http://kariera.mk

Presidenti i La Ligas tregon tri datat kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë

para një muaji - Medial

Edhe La Liga si të gjitha ligat në Evropë është pezulluar për shkak të koronvirusit. Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka treguar se kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë. ‘Kemi tri data për rifillimin...

Presidenti i La Ligas tregon tri datat kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë

para një muaji - Almakos

Edhe La Liga si të gjitha ligat në Evropë është pezulluar për shkak të koronvirusit. Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka treguar se kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë. ‘Kemi tri data për rifillimin...

Presidenti i La Ligas tregon tri datat kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë

para një muaji - Sinjali

Edhe La Liga si të gjitha ligat në Evropë është pezulluar për shkak të koronvirusit. Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka treguar se kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë, trenameton Gazeta Sinjali....

5 skuadrat që mund të transferojnë falas Lionel Messin në verë

para një muaji - Albeu

Lionel Messi mund të largohet falas nga Barcelona gjatë kësaj vere. Futbollisti argjentinas mund të mbyllë aventurën 19-vjeçare në skuadrën blaugrana, teksa ka një klauzolë në kontratën e tij që e lejon...

Vendos La Liga, ja kur do të ndodh vazhdimi i sezonit

para një muaji - OraInfo

Koronavirusi ka bërë që shumë aktivitete sportive të pezullohen. Janë caktuar datat e para për vazhdimin e sezonit të La Ligës. Një mbledhje mes Federatës Spanjolle, La Liga dhe Sindikatës së Futbollistëve...

Futbolli pas koronavirusit, ligat e mëdha projektojnë rikthimin në fushë

para një muaji - Gazeta Tema

Pavarësisht se pezullimi i aktiviteteve për shkak të emergjencës shëndetësore do të vazhdojë edhe për disa javë, ligat e mëdha evropiane po projektojnë rikthimin në fushë. E para që ka nisur përgatitjet...

5 skuadrat që mund të transferojnë falas Lionel Messin në verë

para një muaji - Koha Jone

Lionel Messi mund të largohet falas nga Barcelona gjatë kësaj vere. Futbollisti argjentinas mund të mbyllë aventurën 19-vjeçare në skuadrën blaugrana, teksa ka një klauzolë në kontratën e tij që e lejon...

La Liga cakton datat e para për vazhdimin e sezonit

para një muaji - Ina

Një mbledhje mes Federatës Spanjolle, La Liga dhe Sindikatës së Futbollistëve Spanjollë, ka hartuar planin paraprak për kthimin në fushë të kampionatit elitar në këtë vend, në tentativën për të mbyllur...

Shefi i La Ligës: Largimi i Messit s’na dëmton, e as s’ia zgjidh problemet Serisë A

para një muaji - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 07/04/2020 19:14 Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, këmbëngul se largimi i mundshëm i Lionel Messit nga Barcelona për t’iu bashkuar Interit nuk do të ishte dramatik për kampionatin...

La Liga cakton datat e parapër vazhdimin e sezonit

para një muaji - Albeu

Një mbledhje mes Federatës Spanjolle, La Liga dhe Sindikatës së Futbollistëve Spanjollë, ka hartuar planin paraprak për kthimin në fushë të kampionatit elitar në këtë vend, në tentativën për të mbyllur...

Presidenti i La Ligas zbulon tre datat kur mund të rikthehet sezoni

para një muaji - Albasport

Presidenti i La Ligas Javier Tebas ka zbuluar se kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë. La Liga është pezulluar për shkak të pandemisë së coronavirusit. Disa ditë me rradhë po spekulohet se kur mund...

Tebas: Largimi i Messit “nuk do të ishte një dramë” për La Ligan

para një muaji - Medial

Largimi i Lionel Messit nga Barcelona në drejtim të Interit “nuk do të ishte një dramë” për La Ligan dhe as nuk do t’i zgjidhte menjëherë problemet e Serie A sipas Javier Tebas. Ideja e largimit të Messit...

Shefi i La Ligës: Largimi i Messit s’na dëmton, e as s’ia zgjidh problemet Serisë A

para një muaji - Tetova Sot

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, këmbëngul se largimi i mundshëm i Lionel Messit nga Barcelona për t’iu bashkuar Interit nuk do të ishte dramatik për kampionatin spanjoll, por as nuk do t’ia zgjidhte...

UEFA publikon ndeshjen e plotë të vitit 2013, Barcelona 0-3 Bayern Munchen

para një muaji - Sinjali

Në këtë kohë karantine, UEFA ka vendosur që të argëtoj të gjithë tifozët e futbollit. Ajo po publikon disa ndeshje historike të Ligës së Kampionëve falas, transmeton Gazeta Sinjali. Gjatë ditës së sotshme...

Tebas: Nëse Messi shkon në Itali nuk është tragjedi, me largimin e Ronaldos fituam më shumë para

para një muaji - Telegrafi

Javier Tebas është pyetur edhe në lidhje me raportimet që Interi po përpiqeshin ta tundojë Lione Messin që të largohej nga Barcelona për në Serie A. Sipas drejtuesit të La Ligas, klubet në Serie A kanë...

La Liga cakton datat e para të vazhdimit të sezonit

para një muaji - Alsat-M

Një mbledhje mes Federatës Spanjolle, La Liga dhe Sindikatës së Futbollistëve Spanjollë, ka hartuar planin paraprak për kthimin në fushë të kampionatit elitar në këtë vend, në tentativën për të mbyllur...

Skuadrat e La Ligas arrin një marrëveshje për rifillimin e sezonit

para një muaji - Sinjali

La Liga pritet që shumë shpejt të rifilloj përsëri kampionatin. Në fund të muajit prill pritet të rikthehen skuadrat në stërvitje, transmeton Gazeta Sinjali. Siç raporton ‘Radio Marca’, klubet janë pajtuar...

Presidenti Javier Tebas: La Liga mund të rikthehet më 28 maj

para një muaji - Telegrafi

Javier Tebas ka thënë se Federata e Futbollit të Spanjës së bashku me La Ligan janë duke i shikuar të gjitha mundësitë e rikthimit të sezonit. Presidenti i ligës spanjolle ka paralajmëruar futbolli mund...

Presidenti i La Ligas: As Messi nuk mund t’i zgjidh problemet e Serie A!

para një muaji - GazetaBlic

Presidenti i La Ligës, JavierTebas konfirmoi se futbolli mund të rikthehet pas 28 majit, por me ironi thekson se as Messi nuk mund të zgjidhë problemet që ka kampionati italian, Serie A. “Për momentin,...

Një muaj nga ndeshja e fundit e Barcelonës

para një muaji - Sinjali

Pandemia Covid 19 ka më shumë se një muaj që ka pezulluar gjitha aktivitetet në futboll. Hera e fundit kur e kemi Lionel Messin të luaj ka qenë saktësisht një muaj më parë, transmeton Gazeta Sinjali. Me...

Presidenti Javier Tebas: La Liga mund të rikthehet më 28 maj

para një muaji - Zhurnal

Javier Tebas ka thënë se Federata e Futbollit të Spanjës së bashku me La Ligan janë duke i shikuar të gjitha mundësitë e rikthimit të sezonit. Presidenti i ligës spanjolle ka paralajmëruar futbolli mund...

INTERVISTA/ Franc Veliu: Ishte shansi im që luajta si kundërshtar përballë Lionel Messit

para një muaji - Gazeta Telegraf

Nga Moisi  Dalipi Edhe pse  nuk janë mbushur ende  nëntë vjet  nga mbrëmja e 21 qershorit të vitit  2011 , kur Shqipëria ka zhvilluar  ndeshjen e parë dhe të  vetme deri tani ndaj Argjentinës në  miqësoren...

Presidenti i La Ligës: Kjo është shuma që mund të humbin klubet për shkak të koronavirusit

para një muaji - Zeri

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas ka parashikuar që klubet mund të humbin deri në 1 miliard euro të të ardhurave për shkak të koronavirusit, transmeton zeri.info Spanja momentalisht është në gjendje...

La Liga cakton datat e para për vazhdimin e sezonit

para një muaji - Periskopi

Një mbledhje mes Federatës Spanjolle, La Liga dhe Sindikatës së Futbollistëve Spanjollë, ka hartuar planin paraprak për kthimin në fushë të kampionatit elitar në këtë vend, në tentativën për të mbyllur...

La Liga | Këto janë datat e mundshme për rikthim në fushat e blerta

para një muaji - GazetaBlic

Situata në Spanjë momentalisht është në një gjendje alarmante. Megjithatë, kreu i federatës spanjolle ka dhënë një fije shprese se futbolli në gadishullin Iberik mund të rikthehet në tre data të mundshme,...

Lajme të mira nga La Liga, kjo është data e mundshme për rifillimin e kampionatit

para një muaji - Albeu

Në rastin më të mirë të mundshëm, La Liga mund të rifillojë në 28 maj, thotë presidenti i saj Javier Tebas . Që nga 11 marsi kur Atletico eleminoi Liverpoolin nga Champions nuk është zhvilluar asnjë ndeshje...

Presidenti i La Ligas: Messi nuk shkon tek Interi, Seria A e mbytur në borxhe

para një muaji - Koha Jone

Në mes të një krize globale, që ka pushtuar futbollin, presidenti i La Liga, Javier Tebas, hedh poshtë sugjerimet e ish-presidentit të Interit, Massimo Moratti, për një transferim të yllit argjentinas...

Lajme të mira nga La Liga, kjo është data e mundshme për rifillimin e kampionatit

para një muaji - Tetova Sot

Në rastin më të mirë të mundshëm, La Liga mund të rifillojë në 28 maj, thotë presidenti i saj Javier Tebas. Që nga 11 marsi kur Atletico eleminoi Liverpoolin nga Champions nuk është zhvilluar asnjë ndeshje...

Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

para një muaji - BalkanWeb

Mbeten për t’u përcaktuar vetëm afatet kohore, por një gjë është e sigurt: kampionatet do të mbyllen, ashtu si Kupat e Europës sipas vendimit të UEFA-s. Në pritje për të parë dritë në fund të tunelit,...

La Liga me lajme të mira, kjo është data e mundshme e rifillimit

para një muaji - Zyrtare

Asnjë skuadër spanjolle nuk ka luajtur një ndeshje konkuruese që nga 11 marsi, kur Atletico Madrid eliminoi Liverpoolin nga Liga e Kampionëve. Tebas thotë se stërvitjet nuk do të kthehen derisa masat e...

Anulimi i sezonit në La Liga mund ta shkatërrojë Barcelonën

para një muaji - Periskopi

Mundësia e anulimit të sezonit në La Liga po rritet secilën ditë që po kalon. Në Belgjikë tashmë është anuluar fushata 2019/20, me Club Bruggen që fitoi titullin pasi po kryesonte në tabelë, transmeton...

Futbollisti kosovar: Albin Kurti është i rëndësishëm për Kosovën si Messi për Barcelonën

para një muaji - Sinjali

Futbollisti nga Kosova, Liridon Krasniqi që luan në Malajzi, në një intervistë dje e ka krahasuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti me kapitenin e Barcelonës, Lionel Messi. Sipas tij, rëndësia e Kurtit...

"Sezoni i La Ligës duhet të anulohet"

para një muaji - Albeu

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov tha se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga taniduke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La...

“Sezoni i La Ligës duhet të anulohet”

para një muaji - Tetova Sot

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov tha se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga taniduke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La...

”Sezoni i La Ligës duhet të anulohet krejtësisht”

para një muaji - Almakos

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK