - BalkanWeb

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në...

Grenell i quan historike marrëveshjet e nënshkruara në Mynih

para 2 jave - Arbresh

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudha në mes të Kosovës dhe Serbisë në Gjermani, kanë reaguar nga ambasada amerikane në Berlin. Në profilin e ambasadës në Twitter shkruhet se Grenell e ka hapur...

Presidenti Thaçi falenderon Trumpin dhe Grenellin

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter se nënshkrimi i marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë është moment historik. Thaçi ka falenderuar Presidentin Trump dhe ambasadorin Richard Grenell...

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Ekonomia Online

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej...

Grenell: Thaçi dhe Vuçiqi u pajtuan se fokusi duhet të jetë në zhvillimin ekonomik

para 2 jave - Ekonomia Online

I Dërguari i Posaçëm i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, është shprehur i lumtur që Kosova dhe Serbia kanë arritur të nënshkruajnë edhe një marrëveshje tjetër – marrëveshjen për linjën...

Presidenti Thaçi: Marrëveshja për hekurudha dhe autostradë, moment historik

para 2 jave - Periskopi

Moment historik e ka quajtur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat, pas marrëveshjes për trafikun ajror. Përmes profilit të tij në Twitter, presidenti...

Deklarata e Grenellit pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve në mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Periskopi

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Pas nënshkrimit të kësaj marrëveshje, ambasadori i SHBA-ve në Gjermani, Richard...

Thaçi: Një hap i shkëlqyeshëm drejt arritjes së një marrëveshje përfundimtare

para 2 jave - Epoka e Re

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ky është një tjetër moment historik. Ai ka falënderuar presidentin...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Bota Press

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve...

Është nënshkruar marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhën dhe autostradën

para 2 jave - PortaliOnline

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Marrëveshja për hekurudha dhe autostrada me Serbinë, Thaçi e quan mesazh të paqes

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç sapo kanë nënshkruar letrën e shprehjes së interesit për autostrada dhe Letrën e shprehjes së interesit për hekurudha...

Thaçi pas marrëveshjes për hekurudhat: Besoj në lidershipin e Trumpit dhe Grenellit

para 2 jave - Ekonomia Online

Në Mynih të Gjermanisë është nënshkruar sot marrëveshja për hekurudhat mes Kosovës dhe Serbisë. Pas nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i presidentit Trump, Richard...

Ambasada amerikane e quan historike marrëveshjen Kosovë-Serbi për hekurudhat

para 2 jave - Ekonomia Online

Kosova dhe Serbia në Mynih të Gjermanisë kanë nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Këtë marrëveshje e ka cilësuar si historike ambasada e SHBA-ve në Gjermani, shkruan lajmi.net....

Vuçiq: Nuk ishte e lehtë, marrëveshja ndihmon në stabilizimin e rajonit

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur pas marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka mirëpritur marrëveshjen e arritur sot...

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Kosovë – Serbi

para 2 jave - Medial

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për rihapjen e linjës hekurudhore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën burime të larta zyrtare nga Munihu. “Nesër në orën 09:30 bëhet...

Konferenca e Sigurisë në Mynih: Gati marrëveshja për hekurudhat

para 2 jave - DW

Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat

para 2 jave - Epoka e Re

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen...

Lajmi i fundit: Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat

para 2 jave - Albinfo

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore Pak para se të nisë Konferenca e Sigurisë në Munih është firmosur letra e shprehjes së interesit për autostrada dhe letra...

Thaçi pas marrëveshjes për hekurudhat: Brenda këtij viti mund të arrihet marrëveshja paqësore me Serbinë

para 2 jave - Periskopi

Është nënshkruar marrëveshja Kosovë Serbi për për autostrada dhe Letrën e shprehjes së interesit për hekurudha me të cilat Kosova dhe Serbia shprehin gatishmërinë për hapjen e rrugëve ekzistuese, por edhe...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhatd dhe autostradën

para 2 jave - Periskopi

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen në mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autosdtradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Zyrtare

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Kosovë – Serbi

para 2 jave - Klan Kosova

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për rihapjen e linjës hekurudhore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën burime të larta zyrtare nga Munihu. “Nesër në orën 09:30 bëhet...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Arbresh

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Fakti Ditor

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat

para 2 jave - Periskopi

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen në mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autosdtradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve...

Sot pritet të të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë

para 2 jave - GazetaBlic

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. ”Nesër në orën 09:30 bëhet nënshkrimi...

Nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

para 2 jave - Ekonomia Online

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore. Pak para se të nisë Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të dyja vendeve – Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq – kanë...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhat

para 2 jave - Gazeta Observer

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore. Pak para se të nis Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të dyja vendeve – Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq – kanë...

Hoti: Pa SHBA-në e pa BE-në s’mund ta ruajmë as sovranitetin tonë

para 2 jave - Infokusi

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Nisin aktivitetet në Mynih, Vuçiq takon zyrtarin e lartë amerikan

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka nisur takimet në Gjermani në kuadër të punimeve të Konferencës së 56-të Sigurisë në Mynih, ku do ta marrin pjesë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe kryeministri,...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar

para 2 jave - Arbresh

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e dy...

Autostradë dhe hekurudhë, pas pak Vuçiq e Thaçi vendosin firmat me ndërmjetësim të Grenellit

para 2 jave - Ekonomia Online

Pas pak minutash, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësim të ambasadorit Grenell, pritet që ta nënshkruajnë Letrën e shprehjes së interesit për autostrada...

Hoti thotë se reciprocitet mund të ketë vetëm në koordinim me Amerikën dhe BE-në

para 2 jave - Gazeta Observer

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Kurti e fton Thaçin të shmangin dallimet përballë Serbisë

para 2 jave - Infokusi

Periudha e mosdurimit dhe e akuzave të ndërsjella ndërmjet Albin Kurtit dhe Hashim Thaçit duket se ka pushuar. Tani Kurti, si kryeministër, i ka kërkuar zyrtarisht bashkëpunim presidentit Thaçi, duke e...

Hoti: Për reciprocitet nevojitet koordinim me SHBA-në dhe BE-në

para 2 jave - Bota Press

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Sot pritet të të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë

para 2 jave - Bota Press

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. ”Nesër në orën 09:30 bëhet nënshkrimi...

Grenell mbrëmë takoi në Mynih, Thaçin e Vuçiqin

para 2 jave - Arbresh

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në...

Sot nënshkruhet marrëveshja për hekurudhat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - PortaliOnline

Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe...

Marrëveshja për linjën hekurudhore Kosovë – Serbi, pritet të nënshkruhet sot

para 2 jave - Albinfo

Është bërë e ditur se dot do të nënshkruhet marrëveshja për rihapjen e linjës hekurudhore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën burime të larta zyrtare nga Munihu. “Sot...

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Kosovë – Serbi

para 2 jave - Ekonomia Online

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për rihapjen e linjës hekurudhore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Nesër në orën 09:30 bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për Transportin Hekurudhor”, ka thënë ky burim...

SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut, Qeverisë nuk i ngutet

para 2 jave - Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryeministrit...

Hoti: Pa ShBA-në e pa BE-në s’mund ta ruajmë as sovranitetin tonë

para 2 jave - Ekonomia Online

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria...

Haki Abazi tregon se kur do të mblidhet Qeveria për të hequr taksën

para 2 jave - Arbresh

Ditë më parë Qeveria e Kosovës shfuqizoi disa vendime të asaj paraardhëse. Por, u premtua se shfuqizimet do të vazhdojnë. Në nja nga këto pika të rendit të ditës do të futet edhe largimi i tarifës doganore...

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë

para 2 jave - Zyrtare

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për rihapjen e linjës hekurudhore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu kanë konfirmuar zyrtarë nga Munihu. ”Sot në orën 09:30 bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për Transportin...

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë

para 2 jave - Periskopi

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për rihapjen e linjës hekurudhore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu kanë konfirmuar zyrtarë nga Munihu. ”Sot në orën 09:30 bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për Transportin...

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Kosovë – Serbi

para 2 jave - Arbresh

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për rihapjen e linjës hekurudhore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën burime të larta zyrtare nga Munihu. “Nesër në orën 09:30 bëhet...

Kurti e fton Thaçin të shmangin dallimet përballë Serbisë

para 2 jave - Ekonomia Online

Periudha e mosdurimit dhe e akuzave të ndërsjella ndërmjet Albin Kurtit dhe Hashim Thaçit duket se ka pushuar. Tani Kurti, si kryeministër, i ka kërkuar zyrtarisht bashkëpunim presidentit Thaçi, duke e...

Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - Shprehja.com

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Vuçiqi flet për takimin me Grenell, ja kërkesat e tij

para 2 jave - Ina

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me të dërguarin special të ShBA-ve Grenell ka thënë se amerikanët fuqishëm insistojnë në heqjen urgjente të taksës, ata kërkojnë vazhdimin e dialogut...

Sot nënshkruhet marrëveshje e re mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Ina

Në Mynih për sot është paralajmëruar nënshkrimi i marrëveshjes së re midis Prishtinës dhe Beogradit për vënien në funksion të linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kjo marrëveshje vjen vetëm pak kohë...

Nesër nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd

para 2 jave - Insajderi

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën...

Macron letër Kurtit: Hiq taksën dhe bashkë më Merkel do ju ulim në tryezë me serbët

para 2 jave - Albeu

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës , Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkojnë atij të heqë tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

Nesër nënshkruhet marrëveshja për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë

para 2 jave - OraInfo

Nesër pritet të arrihet marrëveshja për hekurudhat në mes të Prishtinës e Beogradit. Nga Munihu lajmi merr vesh se nesër në mëngjes do të nënshkruhet edhe Marrëveshja për Transportin Hekurudhor ndërmjet...

E thotë Hashim Thaçi: SHBA këmbëngulës që marrëveshja finale me Serbinë të ndodhë këtë vit

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se takimi që pati sonte me ambasadorin Richard Grenell në Munih, është rikonfirmim i zotimit të SHBA-ve, që marrëveshja mes Kosovës e Serbisë të arrihet gjatë...

E konfirmuar: Nesër nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Prishtinë – Beograd

para 2 jave - Klan Kosova

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën...

LAJMI I FUNDIT: Nesër nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Prishtinë – Beograd

para 2 jave - GazetaBlic

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën...

Ambasadori Grenell takoi në Munih presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë

para 2 jave - 24 ore

Ambasadori amerikan Richard Grenell, i dërguar i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, takoi në orët e mbrëmjes në Munih presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandër Vuçiç....

Shtohet presioni ndaj Albin Kurtit: Pos Grenellit e Pompeot, tash heqjen e taksës me urgjencë po e kërkon edhe Macron

para 2 jave - GazetaBlic

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkonin atij të hiqte tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

E thotë Thaçi: SHBA këmbëngulës që marrëveshja finale me Serbinë të ndodhë këtë vit

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se takimi që pati sonte me ambasadorin Richard Grenell në Munih, është rikonfirmim i zotimit të SHBA-ve, që marrëveshja mes Kosovës e Serbisë të arrihet gjatë...

Mynih: Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - 24 ore

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Grenell takon Thaçin dhe Vuçiç, diskutohet për marrëveshjen Prishtinë-Beograd

para 2 jave - Vizion Plus

Presidenti Hashim Thaçi është takuar këtë mbrëmje me të dërguarin e presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Pas takimit në Mynih të Gjermanisë në margjinat e Konferencës së Sigurisë,...

Thaçi tregon çfarë foli me emisarin e Trumpit sonte në Gjermani

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Fillon takimi Thaçi – Grenell

para 2 jave - Zyrtare

Sapo ka filluar takimi në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell. Sapo ka filluar takimi në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe ambasadorit amerikan në Gjermani,...

Konferenca e Munihut: Nesër diskutojnë për herë të parë Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, nesër pritet të takohet për herë të parë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Ky takim do të zhvillohet në kuadër të pjesëmarrjes së panelit debatues të...

Grenell takon në Mynih Thaçin e Vuçiqin

para 2 jave - Evropa e Lirë

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në...

Thaçi deklarohet pas takimit me Grenellin, tregon detaje nga biseda

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Macron i kërkon Kurtit ta heqë taksën – thotë se do të organizojë samit Kosovë-Serbi bashkë me Merkelin e Borrellin

para 2 jave - Gazeta Express

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkonin atij të hiqte tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

LAJMI I FUNDIT: Nesër nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Prishtinë – Beograd

para 2 jave - Infokusi

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën...

Macron i kërkon Kurtit ta heqë taksën – thotë se do të organizojë samit Kosovë-Serbi

para 2 jave - Insajderi

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkonin atij të hiqte tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

Nesër takimi i parë Kurti-Vuçiq, pjesë e panelit debatues në Konferencën e Munihut

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër pritet të takohet për herë të parë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Ky takim do të zhvillohet në kuadër të pjesëmarrjes së panelit debatues të liderëve...

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

para 2 jave - Portalb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Macron i shkruan letër Kurtit: Hiqe taksën, i gatshëm të organizoj samit në Paris për marrëveshje me Serbinë

para 2 jave - OraInfo

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkonin atij të hiqte tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

Thaçi tregon çfarë foli me emisarin e Trump sonte në Gjermani

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Nis takimi mes Thaçit dhe Grenellit

para 2 jave - Insajderi

Takimi i paralajmëruar ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka nisur në mbrëmjen e...

Thaçi shpalos detaje nga takimi me Grenellin

para 2 jave - Zyrtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Thaçi pas takimit me Grenell: Diskutuam për hapat e mëtejshëm rreth marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është deklaruar lidhur me takimin që sonte e zhvilloi në Munih me Richard Grenell, të dërguarin special të presidentit amerikan Donald Trumo, për dialogun Kosovë-Serbi....

Thaçi zbulon çfarë foli me emisarin e Trumpit sonte në Gjermani

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

para 2 jave - Sinjali

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 2 jave - Klan Kosova

Ka filluar takimi në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti Thaci dhe ambasadori Grenell do të flasin për progresin e deritanishëm...

Marrëveshja për hekurudhat, Grenell nis takimin me Thaçin në Munih

para 2 jave - Gazeta Express

Takimi i paralajmëruar ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka nisur në mbrëmjen e...

Thacçi takohet me Grenell në Mynih: projekti amerikan, Serbia njeh Kosovën brenda vitit

para 2 jave - Te Sheshi

Presidenti Thaçi pati një takim në mbrëmje me tgë dërguarin Grenell, realizuar në Mynih, kur i fundit është dhe ambasadori i SHBA në Gjermani, pas së cilit pohoi garancinë amerikane për marrëveshje me...

Nis takimi Thaçi – Grenell, a do të arrihet sonte marrëveshja për hekurudha

para 2 jave - Sinjali

Ka filluar takimi mes Presidentit, Hashim Thaçi, dhe të dërguarit të posaçëm të presidentit amerikan, Richard Grenell, në Mynih të Gjermanisë, raporton Gazeta Sinjali. Sipas presidencës, ata pritet të...

Vuçiç takohet me Grenell: Urgjente që tarifa të hiqet dhe që bisedimet me Prishtinën të rinisin

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell. Sipas...

Pompeo, letër Kurtit: Heqja e tarifave, marrëveshja me Serbinë të jenë përparësi

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Programet e Televizionit Programet e radios

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Shyqyr që Trump po i kërkon Kosovës ta heqë urgjent tarifën

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Nis takimi Thaçi – Grenell

para 2 jave - OraInfo

Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti...

Macron i kërkon Kurtit ta heqë taksën – thotë se do të organizojë samit Kosovë-Serbi bashkë me Merkelin e Borrellin

para 2 jave - Tetova Sot

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkonin atij të hiqte tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

Nesër diskutojnë për herë të parë Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër pritet të takohet për herë të parë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Ky takim do të zhvillohet në kuadër të pjesëmarrjes së panelit debatues të liderëve...

Fillon takimi Thaçi – Grenell

para 2 jave - GazetaBlic

Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti...

Macron i kërkon Kurtit heqjen e taksës, shpreh gatishmërinë të ndërmjetësojë

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 13 shkurt 2020 – Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, i ka ardhur edhe një kërkesë për heqjen e tarifës ndaj mallrave të Serbisë dhe të Bosnjës e Herecegovinës. Ajo ka arritur në zyrën e...

Vuçiq reagon pas takimit me Grenellin

para 2 jave - Insajderi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Haradinaj tregon se si e kundërshtoi Angela Merkelin për taksën ndaj Serbisë

para 2 jave - Sinjali

Ish- kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se ai e ka kundërshtuar kancelaren gjermane Angela Merkel për heqjen e taksës, pasi që sipas tij, për të hequr taksën duhej të kishte një kontratë nga ana e...

Macron i kërkon Kurtit ta heqë taksën – thotë se do të organizojë samit Kosovë-Serbi

para 2 jave - Fol

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkonin atij të hiqte tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - Koha.mk

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Vuçiq pas takimit me Grenell: Amerikanët insistojnë në heqjen e tarifave

para 2 jave - Klan Kosova

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka takuar sonte në Mynih, Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Në deklaratën e lëshuar nga Vuçiq...

Vuçiq pas takimit me Grenellin në Munih: Shyqyr që Trump po i kërkon Kosovës ta heqë urgjent tarifën

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Vuçiç: Të gatshëm t’i kthehemi dialogut me Kosovën sapo të hiqet taksa

para 2 jave - Vizion Plus

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Macron i kërkon Kurtit ta heqë taksën – thotë se do të organizojë samit Kosovë-Serbi bashkë me Merkelin e Borrellin

para 2 jave - Gazeta e re

Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkonin atij të hiqte tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave...

Ka nisur takimi mes Thaçit dhe Grenell

para 2 jave - InfoShqip

Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti...

E konfirmuar: Nesër nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Prishtinë – Beograd

para 2 jave - Zyrtare

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën...

Thaçi e Grenell diskutuan në Munih për hapat e ardhshëm të dialogut Kosovë-Serbi

para 2 jave - Illyria

Munih (Gjermani), 13 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot në mbrëmje në Munih me të Dërguarin Special të Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell....

Vuçiq pas takimit me Grenellin në Munih: Shyqyr që Trump po i kërkon Kosovës ta heqë urgjent tarifën

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

para 2 jave - Gazeta e re

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Nesër nënshkruhet marrëveshja e dytë e lehtësuar nga Grenell, Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për hekurudhat

para 2 jave - Gazeta Observer

Duket se edhe negociatat për hapjen e korridorit hekurudhor Prishtinë-Beograd, pas linjës ajrore, nesër do të marrin fund. Nga Munihu lajmi.net merr vesh se nesër në mëngjes do të nënshkruhet edhe Marrëveshja...

Nesër nënshkruhet marrëveshja e dytë e lehtësuar nga Grenell, Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për hekurudhat

para 2 jave - Epoka e Re

Duket se edhe negociatat për hapjen e korridorit hekurudhor Prishtinë-Beograd, pas linjës ajrore, nesër do të marrin fund. Nga Munihu lajmi.net merr vesh se nesër në mëngjes do të nënshkruhet edhe Marrëveshja...

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Falenderoj Trumpin i cili po insiston që Kosova ta heqë taksën

para 2 jave - Sinjali

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell sot në Mynih ka takuar Aleksandar Vuçiqin, ku ky i fundit pas takimit ka falenderuar Grenellin dhe presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, për insistimin që...

E konfirmuar: Nesër nënshkruhet marrëveshja për linjën hekurudhore Prishtinë – Beograd

para 2 jave - Periskopi

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë. Kështu kanë konfirmuar për Klan Kosovën...

Vuçiq i kënaqur që SHBA insistoi për heqjen e taksës – pas largimit do t’i kthehemi dialogut

para 2 jave - Fol

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, është shprehur i lumtur dhe e ka vlerësuar si shumë të rëndësishme kërkesën e SHBA-së që Kosova ta heqë taksën 100 për qind ndaj Serbisë. Këtë e ka bërë të ditur...

Pas takimit me Grenell, Vuçiq thotë se amerikanët po kërkojnë që taksa të hiqet menjëherë

para 2 jave - OraInfo

Në Gjermani Aleksandar Vuçiq ka takuar Richard Grenell. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është...

Vuçiq pas takimit me Grenellin në Munih: Shyqyr që Trump po i kërkon Kosovës ta heqë urgjent tarifën

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Grenell takohet me Vuçiçin në Gjermani, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Marrëveshja për hekurudhat, Grenell nis takimin me Thaçin në Munih

para 2 jave - Infokusi

Takimi i paralajmëruar ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka nisur në mbrëmjen e...

Aleksandar Vuçiq takohet në Gjermani me Richard Grenell

para 2 jave - Sinjali

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Ndryshe nga SHBA, BE nuk e kundërshton reciprocitetin

para 2 jave - Top Channel

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur  idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul...

Ambasadori Grenell takon në Munih presidentin e Serbisë

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Ambasadori amerikan Richard Grenell, i dërguar i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, takoi në orët e mbrëmjes në Munih presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe më vonë do të takojë edhe presidentin...

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

para 2 jave - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Fillon takimi Thaçi – Grenell

para 2 jave - Gazeta Monitor

Sapo ka filluar takimi në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell. Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm...

Vuçiç pas takimit me Grenellin: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

para 2 jave - Opinion

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

para 2 jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë...

Dështon tentimi i parë i Kurtit për t’u ‘harmonizuar’ me Hashim Thaçin

para 2 jave - GazetaBlic

Mbrëmjen e së mërkurës, kryeministri Albin Kurti bëri të ditura qëllimet që të takojë edhe një herë tjetër presidentin Hashim Thaçi. Megjithëse pak e pritur, Kurti në “Rubikon” të KTV-së veprimin e arsyetoi...

Thaçi: Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka marrë dinamikë të re

para 2 jave - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka marrë dinamikë të re falë angazhimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, emërimit të ambasadorit Richard Grenell, si i dërguar...

Thaçi tregon çfarë foli me emisarin e Trump sonte në Gjermani

para 2 jave - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Konferenca e Munihut – Kryeministri Kurti nesër udhëton për në Gjermani

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër do të udhëtojë për në Gjermani. Kurti pritet të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme për Siguri që do të mbahet më Mynih, njofton Klan Kosova. Pjesëmarrës në...

Vuçiq takon Grenellin në Munih

para 2 jave - Insajderi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Konferenca e Munihut – Kryeministri Kurti nesër udhëton për në Gjermani

para 2 jave - Medial

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër do të udhëtojë për në Gjermani. Kurti pritet të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme për Siguri që do të mbahet më Mynih, njofton Klan Kosova. Pjesëmarrës në...

Marrëveshja Serbi-Kosovë, takohen Thaçi dhe ambasadori Grenell

para 2 jave - Shprehja.com

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 2 jave - Albinfo

Ka filluar takimi në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti Thaci dhe ambasadori Grenell do të flasin për progresin e deritanishëm...

Thaçi shpalos detaje nga takimi me Grenellin

para 2 jave - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Thaçi deklarohet pas takimit me Grenellin, tregon detaje nga biseda

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Munih me të Dërguarin Special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaçi ka treguar se me Grenell ka biseduar për arritjen e një marrëveshje...

Konferenca e Mynihut/ Bashkë Kurti, Vuçiç e Rama

para 2 jave - 24 ore

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu deklaroi se mospajtimeve që mund të ekzistojnë mes partive politike, përballë Serbisë duhet të ketë një qëndrim unik. Sipas Haxhiut, kur vjen...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, flasin për Kosovën

para 2 jave - Shprehja.com

Takimi Vuçiq-Grenell ka ndodhur në Bavari, ku dy zyrtarët kanë shkuar për të marrë pjesë në Konferencën e Munihut për Siguri. Para takimit, presidenti i Serbisë u ka thënë gazetarëve se priste një bisedë...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 2 jave - Epoka e Re

Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti...

Marrëveshja Serbi-Kosovë, takohen Thaçi dhe ambasadori Grenell

para 2 jave - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Fillon takimi Thaçi – Grenell

para 2 jave - Gazeta Observer

Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti...

Pompeo letër Kurtit: Koha të realizoni marrëdhënie normale me Serbinë

para 2 jave - Lexo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Grenell takohet me Vuçiqin në Munih, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - RTV 21

Thaci dhe Grenell do të flasin për progresin e deritanishëm në procesin e dialogut Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - Flaka

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Fillon takimi Thaçi – Grenell

para 2 jave - Bota Press

Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim, presidenti...

Fillon takimi Thaçi – Grenell

para 2 jave - Periskopi

Sapo ka filluar takimi në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell. Ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm...

Vuçiq: Mirënjohës ndaj amerikanëve që po kërkojnë heqjen e taksës

para 2 jave - Arbresh

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me ambasadorin Richard Grenell në Mynih është shprehur mirënjohës që SHBA-të po kërkojnë heqjen e taksës. Ai thotë se është e rëndësisë së madhe që amerikanët...

Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - Alsat-M

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Presidenti Thaçi sonte takon Grenellin në Munih

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi pritet që sonte në Munih të Gjermanisë, të zhvillojë takim zyrtar me Richard Grenell, të dërguarin special të Presidentit amerikan Donald Trump, të angazhuar për dialogun...

Pompeo i kërkon Kurtit heqjen e taksës

para 2 jave - RTV 21

Pompeo: Njohja e dyanshme esenciale për integrimin e ndërkombëtar të Kosovës Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Aktualizohet “Minishengeni”

para 2 jave - RTV 21

Serbia përgatiti projekt marrëveshjen për Minishengenin Ballkanik.-Kurti: Nuk është kryefjala e politikës sime Serbia por republika e Kosovës.-Haradinaj: Minishengeni pa Kosovën shtet dhe njohjen nga Serbia...

Marrëveshja Serbi-Kosovë, takohen Thaçi dhe ambasadori Grenell

para 2 jave - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - Infokusi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Mynih: Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - Albinfo

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Vuçiq pas takimit me Grenellin në Munih: Trump po i kërkon Kosovës ta heqë urgjent tarifën

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Albin Kurti e ftoi në takim, “lajmërohet” Hashim Thaçi

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti Hashim Thaçi nga Gjermani është lajmëruar për një portal, ku ka folur për qëndrimet që do të mbajë në Konferencën e Munihut. Thaçi, sipas intervistës së publikuar, nuk ka thënë asnjë fjalë për...

Macron letër Kurtit: Hiqe taksën, i gatshëm të organizoj samit në Paris për marrëveshje me Serbinë

para 2 jave - Periskopi

Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo i dërgoi sot një letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në të cilën i kërkoi ta heq tarifën ndaj mallrave serbe. Por, kjo nuk është e vetmja. Një letër me përmbajtje...

Thaçi sonte takon Grenellin në Gjermani

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me të dërguarin e posaçshëm të presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, raporton Gazeta Express. Kjo u bë e ditur përmes...

Mësohet tema e diskutimit në mes të Thaçit dhe Grenellit

para 2 jave - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të takohet me ambasadorin Grenell në Munih në orën 20:30. Temë e këtij diskutimi do të jetë  progresi i deritanishëm në procesin e dialogut si dhe hapat e ardhshëm...

Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - Lajm

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Dialogu me Kosovën nuk është aspak i lehtë për Serbinë, thotë Vuçiq pasi takoi Grenellin

para 2 jave - PortaliOnline

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar pasditen e sotme me Richard Grenell, të Dërguarin Special të presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Pas këtij takimi, Vuçiq, ka thënë...

​Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Thaçi sot takon ambasadorin Grenell, bisedojnë për dialogun Kosovë- Serbi

para 2 jave - OraInfo

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe...

POLITIKAT E PRISHTINËS NDAJ BEOGRADIT DUHET TË KALOJNË NËPËR UASHINGTON

para 2 jave - Epoka e Re

Aktualisht në ‘zilet’ e zyrave të ndryshme të administratës amerikane mund të hasim më shpesh gjurmët e gishtërinjve të diplomatëve e aktivistëve serbë, ndërkohë që shqiptarët të dehur nga efektet që solli...

Takimi Thaçi-Grenell, presidenca jep detaje

para 2 jave - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte pritet të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Takimi pritet...

Vuçiq pas takimit me Grenell: Amerikanët po kërkojnë që taksa të hiqet menjëherë

para 2 jave - Epoka e Re

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar pasditen e sotme me Richard Grenell, të Dërguarin Special të presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Pas këtij takimi, Vuçiq, ka thënë...

Vuçiq pas takimit me Grenell: Amerikanët po kërkojnë që taksa të hiqet menjëherë

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar pasditen e sotme me Richard Grenell, të Dërguarin...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Gazeta e re

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

BE-ja hesht ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - OraInfo

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet. Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Takohen në Mynih, Grenell dhe Vuçiq

para 2 jave - Arbresh

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Albin Kurti mbetet vetëm për reciprocitetin ndaj Serbisë, pas kundërshtimit të SHBA-së, vjen reagimi nga BE

para 2 jave - GazetaBlic

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Thaçi lajmërohet nga Gjermania, tregon çfarë qëndrimi do të mbajë në Konferencën e Mynihut

para 2 jave - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi nga Gjermani ka folur për qëndrimet që do të mbajë në Konferencën e Munihut. Presidenti duket se nuk e ka thënë asnjë fjalë për ftesën që ia bëri sot Kryeministri Albin Kurti për...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Zhurnal

Prishtinë, 13 shkurt – Zhurnal.mk – Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Lajm

Kurti, pas marrjes së detyrës së kryeministrit, më 3 shkurt, ka deklaruar që taksa ndaj Serbisë do të hiqet dhe do të zëvendësohet me reciprocitet politik, ekonomik dhe tregtar, duke e konsideruar këtë...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Lajm

Në këtë takim, presidenti Thaçi dhe ambasadori Grenell do të flasin për progresin e deritanishëm në procesin e dialogut dhe për hapat e ardhshëm drejt arritjes së marrëveshjes finale për njohje të ndërsjellë...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - Bota Press

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, flasin për Kosovën

para 2 jave - Zyrtare

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Thaçi lajmërohet nga Gjermania, tregon çfarë qëndrimi do të mbajë në Konferencën e Mynihut

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi nga Gjermani është lajmëruar për një portal, ku ka folur për qëndrimet që do të mbajë në Konferencën e Munihut. Thaçi, sipas intervistës së publikuar, nuk ka thënë asnjë fjalë për...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, bisedojnë për Kosovën

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Vuçiq takon Grenellin në Munih, flasin për Kosovën

para 2 jave - Periskopi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në pasditen e së enjtes. Takimi Vuçiq-Grenell...

Albin Kurti i propozon oraret e takimit Hashim Thaçit

para 2 jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti , të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi , për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë...

Thaçi e Grenell takohen sonte në Gjermani

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 13 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet sot në mbrëmje me të dërguarin e posaçshëm të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, ambasadorin e...

​Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Kryeministri Kurti ka ftuar në takim presidentin Thaçi

para 2 jave - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Thaçi në Gjermani, merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih

para 2 jave - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti...

Mynih: Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - KDPolitik

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Kurti e ftoi Thaçin në takim

para 2 jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Koha.mk

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Klan Kosova

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Albin Kurti e ftoi në takim, “lajmërohet” Hashim Thaçi

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi nga Gjermani është lajmëruar për një portal, ku ka folur për qëndrimet që do të mbajë në Konferencën e Munihut. Thaçi, sipas intervistës së publikuar, nuk ka thënë asnjë fjalë për...

Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - KDPolitik

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Evropa e Lirë

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Pas SHBA, ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Tetova Sot

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj.Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

POMPEO URON KURTIN – TË HIQET TAKSA

para 2 jave - Klan Macedonia

Marrjen e detyrës së re si kryeministër i Kosovës Albin Kurtit ia ka uruar përmes një letre edhe sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. Megjithatë nëpërmjet kësaj letre ai ka kërkuar nga Kurti heqjen...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

Befason Kurti, tani i’a njeh kapacitetin intelektual e patritotik Thaçit

para 2 jave - InfoShqip

Albin Kurti ka adaptuar një sjellje të re ndaj Presidentit Thaci duke paralajmëruar se me të do të konsultohet e koordinohet për punët e shtetit. Atë që e tha para pak ditësh, e konkretizoi sot në një...

Thaçi sonte takon Grenellin në Gjermani

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me të dërguarin e posaçshëm të presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell. Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi që e ka bërë...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - Zyrtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Mynih: Konferenca e Sigurisë fton në një panel Kurtin, Vuçiq dhe Ramën

para 2 jave - DW

Në Mynih fillon Konferenca e Sigurisë, ku do të marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një panel i veçantë i kushtohet edhe Ballkanit...

Vijon përplasja: Albin Kurti fton Thaçin në takim, Thaçi udhëton drejt Gjermanisë

para 2 jave - Gazeta Tema

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Kryeministri Kurti e ka ftuar sot Presidentin Thaçi për konsultim...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. Në këtë takim,...

Kurti i kërkon takim Thaçit: Të bashkohemi për politikën e jashtme

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

Albin Kurti mbetet vetëm për reciprocitetin ndaj Serbisë, pas kundërshtimit të SHBA-së, vjen reagimi nga BE

para 2 jave - Bota Press

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Thaçi lajmërohet nga Gjermania, tregon çfarë qëndrimi do të mbajë në Konferencën e Mynihut

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi nga Gjermani ka folur për qëndrimet që do të mbajë në Konferencën e Munihut. Presidenti duket se nuk e ka thënë asnjë fjalë për ftesën që ia bëri sot Kryeministri Albin Kurti për...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Ekonomia Online

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Vuçiq pritet të takohet me Grenellin gjatë ditës së sotme në Munih

para 2 jave - Sinjali

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës së sotme pritet që të takohet me të dërguarin special të SHBA-së, ambasadorin Richard Grenell në Munih. Lajmin e ka bërë të ditur Tanjug duke iu referuar...

Vuciq pritet ta takojë Grenellin sot në Gjermani

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Pompeo letër Kurtit: Shpresoj ta heq taksën

para 2 jave - Zhurnal

Prishtinë, 13 shkurt – Zhurnal.mk – Edhe pse i ka një javë që Abin Kurti ka pranuar detyrën e kryeministrit, sot ka pranuar një letër urimi nga sekretari i Shtetit Amerikanë, Michael Pompeo i cili përveç...

Kurti fton Thaçin në takim, por presidenti e injoron, udhëton drejt Gjermanisë

para 2 jave - Lexo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Kryeministri Kurti e ka ftuar sot Presidentin Thaçi për konsultim...

Grenell dhe Vuçiq pritet të takohen sot në Munih

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Befason Kurti, tash ia njeh kapacitetin intelektual e patritotik Thaçit

para 2 jave - Gazeta Express

Albin Kurti ka adaptuar një sjellje të re ndaj Presidentit Thaci duke paralajmëruar se me të do të konsultohet e koordinohet për punët e shtetit. Atë që e tha para pak ditësh, e konkretizoi sot në një...

Thaçi lajmërohet, tregon çfarë qëndrimi do të mbajë në Konferencën e Mynihut

para 2 jave - Bota Press

Presidenti Hashim Thaçi nga Gjermani është lajmëruar për një portal, ku ka folur për qëndrimet që do të mbajë në Konferencën e Munihut. Thaçi, sipas intervistës së publikuar, nuk ka thënë asnjë fjalë për...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Periskopi

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Kurti i komenton ‘detyrat’ që i erdhën nga SHBA-ja: E kemi obligim

para 2 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas letrës të cilin ia dërgoi Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ku i kërkon që ta heqë taksën dhe t’i normalizojë raportet me Serbinë. Kurti e ndjen...

Pompeo i shkruajti Kurtit, taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

para 2 jave - Portalb

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Pompeo letër Kurtit: Shpresoj ta heq taksën

para 2 jave - Alsat-M

Edhe pse i ka një javë që Abin Kurti ka pranuar detyrën e kryeministrit, sot ka pranuar një letër urimi nga sekretari i Shtetit Amerikanë, Michael Pompeo i cili përveç urimit ka kërkuar nga Kurti edhe...

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

para 2 jave - Ekonomia Online

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në mënyrë eksplicite e kanë kundërshtuar idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, pas të cilave do të...

Pompeo letër Kurtit: Hiqe taksën dhe normalizoji raportet me Serbinë

para 2 jave - Sinjali

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, pak ditë pasi ai mori detyrën e shefit të qeverisë së Kosovës. Pompeo i ka kërkuar Kurtit që ta heqë taksën ndaj Serbisë...

Pompeo letër Kurtit: Shpresoj ta heq taksën

para 2 jave - Shprehja.com

Edhe pse i ka një javë që Abin Kurti ka pranuar detyrën e kryeministrit, sot ka pranuar një letër urimi nga sekretari i Shtetit Amerikanë, Michael Pompeo i cili përveç urimit ka kërkuar nga Kurti edhe...

Pompeo i kërkon Kurtit heqjen e taksës

para 2 jave - RTV 21

Pompeo i shkruan Kurtit Kryeministri i Kosovës , Abin Kurti sot ka pranuar një letër urimi nga sekretari i Shtetit Amerikan, Michael Pompeo i cili përveç urimit ka kërkuar nga Kurti edhe heqjen e taksës...

SHBA “ngre stekën” me Kosovën: Angazhim i Pompeos për taksën, ofrohet garanci për njohje nga Serbia

para 2 jave - InfoShqip

SHBA ngrejnë lart stekën e kërkesës ndaj Prishtinës për heqjen e taksës ndaj Serbisë, ku njëherësh ofrojnë garanci se me rifillimin e dialogut do të shkohet drejt një marrëveshjeje që bën të mundur njohjen...

Vuçiq pritet të takohet sonte me Grenellin në Munih

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Kurti e ftoi për takim, por Thaçi nuk është në Kosovë

para 2 jave - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi , ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut , raporton Gazeta Express. Kryeministri Kurti e ka ftuar sot...

Kurti komentoi draftin e përgatitur nga Serbia për minishengenin

para 2 jave - RTV 21

Sipas Kurtit, kryefjala e politikës se tij nuk është Serbia, por republika e Kosovës Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot e komentoi gjithashtu edhe draftin e përgatitur nga Serbia për minishengenin,...

Presidenti Thaçi ka udhëtuar për në Gjermani pa u takuar me Kurtin

para 2 jave - PortaliOnline

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Gjatë ditës ishte bërë publike një ftesë që kryeministri Albin...

Vuciq pritet ta takojë Grenellin sot në Gjermani

para 2 jave - Infokusi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Thaçi udhëtoi për Gjermani që të merr pjesë në konferencën e sigurisë në Munih

para 2 jave - Albinfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti...

Presidenti Thaçi injoron ftesën e kryeministrit Kurti

para 2 jave - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut, shkruan Gazeta Insajderi. Kësisoj, ai ka injoruar ftesën e kryeministrit...

Vuçiq pritet të takohet sonte me Grenellin në Munih

para 2 jave - Medial

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Kurti fton Thaçin në takim, por Presidenti është nisur për Gjermani

para 2 jave - Telegrafi

Foto: Arkiv

Kurti komentoi letrën e Mike Pompeo për heqjen e taksës

para 2 jave - RTV 21

Kurti u shpreh se e kanë për obligim që t’i bëjnë përgatitjet e duhura për vendosjen e reciprocitetit dhe menjëhere ta heqin tarifën 100% Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e komentoi letrën e sekretarit...

Kurti i kërkoi takim por Thaçi e injoron, tashmë ka udhëtuar në Gjermani

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut, raporton Gazeta Express. Kryeministri Kurti e ka ftuar sot...

Pas Amerikës, edhe ambasada gjermane kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - OraInfo

Ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës. Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u...

Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

Presidenca: Takimi Thaçi-Kurti mund të ndodhë edhe në Munih

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar një ftesë për takim presidentit Hashim Thaçi për, siç tha ai, për bashkërendim të qëndrimeve për politikën e jashtme në Konferencën e Munihut ku do të marrin pjesë...

Presidenca: Takimi Thaçi-Kurti mund të ndodhë edhe në Munih

para 2 jave - Medial

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar një ftesë për takim presidentit Hashim Thaçi për, siç tha ai, për bashkërendim të qëndrimeve për politikën e jashtme në Konferencën e Munihut ku do të marrin pjesë...

Para konferencës së Munihut, Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - Medial

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme, para udhëtimit në Konferencën...

Mike Pompeo letër Albin Kurtit: Heqja e tarifave dhe marrëveshja me Serbinë të jenë përparësi

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i shkroi letër urimi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në të cilën thekson se është koha për vendosjen e marrëdhënieve normale me Serbinë që kanë qendër...

Kryeministri Kurti i nënshtrohet pak Presidentit Thaçi, e fton për konsultime

para 2 jave - OraInfo

Kishte thënë që do ta shqyrtojë mundësinë për ta shkarkuar, kishte thënë që Thaçi është koka e krimit, por sot e ftoi në konsultime. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës...

Presidenca: Takimi Thaçi-Kurti mund të ndodhë edhe në Munih

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar një ftesë për takim presidentit Hashim Thaçi për, siç tha ai, për bashkërendim të qëndrimeve për politikën e jashtme në Konferencën e Munihut ku do të marrin pjesë...

Albin Kurti i nënshtrohet pak Presidentit Thaçi, “e fton për konsultime”

para 2 jave - Gazeta Express

Kishte thënë që do ta shqyrtojë mundësinë për ta shkarkuar, kishte thënë që Thaçi është koka e krimit, por sot e ftoi në konsultime Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare...

Kurti komentoi letrën e Mike Pompeo për heqjen e taksës

para 2 jave - Tetova Sot

Kurti u shpreh se e kanë për obligim që t’i bëjnë përgatitjet e duhura për vendosjen e reciprocitetit dhe menjëhere ta heqin tarifën 100% Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e komentoi letrën e sekretarit...

Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - Shprehja.com

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

Pompeo i shkruan Kurtit, taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

para 2 jave - Gazeta e re

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Kjo është letra që Pompeo ia dërgoj Kurtit

para 2 jave - Insajderi

Zyra për marrëdhënie me publikun e Kryeministrit, Albin Kurti ka njoftuar për letrën e Sekretarit Mike Pompeo dërguar Kryeministrit, Në njoftim thuhet se Sekretari i Shtetit ka uruar Kryeministrin për...

Albin Kurti i dërgon ftesë zyrtare për takim Hashim Thaçit

para 2 jave - Insajderi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Kjo letër që ka nisur Kurti ka për qëllim diskutimin...

Pompeo i shkruan letër Kurtit: Hiqe taksën dhe kthehu në dialog me Serbinë

para 2 jave - Epoka e Re

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Pompeo i ka kërkuar atij që ta heq taksës ndaj Serbisë...

Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para konferencës së sigurisë në...

Kryeministri ftoi në takim Presidentin

para 2 jave - RTV 21

Kurti ka kërkuar takim për të bashkërenduar qëndrimet për çështjet e politikës së jashme Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin Hashim Thaçi, për...

Thaçi udhëtoi për në Gjermani

para 2 jave - RTV 21

Thaçi pritet të takoj ambasadorin Grenell Presidenti Hashim Thaçi ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut...

Thaçi e Kurti pritet të takohen para konferencës në Munih

para 2 jave - Fakti Ditor

Derisa kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i bëri ftesë për takim presidentit Hashim Thaçi, ky i fundit veçse është nisur për në Munih të Gjermanisë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një letre...

Kryeministria njofton për letrën e Pompeos, e fsheh kërkesën për heqjen e taksës

para 2 jave - Gazeta Express

Zyra për marrëdhënie me publikun e Kryeministrit, Albin Kurti ka njoftuar për letrën e Sekretarit Mike Pompeo dërguar Kryeministrit, raporton Gazeta Express. Në njoftim thuhet se Sekretari i Shtetit ka uruar...

Albin Kurti i nënshtrohet pak Presidentit Thaçi “e fton për konsultime”

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, raporton Gazeta Express. Kjo sipas letrës që ka nisur...

Kurti i nënshtrohet pak Presidentit Thaçi, “e fton për konsultime”

para 2 jave - OraInfo

Kishte thënë që do ta shqyrtojë mundësinë për ta shkarkuar, kishte thënë që Thaçi është koka e krimit, por sot e ftoi në konsultime. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës...

Thaçi ende pa i kthyer përgjigje Kurtit, niset për Gjermani

para 2 jave - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Siç thuhet në njoftim, në margjinat e Konferencës së Sigurisë...

AAK: Nuk ndryshojmë qëndrim, taksa të hiqet pas njohjes

para 2 jave - Arbresh

Kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj pas seancës plenare ka komentuar kërkesën e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo drejtuar kryeministrit të Kosovës,...

Ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Insajderi

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Thaçi udhëton për Gjermani, merr pjesë në Konferencën e Munihut

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, ai do të ketë takime të ndryshme...

Kryeministri Kurti fton në takim Presidentin Thaçi

para 2 jave - PortaliOnline

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Kurti ftoi në takim Presidentin

para 2 jave - RTV 21

Kurti ka kërkuar takim për të bashkërenduar qëndrimet për çështjet e politikës së jashme Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin Hashim Thaçi, për...

S`ka takim Kurti-Thaçi, ky i fundit ka udhëtuar për në Gjermani

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut . Siç thuhet në njoftim, në margjinat e Konferencës së Sigurisë...

Kurti e ftoi Thaçin në takim, vjen reagimi i Presidencës

para 2 jave - Sinjali

Derisa kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i bëri ftesë për takim presidentit Hashim Thaçi, ky i fundit është nisur për Munih të Gjermanisë. Për vizitën e Kurtit atje ka njoftuar Presidenca. Pra, takimi...

Para konferencës së Munihut, Kurti fton Thaçin në takim

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme, para udhëtimit në Konferencën...

Ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Gazeta Express

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Erdhi Dita, Kurti e fton zyrtarisht presidentin Thaçin në takim

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Presidenti Thaçi udhëtoi për Gjermani, merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih

para 2 jave - Shprehja.com

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti...

Takimi i dytë Kurti- Thaçi pritet të ndodh, kryeministri ia propozon tri orare

para 2 jave - Sinjali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. “Politika e Jashtme është ajo qe do të duhej të na bashkojë....

Pompeo i shkruan Kurtit, i kërkon heqjen e taksës (DOKUMENT)

para 2 jave - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, sot i ka dërguar një letër kryeministrit Albin Kurtit ku i kërkon heqjen e taksës ndaj Serbisë që të ketë njohje të ndërsjellë. Pompeo në letrën dërguar Kurtit...

Pompeo i shkruan Kurtit: Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete

para 2 jave - Top Channel

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Sekretari amerikan i Shtetit, letër Albin Kurtit: Kërkesë të prerë për heqjen e taksës ndaj Serbisë

para 2 jave - Gazeta Tema

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Kryeministri Albin Kurti konfirmon letrën e Sekretarit Amerikan Mike Pompeo

para 2 jave - GazetaBlic

Zyra për marrëdhënie me publikun e Kryeministrit, Albin Kurti ka njoftuar për letrën e Sekretarit Mike Pompeo dërguar Kryeministrit. Në njoftim thuhet se Sekretari i Shtetit ka uruar Kryeministrin për...

Pompeo i shkruan Kurtit: Hiqni taksën që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës

para 2 jave - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Gazeta Express

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Vuçiq pritet të takohet sonte me Grenellin në Munih

para 2 jave - Tetova Sot

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - GazetaBlic

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Pompeo letër Kurtit: Prioritete, taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë

para 2 jave - Opinion

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka dërguar një letër kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti, ku e ka uruar për formimin e qeverisë së re, duke thënë se Departamenti Amerikan i Shtetit...

“Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete”, Sekretari amerikan i Shtetit i shkruan Albin Kurtit: Koha të realizoni marrëdhënie normale

para 2 jave - BalkanWeb

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Ditë të vështira për Kurtin/ SHBA: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Iliria News

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Klan Kosova

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Kurti fton Thaçin në takim, por Presidenti është nisur për Gjermani

para 2 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në takim për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme, para udhëtimit në Konferencën për Siguri në Munih të Gjermanisë,...

Sekretari amerikan i Shtetit-Kurtit: Hiq taksën ndaj Serbisë

para 2 jave - Albeu

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës , Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Pas SHBA, ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - GazetaBlic

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Vuçiq pritet ta takojë Grenellin sot në Gjermani

para 2 jave - Arbresh

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Mike Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - OraInfo

Amerika po këmbëngul në heqjen e taksës ndaj produkteve serbe. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin...

Rritet presioni amerikan ndaj Kurtit- Pas Grenell, sekretari i shtetit i shkruan Kurtit për taksën

para 2 jave - GazetaBlic

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Pompeo i shkruan letër Kurtit: Hiqe taksën dhe kthehu në dialog me Serbinë

para 2 jave - Gazeta e re

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Pompeo i ka kërkuar atij që ta heq taksës ndaj Serbisë...

Kurti e fton në takim, Thaçi niset për në Gjermani

para 2 jave - Infokusi

Hashim Thaçi, Presidenti i Republikës së Kosovës, ka udhëtuar të enjten për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Përderisa kryeministri Kurti e ka ftuar Presidentin Thaçi...

Ftesa e Kurtit për Thaçin: Këto janë fjalitë befasuese (Dok)

para 2 jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti, në letrën që i ka dërguar presidentit Hashim Thaçi për takim, ka shkruar se ‘politika e jashtme duhet të na bashkojë’. Në letër, veç tjerash Kurti i shkruan Thaçit që në ngjarje...

Pompeo i shkruan Kurtit, taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

para 2 jave - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Kryeministri Kurti ka ftuar në takim presidentin Thaçi, kjo është arsyeja

para 2 jave - Tetova Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Albin Kurti e fton presidentin Thaçi në takim, kjo është arsyeja

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës e ka ftuar në takim Presidentin, Hashim Thaci, shkruan gazeta inFokus. Kjo u bë e ditur nga një komunikatë për media nga zyra e kryeministrit. Arsyeja e takimit është për të bashkërenduar...

Pompeo i shkruan Kurtit, heqja e taksës dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

para 2 jave - InfoShqip

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Mike Pompeo: Heqja e tarifave dhe marrëveshja me Serbinë të jenë përparësi

para 2 jave - Albinfo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i shkroi letër urimi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në të cilën thekson se është koha për vendosjen e marrëdhënieve normale me Serbinë që kanë qendër...

Pas SHBA, ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Infokusi

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Lexo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar një letër kryeministrit Albin Kurti në të cilën ai i kërkon që të heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë momentumin e krijuar për normalizim...

Pompeo i shkruan Kurtit: Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete

para 2 jave - Shenja

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Infokusi

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Kurti komentoi letrën e Mike Pompeo për heqjen e taksës

para 2 jave - Gazeta Observer

Kurti u shpreh se e kanë për obligim që t’i bëjnë përgatitjet e duhura për vendosjen e reciprocitetit dhe menjëhere ta heqin tarifën 100% Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e komentoi letrën e sekretarit...

Kurti kërkon takim me Thaçin, por ai ka udhëtuar për në Gjermani

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 13 shkurt 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të harmonizuar qëndrimet rreth politikës së jashtme, para...

Presidenca i përgjigjet ftesës së Kurtit: me Thaçin mund të takoheni edhe në Munih

para 2 jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar një ftesë për takim presidentit Hashim Thaçi për, siç tha ai, për bashkërendim të qëndrimeve për politikën e jashtme në Konferencën e Munihut ku do të marrin pjesë...

Vuçiq pritet të takohet sonte me Grenellin në Munih

para 2 jave - Periskopi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Gazeta Monitor

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Presidenca: Takimi Thaçi-Kurti mund të ndodhë edhe në Munih

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar një ftesë për takim presidentit Hashim Thaçi për, siç tha ai, për bashkërendim të qëndrimeve për politikën e jashtme në Konferencën e Munihut ku do të marrin pjesë...

Ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëpresim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Albinfo

“Ky do të ishte një hap i rëndësishëm për të rifilluar dialogun e lehtësuar nga BE” Duket se ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina...

Sekretari Pompeo i shkruan kryeministrit Kurti, bën thirrje për heqjen e tarifës

para 2 jave - Bota Press

Prishtinë, 13 shkurt 2020 – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Në letrën që e ka siguruar Gazeta Express, sekretari Pompeo shkruan se pret...

Sekretari Pompeo i shkruan kryeministyrit Kurti, bën thirrje për heqjen e tarifës

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 13 shkurt 2020 – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Në letrën që e ka siguruar Gazeta Express, sekretari Pompeo shkruan se pret...

Albin Kurti i nënshtrohet pak Presidentit Thaçi, “e fton për konsultime”

para 2 jave - Fakti Ditor

Kishte thënë që do ta shqyrtojë mundësinë për ta shkarkuar, kishte thënë që Thaçi është koka e krimit, por sot e ftoi në konsultime Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare...

Kurti i kërkoi takim por Thaçi e injoron, tashmë ka udhëtuar në Gjermani

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut, raporton Gazeta Express. Kryeministri Kurti e ka ftuar sot...

Thaçi niset për Gjermani

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti...

Kryeministri Kurti ka ftuar në takim presidentin Hashim Thaçi

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Presidenti Thaçi udhëtoi për Gjermani, merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih

para 2 jave - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti...

Presidenti Thaçi udhëtoi për Gjermani, merr pjesë në konferencën e sigurisë në Munih

para 2 jave - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti...

Thaçi niset për Gjermani

para 2 jave - Arbresh

Presidenti Thaçi udhëtoi për Gjermani, merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih Prishtinë, 13 janar 2020 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do...

SHBA “ngre stekën” me Kosovën: Angazhim i Pompeos për taksën, ofrohet garanci për njohje nga Serbia

para 2 jave - Te Sheshi

SHBA ngrejnë lart stekën e kërkesës ndaj Prishtinës për heqjen e taksës ndaj Serbisë, ku njëherësh ofrojnë garanci se me rifillimin e dialogut do të shkohet drejt një marrëveshjeje që bën të mundur njohjen...

Kryeministri Kurti ka ftuar në takim presidentin Thaçi, kjo është arsyeja

para 2 jave - Gazeta Observer

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Pas SHBA, ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Gazeta Observer

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj.Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Kurti e fton me vonesë Thaçin në takim, ai niset në Gjermani

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti...

Kurti e fton Thaçin në takim

para 2 jave - Periskopi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Mike Pompeo, i shkruan Albin Kurtit: Hiqeni taksën ndaj Serbisë

para 2 jave - PortaliOnline

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksën ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Pompeo i shkruan Kurtit: Heqja e taksës dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

para 2 jave - Arbresh

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë...

Kryeministri Kurti fton në takim presidentin Hashim Thaçi

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me anë të letrës zyrtare ka ftuar sot në takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për të bashkërenduar qëndrimet për politikën e jashtme,...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Gazeta Observer

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksën ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Gjermania: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Bota Press

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Ambasada gjermane në Kosovë: Do ta mirëprisnim heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Epoka e Re

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - InfoAlb

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - TopShqip

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Pompeo letër Kurtit: Hiqeni taksën që Kosova e Serbia t’i kthehen dialogut

para 2 jave - Fakti Ditor

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Sekretari amerikan i shtetit letër Kurtit: Hiqeni taksën

para 2 jave - Periskopi

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës një javë pasi ai e mori detyrën në krye të Qeverisë. Albin Kurtit i kërkon që ta heq taksës ndaj Serbisë dhe që ta shfrytëzojë...

Gjermania nuk ka ndryshuar pozicion ndaj taksës, mirëpret heqjen e menjëhershme të saj

para 2 jave - Periskopi

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Gjermania nuk ka ndryshuar pozicion ndaj taksës, mirëpret heqjen e menjëhershme të saj

para 2 jave - Ekonomia Online

Ndërkombëtarët vazhdojnë të insistojnë në heqjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e cila u vendos nga Qeveria Haradinaj. Partnerët ndërkombëtarë thonë se heqja e taksës do...

Vuçiq tregon se çka pret nga konferenca e Mynihut, pjesë e të cilës është edhe Kurti

para 2 jave - Shprehja.com

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në një konferencë dyditore të sigurisë në Mynih ku ai do të zhvillojë një seri takimesh dypalëshe me zyrtarë të huaj. Pjesë e kësaj konference do të jetë...

Kurti fton Thaçin në takim, kjo është arsyeja

para 2 jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se për dialogun me Serbinë ka nevojë për diskutim edhe me presidentin Hashim Thaçi. Për tu koordinuar rreth agjendës dhe proceseve ndërkombëtare, Kurti tha se...

Kurti fton Thaçi në takim, kjo është arsyeja

para 2 jave - Insajderi

Kurti ka thënë se për dialogun me Serbinë ka nevojë për diskutim edhe me presidentin Hashim Thaçi. “Të jetë një takim kur ne i shtrojmë këto gjëra, sepse nuk mund të lejojmë që shteti i Kosovës që sulmohet...

Albin Kurti kërkon takim me Hashim Thaçin

para 2 jave - Albeu

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se do t’i bëjë ftesë presidentit Thaçi për tu dakorduar për politikat e jashtme ndërkombëtare . "Unë do t’i bëj ftesë për takim presidentit në mënyrë që të dakordohemi...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - InfoShqip

Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila gjatë vitit të kaluar...

Albin Kurti dëshiron takim të ri me Hashim Thaçin: Kësaj radhe do të jetë më i gjatë se 4 minuta

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se do t’i bëjë ftesë presidentit Thaçi për tu dakorduar për politikat e jashtme ndërkombëtare. ‘’Unë do t’i bëj ftesë për takim presidentit në mënyrë që të dakordohemi...

Albin Kurti dëshiron takim të ri me Hashim Thaçin: Kësaj radhe do të jetë më i gjatë se 4 minuta

para 2 jave - Sinjali

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se do t’i bëjë ftesë presidentit Thaçi për tu dakorduar për politikat e jashtme ndërkombëtare. ‘’Unë do t’i bëj ftesë për takim presidentit në mënyrë që të dakordohemi...

Ambasada amerikane dhe zyra e Grenellit insistojnë në heqjen e taksës ndaj Serbisë

para 2 jave - GazetaBlic

Zyra e Richard Grenellit ka mohuar se do të ndalen investimet amerikane në Kosovë, nëse vazhdon të mbesë në fuqi taksa ndaj produkteve serbe, por edhe nëse vendoset masë reciprociteti. Por, në një përgjigje...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës, por nuk përmend reciprocitetin!

para 2 jave - Top Channel

Në një linjë me SHBA-në, Berlini zyrtar kërkon heqjen e menjëhershme të taksës 100% mbi produktet serbe. Këtë e pohoi për Express një zëdhënës i Qeverisë Federale, i cili tha se një vendim i tillë do të...

Kurti fton presidentin Thaçi të takohen për t`u dakorduar për proceset ndërkombëtare

para 2 jave - Gazeta e re

Kryeministri Kurti ka thënë se për dialogun me Serbinë ka nevojë për diskutim edhe me presidentin Hashim Thaçi. “Të jetë një takim kur ne i shtrojmë këto gjëra, sepse nuk mund të lejojmë që shteti i Kosovës...

Albin Kurti dëshiron takim të ri me Hashim Thaçin: Kësaj radhe do të jetë më i gjatë se 4 minuta

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se do t’i bëjë ftesë presidentit Thaçi për tu dakorduar për politikat e jashtme ndërkombëtare.‘’Unë do t’i bëj ftesë për takim presidentit në mënyrë që të dakordohemi...

Zëvendëskryeministri Abazi: Reciprociteti pastaj heqja e taksës

para 2 jave - Flaka

Zëvendëskryeministri Abazi ka komentuar deklaratat e të dërguarit të posaçëm të SHBA-së, Richard Grenell për heqjen e taksës pa reciprocitet. Ai në një prononcim për Ekonomia Online theksoi se Bashkësia...

Albin Kurti: Do të ulem me presidentin Hashim Thaçi për koordinimin e politikës së jashtme

para 2 jave - PortaliOnline

Gazetari: “Do të uleni me z. Thaçi të bisedoni për koordinimin e politikës së jashtme?” Kryeministri Albin Kurti: “Pa dyshim”. Kështu është përgjigjur kryeministri Kurti në një intervistë në Rubikon të...

Kurti: Do të ulem me Thaçin për të folur për politikën e jashtme

para 2 jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti sonte në Rubikon ka ngritur nevojën që të takohet edhe një herë me presidentin Hashim Thaçi dhe të flasin për politikë të jashtme, transmeton Periskopi. Kurti ka thënë se do ta...

Kurti e Vuçiq takohen në Munih, shoqëria civile kërkon unitet shtetërorë mes Thaçit e Kurtit

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri Albin Kurti pritet që në Munih të Gjermanisë, të ketë edhe përballjen e parë me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Që të dy, përfshirë edhe presidentin Hashim Thaçi, do të jenë pjesë...

Presioni i paqartë i Uashingtonit

para 2 jave - Tetova Sot

NGA SELIM IBRAIMI- Në një kundër reagim në rrjetin social Twitter, ambasadori amerikan në Gjermani dhe i dërguari special i presidentit Donald Trump Richard Grenell tha se “tarifat duhet të hiqen në mënyrë...

Kurti e Vuçiq takohen në Munih, shoqëria civile kërkon unitet shtetëror mes Thaçit e Kurtit

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti pritet që në Munih të Gjermanisë, të ketë edhe përballjen e parë me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Që të dy, përfshirë edhe presidentin Hashim Thaci, do të jenë pjesë...

Kurti e Vuçiq takohen në Munih, shoqëria civile kërkon unitet shtetërorë mes Thaçit e Kurtit

para 2 jave - Gazeta e re

Kryeministri Albin Kurti pritet që në Munih të Gjermanisë, të ketë edhe përballjen e parë me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Që të dy, përfshirë edhe presidentin Hashim Thaci, do të jenë pjesë...

Fatmir Bajraj: Kosovë, kujdes me Amerikën !

para 2 jave - Bota Press

Edhe nëse si institucione dhe lidership i Kosovës së pavarur, jemi t’sigurt deri n’bindje, se Ne kemi të drejtë dhe jo Amerika, megjithatë në fund fiton Amerika. – A kemi nevojë që t’kemi të “drejtë”,...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Albeu

Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel , e cila gjatë vitit të...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës, s’komentojnë për reciprocitetin

para 2 jave - Iliria News

Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila gjatë vitit të kaluar...

Vuçiq tregon se çka pret nga konferenca e Mynihut, pjesë e të cilës është edhe Kurti

para 2 jave - Lajm

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në një konferencë dyditore të sigurisë në Mynih ku ai do të zhvillojë një seri takimesh dypalëshe me zyrtarë të huaj. Pjesë e kësaj konference do të jetë...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Tetova Sot

Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila gjatë vitit të kaluar...

Custin: Ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se do të anulohen investimet në Kosovë

para 2 jave - KDPolitik

Dick Custin, zëdhënës i të dërguarit të posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i tha të martën mbrëma Zërit të Amerikës se ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se “Shtetet e Bashkuara...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës, s’komentojnë për reciprocitetin

para 2 jave - Gazeta Express

Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila gjatë vitit të kaluar...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të takës

para 2 jave - Insajderi

Krijimi i institucioneve të reja në Kosovë që erdhi si rezultat arritjes së marrëveshjes politike LVV-LDK, ka aktivizuar edhe shtetet e fuqishme perëndimore të cilat synojnë dhe kërkojnë rinisje sa më...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të takës, s’komentojnë për reciprocitetin

para 2 jave - Gazeta Express

Njëjtë sikurse SHBA’ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, cila gjatë vitit të kaluar...

Custin: Ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se do të anulohen investimet në Kosovë

para 2 jave - KDPolitik

Dick Custin, zëdhënës i të dërguarit të posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i tha të martën mbrëma Zërit të Amerikës se ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se “Shtetet e Bashkuara...

Berlini i prerë, kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Albeu

Njëjtë sikurse SHBA’ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel , cila gjatë vitit të kaluar...

Gjermania kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - OraInfo

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës, s’komentojnë për reciprocitetin. Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste...

Custin: Ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se do të anulohen investimet në Kosovë

para 2 jave - KDPolitik

Dick Custin, zëdhënës i të dërguarit të posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i tha të martën mbrëma Zërit të Amerikës se ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se “Shtetet e Bashkuara...

Vuçiq tregon se çka pret nga konferenca e Mynihut, pjesë e të cilës është edhe Kurti

para 2 jave - Alsat-M

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në një konferencë dyditore të sigurisë në Mynih ku ai do të zhvillojë një seri takimesh dypalëshe me zyrtarë të huaj. Pjesë e kësaj konference do të jetë...

Investimet amerikane nuk do të anulohen për Kosovën

para 2 jave - Top Channel

“Ambasadori Richard Grenell, asnjëherë nuk ka folur për anulimin e investimeve në Kosovë”, ka thënë për “Radion Evropa e Lirë”, zëdhënësi i Grenellit, Dick Custin. Transmetuesi publik në Kosovë (RTK) ka...

Grenell “i prerë”: SHBA anulon projektet milionëshe derisa të hiqet taksa me Serbinë

para 2 jave - KDPolitik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë vendim që të anulojnë të gjitha projektet e rëndësishme të investimeve të tyre në Kosovë, derisa Qeveria e Kosovës të marrë vendim për anulimin e taksës kundër...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Fakti Ditor

Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila gjatë vitit të kaluar...

Grenell “i prerë”: SHBA anulon projektet milionëshe derisa të hiqet taksa me Serbinë

para 2 jave - KDPolitik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë vendim që të anulojnë të gjitha projektet e rëndësishme të investimeve të tyre në Kosovë, derisa Qeveria e Kosovës të marrë vendim për anulimin e taksës kundër...

Vuçiq e konfirmon takimin me Kurtin në Mynih, prezent edhe Grenell e Thaçi

para 2 jave - OraInfo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në konferencën dyditore për siguri në Mynih ku pret të ballafaqohet me kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurti. Presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Vuçiq tregon se çka pret nga konferenca e Mynihut, pjesë e të cilës është edhe Kurti

para 2 jave - Tetova Sot

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në një konferencë dyditore të sigurisë në Mynih ku ai do të zhvillojë një seri takimesh dypalëshe me zyrtarë të huaj. Pjesë e kësaj konference do të jetë...

Vuçiq e përmendi vetëm Kurtin, por në Mynih do të jetë edhe Hashim Thaçi

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, sot ka konfirmuar se do të udhëtojë drejt Mynhenit të Gjermanisë ku do të organizohet Konferenca për Siguri. Kreu i shtetit serba ka paralajmëruar një takim të mundshëm...

Kurti pritet të ballafaqohet për herë të parë me Vuçiqin në Berlin

para 2 jave - Insajderi

Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilët...

Berlini kërkon heqjen e taksës, nuk komenton për reciprocitetin

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 12 shkurt 2020 – Gjermania i bashkohet thirrjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës drejtuar Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe të Bosnjës e Hercegovinës....

Takimi në Mynih të Gjermanisë, bën bashkë Albin Kurtin, Vuçiqin e Hashim Thaçin

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, sot ka konfirmuar se do të udhëtojë drejt Mynhenit të Gjermanisë ku do të organizohet Konferenca për Siguri. Kreu i shtetit serba ka paralajmëruar një takim të mundshëm...

Vuçiq tregon se çka pret nga konferenca e Mynihut, pjesë e të cilës është edhe Kurti

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në një konferencë dyditore të sigurisë në Mynih ku ai do të zhvillojë një seri takimesh dypalëshe me zyrtarë të huaj. Pjesë e kësaj konference do të jetë...

Konfirmohet: Kurti pjesë e Konferencës për Siguri në Mynih bashkë me Grenellin dhe Vuçiqin

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë. Lajmi është konfirmuar për klankosova.tv nga Zyra e Kryeministrit. Pjesëmarrës...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës

para 2 jave - Albinfo

Por nuk e komentojnë çështjen e reciprocitetit Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane,...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të takës

para 2 jave - Bota Press

Krijimi i institucioneve të reja në Kosovë që erdhi si rezultat arritjes së marrëveshjes politike LVV-LDK, ka aktivizuar edhe shtetet e fuqishme perëndimore të cilat synojnë dhe kërkojnë rinisje sa më...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të takës, s’komentojnë për reciprocitetin

para 2 jave - Arbresh

Njëjtë sikurse SHBA’ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, cila gjatë vitit të kaluar...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të takës, s’komentojnë për reciprocitetin

para 2 jave - Arbresh

Njëjtë sikurse SHBA’ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, cila gjatë vitit të kaluar...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës, nuk komentojnë për reciprocitetin

para 2 jave - Ekonomia Online

Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirëpriste edhe qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila gjatë vitit të kaluar...

Kurti ballafaqohet për herë të parë me Vuçiqin, pritet edhe nënshkrimi i një marrëveshjeje

para 2 jave - Gazeta Express

Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilët...

Kurti pjesë e Konferencës për Siguri në Mynih, ku do të jenë Grenell dhe Vuçiq

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme të Sigurisë që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë. Pjesëmarrjen e Kurtit në këtë konferencë e ka konfirmuar për Telegrafin...

Ballafaqimi i parë Kurti-Vuçiq – pritet edhe nënshkrimi i një marrëveshjeje

para 2 jave - OraInfo

Kosova dhe Serbia pritet t’i nënshrkuajnë disa marrëveshje mes vete. Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë,...

Ballafaqimi i parë Kurti-Vuçiq në Gjermani- Pritet nënshkrimi i një marrëveshjeje shumë të rëndësishme

para 2 jave - GazetaBlic

Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilët...

Albin Kurti ballafaqohet për herë të parë me Alksander Vuçiqin – pritet edhe nënshkrimi i një marrëveshjeje

para 2 jave - GazetaBlic

Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilët...

Vuçiç: Po shkoj në Munih t’i vlerësoj hapat e Kosovës, të amerikanëve e të gjermanëve

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë, e cila do të mbahet të enjten dhe të premten në Munih, duke pretenduar se ky qëndrim atje do të jetë shumë...

Kurti pjesë e konferencës për siguri në Mynih bashkë me Grenellin dhe Vuçiqin

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme për siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë. Lajmi është konfirmuar për “klankosova.tv” nga Zyra e Kryeministrit....

Vuçiq e përmendi vetëm Kurtin, por në Mynih do të jetë edhe Hashim Thaçi

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, sot ka konfirmuar se do të udhëtojë drejt Mynhenit të Gjermanisë ku do të organizohet Konferenca për Siguri. Kreu i shtetit serba ka paralajmëruar një takim të mundshëm...

Vuçiq e përmendi vetëm Kurtin, por në Mynih do të jetë edhe Hashim Thaçi

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, sot ka konfirmuar se do të udhëtojë drejt Mynhenit të Gjermanisë ku do të organizohet Konferenca për Siguri. Kreu i shtetit serba ka paralajmëruar një takim të mundshëm...

Vuçiq tregon se çka pret nga konferenca e Mynihut, pjesë e të cilës është edhe Kurti

para 2 jave - Gazeta Observer

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, do të marrë pjesë në një konferencë dyditore të sigurisë në Mynih ku ai do të zhvillojë një seri takimesh dypalëshe me zyrtarë të huaj. Pjesë e kësaj konference do të...

Vuçiq e konfirmon: Do të jemi në një panel me Kurtin në Mynih

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, do të takohet për herë të parë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, shkruan Gazeta Metro. Këtë e ka konfrimaur edhe Presidenti i Serbisë Alexandar...

Kurti ballafaqohet për herë të parë me Vuçiqin – pritet edhe nënshkrimi i një marrëveshjeje

para 2 jave - Gazeta Monitor

Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilët...

Kurti ballafaqohet për herë të parë me Vuçiqin – pritet edhe nënshkrimi i një marrëveshjeje

para 2 jave - Arbresh

Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilët...

Grenell nuk ka thënë se do të ndalen investimet amerikane në Kosovë

para 2 jave - PortaliOnline

Dick Custin, zëdhënës i të dërguarit të posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i tha të martën mbrëma Zërit të Amerikës se ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se “Shtetet e Bashkuara...

Kurti ballafaqohet për herë të parë me Vuçiqin – pritet edhe nënshkrimi i një marrëveshjeje

para 2 jave - Bota Press

Në Konferencën për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë prej 14-16 shkurt, për herë të parë do të përballen presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilët...

Euforia e frikshme e Richard Grenellit

para 2 jave - Medial

Është një pozant mendjemadh, të cilit me çdo kusht i duhet një ‘sukses’ i shpejtë në Kosovë. Nuk ka suksese urgjente. Hashim Thaçi e quan “energjik”, por Grenell është euforik, arrogant dhe moskokëçarës....

Euforia e frikshme e Richard Grenellit

para 2 jave - Ekonomia Online

Është një pozant mendjemadh, të cilit me çdo kusht i duhet një ‘sukses’ i shpejtë në Kosovë. Nuk ka suksese urgjente. Hashim Thaçi e quan “energjik”, por Grenell është euforik, arrogant dhe moskokëçarës....

Tarifa, reciprociteti dhe rreziqet

para 2 jave - Medial

Qëndrimi i Albin Kurtit për tarifën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe për raportet me Serbinë ka qenë konsistent dhe kjo do thënë pa ekuivoke. Gjatë fushatës z. Kurti nuk ka thënë se do ta mbajë a mbrojë...

Tarifa, reciprociteti dhe rreziqet

para 2 jave - Ekonomia Online

Qëndrimi i Albin Kurtit për tarifën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe për raportet me Serbinë ka qenë konsistent dhe kjo do thënë pa ekuivoke. Gjatë fushatës z. Kurti nuk ka thënë se do ta mbajë a mbrojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK