http://kariera.mk

COVID-19 është përhapur në mbarë botën! Do na ‘ndajë’ deri në 2025

para një dite - Syri

Në një studim të kryer nga Universiteti i Harvardit, thuhet se masat për distancimin social për shkak të Covid-19, mund të zgjasin deri në vitin 2020 dhe se virusi mund të rikthehet deri në vitin 2025....

Studimi/ COVID-19 është përhapur në mbarë botën! Do na ‘ndajë’ deri në 2025

para një dite - Syri

Në një studim të kryer nga Universiteti i Harvardit, thuhet se masat për distancimin social për shkak të Covid-19, mund të zgjasin deri në vitin 2020 dhe se virusi mund të rikthehet deri në vitin 2025....

Testet e antitrupave/ Doktori shqiptar në New York u përgjigjet pyetjeve më të rëndësishme

para një dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 15:19 Në një kohë që e gjithë bota është në kërkim të një vaksine kundër Covid-19, një nga gjërat që ka qenë në pararojë të aktiviteteve është testimi i antitrupave....

Testet e antitrupave: disa përgjigje por më shumë pyetje

para një dite - Illyria

Dr. Pashko Camaj Shkruan: Dr. Pashko CAMAJ Derisa me vëmendje vazhdojmë të shikojme për lajme të mira në luftën kundër koronavirusit, jo veç në kërkime të vaksinës, barnave dhe ilaçeve kurative, dhe një...

Studimi: Coronavirusi do të na “ndajë” deri në 2025

para një dite - Tetova Sot

Masat për distancimin social për shkak të Covid-19 mund të zgjasin deri në vitin 2020 dhe se virusi mund të rikthehet deri në vitin 2025, thuhet në një studim të kryer nga Universiteti i Harvardit. Kjo...

Lajmi i fundit/ E ardhmja e virusit, do të jetojmë të ndarë deri në vitin 2025

para një dite - Shekulli

Masat për distancimin social për shkak të Covid-19 mund të zgjasin deri në vitin 2020 dhe se virusi mund të rikthehet deri në vitin 2025, thuhet në një studim të kryer nga Universiteti i Harvardit. Kjo...

STUDIMI/ Coronavirusi do të na “ndajë” deri në 2025

para një dite - Medial

Masat për distancimin social për shkak të Covid-19 mund të zgjasin deri në vitin 2020 dhe se virusi mund të rikthehet deri në vitin 2025, thuhet në një studim të kryer nga Universiteti i Harvardit. Kjo...

STUDIMI: Koronavirusi do të na “ndajë” deri në 2025

para një dite - Gazeta Tema

Masat për distancimin social për shkak të Covid-19 mund të zgjasin deri në vitin 2020 dhe se virusi mund të rikthehet deri në vitin 2025, thuhet në një studim të kryer nga Universiteti i Harvardit. Kjo...

STUDIMI/ Koronavirusi do të na “ndajë” deri në 2025

para një dite - ABC News

Masat për distancimin social për shkak të Covid-19 mund të zgjasin deri në vitin 2020 dhe se virusi mund të rikthehet deri në vitin 2025, thuhet në një studim të kryer nga Universiteti i Harvardit. Kjo...

A KA ARDHUR KORONAVIRUSI PËR TË MOS SHKUAR, BILE AS EDHE ME VAKSINË?

para një dite - KDPolitik

“Politikanët janë bërë më të kujdesshëm në lidhje me perspektivat e imunizimit. Ata kanë të drejtë të jenë”, shkruan The Guardian në një analizë, duke nënvizuar mundësinë që vaksina asnjëherë të mos mund...

Ja pse SARS-CoV-2 është më i fuqishëm se viruset e tjerë, shkencëtarët zbulojnë si koronavirusi na kthen sistemin tonë imunitar kundër

para 3 dite - Syri

Koronavirusi sulmon qelizat tona të gjakut duke bllokuan gjene të caktuara që luftojnë kundër infeksioneve, tregon studimi. Virusiet, si gripi, zakonisht sulmojnë dy lloj gjenesh, një që parandalon shumimin...

Njerëzit që janë ftohur më herët mund të jenë të mbrojtur nga koronavirusi

para 5 dite - Arbresh

Njerëzit të cilët nuk janë infektuar kurrë me COVID-19 tashmë mund të kenë një lloj imuniteti ndaj tij, nëse sistemi imunitar i tyre kaluftuar ftohjen. Studiuesit analizuan 11 kampione gjaku të marra dy...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK