http://kariera.mk

Sa teste të COVID-19 u kryen në Kosovë deri tani?!

para një jave - GazetaBlic

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR tashmë janë zhvilluar mbi 12 mijë testime. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bëri të ditur nga data 08 shkurt deri më 22...

Sa persona janë në pritje të rezultateve për Covid-19 në Vushtrri, flet kryetari i komunës

para një jave - Sinjali

Para dy dite është shfaqur edhe një rast i ri me koronavirus në Vushtrri, ndërsa sot priten rezultatet edhe të 8 personave të tjerë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar kryetari...

Afër 13 mijë testime për Covid-19 në Kosovë, kjo është komuna më e prekur

para një jave - Sinjali

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR tashmë janë zhvilluar mbi 12 mijë testime. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bëri të ditur nga data 08 shkurt deri më 22...

70 zyrtarë policor në Prizren sot testohen për COVID-19

para një jave - Kallxo

70 zyrtarë policor në Prizren sot pritet t’i nënshtrohen testimit për COVID-19. Sipas zëdhënësit të policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj, këta zyrtarë pritet të testohen pasi kanë pasur kontakte me policët...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me COVID-19 ku...

Muharremaj: Dy rastet e reja me Covid-19 janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - RTV 21

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me Covid-19 ku...

Policia e Prizrenit identifikon zyrtarët që kishin kontakt me 12 policët e infektuar me koronavirus

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 10:12 Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK),...

Pas 20 ditësh u shënuan dy raste të reja me koronavirus, Kryetari i Suharekës jep detaje

para një jave - Sinjali

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me COVID-19 ku...

Policia e Prizrenit bën identifikimin e zyrtarëve, që kontaktuan 12 policët e infektuar me COVID-19

para një jave - Telegrafi

Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve...

20 ditë pa COVID-19, Suharekës mbrëmë ju shfaqen dy raste të reja

para një jave - Kallxo

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me Covid-19 ku...

Policia e Prizrenit merret me identifikimin e personave të tjerë që kontaktuan 12 zyrtarët e infektuar me COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Gjatë ditës së djeshme IKSHPK testoi 20 policë, prej tyre 12 zyrtarë policorë rezultuan pozitivë me COVID-19. Në lidhje me këtë Policia e Rajonit të Prizrenit, është duke marr masat e identifikimit të...

Policia e Prizrenit bën identifikimin e zyrtarëve, që kontaktuan 12 policët e infektuar me Covid 19

para një jave - GazetaBlic

Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve...

Muharremaj: Dy rastet me Covid 19 në Suharekë janë futur në izolim

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me Covid-19 ku...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - Indeks online

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me Covid-19 ku...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - RTK

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me Covid-19 ku...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me Covid-19 ku...

Policia e Prizrenit bën identifikimin e zyrtarëve, që kontaktuan 12 policët e infektuar me Coronavirus

para një jave - Lajmi.net

Gjatë ditës së djeshme IKSHPK testoi 20 policë, prej tyre 12 zyrtarë policorë rezultuan pozitivë me COVID-19. Në lidhje me këtë Policia e Rajonit të Prizrenit, është duke marr masat e identifikimit të...

214 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 23 maj – Zhurnal.mk – Mbrëmë janë konfirmuar 21 raste të reja me COVID-19. Me rastet e mbrëmshme, numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin ka arritur në 1 mijë e 25. Prej këtyre rasteve,...

12 nga 20 policë në Kosovë dalin pozitiv ndaj Covid-19

para një jave - Koha Jone

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë. Sipas mediave kosovare, të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policorë në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë...

214 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 7:31 Mbrëmë janë konfirmuar 21 raste të reja me COVID-19. Me rastet e mbrëmshme, numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin ka arritur në 1 mijë e 25. Prej këtyre rasteve,...

Prizren, 12 ndër 20 policë të infektuar me koronavirus

para një jave - NOA

Plot 12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të konfirmuar tw premten janë zyrtarë policorë. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policie në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë edhe...

23 zyrtarë policorë testohen sot për koronavirus, kishin kontakt me policët e infektuar

para një jave - Sinjali

23 zyrtarë policorë nga rajoni i Prizrenit pritet t’i nënshtrohen sot testit për koronavirus. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban...

23 policë nga Prizreni testohen sot për COVID-19

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 6:53 23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren do të testohen sot për të parë nëse janë të infektuar me koronavirusin e ri, raporton Express. Lajmin për Express e ka konfirmuar...

214 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Indeks online

Mbrëmë janë konfirmuar 21 raste të reja me COVID-19. Me rastet e mbrëmshme, numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin ka arritur në 1 mijë e 25. Prej këtyre rasteve, vetëm 214 janë aktive. Instituti...

23 policë nga Prizreni testohen sot për COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Lajmin për Express e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj. Ky vendim për testim vjen pasi në këtë stacion policor të rajonit të Prizrenit, 12 zyrtarë policorë nga...

214 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Mbrëmë janë konfirmuar 21 raste të reja me COVID-19. Me rastet e mbrëmshme, numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin ka arritur në 1 mijë e 25. Prej këtyre rasteve, vetëm 214 janë aktive. Instituti...

Prizren, 12 policë ndër 20 policë dalin të infektuar me koronavirus

para një jave - Syri

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë, ka mësuar Koha.net. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policie në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë...

Prizren, 12 policë ndër 20 policë dalin të infektuar me koronavirus

para një jave - Syri

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë, ka mësuar Koha.net. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policie në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë...

23 policë nga Prizreni testohen sot për COVID-19

para një jave - RTK

23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren do të testohen sot për të parë nëse janë të infektuar me koronavirusin e ri Lajmin e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj,...

COVID-19 në Kosovë/ Regjistrohen 21 raste rë reja në 24 orë

para një jave - Almakos

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar ditën e djeshme se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus. Instituti po ashtu ka bërë të ditur se janë shëruar edhe...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - Zyrtare

Qeveria gjermane planifikon të evitojë angazhimin e fuqisë së lirë punëtore në industrinë e mishit dhe në fusha të tjera. Një vendim i mirë, nëse të gjithë i përmbahen, mendon Jens Thurau. Qeveria gjermane...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - Periskopi

Qeveria gjermane planifikon të evitojë angazhimin e fuqisë së lirë punëtore në industrinë e mishit dhe në fusha të tjera. Një vendim i mirë, nëse të gjithë i përmbahen, mendon Jens Thurau. Kryetari i Komunës...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me Covid-19 ku...

Policia e Prizrenit identifikon zyrtarët që kishin kontakt me 12 policët e infektuar me Covid-19

para një jave - Bota Press

Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve...

Prizren/ Identifikohen zyrtarët që kishin kontakt me 12 policët e infektuar me Covid-19

para një jave - Epoka e Re

Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve...

Policia e Prizrenit identifikon zyrtarët që kontaktuan 12 policët e infektuar me koronavirus

para një jave - Periskopi

Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve...

Policia e Prizrenit bën identifikimin e zyrtarëve, që kontaktuan 12 policët e infektuar me Coronavirus

para një jave - Ekonomia Online

Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve...

Në Kosovë janë 214 raste aktive me koronavirus

para një jave - Arbresh

Mbrëmë janë konfirmuar 21 raste të reja me COVID-19. Me rastet e mbrëmshme, numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin ka arritur në 1 mijë e 25. Prej këtyre rasteve, vetëm 214 janë aktive. Instituti...

Aktualisht 214 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Periskopi

Mbrëmë janë konfirmuar 21 raste të reja me COVID-19. Me rastet e mbrëmshme, numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin ka arritur në 1 mijë  e 25. Prej këtyre rasteve, vetëm 214 janë aktive. Instituti...

Aktualisht 214 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Zyrtare

Mbrëmë janë konfirmuar 21 raste të reja me COVID-19. Me rastet e mbrëmshme, numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin ka arritur në 1 mijë e 25. Prej këtyre rasteve, vetëm 214 janë aktive. Instituti...

Të shtunën testohen për Covid-19 edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 23:47 23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren, nesër pritet t’i nënshtrohen testimit për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Zyrtari për informim i Policisë...

Nesër testohen për Covid-19 edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren

para një jave - Medial

23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren, nesër pritet t’i nënshtrohen testimit për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Zyrtari për informim i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj....

12 të infektuarit me Covid-19 në Prizren janë policë patrullues, kishin kontakte edhe me qytetarë

para një jave - Medial

Nëntëmbëdhjetë raste të reja me Covid -19 kanë rezultuar në Prizren në 24 orëshin e fundit në Kosovë. Testimit për Covid-19 iu janë nënshtruar sot edhe 20 zyrtarë policorë, prej të cilëve 12 kanë rezultuar...

Muharremaj: Dy rastet e reja me COVID-19 nga Suhareka, janë policë të stacionit “Alpha” në Prizren

para një jave - Telegrafi

Sonte në Komunën e Suharekës janë regjistruar dy raste të reja me coronavirus. Kryetari Bali Muharremaj thotë se rastet e reja janë zyrtarë policorë që punojnë në stacionin e policisë në Prizren. “Janë...

Dy raste të reja me Covid-19, kryetari i Suharekës bën thirrje të zbatohen masat e MSH’së

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 23:21 Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka reaguar pasi atje janë shënuar 2 raste të reja me Covid-19. “Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet...

Kosovës i shtohen 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Portalb

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste...

Nesër testohen për Covid-19 edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren

para një jave - Klan Kosova

23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren, nesër pritet t’i nënshtrohen testimit për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Zyrtari për informim i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj....

Dy raste të reja me Covid-19, Kryetari i Suharekës bën thirrje të zbatohen masat e MSH-së

para një jave - Medial

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se atje janë shënuar 2 raste të reja me Covid-19, transmeton Klan Kosova. “Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore,...

12 të infektuarit me Covid-19 në Prizren janë policë patrullues, kishin kontakte edhe me qytetarë

para një jave - Klan Kosova

Nëntëmbëdhjetë raste të reja me Covid -19 kanë rezultuar në Prizren në 24 orëshin e fundit në Kosovë. Testimit për Covid-19 iu janë nënshtruar sot edhe 20 zyrtarë policorë, prej të cilëve 12 kanë rezultuar...

Rezultojnë pozitivë në coronavirus 12 policë në Prizren

para një jave - Telegrafi

Nga 19 raste të reja sa janë konfirmuar sot me coronavirus në Prizren, 12 prej tyre janë polic. Lajmin e ka konfirmuar, zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj....

Haziri: S’ka raste të reja me Covid-19 në Gjilan, 32 persona vazhdojnë të jenë vetizolim

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 22:37 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë të ditur se për disa ditë në këtë qytet nuk ka asnjë rast të ri pozitiv me Covid-19. “32 persona vazhdojnë të...

Edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren do të testohen të shtunën për koronavirus

para një jave - OraInfo

Të shtunën testohen për Covid-19 edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren. 23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren, nesër pritet t’i nënshtrohen testimit për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën,...

Ndër të infektuarit me koronavirus sot, 12 policë të Prizrenit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 22:25 Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për...

20 policë u testuan sot në Prizren për Covid-19, 12 nga ta rezultojnë të infektuar

para një jave - Medial

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit,...

Në Kosovë 214 raste aktive me koronavirus – situata vazhdon të jetë jo-stabile

para një jave - Lajmi.net

Kështu, të dhënat e 24 orëve të fundit, e rrisin numrin e rasteve aktive në Kosovë përsëri mbi 200, shkruan lajmi.net. Deri më tani, përgjithësisht në Kosovë janë regjistruar 1025 raste me koronavirus,...

Alarmi i IKShPK: Virusi nuk po tallet!

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën thirrje ndaj qytetarëve të Kosovës që të vazhdohet repsektimi i masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, pak orë pasi u konfirmua për 21 qytetarë të prekur...

Konfirmon Policia, 12 policë të infektuar me COVID-19 në Prizren

para një jave - Kallxo

19 raste gjithsej janë konfirmuar me coronavirus vetëm gjatë ditës së sotme në Komunën e Prizrenit. Nga 19 rastet 12 janë zyrtarë policorë. Lajmin e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit,...

Sot dy të infektuar, rikthehet koronavirusi në Suharekë

para një jave - OraInfo

Sonte janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Nga 21 rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, dy prej tyre janë nga Komuna e Suharekës. Sipas IKSHPK-së, rastet janë me vendbanim...

Dy raste të reja me Covid-19, Kryetari i Suharekës bën thirrje të zbatohen masat e MSH-së

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se atje janë shënuar 2 raste të reja me Covid-19, transmeton Klan Kosova. “Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore,...

Prizren: 12 policë të infektuar me koronavirus

para një jave - OraInfo

12 policë të infektuar me koronavirus në Prizren. Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë...

KOSOVË/ Edhe 21 raste të reja me koronavirus, ja sa janë shëruar

para një jave - Albeu

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1025. Laboratori...

Prizren, konfirmohen edhe 19 raste të reja me coronavirus

para një jave - Telegrafi

Në Komunën e Prizrenit sot janë konfirmuar edhe 19 raste të reja me coronavirus. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna...

Kryetari i Suharekës bën thirrje të zbatohen masat e MSH-së

para një jave - Lajmi.net

“Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen e mëtejme të virusit”, ka shkruar Muharremaj në rrjetin social Facebook.

20 policë u testuan sot në Prizren për Covid-19, 12 nga ta rezultojnë të infektuar

para një jave - Klan Kosova

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit,...

12 policë nga Prizreni rezultojnë pozitivë me koronavirus

para një jave - Zeri

Nga 20 policë të testuar, 12 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në komunën e Prizrenit. Këtë e ka konfirmuar për “zeri.info” shefi i Zyrës për Informim për në Policinë Rajonale të Prizrenit,...

Rritet sërish numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, midis tyre 12 punonjës policie në…

para një jave - Panorama

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus, ndërsa janë shëruar dhjetë persona. IKSHPK njofton se rastet pozitive janë...

Edhe 21 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 10 pacientë të tjerë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 21:17 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me...

21 raste të reja me Covid-19, dhjetë të shëruar

para një jave - Medial

Në Kosovë, sot janë shënuar 21 raste të reja me Covid-19, si dhe janë shëruar 10 persona që ishin të prekur me këtë virus, njofton Klan Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditu...

14 policë rezultuan sonte pozitiv në testin për koronavirus

para një jave - Sinjali

Nga 21 raste të reja me koronavirus, sa janë konfirmuar sonte në Kosovë, 14 janë zyrtarë policorë, shkruan Gazeta Sinjali. – Prej tyre 12 vijnë nga Komuna e Prizrenit, kurse dy të tjerë nga ajo e Suharekës....

21 raste të reja me COVID-19, dhjetë të shëruar

para një jave - RTV 21

21 raste të reja me koronavirus janë regjistruar sot në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bënë të ditur se rastet pozitive kanë dalë nga testimi i 267 mostrave. “Rastet pozitive...

​21 raste të reja me koronavirus, 19 prej tyre vetëm në Prizren

para një jave - Top Channel

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren me SARS-CoV-2,...

Edhe 21 raste të reja me coronavirus në Kosovë, të shëruar dhjetë pacientë

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me coronavirus, ndërsa janë shëruar dhjetë persona. IKSHPK njofton se rastet pozitive janë...

Edhe 21 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 10 pacientë të tjerë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 21:17 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me...

12 policë të infektuar me Covid-19 në Prizren

para një jave - Indeks online

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit,...

21 raste të reja me koronavirusi sot në Kosovë

para një jave - Vizion Plus

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus, nga 267 teste të kryera. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës deklaroi se numri i të infektuarve...

Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19 brenda ditës në Kosovë

para një jave - ABC News

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar gjatë orëve të fundit 21 raste të reja me koronavirus në vend. Rastet e reja brenda ditës kanë pësuar rritje,...

Regjistrohen sërish raste të reja me koronavirus në Kosovë, shumica në Prizren

para një jave - Standard

21 raste të reja janë regjistruar me COVID-19 në Kosovë, 20 më shumë se dje që kishte vetëm 1 të infektuar. Shkak për këtë duket se është bërë qyteti i Prizrenit që ka 15 të reja. NJOFTIMI NGA IKSHPK NJËZET...

Rikthehet koronavirusi në Suharekë, sot dy të infektuar

para një jave - Indeks online

Nga 21 rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, dy prej tyre janë nga Komuna e Suharekës. Sipas IKSHPK-së, rastet janë me vendbanim nga Bllaca dhe një në Suharekë, shkruan Indeksonline. Kryetari Bali Muharremaj...

E konfirmon Policia: 12 zyrtarë policorë të infektuar me koronavirus në Prizren

para një jave - Sinjali

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Shaban Osmanollaj ka konfirmuar raportimet e Gazetës Sinjali se 12 zyrtarë policorë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Komunën e Prizrenit. “Mund të ju konfirmoi...

Edhe 21 raste të reja me coronavirus në Kosovë, të shëruar 10 pacientë

para një jave - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me coronavirus, ndërsa janë shëruar dhjetë persona. IKSHPK njofton se rastet pozitive janë...

Kosovë, 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Alsat-M

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste...

Kapërcejnë rastet me COVID-19 në Kosovë, regjistrohen 21 të infektuar, shumica në Prizren

para një jave - BalkanWeb

21 raste të reja janë regjistruar me COVID-19 në Kosovë, 20 më shumë se dje që kishte vetëm 1 të infektuar. Shkak për këtë duket se është bërë qyteti i Prizrenit që ka 15 të reja. Tashmë janë 1 mijë e...

Shërohen 10 persona nga COVID-19

para një jave - Kallxo

10 persona janë shëruar nga virusi Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë. “Sot më 22 maj 2020, janë shëruar 10 pacientë derisa...

21 raste të reja me Covid-19, dhjetë të shëruar

para një jave - Klan Kosova

Në Kosovë, sot janë shënuar 21 raste të reja me Covid-19, si dhe janë shëruar 10 persona që ishin të prekur me këtë virus, njofton Klan Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditu...

“Goditet” Prizreni: 19 raste të reja nga koronavirusi

para një jave - GazetaBlic

Qyteti i Prizrenit është goditur nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit, raporton Gazeta Blic. Sipas IKSHP-së, në Prizren kanë dalë pozitiv 19 raste të reja, dhe dy në Suharekë. “Rastet pozitive janë...

Nga këto vende janë rastet e reja me koronavirus

para një jave - Indeks online

Sot janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me Covid-19, ndërsa 10 pacientë janë shëruar. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste (sipas vendbanimit:15 raste Prizren, 1 rast...

Ja nga cilat vende janë rastet e reja me koronavirus

para një jave - OraInfo

Nga këto vende janë rastet e reja me koronavirus. Sot janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me Covid-19, ndërsa 10 pacientë janë shëruar. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19...

Dy raste të reja me CIVOD-19 në Suharekë

para një jave - Kallxo

Dy persona janë infektuar me virusin Covid-19 në Komunën e Suharkës. Sipas njoftimit të IKSHPK, rastet e reja të cilët janë raste kontakti një nga fshati Bllacë dhe një rast në Komunën e Suharekës. Nga...

Kryetari i Suharekës e konfirmon se dy zyrtarë policorë janë infektuar me koronavirus

para një jave - Sinjali

Dy të infektuarit e fundit me koronavirus në Komunën e Suharekës janë zyrtarë policorë. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali, kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj. “Po, janë dy policë...

Komuna që e mbylli zyrtarisht pandeminë, sonte shënoi dy raste të reja me COVID-19

para një jave - Sinjali

Komuna e Suharekës sonte shënoi dy raste të reja me koronavirus, ani pse kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj, për Gazetën Sinjali kishte thënë se e ka mbyllur zyrtarisht pandeminë, shkruan Gazeta...

21 raste të reja me koronavirus, 19 prej tyre vetëm në Prizren

para një jave - Indeks online

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren me SARS-CoV-2,...

IKSHP-ja tregon se prej cilave vendbanime janë 21 rastet e reja me koronavirus

para një jave - Lajmi.net

Sipas IKSHP-së në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me...

Rriten rastet/ Shënohen 21 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Syri

Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Më shumë se gjysma e të infektuarve me covid-19 në Prizren janë zyrtarë policorë

para një jave - Sinjali

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Komunën e Prizrenit janë zyrtarë policorë, shkruan Gazeta Sinjali. Burimet e Gazetës Sinjali brenda Policisë së Kosovës bëjnë me dije se sonte kanë rezultuar pozitiv...

Kryetari i Suharekës bën thirrje të zbatohen masat e MSH-së

para një jave - Zyrtare

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se atje janë shënuar 2 raste të reja me Covid-19. “Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen...

Kosovës i shtohen 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Aktuale

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste...

Nga 19 raste në Prizren, 12 janë zyrtarë të Policisë që u prekën me koronavirus gjatë ditës së sotme

para një jave - GazetaBlic

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë, ka mësuar KOHA. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policorë në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë edhe...

Nga 19 të infektuarit në Prizren, 12 janë policë

para një jave - GazetaBlic

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policorë në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë edhe të shtunën. Krejt...

12 policë të Prizrenit në mesin e të infektuarve me koronavirus

para një jave - Koha.net

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë, ka mësuar KOHA. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policorë në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë edhe...

Njëzet e një raste me COVID-19 dhe dhjetë të shëruar

para një jave - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar rezultatet e testimeve të rasteve të dyshuara me koronavirus, gjatë ditës së sotme. IKSHPK njofton se sot pozitivë dolën 21 persona, shkruan...

Kosovë, 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Shprehja

loading... Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit...

19 raste të reja me COVID-19 nga Komuna e Prizrenit

para një jave - Kallxo

Numri i rasteve të reja me persona të infektuar me Covid-19 në Komunën e Prizrenit është rritur. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, nga testimet e fundit që janë bërë,...

Sot, pas Prizrenit, koronavirusi prek edhe banorët e Suharekës

para një jave - GazetaBlic

Instituti i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 21 persona kanë rezultuar me koronavirus gjatë ditës së sotme në Kosovë. 19 raste të reja janë paraqitur në Komunën e Prizrenit, teksa nga komuna e...

Kapërcejnë rastet me COVID-19 në Kosovë, regjistrohen 21 të infektuar, shumica në Prizren

para një jave - Koha Jone

21 raste të reja janë regjistruar me COVID-19 në Kosovë, 20 më shumë se dje që kishte vetëm 1 të infektuar. Shkak për këtë duket se është bërë qyteti i Prizrenit që ka 15 të reja. Tashmë janë 1 mijë e...

21 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 10 të tjerë të shëruar

para një jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vend....

IKSHP-ja tregon se prej cilave vendbanime janë të rastet e reja me koronavirs

para një jave - Lajmi.net

Sipas IKSHP-së në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me...

Kosovës i shtohen 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste...

19 raste të reja me koronavirus vetëm nga kjo Komunë e Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Instituti i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 21 persona kanë rezultuar me koronavirus gjatë ditës së sotme në Kosovë. 19 raste të reja janë paraqitur në Komunën e Prizrenit, teksa nga komuna e...

“Goditet” Prizreni: 19 raste të reja nga kosonavirusi

para një jave - GazetaBlic

Qyteti i Prizrenit është goditur nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit, raporton Gazeta Blic. Sipas IKSHP-së, në Prizren kanë dalë pozitiv 19 raste të reja, dhe dy në Suharekë. “Rastet pozitive janë...

LAJMI I FUNDIT: 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - GazetaBlic

NJËZET E NJË RASTE ME COVID-19 DHE DHJETË TË SHËRUAR! Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika...

Njëzet e një raste të reja me COVID-19 dhe dhjetë të shëruar

para një jave - Indeks online

Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

21 raste të reja me COVID-19 të premten, dhjetë të shëruar

para një jave - Koha.net

21 raste të reja me koronavirus janë regjistruar të premten në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka bërë të ditur se këto raste pozitive kanë dalë nga testimi i 267 mostrave....

Njëzet e një raste të reja janë me COVID 19

para një jave - RTK

Njëzet e një raste të reja janë shënuar me COVID 19, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Gjithashtu është bërë e ditur se janë shëruar edhe dhjetë persona. Njoftimi i plotë:...

COVID-19 në Kosovë, bilanci për sot: 21 raste të reja dhe 10 të shëruar

para një jave - Lajmi.net

Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 21 raste. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste (sipas vendbanimit:15 raste Prizren, 1 rast Romajë, 1 rast Lubiçevë, 1 rast Kijevë dhe 1 rast...

Dalin rezultatet e 267 mostrave për COVID-19 në Kosovë

para një jave - Kallxo

Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

21 rastet e reja vijnë nga këto komuna

para një jave - Sinjali

Sonte janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke e çuar në 1025 numrin e rasteve të regjistruara deri më sot në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas njoftimit të Insitutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike,...

IKSHPK njofton për 10 pacientë të shëruar nga koronavirusi sot në Kosovë

para një jave - Sinjali

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2,...

Konfirmohen 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Sinjali

Janë regjistruar edhe 21 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi në Facebook. “Sot më 22 maj 2020,...

Ndër të infektuarit me koronavirus sot, 12 policë të Prizrenit

para një jave - Tetova Sot

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj....

12 policë të Prizrenit rezultojnë pozitiv me coronavirus

para një jave - Infokusi

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj....

21 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - InfoShqip

Në Kosovë, sot janë shënuar 21 raste të reja me Covid-19, si dhe janë shëruar 10 persona që ishin të prekur me këtë virus, shkruan Gazeta Blic. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditu...

Rritet bilanci në Kosovë/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Java News

Insituti i Shëndetit Publik në Kosovë ditën e sotme ka njoftuar se në vend janë 21 raste të reja me COVID-19. Sipas njoftimit mësohets se shkak për rritjen e të infektuarve në krahasim me një ditë më parë...

Rikthehet koronavirusi në Suharekë, sot dy të infektuar

para një jave - Infokusi

Nga 21 rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, dy prej tyre janë nga Komuna e Suharekës. Sipas IKSHPK-së, rastet janë me vendbanim nga Bllaca dhe një në Suharekë, shkruan Indeksonline. Kryetari Bali Muharremaj...

Edhe 21 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 10 pacientë të tjerë

para një jave - Tetova Sot

nstituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1025. Laboratori...

12 policë të Prizrenit në mesin e të infektuarve me koronavirus

para një jave - Illyria

Prishtinë, 22 maj 2020 – Prej 19 rasteve të reja me koronavirus të konfirmuara të premten në Prizren, 12 janë zyrtarë policorë, raporton KOHA. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policorë në komunën...

Sot testohen për Covid-19 edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren

para një jave - Arbresh

23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren, sot pritet t’i nënshtrohen testimit për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Zyrtari për informim i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj. Ky...

Muharremaj: Dy rastet e reja me COVID-19 nga Suhareka janë policë

para një jave - Arbresh

Sonte në Komunën e Suharekës janë regjistruar dy raste të reja me coronavirus. Kryetari Bali Muharremaj thotë se rastet e reja janë zyrtarë policorë që punojnë në stacionin e policisë në Prizren. “Janë...

Nesër testohen për Covid-19 edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren

para një jave - Gazeta e re

23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren, nesër pritet t’i nënshtrohen testimit për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Zyrtari për informim i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj....

Kosovë, 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Flaka

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste...

Dy raste të reja me Covid-19 në Suharekë, reagon kryetari Muharremaj

para një jave - Epoka e Re

Në komunën e Suharekës janë regjistruar edhe dy raste të reja me koronavirus. Kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj ka kërkuar zbatimin e masave në mënyrë që të mos përhapet me shumë koronavirusi. “Ne...

Sonte 10 të shëruar nga Coronavirusi në Kosovë

para një jave - Infokusi

Sonte janë konfirmuar 10 të shëruar nga Covid-19 në Kosovë, raporton Front Online. Me të shëruarit e fundit, numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 782 raste. Ndërsa janë konfirmuar...

Në Kosovë, 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Illyria

Prishtinë, 22 maj 2020 – Kosova duket ende larg çlirimit nga epidemia e koronavorusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike raraportoi se të premten, gjatë ditës, janë konfirmuar më se 21 raste të...

Konfirmohen 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Infokusi

NJËZET E NJË RASTE ME COVID-19 DHE DHJETË TË SHËRUAR! Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika...

Këto janë dy komunat e prekura sot me koronavirus

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se 21 rastet pozitive me koronavirus janë nga komuna e Prizrenit dhe e Suharekës. 19 vijnë nga komuna e Prizrenit dhe 2 vijnë...

12 policë të Prizrenit infektohen me koronavirus

para një jave - Epoka e Re

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj....

Prizren, 12 policë rezultojnë me coronaviurs

para një jave - Arbresh

Nga 19 raste të reja sa janë konfirmuar sot me coronavirus në Prizren, 12 prej tyre janë polic. Lajmin e ka konfirmuar zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj....

Kryetari i Suharekës bën thirrje të zbatohen masat e MSH-së

para një jave - Periskopi

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se atje janë shënuar 2 raste të reja me Covid-19. “Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen...

20 policë u testuan sot në Prizren për koronavirus, 12 nga ta rezultojnë të infektuar

para një jave - Periskopi

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit,...

Ndër të infektuarit me koronavirus sot, 12 policë të Prizrenit

para një jave - Fakti Ditor

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj....

20 policë u testuan sot në Prizren për koronavirus, 12 nga ta rezultojnë të infektuar

para një jave - Zyrtare

Dymbëdhjetë zyrtarë të Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit janë infektuar me koronavirus. Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit,...

19 raste të reja me Covid-19 në Prizren

para një jave - Arbresh

Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

Koronavirusi në Kosovë / 21 të infektuar të rinj, 19 vetëm në Prizren

para një jave - in7

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me coronavirus, ndërsa janë shëruar dhjetë persona. IKSHPK njofton se rastet pozitive janë...

Kapërcejnë rastet me COVID-19 në Kosovë, regjistrohen 21 të infektuar, shumica në Prizren

para një jave - Gazeta Telegraf

21 raste të reja janë regjistruar me COVID-19 në Kosovë, 20 më shumë se dje që kishte vetëm 1 të infektuar. Shkak për këtë duket se është bërë qyteti i Prizrenit që ka 15 të reja. Tashmë janë 1 mijë e...

Prizren, konfirmohen edhe 19 raste të reja me coronavirus

para një jave - Fakti Ditor

Në Komunën e Prizrenit sot janë konfirmuar edhe 19 raste të reja me coronavirus. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna...

Kosovë: 21 raste të reja me COVID-19, dhjetë të shëruar

para një jave - Albinfo

21 raste të reja me koronavirus janë regjistruar të premten në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka bërë të ditur se këto raste pozitive kanë dalë nga testimi i 267 mostrave....

Kosovë, 21 raste të reja me koronavirus

para një jave - Sharri

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste...

40 policë nga Prizreni do të testohen sot e nesër për COVID-19

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 15:48 40 policë nga Rajoni i Prizrenit do të testohen sot dhe nesër për COVID-19, meqenëse dyshohet se kanë pasur kontakt me një zyrtar policor, i cili ka rezultuar se është...

21 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, shërohen 10 pacientë

para një jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publikë ka njoftuar sonte se janë konfirmuar edhe njëzet e një raste të reja me Covid-19. Instituti njofton se rastet pozitive janë raste kontakti. “Rastet pozitive janë...

Rritet frikshem kurba e COVID ne Kosove, 21 te infektuar te rinj

para një jave - LajmiFundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste...

Kjo është komuna me më së shumti të infektuar për sonte

para një jave - Zyrtare

Instituti i Kombëtar i Shëndetit Publik –IKSHP ka konfirmuar edhe 21 raste te reja me koronavirus në Kosovë. Instituti i Kombëtar i Shëndetit Publik –IKSHP ka konfirmuar edhe 21 raste te reja me koronavirus...

12 policë të Prizrenit në mesin e të infektuarve me Coronavirus

para një jave - Ekonomia Online

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë, ka mësuar KOHA. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policorë në këtë komunë, ndërsa testimet do të vazhdojnë edhe...

Kjo është komuna me më së shumti të infektuar për sonte

para një jave - Periskopi

Instituti i Kombëtar i Shëndetit Publik –IKSHP ka konfirmuar edhe 21 raste te reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHP-së në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë...

COVID-19 në Kosovë, bilanci për sot: 21 raste të reja dhe 10 të shëruar

para një jave - Fakti Ditor

Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

​21 raste të reja me koronavirus, 19 prej tyre vetëm në Prizren

para një jave - Gazeta e re

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren me SARS-CoV-2,...

21 raste të reja me Coronavirus, 10 të shëruar

para një jave - Ekonomia Online

21 raste të reja me Coronavirus janë regjistruar të premten në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka bërë të ditur se këto raste pozitive kanë dalë nga testimi i 267 mostrave....

21 raste me koronavirus, 10 të shëruar në Kosovë

para një jave - Periskopi

NJËZET E NJË RASTE ME COVID-19 DHE DHJETË TË SHËRUAR! Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika...

Lajmi i fundit: Edhe 21 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1025. Laboratori...

21 raste të reja me Covid-19, shërohen edhe 10 të tjerë

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftua se sot janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, ku nga to...

21 raste të reja me koronavirus, 19 prej tyre vetëm në Prizren

para një jave - KosovaPress

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren me SARS-CoV-2,...

21 raste me koronavirus, 10 të shëruar në Kosovë

para një jave - Zyrtare

Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

40 policë në Prizren do të testohen për COVID-19

para një jave - Telegrafi

Ditë më parë rezultuan tetë raste pozitive me COVID-19 në Komunën e Prizrenit, njëri ndër ta është edhe një zyrtar policor. Në lidhje me këtë, sot dhe të shtunën do të testohen 40 zyrtarë policorë, të...

20 policë në Prizren do të testohen për Koronavirus

para një jave - GazetaBlic

Ditë më parë rezultuan tetë raste pozitive me COVID-19 në Komunën e Prizrenit, njëri ndër ta është edhe një zyrtar policor. Në lidhje me këtë, sot dhe të shtunën do të testohen 40 zyrtarë policorë, të...

Katër pacientë me koronavirus në Kosovë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

para një jave - Alsat-M

Nëntë pacientë me koronavirus aktualisht janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së në Prishtinë. Sipas raportit 24 orësh të kësaj klinike, pesë pacientë të shtruar në këtë spital janë në gjendje...

Një polic i infektuar në Prizren, pritet të testohen edhe 40 të tjerë

para një jave - Sinjali

Nga mesin e tetë personave që rezultuan pozitiv me koronavirus në Komunën e Prizreni para dy ditësh, është edhe një zyrtar policor. Andaj, sot dhe nesër pritet të testohen 40 zyrtarë policorë që mund të...

Katër pacientë me koronavirus në Kosovë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

para një jave - Shprehja

loading... Nëntë pacientë me koronavirus aktualisht janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së në Prishtinë. Sipas raportit 24 orësh të kësaj klinike, pesë pacientë të shtruar në këtë spital...

Prizren, 40 policë do të testohen për COVID-19

para një jave - Kallxo

Nga tetë rastet pozitive me COVID-19 në Komunën e Prizreni që u konfirmuar para dy ditësh, njëri nga ta është një zyrtar policor. Andaj, sot dhe nesër do të testohen gjithsej 40 zyrtarë policorë që mund...

Si paraqitet gjendja e 9 pacientëve me COVID-19 të shtruar në Infektivin e Kosovës, 1 rëndë

para një jave - BalkanWeb

11 persona ndodhen aktualisht të shtruar në klinikën Infektive të Kosovës. Mësohet se 9 prej tyre janë të prekur nga COVID-19, ndërsa njëri ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. “Nga 9 pacientët e...

40 policë nga Prizreni do të testohen sot e nesër për COVID-19

para një jave - Bota Press

40 policë nga Rajoni i Prizrenit do të testohen sot dhe nesër për COVID-19, meqenëse dyshohet se kanë pasur kontakt me një zyrtar policor, i cili ka rezultuar se është i infektuar me koronavirusin e ri....

​9 pacientë me koronavirus në Infektivë, 2 në gjendje të rëndë

para një jave - RTV 21

Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Nga 9 pacientët e infektuar me Covid 19, 5 pacientë janë në gjendje stabile,...

40 policë nga Prizreni do të testohen sot e nesër për Coronavirus

para një jave - Ekonomia Online

40 policë nga Rajoni i Prizrenit do të testohen sot dhe nesër për COVID-19, meqenëse dyshohet se kanë pasur kontakt me një zyrtar policor, i cili ka rezultuar se është i infektuar me koronavirusin e ri....

Në Klinikën Infektive nëntë pacientë me COVID-19, katër prej tyre në gjendje më të rëndë

para një jave - Telegrafi

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës sot janë të janë të hospitalizuar 11 pacientë, ndërsa nëntë prej tyre me COVID-19. Nga nëntë pacientë të infektuar me coronavirus, pesë...

40 policë nga Prizreni do të testohen sot e nesër për COVID-19

para një jave - Zyrtare

40 policë nga Rajoni i Prizrenit do të testohen sot dhe nesër për COVID-19, meqenëse dyshohet se kanë pasur kontakt me një zyrtar policor, i cili ka rezultuar se është i infektuar me koronavirusin e ri....

Kjo është gjendja e pacientëve me koronavirus të cilët po trajtohen në Infektivë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 10:08 Nëntë pacientë të sëmurë me COVID-19, janë duke u trajtuar aktualisht në Klinkën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, raporton Express. Zëdhënësi...

40 policë nga Prizreni do të testohen sot e nesër për COVID-19

para një jave - Periskopi

40 policë nga Rajoni i Prizrenit do të testohen sot dhe nesër për COVID-19, meqenëse dyshohet se kanë pasur kontakt me një zyrtar policor, i cili ka rezultuar se është i infektuar me koronavirusin e ri....

Nëntë pacientë me COVID-19 në Infektivë, njëri në gjendje kritike për jetën

para një jave - Zeri

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka bërë të ditur numrin e personave të infektuar me koronavirus të cilët janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive në QKUK. Përmes një postimi në “Facebook”,...

Në Klinikën Infektive po trajtohen 9 pacientë me COVID-19

para një jave - Evropa e Lirë

Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka njoftuar se aktualisht janë të hospitalizuar 11 pacientë, ndërsa 9 prej tyre me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Një...

9 pacientë me Covid-19 në Infektivë, 2 në gjendje të rëndë

para një jave - RTK

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Nga 9 pacientët e infektuar me Covid 19, 5 pacientë janë në gjendje stabile,...

Në Klinkën Infektive po trajtohen nëntë pacientë të sëmurë me COVID-19

para një jave - RTK

Nëntë pacientë të sëmurë me COVID-19, janë duke u trajtuar aktualisht në Klinkën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka pubikuar...

Katër pacientë në gjendje të rëndë nga koronavirusi në Kosovë

para një jave - OraInfo

Në Klinikën Infektive nëntë pacientë me COVID-19, katër prej tyre në gjendje më të rëndë. Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës sot janë të janë të hospitalizuar 11 pacientë,...

Katër pacientë me koronavirus në Kosovë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

para një jave - Lajmi.net

Sipas raportit 24 orësh të kësaj klinike, pesë pacientë të shtruar në këtë spital janë në gjendje stabile, shkruan lajmi.net. Ndërkaq katër të tjerë janë në gjendje më të rënduar. Njoftimi i plotë: Në...

Klinika Infektive: Një pacient me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Kallxo

Raporti ditor nga Klinika Infektive e QKUK-së, bën të ditur se sot më datë 22 maj në këtë klinikë janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me COVID-19 janë gjithsej 9 pacientë. Sipas raportit...

3 pacientë të infektuar me Covid-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Indeks online

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Sipas Klinikës Infektive 3 pacientë të infektuar me koronavirus janë në gjendje...

Një person me COVID-19 në Infektivë është në gjendje kritike

para një jave - Sinjali

Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Sipas Klinikës Infektive 1 pacient i infektuar me koronavirus është në...

Dy pacientë me Covid 19 në gjendje të rëndë

para një jave - GazetaBlic

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Faik Hoti ka publikuar raportin e përditësuar të Klinikës Infektive. Në Klinikën Infektive, janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë...

4 pacientë të infektuar me Covid-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Indeks online

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Sipas Klinikës Infektive 4 pacientë të infektuar me koronavirus janë në gjendje...

Në Infektive sot nëntë të prekur me koronavirus

para një jave - Koha.net

Sot në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre, nëntë pacientë me koronavirus. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka njoftuar në Facebook se nga pacientët e infektuar...

Katër pacientë me koronavirus në Kosovë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

para një jave - Tetova Sot

Nëntë pacientë me koronavirus aktualisht janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së në Prishtinë. Sipas raportit 24 orësh të kësaj klinike, pesë pacientë të shtruar në këtë spital janë në gjendje...

40 policë në Prizren do të testohen për Coronavirus

para një jave - Ekonomia Online

Ditë më parë rezultuan tetë raste pozitive me COVID-19 në Komunën e Prizrenit, njëri ndër ta është edhe një zyrtar policor. Në lidhje me këtë, sot dhe të shtunën do të testohen 40 zyrtarë policorë, të...

Kosovë, 4 pacientë me Covid 19 në gjendje të rëndë shëndetësore

para një jave - in7

Nëntë pacientë me koronavirus aktualisht janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së në Prishtinë. Sipas raportit 24 orësh të kësaj klinike, pesë pacientë të shtruar në këtë spital janë në gjendje...

​9 pacientë me Covid-19 në Infektivë, 2 në gjendje të rëndë

para një jave - Gazeta e re

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Nga 9 pacientët e infektuar me Covid 19, 5 pacientë janë në gjendje stabile,...

Në Klinikën Infektive po trajtohen 9 pacientë me COVID-19

para një jave - Lajm

Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka njoftuar se aktualisht janë të hospitalizuar 11 pacientë, ndërsa 9 prej tyre me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Një...

4 pacientë me coronavirus në Infektivë në gjendje të rëndë

para një jave - Infokusi

Klinika Infektive në QKUK ka njoftuar e 4 persona me coronavirus janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Në Klinikë janë të shtrirë 9 pacientë me virusin COVID-19 ndërsa 4 pacientë janë në gjendje më të...

Si paraqitet gjendja e 9 pacientëve me koronavirus të shtruar në Infektivin e Kosovës, 1 rëndë

para një jave - LajmiFundit

11 persona ndodhen aktualisht të shtruar në klinikën Infektive të Kosovës. Mësohet se 9 prej tyre janë të prekur nga COVID-19, ndërsa njëri ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. loading... Rekomandojme...

Kaq raste me coronavirus janë aktive në Kosovë

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, të enjten konfirmoi vetëm edhe një rast i cili doli pozitiv me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit. Nga data 08 shkurt në Kosovë janë bërë 12.551, teste ndërsa pozitivë...

Katër pacientë me koronavirus në Kosovë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

para një jave - Fakti Ditor

Nëntë pacientë me koronavirus aktualisht janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së. Sipas raportit 24 orësh të kësaj klinike, pesë pacientë të shtruar në këtë spital janë në gjendje stabile,...

Në Klinikën Infektive nëntë pacientë me COVID-19, katër prej tyre në gjendje më të rëndë

para një jave - News33

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës sot janë të janë të hospitalizuar 11 pacientë, ndërsa nëntë prej tyre me COVID-19. Nga nëntë pacientë të infektuar me coronavirus, pesë...

Kjo është gjendja e pacientëve me koronavirus të cilët po trajtohen në Infektivë

para një jave - Arbresh

Nëntë pacientë të sëmurë me COVID-19, janë duke u trajtuar aktualisht në Klinkën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka pubikuar...

Dy pacientë me Covid 19 në gjendje të rëndë

para një jave - Bota Press

Botapress 22 Maj – Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Faik Hoti ka publikuar raportin e përditësuar të Klinikës Infektive.Në Klinikën Infektive, janë të hospitalizuar 11 pacientë.Prej tyre të sëmurë...

Klinika Infektive e QKUK-së tregon për gjendjen e pacientëve me Covid

para një jave - Epoka e Re

Nëntë pacientë, të infektuar me Covid-19 e të shtrirë në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, po trajtohen për shërim nga kjo sëmundje. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë,...

9 pacientë me Covid-19 në Infektivë, 2 në gjendje të rëndë

para një jave - KosovaPress

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Nga 9 pacientët e infektuar me Covid 19, 5 pacientë janë në gjendje stabile,...

3 pacientë të infektuar me Covid-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Periskopi

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot janë të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid- 19 janë gjithsej 9 pacientë. Sipas Klinikës Infektive 3 pacientë të infektuar me koronavirus janë në gjendje...

3 pacient me Coronavirus në gjendje të rëndë

para një jave - Ekonomia Online

Në klinikën infektive janë të shtrirë 9 pacient me Coronavirus ku 5 janë në gjendje stabile, 1 pacient me oksigjenoterapi dhe 3 të tjerë në repartin e Mjekimit Intesiv. Njoftimi i plotë: RAPORT NGA KLINIKA...

Një rast me koronavirus të enjten në Kosovë

para një jave - Koha.net

Vetëm një rast me koronavirus është shënuar të enjten në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Sipas njoftimit, rasti është nga Komunae Vushtrrisë. IKSHPK njofton se...

Vetëm një rasti i ri me virusin korona në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Portalb

Vetëm një rast me koronavirus është shënuar sot në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Sipas njoftimit, rasti është nga Komuna e Vushtrrisë, transmeton Koha.net ....

Një rast me koronavirus sot në Kosovë

para një jave - Ina

Vetëm një rast me koronavirus është shënuar sot në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Sipas njoftimit, rasti është nga Komunae Vushtrrisë. IKSHPK njofton se sot...

Rasti i vetëm me coronavirus sot është nga Vushtrria

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se sot me coronavirus ka rezultuar vetëm një person nga Komuna e Vushtrrisë, ndërsa kanë bërë të ditur se kanë bërë 145 testime. Kryetari...

Nga 145 mostra, vetëm një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Alsat-M

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, të enjten në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i...

Vetëm një rast i ri me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Top Channel

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

Edhe një rast i ri me Covid-19

para një jave - Medial

Në Kosovë, sot është shënuar një rast i ri me Covid-19, i cili është rast kontakti dhe vjen nga Komuna e Vushtrrisë, transmeton Klan Kosova. MEDIAL.mk

Nga 145 mostra, vetëm një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Shprehja

loading... Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, të enjten në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi...

Edhe një rast me koronavirus në Kosovë

para një jave - RTV 21

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe një rast me koronavirus në Kosovë. “Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Nga 145 testime, vetëm një rast me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, nga të cilat është konfirmuar...

Vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë — u testuan 145 mostra

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 20:41 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 rast i ri me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus...

Kosova drejt shërimit? Vetëm 1 rast me Covid-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Koha Jone

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit. “Rasti pozitiv është rast kontakti...

Tahiri jep detaje në lidhje me rastin e ri nga Vushtrria

para një jave - Sinjali

Sot në Kosovë është konfirmuar një rast i ri me Covid-19, që vjen nga Vushtrria. Kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, thotë se personi i infektuar është me banim në rrugën 2 Maji. Ai bën thirrje që...

Tahiri jep detaje në lidhje me rastin e ri nga Vushtrria, bën thirrje që të respektohen masat

para një jave - Indeks online

Sot në Kosovë është konfirmuar një rast i ri me Covid-19, që vjen nga Vushtrria. Kryetari i kësaj komune thotë se personi i infektuar është me banim në rrugën 2 Maji, shkruan Indeksonline. Ai bën thirrje...

Lajm i mirë nga Kosova, konfirmohet vetëm 1 rast i ri me koronavirus

para një jave - BalkanWeb

Një lajm i mirë vjen nga Kosova, teksa gjatë 24 orëve të fundit ka rezultuar pozitiv me koronavirus vetëm një person. Njoftimi i plotë: NJË RAST ME COVID-19! Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

para një jave - Ora news

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit. "Rasti pozitiv është rast kontakti...

Rasti i fundit me koronavirus është nga kjo komunë

para një jave - OraInfo

Është konfirmuar edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se sot janë testuar 145 mostra nga të cilat një ka dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Rasti...

Testohen 145 monstra/ Konfirmohet vetëm një rast me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Syri

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Vetëm një rast i ri me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Evropa e Lirë

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, të enjten në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i...

Vetëm një rast pozitiv me koronavirus në Kosovë, vjen nga qyteti i Vushtrrisë

para një jave - Lajmi.net

Nga testimi i 145 mostrave të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve vetëm 1 ka rezultuar pozitiv, shkruan lajmi.net. Rasti pozitiv është rast kontakti nga komuna e Vushtrrisë. Kështu të...

Asnjë person i shëruar nga koronavirusi sot

para një jave - Sinjali

Asnjë person nuk është shëruar nga koronavirusi gjatë ditës së sotme në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi në Facebook. Ndërkohë sot është shënuar...

Vetëm një rast me COVID-19 në Kosovë

para një jave - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, nga të cilat është konfirmuar...

Sonte vetëm një rast me COVID-19

para një jave - Zeri

IKSHPK ka njoftuar se sot, nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, me.SARS-CoV-2 është konfirmuar 1 rast. Rasti pozitiv është rast kontakti nga: komuna...

Lajm i mirë, vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

NJË RAST ME COVID-19! Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

Konfirmohet një rast i ri me koronavirus në Kosovë

para një jave - OraInfo

Është konfirmuar edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se sot janë testuar 145 mostra nga të cilat një ka dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Numri...

Një rast me koronavirus sot në Kosovë

para një jave - Koha.net

Vetëm një rast me koronavirus është shënuar sot në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Sipas njoftimit, rasti është nga Komunae Vushtrrisë. IKSHPK njofton se sot...

Rasti i vetëm i ri me koronavirus vjen nga kjo komunë

para një jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka konfirmuar vetëm një rast të ri me koronavirus gjatë ditës së sotme. Rasti i vetëm pozitiv sot vjen nga Vushtrrisa, shkruan Gazeta Sinjali....

Dalin rezultatet e 145 testeve të sotme për COVID-19

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se sot në Kosovë ka rezultuar pozitiv me COVID-19 vetëm një person. I infektuari është nga Komuna e Vushtrrisë. Sot janë marrë 145 mostra. IKSHPK-ja nuk...

Konfirmohet vetëm një rast i ri me koronavirus

para një jave - Sinjali

Është konfirmuar vetëm një rast i ri me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) përmes një njoftimi në Facebook....

Nga 145 mostra, vetëm një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

para një jave - InfoShqip

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, të enjten në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i...

Nga 145 mostra, vetëm një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Flaka

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, të enjten në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i...

Nga 145 mostra, vetëm një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Lajm

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, të enjten në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i...

Vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë — u testuan 145 mostra

para një jave - Tetova Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 rast i ri me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1004. Laboratori...

Vjen lajmi i madh nga Kosova, shënohet vetëm 1 rast i ri me koronavirus në 24 orët e fundit

para një jave - Tetova1

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 rast i ri me koronavirus në vendin fqinj. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1004....

Asnjë person i shëruar nga coronavirusi sot

para një jave - Infokusi

Asnjë person nuk është shëruar nga coronavirusi gjatë ditës së sotme në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi në Facebook. Ndërkohë sot është shënuar...

Nga 145 mostra, vetëm një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Pa censure

Nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, të enjten në Kosovë është konfirmuar vetëm një rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i...

Vetëm një rast i ri me COVID në Kosovë!

para një jave - Infokusi

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

Ditë e mirë në Kosovë, vetëm një rast i ri me Covid-19

para një jave - Illyria

Prishtinë, 21 maj 2020 – Dita e sotme ishte ditë e mirë për qytetarët e Kosovës, por edhe për epidemiologët, infektologët, virologët, mikrobiologët dhe ekspertët e fushave tjera të shëndetësisë që po përballen...

Kosovë: Vetëm një rast ri me Covid-19

para një jave - Albinfo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot është shënuar vetëm një rast i ri me koronavirus, duke arritur kështu numri total i të infektuarve në 1.004 raste. Rasti pozitiv...

Vetëm një rast i ri me COVID-19 në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

Lajm i mirë nga Kosova, konfirmohet vetëm 1 rast i ri me koronavirus gjatë 24 orëve

para një jave - LajmiFundit

Një lajm i mirë vjen nga Kosova, teksa gjatë 24 orëve të fundit ka rezultuar pozitiv me koronavirus vetëm një person. Lajmi bëhet i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, i cili thekson...

Lajm i mirë, vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

NJË RAST ME COVID-19! Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

Sot veç një rast pozitiv me koronavirus – Është nga Vushtrria

para një jave - Zyrtare

Insituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se sot në Kosovë është regjistruar veç një rast me koronavirus, ndërsa s’ka pasur raste të shëruara, transmeton Periskopi. Rasti i vetëm është nga Vushtrria....

Vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë — u testuan 145 mostra

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 raste i ri me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1004. Laboratori...

Sot vetëm një rast me Covid-19 nē Kosovë

para një jave - PortaliOnline

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

Sot veç një rast pozitiv me koronavirus

para një jave - Periskopi

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

Vetëm një rast me Covid-19

para një jave - Gazeta e re

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

Vetëm 1 rast i ri me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 21 Maj – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 rast i ri me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar...

Vetëm një rast me Covid-19 brenda 24 orëve në vend

para një jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se sonte është konfirmuar vetëm një rast me Covid-19 në Kosovë nga 145 mostra të testuara. Rasti pozitiv është rast kontakti nga Komuna e...

Sot veç një rast pozitiv me koronavirus – Është nga Vushtrria

para një jave - Periskopi

Insituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se sot në Kosovë është regjistruar veç një rast me koronavirus, ndërsa s’ka pasur raste të shëruara, transmeton Periskopi. Rasti i vetëm është nga Vushtrria....

Vetëm një rast i ri me Coronavirus në Kosovë, u testuan 145 mostra

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 rast i ri me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1004. Laboratori...

Sot lirohet një pacient nga Klinika Infektive, rezultoi negativ në testimin për Covid-19

para një jave - Sinjali

Sot në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 11 raste, prej tyre janë 8 persona të prekur me Covid-19. Nga 8 raste të infektuar me Covid -19: “5 pacientë janë në gjendje stabile; 1 pacient është me gjendje...

Hoti: Në Klinikën Infektive po trajtohen 8 pacientë me Coronavirus, një në gjendje më të rëndë

para një jave - Ekonomia Online

Drejtori i Departamentit për Informim në Ministrinë e Shëndetësisë në Kosovë, Faik Hoti, tha se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 11 pacientë, prej tyre të sëmurë me Covid-19 janë 8 pacientë,...

Konfirmohen 14 raste të reja me coronavirus, tre të shëruar

para një jave - Ekonomia Online

instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 14 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1.003. Laboratori...

Dy pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Klinikën Infektive

para një jave - Ekonomia Online

Dy pacientë me COVID-19 në Klinikën Infektive janë në gjendje të rëndë. Në klinikën Infektive të QKUK-së janë të hospitalizuar 10 raste. Prej tyre të infektuar me Covid -19 janë gjithsej 7 raste. “3 raste...

Një rast me Covid-19 dhe 15 të shëruar

para një jave - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, janë testuar gjithsej 211 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

15 të shëruar në Kosovë dhe një rast me COVID-19

para një jave - Ekonomia Online

Sot më 19 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 211 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK