http://kariera.mk

The Guardian: Cilat janë arsyet që meshkujt janë më të rrezikuar nga koronavirusi

para një jave - Tetova Sot

Tanimë dihet se personat me sëmundje dhe probleme shëndetësore ekzistuese, janë më të rrezikuar të infektohen me COVID-19. Mirëpo së fundmi, është thënë se koronavirusi është duke I infektuar më shumë...

Imunologu Alberto Montavani: Ja katër arsye përse gratë i rezistojnë koronavirusit

para një jave - Gazeta Telegraf

Gratë sëmuren më pak se burrat nga koronavirusi i ri dhe vdesin shumë më pak se meshkujt. Sipas Corriere della Sera, të dhënat e fundit të Insitutit të Shëndetit në Itali tregojnë se deri më 23 mars, vetëm...

The Guardian: Cilat janë arsyet që meshkujt janë më të rrezikuar nga koronavirusi

para një jave - Medial

Tanimë dihet se personat me sëmundje dhe probleme shëndetësore ekzistuese, janë më të rrezikuar të infektohen me COVID-19. Mirëpo së fundmi, është thënë se koronavirusi është duke I infektuar më shumë...

Cilat janë arsyet që meshkujt janë më të rrezikuar nga koronavirusi?

para një jave - OraInfo

Tanimë dihet se personat me sëmundje dhe probleme shëndetësore ekzistuese, janë më të rrezikuar të infektohen me COVID-19. Mirëpo së fundmi, është thënë se koronavirusi është duke I infektuar më shumë...

The Guardian: Cilat janë arsyet që meshkujt janë më të rrezikuar nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Observer

Tanimë dihet se personat me sëmundje dhe probleme shëndetësore ekzistuese, janë më të rrezikuar të infektohen me COVID-19. Mirëpo së fundmi, është thënë se koronavirusi është duke I infektuar më shumë...

The Guardian: Cilat janë arsyet që meshkujt janë më të rrezikuar nga koronavirusi

para një jave - in7

Tanimë dihet se personat me sëmundje dhe probleme shëndetësore ekzistuese, janë më të rrezikuar të infektohen me COVID-19. Mirëpo së fundmi, është thënë se koronavirusi është duke I infektuar më shumë...

The Guardian: Cilat janë arsyet që meshkujt janë më të rrezikuar nga koronavirusi

para një jave - Arbresh

Tanimë dihet se personat me sëmundje dhe probleme shëndetësore ekzistuese, janë më të rrezikuar të infektohen me COVID-19. Mirëpo së fundmi, është thënë se koronavirusi është duke I infektuar më shumë...

Ekspertët japin përgjigjje se pse Koronavirusi po vret më shumë burrat se gratë

para një jave - Periskopi

Është bërë tashmë e njohur që Covid-19shi diskrimon në bazë moshe dhe në bazë të gjendjeve shëndetësore ekzistuese, por po bëhet gjithnjë e më e qartë se koronavirusi bën edhe diskriminim në bazë seksi....

Pse koronavirusi vret më shumë burrat se gratë?

para një jave - Periskopi

Pirja e duhanit, alkooli, shëndeti i dobët: Studiuesit thonë se këto janë disa nga faktorët që mund të shpjegojnë pse vdesin më shumë burra se gra nga koronavirusi. Në vende të tilla si Italia, burrat...

Covid 19, Disa arsye se përse të prekurit janë më shumë meshkuj sesa femra

para një jave - Insajderi

Zbardhen disa arsye, se përse koronavirusi prek më shumë meshkujt, sesa femrat. Duhanpirja, alkooli dhe shëndeti i dobët në përgjithësi: Kërkuesit mendojnë se këto janë disa nga faktorët që shpjegojnë...

Covid 19, zbulohet shkaku se përse viktimat janë më shumë meshkuj sesa femra

para një jave - Koha Jone

Zbardhen disa arsye, se përse koronavirusi prek më shumë meshkujt, sesa femrat. Duhanpirja, alkooli dhe shëndeti i dobët në përgjithësi: Kërkuesit mendojnë se këto janë disa nga faktorët që shpjegojnë...

CNN: Këto janë arsyet pse koronavirusi mund të vrasë më shumë burra sesa gra

para një jave - LajmiFundit

Pirja e duhanit, konsumimi i alkolit, shëndet i përgjithshëm i dobët: studiuesit thonë se këto janë disa nga faktorët që mund të shpjegojnë pse vdesin më shumë burra se gra nga koronavirusiNë vende si...

Më shumë se 70% e vdekjeve nga koronavirusi në Itali janë burra

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 8:47 Më shumë se 70 përqind e vdekjeve të koronavirusit në Itali kanë qenë tek burrat. Të paktën 4.000 persona në Itali kanë vdekur nga sëmundja e koronavirusit. Statistikat...

CNN: Ja përse burrat po vdesin më shumë se gratë nga COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Në vende të tilla si Italia, burrat përfaqësojnë gati 60% të njerëzve që testuan pozitivisht me virusin COVID-19 dhe më shumë se 70% të atyre që kanë vdekur, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit të vendit...

CNN: Ja përse burrat po vdesin më shumë se gratë nga COVID-19

para një jave - Zeri

Konsumimi i duhanit, alkoolit, shëndeti përgjithësisht i rënduar: Hulumtuesit po thonë se këto janë disa nga faktorët që mund të shpjegojnë se pse po vdesin më shumë burra sesa gra nga koronavirusi. Në...

CNN: Ja përse burrat po vdesin më shumë se gratë nga COVID-19

para një jave - Zeri

Konsumimi i duhanit, alkoolit, shëndeti përgjithësisht i rënduar: Hulumtuesit po thonë se këto janë disa nga faktorët që mund të shpjegojnë se pse po vdesin më shumë burra sesa gra nga koronavirusi. Në...

Pse koronavirusi prek më shumë burrat se gratë? CNN rendit disa arsye

para një jave - Lexo

Duhanpirja, alkooli dhe shëndeti i dobët në përgjithësi: Kërkuesit mendojnë se këto janë disa nga faktorët që shpjegojnë pse shifrat e burrave që vdesin nga koronavirusi janë më të larta se ato të grave...

CNN tregon se përse burrat po vdesin më shumë se gratë nga koronavirusin

para një jave - Periskopi

Konsumimi i duhanit, alkoolit, shëndeti përgjithësisht i rënduar: Hulumtuesit po thonë se këto janë disa nga faktorët që mund të shpjegojnë se pse po vdesin më shumë burra sesa gra nga koronavirusi. Në...

Përse burrat po vdesin më shumë se gratë nga COVID-19?

para një jave - Albinfo

Konsumimi i duhanit, alkoolit, shëndeti përgjithësisht i rënduar: Hulumtuesit po thonë se këto janë disa nga faktorët që mund të shpjegojnë se pse po vdesin më shumë burra sesa gra nga koronavirusi. Në...

CNN: Ja përse burrat po vdesin më shumë se gratë nga COVID-19

para një jave - Gazeta Observer

A doctor watches a coronavirus patient under treatment in the intensive care unit of the Brescia hospital, Italy, Monday, March 16, 2020. For most people, the new coronavirus causes only mild or moderate...

Pse koronavirusi prek më shumë burrat se gratë?

para një jave - LajmiFundit

Duhanpirja, alkooli dhe shëndeti i dobët në përgjithësi: Kërkuesit mendojnë se këto janë disa nga faktorët që shpjegojnë pse shifrat e burrave që vdesin nga koronavirusi janë më të larta se ato të grave....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK