http://kariera.mk

Afati i ‘Zgjedhores’ drejt përfundimit, Bylykbashi: Deri tani nuk ka konsensus, prej 9 marsit s’kemi përgjigje nga mazhoranca për paketat

para 6 dite - BalkanWeb

I mandatuari nga PD për tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi 8 ditë nga përfundimi i afatit të përfundimit të Reformës Zgjedhore thotë se nuk ka konsesus opozitë- mazhorancë. Bylykbashi hedh poshtë...

Reforma Zgjedhore/ Bylykbashi: Nuk kemi kompromis për çështjet kryesore me shumicën, ja çfarë po ndodh

para 6 dite - Gazeta Shqip

I mandatuari nga PD-ja për tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi tha se kur duhen edhe 8 ditë nga përfundimi i afatit të Reformës Zgjedhore, ende nuk ka konsesus opozitë- mazhorancë. Ai hodhi poshtë...

Afati i ‘Zgjedhores’ drejt përfundimit, Bylykbashi: Deri tani nuk ka konsensus

para 6 dite - Mapo

I mandatuari nga PD për tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi, 8 ditë nga përfundimi i afatit të përfundimit të Reformës Zgjedhore thotë se nuk ka konsesus opozitë-mazhorancë. Bylykbashi hedh poshtë...

Reforma Zgjedhore/ “Nuk ka kompromis dhe kjo nuk fshihet”- Bylykbashi: Prej 9 marsit s’kemi përgjigje nga mazhoranca për paketat

para 6 dite - Panorama

I mandatuari nga PD për tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi 8 ditë nga përfundimi i afatit të përfundimit të Reformës Zgjedhore thotë se nuk ka konsesus opozitë- mazhorancë. Bylykbashi hedh poshtë...

Reforma Zgjedhore, flet Bylykbashi

para 6 dite - Lexo

I mandatuari nga PD për tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi 8 ditë nga përfundimi i afatit të përfundimit të Reformës Zgjedhore thotë se nuk ka konsesus opozitë- mazhorancë. Bylykbashi hedh poshtë...

Opozita rikthehet në tryezën e Këshillit Politik për reformën zgjedhore, të martën takimi i radhës

para 6 dite - ABC News

Takimi me Presidenti Ilir Meta, të enjten është reflektuar tek opozita që ka vendosur të ndërpresë mospjesëmarrjen në tryezën e Këshillit Politik për reformën zgjedhore. Këtë të shtunë, dy përfaqësuesit...

Marrëveshje PD-PS për Reformën Zgjedhore? Bylykbashi: Të pranojnë paketat e opozitës, nuk ka ende dakordësim

para 6 dite - Java News

I mandatuari nga PD për tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi 8 ditë nga përfundimi i afatit të përfundimit të Reformës Zgjedhore thotë se nuk ka konsesus opozitë- mazhorancë. Bylykbashi hedh poshtë...

OSBE dëgjon thirrjen e opozitës, por mbledhja mbahet të martën

para 6 dite - Syri

Pas thirrjes nëpërmjet një letre, që opozita i ka dërguar OSBE, Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit, përfaqësia në Tiranë konfirmon se tryeza e Këshilli Politik do të rikthehet dhe do të zhvillojë mbledhjen...

Opozita kërkoi takim të hënën, përgjigjet PS: E kemi pushim!

para 6 dite - Shekulli

Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim u kanë dërguar një letër përfaqësuesve parlamentarë në ketë grup Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdarit për të përmbyllur...

Përplasja mazhorancë-opozitë për Reformën Zgjedhore, caktohet data për mbledhjen e Këshillit Politik

para 6 dite - Mapo

Pas përplasjes në distancë mes mazhorancës dhe opozitës për datën e takimit të Këshillit Politik, palët kanë rënë dakord që takimi i radhës të jetë ai i 26 Majit në orën 11:00. Ishte PD dhe LSI ato që...

OSBE dëgjon thirrjen e opozitës, por Këshilli Politik nuk do të mblidhet ditën e hënë

para 6 dite - Syri

Pas thirrjes nëpërmjet një letre që opozita i ka dërguar OSBE, Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit, përfaqësia në Tiranë konfirmon, se tryeza e Këshilli Politik do të rikthehet dhe do të zhvillojë mbledhjen...

Opozita rikthehet në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Illyria

Tiranë, 23 maj 2020 – Opozita në Shqipëri ka vendosur të kthehet në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, raporton ABC News. Të shtunën, dy përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, Oerd...

Opozita kthehet te Reforma Zgjedhore

para 6 dite - Klan

Opozita kthehet te Reforma Zgjedhore “Por konsensusi është ende larg” Një ditë pasi Lulzim Basha konfirmoi rikthimin e opozitës në tryezën e Këshillit Politik, dy përfaqësuesit e saj, Oerd Bylykbashi dhe...

Reforma Zgjedhore/ Opozita kërkoi takim të hënën, OSBE rezervon sallën për të martën

para 6 dite - Top Channel

Pavarësisht se opozita kërkoi që të kishte mbledhje ditën e hënë për takimin për Reformën Zgjedhore, është vendosur që kjo mbledhje të mbahet të martën për shkak të festës së Fiter Bajramit dhe e hëna...

Rinis dialogu/ Tryeza për reformën zgjedhore do të mbahet më 26 maj

para 6 dite - Vizion Plus

Të martën negociatorët e mazhorancës dhe të opozitës do të ulen së bashku për të rinisur punën për reformën zgjedhore. Një ditë pasi ngërçi me reformën u zgjidh, dy përfaqësuesit e opozitës Oerd Bylykbashi...

“Është ditë pushimi”! Opozita kërkoi takim të hënën për “Zgjedhoren”, OSBE: Kemi rezervuar për të martën sallën

para 6 dite - Gazeta Tema

Pas letres se opozites drejtuar bashkekryetaretve te Reformes ne Drejtesi, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdarit, vjen reagimi i OSBE-se. Përmes një njoftimi, OSBE-ja njofton se ka rezervuar sallën për ditën...

Reforma zgjedhore/ Opozita kërkoi takim të hënën, vjen përgjigjja: Është pushim, OSBE rezervon për…

para 6 dite - Gazeta Shqip

Mazhoranca i përgjigjet pozitivisht letrës së Oerd Bylykbashit i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste per Integrim, për zhvillimin e takimit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore....

Bylykbashi dhe Vasili, letër Gjiknurit: Takohemi të hënën dhe e përmbyllim Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 10:48 Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt...

Reforma Zgjedhore/ Mazhoranca bie dakord me opozitën: Takohemi të martën në…

para 6 dite - Lexo

Ditën e martë, më 26 maj në orën 11:00 do të zhvillohet mbledhja e radhës e Këshillit Politik të Reformën Zgjedhore. Mazhoranca ka rënë dakord me opozitën që të zhvillojnë mbledhjen të martën. Kështu opozita...

Reforma zgjedhore/ Opozita: Të përmbyllet procesi, takohemi të hënën

para 6 dite - Syri

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

“Zgjedhorja”/ Mazhoranca bie dakord me opozitën: Takohemi të martën në…

para 6 dite - Java News

Ditën e martë, më 26 maj në orën 11:00 do të zhvillohet mbledhja e radhës e Këshillit Politik të Reformën Zgjedhore. Mazhoranca ka rënë dakord me opozitën që të zhvillojnë mbledhjen të martën. Kështu opozita...

“Zgjedhorja”, opozita kërkoi takim të hënën, vjen përgjigjja: Është pushim, OSBE rezervon për të martën sallën për takimin e Këshillit Politik

para 6 dite - BalkanWeb

Mazhoranca i përgjigjet pozitivisht letrës së Oerd Bylykbashit i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste per Integrim, për zhvillimin e takimit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore....

Refoma Zgjedhore/ Opozita kërkon përmbylljen e procesit, propozon të hënën për takim

para 6 dite - Top Channel

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Opozita kërkoi takim të hënën për Reformën Zgjedhore, vjen përgjigjja: Ja kur do mbahet mbedhja, OSBE ka rezervuar sallën në…

para 6 dite - Panorama

Pas letres se opozites drejtuar bashkekryetaretve te Reformes ne Drejtesi, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdarit, vjen reagimi i OSBE-se. Përmes një njoftimi, OSBE-ja njofton se ka rezervuar sallën për ditën...

Paradokset e takimit për Reformën Zgjedhore/ Nga Bajrami te pagesa për sallën

para 6 dite - Syri

Edi Rama nuk i lejon besimtarët myslymanë të falen për ditën e madhe të Bajramit, por kur vjen puna tek reforma zgjedhore, ai nxjerr pushimin e Bajramit si justifikim për të mos u takuar me opozitën për...

Reforma zgjedhore/Opozita kërkon tryezë të hënën: PS vetëm përpjekje për ta shkatërruar procesin

para 6 dite - Vizion Plus

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Opozita kërkoi tryezë të hënën për Reformën Zgedhore, mazhoranca propozon të martën

para 6 dite - Mapo

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozuan të hënën, datë 25 maj , si ditën e mbledhjes së këtij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Ndërkohë maxhoranca...

Reforma zgjedhore, opozita kërkon përmbylljen e procesit dhe propozon të hënën për takim: Deri tani asnjë kompromis, vetëm përpjekje nga PS për ta shkatërruar procesin

para 6 dite - BalkanWeb

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Burime nga PD bënë me dije se...

Pas presionit amerikan, PD-LSI kërkesë PS-së që të takohen të hënën për reformën zgjedhore

para 6 dite - Gazeta Tema

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën, si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Konsensusi ende larg, Bylykbashi dhe Vasili letër Gjiknurit

para 6 dite - Albeu

Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim u kanë dërguar një letër përfaqësuesve parlamentarë në Reformën Zgjedhore , Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari....

Refoma zgjedhore/ Opozita: Të përmbyllet procesi, takohemi të hënën

para 6 dite - Standard

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Lëvizje e papritur, opozita kërkon takim të hënën për të përmbyllur Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Shekulli

Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim u kanë dërguar një letër përfaqësuesve parlamentarë në ketë grup Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdarit për të përmbyllur...

LETRA/ Opozita propozon takim të hënën për Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Koha Jone

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së këtij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Reforma zgjedhore, PD-LSI i shkruajnë Gjiknurit: Të mblidhemi në tryezë të hënën

para 6 dite - NOA

Një ditë pasi bashkëkryetari socialist i komisionit të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri i dërgoi një letër përfaqësuesit demokrat Oerd Bylykbashi dhe atij të LSI, Petrit Vasili, vjen reagimi. Bylykbashi...

Reforma zgjedhore/ Opozita kërkon takim: Rifillimi i procesit më 11 maj është goditur…

para 6 dite - Gazeta Shqip

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Burime nga PD bënë me dije se...

para 6 dite - Ora news

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Reforma zgjedhore/ Opozita kërkon takim: Deri tani asnjë kompromis…

para 6 dite - Gazeta Shqip

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Burime nga PD bënë me dije se...

Reforma Zgjedhore/ “Deklarimet për kompromis janë të pavërteta”- Opozita i nis letër Gjiknurit dhe Hajdarit, propozojnë takim. Ja në cilën datë

para 6 dite - Panorama

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së këtij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

LAJMI I FUNDIT/ Opozita letër mazhorancës, kërkon takim për Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Mapo

Partitë e koalicionit opozitar përmes një letre, kërkojnë takim me mazhorancën për të diskutuar lidhur me ecurinë e Reformës Zgjedhore. Letra mban firmën e përfaqësuesve të opozitës në tryezën e reformës,...

Bylykbashi dhe Vasili, letër Gjiknurit: Takohemi të hënën dhe e përmbyllim Reformën Zgjedhore

para 6 dite - ABC News

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Refoma zgjedhore/ Opozita: Të përmbyllet procesi, takohemi të hënën

para 6 dite - Syri

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

“Është ditë pushimi”/ Opozita kërkoi takim të hënën për “Zgjedhoren”, OSBE ka rezervuar sallën të…

para 6 dite - Java News

Pas letres se opozites drejtuar bashkekryetaretve te Reformes ne Drejtesi, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdarit, vjen reagimi i OSBE-se. Përmes një njoftimi, OSBE-ja njofton se ka rezervuar sallën për ditën...

Një ditë pas thirrjes së SHBA-së, opozita letër Gjiknurit dhe Hajdarit: Ejani takohemi të hënën për ‘Zgjedhoren’

para 6 dite - Java News

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së këtij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Presioni amerikan, “përunjet” opozita: të hënën, gati ulemi për Zgjedhoren!

para 6 dite - Te Sheshi

Pas presionit amerikan të një dite më parë për mbylljen e Reformës Zgjedhore, përfaqësues të opozitës në tryezë i kërkojnë mazhorancës që të takohen të hënën. Kjo lëvizje vjen pas përbetimit në emër të...

S`ka kompromis per reformen zgjedhore, opozita kerkon takim te henen

para 6 dite - LajmiFundit

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

Reforma Zgjedhore/Opozita kërkon takim të hënën për mbylljen e procesit: Deri tani asnjë kompromis, vetëm përpjekje nga PS për ta shkatërruar reformën

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së ketij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike...

“Zgjedhorja”, Vasili publikon letrën: Rifreskim kujtese për ca ndërkombëtarë! Unë e Bylykbashi imponuam nisjen e procesit

para një jave - BalkanWeb

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një reagimi në Facebook ka sjellë në vëmendje të ndërkombëtarëve faktin se për dy muaj e gjysmë ishte Partia Socialiste ajo që e bllokoi reformën zgjedhore. Vasili...

‘Zgjedhorja’/ Vasili publikon letrën: Rifreskim kujtese për ca ndërkombëtarë! Unë e Bylykbashi imponuam nisjen e procesit

para 7 dite - Syri

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një reagimi në Facebook ka sjellë në vëmendje të ndërkombëtarëve faktin se për dy muaj e gjysmë ishte Partia Socialiste ajo që e bllokoi reformën zgjedhore. Vasili...

Reforma Zgjedhore, Vasili risjell letrën e opozitës: Rilindja dhe ndërkombëtarët s’e vunë ujin në zjarr

para një jave - Mapo

ZV/kryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se për dy muaj rresht, Reforma Zgjedhore u bllokua nga mazhoranca, pavarësisht sipas tij, të këmbënguljes së opozitës. Vasili kujton një letër të datës 6 maj e nënshkruar...

Rifreskim Kujtese për ca ndërkombetarë/ Vasili: As Rilindja dhe asnjë nga ndërkombëtarët nuk e vunë ujin në zjarr për Reformën Zgjedhore…

para një jave - Standard

ZV.kryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se për dymuaj rresht, reforma zgjedhore u bllokua nga Rilindja, pavarësisht sipas tij, të këmbënguljes së opozitës. Vasili kujton një letër të datës 6 maj e nënshkruar...

“Kujtesë për ambasadorët”- Vasili ripublikon lektrën: As Rilindja e asnjë nga ndërkombëtarët nuk e vunë ujin në zjarr për reformen zgjedhore

para një jave - Panorama

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se për dy rresht, reforma zgjedhore u bllokua nga Rilindja, pavarësisht sipas tij, të këmbënguljes së opozitës. Vasili kujton një letër të datës 6 maj e nënshkruar...

Vasili: Rifreskim kujtese për ca ndërkombëtarë!

para një jave - Koha Jone

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendje të ndërkombëtarëve faktin se për dy muaj e gjysmë ishte Partia Socialiste ajo që e bllokoi reformën zgjedhore. Vasili ka publikuar letrën që së...

Gjiknuri, letër opozitës. Mesazhi i “koduar” me datën, i kujton Berishës vitin 1996: Takohemi me 26 maj në Këshillin Politik

para një jave - Gazeta Tema

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar një letër dy anëtarëve të opozitës jashtë parlamentare në Këshillin Politik, lidhur me Reformën Zgjedhore. Kjo letër vjen...

Arrihet marrëveshja/ Ja kur mblidhet Këshilli Politik për reformën zgjedhore

para një jave - Vizion Plus

Në një kohë që Basha konfirmoi rikthimin e opozitës në tryezën e Këshillit Politik që po po diskuton reformën zgjedhore, burime për Vizion Plus bënë të ditur se palët madje janë dakortuar që puna të rinisë...

Letra e Plotë/ Gjiknuri, opozitës : Takohemi me 26 maj në Këshillin Politik

para një jave - Gazeta Shqip

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar një letër dy anëtarëve të opozitës jashtë parlamentare në Këshillin Politik, lidhur me Reformën Zgjedhore. Kjo letër vjen...

Basha: Opozita ka një përgjegjësi, një prioritet, zgjedhjet e lira

para një jave - Mapo

Lulzim Basha, bëri të ditur sot se nuk është pjesë e një diskutimi për ndryshimin e reformës në drejtësi. Ai tha se e ka njohur platformen e Presidentit, dhe i ka bërë të ditur kreut të shtetit, se opozita...

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri letër të dytë opozitës: Iu pres më 26 maj të ulemi sërish

para një jave - Top Channel

Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka nisur një letër të dytë përfaqësueve të opozitës jashtëparlamentare. Gjiknuri u kërkon që të mblidhen sërish...

Gjiknuri tjetër letër opozitës për të marrë pjesë në reformën zgjedhore

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 13:20 Bashkëkryetari për Komisionin Parlamentar për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar sërish një letër dy përfaqësuesve të opozitës Oerd Bylykbashi e Petrit...

Reforma zgjedhore/ Gjiknuri fton Bylkybashin dhe Vasilin në tryezë më 26 maj: Mund të zhvillohet edhe në çdo datë tjetër përpara

para një jave - BalkanWeb

Bashkëkryetari për Komisionin Parlamentar për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri me anë të një letre i ka bërë kërkesë Oerd Bylykbashit dhe Petrit Vasilit që të ulen për të biseduar e zhvilluar më tej...

Gjiknuri mesazh “të koduar” opozitës: Takohemi me 26 maj në Këshillin Politik (Lidhja e datës me Berishën)

para një jave - Java News

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar një letër dy anëtarëve të opozitës jashtë parlamentare në Këshillin Politik, lidhur me Reformën Zgjedhore. Kjo letër vjen...

Vasili: Rifreskim kujtese për ca ndërkombëtarë!

para një jave - Gazeta Telegraf

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendje të ndërkombëtarëve faktin se për dy muaj e gjysmë ishte Partia Socialiste ajo që e bllokoi reformën zgjedhore. Vasili ka publikuar letrën që së...

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri letër të dytë opozitës: Meqë s’erdhët në 2 mbledhjet e kaluara, ju propozoj datë tjetër

para një jave - ABC News

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar një letër dy anëtarëve të opozitës jashtë parlamentare në Këshillin Politik, lidhur me Reformën Zgjedhore. Kjo letër vjen...

Gjiknuri iu "dorëzohet" përfaqësuesve të opozitës: Mjafton që ju të vini

para një jave - Albeu

Përfaqësuesi i mazhorancës në tryezën e Reformës Zgjedhore u ka nisur një letër përfaqësuesve të opozitës, të cilët i fton që të kthen në diskutime, në çdo kohë. Letra e Gjiknurit: Të nderuar Zoti Oerd...

“Zgjedhorja”, Gjiknuri fton në tryezë më 26 maj Bylykbashin dhe Vasilin

para një jave - NOA

Bashkëkryetari socialist i komisionit të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri, i ka dërguar një letër përfaqësuesit demokrat në tryezën e reformës, Oerd Bylykbashi dhe atij të Lëvizjes Socialiste për Integrim,...

Gjiknuri tjetër letër Bylykbashit dhe Vasilit: Mjafton që ju të vini ...

para një jave - Syri

Pas refuzimit nga ana e opozitës të takimit të 18 majit pas dhunës qeveritare dhe shembjes së Teatrit Kombëtar bashkëdrejtuesi i reformës zgjedhore Damian Gjiknuri u ka dergura sërish një letër përfaqësusve...

Gjiknuri mesazh për Bylykbashin dhe Vasilin: Ju ripropozoj pa humbur kohë zhvillimin e tryezës së grupit negociator të Këshillit Politik

para një jave - Gazeta Tema

Në cilësinë e bashkëkryetarit të Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka përcjellë një mesazh përfaqësuesit të PD-së Oerd Bylykbashi dhe përfaqësuesit të LSI-së Petrit...

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri letër Bylykbashit dhe Vasilit: Ulemi në tryezë

para një jave - Mapo

Përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, i ka dërguar një letër Oerd Bylykbashit dhe Petrit Vasili, për tu ulur sërish në tryezë. Gjiknuri i kërkon Bylykbashit...

Reforma zgjedhore, Gjiknuri sërish letër Bylykbashit dhe Vasilit

para një jave - Syri

Pas refuzimit nga ana e opozitës të takimit të 18 majit pas dhunës qeveritare dhe shembjes së Teatrit Kombëtar bashkëdrejtuesi i reformës zgjedhore Damian Gjiknuri u ka dergura sërish një letër përfaqësusve...

Reforma zgjedhore, opozita nuk do të jetë sot në tryezën e bisedimeve

para një jave - RTK

Opozita e bashkuar duket se as sot nuk do të jetë pjesë e tryezës së Këshillit Politik për reformën zgjedhore. Ftesa e datës 20 maj nga ana e Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit nuk ka marrë asnjë përgjigje...

para një jave - Ora news

Opozita e bashkuar duket se as sot nuk do të jetë pjesë e tryezës së Këshillit Politik për reformën zgjedhore. Ftesa e datës 20 maj nga ana e Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit nuk ka marrë asnjë përgjigje...

Gjiknuri tjetër letër opozitës për të marrë pjesë në reformën zgjedhore

para një jave - Arbresh

Bashkëkryetari për Komisionin Parlamentar për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar sërish një letër dy përfaqësuesve të opozitës Oerd Bylykbashi e Petrit Vasili, që të ulen për të çuar përpara...

Reforma zgjedhore/ Gjiknuri fton Bylkybashin dhe Vasilin në tryezë më 26 maj

para një jave - LajmiFundit

Bashkëkryetari për Komisionin Parlamentar për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri me anë të një letre i ka bërë kërkesë Oerd Bylykbashit dhe Petrit Vasilit që të ulen për të biseduar e zhvilluar më tej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK