http://kariera.mk

Ndërron jetë në moshën 59-vjeçare, vajza e Nelson Mandelës

para 3 jave - Mapo

Ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare mëngjesin e sotëm në Johannesburg Zindzi Mandela, vajza e Nelson dhe Winnie Mandelës, dy ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut. Ajo ishte ambasadore...

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson Mandelës, mister shkaqet e vdekjes

para 3 jave - Klan Kosova

Shuhet në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson dhe Winnie Madikizela-Mandelës, dy ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut. CNN bën me dija se Zindzi Mandela, e cila ishte ambasadore në Danimarkë,...

Shuhet në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson Mandelës, mister shkaqet e vdekjes

para 3 jave - Top Channel

Shuhet në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson dhe Winnie Madikizela-Mandelës, dy ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut. CNN bën me dija se Zindzi Mandela, e cila ishte ambasadore në Danimarkë,...

Vdes vajza e Nelson Mandelës, mbeten enigmë shkaqet e vdekjes

para 3 jave - Java News

Shuhet në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson dhe Winnie Madikizela-Mandelës, dy ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut. CNN bën me dija se Zindzi Mandela, e cila ishte ambasadore në Danimarkë,...

Vdes e bija e Nelson Mandelës

para 3 jave - GazetaBlic

Zindzi Mandela, vajza e ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut, Nelson Mandelës dhe Winnie Madikizela-Mandelës, ka vdekur, njoftoi televizioni publik SABC. Ajo vdiq në Johannesburg të hënën...

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson Mandelës, Zindzi

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 13:54 Zindzi Mandela, vajza e vogël e presidentit të parë me ngjyrë të Afrikës Jugore, Nelson Mandela, ka vdekur në moshën 59-vjeçare. Ajo vdiq në një spital në Johannesburg...

Vdes e bija e Nelson Mandelës

para 3 jave - Koha.net

Zindzi Mandela, vajza e ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut, Nelson Mandelës dhe Winnie Madikizela-Mandelës, ka vdekur, njoftoi televizioni publik SABC. Ajo vdiq në Johannesburg të hënën...

Vdes vajza ne Nelson Mandelas, Zindzi Mandela

para 3 jave - Gazeta.mk

Ambasadorja e Afrikës së Jugut në Danimarkë, Zindzi Mandela, ka vdekur në moshën 59-vjeçare, raportuan mediat lokale të hënën herët, transmeton Anadolu Agency (AA). Zindzi, vajza më e vogël e revolucionarit...

Humb jetën papritur vajza e Nelson Mandela-s

para 3 jave - Klan

Humb jetën papritur vajza e Nelson Mandela-s Zindzi Mandela, vajza e udhëheqësve të Afrikës së Jugut Nelson dhe Winnie Mandela, ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçare. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi...

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson Mandelës, Zindzi

para 3 jave - Ekonomia Online

Zindzi Mandela, vajza e vogël e presidentit të parë me ngjyrë të Afrikës Jugore, Nelson Mandela, ka vdekur në moshën 59-vjeçare. Ajo vdiq në një spital në Johannesburg në mëngjesin e së hënës, bëri të...

Vdes e bija e Nelson Mandelës në moshën 59-vjeçare

para 3 jave - Syri

Zindzi Mandela, vajza e ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut ,Nelson Mandelës dhe Winnie Madikizela-Mandelës, ka vdekur, njoftoi televizioni publik SABC. Ajo vdiq në Johannesburg të hënën...

Vdes e bija e Nelson Mandelës në moshën 59 vjeçe

para 3 jave - Syri

Zindzi Mandela, vajza e ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut ,Nelson Mandelës dhe Winnie Madikizela-Mandelës, ka vdekur, njoftoi televizioni publik SABC. Ajo vdiq në Johannesburg të hënën...

Zi në Afrikën në Jugut: e bija e Mandelës “shkon” te i ati

para 3 jave - Te Sheshi

Ambasadorja e Afrikës së Jugut në Danimarkë, Zindzi Mandela ka vdekur në moshën 60-vjeçare. Zindzi vdiq në një spital në Johannesburg dhe detajet se pse dhe si nuk janë zbuluar ende. Ajo ishte vajza më...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK