http://kariera.mk

Kontrolloni sytë, mund të zbuloni nëse keni koronavirus

para 6 dite - Lajmi.net

“Është diçka që e kam parë personalisht. Pacientët kanë sy sikur të ishin me alergji. Pjesa e bardhë e syrit nuk është e kuqe. Është më shumë si ata që kanë një hije të kuqe në pjesën e jashtme të syve”,...

Kontrolloni sytë, mund ta zbuloni nëse keni koronavirus

para 7 dite - Insajderi

Sytë e kuq mund të jenë shenjë se një pacient është infektuar me koronavirus, sipas infermierëve dhe mjekëve, shkruan Nypost.com, transmeton Insajderi. “Është diçka që e kam parë personalisht. Pacientët...

Kjo shenjë në sy tregon se jeni të prekur nga koronavirusi

para 7 dite - Sinjali

Sytë e kuq mund të jenë shenjë se një pacient është infektuar me koronavirus, sipas infermierëve dhe mjekëve, raporton Nypost.com. “Është diçka që e kam parë personalisht. Pacientët kanë sy sikur të ishin...

​Kontrolloni: Sytë zbulojnë nëse keni koronavirus

para 7 dite - Infokusi

Sytë e kuq mund të jenë shenjë se një pacient është infektuar me koronavirus, sipas infermierëve dhe mjekëve, raporton Nypost.com. “Është diçka që e kam parë personalisht. Pacientët kanë sy sikur të ishin...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

para 7 dite - Insajderi

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

para 7 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 7:58 Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest,...

Kontrolloni: Sytë zbulojnë nëse keni koronavirus

para 7 dite - Gazeta e re

Sytë e kuq mund të jenë shenjë se një pacient është infektuar me koronavirus, sipas infermierëve dhe mjekëve, raporton Nypost.com. “Është diçka që e kam parë personalisht. Pacientët kanë sy sikur të ishin...

Kontrolloni: Sytë zbulojnë nëse keni koronavirus

para 7 dite - Periskopi

Sytë e kuq mund të jenë shenjë se një pacient është infektuar me koronavirus, sipas infermierëve dhe mjekëve, raporton Nypost.com. “Është diçka që e kam parë personalisht. Pacientët kanë sy sikur të ishin...

Infermierja zbulon edhe një simptomë të koronavirusit

para 7 dite - Sinjali

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me koronavirus, sipas një infermiere e cila ka ndihmuar në trajtimin e personave të prekur nga kjo pandemi. Chelsey Earnest, e cila...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

para 7 dite - Tetova1

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

para 7 dite - Infokusi

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me koronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Kjo mund të jetë një simptomë e panjohur e Koronavirusit

para 7 dite - Gazeta Observer

Foto ilustrim Chelsey Earnest, një infermiere që punon në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Kirkland, Washington, tregoi për CNN se të gjithë pacientët e prekur me koronavirus patën një simptomë të përbashkët...

Kjo mund të jetë një simptomë e panjohur e koronavirusit

para 7 dite - Periskopi

Chelsey Earnest, një infermiere që punon në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Kirkland, Washington, tregoi për CNN se të gjithë pacientët e prekur me koronavirus patën një simptomë të përbashkët – kishin...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të COVID-19

para 7 dite - Bota Press

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

para 7 dite - Periskopi

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me koronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të Coronavirusit

para 7 dite - Ekonomia Online

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Nëse keni sy të skuqur këto ditë duhet të shqetësoheni

para një jave - Albeu

Chelsey Earnest, një infermiere në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Uashington, pretendon se sytë e kuq janë shenja ‘e vetme më e rëndësishme’ që pacientët kanë COVID-19. Nga një ethe tek një kollë e thatë,...

Koronavirusi: Sytë e kuq mund të jenë shenja kryesore që ju keni qenë të infektuar, paralajmëron infermierja

para një jave - Lajmi.net

Nga një ethe tek një kollë e thatë, koronavirusi dihet se vjen me një sërë efektesh anësore të këqija. Tani, një infermiere ka paralajmëruar për një shenjë tjetër të tregimit se jeni infektuar, sy të kuq,...

Jo vetëm ethe e kollë, infermierja zbulon një tjetër simptomë tek pacientët me koronavirus

para një jave - Albeu

Koronavirusi ka shkaktuar Pandemi në të gjithë botën. Në bazë të informacione të OBSH, simptomat e COVID-19 janë kolla e thatë, ethet, temperatura, vështirësia në frymëmarrje dhe dhimbjet muskulare. Një...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

para një jave - Zeri

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Një infermiere zbuloi një simptomë të re që mund të tregojë se jeni të infektuar me coronavirus

para një jave - Telegrafi

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Një simptomë e panjohur e Covid-19

para një jave - Koha Jone

Covid-19 ka disa simptoma dhe ajo janë të ngjashme me të gripit por virusi vdekjeprurës të vështirëson frymëmarrjen dhe ka kollë. Chelsey Earnest, një infermiere që punon në Qendrën e Kujdesit të Jetës...

Kjo shenjë mund të tregoj së mund të jeni infektuar me koronavirus

para një jave - Zeri

Sipas ekspertëve, një shenjë dalluese, e cila tregon që mund të jeni infektuar me koronavirus është skuqja e syve, shkruan The Sun. Këtë e ka thënë edhe një infermiere, e cila i ka trajtuar shumë pacientë...

Kjo mund të jetë një simptomë e panjohur e koronavirusit

para një jave - LajmiFundit

Chelsey Earnest, një infermiere që punon në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Kirkland, Washington, tregoi për CNN se të gjithë pacientët e prekur me koronavirus patën një simptomë të përbashkët – kishin...

Kjo shenjë mund të tregoj së mund të jeni infektuar me koronavirus

para një jave - Gazeta Express

Shneta Gazeta Express 25/03/2020 15:19 Sipas ekspertëve, një shenjë dalluese, e cila tregon që mund të jeni infektuar me koronavirus është skuqja e syve, shkruan The Sun. Këtë e ka thënë edhe një infermiere,...

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

para një jave - Ekonomia Online

htrat për të”, vazhdoi Earnest. Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve paralajmërojnë për simptoma të tilla si ethe të larta, kollë të thatë dhe gulçim – por nuk ka përmendur asnjëherë sytë...

Një infermiere zbuloi një simptomë të re që mund të tregojë se jeni të infektuar me koronavirus

para një jave - InfoShqip

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Një infermiere zbuloi një simptomë të re që mund të tregojë se jeni të infektuar me koronavirus

para një jave - Lajme.al

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit...

Kjo shenjë mund të tregoj së mund të jeni infektuar me koronavirus

para një jave - Gazeta Observer

Sipas ekspertëve, një shenjë dalluese, e cila tregon që mund të jeni infektuar me koronavirus është skuqja e syve, shkruan The Sun. Këtë e ka thënë edhe një infermiere, e cila i ka trajtuar shumë pacientë...

“Kjo është simptoma tipike që tregon se mund të jesh infektuar me koronavirus”

para një jave - Aktuale

“Kjo është simptoma tipike që tregon se mund të jesh infektuar me koronavirus” “Kjo është simptoma tipike që tregon se mund të jesh infektuar me koronavirus” Publikuar 10:09 25 Mars, 2020 Një infermiere...

"Kjo është simptoma tipike që tregon se mund të jesh infektuar me koronavirus"

para një jave - Albeu

Një infermiere që po trajton pacientë me koronavirusin e ri është shprehur se sytë e skuqur mund të jenë një shenjë paralajmëruese për koronavirusin. Chelsey Earnest, infermiere te nje qendër shëndetësore...

“Kjo është simptoma tipike që tregon se mund të jesh infektuar me koronavirus”

para një jave - Tetova Sot

Një infermiere që po trajton pacientë me koronavirusin e ri është shprehur se sytë e skuqur mund të jenë një shenjë paralajmëruese për koronavirusin. Chelsey Earnest, infermiere te nje qendër shëndetësore...

Punon me orare të zgjatura me personat e infektuar nga koronavirusi, infermierja ka një paralajmërim për të gjithë ne

para një jave - Lajme.al

Një infermiere që po trajton pacientët me koronavirus është shprehur se sytë e skuqur mund të jenë një shenjë paralajmëruese për COVID-19. Chelsey Earnest, infermiere e një qendre shëndetësore në Kirkland,...

Këshilla e infermieres: Kjo është simptoma tipike që tregon se mund të jesh infektuar me koronavirus

para një jave - Gazeta Telegraf

Një infermiere që po trajton pacientë me koronavirusin e ri është shprehur se sytë e skuqur mund të jenë një shenjë paralajmëruese për koronavirusin. Chelsey Earnest, infermiere te një qendër shëndetësore...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK